Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Dan

Dobry den prosim Vas idem na operaciu do Brna k Svatej Anne na operaciu krcnej plotynky,C6-7 vyhřezlá dovnutra.ževraj a to operuje z predu krku,prosim Vas aka je doba ked budem moct ist naspet do prace? je mi 32 a hojim sa velmi dobre.. mam sa niecoho obavat?momentalne ma to neboli ,len si neciim 3 prsty na pravej ruke,inak v poho.ako je to s jedlom po operacii, a chodzou a spankom s tym limcom, prosim mohli by ste mi napisat vase skusenosti ak mate?

Marcela
1x

Zdravim,byla jsem na operaci krčni pateře v březnu v Karvine-supr nemocnice.Jeden den na JIPce 9.den jsem šla domu.Operace je z předni strany krku.Pooperačni bolesti krku žadne,ale bylo mi řečeno,že polykaci bolesti budou.Limec jsem nosila čtrnact dni,pak jsem ho postupně odlkadala.Na kontrolu jdu v srpnu.Držim palce a ničeho se neobavejte

Dan

Dobry den, takuz mam termin na operaciu a je to 29.8 v Brne u sv. Anny a co ma zaskocilo bolo ze mi tam musia dat nahradu , a to bud z kosti na zadku alebo kovovou? prosi vas aj vam davali nahradu za plotynku co vybrai? ja ked si predstavim ze k tomu ze mi rozrezu krk mi este aj zo zadku zoberu kusok kosti tak ma sviha, prosim vas mate neake skusenosti s tymto?

jarka

Marcelo chodite ještě tady? taky jsem objednana do karvinske nemocnice na operaci krčni pateře,tak shánim informace,

jarka s

Ahoj všem páteřníkům, prosím o podělení se vlastních zkušeností s podobnou diagnozou. Na MR mi našli výhřez krč. meziobratlové ploténky s radikulopatií a zúžení foramin C5/6, Mám bolesti v pravé ruce, jako když je silně namožená a v klidovém stavu mě rozbrní prsty tak, že v nich ztrácím citlivost. Teď mě čeká pobyt v rehab. centru, ale podle neurochirurga mi to vzhledem k nálezu nepomůže a mám zvážit operaci.Napište mi prosím, ať už jste po operaci, nebo na ni čekáte vlastní zkušenosti.

Lenka

Ahoj.Jsem po operaci krční páteře.titanová destička C5/6.byla jsem operovaná před 2měsíci 13.6.2011 a domů jsem šla za 2 dny.operace se dá v pohodě zvládnout.Dva měsíce jsem nosila speciální krční límec a zrovna včera mi ho sundali.Ale co se týče bolestí,tak nevím,jak ostatní,ale mám pocit,že bolesti mám větší než před operací.možná,že je brzy po operaci a chce to čas,ale začínám pochybovat a říkat si,že jsem na operaci chodit neměla.Jenže jsem měla stlačenou míchu a mohlo u mě dojít k jejímu přerušení.Neměla jsem na výběr.Tak Ti držím palce.Snad po několika měsících Ti napíši,že už bolesti nemám.Čeká mě teď rehabilitace.Lena

jarka s
1x

Ahoj Lenko, no to jsi mě moc neuklidnila, když ti potíže stále přetrvávají, kde ti to dělali? Já chodím na neurochirurgii do voj. nemocnice na Praze 6 ve Střešovicích, mě ten vyhřezlý obratel také tlačí na míchu, no ale do té operace se mi moc nechce, nemám žádné " šílené" bolesti, jen mě brní obě ruce a v noci mě budí, že je mám úplně umrtvené, zatím pa a ozvi se.

Monika Papajová

Jsem tu po několikáté,ale ještě jsem nenapsala. Mám jít na operaci v říjnu a mám pochybnosti. Jdu do Ostravy k P Doktorovi Palečkovi.Mám už velké bolesti při chůzi i obracení se na lůžku a to mi jen 37 let. Chtěla jsem poradit jestli mám ještě počkat nebo né.Bez pohybu si nedovedu představit život cvičím zumbu a jiné. Miluji tanec,ale opravdu poslední půl rok mne tato nemoc hodně omezuje apři každém pčiknutí či zakašlání musím najít polohu,aby jsem nespadla na kolena. Poradte co s tím Děkuji Monika.

Monika Papajová

Jsem tu po několikáté,ale ještě jsem nenapsala. Mám jít na operaci v říjnu a mám pochybnosti. Jdu do Ostravy k P Doktorovi Palečkovi.Mám už velké bolesti při chůzi i obracení se na lůžku a to mi jen 37 let. Chtěla jsem poradit jestli mám ještě počkat nebo né.Bez pohybu si nedovedu představit život cvičím zumbu a jiné. Miluji tanec,ale opravdu poslední půl rok mne tato nemoc hodně omezuje apři každém pčiknutí či zakašlání musím najít polohu,aby jsem nespadla na kolena. Poradte co s tím Děkuji Monika.

Marci

Ahojky Jarko s , mám úplně stejnou dg jako Ty, na MR mi našly to stejné jako Tobě i příznaky máme stejné, já to mám jen na levé ruce , brní mě prsty a někdy jsou jako když umrtvené a necitelné . V nemocnici v Brně mě řekli jediné řešení - operace, ale tu já taky zatím nechci , bolesti nijaké nemám a to brnění se dá vydržet . Bojím se, že to po operaci může být ještě horší :-( . Cvičím cviky podle Mckenzie na krční páteř . Držím všem s podobnými problémy palce .

jarka s

Ahoj Marci, přesně to co popisuješ, mi začínalo v pr. ruce loni v řínu, ale teď po 10 měsících se ty potíže stupňují. Několikrát v noci se vzbudím a nemohu pohnout s rukama, jako když je ani nemám, přes den to jde, když jsem v pohybu, ale brnění mi jde už i do pr. nohy. Já chodím na neurochirurgii do ÚVN v Praze Střešovicích, z té operace mám také obavy, uvidím co mi řeknou v tom rehab. centru, jedu tam v polovině října, měj se fajn a ozvi se :-)

Marci

Ahojky Jarko, mě to začalo už minulý rok v květnu, takže už to bude 15 měsíců, brnění se zhoršuje , také už to cítím i v levé noze, když déle sedím tak nohu nemůžu ani rozhýbat, to stejné ráno když se probudím a také mě "píchá" pod hýždí i když déle sedím . Ze schodů se mi jde špatně, ta levá noha neposlouchá , taky už se skoro nerozběhnu .... , ale bolesti co by se nedaly vydržet zatím nemám , tak se do té operace vůbec nehrnu . Mám jít v září na kontrolu na neurologii a objedná mě na kontrolní MR , tak jsem zvědavá, snad se ten výhřez nezvětšil . Ty jsi to rehab.centrum našla sama nebo Ti to doporučili z nemocnice ??? Já jsem na rehabku chodila, ale můj neurolog s tím moc nesouhlasil, prý se s krkem nemá vůbec hýbat, ale mě rehabka dělala moc dobře , na chvíli i vymizelo brnění nebo bylo slabší. Tak Ti budu držet palce ať Ti pomůže a cítíš se lépe . Měj se krásně ....

jarka s

Ahoj Marci, já na neurologii vedená vůbec nejsem, v ÚVN mi na neurologii dělali jen vyšetření EMG a tím vyloučili, že to nemám od karpálních tunelů a poslali mě rovnou na neurochirurgii, kde mi po MR zjistili tohle. Tam mi také řekli, že s normálním cvičením doma mám být opatrná. Napsal mi tam zprávu pro obvoďačku s tím, že dporučuje pobyt v rehab. centru. Rovnou mi ale řekl, že je to v podstatě normální postup před operací, abych si nedělala velké naděje že mi to pomůže. Do toho centra mě objednala obvoďačka, ale už v červnu - je to všechno na dlouhé lokty ! Já už to brnění mám asi také delší dobu, ale moc jsem tomu nevěnovala pozornost, bylo no nepatrné. Marci kolik ti je? Já jsem ročník 1965, jsem už "stará vykopávka" :-))) Tak zatím pa...... :-)

Marci

Jaruško , teď jsi mi rozesmála :-)) , jak stará vykopávka, jsme holky v nejlepších letech :-) , já nejsem o moc mladší, jsem ročník 1969 , jsme na takové nemoci a operace mladé holky :-) . Zakázali Ti taky jakýkoli sport ?? Mě vše kromě chůze , hlavně se nesmím zaklánět .Já už si na to brnění v ruce celkem zvykla, spíš mě někdy štve, že mám ty prsty jako by bez citu . A blbě se mi píše na pc s těmi necitelnými prsty . Ty nohy mě štvou víc . Jsem zvědavá co s Tebou budou dělat v tom rehab.centru. Zatím pa pa ..

jarka s

Ahoj Marci, jasně že jsme holky v nejlepších letech :-) jen to tělo se tváří někdy jinak :-( Já mám od dětství potíže s koleny. Chodila jsem už jako malá na různé vodoléčby a elektroléčby a moc to nepomáhalo.Asi před 5 lety mi to pravé koleno oteklo, tak ksem šla na orthopedii. Takový mladý doktor, ještě měl mokrý diplom, mi z toho vytáhl vodu a když mu popisuji, že mám potíže do schodů, že mi v tom koleni křupe jako když šlapeš do čerstvého sněhu, tak se na mě tak podíval a povídá: pani, co by jste chtěla, ve vašem věku? Já jsem nebyla schopná slova. Pak si říkám, počkej, ty cucoši, až ti bude 40, jestli si budeš připadat starej! :-)) Doma se mi jen smáli. Marci, sport mi také zakázali, ale já jsem stejně antisportovec. Řekli mi také, že nemám tahat a zvedat nic těžkého, ale to při mé práci dost dobře nejde, tak zatím....pa pa.

Marci

Ahojky Jarko, teda to byl cucák jeden nevychovanej doktorkej :-) , ale Ty už jsi si teda docela vytrpěla, viď, já zatím ještě celkem nic. Akorát když mi tyto potíže minulý rok začaly tak mi na neurologii dr pořád tvrdila,že mám roztroušenou sklerozu, myslela jsem , že to nevydýchám, byly to hrozný 2 měsíce než se z MR potvrdilo, že ji nemám . Když jsem si šla k ní pro výsledky, tak mi říká, tak jste to vyhrála, RS to není , máte vyhřezlou ploténku s útlakem míchy,to můžete i ochrnout, ale toto sedá operovat , RS neee , tak jste na tom ještě dobře , na kdy chcete termín operace ?? Fuj už jsem k ní nešla, ale ten druhý dr mi taky nutí operaci , to si asi nevybereš :-(( . Krásný sluníčkový den , musíme si jich užívat a kašlat na nemoci :-) ... pa pa

jarka s

Ahoj Marcelko, RS je pěkný malér, to buď ráda, že je to "jen" krk.Máš pravdu, že si "užívám" nemoci. Ale to až tedˇ, poslední 2 roky.Nejhorší byl žlučník, málem jsem umřela, marodila jsem 5 měsíců, byl to horor, někdy časem Ti o tom napíšu.. Já se také obávám, že té operaci se nevyhneme, mám známou, co na tom byla, teď jsem jí dlouho neviděla, tak jí vyzpovídám, co a jak. Už tady zase bouří a prší, to bude zase víkend, tak pa a šetři se :-)))

Marci

Ahojky Jaruško, jj to jsem mooooc ráda, že to RS nebyla, byla jsem z toho 2 měsíce na nervy . Teda Ty jsi si už fakt s nemocema užila. Taky si to myslím, že se té operace nevyhneme, asi se to jen tak nevyléčí, ale proč ji podstupovat když to není až tak akutní a ještě když spouta lidí píše, že je jim po operace hůř než před ní :-(. Tak si zatím budeme užívat stavu jaký máme teď. Já se celkem i bojím toho dlouhého marodění . Tak se ten víkend nakonec vydařil, že jo , bylo nááádherně . Krásné dny , pa pa ...

jarka s

Ahoj Marcelko, tak dnes jsem si koupila límec na krč. páteř u mé obvoďačky, ta mi ho objednala. Měla jsem ho asi 2 hodiny, ale v tom vedru se to nedalo vydržet. Krk to sice bezvadně zpevní, určitě ho budu používat, ale hrozně jsem se pod tím potila, není to do těchto teplot. Ty ho nosíš? Koukám , že se k nám do diskuze ani nikdo nezapojuje, že by sem nikdo nenakukoval ? Měj se zatím moc fajn a přeji co nejméně zdravotních potíží, pááá :-)))

Marcela

Ahoj holky,čtu si tady jak se každý bojí operace,ale není to žádná hrůza.Já se taky bála,ale když od bolesti nic nezabíralo, tak jsem se doslova těšila.Byla jsem v březnu v Karviné-můžu doporučit.

jarka s

Ahoj Marcelo, jak ti to dělali? Někde operují ze předu, někde zezadu, nevím co je přijatelnější. A ještě jsi na nemocenské, nebo už chodíš do práce a nějaké potíže ti přetrvaly? Napiš o tom všechno, co můžeš, já teď lapám veškeré informace, tak zatím pa a přeji všem krásné slunečné dny :-)

MARCELA
1x

Ahoj Jaruš, mám to ze předu asi 6.cm bolesti ruky už nemám,bolesti páteře občas jsou,ale jde to.Po operaci jsem byla na JIPce ,ráno převoz na pokoj,7.dní nám sestra píchala heparín,9.den jsem jela dom.Límec jsem nosila 14.dní,pak jsem ho odládala,ale na spaní jsem ho nosila asi měsíc.Před operaci mi doktorka řekla,že mně bude si 3.týdny bolet v krku,nakoupila jsem si léky od bolesti a bolesti nikde.Marodím od 10.11.ve čtvrtek jdu na kontrolu a budu žádat o lázně,chodila jsem na rehabky,ale bylo mi zle a točila se mi hlava,tak jsem to přerušila.Zatím Macek

Marci

Ahoj holky , no týýý jo to jsi mi i Marcelko postrašila, že tak dlouho marodíš, můžeš prosím napsat jaké jsi měla potíže před operací a jak dlouho ti trvaly ?? Mě brní levá ruka, spíš prsty, jde mi to sice už i do levé nohy ,ale vše je v mezích normy , v pohodě se to dá vydržet . Na neurologii mají jediné řešení - operace :-( . Kolik je ti roků ??? Jaruško - límec taky mám ,ale moc ho nenosím, jen občas v práci když už mě bolí za krkem ,ale teď pojedu na dovču tak si ho do busu vezmu . Už chodíš do toho rehab.centra ??? Kdyžtak napiš co tam s tebou cvičí . Krásný dny holky. pa pa .....

jarka s
1x

Ahoj holky, vidím, že potíže máme všechny velmi podobné. Dokonce i věkově jsme si všechny velmi blízké - jak řekla Marci - žádné "vykopávky" ale holky v nejlepších letech :-) . Já na rehabilitace Marcelko zatím nechodím, jedu až v pol. října na 3 týdny s tím, že na víkendy mě budou pouštět na propustku domů. Neurochirurg mi ale rovnou řekl, že mi to nepomůže, jediné řešení je prý operace, tak nevím proč mě na to žene. Do toho autobusu bych si vzala radši podkovu, ta tě lépe podepře a přeji hezkou dovču, tak pááá děvčata :-)

Macek

Čauky,bolela mě krční páteř a šlo to do levé ruky,bolesti trvaly asi rok,nic nezabíralo a po veškerém vyšetření řekl lékař operace,já to odmítla,ale po třech měsících marodění jsem se rozhodla,že jdu.Jsem 64.ročník.Krásný den.

Dan

Zdravím Vás všetkých,rad by som sa s vam podelil o svoje skusenosti ohladom krčnej plotynky C6-7 vyhrezlej.. 29.8 som nastupil na operaciu do Brna k Sv.Anne na neurochirurgiu, a 30.8 ma operovali. operacia trvala asi 3 hodiny v celkovej narkoze.davali mi tam implantat.. potom smer JIP do druheho dna,ziadna bolest, akurat polykanie ale nic co sa neda zvladnut.jest aj tak nechuti ,od toho dna limec na krku ,po 2 dnoch vybrali drenaz z rany,ziadne lieky na bolest akurat co mi davali oni antibiotika co je standart. Tak skveli pristup,KLOBUK DOLU!!!Ako doktory tak sestricky,ja som žasol od udivu.vcera tj.tyzden po operacii mi vybrali stehy a poslali ma domou.rana uzavreta,limec mamnosit vkuse 3 tyzdne po operacii a potom odkladat..citim sa uz teraz ako zdravy clovek,brnenie v prstoch povolilo, a nic neboli. o rane ani neviem.spat s limcom ziadna slava,ale je to to najmenej co mozem urobit pre svoj krk.Takže rad by som podakoval celemu personalu v Brne na neurochirurgii odd 72.za dokonalu starostlivost, a vam koho to caka zelam aby ste sa nebali dat sa do ruk odbornikom, mame len jejen život a nestoji to za to trpiet bolestami ake som maval aj ja. S pozdravom Dan. Jihlava

jarka s

Ahoj všem, Marcelko, ještě jsi se neozvala, jak Ti dopadla ta kontrola ve čtvrtek? Stále marodíš? Dane, píšeš, že se Ti špatně polykalo, tak předpokládám že Tě operovali také z přední části krku, že?No já s tou operací stále váhám.... i když teď mě bolí téměř denně hlava a mám pocit "přeleženého krku", téměř se nemůžu otáčet. Na brnění a občasnou necitlivost prstů na rukách si už téměř zvykám. Stále doufám, že mi pomůže to rehabilitační cenrtum, kam jedu za měsíc.Tak všem přeji co nejméně potíží, pa pa.

Dan

Ahoj Jarko, ja som ani len netusil ze mam vyhrezlou potynku,z nicoho nic som sa jedno rano cca 4 mes zobudil a uz som sa plazil po zemi ako ma strasne bolelo rameno a necitil som si 3 prsty na pravej ruke, ta bolest bola neskutocna. dali mi lieky neurntin a bolest povolila, ale Mr ukazala ze mam vyhrezlu C6-7 cez polovinu miechy , chcel som na Dormeovu metodu a rehab, a pani co s tym ako jedina na Vysocine robi podla snimkou povedala na rovinu ze tieto metody su vzdy su len na chvilku a neexstuje ziadne ine riesenie ako tu bolest zastavit navzdy ako je odstranenie ten plotynky a dat tam nahradu. Takze ziadna stata casu, ani som nic ine neskusal, hned do brna a nech to mam cim skor za sebou.Je mi 32 a ja potrebujem este fungovat bez bolesti..Ano mam to operovane z predu na pravej strane v spodnej casti krku, je tam rana ako keby ma niekto na ulici podrezal. vodorovne asi 8 cm siroka a je vo vyske asi 5cm nad klucnou kostou. ale robia to presne v mieste kde je / klasicky ohyb pokozky krku/ takze ju nebude vidiet vobec ak sa zahoji. Fakt mas pocit ze ti to pomoze a ze to nebude len zase par tyzdnou alebo mesiacou /lepsie/?ak ti tam tie nervy nieco tlaci tak ziadny cvik ti to neda spet,, len to odstranit.Akurat ja este neviem ci na tuto operaciu je narok na lazne a ak tak na aku dobu a ci Trebon je vhodna na tuto operaciu,, k tomu som sa u lekara este nedostal.. ked som mu oznanil ze 1.10 chcem ist do prace, zvlastne sa na mna pozrel ale nenamietal, pretoze ja sa na to citim. akurat mi da neake ulevy od zvedania materialu..a tak.. Jarko verim ze sa rozhodnes spravne a vcas.Frzim palce a to com ti napisal verim ze ti pomoze v rozhodovani,ak vies ze ako o asi vypada v realu ak to niekto zazil pred par dnami a pocity su certsve

Macek

Ahoj všem,kontrola dopadla dobře-doktor mě poslal na RTG.chce se podívat na snímek a pak lázně. P.S. marodím stále, kontrola 22. pa.pa. Macek

jarka s
1x

Ahoj všem, Dane, nepřeháníš to trochu, že chceš jít od 1,10, do práce? Jak jsem to tady trochu pročítala, tak po takovéto operaci se marodí minimálně, půl roku, ale většinou ještě déle. Na lázně nárok určitě máš, na 3 týdny a co vím, tak se jezdí do Třeboně, Bechyně nebo do Darkova. To bude teď nejlépe vědět Macek, ta o ně teď žádá, viď? Možná posílají i jinam, to nevím. Tak se zatím mějte všichni fajn, čauky. :-)

macek

Jaruš,už před operaci jsem věděla,že pojedu do Darkova,ale víc se dozvím 22. Lázně jsou na 21-28 dní, záleží na lékaři co napíše.Já se taky honila do práce,ale sestřička mi řekla,že jsou pacienti co ukončí nemocenskou a pak příjdou,že mají problémy.Doslova mi řekla-neblbni a odpočívej,vše chce svůj čas.Mějte se krásně.Macek

Dan

Ahoj Jarka a Maci,nemyslim si ze prehanam,, citim sa naozaj skvele az na ten limec""zatial dodrzujem to ze si nedavam dolu vobec akurat na holenie t.j raz za 2 dni na 5 min.. od buduceho tyzdna mozem ho zacat davat dolu ,tak mam tyzden a pol na to aby som sa naucil hlidat si pohyby. do prace chcem a musim sa priznat ze aj musim,/ hypoteka a tak/ v praci moj nadriadeny o vsetkom vie takze sme sa dohodkli ze sa za nim stavim koli obmedzeniam co mam. myslim rychle pohyby, zdvihanie materialu.. ja som doma 13 den a neviem co zo sebou, mam precitane 4 knihy a uz ma ani to citanie nebavi.Dakujem za odpoved na lazne.. / ja som bol v 9.2010 v laznach v Třeboni na 28 dni/ po operacii plotynky 4-5 dolu/a to bola ta naj dovolenka aka snad mohla byt.. dokonala krajina.. takze preto by som tam opet rad siel.. Drzim Vam palce a verim ze budete na tom coskoro tak skvelo ako som teraz ja.Krasny den marodi.. Dan.

Dan

Dobry den,prosim Vas neviete ci mam narok na lazne po operacii krcnej patere a ak tam mam implantat a tak? ja som to na netu neako nenasiel a na kontrolu idem za 10 dni ale rad by som mal info.. a ci by som mohol do Třebone? ci tam to plati ak...prosim!

macek

Ahol Dane,na lázně nárok máš-tyhle informace mám přímo z neurologie,ale kam Tě pošle to záleží na lékaři. Tak se zeptej.

Marci

Ahoooj všem, jakpak se máte ?? Já se vrátila z dovči u moře, holky já Tam neměla vůbec žádní potíže, prsty mi nebrněly ani nebyly necitlivý , nohy nebolely, netuhly , hned bych tam ještě byla , moře asi léčí :-)) nebo ten klid a pohoda :-). Na neurologii jdu na kontrolu 27.9. zase mi bude nutit operaci :-((( , ale napřed musím na kontrolní Mr , třeba se to zlepšilo :o)) .Mějte se moooc fajn a cšem držím pěsti . Marcela

jarka s

Ahoj lidičky, to je fajn Marci že ti to moře udělaloi dobře, snad vydržíš bez potíží dlouho. A co cesta, ta Ti nevadila? My jsme byli teď od středy do včerejška autem v Jižních Čechách, to je od nás asi 140 km, myslela jsem, že to nevydržím, jak mě brněly ruce, a třeštila hlava. A to jsem měla límec i podkovu za krkem, když jsem to zkusila sundat, bylo to ještě horší :-( Dnes je taková ubrečená neděle, člověku se ani do ničeho nechce, no a zítra po dvoudenní dovolené opět do práce - to se mi nechce už vůbec :-) Tak se mějte marodi fajn a co nejméně potíží, pááá.

Marci

Ahojky Jaruško , cesta mi vůbec nevadila a to jsme jeli 12 h tam i zpět, jela jsem z límcem na krku , podkovu jsem si vzala , že ji dám za záda, ale nebyla potřeba . Je blbé, že to od moře nevydrží déle, už mě zase prsty brní a trnou :-( a po ránu nemůžu rozchodit nohy, jsou jak ztuhlé , nedělá ti taky ??? Neví, co to je :-(. U nás v Brně bylo ještě dnes krásně, akorát foukal vítr , nás to čeká asi zítra to ubrečené počasí . Ale to už budu v práci, taky se mi nechce . Pa pa a krásný celý týden ...

jarka s

Ahoj všem, Marcelko, já také v noci , když se vzbudím, nebo pak ráno když vsanu nemohu chodit, mě nenapadlo že to souvisí s tou páteří. Potom ale když to rozchodím, tak je to přes den dobré. Teď poslední dny mě každý den bolí hlava, při otáčení do stran se mi dělají mžitky před očima a točí se mi hlava, to máš také? Škoda že bydlíš tak daleko, mohly bychom to probrat někde u kafe :-) Přeji všem krásné slunečné dny, jako byl ten dnešní a co nejéně potíží, pa pa

Marci
1x

Ahoj Jaruško , tak ty nohy asi budou souviset s tou páteří , když to máme obě stejné , ty ráno jsou hrozné než se t nohy rozchodí, pak přes den to mám už taky dobré , jen když déle sedím tak je musím taky rozchodit :-) . S tou hlavou potíže nemám , nebolí a ani se mi netočí , jen mi občas bolí za krkem a už jsem si všimla, že to čím dál častěji . V úterý jdu na ko na neurologii a má mě objednat na MR tak jsem zvědavá na výsledky , bojím se aby se to nezhoršilo :-((. Škoda fakt, že nebydlíme blíž sebe , mohly by jsme si postěžovat na živo :-)) . Krásný víkendík plný sluníčka přeji všem a žádné potíže , musíme si užít babího léta. Mějte se moooc fajn . Pa pa ...

jarka s
2x

Ahoj všem, tak co Dane, vážně jdeš do října do práce? A jak se zdravotně cítíš? Macku a co lázně, kdy nastupuješ? Jsi pořád na nemocenské? A jak dopadla v úterý kontrola na neurologii Tobě, Marcelko? Já se teď poslední dny cítím celkem dobře, jen ruce a nohy brní a občas ztrácim cit, jinak se mi zdá, že je to trochu lepší. Jinak jestli se mi někdo z Vás chce ozvat na e-mail : [email protected] tak se mějte všichni moc fajn, užívejte si pasi už letos poslední krásné dny. pá pááá

Dan

Ahoj Jarko,tak mne sa podarilo ukacat lekara a do prace som nastupil uz 26.9. co je 27 den po operacii, citim sa dobre, brnenie povolilo, je to uz len take slabucke,na noc si doma davam limec koli bezpecnosti,ale hned rano ho sundam a celi den som bez neho.hlava neboli jazva je nadherne zacelena a poradil mi lekar aby som si ju stlacal a tak prekrvoval aby sa krajsie zahojila. uz ani neviem ze som na operacii bol,v praci mam klidovy rezim/sežizovač strojou/ takze su na mna tolerantny a nepotrebujem ziadne vynimky a vsetko zvladam ,len si sam hlidam aby som sa prudko neotocil/to by ma asi este zabilo.../akurat dnes som sa dozvedel ze od noveho roka nam nebudu lazne cele preplacat poistovne ale ze budeme za ne platit cast aj mi, tak ma to nepotesilo, ale blizsie info o tom nemam. na zakony moc nesledujem takze neviem co je nove v tejto oblasti.. mam ist do lazni niekedy v dubnu ,,, tak uvidim...Jarko verím že ty sa máš tiež fajn a a hlavne klidoví režim... prosím to je zaklad na to aby si bola fit.. Krasny týžden Vám všem . Dan

Marci

Zdravím všechny, Jaruško kontrola dopadla tak ,že mi pošle znovu na všechna vyšetření , musím na EMG, RTG a MR a budu potom svítit :-)). Když se to zhorší tak mi opět bude nutit operaci :-(( . No uvidím jak to dopadne . Helenko, držím palce ať vše dobře dopadne , ozvi se nám jak se cítíš po operaci . Mějte se všichni kráásně a málo bolesti všem . pa pa pa

Macek

Ahoj Jaruš,dnes mi lékař vypsal lázně do Klimkovic,kdy pojedu to nevím,záleží na pojištovně kdy to pošlou.Nemocenskou mám stále.Mějte se krásně P.S.Dan se už dlouho neozval-asi maká.

Dan

Ahoj Maci jo jo makaám.. tak tie lazne ti tak trochu zavidím že už ideš a užiješ si tam ešte krasne jesenne pocasie, Ja som rozhodnuty na Třeboni,, bol som tam v 2010 / po operacii plotynky 4-5 zada .. a nadhera, ziadna dovolenka pri mori mi nedala taky relax ako tam..Jihočeský kraj je dokonalí aspon pre mna.. som z vysočiny a tých kopcou mam plne zuby a zimy.. smiech..

Helena

Dobrý den, bohužel se řadím do zástupu "páteřníků", v pondělí mne budou operovat krční páteř, díky pročítání vašich příspěvků se nebojím a věřím, že vše dopadne DOBŘE...Přeji všem hodně zdraví!

Macek

Helenko,držím Vám palce a nebojte dopadne to dobře.P.S.PO OPERACI ZASE TADY. Macek

Helena

Přátelé v nemoci :-) - tak už jsem doma, po operaci, jsem vlastníkem 2 titanových destiček, jizvy na krku a bolestí při polykání :-(...Těšila jsem se, že bude po bolestivě "zmrzlých " prstech, není, chce to prý čas, útlak nervu a míchy byl dlouhodobý, ruka už tolik nebolí, budu a musím věřit, že časem bude líp. Jinak, límec 24h., čtvrtý den po operaci domů...Lékaři jsou machři, jejich přístup profesionální, sestřičky milé a obětavé...Doma mírné rehabilitační cvičení, 3x denně, po 6 týdnech přidat...Věřme, hůř může být vždycky, držím všem palce a přeji pevné zdraví a PÁTEŘ :-)...

jarka s

Ahoj Helenko, to je dobře, že to máš už šťastně za sebou :-) tak snad to bude teď den ode dne lepší. Musíš se nám ozývat, jak se cítíš. Nenapsala jsi, kde tě operovali a jak dlouho trvala operace? Všem přeji krásný víkend a co nejméně obtíží, pááá

Helena

Krásný večer všem...Byla jsem v Liberci. Operace trvala asi 2h. Ráda se s vámi podělím o získané zkušenosti, možná někomu pomohou v rozhodnutí ANO/NE. Vím, je to velmi těžké rozhodnutí, také jsem slyšela názor, že někdy není radikální řešení optimální. Zkoušela jsem pomocí lékařů ( když už byly bolesti nesnesitelné ) kapaček ,léků, pobytu na RHB, páteř "přemluvit" a radikálnímu výkonu se vyhnout, jen jsem si polékově poškodila játra a nakonec mne operace neminula. Jsem ráda, že to mám za sebou, teď musím trpělivě čekat, že nerv do levé ruky se "probudí" :-) Mějte hezký, klidný víkend ...

Dan
1x

Dobrý den pani Helena , som rád že ste nakoniec dospela k nazoru že operacia je tym riešeím,ktoré vám vráti klud a zivot bez bolesti, ja som sa rozhodol na operaciu hned po mag.rezonancii ak som videl ze je to vyhřezlé cez polku miechy. žiadne rehabka,lieky/neurontin,/len do doby kym som nastupul na operaciu. už to mám za sebou a cit v prstoch sa mi pomali vracia ale ziadne bolesi nie su.Ako mi bolo povedané, tak operacia je tažká pre lekárou ale rekonvalescencia je lahka pre mna a tak sa aj stalo, 3 týždne po operacii som naspet v praci a fungujem normálne... akurát sa sanažím hlidat si pohyby krku. Prajem Vám aby ste v co najbližšej dobe postrehli ulavu a vratil sa vám cit a žila ste bez akychkolvek obtiaži. Krasne uzdravovanie prajem.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce