Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Po trhání osmiček

Po vytrhnutí osmičky mi zubař vyndal stehy a řekl, že mi to nesrostlo optimálně. Nevěnovala jsem tomu pozornost, ale teď-asi 3 týdny po-mě díra po zubu začala bolet a rána se mi začala otevírat. K zubaři už jít nechci-nebyl to nejlepší zážitek, tak se chci jen zeptat, jestli se to někomu z vás taky nestalo. Děkuju!

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Honza
1x

Byl jsem na trhání ležící osmičky dole. Dostal jsem dvě injekce paní doktorka mi popsala celý postup jak bude zákrok probíhat. Rozřízla tub na půlku a pak jej vyndala a místo po zubu mi zašila čtyřmi stehy. Řezání zubu napůl musím říct i přes injekce bolelo a vyndávání taky, ale čekal jsem to a proto jsem z toho nebyl nijak zdrcený. Po vytržení jsem dostal na papíře A4 rady jak doma postupovat a také co bude zhruba následovat. Doma jsem se těmito radami řídil avšak, když zub přišel asi po třech hodinách k sobě. Byla to ukrutná bolest, svíjel jsem se v posteli a brečel jsem bolestí. Bral jsem si ibalgin, který mi nijak zvlášť pomohl. Bolest odezněla asi po půl hodině co jsem se v posteli svíjel v bolestech. Neodezněla úplně bolelo to , ale ne tolik. Na zub jsem dostal antibiotika takže jsem si je po 12 hodinách bral. Co bylo horší, že jak jsem si chladil zub (možná to bylo tím, možná ne) jsem dostal šílenou rýmu. Použil jsem Olynth, ale ten nezabral vůbec což se mi nikdy nestalo. Druhý den jsem začal jíst přesnídávky a rozmixovanou zeleninovou polévku. Do toho jsem kvůli rýmě přestal otok na tváři ledovat. Na bolest zubu mi pomohl Saridon ten zabral. Třetí den už je mi lépe mám rýmu a léčím jí bylinkovými čaji. Jinak jsem začal jíst i polévku s bramborami, přistihl jsem se, že jím i na stranu kde mám stehy po zubu. Jinak po každém jídle si pusu kloktám listerinem. Jsou to tři dny a lepší se to. Otok sice nesplaskl ale bolesti už teď nemám. Jsem rád že je to tak nějak za mnou...

witamin
2x

Zdravím všechny strašpytle,co se bojí trhání 8-v Brně na pekařské-stomatochirurgii starší pan doktor mi dal injekci do dásní z obou stran,po pár minutách se optal zda mi trne jazyk- pak vzal cosi co vypadalo jako příborák a za minutu už jsem měl na místě kde byl zub kus tamponu, sestra mi řekla ať kloktám šalvěj a byl jsem venku.Byl to rafan , ten pan doktor a věděl proklatě dobře co dělá. Bolest skoro žádná,jenom tlak a zároveň úleva.Měl jsem 8 zkaženou a pobolívala.Dnes jsem 3.den po extrakci a ranky se zahojily. Žádná bolest ani v noci,jenom dávám pozor aby se jídlo nedostalo do rány.Ani jeden ibalgin jsem neměl. Tímto též děkuju šedovlasému panu doktorovi z Brněnské pohotovosti, byl svělý a přátelský.Musím mu dovalit flašku kořalky, moc se mi ulevilo. .Takže kdo se bojí-nebojte a běžte hned ať netrpíte, fakt to nic není-to píše strašpytlů král.

Pavča
1x

Ahoj ,tak jestli ty vlasy měl torcju delší tak to jsi měl primáře osobně .

Pavča
2x

Ahojík .Tak já jsem byla 2.2 na vytržení 5ti zubů v brně u sv.Anny.4 osmičky 2 prořezané a 2 neprožezané.A ještě se mi k tomu přidala jedna zlovivá dolní 6tka se zánětem začínajícím lést do kosti.Protože jsem posera tak jsem šla na celkovou anestezii i když jsem si musela sáhnout hlouběji do kapsy.Bylo mi nabídnuto ,že mi to vythají nějak postupně ,ale to bych po jednom zubu už na další nikdy nešla, takže jsem to vzala jedním vrzem.Operace trvala asi hodinu a po tom jsem se probudila na lůžku a sestra mi nosila chladící polštářky .Po třech hodinách na lůžku mě doktorka omrkla a pustila mě domů.Bydlim ale hodinu cesty od brna a tak jsem to v autě trochu nezvládala.Neustálé plivání krve mi zvedalo žaludek.A tak jsem už díky bohu před domem toršku blinkala.Neměla jsem stejně co ale jde o to že potom mi z pusy začala téct čistá krev,jiná než před tím.Bála jsem se že jsem si potrhala stehy.Ale do hodiny to přestalo a bylo to ok.Dostala jsem antibiotika a léky od bolesti.Dnes už mám otok skoro splasklý ale otok v puse (tvář) pořád přetrvává ,takže nemůžu nic co se musí i minimálně kousat ,protože mi tvář vzadu přelzá přez sedničku a kousnutí bolí jako čert.Od včerejška mě jedna díra nahoře trochu pobolívá ,tak to nechám do zítřka a uvidím co se bude dít.Jen doufám že tam nejí kousek nějakého jídla.Jinak 6tka je skoro zatažená nahoru si nevidím a spodní somy jdou zašité ,ale to pořád trochu pobolívá.Nejhorší ale je že i po 5ti dnech porád nemohu otevřít pusu na víc než kávovou lžičku.A čištění zubů? Celkem jsem se naštvala když jsem na lékařských stránkách četla.že zuby si mám čistit už od druhého dne :D vtipné .Mám jednosvazkový kartáček ,je ůplně maličký ,ale do pusy ho dostanu max na předních 8 zubů a to ještě jen z venku.V puse se totiž v tak malém prostoru ani nedá otočit štětinkama na zub.Je to zatím nejhorší zážitek ,jaký jsem kdy zažila.Pravdou ale je ,že bolest byla opravdu minimální ,ale strach z bakterií v nevyčištěné puse a obavy z vytvoření suchého lůžka ,či nedej bože zánětu jsou pořád velké :(. VŠEM ALE DOPORUČUJI PŘIPLATIT SI A MÍT TO VŠECHNO ZA SEBOU NAJEDNOU :)

Pavča
1x

A také všem dooručuji na výplachy koupit v lékárně čaj z řapíku.Urychluje hojení a celkem dobře zbavuje zvláštní chuti v puse.

Luke
4x

Ahoj, budu reagovat na Pavču - Já si nechal vytrhnout postupně 2 levý a ještě půjdu na dvě pravý. Bylo to umrtvený lokálně a celkem v pohodě. Takže já VŠEM DOPORUČUJI JÍT NA TO DVAKRÁT - UŠETŘIT PENÍZE A TRÁPENÍ S JÍDLEM A OTVÍRÁNÍM PUSY jako v případě, že si necháte vytrhnout všechny 4...Takto můžu hned první den kousat v pohodě na jedné straně.

David

Nechal jsem si to trhat po jednom a paráda, injekci jsem skoro necitil, zub byl venku do 5 sekund a ani jsem o tom nevěděl, nejhorší bylo asi to jak mi to šil, tak mě trošku poltechtal na jazyku steh :D , od prvního dne jsem jedl jen pevnou stravu a hned druhý den pusa dokořán i když lehce přes bolest

Marcela
1x

Ahoj chci se zeptat za jak dlouho mužu jíst a pít po vytrhnutí 2 osmiček..? :) a kdy přestane tíct krev z dásně?? Děkuji

Dáší
3x

ahoj, ze začátku bys měla jíst jen měkkou stravu, to znamená kaše, jogurty...nic tvrdého :) a po tak 3 - 4 dnech..:) už můžeš pomalu zkoušet jíst normálně, záleží na tom jak tě to bolí, a jak velký máš otok :) a pití první dva dny bys to neměla vyplachovat takže vyvyrovat se aby se ti tam dostala voda, ale jinak můžeš pít normálně.:) já měla brčko a bylo to v pohodě..:) a krev by měla přestat týct hned jak se to zacelí..tak 2 dny..teda tak to bylo u mě..tohle je opravdu individuální :) každý to má jinak

Dáší
2x

Ahoj, dneska je to týden co jsem byla na operaci osmiček na pravé straně, a ještě dnes to pobolívá :(, před 14 dněma jsem byla na levé straně a ta byla zlatá oproti této, i dnes po takové době se v noci probouzím, abych si vzala prášek, ale otok nemám už vůbec žádný, pusu otevřu tak na jeden a půl prstu, ale důkladně každý den cvičím, tak snad to už povolí..:), jím už téměř vše, i když přitom vypadám zvláštně když to do té pusy rvu..:D ale když to nebolí tak coo.:D, no a co se týče čištění zubů, první čtyři dny jsem jen vyplachovala ústní vodou, protože kvůli otoku to opravdu kartáčkem nešlo, a teď zuby vyčistím částečně i zevnitř ..:), a co se týče průbehu operace tak nic moc, nevím každý to má jinak, ale já opravdu trpěla, nejhorší je to opichování, to potom se dá už přežít, i když věřte mi nic příjemného to opravdu není, znám přííjemnější věci..:D, ale těch 15 min se to vydržet dá, to bylo ale u levé strany..ta pravá byla o dost horší kořeny byly zaoblené, takže se hůř vytahovaly a doktor musel vrtačkou zajet až do části kde už je více nervů a já to pomalu vše cítila, takže se operace neobešla bez slz a křičení :), ale nakonec jsem stejně šťastná že už to mám všechno za sebou jupííííí ..:D, jinak jsem byla ve Vojenské nemocnici v Praze, jestli mám říct názor na tuto nemocnici, mohu jen a jen doporučit ;) skvělí doktoři i sestřičky

Nika
4x

Dobrý den ,je to přesně 14 dní co byl můj přítel na trahní osmičky a stále ho to bolí...byl u zubaře ten mu na to dal nejake prášky že prý má brát jen 2 denně protože jsou silné ale ani to mu vůbec nepomáhá...je ůplně marný.Strašně ho to bolí já už nevím jak mu mám pomoci..

Evik
9x

Dobrý den, před dvěma dny jsem byla trhat osmičku, vpravo dole. Měla jsem ji s kazem, zub už docela dosti i zapáchal, cca měsíc - dva před vytrhnutím. Ránu mám zašitou, nedostala jsem žádné prášky, nic, pusu oteklou, a ještě dnes mi vytéká z rány krev. Na vytržení jsem se velmi těšila z jednoho prostého důvodu - až se zbavím konečně výše zmiňovaného zápachu, za který jsem se neskutečně styděla a zkonzumovala cca 2O žvýkaček denne. K mému velkému nemilému překvapení jsem zjistila, že se zápach dnes vrátil a z díry po zubu se line dál. Můžete mi prosím napsat zda je to normální, či je to znak nějaké infekce, anebo jestli to samo ustane? Děkuji moc a předem za rady a Přeji hezký den

Lucie
1x

Ahoj :). Pokud můžu doporučit - nikdy nechoďte na všechny 4 osmičky zároveň. Já osobně jsem absolvovala operaci v analgosedaci před pěti dny. Operace samotná byla naprostá paráda :), zfetovali mě, opíchali dásně a z dvouhodinové operace si pamatuji akorát zvuk frézky. Po probuzení mě nic nebolelo a bylo mi příjemně veselo :)... Co následovalo noc po zákroku snad ani není možné slovy popsat. Ustoupila otupělost a lokální umrtvení - nastoupila nepředstavitelná muka. Až do pěti do rána jsem přemýšlela jen nad tím, jestli si mám uříznout hlavu nebo se zastřelit. Dokonce jsem mlátila hlavou do zdi, nejspíš jsem si myslela, že tu bolest alespoň trochu přesměruju. ( A to jsem měla v sobě kombinaci 2 analgetik ..). 2 a 3 bolest trochu ustoupila, byla snesitelná, ale neuustupující. Hlava jak medicimbal křížený s taťkou šmoulou (rozsáhlé hematomy). Teď už se trošku začínám poznávat v zrcadle. NA 4 ZARÁZ - OPRAVDU NEDOPORUČUJU.

Marcela
5x

Z trhání zubů jsem měla odjakživa strach, proto když jsem se dozvěděla že spodní osmičky musí jít co nejdřív ven, hned jsem chtěla celkovou narkózu... Spoustu lidí mi říkalo, že je to zbytečný, že stačí lokální umrvení. Já se ovšem nevzdávala jakýhokoliv prodtřeku, abych o zákroku nevěděla. Analgosedaci jsem bohužel dostat nemohla, tak jsem nakonec zákrok podstoupila s rajským plynem :) (vyšlo mi to i levněji, většinou si v nemocnici berou 300,-/ 15 min. já jsem inhalovala 40min za 600,-) Celý zákrok jsem byla při vědomí, ale v příjemný euforii, ani jsem moc nevnímala injekce, vzdáleně trochu frézku, celou dobu jsem byla v pohodě dokonce jsem se prý smála. Jsem 5. den po zákroku a kdybych nevypadala jako křeček, ani nevim že mi něco dělali. Proti bolesti doporučuji Tramal 100mg, vzala jsem si ho 2 hodiny po zákroku a od té doby žádná bolest. Doktor mi také řekl, ať spím s hodně polštáři pod hlavou, skoro v sedě a minimálně se předklánět- pokud možno mít hlavu v mírném záklonu nebo rovně. Aby se rány hojily vyplachuju heřmánkem a řapíkem. Beru ATB a aby mi tam neřádily bakterie, po každém "jídle" vyplachuju zředěným listerinem a samozřejmě se snažím čistit si zuby. Pořád leduju, aby mi splask otok a mohla otevřít pusu při vystehování.

Michal
2x

Zdravím vás,dnes sem se po asi mesici co me neustale bolel zub nahore osmicka rozhoupal,ze misto prace pujdu k zubari.Muj zubar byl tak shovivavy,ze me vzal i bez objednani. Rentgen znel dole osmicky,ale neprorezle aneboli,tak je tam nechame,ale nahore osmicka 2.4 cm velka a to je teda amso,jako da se to,ale hkava se mi toci z injekci a huba je jak zasita

lea
4x

je to 3 dny co mi vytrhli 4 dole vlevo a nechapu proc mam stale tuhy oblicej jak pri umrtveni ,bolavou tvar a opuchlou

kača
1x

Zdravím všechny postižené a jsem rád že to už mají za sebou.Já jsem se vykašlal na spodní osmičky teď mám zánět takový že mám místo hlavy pátrací balón a na oči sotva vidím raději ať se týden nenajím než znovu tohle zítra jdu na rentgen a objednání.

Ludek
6x

Dnes jsem 2. den po extrakci vsech 4 osmicek, ktere vsechny rostly "vodorovne" do sedmicek, byl sem u dr.Kruga za 9kCZK, dostal analgosedaci a asi 10 lokalnich injekci a sice to temer 3 hodiny sekal, ale operace byla celkove v pohode. Dost to krvacelo, prestalo to po asi 2-3 hodinach. Nicmene po 48 hodinach jsem neskutecne natekly, nemuzu jist, beru nejake analgetika, ale vnitrek ust mam silene rozkousany a neuveritelne to boli (od bolesti nemuzu spat), usta nemuzu ani poradne otevrit, ani poradne zavrit, jim polevky a pribinaky; je to des :)

Elise
5x

Já jsem 3.den po trhaní 8 vlevo dole,která byla schovaná a úplně ležela,kořen sahal až hooodně dozadu do měkké části pusy.Měla jsem z toho nateklé uzliny a tlak v ústech,byl tam i zánět a vyndání trvalo cca hodinu.Přesto jsem nic necítila,jen při rozbíjení zubu mi poskakovaly panty.Den před zákrokem jsem nasadila ATB Dalacin a pak na bolest Aulin.Nic jinýho,žádný ledování,hned jsem .ležela a bohužel i kouřila asi 3 h. po,ale jsem ok,jak kdyby nic nebylo.jen trošku bolí pusa okolo z toho otvírání a stehy v puse překáží při jídle.A i když jsem posera,uznávám,že to nic nebylo,když je super zubař a správné léky.

xsteposx
4x

Dobrý den, dnes jsem byl na vyoperování dolních 3 molárů (nevyrostlých). Po 5-ti hodinách od zákroku mi stále lehce krvácí jedna strana. (stále vyplivuji sliny s krví). Je to normální? děkuji za odpověď

Veronika F.
3x

Ahojte,byla jsem ve středu na trhání dolní osmičky v Ol. Rostla mi do boku pod dásní, tlačila mi na ostatní zuby a zubař mi řekl,že mám zajímavě tvarovanou čelist, že sám neví jak to trhání půjde, takže mě raději poslal na operaci. Nicméně zub byl venku za necelých 10 min, pár stehů a bylo po všem. Dneska je pátek třetí den po zákroku a já mám jen trošku otok jinak skoro žádné bolesti. Samozřejmě,že jím jen tekutou stravu, ale není to nic hrozného. Takže se nebojte a jděte do toho :-). Mě osobně hrozně vyděsily ty hrůzostrašné příspěvky a pak jsem si říkala,že ten strach vůbec nestál za to :)))

VaPe
2x

Ahoj všem, co mají něco do činění s osmičkami:-) Včera mi vytrhli posední, čtvrtou v pořadí. Horní dvě byly bez problémů, bolest žádná ani potom co to přišlo k sobě. Zákrok netrval více jak 10 minut. Ale spodní, ty jsem si užil, byly schované za sedmičkami naležato. Takže rozříznout dáseň, zub rozřezat a po kusech vylámat, vyčistit a zašít. Pak samozřejmě antibiotika, neschopenka a obrovský otok. Cca do týdne otok opadne, vyndají se stehy a rána se pak hojí asi dost dlouho. Po měsíci, kdy už jsem o ničem, pocitově nevěděl, mi začalo místo trochu natíkat a malinko bolet. zašel jsem tedy na preventivní kontrolu a to co potom následovalo nepřeji nikomu. Tzv. "Revize" pokud je místo zanícené, tak anestezie nezabere úplně a takové otevření a škrabání kosti je aspoň pro mne zážitek na celý život!!! Mezi pravou a levou spodní jsem si dával rok pauzu. Teď mám za sebou tu levou, otok parádní, bolesti žádné, antibiotika užívám a doufám, že se nestane to co na straně druhé. Vše jsem si samo nechával dělat na stomatochirurgii, je to totiž dle tvrzení lékařů klasický operační zákrok srovnatelný například s operací žlučníku. Tak osmičkám zdar :-)

Markéta
2x

Chci se zeptat, zda je možné, že po extrakci osmičky ( dost náročné) před 8dny mě to bolí nahoře?

michaela

Tak mi dnes trhali osmičku dole vlevo. Mela jsem tam kaz tak jsem si ji raději nechala vytrhnout.Musim říct že takový strach jsem dlouho neměla az se mi dělalo dpatne.Dostala jsem injekci kterou jsem vůbec necítila a za 5 vterin byl zub venku :-)

Radek
1x

ja byl ve čtvrtek na vytrhnuti pravé dolní 8mičky, po zakroku díra po zubu nebyla zašitá, ani jsem nedostal ATB , však i dnes 5tý den po vytrhnutí citím dole pnutí a musím si brat ibalgin nebo brufen, není to šílená bolest,ale není to ok stav, doufam že se rána brzo zacelí a bude vše ok.

Lennynka011

Dnes jsem byla na vytržení 8,7 a 5 vlevo nahoře, můžu vám říct, že jsem měla strach, jak hrom :( mezi 7 a 8 mi musela paní zubařka udělat stehy, jakou jsem tam měla díru a hrozně se bojjím toho,za jak dlouho to příjde k sobě. ATB jsem nedostala a pusu zatím otevřu dokořán. Ale vzhedem k tomu, že jsem strašpytel, tak to nebylo tak hrozné ;) radím všem strašpytlíkům ať si zajdou zavčasu a mají to za sebou dřív, než aby bylo pozdě :-) a nezapomeňte, že v tomto stavu nikdy nejste sami, každý to musí podstooupit :-)

Verča
3x

Ahoj dnes jsem byla na tvrhání poslední osmičky (spodní dolní) a rána mi i po 6 hodinách krvácí. Chci se zeptat, jestli to je normální a pokud ano, jak dlouho to tak ještě může téct? Mám už totiž venku zbylé 3 a myslím, že tak dlouho jsem nikdy krev neplivala...

Krysa

Ahoj, jenom sem dodám svojí zkušenost, kdybyste jako já před zákrokem hledali informace. Horní osmičky jsou asi opravdu v pohodě - zákrok samotnej trval ani ne deset minut, z toho cca 1 minutu injekce, 5 minut než mi injekce zabrala, pak doktor přišel s malým dlátkem (prý nějaká páka či co), slyšela jsem takový škrábavý zvuk v hlavě, a pak vzal gázu, šáhl mi do pusy a vyndal zub. Celá trhací akce trvala ani ne minutu. No a poslední minuta bylo loučení a úprk z ordinace. Bolest absolutně žádná, nepřišla ani po odeznění anestezie. Teď druhý den to lehounce pobolívá, ale opravdu jenom slaboučce. Rána se krásně uzavírá. Otok žádný (ledovala jsem). Takže kdo nemáte komplikovaně rostlý nebo nevylezlý zub, vůbec se nebojte, je to skutečně prkotina - vrtání je větší voser. :-)

Darina
3x

Ahoj, pred 4dny mi trhali osmicku v pravo dole, celkem bez problemu. Cca pres 7h to krvacelo, pusu jsem skoro neotevrela a bolelo me v krku. Dneska me to stale boli, hur se mi polyka a mam jakoby tlak v zubech okolo, i na hore.. je to normalni?? Kdyz mrknu na ranu tak to vypada ze se pomalu zatvira, teda oproti tomu jaka byla. Polikam ibalginy a snazim se jist normalne od druheho dne, ale vzdy se mi tam neco dostane, i kdyz jim na druhe strane, a musim vyplachnout a pak me to boli..

Eva
1x

Ahoj,právě dnes jsem byla na trhání dvou osmiček,obě na levé straně. Injekce asi nejhorší a šití na dolní osmičce taky nic moc,ale dalo se to. Po příchodu od doktora jsem asi 4 hodiny spala,bez prášků. Vlastně jsem si dnes nedala žádný prášek. Obědvala jsem bramb. kašu a aj řízek. Bolesti ani nemám,jen lehce ta spodní osmička a trochu hlava. Ještě jsem zvědavá co bude se stehama,.jestli mám samovypadávací nebo ne. Ale zatím jsem v pohodě uvidíme co přinese noc. =) Všem hodně štestí.

Pavoucinka

Ahoj všem, dnes ráno jsem byla na trhání dolní osmičky vpravo dole. Museli mi dát 4 injekce, protože se to ne a ne umrtvit...pak už to bylo docela ok. Byla napůl zarostlá v dásni, takže řezání a pak i trochu páčení + seškrabávání zánětu ze sedmičky..všechno se to dalo snést - i včetně šití. Byla to taková tupá bolest a tlak...prášky na bolest jsem si vzala, protože jak to přicházelo k sobě, tak to začalo bolet a mám i ATB, ale jíst normálně můžu, i když pomalu a na jedné straně, tak se to dá...zub jsem si nechala na památku..,za týden jdu na druhou osmičku, tak snad to bude ok...všem držím palce!!!

jarka

Ahoj, všechny čtyři osmičky mám vyrostlé. Některé mám už i vrtané. Před 14 dni mě začala bolet 7 a částečně i 6 v levo dole. Byla jsem u doktora a ten mi řekl, že kaz nevidí a že to může být od osmičky. Moc jsem to nevěřila neboť bolest byla jasně na 7 a říkala jsem si, že přece nechám vytrhnout 8 jen tak. Jenže poté, co jsem navštívila ještě jednoho zubního lékaře a ten mi to potvrdil, tak jsem se rozhodla pro vytrhnutí. Nakonec mám i horní 8. Jsem šťastná, protože mi bolest opravdu přestala a 7 a 6 nebolí:-). Vytržení vůbec nic nebylo! Teď to ještě trochu cítím, ale nic strašného. Všem, kteří se chystají držím palce a jak už někdo napsal - nečtěte ty katastrofické scénáře..budete klidnější:-)..

Pavoucinka

Tak dnes jsem po trhání druhé osmičky, opět 4 injekce, ale tentokrát i odvrtávání od kosti.Jsem nateklá jak kdyby mě někdo zmlátil a rána mi pořád trošku krvácí...bolí to, ale snést se to zatím tak nějak dá...za týden jdu na 3 a poslední....už to chci mít za sebou! Držím palce vše, co se na to chystáte a i těm, kteří se už úspěšně hojíte...:-)

Monika
5x

Dobrý den, jak dlouho po vytržení osmičky se může kouřit? Díky :-)

Klára M.

Ahoj,čeká mě vytržení obou dolních nevyrostlých osmiček (jsou pořád pod dásní a rostou naležato a tlačí tak do sedmiček). Chci se zeptat, jestli máte nějaký dobrý tip na zubaře nebo kliniku tady v Praze. Třeba kdo tam byl na podobném zákroku...zatím hledám, kde si je nechat odstranit:-/. Dík moc

Lenka
1x

Před měsím mi trhali pravou horní osmičku. Zub byl venku hned a nepotřebovalo to ani šití. Nic mě nebolelo ani po odeznění injekce. Byla jsem štastná, že to tak dopadlo. Ovšem předevčírem jsem byla na trhání pravé dolní osmičky, sice to trvalo trošku dýl, ale zub byl venku taky celkem rychle a bez šití. Ale ta bolest je hrozná. Sice nemám otoky, ale pěkně to bolí. Ze začátku zabíral paralen, ale teď mi nezabraly ani dva najednou :/, vystřeluje mi to i do ucha, tak zvažuji, jetsli jít k zubařce nebo jen zkusit silnější prášky ..

Zdeno
1x

Zdravím, byl jsem na vytržení pravé spodní osmičky, zub mě tahal ven skoro 30 min, stříhal dásně a vrtal než ji dostal ven, a nakonec zašil cca 4 stehy, po 2 hodinách jsem se vracel zpět protože se mi proudem spustila krev, takže jsem dostal asi další 4 stehy, dnes je to 3 den 1,5 dne jsem ledoval, nakonec jsem dostal z toho teploty 38, takže jsem s tím přestal, tvář mám pořad stále oteklou a i krev se neustále objevuje, divné mi je, že otok nemám v místě trhání zubu, ale cítím ho někde kolem pětky, bolest se dá celkem snést, dostal jsem antibiotika, chtěl chtěl bych vědět za jak dlouho otok opadne a kdy se to zlepší.

Michal

Dobrý den, jsem už 3 týdny po vytržení osmiček z pravé strany, jak horní, tak i dolní. Horní mi zubař zašil, vyndal zde už stehy, takže už je v pořádku. Dolní nešil, ale je to velká díra, jak po atomovce. Jak jsem zmiňoval, už je to 3 týdny a díra je tam stále. K tomu mi občas zabolí, třeba při jídle či po něm. Co mám dělat? Stále pravidelně vyplachuji šalvějí. Kdy se vyplní díra? Co mám dělat proti bolesti? Mám navštívit lékaře?

Radek

Trhali mi dolní vodorovnou 8. Celkem asi 3 injekce na umrtvení, opichnuti skoro nebolí, fakt v pohode. Jsem 3 dny po zákroku a bolest už skoro žádná není, zbyl jen nepříjemný pocit z díry a hodně aftů kolem místa extrakce + divný zápach (možná z krve). Zákrok byl nic moc, trval 25 minut, frézování, vylamování kousek po kousku, ale uteklo to rychle a pak už jste sami před sebou vítězové :) Ránu mi nešili. Pozor, hned po zákroku si dejte prášek od bolesti (Nalgesin S docela fungoval), tj. dřív, než se případná bolest rozjede (po 4 hodinách přišla rána trochu k sobě). Díky tomu mě skoro nic nebolelo, jen jsem byl unavený. Je prý důležité krev neplyvat (teče asi 2 dny), aby nevzniklo tzv. suché lůžko. Pít jen na druhou stranu, v den zákroku jsem snědl 2 přesnídávky a jeden tvaroh a vypil asi 1 L ciste vody. Druhy den spenat, presnidavky, jogurt. Hodne jsem ledoval, opravdu hodne, otok tim padem skoro neznatelny. Druhy den jsem uz sel do prace. A 3. den me zacly trapit afty, ktere vznikly po zakroku. Dal uvidim, jdu se poradit k zubari. Kazdy tuhle "prima" vec snasi jinak, ale verim, ze chvilkove neprijmenosti v globalu jsou nic proti uleve od tech nesmyslnych osmicek. Nebat se.

Anett
1x

Ahoj, taky se přidám do diskuze. včera 2.6. mi vytahovali osmičky.. nejprve jsem chtěla jen po dvou. Ale jak doktor řekl že další volný termín je až v půlce prázdnin tak šly ven všechny 4. Levá strana byla jako první. horní šla v pohodě ale spodní se musela odřezávat, docela dlouho. ale nakonec byla venku. pk přišla na řadu pravá strana. doktor šel od spodu. Opět se odvrtávalo( obě spodní osmičkymi rostly vodorovně do ostatních zubů). po chvilce byla venku. Nakonec šla na řadu horní pravá. Už to začalo trochu bolet ale dalo se to vydržet. Nejhorší pro mě bylo to že jsem slyšela křupání nervů a injekce. Mám s nimi docela problém a málem jsem se tam složila. Zubař mi tam dal nějaké stehy které po 14ti dnech vypadnou samy takže nemusim jít vytahovat stehy. Chladím co to jde ale pak mám omrzlinky. Druhý den jsem celá napuchlá a na tvářích, v místě šití mi to začíná červenat. Táta mě straší že budu celý fialová. držím palce všem co je to čeká

Bařuna

Zítra jdu na trhání dolní pravé osmičky. Ani nevím z čeho, ale už dnes jsem v nervu. Obě dvě horní už mám dávno venku a vůbec se nepamatuju, že bych měla po zákroku bolesti nebo nějaké otoky a zahojilo se mi to raz dva. Asi jsem si neměla číst komentáře dopředu, ale chtěla jsem zjistit za jak dlouho asi tak bude dáseň OK bez šití, protože za týden jedu na dovolenou. Hlavně taky o víkendu mají být tropy a říká se, že by se osmičky neměly trhat v letním období. Nevíte někdo proč?

Bařuna

Tak už to mám za sebou. Moje trhání osmičky probíhalo takto: dvě injekce, 5 minut čekání na křesle až zabere, křup křup a za 10 vteřin byla venku a já hned vzápětí taky ;) už to jsou 3 hodiny a dobrý, ale uvidíme až to přijde k sobě...

paia
1x

Jsem 5 dní po chirurgické extrakci všech 4 osmiček, podle doktora, co mě operoval, jsem byl komplikovaný případ. Byl jsem v ÚVN ve Střešovicích. Po narkóze jsem se probudil v pohodě, nic nebolelo, jen jsem měl žaludek plný krve, tak jsem 2x zvracel krev, dali mi něco do kapačky, takže to bylo pak už dobry. Nicméně pusa nateklá jak křeček, jazyk se mi umrtvil, že jsem nemohl vůbec mluvit, natržené koutky a samozřejmě omezená možnost otevření pusy, prostě tak akorát na lžičku. V nemocnici jsem si pobyl ještě 1 den, pak mě pustili domů. Po dvou dnech mi odezněly analgetika z kapaček, takže jsem najel na brufeny, ktery jsou mnohem slabší, ale co 4 hodiny se to dá přežít. Na otoky jsem dostal od praktické doporučení koupit Aescin, což je alternativa k dražšímu Wobenzymu. Na znecitlivělý jazyk mám zase brát B-komplex. Jinak pusu vyplachovat po každém jídle řepíkem, nezapomenout na pravidelné čištění zubů. Dnes je to tedy pátý den, otoky už jsou trochu menší, ale furt viditelné, bolet přetrvává, jazyk stále z větší části necitlivý a nateklý. Z cévky v krku mi stále teče krev, takže každou chvíli vyplivuji chuchvalec krve, jestli se to nezlepší, zajdu si na ORL, ať mi to spraví, pokud se tam dostanou tou koagulační sondou. Kdysi dávno jsem už tento problém měl a vím, že k tomu bylo potřeba dost otevřít pusu, což je teď problém, pusu otevřu tak akorát na polévkovou lžíci.

Bařuna
1x

Tak pro povzbuzení taky jeden případ s hladkým průběhem. Jak jsem už psala, zub byl během 10 vteřin venku a bez šití, krev mi tekla ještě dalších 12 hodin, ale už né tak intenzivně a dokonce ještě i trochu druhý den. Neměla jsem vůbec žádný otok ani bolesti. Po zákroku si hned nelehejte a určitě nespěte na té straně, kde zub vytrhli. Co je nejdůležitější, tak určitě hlídat tu krevní sraženinu, aby se vytvořila, jinak do 78 hodin od vytrhnutí hrozí tzv. suché lůžko. To znamená v žádném případě nic nesát a nevysávat krev, nehmatat si na ránu jazykem, ani nečistit ránu kartáčkem a nevyplachovat! Já osobně jsem nedělala vůbec nic (na doporučení paní zubařky, že nejlepší je to nechat, aby se rána zahojila sama), vůbec jsem nedělala výplachy řapíkem ani ústní vodou. Pouze jsem si po každém jídle vyčistila zuby. Myslím, že mi také pomohlo to, že jsem nejedla nic jiného než jogurty a přesnídávky, aby se mi zbytky jídla nedostaly do díry a nepoškodily tu sraženinu. Už je to pátý den a pro každý případ radši pořád jím jen jogurty a už zbývá opravdu jen kousíček a rána bude uzavřená ;) určitě je to také individuální a náhoda je blbec, ale já si veškeré tyto informace vyhledala na internetu a jak je vidět, tak asi pomohly.Přeji všem hodně štěstí!

Filip

Pro všechny, co půjdou poprvé na osmičky: Nebojte se. Já než šel s osmičkami, tak mi každý líčil neuvěřitelné strašidelné historky a dalo dost práce nenechat se vyděsit. Nechápu, proč to lidé dělají. Mám vyndané všechny 4 osmičky - dvě dolní rostly křivě pod sedmičky před sebou, vyndavali mi je na čelistní chirurgii pod lokálním umrtvením. Před zákrokem antibiotika. Při zákroku jsem akorát slyšel praskání zubů a necítil ŽÁDNOU BOLEST. Po odeznění umrtvení tupá bolest ten den odpoledne a večer - léčeno meruňkovou zmrzlinou. :) Druhý den v pohodě. Zašité, vyndavání stehů v pohodě. Později mi moje zubařka vyndala horní osmičky. Na to už si pamatuji jen matně, asi to také ten den trochu bolelo, už fakt nevím. Teď mám čerstvě vyndanou sedmičku (tímto děkuji té dolní osmičce, která jí zničila) a přichází to k sobě, trochu to bolí, ale to je všechno. Takže hlavně klídek, osmičky neodkládat a žádný strach.

Lucka

Ahoj, taky jsem byla na extrakci spodni osmicky. Bylo to nepříjemné, ale asi dvě hodiny po extrakci mi masérka nalepila kinesiotape. Díky tomu byla bolest mnohem mensi a kromě téměř minimální. Ovšem jsem to první tři dny chladila, a jedla kasovita jidla, ale pusu jsem od začátku mohla otevřít skoro na 90% a krom prvního dne jsem byla schopna dělat téměř cokoli. Tudíž doporučuji těm co je tento zákrok čeká vyhledat někoho, kdo umí aplikovat kinesiotape a má k tomu udělaný kurz. Sice se na vas lidé budou zvláštně koukat a ptát se co to máte za chobotnici, nebo co se vám stalo. Ale opravdu to za to stojí ;-) :-)

Ondina

Čaute, dneska odpoledne jsem absolvovala vytržení osmička nahoře. Strašně jsem se bála, ale bylo to fakt zbytečný. Osmičku jsem měla napůl rozpadlou a ke všemu tam byl i zánět. Opíchnutí mě vůbec nebolelo a samotný vytržení taky nic hroznýho, zkrátka dalo se to zvládnout. ty zvuky páčení zubu holt k tomu patří. Mám tam asi pár stehů (nevím kolik), ale příští týden půjdu na vyndání. Teď mě ještě teče krev, resp. plivu krev. Jsou to už 4 hodiny od vytržení a stále plivu červený sliny. Vzala jsem si jeden coldrex - paracetamol rozpusteny, bo paralen bych nespolkla teď a už to nebolí. :) nebojte se. není to nic tak hrozného.

kačíí
2x

Dobrý den, jsem už 14 dní po vytržení všech 8. Všechno proběhlo v klidu, bolesti skoro žádné,jen Pár ní jsem byla hodně nateklá a ted mi postupně mizí modřiny. Ale v čem je problém? Ještě jaksi pořád nemůžu otevžít pusu, max. na jeden prst. Pořád to rozvičuju a nic. Povolí to?

Dana
1x

Zub moudrosti mi trhali (dolní z pravé strany) 3 roky po extrakci osmičky levé, proste jsem 3 roky sbíral odvahu na tohle ponděli . Operace byla prý komplikovaná a trvala 45 minut: dostal jsem širokospektrý antibiotika a analgetika aulin. Prvni den to bolelo jako čert po operaci, když to přišlo k sobě a spánek prakticky neprobehl respektive spal jsem 5 minut a pak se probudil a takhle celou noc. Druhy den to nebylo o nic lepší a ani den třetí kdy se otok stupňovál a ůnava vzrůstala. Až teprve čtvrtý den bolest ustála a dokonce se zmenšil otok. Ovšem dalsǐ nepříjemné překvapeni teplota 37.3 tak sem si řikal že to nic neni a dal jsem tomu den než zajdu k lékaři no a v noci 38,5 ráno 38,6. Takže jsem znicenej a otravenej z tý teploty a proto dnes du k lékaři ǎ mi pomůže.

monika

Zdravím, jsem týden po vyndani všech 4 osmiček v celkové narkoze v UVN. V pondělí mi je vyndali v úterý mé propustili ve středu jsem natekla jak nikdy bolest hrozná dva dny jsem se pořádně nenajedla. Šla jsem k zubařce dostala antibiotika leduju už tři dny beru antibiotika bolest pořád přetrvává a otok také máte zkušenosti s tím co dál??

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce