Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

zánět šlach na ruce

pane doktore mám problém. Mám určenou diagnózu: Zánět šlach, ale netuším co to znamená. tento rok umi bude 17 let a mám tyto potíže. Na levá ruka - diagnóza - tenisový loket. Mohl by jste mi prosím vysvětlit co je zánět šlach??? Děkuji za brzkou odpověď

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
juliana
27x

Ahoj se zánětem šlach na zápěstí mám bohužel zkušenost před 11 lety mi operovali pravé zápěstí nejdřív jsem chodila na tu UV lampu když to nepomohlo tak mě dr.poslal na ortopedii tam mi dali zinkoklih dlahu to taz nepomohlo a nakonec mi to v lokální anestezii operovali od té doby pravá ruka v pořádku ale před měsícem mě bohužel zaclo to samé na levé ruce dr. jsem odkládala snažila se to léčit sama Fastum gel apod. ale nakonec mě bolest donutila k dr.jít dělám těžkou práci a tak jdu za měsíc na tu stejnou operaci jako kdysi je to prý z přetížení šlachy a opakováním stejného pohybu tak doufám že to dobře dopadne,ta operace spočívá v tom že chirurg odstraní tu zduřelinu aby šlacha měla místo je to umrtvené tak to nebolí jen mi tenkrát bylo zle po těch injekcích.Tak se měj at ti to dobře dopadne.

dream
10x

hele to si mela De qeirenova nemoc nebo tak nak..zejo? hele jak dlouho te to po operaci bolelo?

Pelin126
14x

Mám problémi ze šlachami na rukou.Je mi 27 let a stále mě bolí ruky.Jednou víc pravá nebo levá.Můj lékař mi řekl at změním zaměstnání čímž mi vůbec nepomohl.Cítím i brnění v prstech.Poradími někdo.

amalka
9x

to není zanět šlach ale syndrom karpálního tunelu,,,brnění se Ti bude opakovat a bude intenzivnější nakonec ani neudržíš propisku,,,, dá se to operovat,ale rádo se to vrací, bolí to potom když to příjde k sobě,,, dva dny se nevyspíš...pak už bude dobře,,,, mojí matce dělali obě ruce a už dva roky má klid a to se s tím trápila 30let

Michal Novák
12x

Tohle mám také chodím ještě na základku asi je o blbé co? brní mi prsty a levá ruka mě bolí v zápěstí a pak celá (přiřadím ke kosti) ramění část (kost) až po rameno, někdy mi brní i dlaň, na pravé ruce o začalo včara když jsem se rapřel o sedačku začalo mě strašně bolet zápěstí a šlo mi to do malíčku, brněli mě konečky prstů jako například nyní, ale nyní mě bolí jen rameno a jde to až do plotinky, na levé ruce se zápěstím bude to také ten syndrom karpélního tunelu? prosím kdyžtak mě konatktuj te na ICQ = 483976023 nebo e-mail = [email protected] každopádně kdyžtak pište prosím sem časem se tu zase oběvím... ;) Hezký den...

Newt
7x

Nemusí být, revmatoidní artritida má obdobné příznaky. Já mám karpály v pořádku, ale když mám zrovna zánět na vrcholu, tak se třeba ani nenajím. Ještě, že všechny úkony zvládám oběma rukama.

marian
9x

zaměstnání bych neměni lale změnil bych lékaře a doporučuji určitě operaci

kiwisek
8x

Tak urychleně k doktoru a pokud možno na neurologii, protože tohle může být počínající syndrom karpálních tunelů.

Newt
4x

Opravdu radím změnit práci a vyhledat revmatologa.

Rotacak
13x

No, já má mbohužel to samé, také dělám těžkou práci. Doktor mi doporučil nějaké léky, nevím, zda je můžu jmenovat, ale beru Wobenzym, APO-DICLO a Nimesil. Böhužel tyto léky vyjdou na něco přes 3000 Kč, jen samotný Wobenzym mě vyšel na 2680 Kč

Loren
3x

Moc prosím o jakoukoli zkušenost s operaci de quirvaine - už dost trpím!

Refre
8x

Může mi, prosím, někdo poradit?Dělali mi operativní zákrok dlaně levé ruky.Ve zprávě stojí revize a resekce části m.lumricalis nad ll paprskem lhk. Co je m. lumbricalis??Nemohu to nikde dohledat.Nerv,šlacha, či svalek??Děkuji R.

ada
5x

musculi Lumbricales jsou svalíky (česky červovité)

=(
8x

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat ruka...pravá, ted už je to docela krize, bolí mě palec a jakoby spodek ruky až k lokti.zítra mám zkoušky, pak si zajdu k lékaři, ale mám docela strach..navíte co by to mohlo být?:( kdyžtak prosím napište na mail [email protected]...

Mirka
9x

Ahoj...jsem po operaci zánětu šlach na levé ruce . Když propnu palec pořád mám pod palcem prudkou bolest

Monika
10x

Ahoj, chtěla bych poradit. Je mi 16let. po dlouhodobém vykonávání těžší práce(vození kolečka, házení lopatou, ale i zametání) mě dlouho bolí pravá ruka na vnitřní staraně zápěstí a naskakuje mi tam měkdy i boule. Před týdnem se k tomu přidalo i to, že když na pravé ruce roztáhnu prsty,ucítím prudkou, krátkou, ostrou bolest v místě nad již zmiňovanou boulí(dolní strana dlaně).Chtěla bych se proto zeptat, jestli nevíte, co by to mohlo být. Předem děkuji :o)

Kajda
1x

ahol monco,mas stopro zanet slach,ja byla pred srokem na operaci,pak 2 mesice rehabilitace a byl klid,ale minuly tyden semi to vratilo,takze jsem opet dostala obstrik a pokud to nezabere,,ceka me dalsi opperace.Vypada to,ze s tim uz budu mit problemy naporad

pianista
9x

Ahoj všichni, mám přes rok a půl zánět šlach z hraní na piano. Dali mi sádry na obě ruce, což absolutně nepomohlo a navíc zhoršilo stav nemoci. Ruce ochably a ze zdvihání těžké sádry bolely daleko více. Další postup byl, že mi dali obstřiky - to prosím Vás nikdy nedopusťte! Několik doktorů mi po té řeklo, že kdybych nedostala injekce, byly by mé ruce už zdravé. Zlikvidují možná bolest na chvíli, ale také tkáně a svalovinu, další léčba se pak díky tomu hodně zpomalí. Byla jsem i na rázové vlně - slibují 99% pomoc, mně nepomohla :-) tak nevím, jeslti mám tu smůlu. Ale je pravda, že asi kdybych ty ruce neměla tak zničené, tak by možná zabrala. Teď chodím k doktorovi, který aplikuje léčbu červeným laserem s kombinací s elektrickým přístrojem, který mění prostředí z kyselého na zásad. A to jediné zabírá. Všem doporučuji najít si schopného Ortopeda, klidně i soukromého, a investovat, jinak je to nevratný problém. Mějte se hezky.

Prosím, můžete mi dát na lékaře kontakt? Na toho s tím červeným laserem a td. Moc děkuji.

Ala

Zdravím. Mohu se vas zeptat jak vás ty ruce přesně bolí? Mám ten stejny problém ,také z hraní , a už skoro rok..dekuji

pianista
6x

Pokud nemáte problém ve vážném stadiu, doporučuji dát rukám absolutní klid, koupit si mast, buď - která obsahuje Heparin - např. Heparoid, nebo Voltaren, hodně pomáhá Konopná mast s mentolem. Ruce si jemně 2x denně promasírovat. Pokud bolí ruka z myši - přehodit na týden na opačnou ruku. Také je to nemoc spojená ze stresem - a celkovou stuhlostí organismu. Zkuste relaxovat. Tak to je vše.

MODINA
5x

NAHODOU JSEM NASLA TENTO CLANEK O ZANETU SLACH,SE KTERYM JE JAK SE ZDA HODNE PROBLEMU I JA MEZY TYTO LIDI PATRIM.PRVNI PRIZNAK ZANETU SLACH MI ZJISTILY V ROCE 2003 VYTVORILA SE MI BOULE NA PRAVEM ZAPESTI O VELIKOSTI 1cm ORTOPED MI JI VYPICHNUL A UDELAL OBSTRIK.CELOU DOBU MI TO DALO POKOJ AZ DO LONSKEHO ROKU.V ZARI SE MI NA STEJNE RUCE UDELALA DALSI BOULE A NA TO SAME NA LEVE RUCE OBE DVE MI ORTOPED VYPICHL A OBSTRIKL,NEUBYL ANI PUL ROK A UDELALA SE DALSI BOULE NA LEVE RUCE OPET NASLEDOVAL OBSTRIK.TED NA ZACATKU CERVENCE JSEM OPET OBJEDNANA NA ORTOPEDII NA VYTAHOVANI ZANETU A OBSTRIK.UVIDIM CO PAN DOKTOR BUDE DELAT DAL,PROTOZE ZA PUL ROKU JSEM U NEJ BYLA 4x.HROZI MI OPERACE PROPLACHOVANI SLACH,TU BYCH CHTELA VYUZIT AZ NAPOSLED.ZATIM JE TO VSE DAM VEDET AZ SE DOZVIM VICE

MODINA
4x

AHOJKY JE SKODA,ZE SEM SKOREM NIKDO NEPRIJDE A NEPORADI.CHCI JEN PISNOUT,ZE JSEM ABSOLVOVALA NAVSTEVU NA ORTOPEDII A OPET SE SPATNYM KONCEM.PAN DOKTOR UZ ZE ME BYL V SOKU A REKL MI,ZE SESTY OBSTRIK MI TAKHLE ZA SEBOU PRISTE UZ NEDA.TAKZE MI TED DAL POSLEDNI ALE JESTE PRED NIM MI ZE SLACHY VYTAHL ROSOL A DOST A POTE VSTRIKNUL OBSTRIK.MAM UZ NAPSANOU ZADANKU POKUD BOLEST NEPRESTANE A NEBO SE BOULE OBJEVI ZNOVA DO PUL ROKA.HMMM JENOMZE ME SE TAM OBJEVILA UZ TED A TO JSEM 4 DNY PO OBSTRIKU A JESTE KEVSEMU MI STVRDLA.MAM HOLD SMULU A BUDE ME CEKAT NECO HORSIHO.PAPA

salam
6x

nekřič

Denisa
2x

Myslíte si, že může být i zánět šlach na kotníku? Měla sem výron v lednu 2007 neustále mne noha pobolívá a nyní už se třeba ke konci dni nomohu vůbec postavit na nohu. Bolest ja taková tahavá, někdy místy bodavá jako když mi někdo vrazí kudlu... Díky za odpověď.

občan Kane
8x

Název příspěvku: Re:zánět šlach Vloženo: 2007-11-23 20:16:12 Autor: drak Text příspěvku: ty vole,zánět šlach,to je svinstvo..projevuje se např.zrudnutím ruky,vrzavým pohybem při pohybech prstů..bolí to jak kráva,neudržíš nic v ruce,občas můžeš mít i samovolný pohyby prstů..já si s tím užil svý,dva roky chronickej zánět..jednu chvíli dobrý,a zničeho nic bleskovej návratvyzkoušel jsem hromadu různejch nesmyslů,od ketazonovejch zábalů přes to co mi doporučovali doktoři(ruka v dlaze) když jsem během půl roku měl ruku asi třikrát v dlaze tak jsem vsadil na metodu přírodní medicíny-a vyzkoušel jsem mastičku z trávy-konopí-prej se to nemusí jenom hulit-a světe div se-14 dní pravidelnejch zábalů a po zánětu ani památky a už je to nějakej pátek a dodnes se nic neobjevilo.. pokud to máš akutní tak bych si dal pauzu od cvičení a chvilku bych dělal všechny věci pravačkou,v případě že by se Ti to vrátilo,dej vědět a pošlu Ti recept Název příspěvku: Re:zánět šlach Vloženo: 2007-12-07 15:34:17 Autor: Champmans Text příspěvku: Pro Draka: Napsal bys recept na tu mast? A co ti ještě radili, krom dlahy? Mám podobný problémy. Název příspěvku: Re:zánět šlach Vloženo: 2007-12-07 15:44:39 Autor: Drak Text příspěvku: Suroviny: * při normální teplotě usušené samičí rostliny konopí, ručně rozdrcené (nikoliv na prášek) * 100% rostlinný tuk na smažení - např.: IVA, VISA, LUKANA; nelze použít vyškvařené vepřové sádlo Postup: 250g tuku dáme v hlubokém pekáči do trouby vyhřáté na 110°C. Po jeho rozpuštění přidáme 50g konopí a rozmícháme dřevěnou vařečkou. Teplotu udržujeme na 110°C po dobu 3 hodin a občas promícháme. Po 3 hodinách luhování vypneme troubu a necháme 24 hodin stát. Poté opět zahřejeme na 110°C na dobu 3 hodin a občas promícháme. Necháme vychladnout tak, aby tuk byl ještě tekutý a prolisujeme jej přes plátýnko (např. hadr z prostěradla). Mastička je hotova a plníme ji, pokud možno ještě tekutou, do kelímků. Zbylý konopný odpad lze ještě jednou vyluhovat. Postup je stejný, pouze použijeme poloviční množství tuku. Kvalita a účinky jsou stejně dobré jako u mastičky vzniklé z prvního luhování. Účinky: Mast má antivirové, antibiotické, protiplísňové účinky. Pomáhá při zánětech, opruzeninách, proleženinách, oparech, ekzémech, poúrazových artrózách, bércových vředech, tlumí artritické bolesti atd. Aplikace: Jednou až třikrát denně potřebná místa slabě natřít. Výjimečně se může objevit přecitlivělá reakce v místě aplikace napuchnutím. Název příspěvku: Re:zánět šlach Vloženo: 2007-12-07 15:51:01 Autor: Drak Text příspěvku: A samozřejmně mimo dlahy takový ty kecy jako naprostej klid ruky,necvičit na banjo,nesolit,nepít tvrdý alkohol a blá blá blá...stačilo čtrnáct dní konopných zábalů a od tý doby mám svatej klid,můžu solit a chlastat jak o život,když u toho hraju na banjo,jako prevenci užívám konopí,ať už intravenózně nebo prostě si dám jenom brko a žádnej zánět se od tý doby neobjevil a ještě se na ten svět kouká líp..já si to dokonce mazal i cukrovou melasou,to byl děs..pomohla mi pouze ta mastička..u každýho to teda může být různý,ale doporučuju vyzkoušet z vlastní zkušenosti..co mně to trvalo než jsem se toho svinstva zbavil..

alena
9x

Ahoj, Milane, líbí se mi, jak upřímně a srozumetelně , ale i svérázně vše popisuješ. Také mám svou zkušenost se záněty šlach na obou rukou, které se projevují nesnesitelnými bolestmi palců a začíná mě bolet i rameno. Prvvně mě to začalo zlobit v noci, to byl atak, nevěděla jsem, co se to stalo. Táhne se to už několik měsíců, nepomáhají ani tbl., které mám od lékařky, lasery a nic. Dnes jsem po obstřiku, protože se to nedalo vydržet, ale mám doporučeno nedělat 14 dnů vůbec nic, včetně psaní na PC. Pro mne nepředstavitelné. Zaujal mě recpt na konopnou mast, velice ráda bych si jí vytvořila, avšak, kde sehnat konopí ???????? To vůbec netuším, docela mám i obavy, aby mě někdo neklepl přes prsty?!. Když poradíš, díky. Měj se hezky a přeji Ti, aby se Ti nemoc nevrátila , je to docela hrůza. Alena

MODINA
3x

AHOJDA CETLA JSEM PRISPEVEK OD OBCANA NO A MUSIM RICT,ZE TO JE NEJAKEJ ZHULENEJ NADSENEC,KTEREJ NEVI CO DELAT S TAKOVOU SPOUSTOU FETU TAK DELA KRAVINY.ANO SICE EXISTUJE KOSMETIKA Z KONOPI A SLYSELA JSEM O JEJIM DOBREM UCINKU,ALE TOHLE CO PISE TO HO URCITE NAPADLO POD VLIVEM.JA DOPADLA BLBE PRISTI TYDEN ME CEKA AMBULANCE V NEMOCNICI A OBJEDNANI NA OPERACI,JELIKOZ SE MI TAM ZANET UDELAL PO DVOU DNECH ZNOVA A UPLNE STVRDNUL BOHUZEL.DAM VEDET CO ZE TO BUDOU DELAT AHOJKY MODINA

Lucajda
4x

Ráda bych reagovala na mastičku z konopí (domácí výroby) .. možná tomu nevěříte ale opravdu to funguje... doma jsme si vypěstovali pár rostlinek a v lékárně jsme si koupili přírodní vazelínu. Postup byl téměř stejný vazelína se ohřála tráva se do ní dala louhovat .. pak přecedit... louhovat a takhle asi třikrát.... mám babičku a ta má velikánské bolesti kyčelních kloubu (bohužel má špatnou srážlivost krve a na operaci ji nikdo neveme a tak tlumíme bolest jak jen jde) .... a musim říct, že po téhle masti má na chvilinku klid... masti střídáme... jednou tuto domácí, potom klasickou konopnou z lékarny, pak Voltaren ... pořád to točíme dokola a pokud není nějaká velká změna tlaku tak musím zaklepat má minimální bolesti (i bez bolesti). Chci napsat že nejsem žádným extra vyznavačem távy, ale co se těchto účinků týká nedám na ni dopustit!!!!!!!!

Milan
2x

ahoj, objevil sem tendle clanek nebot jsem se stal take objeti tohodle problemu.. Uz jsem to kdysi mel na prave ruce na horni strane predlokti prave ruky, bylo to ze stolniho fotbalku bojoval sem stim asi 2 roky, sadra, prasky, mazani mastickama ledovani nic stoho nak extra nezabiralo, nyni kdyz uz sem se toho relativne zbavil, sem dostal zanet slach do praveho palce pri delani sadrokartonoveho stropu (doslova sem nanem nechal ruku - stacil mi natakovouto devastaci jeden vykend neustaleho vrtani a strihani) dostal sem dlanu masticky vypadato celkem dobre, ale problem je ze kdyz sem sedel doma a nebylo co delat tak sem hral na PC a zacali me celkem dost bolet prsty jako by se ten zanet presunul do tech prstu cos mi celkem vrta hlavou nebot hraju na PC minimalne 10let a sem zvyklej na takovoudle zatez cvakani (tak nevym jestli na to nemeli vliv treba ty prasky co sem bral) kdo vy, proto bych chtel vsem doporucit aby kdyz uz maj zanet a berou nato ty antibiotika se moc nenamahali pac by mohli dopadnout jako ja a ziskat jako bonus zaniceni nekde jinde klidne i na druhe ruce.. kazdpodane by me celkem zajmala ta laserova lecba, myslim ze by to mohlo hodne zafungovat, nebot mam zkusenost s biolampou kterou sem si pujcil a musim rict ze po mesici vozarovani a relaxace to celkem dost pomohlo :-) Zajimalo by me jake mate zkusenosti s laserovou leckou, pokud jo kde ste se lecili jak dlouho a kolik vas to stalo??!! a co se tyce te masticky z konopi myslim ze ta by mohla fungovat taky, z jistych zdroju vym o zazracnych uspesich z opary na ktery docela dost trpim a chtelbych ji vyzkouset prave na opar a pokud by mi pomohla pri zanetu slach tak budu jedine rad,(nejvetsi probelm bude asi tuto mast sehnat) ale urcite bych jeji ucinky nepodcenoval, ikdyz zoufali lide hledaji i zoufala reseni.. kdysi sem zaslech este o jedna zazracne masti ktera se ma delat z aloe vera + (nejsem si jisty acilpirin nebo paralen ci jiny takovydle prasek) a to cele nalozit do alpy francovky a po nakem case z toho udelat zabal a taky to pry funguje, ale nevym jak presne znel ten recept na vyrobu :-(

MODINA
1x

AHOJKY TAK VAS CHCI INFORMOVAT,ZE JSEM JIZ OD UTERY PO OPERACI SLACH TEDA KDO NEMUSI AT NA TO NECHODI JSOU TO BOLESTI JAKO BLAZEN,DVAKRAT MI RANU UMRTVOVALI A I PRESTO JSEM CITILA TO SAMOTNE SESKRABOVANI Z KLOUBU.SAMOTNA RANA JE OSLKIVA.RUKU MAM OTEKLOU MAM MODRINU A CELOU ROZPALENOU.KOUKNETE SE NA STRANKY www.youtub e.com A ZADEJTE DO VYHLEDAVACEGANGLION A UKAZOU SE VAM VIDEA Z OPERACI NEBO PRAKTIK JAK SE JICH NEOPERATIVNE ZBAVIT.AHOJKY

Lukas
1x

Mam oteklou pravou ruku (hlavne prsty), je mi 14. CHodim na brigadu a tam mam hodne tezkou praci. U nas na vesnici doktorka rikala ze to je mozna zanet slach, ale nevi to jiste... mohl by mi nekdo rict jestli to je ten zanet nebo neco jineho. Mam mali bolesti v prstech a dlani.

Ajavrik
3x

Tak mě ten zánět šlach taky dostihl, bolest je to opravdu příšerná. Vzhledem k tomu, že mi to začalo v pátek, tak jsem sáhla po domácích zdrojích. Mám mastičku z konopí, začala jsem mazat a ruku jsem bandážovala, aby byla v klidu. V pondělí už bolest znatelně ustoupila, můžu rukou hýbat a dokonce v ní už i udržím hrnek. Takže já v mastičku z konopí věřím. Syn ji používá na atopický ekzém a její účinek je nezpochybnitelný.

Morgis
1x

Ahojky, tak jsem tu mezi vámi. Začala mne bolet ruka asi tak před 6 týdny. Bolest se nedala specifikovat, kde přesně. Domnívám se, že vnější strana levé ruky, doprovázeno horečkou dva dny. Po nasazení Zaldiaru (pro střední a silné bolesti) bylo po horečce, ale ruka nepřestala. Postupně se mi to přeneslo i na předloktí. Bolesti především v noci. Když se ruka před spánkem položí jakkoliv, bolí a bolí, jako "brňavka". Postupem času mě začaly brnět dva prsty. Nejvíce ukazováček a pak prostředníček a stávají se necitelnými. To je zřejmě známka, že zánět šlach v předloktí způsobil jejich zvětšený objem a v tunýlku, kde se v zápěstí sbíhají šlachy, přitlačily nerv. To je ten syndrom karpálního tunelu. To se nechá neurologicky dost dobře zjistit. Těžší případy jsou operovány, uvolní se zmiňovaný tunel obepínající šlachy a pomačkaný nerv již není drážděn tlakem. Je ale potřeba, co nejdříve zajít k lékaři. Ne za několik let. Pomačkaný nerv se už nemusí úplně "uzdravit". Tady viz karpální tunel: http://cs .wikipedia.org /wiki/Syndrom_karp%C3%A1ln%C3% ADho_tunelu nebo http://www.or dinace.cz/clanek/syndrom-karpa lniho-tunelu/ No a ještě k tomu léku, který si tady někdo vyráběl. Domnívám se, že takto vyroben bude plně funkční. Skladování asi v ledničce. Obdoba se prodává pod obchodním označením MENTOLKA (konopné mazání mentolka - cannaderm). Stojí 179,- Kč. Nesnáším v mastích mentol, a proto bych volil tu samovýrobu. Jen to konopí, ach jo, kde? Tady je mentolka: http://www.p rozdravi .cz/svaly/ A ještě jednu výhodu má ten človíček. Je známo, že když je člověk duševně v pohodě, nemoci se ho moc nechytají a když, tak se bez velké námahy brzy zase srovná. Takže nebuďte upjatí, nevažte si sůl, kterou na zánět nedoporučují. Zkuste podpořit stravu vitamínem B6 a syrový ananas je prý také super. Prsty občas protřepat. Tak jdem v pohodě na to, ano?

Martik
3x

Dobrý den chtěla bych se zeptat...celý den jsem myla nádobí a nosila hrozně moc talířu od té doby mě bolí levá ruka v zápěstí...když natáhnu palec, tak cítím bolest mám dokonce i bouli jak hrom a to těsně pod zápěstím..myslela jsem že pujdu k toktoru, ale nechci zameškat školu takže nevím jestli to neni zbytečný že to časem samo zmizí dejte mi prosím vědět děkuji martina

maminka
1x

Dobrý den! Budou to dva měsíce co jsem si poranila levé koleno. Doktoři říkali, že to může být meniskus nebo utržený přední krátky křížový vaz. Dělali mi punkci a budu docházet na rehabilitace. Chodit už můžu, ale koleno mám nestabilní a pořád ho nemůžu narovnat. Už delší dobu ale cítím silnější bolest zespodu jakoby u šlach při určitém pohybu, třeba když hýbu s nohou rychleji, moc ji skrčím nebo jdu do schodů. Může to být příznak znětu šlach?

Filip

Dobrý den, mám prosím Vás dotaz již asi 2 roky trávím tak 12-16 hodin u počítače každý pracovní den a občas i víkend. A nedávno mě začalo bolet a píchat v pravém zápěstí při pohybu to lehce pobolívá, měl jsem toto zápěstí také zlomené a očividně je furt lehce nateklé. Prosím o radu co s tím jestli budu muset k doktorovy nebo se to dá nějak domácky vyléčit. Díky za radu prosím reakce posílejte na email: [email protected]

sona
1x

ahoj vsichni,nahodou jsem obevila tyto clanky protoze se mi stalo to same.Mam ted zrovna sadru a nevim co bude dal jsem na rukou docela zavisla uz ted me to vyradilo z normalniho zivota.Tak jestli nekdo muze poradit co bude nasledovat po sadre?at napise dik.

lenka 31
9x

zdravím všechny. Ctěla bych se podělit o mojí zkušenost se zánětem šlach. po 2 měsících léčby s prášky a gelu a nošení ortézy jsem si sama naordinovala PRYZNICUV OBKLAD - studený vyždímaný kapesník, přesto igelitový pytlík a zabalit do obvazu a teplo. Zabralo to běhěm 3 dnů. Ruka mě už vůbec nebolí. Je to až zázrak.Opravdu mi to pomohlo.

Petr
1x

Kolikrát denně si obklad dáváte?

Dračice
1x

Asi mám zánět, ale nevím to jistě. Na pravém zápěstí se mi udělala boule a ještě ke všemu trochu zmodrala. při větší námaze to dost bolí. Hlavně když šáhnu na počítačovou myš. Dokonce mám v té ruce i lehčí brnění. Je možné, že by to mohl být ZÁNĚT ŠLACH?

slečna šroubovačka
3x

Ahoj, nemate nekdo zkusenoast s tim ze vas picha v obou loktech, nebo spis stipe a stipe hlavne kdyz ty lokty namazete, nebo i namocite do vody? a taky kdyz jsou polozene na stole a hybete jimi po stole? Vetsinou kdyz se lokty nedotykaji niceho tak to jde.... JE TO ZANET SLACH? ..da se to lecit bez operace?

margitka

ahoj všichni už dva roky se mi dělala boule na zápěstí nejdříve mi doktorka řekla ,že s tím nejde nic dělat,tak jsem si našla jiného doktora ,jelikož jsem kuchařka a ruce tudíž potřebuju ten mi řekl :zánět šlachy,ted chodím na magnety ,ale myslím ,že to nepomůže,spíš mě to bolí ještě víc než předtím,a bouli mám čím dál tím větší.Tak nevím .Jinak tenisák už mám taky za sebou a pět let jsem měla klid a nyní mám za sebou znova dva obstřiky.Tak se mějte

Peťka
3x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Stále mě pobolívají ruce, když s nimi o sebe zavadím, anebo něco težšího vezmu do ruky,tak mám velké bolesti a mám navíc stále zvýšenou teplotu. Zašla jsem za svou obvodní lékařkou a ta se mi na ruce vůbec nepodívala a řekla jen že je to nějaká viróza a že se z toho dostanu sama, tak bych se chtěla zeptat jestli tady někdo neměl podobné potíže?

eva

Dobrý den, lékař diagnostikoval zánět dělohy, o týden později na kontrole řekl, že zánět vychází z močového měchýře a dal mi antibiotika NOLICIN. Dnes ráno jsem měla menší nevolnost, pocity na zvracení a motání hlavy. Kolem poledne se to zlepšilo a teď mě bolí v tříslech na obou stranách, asi šlachy, bojím se zánětu šlach, prý při něm může dojít, až k prasknutí. Neví o tom někdo něco? NAPIŠTE, Eva.

Peťka

Dobrý den,pokud se podíváte do příbalového letáku Nolicinu,tak je tam psáno že může dojít k zánětu šlach,takže si co nejdříve zajděte k lékaři,aby vám změnil léky anebo aby o této reakci alespoň věděl!

nicole
1x

Dobrý den,uděla se mi boula na prave ruce a doktor říká, že to vypadá na zánět....a bolí to čím dal vic!! spodlo mě na to poleno a nevím jestli to neprasklo!? Na druhy den mě trnuly a opuchaly tvaře, a občas naval v mozku.Taky se mi moc těžko dychalo.Bojim se, jestli to neni otrava krve....dekuji za odpoved!!

..........
3x

Dobrý den !!! Bolí mě zápěstí... nevím co s tím mám dělat a nechce se mi kvůli tomu běhat do nemocnice, kdyby to byla nějaká blbost...nemůžu s tím skoro hýbat...nevím z čeho by to mohlo být.. prosím o zaslání odpovědi co by to mohlo být na e-mail [email protected]

Pavlina
2x

Ahoj vsichni.Loni jsem prolezla cely internet abych se neco dozvedela o zanetu slach a tenisovem loktu.A vsude bylo- nechat v klidu, nic nedelat! Po roce trapeni jsem zjistila ze nic nedelat je na nic a obstrik pomaha jen na kratkou dobu. Dnes muzu kazdemu doporucit chiropraktera v kombinaci s hloubkovou masazi a cvicenim. Chiroprakter vam uvolni kloub a masaz vam uvolni svaly.Cviky na ruku jsou jednoduchy, vezmete si do ruky plechovku tak kolem 400g, ci co vam bude vyhovovat, polozte na kraj stolu a zapestim hybat nahoru dolu. 2x15, 3x denne. Musite to delat pomalu. Taky je mozne kdyz se loket nehoji, tak muze byl slabsi rameno.a na to jsou taky cviky. Rosol v zapesti se mi take dela, mam to akorat v kloubu, takze me to trapi, ale muj pritel mi do toho prasti knizkou, rosol se rozleze, boli to tak hodku a pak mam pokoj. Lepsi nez chodit po doktorech. Doufam ze vam to pomuze tak jako me a brzske uzdraveni. :)

lenka
3x

Ahoj, asi pred mesicem a pul jsem po probuzeni zacala mit probklemy se sevrenim ruky v pest, bolely me prsty. Během hodinky se to vzdycky rozhybalo. Pak jsem chvilku brala prasky co se jmenuji DOLMINA a trochu se to zlepsilo, ale ted se to zhorsilo-v noci se budim, protoze me brni a boli prava ruka, nejvic prostrednik a prstenik a jde to az k lokti, prsty mam rano otekle a kdyz je rozhybavam, tak mi preskakuje a lupe slacha v zapesti. Doktori nejak nevedi co s tim, mohl by to byt zanet slach?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce