Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Marci

Ahoj Mili , tobě už ten límec dovolili sundat ??? Měla jsi ten měkký nebo ten jiný ?? Já mám taky skoro měsíc po operaci /7.2. mě operovali/ , ale límec musím mít 6 týdnů . Na boku jsem spala už v nemocnici , dokonce mi na bok otáčeli už na JIP. . Spíš na polštáři nebo úplně na rovném ?? Já mám trochu zvýšenou postel pod hlavou - polohovací a až včera jsem spala na polštáři , taky mi před tím pořád tlačil přes ten límec . Já mám jizvu ze zadu i ze předu a z té mi včera v nemocnici vytáhli speciální steh co tam musel být 3 týdny od operace a dr říkal jizvu promazávat opatrně , moc netlačit.Tak dnes začnu , pak si taky koupím tu měsíčkovou mast, zatím říkal, že stačí mastný krém . Juuu to jdeš brzo na kontrolu , já až v půlce května . Krásné dny všem po operaci - hlavně už aby byly jarní :-) . Marcela

Mili
2x

Ahoj, Marci. Mě dovolili límec sundávat při hygieně hned, ale s tím, že si budu hlídat držení hlavy, tzn.páteře. Límec mám měkký molitanový a sestřička z rahabilitace mi říkala, že si ten límec mám na chvilku, třeba u televize, když sedím rovně, sundávat. Tím se vlastně posilují i svaly, ktaré udržují hlavu vzpřímenou. Jenže já jsem byla operovaná už 1. února a můžu si límec sundávat tak asi od minulého týdne a jen na chvilku. Ležím i na boku, ale zpočátku to nešlo. Jinak polštář mám nízký a k tomu malý polštářek na "srovnání" hlavy... :-D Na kontrolu jdu do nemocnice v Porubě po šesti týdnech a na neurologii až někdy v polovině května. Nejhorší ale je, že mě po té operaci začaly bolet klouby v ramenou a v loktech, což prý může být po tom zákroku do páteře a mělo by to přejít... Tak uvidím, jak bude. Zatím Vás všechny zdravím, Mili.

Marci

Ahojky Mili , mě taky tak první 2 týdny po operaci bolely klouby v ramenou a loktech ,něvěděla jsem co to je , proč mi to najednou dělá , aha tak to bylo pooperační , ale mě to vždy bolelo jen ráno po probuzení , pak to přešlo , teď už to nedělá vůbec ,taky tě to určitě přejde. Ale za to mi zůstalo brnění a tuhnutí 3 prstů levé ruky měla jsem to i před operací , tak snad to taky časem odezní . Budu si ten límec taky občas na chviličku sundávat , já si ho sundávala jen na hygienu a když si ho peru , hrozně se na něho zvykne . Na jak dlouho už můžeš ven ?? Mě brali ještě kostní štěp z pánve tak se mi ještě trošinku hůř chodí , ale můžu hodinu dopo a hodinu odpo , no víc ani neujdu , ale teď je venku tak krásně, že je škoda toho nevyužít . A domácí práce děláš už postupně všechny ?? Já jen ty u kterých se musím moc předklánět vynechávám.. Krásné sluníčkové dny. Marcela

Mili

Já jsem byla na operaci 1.2. a bolí mě ty klouby pořád... Nemluvě o tom, že mám pravou ruku (měla jsem to už skoro rok před operací) skoro nepohyblivou a nezlepšilo se to. Doma toho moc s tou pravou rukou nenadělám a když se překloním, bolí mě páteř během chvilky. A teď vypadám jako největší simulant a chypochondr :-D , ale bohužel, opravdu se tak cítím... Na vycházky chodím často, třeba vyvenčit psíka, ale někdy mě to hodně unaví. Jinak chodím 3x týdně na rehabilitace. Zdravím, Marci.

lena

vzkaz pro mili ,já nevěřím co čtu vy jste byla na operaci v únoru a už chodíte na rehábku .....mě se to stalo v 12.12. a teprve budu chodit na lehčí rehábku já vím měla jsem to trochu jinak ,ale vždyt to teprve srůstá a vy už cvičíte pa když tak písněte na email mám tam adresu

Mili

Já jsem začala chodit na ty rehabilitace asi od 10 února, ale fakt k senzační sestřičce, a ta mi opatrně pomáhala rozcvičovat tu páteř. Dnes jsem byla po šesti týdnech na kontrolu v nemocnici v Porubě, kde mě operovali, a prý že to vypadá dobře. Řekli mi, že už nemusím pořád nosit ten límec kolem krku, ale já jsem si na něj normálně zvykla...!!! Takže ho budu nosit jen nějakou dobu třeba po venku nebo při cvičení... Jakou máte tu adresu???? Zdravím, Mil.

Mili

Nevíte někdo, jak je to s placením v lázních, když je máte tzv. "na křížek"? Platí se stovka na den jako v nemocnici nebo ne???? Děkuji za info a zdravím, Mili

Marci

Ahoj Mili , já už mám taky odložit límec ,ale jsem na tom stejně, taky jsem si na něj zvykla, teda ne v noci , ale když je mě v něm teplo nebo už tlačí tak si beru takový ten krční co má v sobě ty kuličky, nosila jsem ho k pc před operací , není tak teplý ani tak vysoký . A ty lázně když jsou "na křížek" tak se platí ta stovka na den , jako regulační poplatek . Nabídli ti v nemocnici už lázně ?? Měj se krásně , zdravím Marcela

Mili

Ahojky, já si mám lázně vyřídit u své obvodní doktorky. No, doufala jsem, že se ta stovka platit nemusí, už tak je ta nemocenská šílená na peníze ... Já jsem zkoušela bez límce spát 2 noci, spalo se mi docela dobře, ale třetí noc už jsem ho dávala zpátky...! Měla jsem prostě pocit, že mám hlavu "nakřivo" :-D ! Teď běžím zrovna na rehabky, tak musím klusat, ať nedojdu pozdě. Zatím moc zdravím a děkuji za informace. Zase se ozvu, Mil.

Marci

Ahojky, jj to je blbý ta stovka se tam právě platí ,bude to za ten měsíc docela pálka :-(, to teda jooo ta nemocenská je hotová almužna , je to děs . Já zkusím spát bez límce dnes , zkoušela jsem tak různě přes den bez něho, ale jen doma , ven si ho beru, je fakt, že za těch 6 týdnů jsem si na něj hodně zvykla, takže si musím asi i postupně odvykat. Copak ti řekli v nemocnici na to , že tě bolí ty ramena a lokty a na tu pravou ruku , že to pořád přetrvává po operaci ?? To máš fajn, že už chodíš na rehabky , já budu až po 3 měsících . Už jsi si vybrala nějaké lázně do kterých by jsi jela ?? Ty máš asi blízko Darkov viď . Já se koukala na Hodonín . Krásné sluníčkové dny . Marcela

Mili

Ahojky, holky..! No já mám nejblíže opravdu Darkov, tak asi tam. Já se teď už snažím chodit bez límce, ale chvílemi mě to nedělá zrovna dobře, tak si ho zase nasadím. A po venku nosím alespoň šátek kolem krku. Ale mám po operaci za chvilku už 2 měsíce, strašně to utíká ! Ty klouby v ramenou a v loktech jsou asi opravdu po té operaci, kromě toho mě ještě začalo bolet mezi lopatkami, takže "SUPER" ... Na rehabky chodím už dlouho, začala jsem necelé dva týdny po operaci a chodím tam doteď a to je konec března. Ale na tu pravou ruku mi to nezabírá a nelepší se to. A jinak se mi špatně ohýbá hlava, takže nemůžu skoro nic dělat v předklonu. Ale bude líp !!!! Zdravím, děvčata. :-D

Mili

Jo, a chodila jsem na rehabilitace 3x týdně a teď každý den.

Marci
2x

Ahojky, já už se taky snažím chodit bez límce i když ještě si ho i doma občas dám , třeba když něco dělám nebo sedím u pc a venku jsem ho zatím měla pořád . V noci je to zatím dobrý spím bez něj . Mě se ta levá ruka taky nelepší :-(, cvičím s ní , ale je to stejné . Taky mi občas píchne mezi lopatkama . A cítím jakoby "hrb" kousek od páteře nalevo , tam kde mi to opravovali , pořád tam cítím jakoby něco navíc , asi ty šrouby co mi tam dávali :-) Jinak s hlavou hýbu docela dobře do všech stran . Teda vy to tam v Ostravě hrnete pěkně rychle , ale aspoň budeš brzo fit , když s tebou cvičí na rehabce denně . Psala jsi, že máš pejska , copak máš za rasu, já mám šitzáčka , to je fajn ,když tě někdo vytáhne ven ,viď a hlavně se musí chodit sama . Měj se fajn , zdravím .... Marcela .

Mili

Ahojky, Marci. Já mám psíka od všeho kousek, je to voříšek, ale strašně chytrý...! No a chodit ven s ním musím a nakonec i ráda, protože bych se sama asi nevykopala z baráku ! :-D Nějak jsem za tu nemocenskou zlenivěla. No a na ty rehabky chodím opravdu každý den, ale nic moc... Ta pravá ruka mě nechce poslouchat, prsty zvednu jen do určité výšky a zápěstí neohnu. No a na PC píšu šesti prsty - levou rukou pěti a pravou jedním... :-D A i ta levá už se mi začíná plést... Já mám pořád zase pocit, že mi zapomněli v krku kousek nějakého nářadí, mám pocit, že jsem spolkla nějakou malou kuličku nebo co, a trochu mě to dusí a ještě pořád se mi špatně mluví. I když teda musím uznat, že už je to po těch dvou měsících daleko lepší. Zítra si zajedu autobusem do Ostravy k tetě na narozeniny, mám vycházky až do pěti odpoledne, takže v pohodě. Ale dám si kolem krku asi jenom šátek, abych měla lepší pocit. Pak napíšu, jak jsem to zmákla, juch? Moc Tě zdravím, Milena.

Marci

Ahojky Mili , tak jaká byla oslava , zvládla jsi to bez límce jen se šátkem?? Já dnes byla tak půl hodiny venku bez límce a krk mi bolel , cítila jsem to vedle té jizvy, když si ho nasadím tak v pohodě. Voříšci jsou krásní , jsou miloučcí , já taky jsem moc ráda, že ho mám a že mám s kým chodit ven , chodíme na hodinu dopoledne a na hodinu odpoledne . Tak to píšeme na pc podobně akorát obráceně , já píši pěti pravou a jedním prstem levé ruky :-)), jak je mám ztuhlé tak to se blbě píše . Krásný večer , zdravím Marci

Helena

Přátelé v nemoci, jsem opět tu, pročítám vaše příspěvky, jsem už téměř půl roku po operaci ( náhrada meziobratlové ploténky C5/6-6/7), prsty stále "zmrzlé", ruka pobolívá, jak píšete - rameno, lopatka, loket až do prstů, nic moc :-(..Chodím teď na rehabilitaci, mírně menší bolest lopatky a ramene i lokte...Ještě lázně, neztrácejme naději, nervy prý dorůstají až rok...Držím nám všem palce, přeji hezké, uzdravující jaro...

Mili

Ahoj, holky. (žádného chlapa tu totiž nevidím, není to zvláštní? ) Mám to taky tak, jako ty, Heli, ale jsem teprve 2 měsíce po operaci (také výměna plotýnky). O kloubech v rameni a v loktech ani nemluvím a pravá ruka mě zůstala stejná, jak před operací, tj. k nepoužití...! Hlavu neohnu, něco mi tam vadí (snad mi tam nezašili nůžky :-D , i když podle rentgenu asi ne... :-D )... Na rehabilitace chodím už asi přes 6 týdnů. Teď mi vypsala doktorka lázně, tak uvidíme. Tak se mějte všechny krásně, Mili.

Marci

Zdravím , Helenko ráda Tě tu vidím . Co ten Tvůj krk už je to lepší ?? Jejda to Ti zůstaly ty prsty zmrzlé pěkně dlouho , já to mám to stejné na levé ruce , jsem skoro 2 měsíce po operaci a doufala jsem , že se to snad bude lepšit ,taky jsem měla ten nerv uskříplý dlouho ,tak si budu zvykat :-). Jsi pořád v PN ??? Krásné dny , zdravím všechny , pa pa ...

Helena

Marci - jsem stále v PN, léčím se i s hlasivkami, pořád se mi hůř polyká, je to běh na dlouhou trať, to mi říkali, ale že bude tak dlouhá, to mě dostává...Ještě, že je to levá ruka, to bych byla nemožná, i tak to vadí, je to velmi nepříjemné...Nezoufejme bude hůř ( :-) )...Mějte se jak nejlépe to půjde.

Marci

Heli co lázně už víš kam pojedeš a kdy ?? . Teď od 1.7. má být nějaký nový zákon kdy pojišťovny nám nebudou vše platit , tak je třeba vyřídit lázně co nejdřív. Jo jo taky jsem ráda, že mám ty "zlobivé" prsty na levé , ta dlaň je pak taková nešikovná , je to fakt nepříjemné , pořád to procvičuji ,ale bez úspěchu . Teda na Tobě si s tím krkem zařádili , já měla polykání i bobest v krku jen pár hodin , pak to přešlo . Měj se moc fajn ...

Mili

Heli, taky jsem měla hlasivky v háji, ale teď už, po 2 měsících, mluvím "skoro" normálně. Ale kdybych si chtěla zazpívat, tak by to teda asi ještě nešlo.... :-D A s polykáním jsem měla taky problémy a doteďka to nemám úplně v pořádku. Drž se, bude líp. Zdravím, Mili.

jarka s

Ahoj marodi :-) ozývám se po delší době, Marci, když pročítám, jak se cítíš po té operaci, tak se mi zdá, že Ti ty potíže moc neustoupily, ale asi to chce svůj čas. Já jsem teď byla na EMG, opět stejně jako před rokem vyloučili, že jsou to karpály. Tak uvidím, co mi na to řekne neuroložka, jdu k ní 11.4. Ruce mě velmi bolí, mravenčí, ztrácím v nich cit. Už i v levé :-( Já už snad přistoupím i na tu operaci..... Ale na druhou stranu mám pocit, že Vám, co sem píšete, to zase až tak moc nepomohlo.Jsem stále na neschopence. Marcelko a všichni ostatní, přeji všem co nejméně obtíží a krásný víkend pa. :-)

Marci

Ahojky Jaruško , ráda Tě vidím . Jaruško operace mi moc pomohla , kdybych se mohla znovu rozhodnout , tak jsem na ni přistoupila dávno a ne na poslední chvíli . To brnění a tuhnutí 3 prstů v levé ruce jsem měla už dva roky a bohužel se to ty dva roky v té ruce nervy utlačovány a těď říkají , že jak dlouho to trvalo před operací tak dlouho může vyléčení po operaci . Ale já měla 2 měsíce před operací nohy úplně v háji, byly jak ze železa , už jsem skoro nic neušla a v lednu mi už začala brnět celá pravá půlka těla od hlavy po paty , to bylo nepříjemné a to už jsem se bála co to je a tak honem utíkala k dr a ten řekl okamžitě operovat a naštěstí všechny tyto problémy hned po operaci vymizely , huráááá , hlavně ty nohy, bylo to strašné :-(. Jestli tě ty ruce brní a bolí hodně a nemáš v cit tak možná by operace pomohla, protože jak je skříplý nerv tak už se to nedá samo do normálu , čím déle to necháš tím déle se to bude potom uzdravovat . Já lituji toho , že jsem nešla dříve . Operace se neboj , opravdu to nic není a to jsem se jí hodně bála, ale opravdu zbytečně . Napiš pak jak jsi dopadla u neuroložky . Krásné jarní dny , pa pa ...

Marci

Ahojky holky , tak jsem už úplně bez límce, ani ven ho mít nemusím , už jsem zrušila i šátek kolem krku, zatím je to v pohodě a doufám, že to tak dlouho zůstane. Holky jak si chránite tu jizvu před sluníčkem ?? Třeba když bude velké teplo, tak mít něco na krku je dost nepříjemné . Stačí ji namazat jen opalovacím krémem když jdu ven ?? Krásné jarní dny přeji všem . Pa pa M.

Mili

Ahojky, Marci, já už taky límec nenosím, ale vyděsily mě sestřičky v nemocnici na rehabkách, že jakmile se necítím dobře s tou páteří, tak okamžitě nasadit límec, alespoň než to přejde, vstávat až do smrti jedině přetočením se na bok, nenamáhat krk, atd., atd. Vyměnili tam přístroje a taky sestry... Ty, na které jsem byla už zvyklá, jsou teď jinde, a ty nové jsou nějaké divoké... Na ty rehabilitace chodím už přes 2 měsíce a nic moc. Ruka stejně nepohyblivá, jako před operací a to je PRAVÁ ruka, takže je to v háji! Mějte se děvčata krásně a ahojky, Mili.

Dana

Všechny Vás tu zdravím,jen se chci zeptat jestli má někdo zkušenosti s výrustky na krční páteři?Mě je totiž našli,je mi zle motá se mi hlava,špatně se mi dýchá,mám pocit jako by mě někdo pevně tisknul že se nemohu ani nadechnout a brní mě ruce i nohy,přesto mi ale řekly na rehabilitaci že se jim nezdá že bych měla ty příznaky od té páteře.Prý to je nejspíš psychický.Tak se chci zeptat jestli tu někdo má stejné potíže.Moc děkuji za odpověd.Dana

Mili

Danuško, mě se taky špatně dýchá, jenže mám astma, ale každopádně mi obrušovali i nějaké výrůstky na páteři. Takže nevím, jestli to má u mně nějaký vliv na dýchání nebo ne. V každém případě bys měla ale asi zajít na magnetickou rezonanci, kde mi zjistili přesně problém, který jsem měla s páteří, a tím pádem mi doporučili operaci. Měla jsem totiž mimo jiné i vtlačenou plotýnku do míchy. Ale měla jsem i problémy se srdcem a se zvýšeným tlakem a vypadá to, že to asi bylo taky od páteře. Teď mi je mnohem lépe a i tlak se mi upravil. Ale určitě bych si tu rezonanci od lékaře vyžádala, aspoň si budeš jistá, jestli máš páteř v pořádku nebo ne. Ale věřím i tomu, že to může být i psychického původu, protože jsem v době, kdy jsem měla velké stresy, trpěla přesně stejnými problémy, jako ty. No držím v každém případě pěsti a zdravím, Milena.

Dana

Milen děkuji,uvažuji že se asi objednám u neurologa nebo myslíš že mi rezonanci doporučí i obvodní lékař?I když psychikou je to možná protože stres v práci a doma s partnerem taky nic moc.Zdravím Dana

Mili

Danuško, ahoj. Lepší je určitě zajít k neurologovi, protože ten provede i jiná vyšetření a nejdřív tě pošle možná i na "cetéčko". I tam se dá hodně zjistit. Tak držím pěsti, ať to dopadne dobře. :-D Děvčata, jinak moc zdravím a ať je nám líp !!!! Mili.

Marci

Dani , já před operací neměla problémy s dýcháním, ale ruce a nohy mi brněly a nakonec mi začala brnět celá pravá půlka těla. Příznaky , že je to od krční páteře asi máš , rozhodně bych ti taky doporučila požádat, aby ti udělali magnetickou rezonanci,je hodně přesná ,ukáže opravdu co máš s páteří , napíše ti ji spíš neurolog než obvoďák . Mili , to jsi mi překvapila s tím vstáváním přes bok, já už tak nevstávám hodně dlouho , automaticky vstanu tím, že si sednu , budu muset to tedy změnit. Límec si dám když mám větší zátěž nebo když dlouho sedím u pc , jinak zatím nepociťuji,že bych ho potřebovala . Všechny vás moc zdravím , krásné jarní dny.Marcela

Mili

Ahojky, Marci. Já jsem se taky zvedala přímo do sedu a tos měla vidět, jak se do mě ty sestry pustily ! Že to prostě nesmím dělat a v podstatě až do konce života. Límec si taky občas dávám, dnes jsem v něm dokonce i spala, protože se někdy cítím docela unavená, bolí mě prostě jednou na levé, pak zase na pravé straně krku... No nic příjemného. A když mi ta jedna sestra s takovou samozřejmostí řekla, že si ten límec mám dávat, kdykoli se nebudu dobře cítit, tak je to asi normální u více pacientů. A předevčírem mi na rehabce řekla další sestra, že bych neměla nosit ani kabelku na pravém rameni, když mám problémy s pravou rukou ! Takže je to asi léčení na dlouhé lokty a trvá to (u někoho) asi delší dobu, než se člověk trochu zvetí... :-D Zdravím, Mili.

jarka s

Ahoj Marci, i všichni ostatní. Skoro vám závidím, že máte operaci za sebou. 11,5, jdu k neurocirurgovi, tak jsem zvědavá, co mi řekne. Nález na c5/6 mám z MR potvrzený, potíže se mi stále stupňují. Podobně jako u tebe Marci. Ruka mě dost bolí, mravenčí až do ztráty citu. Nohy mám někdy jako z olova......ale to s krkem asi nesouvisí. Když jsem v předklonu a narovnám se, mám černo před očima a hlava se mi točí tak, že si musím kolikrát sednout, abych sebou nepráskla, stávalo se vám to někomu také? Marci, jsi stále na neschopence? A jak se cítíš? Tak se mějte moc fajn děvčata, pá pá.

Mili
1x

Ahoj, Jaruško. Včera jsem byla na kontrole u neuroložky. Mám totiž takové stavy (naposledy předevčírem), že mi najednou přestanou sloužit nohy a kdybych byla kdekoliv, tak se musím posadit (doufám, že mě to nechytne někde venku ). Prostě se mi začnou nohy třást a podlomí se mi a neudržím se na nich. Hrozné !!!!! A doktorka mi říkala, že je to tím, že jsem měla utlačenou míchu plotýnkou, a že to prostě nějakou dobu potrvá, než se to znormalizuje... Nejhorší na tom je, že tenhle stav přijde bez varování, nemáš čas si ani najít lavičku k sednutí. Naposledy se mi to stalo doma v předsíni, takže jsem si sedla na zem.... A to mám po operaci už 3 měsíce. A s rukou to mám taky pořád stejné, přes všechny rehabilitace prostě nefunguje. Tak Ti teda přeji, ať Ti ta operace, pokud na ni půjdeš, pomůže. Jinak zdravím všechny, Mili.

Marci

Ahoj holky, Jaruško budu moc držet pěsti ať dopadneš dobře na neurochirurgii , ale myslím si , že by se Ti po operaci ulevilo . Ty nohy možná budou taky od krční páteře, já měla před operací to stejné , nohy jak z olova, strašně špatně se mi chodilo a ke konci už to šlo hodně z těžka a hlavně ze schodů byl problém nebo vystoupit z tramvaje to byl horor . Akorát ta ruka , brní pořád , ale to je tím, že to začlo skoro 2 roky před operací , kdybych na ni šla o hodně dříve tak to mohlo být lepší . Operace se neboj ,opravdu , já jsem hrozný strašpytel a bolest jsem vůbec necítila , každý den je ti lépe a lépe . A ty nohy mám po operaci úplně v pohodě , to byla úleva . Akorát ta hlava se mi nikdy netočila s ní jsem problémy neměla , ale hodně to tu holky psaly , takže to asi k tomu taky patří. Jaruško, pokud můžu poradit , neodkládej operaci , ono s těmi problémy stejně asi musí být a opravdu se neboj , všechny ty vyšetření před operací /EMG.../ byly daleko horší . Jo jo jsem stále na PN , až 17.5 jdu na kontrolu k operatérovi a mám už zažádáno o lázně, tak nechci přerušovat PN to se fakt nevyplatí . Od 22.5 budu chodit na rehabky , ale zatím mi dali jen cvičení na páteř a držení těla, masáž zatím ne . Určitě se ozvi jak jsi dopadla . Mili - já mám problémy s levou rukou a taky všechno nosím v lévé ruce, jak kabelku tak třeba nákup , je fakt, že to asi s tím souvisí . Ty problémy s nohama jsi měla i před operací nebo to začalo až teď ??? Mili dělá ti teď po operaci něco změna počasí ?? Reaguješ na to ???Zdravím vás holky a hlavně málo problémů s tou naší páteří . Marci

Mili

Ahoj, Marci. Ty problémy s nohama jsem měla i před operací (a dokonce už asi před 2 lety), jen jsem si myslela, ža to je z tlaku. No a neuroložka mi řekla, že to je tou utlačenou míchou a že by to mělo po operaci časem přestat. Počasí se mnou taky mává, jenže nevím už z čeho :-D , léčím se totiž i s tlakem... Marci, a ty jsi levačka?? Já mám problémy s pravou rukou a nákupy i s kabelkou nosím v pravé ruce... Takže taky vás všechny zdravím a ať je nám už líp !!! Mili

Mili

Jo a nemocenskou mám taky a taky čekám na lázně... Pa.

Marci

Ahojky Mili , tak to musí být fakt nepříjemné ty problémy z nohama . To chvíli posedíš a pak můžeš zase normálně vstát a jít ?? Mě teď bolí nohy hlavně v noci , jak si lehnu a zakreju peřinou tak nemůžou zůstat v klidu , nevím čím to je, někdy je to docela nepříjemné . Nejsem levačka ,ale víc zatěžuji levou rukou , jako je kabelka na levém rameni, těžké tašky si taky přehazuji do levé ruky ... ,ale jinak vše pravou krájím píšu .... . Všimla jsem si, že když mě bolí vzadu za krkem tak ta levá ruka brní a tuhne víc než normálně . No snad nám bude lépe a lépe , už se docela těším do těch lázní . Už víš kdy pojedeš ?? zdravím Marci

Mili

Ahojky, Marci. Já se prostě skoro skácím, nebo lépe řečeno sesunu, na zem, nohy mě prostě přestanou úplně poslouchat... Chvíli posedím a pak zkusím, jestli mi už ty fajfky fungujou, a pokud jo, tak jdu dál.... Ale je to strašně nepříjemné !!!! :-( Ty nohy u tebe můžou být "syndrom neklidných nohou" , to má moje kolegyně a je z toho taky hotová ( http://www.geriatrickarevue.cz/pdf/gr_05_03_06.pdf ) . Poslala jsem ti odkaz, tak se koukni... Mi se do lázní ani moc nechce, ani nevím, kam mi je dají. Každý rok jezdím do Luhačovic, někdy jen na prodloužené víkendy ( pátek - pondělí ), někdy si zaplatím celý týden. Jezdí tam holky, které znám už 10 let. Byla jsem v lázních na léčení po operaci plic v roce 2003 a tam jsme se seznámily. Nejraději bych jela zase tam. No, jenže to nejsou lázně na léčení pohybových problémů. A zatím mi ani nepřišlo z pojišť., kdy mám nastoupit. Takže zdravím a měj se krásně a hlavně napiš, třeba pojedeme na stejné místo a ve stejnou dobu.... :-D . Mili.

Marci

Ahojky Mili díky za odkaz a víš, že je to možné , že mám syndrom neklidných nohou , já už to pozoruji několik let , mám sedavé zaměstnání a nohy nemůžou být v klidu, je to někdy příšerné, teď mi to taky dělá při sedění u pc , ale hlavně v noci a to tam píší . Já jsem si ty lázně zarezervovala v Hodoníně, abych nemusela na ně dlouho čekat , pojedu 4.7. Teď už s Tebou budou komunikovat ty lázně které dostaneš , už ne pojišťovna . Do těch papírů Ti musela obvoďačka nějaké lázně napsat , většinou ty co si řekneš . V Luhačkách je nádherně, tam bych taky jela, škoda, že to tam není na pohyb. ústrojí . Krásný den Marci

Mili

Ahojky, Marci. Já jsem byla přesvědčená, že mi tam doktorka napsala Karvinou Darkov, to mám za rohem a mohla bych o víkendech jezdit domů, jenže slečna z pojišťovny mi říkala, že mi tam dr. nenapsala, kam mám jet. Já na ty papíry nekoukala, tak nevím. Napiš mi tvou meilovou adresu, kdybych třeba dostala taky náhodou ten Hodonín, tak bych se ozvala :-D (já mám [email protected]). No a já mám taky sedavé zaměstnání, ale před 2 rokama jsem chodila ještě do posilovny a neměla jsem problémy se zádama ani s rukou ani s nohama... Možná, že jsem od té páteře měla ty problémy s tlakem (i když mi dr. tvrdila, že to od páteře není...). Ale ta má kolegyně má podobné problémy s nohama, jako jsi napsala ty, a kolikrát přišla do práce s tím, že nespala celou noc. Tak zatím zdravím, Mili.

Sylva

ahojky chtěla jsem se zeptat na problém? Po operaci pravého spánkového laloku 99r jsem měla zánět v ruce a následně za 2 r mi byl odoperován ulnáris. 8 let jsem měla shruba klid a pak po zátěži kdy jsme se stěhovali a já dala zabrat celému tělu i páteři mě začala zlobit ruka znovu.Ulnáris vyloučen.ortoped mi občas dá obstřik do lokte a dal mi límec na krk,že ho musíme natáhnout???Byla jsem na rentgenu.Nic víc se mnou však nedělají .Ruka brní a bolí dál.Už si ani nestěžuji pokud mi opět nezačne něco padat z rukou.Může to být od krční páteře,občas mi v ní loupne.Už od mládí jsem ji nesměla prochladnout,jinak jsem měla hlavu tzv.nakřivo.Díky Sylva

Mili

Ahojky, Sylvo. Mě padaly věci z rukou taky a poslali mě na EMG, vyšetření karpálních nervů (http://vysetreni.vitalion.cz/elektromyografie/). Takže to může být asi i od páteře, i od těch nervů... Zdravím, Mili. :-D

Iveta

Ahoj holky je mi 28 a před čtyřmi roky jsme měli nehodu lépe řečeno 21.12 2007 měla jsem naražený koleno a posunutou krční páteř párkrát se mi to vrátilo a vždycky mi to rozehnaly teď s tím marodím a musím říct že mi to začalo strašnou bolestí rukou.Šlo mi to s rukou do krční páteře a teď mívám i mrtvění levé ruky tak že skoro nic doma nedokážu udělat.Neuroložka mi řekla že to nic není nevím jestli mám jí věřit.Nic mi nepomáhá ani rehabilitace nevím co mám už dělat už jsem s toho na nervy.Dokázaly by jste my prosím někdo poradit děkuji zdravím Iveta.

Denny

Ahojte, jsem půl roku po operaci krční páteře. Byla to už druhá operace krční páteře, ta první byla před 11ti lety. Teď po té druhé, jsem se cítila velice dobře, ale asi 10 dní mně bolí a píchá při kývání hlavou dopředu a dozadu. Jsem 4 dny po obstřiku, ale nelepší se to. Dělali mi náhradu ploténky, ale bez šroubů. Máte s tímto problémem někdo zkušenost? Zdravím a děkuji za odpověď.

Marci
1x

Ahoj Ivetko , dělali ti už magnetickou rezonanci krční páteře ?? Já jsem po operaci skoro 4 měsíce a problémy mi začaly před 2 lety právě brněním a mrtvěním v lévé ruce - 3 prsty a šlo to až k lokti a z nálezu MR mi ihned doporučili operaci , já ji napřed odmítala ,ale došlo to tak daleko, že jsme před operací už nemohla skoro chodit a brněla mi celá pravá půlka těla a operace musela být ihned . Rozhodně si nech udělat co nejvíc vyšetření krční páteře . Pa Marci

Iveta

Ahoj Marsi ja jsem s Hulína.Taky ti ta ruka otíkala a slábla.Ja jsem skončila teprve před skoro před rokem mateřskou dovolenou v práci jsem byla chvilku nastoupila jsem v listopadu 2010 na knedlíky v tu dobu to ještě bylo jakš takš udělaly mi dvě magnetické rezonance a tam mi zjistity radikulopatii a jakousi cervikalgii.V nemocnici jsem byla hospitalizovaná minulí měsíc v Kroměříži a protože už nevěděli co semnou tak mě poslali dom a svedli to na psichycký problém.Vždycky když jedeme autem tak si musím vzít límec abych neměla křeče v noci.Chci neuroložku požádat jestli by mě nemohla poslat na neurochirurgii na vyšetření taky mi občas bolí nohy tak mi začala bolet i tá levá ruka děkuji že si napsala a přeji brzké uzdravení.Taky už bych to chtěla mít zasebou to čekání je hrozný.

Marci

Ahoj Denny , s tím zkušennosti nemám , já po operaci s pohybem hlavy do všech stran nemám . Zkoušela jsi už nějakou rehabku ??? Marci

Marci

Ahoj Ivetko, levou ruku jsem měla také strašně slabou , mino to brnění a mrtvění a to mi zůstalo zatím do dnes, bylo to moc dlouho před operací , tak se to bude dlouho hojit. Nohy mi taky před tím bolely a při chůzi byly jak ze dřeva nebo z olova. Zkus tu neurochirurgii . tam se krční páteř operuje tak by ti možná pomohli více . Po operaci když oni uvolní ty nervy co tlačí kam nemají tak je o moc lépe . Měj se fajn a ať je ti jen lépe :-) . Marci

Iveta

Ahoj Marci ve středu jsem měla strašně veliký křeče v levé lopatce pak mě to šlo do levé ruky tu jsem měla jako ze dřeva a potom mi zeslábla ještě levá noha ve čtvrtek jsem šla k doktorovi ten mi dal injekci a dnes v pátek v nocii jsem měla jkš takš klid a dnes mi otíkají nohy.V pondělí chci jít k neuroložce ať mě vyšetří víc a pak na tu neurochyrorgii.

Marci

Ahojky Ivetko, jakpak jsi dopadla u doktorky ?? Je ti už lépe ?? Marci

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce