Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

cipralex

Máte někdo zkušenosti s užíváním cipralexu večer?Já beru 10mg přes týden a narušuje mi spánek.Cítím se zmatená a v noci se potím.Jestli ta dávka není moc silná.Začínala jsem na 5 mg a zdálo se to být lepší.Mám jej ale krátce,takže nevím,co můžu čekat.Pokud bych jej užívala ráno,mám strach,že to nebude dobré.Lékař vám většinou řekne vydržet.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Cmndr

40mg ...

Cmndr

50mg...

Cmndr

70mg...

Cmndr

80...

Háňa
3x

počkej počkej! ty se chceš předávkovat antidepresivama nebo máš tak silnou depku, že si bereš další a další a další.....?????

Háňa

Ahoj všichni.. Tak jsem po dohodě s doktorkou začala brát Cipr. na večer, abych mohla přes den fungovat.. Ze začátku jsem měla potíže usnout, teď už je to ´lepší´. Jen ale asi nezabírají tak, jak mají.. začínám se cítit zase mizerně a myslím, že se to bude ještě stupňovat.. Mrzí mě, že ty léky nezabrali tak, jak měli, kort po přečtení všech vašich kladných reakcí a příspěvků.. Škoda..budu muset kontaktovat lékařku a domluvit se s ní na případné změně léků.. Zdravím vás všechny a přeju všem úspěšný boj.. :) H.

loty
2x

Všem pěkný den, beru Cipralex čtvrtý týden, je možné že ještě úplně nezačal účinkovat? V noci se potím, často se budím, buší mi srdce a mám stažený žaludek.Beru ráno 10 mg. Přejde to? Moc díky Loty

maagi
2x

jestli nekdo má balení cipralexu navíc na prodej napiste na [email protected] urcite se domluvime, diky

Nick
1x

Na co potřebuješ kupovat plata od jiných lidí? Jestli potřebuješ tak ti je doktor napíše a doplatek je jen 30Kč.

Pavel

Beru cipralex týden a v noci mám tak živé sny, že jsem se pomočil, a to se mně nestalo už víc jak 40 roků. Kam to ještě bude pokračovat, co za hrůzy mě ještě čeká?

Tom
7x

Ahoj, vždy jsem byl hoodně odolnej stresu a velkej optimista. Bohužel po 3 letech kdy jsem pracoval 12 hodin denně a skoro jsem neznal pojem duševní hygiena jsem dopadl tak, že se u mě objevila nepříjemná úzkost. Přemohl jsem se a našel si fajn mladou lékařku. Moje léčba začala cipralexem. Užíval jsem ho asi 1,5. Pak jsem byl ok. Bohužel asi po půl roce se úzkost vrátila a začal jsem Cipralex užívat znovu ve větších dávkách, bohužel tentokrát už nezabral. Lékařka mi nasadila novou generaci léků a konkrétně Argofan, zhruba do 3 dnů mi bylo šíleně špatně. Je mi 33 a jsem dost odolný ale to jak mi bylo zle po Argofanu už bych nechtěl nikdy zažít, snažil jsem se nepříjemné příznaky vydržet asi 14 dnů, ale nešlo to. Nemohl jsem nic jíst, permanentní křeče v žaludku, zima, pocit jako když mi někdo svítí baterkou do očí. Během 14 dnů jsem zhubnul asi o 9 kilo / ne že by mi to vadilo/:). Lékařka mi změnila léčbu a napsala Wellbutrin, jedl jsem ho cca rok a byl jsem ok. Po roce sem léčbu ukončil a cítil jsem se ok. Následovalo 3 měsíční hubnutí a opět silné stresy v zaměstnání, takže během půl roku jsem zhubnul o 23 kilo a paní doktorka mi opět nasadila Wellbutrin v maximální dávce 300 mg. K tomu jsem začal aktivně sportovat, 3 x týdně fitko, golf a běhání. Úzkost je kompletně pryč a moje váha zůstala tam kde byla po tom co jsem zhubl. Takže moje rada? Hodně sportu......

Hanka
1x

Ahojte, zacala jsem s cipralexem asi pred 5 dny na uzkost a panicke stavy, jsem v Italii a tu maji zase kapky, takze stoupam po kapkach, vidim z toho co pisete, ze zacatky nejsou pro nikoho lehke, ale aspon vim, ze stavy, co prozivam, jsou normalni, boli me hlava, je mi nekdy zle, unava, uzkost, rano kdyz vstanu, mam nizky tlak, pak mi zase rychle stoupne....chce to asi vydrzet, hodne trpelivosti, ale chci zase zit normalne.. a preji vsem se stejnyma problemama, co se dali na stejnou cestu, hodne stesti aby se nebali a aby to zvladli!!!

jméno a příjmení
2x

ahoj, já beru Cilpralex 6 let, s přestávkou asi 1 roku, po které jsem se opět musela vrátit k užívání. Jsem s ním velice spokojená, beru ho ráno, nabíjí mě energií, jen ten sex, nemám na něj chut, nemusím ho vůbec mít, což mi dost vadí. Jinak vše o.k., beru 1 tbl ráno, zkoušela jsem snížit na polovinu a po 14 dnech jsemopět začala mít problémy, takže jsem se vrátila k jedné tbl.

Martina
3x

Ahoj beru cipralex týden, první dny mi bylo špatně od žaludku, průjem, ale po 3 dnech to odeznělo, mam vetší žízeň, ale to mi nevadí, ale brněj me nohy a prsty u nohou.....máte s tím někdo zkušenost prosím? Mam z toho úzkosti takže mi je naopak hůř než líp......snad to brzy začne zabírat. Jsou to moje první AD nevím, jak poznám, že zabrala. Beru jen 1/2!!!!

Elvis
2x

Cipralex beru 3 týdny a taky mě taky brněj nohy. To jsem rád, že nejsem sám už jsem byl s toho lehce nervózní.Je to paráda, že si můžem zde vyměnit své zkušenosti, člověk je hned klidnější když zjistí, že některé vedlejší ůčinky nemá jen on. Jinak z počátku mi bylo taky dost blbě, ale teď je to již lepší a doufám, že se to bude dále jen zlepšovat.

Zuzana
2x

Ahoj, naprosto souhlasím. Díky Cipralexu jsem po několika letech poznala, proč je možné být i optimistický. Minimálně po deseti letech. Je to moje druhé antidepresivum v životě. Po těch asi deseti dnech najednou depka zmizela, směju se mnohem víc, černé myšlenky mi nekradou spaní, do řešení problémů se spíš vrhám, než že bych se jim vyhýbala a nemám potřebu se škaredit. Možná u něj nakonec zůstanu, i když mi můj doktor řekl, že vzhledem k povaze problému bych měla brát něco silnějšího soustavně tak 3/4 roku. Huh... Držím palce všem, kdo se potýkají s depresí. Ať je ten boj pro vás úspěšný.

Renáta
2x

Dobrý den, Cipralex užívám 2 roky a po přečtení něktrých příspěvků výše zjišťuji, že problémy související s užíváním jsem měla také. Ze začátku snad pocit, že je to ještě horší, ale chce to čas, lék zabere opravdu až po delším užívání. Co se týče orgasmu, taky jsem měla problém, ale možná je to způsobeno i tím, že si člověk přečte příbalový letáček, nežadoucí účinky a vsugeruje si ještě něco víc, než vůbec je. Nyní je se sex. životem všem v pořádku, takže je to hlavně opravdu o psychice. Užívala jsem 1 tbl. ráno, nyní beru 1/2 tablety denně. Vzpomínám si, že asi po půl roce užívání jsem měla pocit, že už je všechno za mnou, že je mi dobře, tak jsem s užíváním přestala a za asi zhruba 14 dnů se mé stavy vrátily, takže jsem lék začala brát znovu. Tudíž chce to čas a nepřerušovat léčbu, je to opravdu dlouhodobá záležitost vyléčit duši. Nikdy jsem si nemyslela, že by mě nějaké úzkostné stavy a panika mohly potkat, a vůbec jsem nevěděla , co se se mnou děje. Nyní už je to docela v pohodě, ale občas se ještě stane, že v nějakých zátěžových situacích cítím přicházející příznaky toho "hrozného stavu", ale snažím se hned zabojovat a snad se mi to daří. Akorát nevím, jak dlouho vůbec mohu léky užívat. Takže také přeji všem hodně psychické síly a trpělivosti při léčbě.

leona

Já beru cipralex již třetí rok a zatím to nevypadá,že by mi lékař dávku snížil,ktomu papkám ještě oxazepam a lexaurin,doufám,že ze mne nebude závislák....

magovna
1x

ahoj, pridam i ja sve poznatky z uzivani cipralexu. Poprve jsem ho brala pred peti letma...vyskytla se u me PP...skoncila jsem tak, ze jsem nedokazala ani vylezt z postele..samozrejme takove stavy, jako bani se jezdit autem autobudesem vlakem..no hruza....pomohl mi nakonec horcik..i v kombinaci asi z cipralexem plusnavsteva psychoterapeuta....nakonec sem se z toho po pul roce dostala a bylo fajn..obcas sice nejaka ataka prisla, ale dalo se to vydrzet..max tak jednou dvakrat do mesice...bohuzel sjem rok po porodu a asi tak uz tri mecise jsem na tom zase spatne...PP se znovu ozvala ..a zase mrcha zautocila naplno..strach strasny strach o sebe o maleho....plus strach jezdit sama s malym autem..plus telesne rpojevy..hruza...strida se to ..jednou hlava..jednou bricho....jednou u srdce..sak to znate sami...prosla sjem vysetreni sono echo...pohmatove i neurologii...na eeg jsem byla pred teme peti letma a vse ok...na CT zatim sem nebyla...mam stejne priznaky asi jako tehda..uz si to clovek tak mpc nepamatuje:-(akorat sem tedka uz musela zacit brat cpralex..plus magnosolv....ale po nastupu cipralexu strasne nez.ucinky...bolest hlavy malatnost..pocit na zvraceni..pocit na omdleni..ale asi kje to i moje vina....vzala sjem si hned celej a to mam jeste k tomu menzes..takze to asi jeste proadne v kombinaci s tema kramama snizuje tlak:-(HRUZAAA..NO BERU TO TEPRVE DRUHEJ DEN..TAK ASI MAM VYDZET CO???ALE NEZADOUCI UC.VAZNE HRUZA,.....A TO ME JESTE PRASKLA POD OKEM Z TOHO ZILKA..TAK MAM MALOU MODRINU..TAK NEVIM JESTLI TO NENI Z TOHO??PROSIM NAPISTE..MEJTE SE KRASNE A SNAD BUDE DOBRE..MAM MALEHO KRASNEO CHLAPECKA..TAKL MU CHCU BYT DOBROU A VESELOU MAMINKOU...ZLATICKO MOJE....TO JE MASAKR..MET TYTO STAVY A STARAT SE O ROCNIHO MILACKA..NAPSTE..KAZDOPADNE UZ MOC MI POMOHLI VASE PRISPEVKY..ZE JE TO ASI NORMALNI S TEMA VEDLEJSAKAMA:-(TAK PAPA LENKA

magovna

jo a jeste neco:-))))strasne se tesim na to, az budu ta radostna plnohodnotna maminka...tesim se na kazdou minutu, kazdej prozitek, s tim mojim malym milackem....je to radost byt mamkou a ta mrcha mi to trochu kaziiii..jak rikate chytriii lidee, psychicno neni angina.....dusi clovek jen tak nevyleci.....kdyz ji davame tak dlouho zabrat....nejhorsi je kdyz to clovek neresi a ceka ze se to vyresi samo..ja to znam moc dobre, taky sem si myslela, ze to jiste zvladnu bez AD....clovek to nezvladne....uzkost si alespon me vzdy nasla....psychika me pak kolabovalala a jaaa uz nedokzala nic jineho nez se bat a bat,...,,a telo zacalo presvedcive reagovat.....telesne..... trvalo to i muzi pochopit co to semnou je..co to mam za nemoc...ale musim uznat mam zlateho muze..snazi se mi pomoci i dkyz am narocnou praci a ja se doma sama malym bojim...vzdy hleda reseni..dneska jsme sami..ale zitra jedeme k mame na vylet....a cekam ze zabere cipralex a prijedu v lepsi forme:-)musim tomu verit:-)mejte se krasne..a drzte mi palce-ja budu vam.

vera
1x

ahoj,beru cipralex druhy mesis zatim to jde jen se mi chce castejs na zachod.prednim jsem byla silene v praci unavena ted jsem o praci prisla,tak ani nevim az si najdu novou praci,jak budu fungovat,jen si stale rikam,proc ty depky potkaly prave mne,jako by toho nebylo dost,lecim se 13let a mam jeste rivotril,tak pa snad bude lip

vera
2x

ahoj,beru cipralex druhy mesis zatim to jde jen se mi chce castejs na zachod.prednim jsem byla silene v praci unavena ted jsem o praci prisla,tak ani nevim az si najdu novou praci,jak budu fungovat,jen si stale rikam,proc ty depky potkaly prave mne,jako by toho nebylo dost,lecim se 13let a mam jeste rivotril,tak pa snad bude lip

vera
1x

ahoj,beru cipralex druhy mesis zatim to jde jen se mi chce castejs na zachod.prednim jsem byla silene v praci unavena ted jsem o praci prisla,tak ani nevim az si najdu novou praci,jak budu fungovat,jen si stale rikam,proc ty depky potkaly prave mne,jako by toho nebylo dost,lecim se 13let a mam jeste rivotril,tak pa snad bude lip

kateřina

Ahoj všichni !:-) Chtěla jsem se zeptst jake mate zkušenosti s vedlejšími učinky cipralexu na začatku lečby:o( Brala jsem citalec a prvni den v poho druhy trochu unavena třeti po par hodinach zvlaštni uzkost ,čtvrty najednou nepopsatelny pocit nervozity až jako by paleni uvnitř těla no hrůza a to nutno podotknout že jsem brala jen čtvrtinku 20mg citalecu. Nemohla jsem sedět jen jsem chodila po bytě a myslela že mi exploduje tělo. Tak jsem jela na psychiatrii a tam mi to vyměnili za cipralex ,ale je to pry skoro stejne tak se zas bojím co se bude dít beru to na panickou poruchu je mi už hrozně ! ale tak hrozně se taky bojím těch leku že nevím co mam dělat .Jsem už zoufala je to jak začarovaný kruh! Lidičky prosím pomožte!!! Děkuji moooc všem co mi napíšou!!

zuzana
2x

Ahoj Kateřino já beru cipralex už 2 roky jenom vydrž uvidiš bude Ti lépe držim palce

Veronika
2x

Ahoj!! První 3 týdny po začátku braní Cipralexu mi bylo tak zle, že jsem myslela, že umřu, že to sama ukončím. Nechtěla jsem, ale to zoufalství bylo nesnesitelné. Nespala jsem, potila jsem se, panika, nechutenství. Všechno bylo jako pod lupou zvětšenina o 1000%. Nezažils neuveříš. Každé nasezení u mě je bouřlivé. Ale čase se to bude zlepšovat, ale potvrvá to. Já jsem nasazovala 3x a pokaždé to bylo horší a horší. Momentálně beru celkem 3 roky. Byla jsem relativně v pohodě. Ale nevím proč teď už mi je 14 dní špatně. A to beru stále a pravidelně. Mam takovou úzkost, bojím se o sebe. Co se mnou bude. A taky se lituju. Bulím , pořád slzy na krajíčku. Sedím v práci a mám dost. V hlavě takovej zmatek. Taky chci zpátky tu starou Veroniku. Už ať to jde pryč a nechá mě to bejt. Strach je vedle mě. Nervozita, žaludek je jako kámen. Lidi já tohle tak nesnáším.

vera
1x

kato,co blbnes bud v pohode to prejde u vseho mas vedlejsi ucinky,kafe je ma taky,hur se usina,nekdo nespi taky mas po nem tres,priste si u prasku necti vedlejsi ucinky,ale v cem ti pomuzou ja to tak delam a je to OK.

masa
1x

beru cipralex dva mesise a jsem nejaka nastvana vecne veku a chce se mi brecet co s tim poadi mi nekdo DIKY

sloník
4x

Beru cipralex 2 roky a je mi velice dobře, jen prvních 14 dnů než zabral to bylo velmi zle, všechny příznaky se zvýraznily, takže kdo užívá týden a není mu dobře, tak ať vydrží. Zdravím.

slonik
1x

Ještě dále k vašim problémům - mám velmi zodpovědnou práci, kterou můžu s cipralexem dělat, nemám problémy se orgazmem a vůbec teprve teď žiju v klidu a nechtěla bych ho v žádném případě vysadit.

slonik
1x

Ještě dále k vašim problémům - mám velmi zodpovědnou práci, kterou můžu s cipralexem dělat, nemám problémy se orgazmem a vůbec teprve teď žiju v klidu a nechtěla bych ho v žádném případě vysadit.

masa

dekuji,za odpoved,tak ze si myslite,ze po cipralexu ta unava prejde a ta plactivost tez a ja budu moci zase v klidu chodit do prace bez ty vecny unavy?dekuji

honza7
1x

beru cipralex přes rok a jsem moc spokojenej. Předtím jsem byl na neurolu ale ten je trochu návykovej tak jsem te%dko víc v klidu. h.

Jana z Prahy

Ahoj vsem kdo maji zkušenost s Cipralexem, beru ho neb jsem špatne spala,vecer tesne pred spaním...budila jsem s e totiz pravidelne ve 4 rano a nemohla spat,hruza,ted spim lepe,ale pribrala jsem asi 7 kg,i kdyz jim stejne??? Mate nekdo zkusenost??? diky Jana

honza7
1x

já po cipralexu šel s vahou spíš dolů, ale je to individuální. Jsou doktoři, kteří si myslí, že člověk prostě přibýrá, protože je utlumenější a má vlastně méně pohybu, ale nevím nevím moc tomu nevěřím

Laura :-)
1x

Ahoj, také beru Cipralex. Mám po těžké operci plic, měla jsem deprese, také jsem se v noci (nebo nad ránem) budila. Cipralex mi pomahl, ale mám stejný problem jako ty. Též jsem přibrala 7kg a to lék beru teprve od léta. Ve čtvrtek jdu na kontrolu, tak to doktorovi zdělím. Začínám mít spíš deprese z toho jak vypadám.

Míra

Ahoj všem. Cipralex 10 užívám čtvrtým týdnem. Zpočátku léčby jsem bral půlku tablety a bylo mi hůř než líp – úzkost se prohlubovala a hlavně strach s ní spojený se stupňoval, vnímal jsem velice citlivě reálné zvuky, které zdravý člověk už tak běžně ani nevnímá, tikot vteřinové ručičky nástěnných hodin, protočení kol aut rozjíždějících se na zledovatělém sněhu na silnici před barákem a to, prosím, bydlím v panelovém domě v nejvyšším patře, cirka 18m nad zemí, dále vrtání, ťukání do stěn domu a toho všeho jsem se zalekával,bál. V hlavě se mi honily myšlenky, co bude dál.. se zkouškama na vysoké škole, s dlouhodobou brigádou, bál jsem se ztráty statutu studenta, toho že skončím na pracáku, nenajdu si práci, ztratím přítelkyni. Měl jsem strach z budoucnosti a z toho, že se svět změní, než se uzdravím, a já už se v něm neuplatním. Ztratil jsem sebevědomí, sebedůvěru a důvěru v druhé. Čas se neskutečně vlekl, minuta byla dlouhá jako hodina, uklidňoval jsem se chůzí, jakákoliv běžná činnost pro mě byla obtížně vykonatelná a velmi vyčerpávající, přál jsem si, aby den byl za mnou a tohle šílenství co nejdřív skončilo, moc jsem nejedl, žaludek mi plaval, k večeru jsem měl hrozné návaly horka, srdce mi chvílema bušilo, přes noc jsem se šíleně potil, špatně jsem usínal a nemohl pořádně spát, no zkrátka jsem myslel, že je se mnou amen. Od druhého týdne léčby beru celou tabletu Cipralexu, začal jsem trochu jíst, především sladké, a vykonávat běžné, snažší domácí činnosti, všude jsem viděl prach a drobné nečistoty, které jsem musel uklízet, ale velmi rychle jsem se při nich unavoval. Strach, který mě sužoval, přetrvával nadále. Chvěl jsem se i při čekání ve frontě na zaplacení nákupu a v městské hromadné dopravě. Pokud jsem nemusel, těmto situacím jsem se vyhýbal a byl raději doma. Průběžně jsem navštěvoval psychiatra. Po dvou týdnech léčby mi přidal k Cipralexu ještě Wellbutrin SR. Zhruba po třech týdnech se začínám cítit lépe, ale ještě to pořád nejsem já. Déle jak týden už spím bez prášků na spaní, nicméně prospím vkuse i deset hodin, někdy se v noci převaluji, spánek nemám ještě tak kvalitní jako jsem míval dříve, kdy jsem spával sedm až osm hodin, ráno se budím lehce unavený, spíše rozlámaný, přeleželý a nechce se mi ven z postele. Po třech týdnech, co užívám Cipralex jsem klidnější, flegmatický, jenže si připadám málo aktivní, málo soustředěný, nemám chuť do učení a hlavně mi ani nejde pamatovat si látku tak snadno jako dříve. Mám pocit, jako by mi chyběla životní energie, pomyslný motor, který by mě hnal dopředu. Vždy jsem byl velmi ambiciózní, stíhal spostu věcí - studovat vysokou školu, přivydělávat si, věnovat se přítelkyni, kamarádům a dalším činnostem. Přestože by se dalo říct, že mi skoro nic nechybělo, na začátku roku jsem se složil a vše se mi sesypalo jako domeček z karet. Chtěl bych opět žít. VRÁTÍ MĚ AD ZPĚT DO PLNOHODNOTNÉHO ŽIVOTA??

dana
2x

Miro,neboj se budes v poradku a budes to zase ty,jenom to chvilicku potrva az vse zacne ucinkovavat jak ma.mas pravdu ja jsem vnimala jen to tikani hodin,to mne desilo,mela jsem pocit,ze je to stejny jako buseni srdce,mela jsem poci.ze to nikdy nezkonci a pak najednou slo vse do starych koleji a ja byla najednou aktivni,udelelala jsem si ridicak o kterym jsem si myslela,ze na nej nemam,myslela jsem si,ze se na to nemuzu soustredit a najednou slo vse jak po masle a spoustu jinych aktivit,ale musela jsem si na to chvili pockat jen dodavam,ze beru cipralex a rivotril.takze se klidne tes do toho plnohodnotnyho zivota,jak tomu rikas,protoze ho mit budes.zdravim

Míra

Dano,dekuju moc za slova podpory:-)dr. mi urcila,ze trpim uzkosti a mirnou depresi a ty stavy prisly sami a vlastní vuli jsem proti nim nic zmoct nemohl:-(pak nasledovalo zahajeni lecby cipralexem..wellbutrinem, kt.stale beru.vykolejeni z normalniho zivota je pro me strasny,do ty doby jsem byl v jednom kole,zdravi a spousta věci jsem bral za samozrejmost,byl jsem uspesny,jenze jsem si svoje uspechy tolik nepripoustel,zvysoval jsem si neustale pomyslnou latku,zacal jsem trpet pocity menecennosti,povazovat ostatní za uspesnejsi (pritom uspesnejsi nemuseli bejt,jen měli vyssi sebevedomi nez jsem mel ja..)a postupne to se mnou kvuli memu neg.sebehodnoceni a nespokojenosti se sebou samym slo z kopce a prestal jsem zvladat to,co do ty doby,pad byl rychlej a strmej..nastesti leky mi zacinaji pomalinku zabirat,tak snad se bude muj zdravotni stav zlepsovat i nadale. chtel jsem se te zeptat zhruba po jak dlouhy dobe uzivani leku ti vratily zpet chut do zivota,radost,soustredenost a aktivitu?? vraci to cloveku i zdrave sebevedomi, popripade aspon trochu pozveda nizke?? na vraceni do plnohodnotnyho života se zacinam tesit:-)

dana
2x

MIRO,tusila jsem,ze se zeptas po jake dobe se to vratilo,ze jsem to ja,ale tohle je individualni,neda se na to tak dobre odpovedet,vse souvisi se vsim.na zacatku jsem myslela,ze uviznu na jednom miste,brecela a bala se co bude dal,co mi je co se to stalo,proc zrovna ja,placala jsem se v tom jak ryba ve vode a nevedela jsem vlastne proc,je to jako vsechno co chodi zniceho nic,ta depresivni nemoc prisla ze dne na den,no a jak se pomalu vzdalujes dal a dal od ty nemoci a prichazi veci,ktere musis resit,tak se pomalu stavas sam sebou je to o case.jenom si pamatuju,ze jsem na zacatku rikala,ze chci,aby to bylo jako driv,kdyz si na to ted vzpomenu,tak mi to prijde trochu k smichu,protoze jako driv nemuze byt nic,protoze clovek se vlastne meni,tak jak se ti meni zebricek hodnot.proste bud a ono to prijde samo uvidis bude to OK.jo a hlavne se bavim s lidma od kterych se muzu neco naucit,to mi pomaha a bavi,taky te bude vse bavitaale nechci te zraovat obcas malou deku mam,ale asi jako vsichni.tak se tes na novy dny cau,cau

Míra

Ahoj lidičkové,rád bych se Vás zeptal, jestli máte zkušenosti s vysazením Cipralexu..abych věděl,co mám očekávat..vysazovat ho budu dle pokynů dr. postupně snížením dávky z 10mg na 5mg denně a později 5mg ob den až ho přestanu brát úplně.. (současně s ním beru Wellbutrin, který budu brát po 150mg denně každé ráno nadále, dr. se domnívá, že na mě působí Wellbutrin..) Cipralex jsem bral v 17hod., cítil se po něm za krátkou dobu unavený, špatně se mi i spalo a druhý den dopoledne jsem se cítil nesvůj, a líp se cítil až tak po poledni.. a vaše zkušenosti?

Petra
2x

Ahojky všichni, také bych se chtěla zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s vysazováním Cipralexu. Docela se toho bojím. Teď jsem četla na jiné diskuzi, že při vysazování má někdo podobné problémy jako při tom, když léky začíná užívat. To mě dost vyděsilo. Už bych to opravdu nechtěla zažívat. Já jsem začala Cipralex užívat loni v červenci asi po půlroční depresi (možná i delší, to se dá dost těžko odhadnout, kdy do toho spadnete). Ze začátku to bylo peklo, hlavně několik prvních dní, než mi přešli ty nejhorší vedlejší účinky. Objevila se u mě panická porucha, kterou jsem měla zřejmě i dřív, ale jen zřídka a jakási sociální fóbie. Pak jsem byla ještě asi další tři měsíce nepoužitelná. V říjnu jsem naspoupila zpátky do práce a začala jsem se cítil lépe. Vrátila jsem se skoro po čtyřech letech mateřské. Sice ze začátku to byl velký stres a znuvu se mi objevily problémy, ale ty zvolna ustupovali. Už mi je celkově dost líp, ale větší zátěž v práci mi dělá stále problém a také mi dělá stále problém nenuceně mluvit s lidmy, kteří mě znali před tím než jsem do toho všeho spadla. Raději se bavím s lidmy, které vůbec neznám a který neznají mě. Ani můj hyperaktivní syn mi nepřidává. Občas ještě pořád cítim svalovou ztrnulost v obličeji. A občas se mi točí hlava a cítím se nesoustředěná, říkám tomu, že mám útlum v mozku. Oproti tomu jsou i dny, kdy se cítím úplně bez problémů a zase jako dřív plná energie a elánu.Zvažuji, že začnu léky pomalu vysazovat, ale nechci to uspěchat. Bojím se že při mém stresu v práci a problémy se synem, který mě dokáže dost dobře vynervovat, to půjde špatně. Léky mi předepsala obvodní lékařka na doporučení psycholožky. Začala jsem hned nazačátku léčby brát 10mg a beru je stále. Žádné jiné léky neberu. Nevím, zda se nemám obrátit na psychiatra a nebo to zkusit. Vím že to není legrace. Jestli s tím tedy někdo máte zkušenosti, tak poraďte. Všem Vám přeju hodně síly ať to zvládnete :o)

Míra
2x

Milá Petro, Cipralex zatím užívej nadále tak jako doposud; určitě ho nevysazuj z vlastního rozhodnutí, o vysazení antidepresiv rozhoduje lékař. Nejlépe dokáže rozhodnout psychiatr. Předčasné vysazení léků může vést ke zbytečnému opětovnému vzplanutí deprese. Sice v dnešní době už mohou předepisovat některá antidepresiva i obvodní lékaři, ale ti nejsou úzce specializováni pro obor psychiatrie. V nejbližší době navštiv svého obvodního lékaře a nech si od něj vystavit Poukaz na vyšetření na psychiatrii. Návštěvy psychiatra se neboj. Psychiatři jsou tu od toho, aby pomáhali lidem. Pomůžou i tobě. Píšeš, že máš občas problémy se ztrnulostí v obličeji,točením hlavy,nesoustředěností,útlumem – na to jsou obvoďáci krátcí. Moje obvodní dr. mě s depresí raději poslala hned k psychiatričce, ta mi nasadila Cipralex, který mi v průběhu třech týdnů nezabral a moje deprese se v tu dobu jen prohlubovala, pak mi nasadila Wellbutrin, který na mě zapůsobil tak, že po 14 dnech od jeho nasazení jsem byl schopen jít mezi lidi a postupně mě vrací do života. Psychiatr umí nejlépe zvolit správné antidepresivum, nejlépe ví, kdy a jak vysazovat psychiatrické léky. Neváhej za ním zajít, svěřit se mu se svými psychickými problémy, které u tebe spustily depresi, průběhem dosavadní léčby a tím, jak se cítíš aktuálně. Psychiatr je nejlepší volba pro zachování tvého duševního zdraví:))

Mša
1x

Zdravím všechny :-) Mám ted menší obavy... Cipralex beru cca 7 měsíců. Tenhle týden nějak nemužu usnout večer. Taky se mi stalo, že jsem měla uzkostný stav, na tohle nejsem zvyklá co beru cipralex. Nevím co se to děje. Snad se mi to nevrací! Jinak jsem ted doma, skončila jsem na vš, protože mě to nebavilo, čeká mě uřad práce, ale mám v plánu jít na jinou vš! Prostě se nudím a nic mě nebaví. Cipralex neberu pravidelně, občas si ho vezmu odpoledne, někdy večer, už na to nějak kašlu. Třeba je to tím. Taky mi vadí, že jsem přibrala, jsem dost oplácaná :-(.Už se těším až bude teplo a bude svítit sluníčko:-)) Dopusud jsem si myslela, že když beru cipralex, tak mi musí být pořád fajn, že mně nemůže být občas špatně(uzkost, nespavost).. Mýlím se snad?? Děkuji za odpověď. A všem lidičkám, kteří berou antidepresiva, moc fandím a držím palečky:-)) Musíme bojovat ;-)

Hana

Dobry den,je mi 20. Brala jsem cipralex pred rokem,pak jsem ho vysadila. Tento rok jsem mela nejake deprese a tak jsem si vzala pulku 1 den a 2 den,zacalo me jakoby stipani v pravem spanku,bojim se ze jsem neco udelala spatne mam divny pocit. Muze to byt od toho ?

Hana

Dobry den,je mi 20. Brala jsem cipralex pred rokem,pak jsem ho vysadila. Tento rok jsem mela nejake deprese a tak jsem si vzala pulku 1 den a 2 den,zacalo me jakoby stipani v pravem spanku,bojim se ze jsem neco udelala spatne mam divny pocit. Muze to byt od toho ?

Míra
2x

Hanko, Cipralex je lék, který se váže na lékařský předpis. Letos jste si ho nasadila sama (užila jste zbytkové léky z loňska) nebo vám ho předepsal lékař? Nejspíše zbylé z loňska, viďte? Samoléčbu psychofarmaky považuji za obrovský hazard s vlastním zdravím. Píšete, že se u vás opět objevila deprese. Navštivte co nejdříve odborného lékaře, svěřte se mu s vašimi aktuálními psychickými problémy, tím, že se u vás deprese objevila, i tím, že jste užila dva dny po sobě polovinu tablety Cipralexu. Jedině odborný lékař dokáže posoudit, zda-li má štípání v pravém spánku nějakou spojitost s nasazením Cipralexu. Deprese je nemoc, která je v dnešní době léčitelná. Hlavně jí nedovolte, aby se prohlubovala a skličovala vás a omezovala v běžném životě. Při vyšetření spolupracujte s lékařem, jedině tak vám předepíše pro vás vhodné antidepresivum, které vám pomůže...

nathalie
1x

Ahoj, tak to ja jsem zacala zase uzivat cipralex, brala jsem ho i v dobe kdyz jsem byla tehotna, doktorka mi rekla, ze tenhle lek je mozne brat i v tehotenstvi. Po porodu jsem chtela zkusit jine leky, protoze se mi porad zda, ze jsem jakasi unavena a potim se. Je pravda ze lek beru v pozdejsi hodinu, a to vetsinou az tak kolem 14 hod, tak nevim jestli to muze byt i tim. Doktorka mi rekla, ze aby jsem ho brala tak nejpozdeji do te 15 hod. Vetsina Vas tu pise, ze lek berete rano, tak to taky zkusim. Treba se nebudu citit tak unavena. No a to jsem chtela napsat jeste. Ze jsem po porodu zkusila jiny antidepresivum a to - deprex. Doktorka mi ho doporucila, pry je to dobry antidepresivum, jenze zacatky byly sileny. Busilo me hodne srdce, a tak jsem se dost zalekla, a prestala ho radeji brat. Nevim, mozna by to bylo jen v zacatcich, jenze rychlejsi tlukot srdce zpusobeny praskama mi fakt nahanel strach. Je to psany i v nezadoucich ucinkach, Takze jsem zase zacala brat cipralex. Zda se mi to byt dobry lek, jen postradam elan, byvam casto unavena. No kazdopadne zkusim si ho davat rano, a uvidim.

dana
1x

cau,cau jesti muzu poradit ber ho rano je proti unave,takhle mi ho predepsal doktor a je to super papa

nathalie
1x

Dneska uz jsem si prasek vzala rano. Beru jeste - alerid, to je prasek na alergii. jsem si myslela, ze to muze byt treba touhle kombinaci prasku zpusobeny, ze byvam tak utahana, ale dokrotka mi rekla, ze by to nemelo byt. Alerid totiz beru taky rano, tak si rikam, jestli ho nemam zacit brat radeji vecer. Na to se zeptam jeste doktorky na alergologii.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce