Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Po trhání osmiček

Po vytrhnutí osmičky mi zubař vyndal stehy a řekl, že mi to nesrostlo optimálně. Nevěnovala jsem tomu pozornost, ale teď-asi 3 týdny po-mě díra po zubu začala bolet a rána se mi začala otevírat. K zubaři už jít nechci-nebyl to nejlepší zážitek, tak se chci jen zeptat, jestli se to někomu z vás taky nestalo. Děkuju!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Soňa Hromátková,DiS.
6x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Saša Nedoma
2x

Pokud je to ještě takhle čerstvé, hlavně Vám doporučuji Wobenzym!

Karla

Ahoj mam taky po trhani osmicek a strasne to boli.Rada bych neco na sklidneni.Nechci do sebe cpát nejake drijaky.

Silva
2x

Ahoj mě pomohla orální pasta solcoseryl,dost mi to zklidnilo.

Karla

A da se to koupit bez receptu?

Silva

Koupíš v lékárně bez receptu

Anka K.

Mě pomohlo vyplachování šalvějí resp. měsíčkem lékařským. V nejhorším jsem si vzala 1 Ibalgin za den. Též jsem to chladila - i zevnitř (zmrzlinou -osvědčila se mi ovocná).

ester
11x

Čtu tady komentáře a žasnu jak jsou dnes věci které byly běžné, problém. Osmičky se trhaly tak jako ostatní zuby, nepamatuji že by se po vytrhnutí používalo šití. Po upozornění 3hodiny nekousat jsme byli propuštění z ordinace. Na uzavření rány se používal výplach z heřmánku, šalvěje nebo hypermanganu, záleželo na komplikacích.

Iveta
19x

Kdysi se také chřipka léčila pijavicemi a odpouštěním zlé krve. Díky za pokrok :)

Tomáš
2x

Ale "částečně"pouštění žilou snižuje horečku.

Eva
5x

Musím reagovat, co pacient to originál a to samé platí u lékaře, někdy je holt vše jinak. Nic se nedá léčit paušálně, po dlouholetý praxi ve zdravotnictví jen potvrzuji. Kdo tohle nepochopil, toho je mi líto.... A jestli šít nebo nebo ne odstranění osmiček, to je taky dost individuální, záleží na rozsahu zákroku, to samé s ordinací antibiotik, je to u každého jinak!!!

petra spáčilová
5x

Ano a nebo nám doporučil lékař, ať si koupíme kýbl zmrzliny a chladíme :) To ovšem opravdu pomáhá! Mám už všechny moudráky na štěstí venku. O mé zbylé zuby se teď starají v J&B medic v Praze a nemůžu si stěžovat. Zkuste je taky. www.jbmedic.cz můžu jen doporučit.

eda
11x

dřív dřív...dřív mi zubařka řekla že žádné osmičky nemám že se tam nevejdou a tudíž je nikdy mít ani nebudu... po neustálé bolesti 6 a 7 mě poslali na velký rentgen a ejhle osmičky mám a všechny čtyři:-o a prý musí ven:-o říkala jsem si rozříznou dáseň zub vytrhnou a pohoda jo jo oni dáseň rozříznou ale pak si vezmou "vrtačku" a odsekají vám kost aby zub mohli chytnout a vytánout ,nebolí to ale pak.... nesměla jsem spát v leže, ledovat, atb a prý mi odstranil tolik kosti že to doroste až za 3 měsíce a nesmím se do tváře praštit mohla by mi prasknout čelist a pak uděláme další:-( blázen :-o tři??? ale ty horní prý budou brnkačka jo protože byl zub hluboko mám poškozený nerv ten se vzpamatuje do půl roku..takže teď budu mít půl roku mrtví ret a brňavku v jazyku dřív dřív jsem si myslela že osmičky nemám:-))))))))))))

Stáňa
8x

Tak to je teda dost drsný! Já jsem byla natrhání osmiček zatím naštěstí jen 2x a průběh byl relativně klidný. Zubař mi ještě před zákrokem naordinoval Wobenzym, který jsem měla brát ještě minimálně týden, aby rána dobře srostla. Neměla jsem sice kost napadrť jako ty, ale snad i tobě by to mohlo pomoci k rychlejší rekonvalescenci. Jinak nechceš zkusit zajít ještě k nějakému jinému stomatologovi? Třeba se to dá řešit i jinak. Mě například chtěli také trhat nevyrostlý zub, protože mě to tlačilo na zuby. Nakonec se rozhodli ještě posečkat, ať mě zbytečně netrápí. Přestalo to bolet a teď čekám, jestli se zbylý osmičky umoudří, trošku povylezou a zubař se k nim tak lépe dostane. Držím Ti pěsti!

Horymír
8x

Přátelé drazí, no hlavně , že máte Wobenzym. Tyhle firmy kšeftující s lidskou blbostí mě fakt dohánějí k šílenství. Je jasné, že chirurgické odstranění neprořezaných zubů je složitý výkon, proto to nedělá obyčejný dentista, ale stomatochirurg a někdy to pošlou rovnou na kliniku a je to v narkóze, někdy jen lokální anestezie, záleží na rozsahu. Rada odložit to je vůbec nejhorší, časem totiž zaniká štěrbina mezi zubními kořeny a kostí, takže se to trhá ještě mnohem hůře. A pořád mi přijde lepší řešení snést kost, aby se chirurg dostal k neprořezaným osmičkám, které jsou v ústech de facto časovaná bomba, možné ložisko infekce a dalších patologických stavů, než kvůli neprořezaných osmiček vytáhnout jinak zdravé sedmičky, aby se k nim dalo dostat - tak se to dělalo kdysi dříve v pravěku. Já mám osobně 40let a všechny osmičky mi ve 30ti plombovali, aby se mi v 35ti začaly rozpadat a ve 40 se pak extrémně blbě trhaly, protože měly masivní a zahnuté kořeny a devastované korunky. Takže kašlete na rady Wobenzymářů a běžte na extrakci hned, pokud ji váš zubař doporučí, což je u nekompletně prořezaných osmiček, nebo pokud nemají dost místa a jsou skloněné, případně přikusují sliznici anebo mají kaz na 100% extrakci. Odkládáním to jenom zhoršíte. Trhat to v 18ti je do pohody, ve 40ti to je horší.

Katka
3x

zlatá slova, já byla na střední na extrakci dolních osmiček, protože rostli do pantů a neměly možnost vyrůst normálně, také jsem si užila vysekávání, pak týden bolestí a nakonec OK, nyní je mi 32, horní osmičky mi tenkrát bez problémů vyrostli a nyní se dovím, že lezou stále ven, protože nemají spodní oporu, také je mám obě už plombované, takže dnes jsem si je nechala dobrovolně vytrhnout. Jedna šla rychle, druhou páčila dr. asi půl hodiny. No snad už mám klid a ted hurá na rovnátka.......

líba
1x

Co ve 40 by to ještě šlo ,ale mě 8 vyndavali v 70 letech a musím uznat je to hrůza.

Inka

To celkem chápu, že to byla hrůza. Snad vám je netrhali všechny najednou. Pokud by vás čekalo ještě další trhání, tak vřele doporučuji wobenzym. Mě vždy pomohl a komplikace jsem neměla žádné. Tedy, když opominu to první trhání, kdy jsem wobenzym nebrala. To se mi tam pak ještě rozjel zánět a bylo to doslova peklo. V Novém roce přei pevné zdraví!

Tomáš

100% souhlasim, dostal jsem jednom desny zanet na nevyrostle 8cce a postupne se mi zacal sirit do krku. Bez ATB a extrakce bych uz nebyl. NEODKLADAT!!!

MUDr. Hochmuth
5x

Já osobně bych doporučoval ránu zrevidovat,případně exkochleovat,abychom docílili vytvoření nového kvalitnějšího koagula..po té nově zašít a přeléčit ATB

Dr. Obenka
1x

Ja zkousel MP5 na opravu mononuenc ,ale zjistil jsem ,ze kombinace XXH s vykloktanim typu geforcelu zajisti plynule dorustani orakulumu s presnosti WVTQ-0,55412.

Andrea
7x

Ahoj,tak já byla na vyndání pravý , dolní osmičky.Bylo to docela maso,ale dá se to přežít.Hned jsem dostala Penicilin.Mám asi 6 stehů.Dnes jsem 6 dní po zákroku.za 4 dny mám jít na vyndání stehů a já otevřu pusu max.na kartáček.Je to normální?bojím se,že u zubaře mi nepůjde dost otevřít,aby vyndal stehy.

Darja
9x

Po extrakci dolních osmiček se někdy stává,že dojde ke svalové kontraktuře,proto nemůžete otevřít víc ústa.Je dobré to začít rozcvičovat už doma...nejlépe pomocí dřevěných špachtlí..postupně jednu za druhou klást do úst v místě premolárů a vždycky chvilku vydržet,musí se překonat ta bolest.Pomůže,když se na chvilku silou zakousnete do špachtlí a pak povolíte,poté zase přidáme o jednu víc.Každý den bychom měli otevřít ústa víc.Konečná fáze je,když otevřeme na 4 prsty:)

bara
7x

hele otevtir pusu na kartacek je lahoda, vyndavali mi osmicku vpravo dole, byla vodorovne a zarostla v dasni, zubar to nejak rozrezal a pak vyndaval , mam antb stehy a neskutecne oteklou pusu, vypadam jak zruda a k tomu se nemuzu najist, jedine zuzlam jogurt ten procpu mezi zubama,jak rychle by mel otok slezt?mam to desne veliky a to leduju ze mam snad i omrzliny

xix
8x

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, jak dlouho asi může krvácet díra v dásni po vytržení osmičky (horní) . Dnes jsem to podstoupil, nemám to šité, ale už asi 6 hodin odplivávám sliny s krví.

Kubát
7x

Díra může krvácet i několik dní. Já zrovna hledám, jaké si mám vzít nejlepší analgetikum. Nemám otok, pusu celkem otevřu, ale bolí mě i okolní zdravé zuby.

petra
1x

me to krvacelo tri dny :)

Pavlin
4x

Zdravím,dnes jsem byl na dvou osmičkách.Horní bylo třeba vyřezat a sešít ránu. Dolní celkem dobrý,horní sešitá stále lehce teče i 9 hod po zákroku.Zkusím skousnout tampon.Bez něj se tvoří sliny s krví .Musím vyplivovat.\rozhodně nejsou lehce růžové.Spat budu v sedě.Uvidím dál.Bolest se dá vydržet i bez prášků.

Sandra
2x

Bože můj, někdy opravdu nerozumím, proč se všichni tak rádi mučí??? Mám za sebou operaci, tedy trhání 2x 2 osmiček zároveň a vždy jsem byla schopná do dvou dnů všeho, i když o příjemném zážitku se mluvit nedá. Vřele doporučuju Wobenzym (nebo Phlogenzym), který to má údajně na svědomí. Držte se :)

Monička
4x

Podobně jako Pet mám skvělou zkušenost s Wobenzymem. na trhání jsem byla dvakrát a vždycky jsem se z toho dostala do 4 dnů, což považuji za zázrak. Phlogenzym jsem nikdy nebrala, ale vím, že snad ho člověk bere po menších dávkách. Takže pro lidi, co mají slabší žaludek, je určitě ideální.

heva
3x

Ahoj chci se zeptat. Dočetl jsem se, že na hojení pomáhá Wobenzym. V jakých intervalech a po jakých dávkách jste ho brali?

martina
1x

Jako kdybych toto psala já! Jsem na tom úplně stejně a nevím co s tím otokem.

bara
2x

hele otevtir pusu na kartacek je lahoda, vyndavali mi osmicku vpravo dole, byla vodorovne a zarostla v dasni, zubar to nejak rozrezal a pak vyndaval , mam antb stehy a neskutecne oteklou pusu, vypadam jak zruda a k tomu se nemuzu najist, jedine zuzlam jogurt ten procpu mezi zubama,jak rychle by mel otok slezt?mam to desne veliky a to leduju ze mam snad i omrzliny

milla
7x

minuly ctrvtek mi v analgosedaci vyndali vsechny 4 osmicky najednou.prvni dva dny jsou strasny,otevru pusu jen tak na brcko,jsem otekla ale prasky proti bolesti docela pomahaji,ale dnes mi zacali bolet dolni predni zuby nevim cim to je a na ty prasky nepusobi...nekdo rika ze to muze byt infekce nekdo ze se ty zuby zpet roztahuji kdyz ted tam maji misto...nemate nekdo s tim zkusenosti??

luca
12x

Dneska mi trhali osmičku v pravo dole.koreny ,ale nešly ven.bud se vstrebaji a zarostou v dasen,nebo me ceka ješte zubni chirurgie.mate s tim zkušenosti.....

Marpunk
6x

Dobrý den byl jsem dnes u zubního lekaře že mě bolí horní 8.Udělal rengen a nevěřil vlastním očím,Na rengenu se mu ukazala horní 8 a podní v čelisti ještě jedna .Tak mě vytrhl obě nikdy se stím nesetkal,bylo to hrozné je mě 27 let ale nic jsem neprožil horší jak tohle mám to zešité a škube mě v tom .Snad to přejde .Lidi tohle nikomu nepřeji

Niky
4x

Ahoj, jsem 5. den po vytržení obou pravých osmiček, byla to pohoda, nic jsem necítila, pouze bylo nepříjemné opíchávání. Rány po zubech mi lékař nešil, už to mám celkem dobré, ani to moc necítím, ale raději na pravé straně moc nekoušu, pusu otevřu trochu méně něž předtím, ale asi tak na 3 prsty, tak to snad bude dobré. Za měsíc jdu na další dvě osmy, tak doufám, že to bude také v pohodě :o)

hana
9x

Ahojky,na trhání jsem byla 11.12. teda asi před dvěma dny. Moje zubařka mi doporučila je vytrhnout, protože prý to jsou zuby k ničemu, akorát dělají neplechu a škodí sedmičkám (kde se může dělat lépe kaz). Navíc spodní nemám úplně vylezlé, protože jejich zadní konec je už pod kostí, takže by prý údajně nikdy celé nevylezly, o to je vyšší riziko dostat do spodních zánět, pak je to prý ještě horší. Domluvila jsem se tedy na doporučené stomatochirurgii na trhání. Trhali mi zaráz obě levé osmičky pod injekcí. Bála jsem se hrozně, ale samotné trhání nebylo nakonec tak hrozné a trvalo asi 15 min. i s injekcí. Vrchní vyjela hned, ale spodní se musela naříznout dáseň, pak se asi 3 krát zabralo a bylo to. Mám dole stehy, ale nevím kolik, vytahovat mi je budou 18. Mám hrozně nateklou pusu na levé straně, sice leduju, ale pak mám skoro omrzliny, takže je to nepříjemný. Beru ibuprofen a dneska ráno jsem si vzala valetol, takže mě to moc nebolí, ale nevím co s tou opuchlinou, přije mi, že se to zvětšuje místo aby se to lepšilo....ach jo......Na tu pravou stranu mě asi jen tak nedostanou, rozhodně ne v dohledné době.

fawn
3x

tak já se přidávám do diskuze. Měla jsem bohužel všechny 4 osmičky (nedávno jsem se dozvěděla že někteří lidé mají i devítky!!:o tak buďte rádi za "pouhé" osmičky) no a musely všechny ven. dělali mi to na sále v nemocnici, mám moc šikovnou zubařku a trhali mi to po dvou, 4 naráz si nedokážu představit to musí být člověk pak šileně opuchlý a nenají se asi dost dlouho.. ty horní osmičky byli úplně v pohodě vůbec to nebolí jen cítíte tlak a za pár sekund je po všem, takže komu trhají jen horní jsou štastní lidé ;-) ty spodní už jsou horší... :-( tu napravo mě minule páčila asi 10min a odvrtávala od kosti takže jsem pak byla napuchlá a ledovala jsem, ale bolest jsem pak naštěstí moc necítila. těď mě v úterý trhali další dvě a ta spodní byla potvůrka schovaná v dásni, vidíte to na rentgenu a tak me musela rozřezat a odvrtat ji :-( probém byl že navíc rostla vodorovně a tlačila mě tak do ostatních zubů :S ale musím říct že to doktorka zvládla super. rozhodně si myslím, že odvrtávání je rozhodně humánnější než vysekávání. no pak jsem dostala antibiotika a prášky proti bolesti a pak to k sobě postupně přícházelo, první den nic moc nejíte, nemohla jsem ani pořádně otevřit pusu no a pokud to trošku pobolívá tak si dáte prášek a hlavně jste v klidu a ledujete, to pomahá asi nejvíc. taky se nemá moc ležet ale spíš sedět a spát s vyvýšenou hlavou, aspoň první noc a vyplachovat ústa studeným heřmánkovým odvarem :) teď jsem sice ještě opuchlá a jím ruzné přesnídávky a krupičky a dělám si zeleninové kaše ale nebolí mě to a hlavně leduju ;-) za týden jdu vytáhnout stehy a mám nadosmrti od osiček pokoj takže se nebojte a hurá do toho ať to máte za sebou než se vám tam udělá zánět.. to pak věřím, že to musí být hodně nepřijemné :-( takže osmičkám zdar :-)

wekka
6x

Ahoj, před týdnem mi vyřízli dolní pravou osmičku. Měla jsem štěstí, oteklá jsem moc nebyla, pusu už můžu maximálně otevřít a stehy mám venku. Ale pořád do sebe cpu ibalgin, bez něj bych to asi nepřežila. Taková bolest(vystřeluje do ucha a hlavy), nejsem žádné tintítko, ale opravdu se to nedá vydržet. Doktor mi dává do rány vatu nasáklou nějakým anestetikem, který mi zabere jeden den a pak je tam na prd. Prý si tu bolest vymýšlím...Tak mi asi nezbývá si na bolest zvyknout a cpát se ibalginem. Nemáte náhodou prosím někdo stejné zkušenosti?

baruska
1x

Dnes je to 6 dní co mi vytrhla pravou dolní osmičku, pusu už můžu otevřít, ani to moc neopuchlo, ale asi třetí den mě začalo bolet ucho a taky uzlina. Je to fakt psycho, nevím jestli jít k zubařce nebo na ORL, střídám paralen , ataralgin a ibalgin. Nevím jestli je správné se cpát analgetiky tak dlouho. Zvyknout si na bolest snad ani nejde.

baruska
2x

Tak jsem se nakonec odhodlala s tím bolavým uchem zpět k zubařce, a ta se zděsila, že se vůbec ta rána nehojí a hnisá. Tři dny jsem chodila na vyměňování drénu, pak jsem tam dostala nějaký tvrdý špunt a navíc jsem vybrala týden silná antibiotika. Už je to lepší, ikdyž ucho občas bolí. Možná mě ORL nemine.

Láďa

Změň doktora, jsem tři dny po vytržení dolní osmičky, bolí mě to víc než první den, ale do ucha to nevystřeluje. A právě na toto mě zubař upozorňoval, jakmile to bude vystřelovat do ucha, mám ho ihned navštívit - umít tomu pomoct.

Bohy
5x

zdravicko, nedeste me s odvrtavanim a sekanim. dnes jsem byla trhat levou spodni osmicku...zakrok sam o sobe v klidu,ale museli mi sit dasen, ted jsem doma a uz je to 4 hodiny a zacina to prichazet k sobe a teda nic moc :(pusu mi skoro nejde otevrit a nedovedu si predstavit do ni narvat zubni kartacek a cistit to,jak mi bylo receno ze se ma delat. pravidelne ted budu chodit na dalsi trhani ostatnich. docela se tesim, az je budu mit venku vsechny a bude klid. Ale jak jsem se docetla, tak spodni jsou horsi nez horni,tak jsem rada, ze jsme zacli u spodnich a uz me ceka jen to lepsi :)

Sue
8x

Zdravim vsechny, minuly tyden ve ctvrtek mi vyndavali osmicku vpravo dolu. Mela korinky jak kotvicky, takze jsem tam byla asi hodinu a vzhledem k zanetu kolem zubu, nezabrala ani 3 injekce. Pani doktorka byla sice mila, ale antibiotika mi nedala a ibalgin nezabiral, takze jsem v sobotu bila od bolesti volala moji zubarce, ktera mi dala antibiotika a jine prasky na bolest. Take nejsou nic moc, ale lepsi nez Ibalgin. Bohužel je to už 5 den co me to boli jako cert, furt do sebe cpu prasky na bolest a vystreluje to i do ucha. Myslite, ze je to normalni prubeh trochu komplikovanejsi osmicky? Nebo musim opet k te doktorce? A co jsou to dreny? Děkuji a vsem co to maji pred sebou preji at to dobre dopadne :)

Renata
6x

Ahojky všem zůčastněným. Horní osmičky šli před rokem ven úplně v pohodě. Ale dneska jsem osmý den po zákroku pravé spodní . Před zákrokem jsem dostala dvě mega injekce, které naštěstí zabrali. Zubař se trápil 1,5 hodiny , dvakrát rentgen, vrtání, sekání , dlabání a já nevím co ještě tam páchal. Prostě dostal to po kouskách ven. Po třech hodinách začalo to pravé nefalšované peklo bolesti. Kdo to nezažil, neví co to je. Ležela jsem a řvala a řvala. Šílený. Celý týden do sebe hážu ibalgin,ibuprofen, panadol,panadol-extra, samozřejmě leduji až mám modrou pusu. V noci se budím bolestí, takže docela nevyspání. Jídlo už ani neznám. Ale dneska docela velký zlom a bolest fakticky ustupuje. Dáseň se uzavírá. Tu vatu do rány jsem taky dostala, proti krvácení, ale během týdne se mi zdálo, že je rána podivně cítít, bála jsem se abych do toho nechytla nějaký zánět. Momentálně je osmý den po zákroku, rána se zaceluje, cítít už není, snad to byl projev hojení. Sem tam mě ještě píchne v uchu, v hlavě a v krku, ale to je myslím v pořádku. Tak snad to UŽ bude v poho. Všem co se chystají na zákrok chci napsat" zvládli jsme to my zvládnete to i vy" ale že je to kolegové správné peklíčko?

Terezka
8x

Tak já jsem byla na trhání pravé strany, jak horní tak dolní. Nechci tady říkat, jaký to byl horor, vytahovat tu spodní osmičku, mrchu jednu,... doktor se trápil snad hodinu... A co já, musel mi píchnout třikrát injekci proti bolesti a i potom jsem cítila bolest, i když občas,.... ovšem vystřelovalo to tak, že jsem s sebou dost škubala. Teď ležím doma, celej den plivu sliny s krví, mám polovinu tváře, jak kdyby mě někdo zmlátil, bolí mě v krku, nemůžu ani moc polykat. Na kontrolu mám jít za 6 dnů,... Ale upřímně nevím co dělat... Jak si mám vyčistit zuby, když tu pusu neotevřu? A nepoškodí se tím stehy? Je to děs, a to mě v říjnu čeká levá strana,... po tomto hororu na "křesle mám strach tam jít znovu ...

paja
4x

Ahoj všem, dneska mi trhali osmičku vlevo dole. Měla jsem ji položenou vodorovně v dásni, koukal jenom kousek. Nikdy jsem s ní neměla problém ale doktorka říkala ať se jí zbavim dřív, než začne bolet, to prý pak ani injekce moc nezabírá. Nechala jsem se přemlouvat dva roky, protože se zubařů bojím, natož aby mi trhali zub. Ale odhodlala jsem se a jsem ráda. Paní doktorka mě poslala na stomatochirurgii, prý to bude větší rána a tam jsou na to připraveni. Tam byla hodná paní doktorka, píchla mi injekci a prý až mě bude "šimrat" dáseň mezi 5 a 4 tak půjdem na to. Bylo potřeba kousek zubu odvrtat - cítíla jsem jako když vrtá kaz - tak mi dala ještě druhou injekci a pak ještě chvilinku vrtala a krásně ho vytáhla. Do půl hodinky bylo hotovo. Mám to sešitý. Už mi to přišlo k sobě a jediný co mi zatím vadí je konec od šití silonem - škrábe mě do jazyka. Jinak je to zatím pohoda, tak se nebojte, neni to tak hrozný jak to čekáte. Držim palce.

zub
5x

Zdar všem před i po trhání osmiček. Já se dnes stal členem těch druhých. Trhali mi najednou všechny čtyři osmičky, přičemž jedna rostla vodorovně, takže museli řezat dáseň, vytrhnout zub, část dásně odříznout a sešít, druhá měla zespodu přirostlou svalovinu, takže opět malé řezání, třetí měla kořeny do véčka, takže nechtěla ven a ta čtvrtá to vzdala naštěstí bez komplikací. Dostal jsem ke každému zubu dvě injekce, které nejsou moc příjemné, ale nebolí to. A pak ještě dvě do zadku, asi proti bolesti. Zákrok trval dvě hodinky, ale čas je to poslední, co vnímáte. Myslel jsem,že tam sedím tak 30 minut. Dostal jsem antibiotika a po 8 hodinách jsem si vzal jeden ibalgin. Jinak ledování (ještěže prodávají u benzinky party led) a dvě porce zmrzliny. Zatím musím říct, že i když to trhání nebylo zrovna nejjednodušší, tak žádná výrazná a nesnesitelná bolest nenastala. Asi záleží i na doktorovi, který zákrok provádí, jestli je to řezník nebo odborník. Já měl štěstí. Navíc tam měl studenta medicíny, kterému vše vysvětloval, proč to dělá tak a ne jinou metodou, která je taky možná, ale má pak horší bolestivé následky. Takže, pokud jste již v tom stádiu, že uvažujete o trhání, tak se toho zase tolik nebojte. Pořád lepší řešit to s předstihem, než čekat na problémy, pak už to prý bolí jak čert, protože Vám vrtají do zánětů a opuchlin. Jinak doporučuji kliniku na Karláku.

missa
2x

Dnes mi vyndali pravou dolní 8, která ležela vodorovně. Ukazoval mi ji doktor po vytržení, to by člověk nevěřil, jak je velká:-) V životě už bych na to nešla, asi jsem "cíťa", ale takovou bolest jsem ještě nezažila. Jsem 6 hodin po zákroku a pořád plivu krev, bolest mi střílí do ucha, oka, hlavy, krku,...:-) No děs, nemluvím, nejím, jen tupě zírám a čekám až to přestane.. Hodně štěstí všem! Ledujte, papejte Ibuprofen a vydržte, nic jiného nepomůže.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce