Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rozostřené vidění při depresi

Dobrý den, chci se Vás zeptat, jakou máte zkušenost s rozmazaným (rozostřeným)viděním při depresi. Pociťujete tuto věc jako příznak nemoci???????? Toto bývá také součást vedlejších příznaků léků. Pokud to tak máte, za jak dlouho od začátku braní léků rozmazané vidění vymizí. Já na vzdálenost 5-i metrů nepoznám známou tvář. Je to velmi nepříjemné. Jinak beru Lamictal, Noveril a Abilify. Děkuji Vám za Vaše příspěvky Emil

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
emilim
2x

Pan Emil to rozmazane videnie je z psychiky. Inac noveril je skodlivy na oci. Aj ja ho beriem 5 r. Neni som s nim spokojna, mam ubolene oci, a ked som unavena, ze pridem z prace a lahnem si, ako keby som nemohla zazmurit oci po nom. To rozmazane videnie mavam aj ja. Teraz pred vianocami nedodavali noveril, takze som ho nebrala 5 tyzdnov A UZ som videla rozmazane.a bolesti hlavy. Noveril mi pokazil oci, vnutorny ocny tlak sa mi zvysil. Idem na kontrolu v aprilina ocne Bola som teraz pred 2 tyzdnami. Ja beriem este amitriptylin a lexaurin. Ked som zle videla-rozmazane, dala som si 1/4 lexaurinu preslo mi to po nom. ALE JA beriem lieky amitriptylin a lexaurin 12 r. Len mna je tazko nastavit na nove lieky- to budem musiet ist do psychiat. liecebne. Prosim napiste, ako sa mate po noverile. DAKUJEM

Lucie Maláková
1x

Mám deprese 10 let, beru Apo-parox a Trittico. V poslední době mám docela hodně rozostřené vidění. Začínala jsem uvažovat, že budu muset k očnímu. Vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo být z psychiky.

Emilim
1x

Ja teraz beriem 3 tyzdne trittico, ale byva mi po nom zle, nemozem dychat, mam upchaty nos, dusi ma kasel, je mi na vracanie po nom, zle spim, mne sa tiez pokazili oci po liekoch, teraz mam zeleny zakal-glaukom. Brala som noveril 6 rokov, asi po nom som to dostala. A AKO VAM JE PO TRITTICU? Mne nanic.

Jiřina
3x

Dobrý den, Triticco užívám již řadu let, ráno Escirdec. No, co dodat, není mi stále dobře, špatně spím, mám úzkosti,pláču, smutek, špatně vidím, sucho v ústech atd. Opravdu to není žádný život, kdo nezažil deprese, nevěří nám, je to snad nejhorší nemoc, která nás postihla.

Jean

poděkuj těm co Tě léčí, je to špatná diagnoza :-)

Kacamike
1x

Nesouhlasim, diagnoza spravna, ale lek je v male davce nebo je potreba vyzkouset jine antidepresivum

anonym

Nemá smysl to komentovat

Tomáš

Dobrý den, mám takový problém,od malička jsem nervák,se vším se stresuji a poslední dobou se u mě vyskytují takové divné stavy.Jsem z ničeho nic nervozní,ať už v práci nebo doma(doma je to horší,například nemohu dojíst a jsem myšlenkama mimo a stačí malý důvod a vybouchnu(né vždy),prostě takový neklid..)většinou stav odezní přibližně po půl hodině z nejhoršího.Nejčastěji se mi to děje dopoledne,odpoledne a večer problém nemám,spím dobře.Nemám žádný konkrétní problém v životě, který by mě stresoval ale poslední dobou jsem dost stonal a měl špatnou náladu a příde mi že se to tyto stavy zhoršily(ruce se mi neklepou,ale buší mi rychleji srdce a nejradši bych si lehl). Koupil jsem si třezalku v tabletách, dávkuji jednu tabletu ráno a jednu večer,celkem 600mg za den.V internetové diskuzi psal jistý lékař že třezalka v tomto množství působí jako antidepresivum,přesto že je na obalu doporučená dávka 300 mg denně. Třezalku užívám týden a zatím bez výsledku. Chci se zeptat zda při tomto množství nemůže mít třezalka například opačný účinek a nemůže mi takové množství uškodit,ale myslím že by nemělo.Dost mě to otravuje a je to vážně nepříjemné..Mimo tohoto doplňku stravy užívám Echinaceu forte,Zenaro a Vigantol 2 kapky denně,dávkuji 14 za týden,z důvodu nedostatku vitamínu D což lékař dával za vinu mým stavům únavy mimo letní měsíce).Děkuji za odpoveď.

Jean

je potřeba čistit tělo a léčit CNS, pupalka, B12 pozor na chlamydie a jiné bakterie :-)

Janina

Je možné,že chlamydie způsobují deprese?

Vera
1x

Chtela jsem se zeptat beru leky na Draslik je mozne zejsem porad unavena sparne vidim na oko mozna to je psichika dekuju

Radim Ševčík
1x

Žil sem donedávna poklidným životem, žádný deprese úzkosti a tak sem vůbec neznal. No, ale jednou sem si vsugeroval to, ze mi rychleji buši srdce. No a od ty doby to vše začalo. Trvá to neco kolem roka. V létě minimálně, protože energie ze sluníčka a všeho mi dává energii. Teď začal podzim, a je to tu. Jako kdyby mě úzkost chytla kolem ramenou a řekla sem tu zase. Špatný spaní v noci neumím vypnout. Přes den? Pořad mě bolí hlava, občas vidím rozmazaně trosku, pořad si říkám ze mě neco bolí ( ale nebolí ) často se zadívávám na jedno místo a ani nevím proč, někdy mám zase “ závratě “ furt bych spal, a taky na mě všechny diagnózi na netu sedí :D taky sem skončil na pohotovosti kdy sem myslel ze mám infarkt, srdce jelo jak o život, jako kdyby mi někdo slapal na plíce apod. Samozřejmě po rychlém vyšetření všechno v pořádku, protože mě doktor hned uklidnil a věděl oč jde. Nikdy sem neměl žádný prášky a ani nechci! Dostanu se z toho i bez nich, chce to je poradny režim a zaměstnat se! Neurologii a vše mám taky zasebou a vím, ze to je jen v hlavě a budu se s tím prát! Moc VŠEM DRŽÍM PALCE! Mohl bych o tom mluvit hodiny ale bohužel tady nemám jak koho kontaktovat … NENÍ TO ŽÁDNÁ OSTUDA LIDI! …. Budu zde sledovat odpovědi, a třeba se někdy uvidíme klidně přes mobil a můžeme si o tom pokecat! Radim

Adela

Prochazim si úplně stejným obdobím, a nikdo mě nechápe . Kdyby jsi chtěl pokecat , můžeme budu rada 🫶🏽

Any

Ráda bych si napsala. Prochazím si také depresí.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce