Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Může to být,ale...

Bohužel nevím odkud pocházíš,ale ráda bych ti pomohla. Již 8let touto nemocí trpím-je to špatný výraz-"válčím s ní". Ale pokud budeš mít zájem ozvy se a napiš číslo tf. Dá se s tím žít. Hlavu vzhůru. Lenka

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
ReVan
3x

Ahoj, roztrousenou sklerozu mam uz dva roky a za tu dobu jsem si overila, ze vse je spojeny hlavne s psychikou. Taky je dulezity se neprepinat, ale nejdulezitejsi je byt v klidu. O to se celou dobu snazim, ale kazdy to dobre zna a vi, ze kazdy den neni jak z marcipanu. Bojovat se ale musi...nic neni zadarmo. Priznaky jsou ruzny. Ja mam brneni ruky a nohy, dvojity videni a kdyz jsem unavena, tak hure vidim a boli me ruka a noha...proste casti tela, ktery posly atakou. Doporucuji ale co nejdrive navstivit neurologa. Nemusi ale muze to byt roztrousena skleroza. Cim driv se to zacne resit, tim lip. Drzim pesti, aby to dobre dopadlo:) Da se dobre zit i s touto diagnozou, i kdyz si to nekteri nemysli ;) Neco mozna vezme, ale i hodne da...

psychika

Ahoj no to mi povídej,RS je vážně o psychice.Před rokem se dcera polila vřelou kávou a když po měsíci přišla z nemocnice a já si říkala jak jsem nad věcí,že jsme to všechno zvládli tak po 6 týdnech se mi začla příšerně točit hlava,-ataka,přeléčení Solumedrolem a asi za dva měsíce další pro změnu se mi podlamovali nohy,takže dvě ataky během tří měsíců!Ted si 3měsíce píchám Avonex-má někdo zkušenost?Pisněte!(hlavně ty nežádoucí učinky).Mějte se a bojujte,já se taky snažím.Držím všem palečky!:-))

Mirka
1x

Ahojky, RS mám 4 roky a Avonex píchám 3 roky, k tomu 4mg Medrolu ob den a deně jednu tabletu Imuranu 25mg.Jinak s Avonexem ty nejlepší zkušenosti.Po nasazení se zdr. stav zlepšil ,ne nějak razantně ale já ten pocit mám.Pro mě jsou jen ty průvodní potíže nepříjemné teploty bolesti kloubů a svalů.Ze začátku jsem dostávala prášek ,tekutinu to se smíchalo a pak aplikovalo postupem času ty nepříjemné průvodní jevy vymizely,ale teď jsou injekce už namíchané a když jsem si je začala píchat vše se vrátilo a dodnes jsem se toho nezbavila. I když někdy je to mírné někdy silnější jindy vůbec nic a z toho doslova hořím mám bolesti mátím sebou celou noc a musím si vzí i 2 Ibalginy za noc.Ale je fakt když srovnám jak mi bylo ten rok od zjištění RS do doby než jsem si začala píchat Avonex rozdíl je znát.

Betty

Dobrý den! RS mám 5 let, Avonex si píchám 5. měsíců. Je to děs, reakci mám, že mě dva dny bolí klouby, svaly. V noci to mám stejně jako Vy Mirko, jak kdy, ale ty dva dny je to pořád stejné. Bohužel nevidím nějaké zlepšení zdr. stavu, nohy mě brní a bolí pořád, motá se mi hlava. Třeba to trvá déle, než se něco změní, uvidíme... Ale chci se zeptat na něco jiného. Jsem na mateřský, takže si odpočívám kdy chci, ale až půjdu do práce, nevím jak to zvládnu. Jakou máte zkušenost s invalidními důchody? Děkuji moc! A držte se!!!

žíža
1x

ahojky, četla jsem tvůj příspěvek a zároveň dotaz, kamarád ma také RS a před měsícem mu byl přiznán PIN, ale prošel si docela náročným vyšetřením a asi i týden v nemocnici. Nyní navštěvuje sezení RS, ale nevím v jakém rozsahu máš svouji chorobu, ale zkus si zažádat přes lékaře - neurologa , kdy Ti popíše tvoje postižení a klidně se ho přímo zeptej, jakou máš šanci na PID držím palečky

Lída
3x

Ahoj lidičky, RS mi diagnostikovali v roce 2003, to mi bylo 25let. Cesta k Avonexu byla neuvěčitelně zdlouhavá(3xlumbálka,4xMR-to celé trvalo 3roky), ale myslím, že to stálo za to. Avonex si aplikuji skoro rok a min.6měcíců jsem neměla ataku. Ty nejhorčí stavy po aplikaci(horečky, únava, bolesti kloubů a svalů)jsem měla zhruba první tři měsíce a dnes je to individuální. Aplikuji si Avonex vždy v pátek večer, bez léků prospím to nejhorší a v sobotu jsem většinou unavená, ale dá se to přežít. Akorát nesmím po aplikaci na sluníčko, zkusila jsem to jednou, když nebyla příležitost si píchnout v pátek a šeredně jsem se spálila:) Všem držím palečky v boji s touhle mrchou a hlavně hromadu optimismu!!!!Lída

lucka
1x

Ahoj Avonex si píchám už asi 2 roky. Ze začátku to bylo utrpení, trpěla jsem velkýma příznakama chřipky. Ráno mně bololo i koukat, časem se vše zlepšilo a teď jsem už v pohodě, jen občas mně ještě není dobře. Záleží prý také na tom, jak se se daná injekce namíchá.

Lucka

Ahoj zdavím všechny. RS mám 3 roky. Ráda bych se zeptala, jak jste se dověděli o své nemoci. Mně to můj neurolog vůbec neřekl, vždy mi jen říkal, že mám záněk páteře. Po magnetické rezonanci mi řekl, že dostanu léky v injekcích stejně jako mají cukrovkáři. Největší šok jsem zažila v nemocnici v Plzni, kde mi sestřička řekla, že mám RS a každý týden si budu píchat injekce avonexu. Já, která nemám ráda jehly, jsem se musela naučit tu dloluhou věc do sebe vrazit. První píchnutí mi pod vedením sestřičky trvalo asi 20 min. Nechtěla jsem se tam ztapňovat. Doma to ale bylo třošku horší, přemlouhava jsem se asi hoďku a půl. Teď už je to sranda. V životě bych neřekla, že já si sama budu ze sebe dělat jehelníček. A co vy jak to všechno zvládáte?

viera
1x

ahoj,chtěla bych se zeptat jestli točení hlavy(chvílemi se to lepší a pak se to zas horší)odeznělé cukání spodního víčka a mdloba by mohly být počáteční příznaky RS?V pondělí jdu na neurologii a jelikož moje babička RS měla tak mám docela strach

VLADA

Ahoj rad tě poznam napiš vlada

Dobrý den, všechny tyto příznaky jsem měla také a hodili mě do pytle RS před 3 roky, ale naštěstí jsem se vrhla cestou alternativní léčby, protože kortikoidy jsou dost driák. Poznala jsem lidičky, kteří se věnují diagnostice přes přístoj Oberon a jsem z toho venku :-). Prakzicky všude máme parazity a těm se standardní zdravotnictví nevěnuje. Zdraví Vladka

Jitka

Ted jsem si přečetla příspěvek od Vladky. Chci se zeptat co je myšleno těmi parazity. Také beru kortikoidy a už asi tak 4 měsíce mě příšerně svědí prst a nemůžu se toho zbavit, mam na něm ránu která se zahojí ale stejně jí zas rozškrábu. Má to s tím třeba něco společného??

Monika

Muzu vedet o co jde???? Dekuji moc

Michaela

Dobrý den, je mi 29let, zjistili mi RS a dali mi Avonex - zatím jsem se ho píchla pouze 3x (pátek), ale teď je mi hrozně slabo už 5dnů vkuse, prosím o radu

Petra 21

ahoj,uz uz jsem mela trikrat v mesici ataky,podobne roztrousene skleroze,stava se mi to po tydnu,presnatu znicehonic ostre videt,nejsem schopna zaostrit a starne se mi mota hlava,pote me zacne bolet a pak mi z niceho nic zacne brnet ruka jako kdyz si ji v noci prelezim a take pulkja obliceje,chodim na neurologii ale tam mi z zadneho vysetreni nic nezjistili,ani z magneticke rezonance,krcni pater mam v poradku,,,tak nevim,uz nevim co mam delat,doktori me jen stale posilaji na kontroly a nejsou schopni mi nic rict,jsem zoufala,,,poradte mi.je mozne ze i pres dobre vysledky mam roztrousenou sklerozu?

Erony
1x

Ahoj ... taky mám podobné problémy jako vy. Stále mě bolí prsty u rukou a nohou a jsem často unavená.Doktoři mi taky nejsou schopni nic říct.3 roky studuji fyzioterapii a řeknu vám jedno...nenechte se odbýt a držte se... mám za sebou lumbálku, magnetickou rezonanci a EMG. Jen díky neuroložce, která nechce nic nechat náhodě.Výsledky z lumbálky naznačují diagnozu roztroušené sklerozy jinak nic ... nic neni jisté, ale o těhle věcech něco vím ... pokud lékař u kterého jste byli vás neodeslal jinam a nebo vám nedal patřičné informace tak vám radím běžte k jinému ... hodně štěstí ...

Katka
1x

Dobrý den, dnes to mám potvrzené RS, ale docela po dlouhé době. Prodělala jsem vyšetřeních od páteře a všeho možného a dnes po druhé magnet. res. se to potvrdilo. Začalo to brněním palce u HK, pak dolní a vše se hned asi po třech dnech srovnalo a teď to je celá pravá polovina těla. Přála bych Vám aby to všeprávě tahle nemoc nebyla

mila

Ahoj,výte nekdo neco o terapii včelím bodnutím?

monika
1x

ahoj všichni Je mi 14 let před 4 lety se u mě projevily příznaky roztroušené sklerozy. Lékaři na to dlouho nemohli přijít musela jsem podstoupit několik vyšetření. Ale nakonec se diaknoza potvrdila. Nejprve jsem se s tím nemohla vyrovnat a myslela jsem že to nezvládnu.Ale postupem času jsem se proti tomu obrnila a začala s tím bojovat. Každý měsíc musím jezdit do nemocnice v Praze na kapačky nejprve jsem to nenáviděla a vždycky den před tím brečela, ale pak jsme v Praze objevili skvělé knihkupectví a to mi to vždycky zpříjemní jezdím tam sice pořád nerada, ale našla jsem si na tom alespoň něco dobrého. No já jsem vám jenom chtěla říct nemoci se nesmí podléhat. Hlavní je dodržovat to co vám lékaři řeknou a nestresovat se kvůli tomu to vám stejně jen ublíží. A proto moje heslo je:VYHLAŠME TÉ VOTVOŘE ROZTROUŠENÉ SKLEROZE VÁLKU tak lidi pojďte se mnou do boje a bojujte jak se dá držím vám palce ať tu válku vyhrajete vaše Monika

Mirka

Ahoj Moni, já té potvůrce vyhlásila válku už před 4 roky .Je to trochu smutné že tě to potkalo v tak mladém věku ale litovat tě nebudu to ti nepomůže.Můžu tě jen podpořit ve tvém boji. Děláš to dobře je spousta nepříjemných věcí spojených s touto nemocí ,jen je třeba si vždy najít něco pozitivního třeba jen to že zas bude pár dní líp.Holka drž se a nedej se .Přeji ti hodně sil a pozitivní myšlení a hlavně odhodlání do boje ať ti vydrží .

monika
1x

dobrý den Mirko máte naprostou pravdu že litování nikomu nepomůže pomůžou opravdu jen dvě věci 1.podpora někoho blízkého 2.nějaká pozitivní věc na kterou se upnete já osobně jsem měla to štěstí že jsem se mohla upnou na mé pejsky a kočičky . Mimochodem domácí zvíře člověku někdy pomůže víc než cokoli jiného. Tak se mějte a BOJUJTE AŤ TU SVINI PORAZÍME

Daniela

ahoj vsem, napiste nekdo, co kdo jite. Jeslti treba vam nejaka potravina nebo konkretni jidlo dela dobre nebo spatne. Ja mam zkusenost, ze cim min jim tim lip !!! /mam RS 10 let/ vsechny eresaky zdravim daniela

sugrtka 45
1x

Zdravím všechny stejně "postižené" :-) RS už mám prokázanou 5 let,začalo to už dávno,ale většinou se vše svedlo na páteř,na virozu,na migrenu atd.Až po očkování,které jsme tou dobou meli v práci nařízené,(pracuji v centru soc.péče,teď už na zkrácený úvazek - pol.invalid.)se projevy zhoršily natolik,že jsem po neustálém otravování neuroložky prodělala všechna vyšetření. Prokazatelně RS.Užívala jsem imuran,ale nedělal mi dobře.Jsem spíš přírodní typ a léky moc nemusím a většinou i špatně snáším. Nabízenou chem.léčbu zatím úspěšně odmítám. Dopuju se vitaminy - hlavně ¨B,občas píchám Milgamu,dělám očistné jarní kůry řasa CHlorella a od fa.kLAS enzymatický preparát SUPERBROMELIN - PAPAIN,není z nejlevnějších,ale držím se. Měla jsem silné migrény - polevily,brnění prstů už je asi nezvratné a důsledkem motolice mám v souč.době zlomený palec u nohy - vyrovnávání a odvrácení "drškopádu". hodně problémů mi děla nestálé počasí - únava,bolesti kloubů. Ale jinak jsem celkem "zdravá",mohlo by být hůř. myslím,že celkem zvládám,hůř to neslo okolí,ale přísná výchova ze mě udělala,že se nevzdávám a moc neřeším.Hodně sil a optimismu a hlavně klid.Nic není důležitějšiho,než zachovat psychiku OK.Vím,nejde to vždy,mě pomáhá říkat si, když nejde o život jde o h...o.Člověk přehodnotí život a přijde na to,že práce musí počkat a špinavé nádobí do rána neuteče,a to co jsem chtěla udělat - vyžehlit,okopat zahradu taky počká i děti mají ručičky:-) DRŽÍM VŠEM PĚSTI,TAK HODNĚ ŠTĚSTÍ

Lucik

Ahojky všichni mě RS zjistili před 3 měsíci a za týden si jedu do Prahy pro léky. Mám doporučený Avonex, chtěla jsem se zeptat jak je to s financema? Kolik se za to platí atd. Předem děkuji......Lucka

Simona

Ahoj Lucí ,já už bojuji skoro rok s RS,ptáš se jak je to s financema???Za prášky budeš platit furt a za Avonex se neplatí nic to hradí naštěstí pojištovna.ráda bych si s někým dopisovala jen tak napokec o nemoci atd.moje ICG je 361-453-117 budu moc ráda když se někdo ozve.Všichni se držte,dá se žít Simona

Eva

Ahoj Luci,ráda bych si s tebou o RS popovídala mám jí 10 let ,tak napiš Eva

Katka

Ahojky.Mám syna 9 let.Začala mu brnět pravá ruka a pravá půlka hlavy,tak nás poslali na vyšetření.Má za sebou CT,EEG,magnetickou resonanci až na magnetu zjistili jizvu na mozku.Udělali mu lumbálku a výsledky jsou vpořádku.Roztroušená skléroza se nepotvrdila.Za dva měsíce máme jít na kontrolu a bude chodit pravidelně na magnet.Zdraví Vás Katka.

VLADA

Ahoj rad tě poznam napiš vlada

Helena
1x

Dobrý den, o RS vím jen to, co jsem si tu teď přečetla. Hlavně proto, že mi dnes dr. sdělila, že mám v krvi zvýšené triglyceridy a ptala se mě, jestli má někdo u nás v rodině RS. Opravdu to souvisí? Jsem k tomu nic nenašla. Ale celkem mě dostalo, že RS hodně souvisí s psychickou pohodou, protože já jsem na tom poslední dobou hodně špatně, zvažuji minimálně návštěvu psychologa, mám i suicidní myšlenky, postiženého syna... no ještě RS by mi chyběla :-((( Díky, Helena

Jirka

Dobrý den, začalo to asi před pěti lety a nemám odvahu zajít k lékaři, tak bych se chtěl poradit tímto způsobem. Začalo to tím, že se mi v oku objevil bod, ktery se postupně zvětšoval až jsem skoro neviděl na jedno oko po cca dvaceti až třiceti minutách to ustalo, po té mě po zbytek dne bolela hlava. Několik týdnů po té jsem začal pociťovat třes rukou, který gradoval až jsem nemohl skoro ruce ovládat, začalo to nenápadně a na chvíli, že jsem to přehlížel. Ale teď už třes postoupil do celého těla, ale potrvá to vždy jen chvíli a většinou ve stresové situaci potom třes ustane. Někdy mám období, kdy nemůžu jít ani do restaurace na oběd, protože se tak třesu, že se ani netrefim lžící do pusy. Někdy je to zase úplně v pohodě. Uvolním se třeba po skleničce vína. Chtěl bych se poradit s někým kdo RS má, jestli měl stejné příznaky. Můj kontak je [email protected] nebo prostřednictvím diskuzního fóra. Předem děkuji.

Lenka
1x

Ahoj, mám RS 10 let již diagnostikovanou. Nemám závažnější obtíže, jsem v ID - plném. Chtěla jsem se touto cestou zeptat, zda má někdo zkušenost s betaferonem? Nyní mám již 6 let injekce Copaxone, ale nejspíš nezabírají tak jak mají. Mám každý rok 1-3 ataky. Neurolog mi říkal, že zkusíme změnit injekce. Jsem z toho trošku smutná, protože jsem zjistila, že při těchto nových injekcích nebudu moct mít děti. Dále bych si tu ráda našla kamarádku, která touto nemocí trpí.... Trošku mi totiž nyní hapruje psychika... Můj kontakt [email protected] > >

Stána

Tak tady čtu tyto příspěvky a je mi trochu smutno přesto bych chtěla být nápomocná.Mám tetu která sice bydlí v německu,ale již 8rok má RS první dva roky pro ní byly dost kruté,ale dnes je to jiné,má lékaře který jí přivedl k přírodnímu produktu který užívá již šestý rok a oproti ostatním pacientkám bere méně chemických léků a vůbec to není tak zlé.Nevím zda se mohu zde více rozepisovat,ale budete-li chtít tak ráda napíši více na mail stana [email protected]

Jana
1x

Ahoj.Jmenuji se Jana a RS mám 4 roky.Poslední rok užíváím Copaxone a nic moc.Poslední půl rok mám ataky skoro každý druhý měsíc.Injekce jsem se naučila píchat docela rychle.Chtěla jsem se zeptat na Avonex.Píchá se do svalu,nebo pod kůži?

Lucik

Avonex se píchá do svalů. Do boků na zádech, do stehen a nebo do paží.

Andrea

Ahoj lidičky, díky za internet,protože jsem si pročetla Vaše příspěvky a zjistila,že že Vás je hodně a že když píšete,tudíž žijete :-) a to mi dodalo sílu! Jsem na úplném začátku,hledáme diagnozu...prošla jsem si tím tápáním od jednoho doktora k druhému,nikdo nic nezjistil...čas běží...mám různé příznaky,divné vidění,brnění všech 4 končetin,atd....to brnění s přestávkami už 2 roky,nyní 2 měsícezhoršení a přidalo se brnění tváře a obličeje...Teď jsem se konečně dočkala nějakého posunu-poslali mě na CT mozku,ale protože jsem z Mostu,nevěřím,že mě tady někdo pomůže,tak jsem se spojila s RS centrem na Karlově náměstí v Praze,kde byli strašně hodní a objednali mě na MRI s tím,že by mohlo o roztroušenou sklerozu jít..Půjdu za 3 týdny,to čekání mě ubíjí...je mi 37,mám dvě děti a spoustu černých myšlenek v hlavě...Chtěla bych Vás požádat o názor na kliniku na Karlově náměstí,máte někdo zkušenost...potvrďte mi,že tam budu v dobrých rukou :-) A ještě Vás všechny prosím o jakékoliv utěšení,pokud bych RS měla,že to není konec světa,přemýšlím úplně hrozně,jak tady nechám dvě děti,uvidí mě se postupně kroutit a kroutit,až se jednou nevrátím vůbec...prostě jsem v depresi,což zhorší všechno ještě 100x...Prožíváte život jakž takž normálně???Když jste zaléčení,je Vám relativně dobře...jedete k moři,cvičíte,jdete na rozhlednu a užíváte si všeho???Pomozte mi prosím zvednout náladu...tohle čekání,co že to vlastně mám,jestli RS nebo nějaký nádor v hlavě,nebo jen nějakou kravinu-skříplou páteř atd mě úplně ničí....Řekněte mi,že kdybych RS měla,že mě to neodrovná tak rychle,že nestihnu vychovat děti...Depka šílená... :-( Moc díky za cokoliv A.

Klárka

Andreo, jak Tě krátce uklidnit :o) ?! RS není tak šílená, neboj se! Je spoustu internetových stránek, které se naší nemoci věnují, jen se bohužel kontakty na ně na této diskusi mažou, ale stačí když si zadáš do vyhledávače RS a určitě je najdeš :o). RS centrum na Kartáku je určtě jedno ze špičkových pracovišť, jsi tam v dobrých rukou! Určitě Ti odborníci pomohou diagnostikovat, co se ve Tvém těle děje! MR je základ, kde se RS může, ale také nemusí potvrdit. Snaž se být v pohodě, dělat si malé radosti a opravdu se neděs ničeho dopředu! Držím palce Klárka

Andrea
2x

Děkuju Klárko,pracuju na tom,abych se uklidnila,ale ten šutr v žaludku leží pořád...podle mě je nejhorší to čekání,když se necítíš zdravá,pozoruješ se,snažíš se těm doktorům popsat svoje problémy a oni na tebe koukají jak na hypochondra... Budu bojovat,jak to půjde,jen kdyby se už něco dělo...to čekání na diagnozu,co že to vlastě je...to mě ničí nejvíc.. Karlák chválíš,to jsem ráda,působí na mě dobře,doufám,že mi pomůžou. Díky a dobrou noc.

Klárka

Andreo, při hledání diagnózy si každý prošel nejistotou.......... Ale trápením se dopředu, se jen stresuješ, ubližuješ si a třeba si tím můžeš přivodit i další problémy! Snaž se zaměstnat hlavu nějakou prací, kde se musíš soustředit a nebo dělej věci, které Tě baví a je Ti při nich příjemně, venku je dnes krásně a tak hurá ven :o). Nenech se vydaptat sama sebou! Máš před sebou světlý bod MR, která určitě odhalí viníka Tvých problémů! Lékařům na Karláku opravdu důvěřuj! RS není "konečná". Žije po mém boku 15 let a poznalo by ji na mně jen bystré oko odborníka :o). Medicína jde rychle dopředu a tedy naděje na účinno léčbu jsou opravdu větší než před 10 lety. Teď myslím nejen léčbu RS, i kdyby to byla nakonec jiná diagnóza. Neboj, bude dobře! Užij si krásný den.......

Andrea

Klárko,zařídila jsem se podle tebe :-) ... bylo krásně,tak jsem zahlídla ty "začuněný" okna a na chvíli zapřemýšlela o kýblu s hadrem,.... ale pak jsem si řekla,že dám na radu zkušené a budu dělat něco,co mě baví... Vzala jsem děti ven,dali jsme si zmrzlinu,s manželem capuccino a koupila jsem si jarní veselou květinu na okno ... Teď jsem slupla vitamíny a magnesium a říkám si,že na tom jsou dnes večer lidi mnohem hůř než já,tak se nebudu trápit... Počkám si...nechám to koňovi,ten má větší hlavu :-) Hezkou neděli všem a díky Klárko!

Klárka
1x

To je super Andeo, že si měla bezva den, tak jsem to přesně myslela :o)Pravda, na někoho by zabralo i umývání oken :o) .......... Až na Tebe zase přijdou blbé myšlenky, už víš jak na to, bezva. Pěknou neděli a neboj určitě všechno zvládneš! Držím Ti palce!

Andrea

Ahoj, uplynulo 14dnů a mezitím jsem byla na CT mozku - naštěstí vše v pořádku a přišly mi pozitivní chlamydie v krvi...Takže jsem se začla léčit na chlamydie,ale protože někdy jdou s RS ruku v ruce,ještě stále mám strach,že mi RS potvrdí..Jdu na MRI až 25.4.,takže do té doby můžu jen čekat..Brní mi pořád ruce a nohy,střídavě,a mám obličejové potíže brnění lícního nervu a necitlivost tváře...a na této straně mám také rozšířenou zornici-mydriázu...Setkali jste se někdo s tímto příznakem?Vidím dobře,jen mám suché oči,takže kapu slzy....A ještě se chci zeptat,kdybych měla RS,tak je asi v počáteční fázi...nikdy jsem neměla ataku tak,jak jí popisují... najde jí v tom případě MRI?A platí v případě RS,že čím dřív se najde a začne léčit,tak je lepší šance na "zpomalení"?Díky moc!

Klárka

Ahoj Andreo, máš CT bez nálezu to je sice bezva, ale vím podle sebe, že u mě CT po 1. atace bylo taky dobré. MR je daleko podrobnější a může tam najít i případná hodně drobná ložiska, nebo něco jiného. Tedy raději buď připravena na různé zprávy. Vím, že jeden čas na diskusi o chlamydiích diskutovalo i hodně nováčků s RS..... S rozšířenou zornicí jsem se nesetkala. U každé nemoci je určitě lepší, když se začne léčit včas! Léky na RS jsou nejúčinější hlavně na začátku nemoci. Je to ale nemoc opravdu zvláštní, tedy u každého nemocného je průběh jiný. Ale Ty máš přeci chlamydie a tedy nemysli na RS ! Já vím, je to těžké - čekání, ale vždy je lepší myslet v tu lepší variantu, tedy že Ti na MR už nic dalšího nenajdou!!!! Moc bych Ti to přála. Přeléčí Ti chlamydie a problémy ustoupí ............ : o)

olucha

Zdravím. Minulý týden jsem byla na magnetické rezonanci mozku, dnes mi doktorka sdělila výsledek - MR je čistá. Čímž to pro doktorku skončilo, řekla mi, že RS prostě nemám, protože neexistuje podrobnější vyšetření než MR. Ale já četla několik článků o tom, že jednak se RS na rezonanci může projevit až po delší době (problémy mám teprve měsíc), také že až ve 20% případů se rezonance může mýlit a "přehlédnout" příznaky a že ke spolehlivému závěru lze dojít až poté, co člověk podstoupí aspoň tři vyšetření, MR je pouze jedním z nich.. Máte někdo zkušenost, že by Vaše první MR byla v pořádku, ale později by se ukázalo, že se mýlila? Předem děkuji za reakce. Olga

Andrea

Ahoj Klárko, dnes mám v ruce výsledky EMG,je tam nějaké postižení nervíků v nohách,může to být jak od RS tak od chlamydií,nebo mám ty potvory obě najednou.... :-( Paní doktorka z Prahy mi napsala,že asi ještě před MRI zařadíme lumbálku...tak mám zas po náladě.Když chtějí i lumbálku,tak mají asi podezření,že se něco najde...na jednu stranu jsem ráda,že mě proklepnou,na druhou mám zadek staženej,co mi najdou...Neumím se s tím zatím nijak vyrovnat...to čekání je děsný! Přeju všem pěkné velikonoce

Klárko

Ahoj Andreo, lumbálka patří k základním diagnostickým vyšetřením při neuro problémech. Dokáže určit mnohé. Většinou předchází MR. Já vím, člověk z takových vyšetření zrovna nejásá ale na druhé straně buť ráda, že se Ti doktoři věnují a chtějí opravdu najít původce problémů. Užívej si krásné dny, bude zase dobře .... Klárka

Andrea

Klárko,díky...drž palec...v pátek jdu na lumbálku...na Karlák...mají aspoň tu atraumatickou jehlu...tady u nás bych si o ní mohla nechat jen zdát...člověk si musí hledat nějaká pozitiva :-) Dnes mám celý den depku...nemůžu to přeprat...už potřebuju ten výsledek...Nebojím se lumbálky,ale toho,co mi zjistí....Tak si na mě v pátek vzpomeň...Ahoj

Klárka

Andreo, o lumbálce vím jen teoreticky :-). Sama ji za sebou nemám, nebyl u mne důvod ale od ostatních vím, že je dobré dodržet všechna doporučení, které v centru dostaneš, hodně pít a být v klidu, i když Tě píchnou atraumatickou jehlou. Na Karláku Ti to udělají opravdu dobře! V pátek si na Tebe vzpomenu a držím palce, ať Ti brzy řeknou výsledky! Ahoj Klárka

Andrea

Klárko, píšu po týdnu,lumbálku jsem přežila,5dnů mě šíleně bolela hlava,jinak O.K.,dnes jsem byla na MRI a mám i ev.potenciály...výsledky všech 3 vyšetření budou čekat na hromádce v RS na Karláku a já se je dozvím někdy v příštím týdnu,po 4.5.....takže čekám a čekám...zatím bojuju s chlamydiema...jsou to pěkný mrchy,měsíc mám ATB a žádný výsledek...doufám,že nebudu mít RS ani nic dalšího...s těmi bakteriemi si vystačím bohatě :-) Měj se fajn

eda

DOBRÝ DEN JMENUJI SE EDITA MÁM RS UŽ 11LET,JSEM VDANÁ MÁM 2 DĚTI A CHTĚLA BYCH H SE SEZNÁMIT S PODOBNĚ POSTIŽENOU ŽENOU DO40LET. DĚKUJI ZA ODPOVĚDI E [email protected]

Zuzka

Ahoj,mám kamaráda s RS který by se rád seznámil s holkou která má sterjnou nemoc.Nevíte prosím o nějakých internetových stránkách kde my mohl hledat? Jestli o něčem víte nebo se chcete seznámit napište mi prosím na můj mejl [email protected], moc děkuju

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce