Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
kamilka

Jsem po operaci tři roky nic se nezmenilo k lepšimu bolesti mam o moc vetši a co vy ?

eva s

JÁ JSEM PO OPERACI JIŽ 5.5.R.PRO MNE SE NIC NEZMNĚNILO,NÁHRADA TIT.DESTIČKY C 5.6. TED JSEM BYLA U KOMISE A POZVALA MNE ZA 3|4.R. KE KOMISI.MÁM VELKÝ TŘES V PRAVÉ RUCE NEUDĚLÁM NIC .ASI MI BUDE CHTÍT ODEBRAT ČID ALE NEDÁM SE.KDO MÁ PODOBNÉ PROBLÉMY NAPIŠTE MI PROSÍM NA E MAIL HAMKANAMKA@CENTRUM.CZ

eva s
1x

JÁ JSEM PO OPERACI JIŽ 5.5.R.PRO MNE SE NIC NEZMNĚNILO,NÁHRADA TIT.DESTIČKY C 5.6. TED JSEM BYLA U KOMISE A POZVALA MNE ZA 3|4.R. KE KOMISI.MÁM VELKÝ TŘES V PRAVÉ RUCE NEUDĚLÁM NIC .ASI MI BUDE CHTÍT ODEBRAT ČID ALE NEDÁM SE.KDO MÁ PODOBNÉ PROBLÉMY NAPIŠTE MI PROSÍM NA E MAIL HAMKANAMKA@CENTRUM.CZ

Milan Švéda

Operace krční páteře 20.8.2018, nic se nezměnilo, jsem na tom hůř. sveda9@seznam.cz

Lenka
1x

Jsem rok po operaci krc.patere a uleva zadna ba naopak.ale podle snimku je vse ok

Lenka

Jsem rok po operaci a jsem na tom stejne jako vy.podle snimku je vse ok.nechapu to

Petr 45
1x

Zdravím.Jsem 3 měsíce po operaci c5/6.Operace mi pomohla od nepříjemných potíží.Stále jsem v neschopnosti.Zatím rehabilitace nemám teprve mi je objednal doktor.Pokud má někdo zkušenosti chtěl bych poradit jak dlouho budu doma a zdajsou po této operaci nějaké omezení.Zatím mi nic neřekli.Díky

Milka

Ahoj, jak jsi na tom v současné době? Už pracuješ nebo jsi ještě v PN? Jak dlouhou jsi chodil na rehabilitace? Co lázně? Díky moc za odpověď.

marcela

Hanko ted už bude jen huř a huř

martina
2x

Zdravím,jsem teď měsíc po operaci krční páteře - C5/6 výhřez,osteofyty,kvůli kyfotizaci krční páteře nemohli dát implantát,ale kostní štěp.Při OP zjistili,že mám tu plotýnku navíc rozdrcenou,holt sportem ku zdraví.Cítím se v pohodě,prvních 14 dní mě bolela kyčel (po odebrání toho kostního štěpu) a kulhala jsem,teď je to už v pořádku.Překvapujeme mě jen, že mám krční límec nosit 2 měsíce,sundavat ho smím pouze minimálně.Rehabilitace také žádné nemám.První kontrolu mám psanou až na konci května,to je po 3 měsících kdy by už kosti měly být dobře srostlé.Tak holt marodím.Jinak operace mi pomohla,cítím se teď mnohem lépe.Je mi 29 let a po rekonvalescenci prý nebudu mít žádná omezení což je paráda!!!

Jana

Ahoj všichni, konečně jsem našla net, kde se baví lidé s problémy s krční ploténkou. Mám výhřez C5/6 9x7x5, mám už i termín operace na Homolce, bude mě operovat dr.Šroubek. Budu si ráda povídat s někým, kdo má podobnou zkušenost.

Petr
3x

Ahoj, jsem po operaci C5/6, byl jsem taky na Homolce. Operace byla v pondělí, ve čtvrtek jsem už byl doma. Vše je pořádku. operoval mě MUDr. Chrobok. Je po bolestech, nosím pouze fixační límec. Rána je malá :-)

Jana

Ahoj Petře, díky že jsi se mi ozval. Jak dlouho už máš po operaci a už víš za jak dlouho půjdeš do práce? Mě řekli 2 až 3 měsíce na neschopence.

Petr

Ahoj, dnes je to týden, co jsem po operaci. Minimálně dva měsíce nemám pracovat, ale to asi taky záleží na druhu zaměstnání :-))

Jana

Ahoj, to jsi už za týden schopný psát na počítači? Máš nějaké bolesti, a co kontrola? Promiń, že se tak vyptávám, ale nemám si o tom s kým promluvit. Já dělám celý den na počítači, tak bych snad mohla jít brzo do práce.

Petr
1x

Ahoj, bolesti opravdu žádné nemám. Řídím i auto, tutíž bz problému zvládám psát na počítači. Dokonce doma i vařím :-) Klidně se ptej. mě taky nikdo neodpovídal a vím jaké to je, nevědět, do čeho jdu :-)) A kdy jdeš na operaci? Já už teď vím, že nemá cenu to oddalovat, je to hračka :-)

Jana

Ahoj Petře a Martino, je skvělé, že po operaci nemáte žádné problémy, mám totiž doma 3 děti a nevím kdo by se o ně staral. Na operaci jdu až 16.6. a můžu říct, že se ten čas hrozně vleče, někdy mám pocit, že už kvůli bolesti ani nepůjdu do práce! Zabírají Vám nějaké prášky ? O Homolce jsem slyšela jen to nejlepší, tak snad přežiju i ten pobyt ( nemocnice nesnáším). JO a díky, že jste se mi ozvali.

john

prasky nezabiraji, THC ano... / takova mast z marihuany nema chybu /, ale to jen kratkodobe... ja to prekonaval cca 10 let s vetsima/mensima prestavkama, rapidne pomohla az operace....

Jana

Ahoj Johne, mohl by jsi mi napsat víc o té masti, dá se normálně koupit nebo je na předpis?

john

pokud jsi kuracka, sezen si malyho jointa a dej si "pulana" nez pujde spat / krasne se telu ulevi a mozna usnes /, toto byl muj pripad, zda pomuze i tobe je ve hvezdach / rozhodne bych to zkusil /... jinak si sezen THC v libovolne forme, ucinek je vicemene stejny mast si muzes vyrobit/vypestovat sama..., vice najdes pres google

martina

Ahoj Jano,mě zabíral nejvíc asi ten největší hnus co si můžeš koupit a to je Ibalgin:-) Prášků jsem během těch 5-ti let snědla nespočet,ale Ibalgin mi vždy zabral nejrychleji a nejlépe.Jen jsem ti ještě chtěla říct,že výsledek operace vždy záleží na tom člověku samotném,je to i hodně o psychice,já prostě věřila že mi to pomůže a pomohlo!;-)Určitě v tom hraje svou roli i věk,mladší lidi to holt asi vše snášejí lépe.Tak se měj zatím moc fajn a ničeho se neboj!!!:-)

martina
2x

Ahoj Jano, mám s operací krční páteře úplně stejnou zkušenost jako Petr.Nic to nebylo,hned druhý den po operaci jsem byla v pohodě a po propuštění z nemocnice jsem ,,běžné" každodenní práce zvládala úplně v pohodě a hned jsem sedla do auta a mohla i řídit. Jsem sice stále na neschopence,ale s mým povoláním opravdu nemůžu nic uspěchat.Takže se toho neboj a jestli máš ještě nějaký dotaz tak se klidně ptej:-)

Lenka

Ahoj Martino,nevěřím,že jsi mohla hned řídit.Ty jsi se mohla otáčet doleva či doprava?Já teda nemohla 6 týdnů.Límec jsem měla jen do rána po operaci,do prvního rentg.,ale musela jsem 6týdnů rotovat hlava-tělo,až do dalšího rentg.Pak jsem se již mohla začít otáčet.Já poprvé řídila,když jsem si byla 100% jistá,že se mohudobře rozhlédnout a to na 2měsících po operaci.Nejsem žádná cíťa,protože operace pro mě nic nebyla,ani jsem nepotřebovala těsně po ní žádné léky na bolest.Nyní jsem doma již 3měsíce,byla jsem na rentg.a i když je vše dobré a doma se nudím,tak začátkem července jdu na další rtg.,pak bych chtěla do práce.Zatím mám být doma,protože při své práci mám neustále hlavu hodně předkloněnou a to mě bolí.Stačí mi 2hod.u počítače a jsem vyřízená a to v práci mám hlavu ohnutou mnohem více.Zkouším to proto,abych zjistila,jestli bych náhodou nemohla přerušit neschopnost.Já pracovala úpně do operace,protože nejsem ráda doma.Zajímalo by mě,jestli náhodou někdo nebyl v lázních dříve,jak 1/2roku po operaci.Mně je nechtějí napsat dřív,než mi bude docházet rok po operaci.Děkuji za odpověď

martina

Ahoj Lenko,opravdu nemám důvod si zde vymýšlet něco co není pravda!:-)Měla jsem a mám pouze ten molitanový límec se kterým se můžu v autě otáčet doleva a doprava tak akorát abych se mohla v autě dobře rozhlédnout.Každý má koukám každý jinou zkušenost,mě např.doktoři po operaci nezakázali se otáčet,jen nesmím kývat hlavou dopředu a dozadu.Dokonce mi nedoporučili ani rehabilitaci.Každá nemocnice totiž vyžaduje něco úplně jiného,to už jsem taky zjistila.Hlavní je,že se cítím po operaci jako znovuzrozená.Jinak taky ještě marodím,do práce prý mám jít až to bude vše na 100% srostlé a v pořádku.

Jinina
2x

Musím se taky přidat. Taky jsem hned po operaci byla O.K. Třetí den jsem jela autem domů. Mě teda vezl manžel, ale otáčet jsem se mohla. Dokonce mi to v nemocnici řekli. Řekli, že operace dopadla dobře a tudíž, že se mám pohybovat přirozeně a normálně se otáčet, i když se mi to bude zdát, že bych neměla. Jen jsem se neměla hodně zaklánět. Přijela jsem domů a normálně jsem se začala starat o dvě malé děti a o domácnost. Samozřejmě jsem dětem kladla na srdce, že se mi nesměj věšet na krk. Z toho jsem měla strach, ale uhlídala jsem to. Nyní jsem tři měsíce po operaci, zrovna se chystám na kontrolu a hodnocení je : operace mi velice pomohla a jsem šťastná, že jsem na ni šla. Držím palce všem, kdo se na ni teprve chystají a opravdu se nebojte a jděte do toho statečně a s kladným myšlením !!!

Lenka
2x

Ahoj,já to nechápu,já byla také v Liberci,mám 5měsíců po operaci.Operace mi pomohla,každému doporučuji,ale když jsem jela domů,tak jsem se hýbat NESMĚLA!!!!!!!!!! 6týdnů do 1.kontroly jsem jen rotovala hlava-tělo. A to jsem měla vše OK.Jsem stále v prac.neschopnosti.Veškeré domácí práce mi nedělají problém,ale pokud mám např.hodinu hlavu v předklonu nebo stojím dlouho na jednom místě-1hod.a déle,tak mě začne bolet páteř a mám bolesti do hlavy,které jsem nikdy před operací neměla.Za měsíc jedu na kontrolu,pak bych chtěla jet do lázní a po nich jít do práce.Mám to špatné,protože původní práci mi doktoři nedoporučují,tak ještě nevím,jestli to nezkusím a až při problémech začnu hledat práci jinou.Ono to totiž dnes s tou prací není tak jednoduché.Doma se už nudím,chybí mi lidi.Jak jste byli dlouho doma?

paja

ahojky,ráda slyším pozitivní reakce-moc to pomůže.J mám problémy s krč.páteří již několik let,ale před rokem mě to úplně složilo!Kapačky atd.sice zabraly,ale od té doby si téměř netroufnu fyzicky namáhat,děsím ,že se bolest vrátí!Navíc mi od té doby,čili rok,zůstal "mrtvý,necitlivý," ukazováček l.ruky-což je strašně nepříjemné a stresující!Mám vyhřezl.ploténky C4/5,C6/7 a EMG prokazuje lézy(poškození) nervu.Prosím,jaký nález před operací jste měli?a opravdu stále se cítíte dobře_Děkuji za odpověďˇ.jsem zoufalá a nerozhodná.

pavlína
1x

Ahoj Lenko,právě jsem se vrátila z lázní.Po poradě s neurologem jsem o ně zažádala až za půl roku po operaci.Odpověděli ihned a za týden jsem se balila.Prý nemá smysl jezdit dříve,i když se člověk cítí dobře.V lázních dostaneš zabrat ,po týdnu mě bolel celý člověk a to mám slušnou kondičku.

pavlína
1x

Ahoj Lenko,právě jsem se vrátila z lázní.Po poradě s neurologem jsem o ně zažádala až za půl roku po operaci.Odpověděli ihned a za týden jsem se balila.Prý nemá smysl jezdit dříve,i když se člověk cítí dobře.V lázních dostaneš zabrat ,po týdnu mě bolel celý člověk a to mám slušnou kondičku.

Lenka

Ahoj Pavlo,moc děkuji za odpověď.Na operaci jsem byla v lednu a lázně bych chtěla červenec-září,podle toho,jak bude volno.Já se jen bála,aby mi to neblížilo,protože neurolog mi řekl,že se o tom budeme bavit dřív,než přijedu na kontrolu na 1/2roce,ale že do lázní se jezdí před ukončením roku po operaci.

john

ja byl cca 3 mesice po operac na kontrole u neurochloga, pote jsem chodil na rehabilitace a na nasledne kontrole jsem od neurologa obdrzel doporuceni na komplexni balneoterapii / stejny postup mne byl doporucen i na kontrole v neurochirurgicke ambulanci /...

Milka

Johne, jak to pokračovalo dál? Já budu koncem září 3 měsíce po operaci a jdu teprve na první kontrolu při které bude proveden rtg. Límec jsem nosila neustále 7 týdnů, rehabilitaci ani žádné cvičení zatím nemám (sama doma jen procvičuji pravou ruku-mám náhradu plotýnky c5/c6 a dlahu se 4 13mm šrouby). Netuším, jaký by mohl být další průběh. V zaměstnání strávím většinu času u počítače, teď nevydržím ani hodinu. Jsi ještě v PN. Rehabilitace stále probíhá nebo už ne? Díky za odpověď.

john

tak nejak jsem to mel i ja, po operaci cca 2 mesice poctiveho noseni limce, pote kontrola u neurochirurga a nasledne u neurologa, cca 3 mesice po operaci rehabilitace a citil jsem se opravdu skvele oproti stavum pred operaci cca 4 mesice po operaci jsem nastoupil zpatky do prace / vysedavani u pocitace / a problemy se pomaloucku, polehoucku zacinaly vracet s narustajici intenzitou / ale podstatne mensi nez pred operaci / v cervenci jsem byl v laznich Jachymov / 4 tydny/, po navratu jsem byl tak nejak "spravne unaveny a rozbolavely", citil cele telo, a opet brnely nohy, ruce, bolesti v ramenou a svalech hornich koncetin..., ale tak pry to ma byt, udajne 6 tydnu po laznich je clovek docela "zniceny" a pak prijde uleva na 5 a vice mesicu momentalne se citim jako by zadne problemy nikdy nebyly / obcas mirne brneni /, jsem zvedavy, jak dlouho to vydrzi

milka

a po tě lázních jsi byl na neschopence nebo hned ses začlenil do pracovního procesu? A díky za pozitivní informaci, snad to u mne bude probíhat také s takovými výsledky.

john58

uvazoval jsem na "prodlouzeni" lazni pracovni neschopnosti, ale nakonec jsem normalne nastoupil, dalo se to "v pohode" zvladnout / ale jak jsem psal, sedave zamestnani u PC / urcite mne Jachymov pomohl i kdyz obcas mam stavy, ze bych se nejradeji nevidel / postel, klid, nezajem /.... uvidime co bude dal...

jana
2x

Ahoj, vůbec se neboj. nepříjemný je jen první den, ale pak už je to lepší a lepší, jinak dr.Šroubek je hodný doktor, mne operoval sice jiný, ale ok. já 10 let měla urputné bolesti hlavy, které každý doktor řešil jen analgetiky a já už přemýšlela o tom, že se jimi zničím a budu závislá. kdybych věděla, že je to takový "brnkačka" byla bych už tam dávno. měla jsem výhřez na C5/6 a tam mám nyní titan a na C6/7 a tam mám nyní karbon. už 3 týdny po operaci mi sundal límec a měla jsem začít rehabilitovat a límec jen do auta. včera jsem byla na kontrole a ok. vše sedí tak, jak má a doktor byl spokojený a řekl bez omezení můžete vše. je to 2 měsíce. defacto já ale funguji už od 10 dne od operace jen s lehkým omezením tahání těžkých věcí atd. fakt to nic není. ikdyž už jsem slyšela i něco jiného. asi jak kdo reaguje. pa jana

sarka

Od 5.12.07 nemohu hýbat hlavou do stran ,nahoru a dolu.Mám bolesti v obouch ramenech.Bolesti mi vystřelují do loktu a pak spodní stranou do prstů. Podstoupila mag.rezonanci .Nabídli mi rehabilitaci.Prosí ,nemáte někdo zkušenot ?

jana

jděte na oper krč páteře na Homolku, jsou tam šikovní a pomohou vám a nic to není.

petra

Ahoj,já jsem po operaci už 10 měsíců,jsem stále v pn,cvičím,chodím na rehabilitace.Bolesti krku mám občas po zátěži,spíše přetrvává bolest ramene a prstů,trnou mi.Je to nepříjemné,ale lepší to prý už nebude,tak se s tím pomalu smiřuji.Jak velký výhřez jste měli?

Lenka

Ahoj,jak velký výhřez jsem měla,tak to nevím,ale bolesti byly hrozné,když to přišlo,tak jsem tak měsíc nespala.Měla jsem hrozné bolesti do ruky a ty jsou pryč.Bolí jen hlava,která před tím nikdy nebolela a je to hodně nepříjemné!

Marion

Jsem ráda, že tuto diskuzi vedete, protože jsem si ráda přečetla vaše názory. Před rokem jsem v létě vzala na při jízdě na provazové lanovce hlavou o strom. Celý rok to vypadalo, že krk je jen zablokovaný a naražený. Před dvěma dny jsem doktorovi donesla rentgen a prý mám mezi obratli 5/6 sraženou a zdeformovanou ploténku (říkal, že to teda musela být hrozná pecka, aby to dopadlo takhle) a že tak do 10 let mi ji budou muset vyměnit za keramickou. Dokud to půjde, bude mi krk protahovat. Mám z toho docela strach, protože nejenže jsem abnormálně úrazová, tak se mi i hroutil imunitní systém, tak se bojím...

john
1x

zajit k neurologovi / doporuceni obvodaka nebo vlastni iniciativa /, vysetrit pater pomoci MR nebo alespon CT, vysledky predat neurologovi a neurochirurgum / a tem bych veril... / btw, rentgen...., nenechte se vysmat... / z hlediska RT vysetreni jsem mel pouze "degenerovanou" pater, ktera mela patrit o 30 let starsi osobe... / RT vubec neodhalila naruseni michy, coz MR potvrdila + naruseni korenovych nervu... /

Jana

Ahoj všichni, už mám po operaci.Krční límec jsem nedostala, můžu opatrně hýbat hlavou, jen ne se předklánět.Zatím toho moc neudělám, mám pořád pocit nejistoty. Na rehabilitaci mám jít za 3 týdny a na kontrolu až v září. Doma se nudím, už bych šla do práce.Ráda si budu s někým povídat.

ori
5x

ahoj všichni.Tak já jsem byl taky na operaci.Diagnoza zněla-velmi těžký měkký nález C3/4s myelopatií,méně C4/5,foraminální hernie C5/6 vlevo.Před operací jsem měl problémy v horních končetinách/bolest prstů,pocit pálení, brnění,oslabování svalů/postupně jsem nemohl brát nic drobnějšího do rukou.Potom mě začaly zlobit i dolní končetiny/necitlivost prstů,kotniku,oslabení svalstva/začal jsem mít problémy s chůzí,pocit závratě.Zajímavý je že horší to bylo/a je doposud/na pravé ruce a levé noze.K samotné operaci-trvala 5 hod.-abrase osteofytů,foraminotomie C4,C5,C6,dlaha 78mm,monokortikální fixace C3-C4-C5-C6 vše titan. Zjednodušeně řečeno dali mě 3 nové ploténky a přes 4 obratle mi dali dlahu.Samotná operace ani po ní jsem extra velké bolesti neměl a nemám ani teď.Jsem po operaci cca.2 měsíce.Na rehabilitace jsem začal chodit 14 dní po operaci,hned jak jsem sundal límec.Chodím dodnes ale žádné velké zlepšení nepociťuju i když je to samozřejmě o něco lepší než před operací. Stále cítím brnění až bolest v rukou a v levé noze.Mám občas závratě a mám problém s delší chůzí nebo jakoukoliv činností,bolesti,únava.Límec už nosím jen do auta.největší problémy mě dělali kortikoidy ,celej sem byl po nich osypanej samej bolák.Zhubl jsem 9 kg.Na operaci jsem byl Ústí n.Labem-ani si tam nepřipadáte jako v nemocnici-personál dobrej.V září jedu do lázní do Jáchymova.Akorát mě hrozí důchodem a jelikož jsem drobnej podnikatel tak to asi nebude žádná sláva.Jinak jsem žádnej úraz neměl a je mě 44 let tak neví m kde jsem k tomu přišel,asi jsem moc pracoval.Ale přátelé havně to nevzdávat a věřit že bude líp

john
2x

jj, sem se vratil pred 3 tydny z Jachymova, doporucuji

zdenka malá
1x

zdravím, jsem tři roky po poeraci páteře - spondylolistéze- mám stále potíže, podle mého operatéra je vše v pořádku, jizva OK , na míchu prý to již netlačí, ale bolí mne nadále záda a hlavně nohy a jde mi to stále do levé, při práci musím nosit bederní pás jelikož mne to bolí, bylo mi řečeno, že jsou to jen bolesti, nevím co dál, do práce chodím jen na půl úvazku a to odpoledne , jelikož ráno se někdy nemohu postavit na nohy, jestli má někdo podobný problém poradte mi prosím jak se s tím mám dále vyrovnávat nebo co dál

Lenka

Jsem na tom stejne a obavam se ze jine to nebude.doktori tvrdi ze podle snimku vse ok takze napisou max rehabilitace ty mi nepomahaji a analgetika.pred operaci jsem brala prasky na bolest obcas po operaci denne a stejne nejsem uplne bez bolesti.nemuzu dele stat sedet ani chodit a jizda autem delsi jak hodinu je za trest.

Jiří

Zdravím Vás. Jaký je prosím Vás , pohyb v případě otáčení a předklánění / zaklánění , po takové náročné operaci? Jirka

petr
1x

Ahoj,jsem 2 týdny po operaci krční páteřeMěl jsem bolesti rukou z otřesu míchy a rozdrcený C5 .Byl nahrazen štěpem z pánve.Po operaci to neni tak hrozné,bolesti nejsou díky lékům příliš velké,ruce bolet přestali.Krk nebolí skoro vůbec ale bok je bolestivý.Myslím,že se neni čeho bát.

Jana

Ahoj všichni, mám jet do lázní Třeboň. Má někdo nějaké zkušenosti ? Prosím ozvěte se.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce