Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

zlomená klíční kost

mám už více než tři týdny zlomenou klíční kost, lékař doporučuje zatím konzervativní léčbu, ne operaci...ALE VŮBEC TO NESRŮSTÁ!!! vůbec nevím, čím to může být, doktor mi samozřejmě skoro nic neřekl, neměl moc času a plnou čekárnu pacientů...nevím co mám dělat, respektive co dělám špatně, nebo čím to může být a jak dlouho to vlastně může trvat...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Inte!CPU
3x

Zdravím, už je to ok, nebo pořád nic?

Pavel
3x

Před 3-mi měsíci jsem upadl na kole. Zlomená levá klíční kost. Na Karláku v Praze vloženy dráty, rameno rozříznuté na délku řezu 13 cm. Po 2 dnech po operaci propuštěn domů. Že na rontgenu se kost v bodě zlomu rozchází v ose i vzdálenosti o 1 cm, doktorovi nic neříkalo. Smyčka drátů se rozjela a vylézala z ramene. Po měsíci doktor uznal, že je to nutné reoperovat. Na dotaz, jak to udělá, odpověděl "otevřu to a uvidím". Tak jsem si řekl, že neuvidí. Teď jsem v péči trauma v Motole. Dráty jsou venku. Čekám, až se to zklidní, zavápní a snad mi tam dají dlahu a šrouby. Bude to již 4. operace. Ztrátu času a výdělku nepočítám. Jeden šílený nepovedený 1. zákrok a ve výsledku 5 operací - je stresující poznání. Takhle upadnou ze ženské, tak bych snad byl na tom lépe...

honza
4x

cus hele mam zlomenou klicni kost a je to uz 2 tejdny a tyky mi to porad asi nechces strust uz me to sere bejt porad naovnanej jak kokot a nevim co mam delat uz me to fakt unavuje

Alena
2x

Ahoj ,ja mela taky zlomenou klični kost a mam ji zkracenou o 1.cm .pak se ješte zjistilo po operacio ramene že mampřetržene šlachy no užila jsem si ne vlastni vinou velke starosti ,skoro rok a pul .Už nikdy vice

Tomáš

Dobrý den jsem nehodě skoro dva roky kost je kratší asi o 1cm a celé rameno mi padá asi o 3cm . Můžeme se spojit?Potřebuji radu.Děkuji 776379379

Dominik
2x

Čus kámo já jsem měl obě dvě kosti zlomené ani sem se nemohl pohnout🤷

pusztaman
3x

hah, doufám ze se mi to samé co vám nestane, ja si ji zlomil pred 5 dněma, a cejtim jak se mi to spevnuje, a muzu sni uz trosku manipulovat...no pockam na rentgen;)

aja
2x

ja už rok marodim kvuli zlomenine klični kosti už me nic nepřekvapi ahoj

paccho
23x

zlomil jsem si klíční kost, pan doktor mi vše vysvětlil, rozhodnutí bylo na mě. Konzervativní léčba : jdete hned domů, asi měsíc nemůžete skoro nic dělat, člověk trpí a čeká, potom to nějak sroste, většinou je vidět boule, na 95% to takto vyjde, proto je to zatím nejčastější forma léčby. Operativní zákrok : kost vám operativně srovnají, dají dlahu nebo dráty, po 2 dnech v nemocnici jdete domů a můžete ruku běžně používat, dlaha Vám tu kost drží a zajistí rovný srůst bez boule a hlavně jste hned mobilní, já jsem šel po 4 týdnech do práce, po 2 týdnech jsem začal trénovat (běhám), je jisté, že Vám kost dobře a rovně sroste, jediné co Vám zůstane je asi 8 cm jizva na rameni, která časem zaroste a skutečnost, že po 3 měsících Vám musí dlahu nebo dráty vyjmout ( už jenom v místním znecitlivění, po zákroku jdete hned domů), doporučují to sportovcům, těm, co potřebují hned používat ruku, je to prostě kvalita za to, že si necháte 2x říznout do ramene. Dnes konstatuji, že to stálo za to, protože klíček srostl perfektně rovně a hybnost je 100% jako předtím, což jsem při sportu potřeboval. Jinak je to nejčastější zlomenina vůbec, leckde se dočtete i odborný názor, že je to neškodný úraz, chce to jenom jedno, tak 1/2 roku si počkat.

Carlos
11x

Ahoj, taky mam zlomenou klicku P. zajima me jak se vyndava ten drat? Pod narkozou nebo ambulantne?

filip
2x

No mně teda doktor nic neřekl, zlomenina byla tříštivá na tři kusy, nasadili ortézu ještě spojem přímo na zlomeninu , že si to mám dotahovat a řekli mi at mě někdo odveze! Sestra odezinfikovala odřeninu na rameni na zbytek se vybodla (pád na kole) věci do igelitového pytle a čau. Kontrola za 4 týdny samozřejmě srostlé křivě!! říkám proč to nesrovnali , prý to na operaci to nebylo, chirurgie Opava.

Bukulan
2x

Byl to pan doktor Prikryl??? Mam uplne stejnou zkusenost... Neukazal me ani rentgen. Bolesti ramene a kost spatne srostla. Dnes jsem byl v Ov okamzite poslali do nemocnice na operaci. Dva doktori nevericne kroutili hlavou jak tak muze nekdo zanetbat peci. Stacila dlaha a par seoubku a bylo by to pry super. Jenze uz je pozde. Ted me akorat muzou odsekat kousky kosti az se to zahoji... At me tam nevadi pei pohyby.

Quido
4x

Měl jsem zlomenou klíční kost z lyží ve Francii. Ještě ve středisku mi ji srovnali, nasadili takovou osmičku, která se dala stáhnout přes suchý zipy. 10 dní ležet na zádech, po 8mi týdnech mi to sundali. Ano, je to pakárna, člověk se alespoň v prvních dnech nevyspí, jakýkoliv pohyb bolí. Je nutno to mít pod kontrolou, aby byla kost správně srovnaná. O operaci mi nikdo nic neříkal. Po sundání jsem za 14 dní už zase drandil na lyžích, na nich se ruka dokonale rozhýbala :-). V každém případě doporučuju začít pak cvičit, nejlépe po nějaké konzultaci, zeslabení celého ramenního pletence je znatelné a je dobré to cvičení vrátit do rovnováhy.

L@d@
5x

Hojííííík zdravím taky mám zlomenou klíční kost od pondělí a už se cítím jak kdyby mě nic nebylo;)díky tomu že mě operovali;)mám tam drát daný a to jsme po operaci 6 dní a jsem upne redy;)doporučuji všem chirurgický zákrok;)mam danou ted akorát fixaci je to takový ovál,ktery je hadrový a vypadá jako obynadlo;)a je to redy;)19.5.jdu zdělat stehy a 5.6.jdu na rentgen a a nejak na konci června by mě meli vytahnout ten drát;)a potom by měli následovat rehabylitace,coz jsi myslim ze bude u mě zbytečné;)tak se měj te a přeji všem brzké uzdravení;)

Majda
8x

ahoj holka, jen jsem se chtěla zeptat, jak dlouho ti trvalo rozhejbání ruky, jsem po stejném zákroku, jsem 3 týdny po operaci s drátem, mám začít pomalu rozcvičovat, ale mám strach jít přes bolest, jelikož mám svaly dost ochablé, už to mám zlomený před 6 týdny. díky

dasa

Je to prave tyden, co jsem spadla z kola, dle rtg ma kost "dobre postaveni", mam ortezu, ani uz to tak neboli, jen stale stejne preskakuje a krupe.Asi by se tak nedelo, kdybych vydrzela lezet nekolik dni(tydnu?)bez hnuti, coz ale samozrejme nejde:-( Tak tedy cekam, az se zlomenina prichyti, jak pravil doktor.Vypadalo to zpocatku tak nevinne..

Haunter
2x

paccho moc dik, asi pujdu na operaci, chtel bych to mit co nejdriv v poradku a priste si budu davat pozor na prejezdy pres potok pri sjezdu na kole:D Preji vsem se stejnym zranenim co nejblizsi uzdraveni:D

Peter
2x

já si ji zlomil před tejdnem a mam ji v takovej osmičce...bolí to při pohybu..prej mi to sundaj za 5 tejdnů...tak uvidíme...

Vilém
1x

Sem si ji zlomil dneska pěkná bolest, doufám že všechno bude ok

tom
1x

ahoj,všem,fraktura clavicula I.dx.,po 2 dnech doma po operaci a za 11 dní ven stehy,myslím je to rozumnější než se trápit v Dalbeltových popruhách:-).

pepíno
1x

To by mne zajímalo kde Vás všechny operovali. Já byl v Praze na Vinohradech a tam se mě vysmáli a poslali domů. A tak se trápím už druhý měsíc v popruhách a pořád nic. :-(

Domi

Tak uplne stejně ja také ve vinohradech a popruhy mam také hrůza

Zádra
1x

Zdravim kšandaře:) ...tahle diskuze, to je něco, konečně mi někdo rozumí :D Hodil jsem tygra přes řídítka, první tejden ukrutný bolesti, každej pohyb člověk rozmýšlí...po 10 dnech kontrola a diagnóza: "kost srůstá přijatelně.." přitom mám obrovskou bouli pořád (přijatelně mi přijde jak dostatečně ve škole, tzn. za 4 :)) hoj

Milan
1x

Prosím všechny operované o hodnocení pracoviště/operatéra. Prosím o doporučení, kam se obrátit s důvěrou. Děkuji.

Tomáš
1x

Ahoj, 5 dní po zlomenině pravé klíční kosti (s malinkým fragmentem), bolesti skoro žádné, prášky neberu. Jinak deprese protože posilovna pasém, kosti jdou přes sebe snad o 1,5 cm takže boule velikoá (snad největší co mohla bejt). Zítra (pátek) kontrola. Deprese co se dozvím

Míša
3x

Ahojky.Mám zlomeninu klíční kosti na pravé straně.V nemocnici mi ruku na pravé straně dali na prsa a zafiksovali.V pondělí na kontrole na chirurgii a tam mi doktorka uvázala takovou osmičku.Je to hrozný.Řežemě to v podpaží a ještě k tomu mi začla otejkat ruka.Jak se to musí dlouho nosit?Díky.

pepíno
4x

Ahojky. Já už jsem svázaný 3 měsíce. Kost mám dle rentgenu srostlou víc jak z 1/2. 19.9 jdu na kontrolu. Po dvou měsících to přestalo skoro bolet. Taky mi to řezalo - už jsem si zvyknul. Po umytí si do podpaží vtírám dětský zásyp. První dny a v těch hicech jsem byl dost v podpaží bolavej. Přeji brzké uzdravení.

Sett
2x

kdyz sem sio to zlomil poprve tak jsem to mel priblizne 25 dni.. kdyz mi to sundali tak hned na dalsi den sem si to zlomil znovu a rikaji ze je to taak na 1,5 mesice...

MISELH
1x

Ahoj, já neměla nikdy nic zlomeného. Al e moje dcera zi zlomila klíční kost asi před 4-lety. Bylo mi ji hrozně líto, protož prvních 14 dní ji hrozně bolel každý pohyb.A to opravdu - hodně bolel. Potom se to začalo zlepšovat, i když to bolelo asi 2 měsíce. Přeji všem - brzské uzdravení !!

sonic
3x

Zlomila jsem si klíční kost asi před rokem. Bylo to s "posunem", takže mi doktor doporučil operaci. V nemocni jsem byla týden, dlahu a 4 šrouby mi vyndali za 9 měsíců, což mě stálo další týden v nemocnici. Teď tam mám 8 cm dlouhou jizvu, která se pomalu ale jistě hojí, kost je na dotyk křivá jen minimálně. Dnes už v podstatě můžu dělat cokoliv co před tím (kolo, plavání, tenis...), ale sem tam v tom ještě píchne nebo zabolí.

Kačennka

Zdarec, ted ve středu jsem si zlomila pravou klíční kost. Měla jsem tam jen takový obvaz, protože se mi to přihodilo v cizině. V pondělí mi na to dali takovou ortézu ve tvaru osmičky. Vůbec nevím do jakých poloh tu ruku mám dávat aby mi to srostlo správně. Mám docela strach, moc to nebolí ale nervy jsou nervy. Kdyby jste s tím někdo měl větší zkušenosti tak se prosím ozvěte..děkuji:)

Aleš

Zdravím všechny zlomeniny. I já budu mluvit z vlastní zkušenosti-pád z kola, čtyřnásobná fraktura klíční kosti.Ovšem hned druhý den jsem byl na operaci. Mám tam dlahu a 8 šroubů.Hybnost po 3 dnech téměř dokonalá a v noci jsem špatně spal jen první 2 dny.I po zkušenostech jiných lidí velmi doporučuji dát přednost operaci.Snad jediná její nevýhoda z mého pohledu je ta kosmetická - jizva. Nakonec tedy asi vše bude záležet na ošetřujícím lékaři.Zda má tu možnost,nebo chuť, ať už z důvodů ekonomických, nebo jiných operaci doporučit. Jinak všem přeji hodně zdraví a co nejkratší trápení.

Martin

Tak me klicni kost srostla rychle, ale mam ji krivou jako prase a bouli. Na rentgenu je to zpohledu zepredu to vypada rovne, takze oficialne je vse v poradku, ale ja bych ji nejradeji si nechal zlomit znovu ve stejnem miste a spravit. Nevite nekdo zda se to dela? Mela bylo receno, ze mi to nikdo nikde neudela (ani za penize).

konas
1x

to je blbost, ze to nikdo nedela, ja jsem si klicni kost zlomil pred tydnem, ted nosim takovou kazajku, ale o to nejde, kamarad mel to tez, spatne mu to po operaci srostlo a po roce si to nechal zlomit a delali mu to v e Znojme, je tam na to nejak expert, ale myslim ze ti to udelaj v jaky koli nemocnici kde provadej chirurgicke zakroky

Evča P.
1x

Ahoj Martine, dělají to v Olomouci ve FN na traumatologii, Dr. Čižmář tam má na to i poradnu.

binasek

Zdravim, vsem clavikulam preji pevne nervy. Kosst jsem si zlomil v srpnu a az ted citim ze je ruka v poradku, ikdyz nepocitam to, jak je cely pletenec zeslably. mel jsem hrube dislokovanou zlomeninu, nesrustalo to. sel jsem na operaci. dlaha a 5 sroubu...bohuzel se mi material uvolnil a supajdil jsem na dalsi operaci. hrozili mi ze se mi tam vytvoril pakloub. nastesti to byla spatna domnenka. kazdopadne se mi obcas zdalo jakoby lekari nevedeli, co maji delat, jeden rikal to, druhy ono a prehazovali si me jak horky brambor. uz bych to nikdy nechtel zazit znovu. kazdy pohyb boli a modlite se at je to uz za vami. vsem preji at se jim kost rychle a bezproblemove zhoji, ahoj

Evča P.
1x

Ahoj, když jsem tvrdila, že mi zlomenina klíční kosti způsobuje bolest hlavy, tak mi to nikdo nevěřil. Při delším se zení u stolu jsem mývala bolesti hlavy, závratě, občas i mlžení textu na monitoru atd. Ale nevzdala jsem to a bojovala a hledala z čeho ty bolesti mohou být. Bylo to samozřejmě ze staré zlomeniny klíční kosti. Nakonec jsem musela jít na operaci, kde mi tu klíční kost rozřezali (byla křivě srostlá a zkrácená) a nadstavili mi ji štěpem z pánve a bylo po bolestech. I když jsem měla ortézu a dlahu se 3mi šrouby, tak jsem s tím nemohla 6 týdnů vůbec hýbat. Proto nechápu, jak někomu z Vás dovolili s tím hned hýbat. Ale pak už to bylo úplně v pohodě. Když mi vyndali šrouby (po 9 ti měsících), tak jsem po měsíčním klidu konečně mohla začít opět fungovat, jenže při trochu větším nárazu ramenem do zdi mi ta kost hned praskla v tom štěpu a celá snaha byla v pr... Jenže teď už to mám 6 týdnů po tom zlomení, mám ortézu, jsem na neschppence, ale vůbec mi to nechce srůstat a furt to bolí jak čerstvá zlomenina. Jsem z toho úplně bezradná. Mohl by mi napsat někdo, kdo s tím má podobné zkušenosti?

Gaba
1x

Muzu se zeptat, jestli byla bolest pri te operaci (odstep z panevni kosti)? Delali vym to operativne? Dekuji

zdenka
2x

Mě toho na pohotovosti moc neřekli, mám to zlomený v druhý třetině, blíž k rameni, našikmo. Furt mi ta kost už 4 dny přeskakuje. Prý mám být v klidu, ale to má být co? Mám byt upoutaná na lůžku, nebo posedávat?

Dáša H.
2x

-jízda na minibike,přelet přes řidítka,křupnutí,bolest, šok,narovnávání v nemocnici, Delbetovi kruhy,první 2noci horor-bolest, oteklá ruka,brnění,pak lepší a lepší, teď je to 18dní po zlomení a už to vůbec nebolí,rukou hýbám téměř normálně.Mám tam úlomek asi 2cm, ale operovat nechtějí, prý sem mladá a nechtějí mně jizvit, úlomek se prý časem přestaví a vstřebá-v bouli, která mi zmizí tak do 2let.Chodím na orotpedii 2.LF Motol k doktoru Rybkovi´.Dnes jsem byla na rentgenukosti jsou prý dobře postavení - na rentgenu to vypadá jako bymezi nimi byla asi 1cm mezera-což je v pořádku, další kontrola a RTG za 14dní.Spát mám stále v polosedě a mezi lopatkami mít složený např. ručník nebo zbalený spacák, polštářek prostě něco stočeného čistě mezi lopatky aby se ramena stále roztahovala od sebe a kost měla možnost srůst správně-rovně.|Moc se nevysím, což je na tom vlastně tonejhrší, jsem zvyklá spát na boku a v plosedě je to děs.Ten padák už mně slušně štvě, podkládám ho vatou, kapesníky, šálami,stejně ot škrtí, ale už si zvykám.Dobrý je, že se to dá sundavat do sprchy -chudáci lidé dřív, to se to sádrovalo-hrůza.Držte se

Honza
1x

Taky všechny zdravím. Já mám klíční kost zlomenou před 3 týdny stále v kšírách po sundání kšíry do sprchy to docela bolí, jinak ale minimálně až na dření kšír... Děsí mně doba po kterou nebudu moci prcovat jsem osoba samostatně výdělečně činná... Při poslední kontrole doktor na klíční kost poklepával prsty a nebolelo a on na to, že je to dobré, že už začíná srůstat toto pondělí bude další sníme a tam se uvidí víc. Doufám, že uslyším příznivé zprávy. Sháním různý rady a tak dle doporučení - calcium šumivý, v hmoždíři tluču skořápky z vajec, jogurty a teď zkouším MUMIO tonoucí se stébla chtá. Asi to chce čas a čím je člověk sterší tak ho asi bude potřebovat víc. Všem přeji brzké uzdravení bez komplikací !!

Honza
1x

Zdravím už jsem něco psal v předešlých dnech nevím jak u ženských tam by asi hrbol na klíční kosti vadil víc než u pánů, záleží jak to šlo srovnat nejsem ale doktor jen pacient... Pro mně byl asi nejhorší první týden především vstávání z lůžka někdo doporučuje spát v pololeže a mezi lopatky polštářek aby se klíční kost dostala pokud možno do původní polohy. Hlaně se asi vyvaropat pohybům při kterých to bolí v určitých polohách ruky jsem pociťoval velké pálení nad loktem asi cosi tlačilo na nervy někdy i brnění v prstech. Snad pár informací trochu pomůže chce to asi hlavně trpělivost a nic neuspěchat.

Honza
2x

Ahoj tak mám další poznatky ke klíční kosti už jsem myslel, že bude vše OK ale dostal jsem zápal plíce a pohrudnice nemohl jsem se téměř nadechnout a když tak s velikejma bolestma a to se stalo až ve čtvrtém týdnu srůstání. Nevím jestli se tomu dalo předejít, jestli ano tak pora´dte jak. Třeba se to někomu hodí.

Dáša H.
4x

Ahojky, nedávno jsem sem psala.Teď je to 4týdny po zlomení, včera jsem byla na rentgenu, doktor byl spokojenej.Prý už mám kolem kostí a v místě zlomeniny vytvořený svalek, sundání ortézy za 14dní,spát už můžu v leže, normálně.Ruka vůbec nebolí ani rameno nic.Zvednu už témeř všechno, jen se o ruku nemohu opřít.Ten úlomek-šlo o tříštivou zlomeninu, je hezky zaklíněnej ve svalu, nikam se nehejbe. zlobit by nikdy neměl a bouli nemám žádnou, prý je to hloubš ve svalu, takže když nemám bouli tedˇuž se neudělá.Úlomek se časem přestaví, vytratí,pravdou je,že ta klíční kost bue v místě zlomení vždy už o něco tlustší než dřív, ale to je nic.Držte se.

Martinka

Ahoj lidi,Já měla nehodu na kole,mám zlomenou klíční kost,sem 9měsíců na neschopence.2 krát na operaci a ted po třetí.Jeto na zbláznění a už nevím komu mám věřit ,doktorům?Na poprvé sem měla ortézu,bolesti byly vedne v noci celá ruka brněla a bolela.Když sem to řekla doktorvi na Traumatologii v Olomouci ve FN,nevěřil mi a nechal nadále ortézu .Bylo to šílený.Pak sem šla na operaci daly mi tam jakou si dlouhou tyč se šroubama a také ortézu .Nikdo nevěřil že mám bolesti také sem měla i teploty.Když mi asi po měsíci sundaly ortézu měla sem ruku v háji.Nemohla sem ji dát nahoru ani do boku navrch.Po pár týdnech mě operovaly a sundaly mitu tyč z ramene.Též to také nešlo s rukou hýbat.Nejhorší na tom je že sem měla pokaždé jiného doktora,a každý říkal něco jiného.Asi před 14 dněma sem byla na kontrole u doktora a raděj už mě poslal k primářovi tem mi píchl injekci do ramene a zvedla sem ruku mnohem víc.Tak mi doporučil operaci kde mito v rameni nad klíční kosti vyčistijou.Po operaci sem měla bolesti a dren.Nemohla sem zvednout ruku nic.Pak mi sundaly dren a bylo mi mnohem líp.Asi po hodině mě skoušeli dát ruku na horu a vyšlo to bylo to mnohem lepší.Ted sem na rehabilitaci a ruka i když pobolívá a je slabá tak se zlepšuje.Také lopatka kterou sem měla už od začátku omezenou v hybnosti se uvolnuje.Jeto velká bolest ale zlepšuje se to.Díky hlavně své rodině která se mi snaží pomáhat a dávajou mi sílu abych to vydrřela.Děkuju hlavně jim.Kdybych je neměla,tak ztěch bolesti a operace atkd.Už bych to dávno vzdala a zhroutila bych se.Lidičky jeto těžký ale držte se pokud máte někoho blízkého popovídej te si otom jak vás to trápí třeba vám víc pomůžou.Ahoj

bojka
1x

ahoj.Dnes jsem si zlomil klíční kost .Spadl jsem na kole-má vina. Doktor mě poslal na rengén a dal me ty D. kruhy.Ptal jsem se jak to dlouho srůstá a on že 3týdny.To jsem si říkal že je to dobré,ale když tady čtu vaše připomínky tak se uplně hrozím. Jen doufám že to bude bez komplikací.Potřebuji trénovat. zatim to boli když se špatně pohnu,jinak je to docela dobré.V noci to bude asi horší.

Janca
3x

Ahojte vsichni, preju vam vsem brzke uzdraveni, sama vim co klicni kost dokaze... Ja si ji zlomila pred 4lety a dva roky jsem s tim mela trable. Zlomenina dost dislokovana (2-3cm posun), ale nejdriv mi daly taky kruhy. Kdyz jsem nemohla vydrzet bolesti, sla jsem k druhymu doktorovi, ten se podival na rentgen a okamzite me vez na sal...jsem dost hubena a taky by se to mohlo propichnout ven..... Po operaci druhej den domu, za tyden stehy pryc a vsechno v pohode, mohla jsem delat vsechno, hybnost 100%. Bohuzel jsem dala na radu doktoru a po trech mesicich si nechala srouby vyndat-pry se to dela. Za dva dny me to kruplo znova na stejnym miste-jeste to nebylo srostly. Nechali mi to tyden v kruhach, ale vubec se to nechytalo, takze dalsi srouby- a opet za par dni pohoda....tnetokrat jsem si je tam nechala cely rok, aby to opravdu srostlo, a pohoda. Vyndali mi je ambulantne, potom trochu rozcvicovat a nemam problemy (¨tuk tuk tuk). Takze vsem doporucuju: operaci!! stoji to za to, az na tu jizvu, ale zase lepsi nez boule, zkraceny ramena a buhvi co vsechno...... a kdyz uz tama ty srouby mate, nechte je tam co nejdyl!!!!!!!! Mejte se drzte se!

Alex
2x

Dobrý den, kde Vám prosím dělali tu operaci a případně, kde ambulatně odstraňovali dlahu, pokud to bylo jinde? Děkuji za odpověď, AV

Dáša H.
1x

Tak se zase ozývám, je to sedm týdnů po zlomení, ve čtvrtek mi sundali ortézu, ruka trochu pobolívá, jak je zesláblá, ale v podstatě už o zlomenině nevím.Za 14 dní mám přijít na kontrolní, poslední rentgen a tím to pro mne končí....držím Vám palce, ať se Vám to hzeky hojí, nemusíte na operaci a ať Vám to uteče jako mě.

Sára
2x

Ahoj, přidávám své staré i čerstvé zážitky s kíční kostí. Před několika lety jsem spadla na parkuru s koněm a on si na mě lehl. Moc prima zážitek- šest zlomenin, včetně klíční kosti. Clavicula mi nechtěla srůstat, ještě po třech týdnech mi trčela pod kůží z krku. Nejmenovaný lékař z okresní nemocnice mi na to řekl, že jí nepotřebuju, že třeba pes klíční kost taky nemá a žije :o) moc chytré :o) Kost nakonec srostla, ale rameno jsem měla viditelně níž a kratší. To by nevadilo, ale začala jsem mít brutální migrény, bolela mě krční páteř a v trapézu jsem měla boule, taky jsem se dost hrbila. Teď jsem dva týdny po operaci - osm šroubů a dlaha - v pondělí jdu na kontrolu, ale mám hrozný strach, protože se mi zdá, že mám v místě zlomeniny bouli, že kosti nesedí správně na sebe. Prosím, máte s tím někdo zkušenosti? Mám dojem, že část kosti od krku je víc vepředu. Snažím se uklidňovat tím, že je to možná jen dlaha, která zkresluje tvar. A taky mám neuropatii, od místa řezu asi patnáct centimetrů směrem k prsu jsem ztratila cit a je to dost nepříjemné. Asi jako po mesocainu u zubaře. Měl to někdo z vás po operaci? Srůstání zdar :o)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce