Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petra
2x

Ahoj všem a díky Renato, povzbudilo mě to, že jste napsala jak jste na tom po operaci dobře. Jakmile jsem věděla datum operace...třepala jsem se jako ratlík. Jsem po operaci krční páteře C6/7 14 dní a jsem na tom taky dobře. Levá ruka nebolí a příští týden konečně sundám límec. Jizva na krku není tak strašná a myslím, že ani nebude časem vidět. Operovali mě v nemocnici v Olomouci ve fakultce a druhý den po operaci už jsem šla domů. Ještě v den operace se mi podařilo večer vstát a dojít si na záchod, což jsem v duchu skákala radostí, protože někdo musí jít na mísu a to jsem FAKT nechtěla. :) Dostala jsem na noc injekci od bolesti, takže je člověk takový omámený až do rána. Dopoledne hned první den jsem byla na rentgeně jak se vše usadilo, injekci na ředění krve a druhý den po 9.h už si mě rodinka odvezla domů. Prášky jsem na otok jedla ještě 3.dny. Špatněji se polyká, ale je to spíš jakoby angína v krku. Píšu to všem co potřebují povzbudit. Neotálejte a jděte do toho. Každý se bojí, ale s neustálou bolestí se přece nechcete trápit.

Lucie

Máte někdo zkušenosti s neurochirurgií v Hradci Královém. Mám tam jít na operaci krční páteře, nebo raději jinam ? Dík za rady.

Marie
1x

Ahoj,jsen po operaci krční ploténky C6/7 leden 2013 a nyní mám závratě a je mi na zvracení, má nekdo podobné zkušenosti? do minulého týdne bylo vše OK. dík za odpověď

Janča

Ahoj v květnu jdu na operaci krční páteře,kde je objemný výhřez v oblasti C 5/6 s útlakem míchy.Tady u nás mi to odmítli odoperovat,takže jdu na operaci do Prahy do Střešovic.Nemáte prosím nědko zkušenosti?Paradoxně se nebojím ani tak bolestí po operaci,jako komplikací.Děkuju Jana

Jana

Ahojky.Koncem června jdu na operaci krční páteře a taky jsem dost vystrašená.Jdu do Ústí nad Labem.Nemáte někdo zkušenosti.

Marci

Ahoj holky , nebojte se operace , vcelku to nic není , já měla docela komplikovanou zadním i předním přístupem - 5 hod na operačním sále a vše bylo ok , žádné komplikace , teď je to 1,5 roku a jsem v pořádku . Napište jakpak jste pak dopadly a jak se cítíte. Marie - ty obtíže můžou způsobovat i změny počasí . Všechny zdravím a moc držím palečky .

Janča
1x

Marcel,tak mě operaci nakonec 2x odložili,takže jdu v polovině července.Tím jak čekám delší dobu je to snad ještě horší a nervozita stupňuje...Hlavně mě už několik doktorů vystrašilo,že to mám na blbým místě,kde ty komplikace jsou častý a to je fakt něco pro stresmena jako jsem já :-D

Petra

Ahojky.Jani jaké máš potíže?Mám to samé co Ty a ještě něco navíc.Ted chodím na rehabky.Děkuji.Petra

Janča

Peťo no mě to začalo častou blokací ,jenže pak mě tady místní,jak já říkám automechanik,páč jinak mu ani říct nejde...3x behěm tří týdnů napravoval a na to,že se bolesti stupňují a mám problémy s rukama nekoukal,takže tím mi to vyhřezl tak,že mi to stlačuje míchu.Mám to v C5/6.Brnění rukou,brnění prstů,sem tam probrní i nohy a bolest toho krku no.Do toho mě teď ještě začalo bolet rameno,to už bude půl roku a prý to bude k tomu,že to po operaci zmizí,tak budu doufat.Já právě chodila delší dobu na rehábko taky na cvičení podle dr.Koláře a musím říct,že super,hodně to pomáhalo.Tak ať jsi brzy fit :-)

Marci
1x

Jani , jen se nestresuj , dopadne to určitě dobře , mě před operací operatér řekl , že takových operací jakou budu mít jí udělala ve FN 20 za 5 let , mysdlela jsem, že omdlím, ale i když to byla náročná operace, tak jsem po operaci byla úplně OK a jsem do teď . Neboj se doktoři jsou machři , budeš v pořádku . Já jsem měla útlak míchy C4-7 , míšní kanálek byl 4mm a říkali mi , že nejmíň může být 13 mm . Fakt doktoři všechno opraví a po operaci budeš v pohodě, fakt nic nebolí akorát musíš mít pořád límec , to jediné bylo nepříjemné , já ho pak měla ještě 6 týdnů :-( . Držím Ti moc palečky ať jsi v pořádku a určitě se ozvy jak jsi dopadla .

Janča

Jé Marcel děkuju. Je super, že tě dali do kupy. Ono pak už nic jiného, než doktorům důvěřovat ani nezbyde. Já právě stresuju tím, že se mi to furt odkládá a tím pádem mám víc času na přemýšlení a že se mi toho v té hlavě honí :-D Já se hrozně boím anestezie,ale ne nadarmo se říká,že zdravotníci jsou nejhorší pacienti :-D určitě jak budu mít po,tak se ozvu,někdy si říkám,už aby to bylo :-D

Jana

Tak jsem od včera doma z nemocnice.Jsem po operaci a opravdu to ani za ten strach nestálo.Na sále prý jsem byla asi hodinu a půl.Druhý den mě dovolili vstát,límec nosím jenom při jízdě dopravními prostředky a při delší chůzi venku.Doma nemusím.Zázrak pro mě je,že se mi vrátil cit do prstů,zlepšila se jemná motorika.Co se týká pohybu uvidím po rehabilitaci.Zatím mám stehy-ještě týden.Brnění ještě přetrvává,ale snad se to zlepší.Bohužel se taky ukázalo,že dlouhodobá bolest ramene není od páteře a tak mě doktorka poslala k ortopedovi.Jinak co se týká lékařů a sester tak jsou prostě bezvadný,nemám proti nim ani to nejmenší.Tak zatím všechny zdravím,mějte se.

Janča

Jani tak paráda.To já si musím ještě počkat...A to jsi ani dlouho na sále nebyla,to je super.Tak teď už bude jen a jen líp.Ono právě s tím límcem je to jak kde.Co jsem četla,tak ěnkde ho musí nosit nějakou dobu a někde jen v nemocnici.co já mluvila v nemocnici kam půjdu,tak tam mi sestra říkala,že s límcem odchází málokdo,že ho má většinou jen ten den po operaci a pak už ne,ale fakt co nemocnice a co doktor,tak to jiný názor.Tak se drž :-)

Petra

Ahoj.Tak jak Jani už jsi po operaci?Já mám čím dál větší bolesti a to jsem měla před třemi měsíci jen brnění ruky..6.8.jdu k lékaři a domluvím se na operaci.Už to nejde vydržet.Pěkný den přeji.

Janča

Ahoj Peťo,bohužel ještě ne.Už jsem měla hotový předoperační vyšetření a najednou se dr rozhodl,že operace není třeba.Takže teď se řeší co dál,protože bolesti mám čím dál větší a hlavně vypovídá službu pravá ruka,hlavně stávkuje rameno a to už se vydržet opravdu nedá.Takže uvidím co bude... a co ty jak to vypadá s tebou?Jdeš na tu operaci?Určitě dej vědět,jak jsi na tom,držím moc palce :-)

Jana

Ahojky Jančo a Petro.V pátek jedu do Ústí na kontrolu,pomalu rehabilituji a jsem zvědavá co mi řeknou.Brnění přestává,ale stále mám potíže s otáčením hlavy do stran.Docela to bolí.Taky nevím jak dlouho budu na neschopence.Dělám manuálně,poměrně někdy těžkou práci.Zase se ozvu.Ahojky všem.

Janča

Ahoj Jani,tak jak to s tebou vypadá?Pomáhá to rehábko?Mně operaci na poslední chvíli odřekli,takže vůbec nevím co bude dál,už jsem docela naštvaná...A to otáčení hlavy u tebe,to se určitě s rehabilitací ještě spraví :-)

Petra

Ahoj.Já jsem ted chodila na infuze a nic.Minulý týden jsem byla na obstřik a jen mi to málo otupilo.Řekli mi,že mi pomuže jen operace.3.9 jsem objednaná,tak jsem zvědavá.Nic mne nebaví,jen sedím doma,já takový sportovec.Janči,proč Ti operaci odřekli,když máš bolesti?

Iva

Ahojky mam take problemy s krcni pateri.Uz nevim co dal.Leky ani infuze nezabraly.Pojedu si pro vysledky z rezonance a bojim se ze pujdu na operaci.Ale jestli mi to pomuze od tech bolesti tak to snad vydrzim.

Marci
1x

Ahojky Ivi , operace se neboj , ta nebolí , ani potom to nebolí a hlavně se ti hodně uleví . Držím palečky všem koho to teprve čeká , opravdu to za ten strach nestojí :-)

Jana

Tak mám po kontrole a další 4.října.Pořád to otáčení hlavy nic moc,ale víc mi vadí bolest pravé ruky.Nejdřív jsem si myslela,že je to od ramene a tak jsem to šla řešit s ortopedem s tím,že mám na to čas když jsem v neschopnosti.Na rentgenu je rameno v pořádku a podle toho jak jsem mu popsala kde to a jak bolí si myslí,že je to ještě od krční páteře.Takže po kontrole v říjnu se prý uvidí.Když to bude pořád bolet půjdu na magnetickou rezonanci s tím,že když to bude potřeba musím do třech měsíců na operaci.Tak uvidím.V každém případě jsem po operaci ráda,že mě nebrní celé tělo tak jako před tím.Mějte se všichni hezky a já se zase ozvu.Ahojky.

Iva

Ahojky dekuji Marci za podporu....dnes jsem byla pro vysledky..zatim pujdu lezet do nemocnice a budou mi davat kortikoidy a pak pry konzultace s neurochirurgem.Jeste jsem dostala Amitriiptylin. Je to na bolesti a zaroven antidepresiva ale mam obavy to brat protoze mivat v noci aritmie.Nikdy jsem nemela takove problemy a je to boj:-((((

Petra

Ahojky.Je to boj.Včera jsem byla na kontrole a příští týden ve středu nastupuji do nemocnice a ve čtvrtek operace.Mne žádne léky nezabírají a ani D.H.C. Ivi přeji at se Ti uleví.Marci taky děkuji za podporu...

Petra

Ahoj.Je tady někdo koho čeká operace?Ty bolesti jsou příšerné...

Iva

Ahojky zatim nevim jestli pujdu na operaci...ale mam taky bolesti. Je to uz dlouhodobe a pusobi to negativne na psychiku.:-(((

Petra
1x

Ahoj.Ted jsem přijela z před operačního vyšetření.Ani mi nemluv,jsem už protivná i sama na sebe.Doufám,že se mi ve čtvrtek už uleví.Vím,že to nebude po operaci ideální,ale hlavně at mě nebolí za krkem,lopatka a hlavně ta ruka.A ten třes.Proč Ti to odložili?Já už to nechtěla odkládat,páč je to čím dál horší.Můžu se zeptat od kud jsi.Doufám,že nevadí tykání.Petra

Janča

Ahoj Petro mohu vědět kde jsi byla operovaná ,mě to čeka v Bohunicích ,nevadí tykaní muýžeš mi napsat email děkují Jana

Petra

Jsem druhý den po operaci.Ta ulevá,něco užasného...Neváhejte a běžte kdo ma jít na opeaci.Hezký den všem přeji.

Iva

Ahoj Petro to je fajn ze se ti ulevilo...doufam ze me to taky jednoho dne potka.Kde jsi byla na operaci? Ja jsem z Kutnohorska.Ted pujdu do nemocnice na 4 dny na kortikoidy.Potom teprve neurochirurgie.Je to vsechno zdlouhave a otravne.Nic me nebavi a bolesti jsou stale.:-((((((

Petra

Ahoj.Operovali mne a ještě ležím v Karvinké hornické nemocnici.Operoval mne primář Buzek.Dva dny na JIP a ted jsem druhý den na pokoji.Málem mi to odlo- žili,páč v den operace jsem dostala menstruaci,ale vzali mne.Nevím co bych dě lala,už jsem to bolestí nemohla vydržet.Čekala jsem kdy už mne odvezou na sá l.Myslím si,že Ti pomuže taky jen operace.Přeji at se Ti uleví.Petra

Iva

Ahoj ja bych musela do Prahy ale zatim cekam co se dozvim.Je to zdlouhave.Operace je ale asi vysvobozeni ikdyz se mooooc bojim. Je ale mile kdyz se dozvidam ze nejsem sama kdo ma takove problemy a preji Ti at sebrzy zotavis. Kdyztak zase pisni jak pokracujes :-)))))

Dědek

příčina je asi jiná

Iva

A jaka to muze byt pricina?

Dědek

tady psát nemůžu

Petra

Ahoj.Ivi operace se neboj:-)Tak dnes poslední den v nemocnici.Zítra domů.Dětka nečti a ani neposlouchej.Pak písní jak Ti je a co nového.Pěkný den přeji.Petra

Dědek

to se ještě uvidí

Iva

Ahoj myslim ze Dedek ma problemy uplne s jinou casti tela;-)))))jinak by se urcite rad podelil jak odstrnit bolesti krcni patere.Je mozne ze zna dobre cviky....

Dědek

už nemám potíže s páteří a cvičení je k ničemu :-D

Jana

Dědulo když už nemáš problémy s páteří tak to je fajn,ale nechtěj, aby jsme si myslely něco podobného jako Iva.I když má pravděpodobně pravdu.

Jana

Ahoj všichni.Tak mám po rehabilitacích a čeká mě kontrola na neuruchirurgii.Ženy chtěla jsem se Vás zeptat jestli jste některá měla po operaci krční páteře problémy s očima.Jsem po operaci cca dva měsíce a od pondělí jsem začala pozorovat v levém oku záblesky a současně se mi oko zamlžuje.Dost mě to vystrašilo a tak jsem mazala na oční.Mám totiž obě operovaný na šedý zákal.Doktorka mi řekla,že to může souviset s tou operací a rehabilitací.Ale pro jistotu ještě jedu do Prahy kde mi oči operovali.Jinak se cítím celkem fajn,akorát mě asi nemine ten magnet kvůli ruce která pořád zlobí.Mějte se všichni hezka a ahojky.

Dědek

nebudu na vás reagovat DD:

Petra

Ahoj.Jani taky se mi zdá,že při čtení to mám trošku rozmazané.Už máš po rehabkách?Já jdu až za čtyři týdny na kontrolu a pak asi rehabky,Límec musím mít do kontroly.Jak Tě ruka zlobí?Hezký den přeji.

Jana

Ahoj Petro.Ruka mě bolí hlavně při oblékání a jakoby od ramene do horní části paže.Uvidím co mi řeknou příští týden na kontrole.S očima jedu do Prahy.Snad to bude opravdu jen podrážděné po té operaci.Já jsem límec měla nosit jen do dopravních prostředků.Ona to má asi každá nemocnice jinak.Zatím ahojky,pěkný den.

Petra
1x

Jejda neumím si to ted představit být bez limce.Sundávám ho jen při mytí hlavy.Operace mi hodně pomohla,žádné léky neberu.Jen,když hodně namáhám pravou ruku,tak mi pracují nervy od lokte k prstum.Je to takové štípání.V nemocnici mi řekli,že tam byl velký zásah,vše je posunuté.,Nervy si musí zvyknout.Musím se dát do kupy,páč za 14dní si jedu do léčebny pro mého 16ti-letého syna,je těžký léžák.Pomáhat mi bude maminka než ho budu moct zvedat.Bude to asi na dlouho. Zatím pá.

Jana

Tak to máme ty osudy nějak podobné.Taky mám syna s DMO.Je mu 24 a naštěstí je soběstačný.Sice to na něm je poznat,přidalo se spoustu dalších nemocí,ale mohlo to dopadnout hůř.Naši mi taky moc pomohli.Zůstala jsem s ním od jeho 3 let sama.Takže to znám.Operace,rehabilitace,lázně.Hodně štěstíčka přeju.

Petra
1x

Dobrý den přeji.Tak to opravdu máme podobné osudy.Já zůstala sama s Davídkem bylo mu 4 roky.Mám ještě dceru 20 let a syna 13 let.Nejmladší mi už hodně pomáhá. Dcera je na vysoké.Po operaci se mi doma konečně dobře spí,ale brní mi ruce,hlavně levá ruka,když nějak špatně ležím.To,ale není nic oproti těm šílených bolestech:-)

Jana

Petro mě taky někdy začnou brnět ruce.Když páteř víc zatěžuji,nebo když dám ruce nahoru tak potom při pohybu dolů mě začne levá ruka brnět.Ale to je opravdu maličkost.Syn je taky na vysoké škole,takže finančně je to dost náročné.Jsem 3 měsíce po operaci a přemýšlím,že budu muset ukončit nemocenskou a jít do práce.Jen mám strach jak to zvládnu.Dělám manuálně,v továrně a někdy je dost fofr i těžká práce.

Petra

Dobré ráno.Tak to Ti Jani věřím s tou vysokou.Neumím si představit dělat těžkou práci.A co ruka už je lepší?Mne v noci budí brnění ruk.Musím vždy změnit polohu. Bud jak tvrdě usnu,tak se nějak stočím nebo mne tlačí límec..Jak vstanu,tak už je fajn:-)

Jana
1x

Ahoj Petro.Já na spaní límec nenosila.Nechtěli to ani v nemocnici.Jen mě ukázala rehabilitační jak vstávat s postele a přidržet si u toho hlavu.Ale jak jsem už psala,asi to má každá nemocnice jinak.Dneska jsem byla na rentgenu a příští pátek jedu na kontrolu,tak uvidím.Ruka je pořád stejná,bolí hlavně při pohybu nahoru a taky na sílu to není nic moc.Možná budu muset na ten magnet.A až se dořeší krční páteř,posílá mě neurolog na magnet s bederkou.Mám problém s plotýnkami na obou stranách a už začínám mít potíže s chůzí a ohýbáním a v noci mě to bolestí budí.Jde to přes kyčel do celé nohy.Není to zkrátka nic moc.Tak snad bude líp.

Petra

Ahojky.Tak toho máš hodně teda.Mne na bederku zabírala jen akupunktura a infuze. Několikrát jsem ležela a nemohla se pohnout.Ted mám asi 4 roky klid.Konečně ,mne v noci nebrněli ruce,změnila jsem polštář a límec povolila.Pravou ruku mám fajn,jen v levém malíčku mi jemně brní.Koupila jsem si B-kompex forte,tak uvidím.Jani opatru j se a věř,že bude líp:-)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce