Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Bolest levého ramene

Delší dobu mám bolest v rameni.Nevím jestli je to záležitost kloubu nebo svalu.Bolest mi jde do celé ruky.K doktorovi jít zatím nechci .Chodím na různé masáže ,zatím nic nepomáhá.V noci se i kvůli tomu budím.Vím, že je těžké někomu poradit,ale i tak děkuji za nějakou pomoc.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
stanka
23x

Přesně vím o čem mluvíte. Já mám stejné potíže už od loňska. Sice mi kapánek pomohly obstříky, léto se dalo přečkat, ale na podzim se to vrátilo. Trpěla jsem zbytečně, neodkládejte jakýkoliv pokus. Ulevilo se mi po návštěvě neurologa, který mi tzv.pokřápal krční páteř a celé tělo, sice jsem dostala i obstřik, ale už můžu ruku používat. Úleva je určitě 50%.Sice mi bylo řečeno, že je to opotřebovaná ruka, loni mi ma rentgenu našel ortoped jakýsi posun, ale zbytečně jsem také odkládala návštěvu lékaře. Také jsem podle sebe navštěvovala masáže, rehabilitace, cpala prášky....Bez znatelné úlevy.Není to sice na dlouho, asi se to vrátí, ale každý den s úlevou je lepší. A to beru, že očekávat podobné potíže v 60ti letech je normální, ale ve 48 se mi zdá zbytečně brzy.

monika
12x

je mi 21 let a bolestmi ramene trpím už pár let...Vždy, když jdu k lékaři, nasadí mi límec, napíše mi čtvery různé prášky a tím je to vyřešeno. Potom rehabilitace a zase konec...Vydrží mi to měsíc a pak se bolesti vrátí. Doktor mi řekl, že je to tím, že mám nejdřív vyklenutou krční páteř a potom si zase řekli, že mám krční páteř napřímenou. Bolesti se mi tak jako tak vždycky vrátí a jsou čím dál horší. Proto bych se chtěla zeptat, zda nemáte někdo kontakt na dobrého ortopeda nebo neurochirurga z Plzně a okolí. Moc by mi to pomohlo

Leenka
4x

Na bolest kloubů, svalů, šlach, zad atd. doporučuju léčivý bylinný gel Artroline. Dá se sehnat na netu

Jindriska
14x

Po prechozene viroze loni v rijnu mi nahle zacalo bolet leve rameno,doktorka mi vzala krev a poslala na revmatologii,kd e mi dali obstrik,ktery pomohl,ale bohuzel ne nadlouho-odtud me poslali na rehabilitaci (magnety) be z uspechu,ted opet rehabilitace,laser,VAS,banky-ty mi pomohou jen na 3 dny.obdodnid oktorka me odmitla poslat na rentgen s tim,ze mam rameno "osuchane vekem",jak pravila a ortoped mi r ekl,ze rentgen je skodlivy a ze mam zanet svaloveho uponu,takze me take odmitl poslat na rentgen!A ze me to bude bolet rok! Mate nekdo zkusenosti (co pomohlo vam) a,nebo znate dobreho ortopeda v Liberci?

Oľga

Dobrý deň , chcela by som sa opýtať ako dopadla vaša bola a ruka? Som vo veľmi podobnom stave a tiež už rok sa trápim bez výsledku. Rôzny lekári a rôzne riešenia a výsledky zatiaľ žiadne. Tak len by som rada vedela čo ma ešte čaká. Ďakujem

martin

a pak zanet ramene po roce presel

Janička
18x

Dobrý den, já bych se zde chtěla podělit s mojí zkušenosti s bolestmi levého ramena a obou kolen. Nejdříve s ramenem - zřejmě jsem někde nastidla, nebo jsem si rameno pohmoždila a začalo mně bolet. Kolena naopak začala bolet spontánně, i při sezení, někdy v noci a tak. Vyšetření pak ukázalo počínajicí artrozu v ranním stádiu. Ortoped z Prahy mi doporučil kloubní výživu - flex code sirup 500ml, kterou jsem si následně hned v lekarně objednala. Brala jsem téměř dva měsíce. K tomu ještě jsem prováděla magnetoterapií. Potíže velmi ustoupili, nyní jsem celkem zdravá, a musím se snažit aby to tak vydrželo i nadále.

Marie
14x

Dala jsem na Váše doporučení a také jsem si sirup koupila. Prvních 10 dní jsem nepocitovala nějakou změnu. Ovšem po 15 dnech, jsem začínala vnímat jisté signály zlepšení. Poté jsem se rozhodla začít s 3 měsíční kůrou s timto sirupem. Citím celkové zlešení svého stavu. Vývar z brokolice a kurkumy jsem začala brát také.

marie
4x

Snad je to pravda a ne jen reklama???kdyby to bylo tak léčivé tak by jsme byli všichni zdraví,stačilo by kupovat potravinové doplňky,moc tomu nevěřím.

Marek
8x

O snowboardu mi ani nemluv.. Taky jsem si něčím takovým prošel a žádná sláva. Ségra mi poradily ať zkusím Priessnitz, který kdysi kupovala rodičum na Vánoce, tak jsem na ní dal a vyzkoušel. Neříkám, že hned druhý den, ale po pravidleném užívání jsem cítíl velkou úlevu, takže bych do toho šel určitě znovu. Naštěstí mám zatím klid :)

visocina

Kamarádce Colafit pomohl hodně :) vyzkoušela jsem i já, bolest kloubů se trochu zmírnila ale zatím nic moc :( tak zatím to beru teprv týden, asi se to ještě zlepší :D

visocina
4x

omlouvám se, to patří k příspěvku dole :X

Věra
2x

...také jsem ho brala 3 měsíce pak 2 měsíce měla být pauza a znovu 3 měsíce užívat coby prevenci...už jsem nepokračovala je to už přes rok a bolesti skoro nulové

Dorka
3x

Já si zničila klouby, hlavně rameno sportem ale teď zkouším Colafit, kdo ví jestli se to ještě spraví, ale aspon to tolik nebolí

jakub
14x

Dobry den mam tupou ale obcas i ostrou bolest rameni...strili mi to do trapezu..jindy do prsa jak je srdce..a pak zase treba triceps..a obcas lopatka..strida se to ..vetsinou kdyz nejak namuzu ruku..citim to i v zapesti z vnitrni strany..setkal se s tim nekdo.. ? dekuji

Lucka
21x

Dobrý den, už 3 měsíce od konce srpna trpím velkými bolestmi levého ramene. Jsem navíc diabetik na inzulínu a bolest je opravdu nesnesitelná. První jsem navštívila ortopedii kde mi udělali snímky a lékař řekl, že to na operaci nevypadá, že je sice trochu chycená krční páteř na které jsou menší srůsty, ale že vidí problém v rotátorové manžetě na rameni, ale že to zkusíme rozcvičit Byla jsem mu vděčná, že mě nežene na operaci, ale také jsem od něj žádný obstřik nedostala. Předepsal rehabilitaci. Tu jsem absolvovala měsíc s individuálním cvičením a endomedem( elektřina). Bohužel po měsíci je výsledek téměř nulový. Z dostupných léků jsem brala jako první ibalgin 400 -3 x denně, a na uvolnění svalstva Dorsiflex. Dělala jsem si teplé zábaly , a stříkala si na rameno vařící vodu ( hlavně v noci ) vstávala jsem i 5 x za noc . Pak mi nasadila praktická lékařka Aulin ale jen na 14 dní, ten mi ale také nepomohl. Znovu mi rehabilitační lékařka doporučila brát ibalgin společně s paralenem 2 x denně, prý kvůli zánětu. Pracuji jako sekretářka v kanceláři, poradili mi, že si mám nechat předepsat Surgam. Nevím jakou to má účinnost. Mám už strach z tolika prášků, zda mi to nemůže uškodit na játru. S rukou do strany hýbat stejně nemohu, bolí to opravdu hodně a před sebe ji zvednu jen do polohy rovné, ale nahoru ji nedám. Bolí mne to od ramene k celému lokti. Už jsem si jako diabetik zažila opravdu v životě moc lékařů a všeho možného , ale prosím Vás někoho o radu. Poraďte mi co by mi tak nejvíc zabralo na ty bolesti, třeba existují nějaké speciální léky , nemůžu se otáčet a spát, strašně moc to bolí. Je možné, že něco dělám třeba špatně, že místo teplých obkladů se mají dávat ledové obklady, opravdu nevím... četla jsem sice podobné příběhy na netu, ale každý to máme nějak jinak. Napište mi někdo co si mám nechat napsat, co by mi pomohlo nejvíce, prosím, operaci se chci moc vyhnout. Nemohu si to z pracovních důvodů dovolit. děkuji všem za radu.

Jarka
1x

Čtu si Váš hodně starý příspěvek a zajimalo by mě zda jste se zdárně vyléčila. Potíže které popisujete momentálně trápí i mě. Navíc se ta bolest rozšiřuje na všechny klouby.

Pavel
1x

U nás se na bolest jakýchkoliv kloubů osvědčuje v celé rodině enzycol. Určitě by pomohl i v tomto případě. Jen je dobré ho brát i po tom, co bolest poleví. Má chuť se vracet totiž potvora.

Jaroslav
3x

Po uklouznutí v bazénu mě již půl roku bolí pravé rameno. Navštívil jsem doktora ortopeda, který mě vyšetřil a dal obstřik. Vůbec mě to nepomohlo a za dva dny jsem dostal druhý obstřik. Výsledek stejný. Tak mě pan doktor poslal na rentgen. Co se týče kostí nic se nezjistilo. Jen slabá artritida k mému věku normální. Dříve jsem ale žádné problémy s hybností nepociťoval. Tak jsem z ortopedie putoval na fyzioterapii odtud na sono a zjistili, že mám mírně natrženou rotátorovou manžetu. Ale již srostlou. Začali mě rozcvičovat a elektro léčbou uvolňovat ztuhlé a zesláblé svaly. Po čtrnácti dnech terapie, žádný výsledek. Ruku jsem nezdvihnul učesat jsem se nemohl. Bolest se projevovala hlavně v noci když jsem rameno zalehl. Pak mi při kontrole u ortopeda navrhl operaci artroskopii v CA. Bojím se toho, že pak již rukou nepohnu vůbec. Rekonvalescence po operaci je dlouhá. Zkusil jsem všechny masti co by měli pomoci i( z konopí) ale dnes vím, že je to zbytečné a nepomáhá nic. Pak jsem vyzkoušel v kryocetrumu kryokomoru zmrazení. Bolest ustoupila na jeden den. Pak začalo znovu bolet. Pak mi kamarád poradil abych zkusil rázovou vlnu. Absolvoval jsem čtyři zákroky a můžu říci , že se mi o 80% ulevilo. V noci při zalehnutí již nebolí, a ruku již zdvihnu na 90% nahoru bez příznaků bolesti. Teď jsem si dal pauzu a tři týdny budu jen cvičit. Pokud se to nezlepší na 100% zkusím ještě rázovou vlnu opakovat. Pojišťovna to sice neplatí ale stojí to za to. Za masti a jiné léky jsem utratil více a výsledek žádný. Tak jen se toho nebát a nerezignovat, nevzdávat se. Je to sice běh na dlouhé trvání ale vyplatí se to.

jouza
6x

Dobrý den. Do padesátky mi pár let chybí ale zhruba sedm let jsem běhal po ortopedech ,neurologiích ,rehabilitacích a různých terapiích. Bolesti kolen ,ramen ,loktů ,křeče ve svalech nohou ,rukou, stále dokola. Sousedka co dělá u,, rychláků'' mi poradila. Nechal jsem si udělat testy na borelku a mám ji.Synovi v osmnácti chtěli operovat kolena ,má ji taky. Manželka bolesti ramen ,loktů,má ji.Po přeléčení částečná úleva ale neochota léčení.

Loutocký
4x

také mám šílené bolesti ramene,ruky,lopatky a zagoogloval jsem a vidím konečně jeden důvod a ten se mi zdá jako nejpravděpodobnější. Borelioza !! , tu mám od r. 2000 a jsem nucen si ji léčit už sám. Doktoři ji léčit neumí a nebo nechtějí, protože je potřeba brát ATB několik roků

Marcela Konrádová
1x

Ahojte, já se taky podělím o svou zkušenost. Bolesti kloubů jsem řešila přes homeopatii. Nepřišla jsem moc na kloub tomu, jak to funguje, ale dcera měla už od mala záněty močového měchýře a tak jsem ji vzala k panu Sehnalovi, který se jí ujmul a opravdu s ní citlivě a diskrétně jednal a během několika sezení jí pomohl. Poté co mi začali bolesti a já se jich nemohla zbavit, jsem se rozhodla, že to přes homeopatii zkusím taky a opravdu je to lepší, takže doporučuji dát šanci i této lékařské metodě.

Alzbetako
2x

Dobrý den, já bolest kloubu řeším jen Benegen 4. Hodně me baví to, že má vysoký obsah Kolagenu a že se muže pít měla jsem zkušenosti s celadrink, ale s tím jsem neměla zatím takové výsledky.

kecáš

Benegen 4 - jasná reklama na výrobek - stejný (či velmi podobný) příspěvek pod různými jmény v jednom jediném týdnu na všech možných diskuzích po internetu, je to vymyšlené

Evcca
1x

Dobrý den, mám doma půlroční miminko a z toho, jak ji zvedám, tahám, chovám, mě začaly hrozně bolet záda a hlavně rameno, se kterým občas nemůžu ani pohnout, takže mi to péči o maličkou dost komplikuje. Máma mi říkala o nějakém přístroji Cellion, že ho dostala její kolegyně a že prý to poměrně rychle ulevuje od bolesti. Nemáte s ním prosím někdo zkušenosti? Předem děkuji, hezký den!

Hedvika

No a nebylo by lepsi si to rameno promazavat a chodit na nejake masaze? Na jakem principu ma vubec ten Cellion fungovat?

Pavel_S
1x

Dobrý den, Cellion Vám můžu jedině doporučit, kupoval jsem ho manželce, která pracuje jako zdravotní sestra a jak zvedá pacienty, tak ji taky hrozně bolí záda. Na masáže chodí přímo v práci, když bylo nejhůř, tak brávala i nějaké léky od bolesti a mazala vším možným. Teď jí vždycky masíruju záda Cellionem, funguje to tak, že pouští do místa bolesti slabý eletrický proud a ta bolest opravdu poměrně rychle odejde. Manželka je teď mnohem víc v pohodě a já jsem za to hrozně rád.

Evcca
1x

Pavle, moc děkuji za pozitivní zkušenost:-) Mohla bych se Vás ještě zeptat, kde jste Cellion manželce sháněl? Vůbec netuším, kde bych ho mohla pořídit...předem děkuji, mějte se hezky!

Zdeňka Sošková
2x

Také bych byla ráda za tuto radu :)

Jiřka
1x

Na akutní bolest bych určitě zkusila mazat Perskindol Coll gelem, nám v rodině pomohl na plno bolestí a dost rychle :-)

Ivana

Ahoj, kde ho kupujete? :)

Marie
2x

Na bolest zad a ramene používám Thermolku konopné mazání, hezky hřeje a hlevně do rána jsem vždycky fit.

Ládík

Spíš najdete hroudu zlata než kvalitního ortopeda.

Jiřina
2x

Trápí mě poslední dobou klouby dost, a nechci moc do sebe cpát prášky. Ale našla jsem si na netu přírodní arko kapsle Flexiharpan, má snima někdo zkušenost?

Elis

Sháním pro tátu něco kvalitního na klouby, má s tím celkem dost problémy.. už zkoušel různé přípravky na to a nic mu nepomohlo :/

Libuše
1x

Dobrý den, Elis a byl stím u doktora?... Já teda brala na bolavý kloub Alavis , a ten mě doslova zachránil, nic jiného mi taky nepomáhalo

Elis

A co to je ten alavis, kde ho seženu?

Martina

Byl jste někdo na operaci s ramenem? jak moc to potom bolí po zákroku? zvládnu to i bez prášků od bolesti?

Daniel

Nemusíte to vydržet bez prášků od bolesti, můžete si zařídit pumpičku s analgetikem, která vám bude pumpovat přes katetr analgetikum přímo do rány a tak budete naprosto bez bolestí.

Martina
1x

Kolik taková pumpička stojí, a kde se to dá zařídit? To asi nehradí zdravotní pojišťovna že? co se s tou pumpičkou stane po tom až dopumpuje?

Daniel

Ta pumpička je na 3 dny a stojí 4 tisíce korun, ale opravdu se to vyplatí, já jsem díky ní neměl žádné bolesti, musíte zajít do lékárny, kde si to objednáte, a ta to doručí přímo do nemocnice.

František
1x

Postupoval jsem jako oštěpař Železný, když měl vážné problémy s rukou a nasadil jsem na bolestivá ramena Vobenzym. Postupně jsem spotřeboval 1600 tablet. Bolesti po dvou až třech měsících ustoupily. Vše se spravilo. Už zase zvednu obě ruce nad hlavu, aniž bych při tom trpěl. Možná je to jen placebo efekt, ale mně to pomohlo. Už jsem nemohl ani spát na boku.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce