Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

cipralex

Máte někdo zkušenosti s užíváním cipralexu večer?Já beru 10mg přes týden a narušuje mi spánek.Cítím se zmatená a v noci se potím.Jestli ta dávka není moc silná.Začínala jsem na 5 mg a zdálo se to být lepší.Mám jej ale krátce,takže nevím,co můžu čekat.Pokud bych jej užívala ráno,mám strach,že to nebude dobré.Lékař vám většinou řekne vydržet.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Katka
15x

Ahoj, ja beru cipralex vzdy rano k snidani. Lide co ho uzivaji vecer maji nekdy nocni mury a problemy s usinanim. Problem je, ze cipralex stimuluje a tak je lepsi ho brat na zacatku dne. Tedy podle me doktorky

jméno a příjmení
11x

Beru cipralex tyden pred tim jsem bral mirzaten a citím z cipralexu nez.ucinky..mám uzkosti,bolí mne zaludek a mám mensí chut k jidlu a mám pocit,že trochu stimuluje a mám horší spánek.

Adis
9x

Ahojky, já jsem brala Cipralex jen v těhotenství a to 5mg vždy ráno!!! Ale dříve jsem se léčila 10let různými antidepresivy ateď opět užívám něco jiného.Teď má 9 měsíců po porodu amám Rivotril,Remud,Solian,Trittico ,Wellbutrin adříve jsem užívala(Prozac,Deprex,Fevari n,Serlift,Zoloft,Lexaurin,Neur ol,Hypnogen,Stilnox,Anafranil. .....)Měla jsem toho dost,ale během těhotenství jsem přežila na Cipralexu téhle malé dávky-nechtěla jsem poškodit miminko!!!

babenka
7x

Ahoj uzivala si cipralex pocas tehotenstva a mas zdrave dietatko? Lebo ja som teraz tehotna a predtym som brala cipralex a teraz som ho vysadila asi na mesiac a necitim sa bohvieako. Nemalo to ziadny vplyv na tvoje dieta, je zdrave teraz? Dakujem za odpoved

jméno a příjmení
5x

Ahoj. Chci se zeptat, zda jsi při braní antidepresiv mohla své děťátko kojit? Trpím depresemi. Předtím, než jsem otěhotněla jsem brala Cipralex, ale s plánováním děťátka jsem si lék sama vysadila a k lékaři přestala chodit. Poslední dobou mám úzkostné stavy,ale váhám vyhledat lékaře s tím, že mi stejně nemůže žádné antidepresivum kvůli kojení předepsat. Děkuji za odpověď Karolína

jméno a příjmení

zpráva

myska
3x

ahoj já jsem taky dostala Cipralex dnes jsem si vzala první půlku prášku dostala jsem 10mg ale mám z těch léků špatný pocit, četla jsem některé reakce těch, kteří ho užívají, holky píšou že vůbec nemají orgasmus a pří sexu nic necítí a to mne docela děsí. Ale každopádně se má užívat ráno po prvním jídle tak pa a drž se :)

kyvetka
2x

taky beru Cipralex 1 ráno a mám ten samý problém se sexem.

Jaruna
5x

Problémy se sexem? Jaké? Protože mě nikdy nenapadlo spojovat snížení libida s Cipralexem nýbrž s antikoncepcí.

jméno a příjmení
4x

potvrzuju...cipralex chut snižuje, je to hrůůůza ! a do konce jsem zatím došla jen jednou

Jiří
1x

Mam ruzne uzkostne stavy asi rok. Bral sem obcas pred spanim neurol, al po ctyrech mesicich mi doslo ze bych si na nej mohl zvaknout a tak po navsteve psychiatra sem zacal na tritticu a mel se priblem se slinovkou, pak mi nasadili mirtazapin, no po ctrnacti dnech mi zacali kazde rano "mrtvet"prsty na rukou. A ted sem zacal uzivat cipralex, bohuzel po dvou dnech kd, to beru rano a jen 5 mg, tak mi je tak zle, toci se mi hlava jak kdybch mel nizky tlak. Su hrozne unaveny. Tak nevim asi budu muset opet navstivit lekare a nechat si napsat neco jineho. Jake mate zkusenosti s timto "startem", u me hnus, akorát mam porad hlad, a ne jak nekdo pise nechutenstvi.

David
3x

Cipralex je výborný lék ale musíte vydržet cca 14 do 30 dny pak začíná fungovat. Beru to 2 roky a perfekt ale na začátku bylo to hrůza. Jsem to dělal tak že jsem na začátku začal brát 5 mg večer abych z toho vyspal a až začíná fungovat jsem top nasadil 10 mg ráno a je to.

S
2x

Ja užívam rok a pol cipralex, predtým som neuzivala nič a je to super ... Dlho som vahala kvôli nežiaducim účinkom, bála som sa ich. Užívam iba polovicu tab.a to večer , prvé tri dni mi bolo na zvracanie ale potom v pohode. Mala som strašne úzkosti, ataky, všade mi prichádzalo zle, už aj doma . Teraz fungujem tak ako predtým..užíva to aj moja kamarátka a tiež funguje úplne v pohode

S

já jej užívám už dlouho a se sexem problémy vůbec nemám. Je to individuální. Ne každý musí mít stejné vedlejší účinky. Navíc to nepůsobí jen na ženy, ale i na muže. Jako když budeme mluvit jmenovitě o tom sexu a orgazmu.

alena
5x

ahojky,ja prašky beru kratce,ale citim se lepe,ja brala zoloft a ten mi nejak nepomahal a cipralex naopak mam chut delat bežne aktivity,a nejsem unavena,drive jsem prave byla,a naopak,mam pocit,že na sex mam vetsí chut.Mate take nekdo takové zkušenosti,já tedy ano.Ala.

ivka
5x

Beru Cipralex už druhým měsícem a měla jsem strach, že nebudu mít chuť na sex, ale vše je v pořádku. Cítím se mnohem lépe a myslím, že to mému sexuálnímu životu jen prospělo.

J
2x

čau, já jsem ted byla nedávno v krizovym centru a dostala jsem pár pilulek Cipralexu 10mg, než si najdu pořádný prášky a hlavně doktora. (Měla jsem deprese z kterých už mi nešlo se jinak dostat. Pravda je že v noci skoro nespím, a to to polikám ráno, ale sex mam pořád stejně užasnej jako dřív.

Iva

Beru cipralex a mám neskutečně velké pocení,je to příšerné,lékař mne neporadi

Josef

Ahoj, mně to dělá Anafranil taky. Teda myslim, že to je tim. A potí se mi jen obličej. Už se s tim peru půl roku a taky nevim co s tim .(

Renata

Na noční poceni a nespavost jsem dostala tritico prolong k cipralexu.

Žaneta
10x

Čauky,beru cipralex přes měsíc a nepociťuji žádné výrazné změny. Proto jsem se chtěla zeptat,jak to bylo u vás?Za jak dlouho začaly prášky působit. Děkuji. Mějte se.

Luc
6x

Já brala citalopram, tam je stejná účinná látka a obvykle se uvádí, že to trvá minimálně 4-6 týdnů než dojde ke změně stavu. Každopádně důležité je vydržet, úleva se určitě dostaví. V prvních dnech léčby může docházet ke zhoršení stavu, ale pak dojde k výraznému zlepšení. Důležité je i během léčby hodně jíst a pít tekutiny, aby mohlo tělo s poruchou bojovat.

Lála
7x

ahoj,včera,když jsem si vzala poprvně Cipralex (půlku 10mg), tak jsem se cítila asi po 6 hodinách v pohodě, jako jindy,když všechno zvládám, jsem soustředěná.....dneska ráno jsem si ho vzala podruhý a cítím třes a brnění končetin, žádná úleva,snad i horší než ty blbý stavy před tím.....měl to taky tak někdo?Střídají se tyhle pocity ze začátku?

Miro
6x

Beru Cipralex už cca 4 roky. První užívání bylo rozpačité, měl jsem dojem, že mi škodí - značné pocení, změna nálad, deprese. Jeho kladné účinky nastaly až cca po 2 měsících. Dnes jsem v pohodě, snad trochu více a docela dobře spím. Pozor na přerušení pravidelných dávek ! Jedna zapomenutá tabletka nic nedělá, ale úplné přerušení vyvolá horší stavy jak na začátku ! Bohužel, zřejmě budu muset je užívat do smrti...

Pavel
5x

Já jsem vysadil Cipralex naráz - bylo to vynucené okolnostmi a měl jsem trochu obavy, ale kupodivu jsem nepozoroval žádný absťák. Oddálený orgasmus měl ještě několik týdnů setrvačnost, a pak se to bohužel vrátilo do starých kolejí :-)

Lada

Ano

lenka
5x

ja beru cipralex přes pul roku a jsem spokojena , dost mi pomaha, nejsem un avena, a nepřemilam dokola stale stejne myšlenky, je to o hodne lšpši s nim,,,

karolína

U kazdeho to trvá jinač .. mě bylo lepe až po 2 měsicích

beruška
7x

Ahojky!Já beru cipralex od poloviny listopadu.Musím uznat,že je mi lépe.V noci se také potim,ale spím po roce nespaní jako beránek je to ta největší ůleva vyspat se po roce pořádně...........Já určitě budu brát cipral i dál...chci být totiž zdravá abych mohla mít mimi...:-)

Fanka
2x

Reaguji na berusku, ja dostala Cipralex na nespavost, resp. uz jsem nemohla porad brat Stilnox a s Cipralexem jsem po par dnech spala jako nemluvnatko a rano se probouzela vyspana do ruzova, opravdu zazrakt. Za to ted zkousim Fluoxetine a je to strasny, 6.den a je mi na zvraceni cely den, v noci nezamhourim oka, jsem uplne mimo. Myslim ze s nim skoncim a pokusim se o navrat k Cipralexu...

člověk
11x

Dobrý den, bral jsem Cipralex 10mg,1/2 - ráno. První den divný pocit,větčí úzkost. Druhý den malátnost, slabost, trochu nevolnost.Třetí den mi bylo divně a nevolnos, úzkost atd..Čtvrtý den návaly, pocení, mdloby- strašný pocit - myslel jsem , že umřu,nebyl jsem schopen žádných běžných aktivit.Ihned jsem volal lékaři.Lékař říkal -Vydržet! Trval jsem na jiném léku, dnes zkouším poprvé" Welbutrin sr" --Nutno dodat, že jsem nikdy v životě antodepresiva nepoužíval.Je mi přez padesát let....No uvidím.. :o)

Janina
8x

CHci jen říct, že cipralex je jedním z nejlepších léků. K tomuto léku beru další 4 druhy na deprese, ale nedám dopustit na cipralex.

L.

Chtěl jsem se zeptat na cipralex na spánek.. Po panické atace mám problém se spánkem.. Beru quetiapin, dříve stilnox a neurol.. Zabral někomu na spánek cipralex? Případně jak jste vysazovali přásky na spani a za jak dlouho vám zabral.. Díky všem.

Jana

Môžem sa spýtať aj ja ho beriem už asi 4 mesiace a mám problémy zo zrakom niekedy tak mátne necisto vidim moze to bit s toho ? Mám strach ocna lekárka povedala ze mám oči v poriadku aj cukor mám v poriadku. Vopred ďakujem za odpoveď z Pozdravom janka

sevca
5x

mám dotaz a prosbu ,4 den užívám cipralex 10mg, ráno po jídle,teď mám pocit jak kdyby mě celé tělo pálilo a svědilo,máte někdo s tímto lékem nějaké podobné zkušenosti,prosím o radu,přemýšlím že zajdu za lékařkou a řeknu jí že ten lék brát nebudu,jo a ještě mám pořád nucení na močení-patří to k tomu léku,spraví se to?

člověk
4x

Sevca- Mrkněte na přízpěvek zvaný " Prosím o pomoc " mají tam obdobný prblém s Cipralexem jako Vy ...

vendula
3x

Já ho beru také 4 den a nic takového necítím,jenom nevolnost a malátnost.Co jsem ale slyšela,občas se muže objevit i velký prujem.

jméno a příjmení
13x

Ahoj chtel bych se te zeptat na par otazek kolem Cipralexu,zacal jem ho brat a bojim se jestli to nebude uz na porad dik Jirka

petra
2x

beru cipralex víc než 10let,zkoušela jsem mockrát vysadit a stavy naprosto šílený, takže myslím,že u někoho je to na celý život.

Kata

Peto prosim kolik berete 10mg

Sebastian

Petro kolik mg berete ja 20 6let

jméno a příjmení
5x

Ahoj chtel bych se te zeptat na par otazek kolem Cipralexu,zacal jem ho brat a bojim se jestli to nebude uz na porad dik Jirka

Ondra

Ničeho se neboj. Je to možné.

al
2x

problémy s močením jsou jedním z vedlejších příznaků - měla by o tom asi vědět lékařka/lékař, který lék předepsal.

Vladka
1x

Ja ho beru teprve od pondeli, a mam taky pocit, ze me svedi cele telo. Je mi divne.

miroslava

ahoj vsem chtěla jsem se zeptat mam od kamarádky cipralex který beru 1 rano mam dusnost a paleni jakoby zahy ale všechny vysetreni v poradku pry je to psych.,je to mozne mam cipralex 11 den a zatím je mi divne a vecer beru mirzaten pomuze mi nebo mam prestat cipralex užívat dekuji napiste mi prosim do emailu [email protected]

Maria
2x

Ja beriem cipralex stvrty den a dostala som take stavy, ze som musela volat zachranku. Psychiater povedal ze to nemam z toho a ze to mam brat dalej.

Gabriela
7x

Zkuste vydržet, já ho beru nyní rok a opravdu to trvalo asi 2 týdny než se vše začalo upravovat, ale pokrok už byl asi po týdnu. Pak už vše šlo krůček po krůčku a každý den byl lepší, Dneska jsem úplně v pohodě a od května chci začít vysazovat. Zachránilo mi to život.

Lada

Ano

člověk
2x

....ohledně Cipralexu a přechodu na Welbutrin, jsem právě přidal čerstvý poznatek o pár řádků výš s názvem "Wellbutrin " ........

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce