Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

panická ataka

Všechny vás zdravím kdo trpíte těmito psychickými problémy. Mě před půl rokem zemřela babička a následně po její smrti mě popadaly také stavy na vybulení. Myslela jsem si, že se mi vrátila epilepsie, protože v mých 16 letech jsem byla hospitalizována pro epi záchvat, ale mohla jsem si za něj sama. Tudíž jsem se dostala do bludného kruhu, kdy jsem měla pořád strach, že se mi to vrátí. Byla jsem na EEG a bylo v pořádku, ale já jsem pořád měla strach. Byla jsem u psycholožky, ale z toho jsem byla ještě více rozhozená, minulý týden jsem byla u psychiatra a ten mi předepsal remood. Když jsem se dozvěděla jaké má vedlejší účinky, tak jsem se rozhodla, že si zkusím pomoci sama. Koupila jsem si na doporučení knihu od nakladelství GRADA: "Jka se zbavit napětí, stresu a úzkosti". Můžu vám říci, že na spostu problémů, které nás provází, je určitě tato kniha účinná. Díky ní jsem spoustu věcí pochopila a člověki se musí naučit hlavně pracovat s myšlenkami (pokud to tedy ještě jde). Teď si chci koupit knihu od stejného vydavatele: "Sám sobě psychologem". Možná to někomu z vás pomůže. U mě už ty úzkosti nejsou takové jako byly, pomalu se lepším a učím se relaxovat. Mějte se moc pěkně.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
bogi

a muzu se zeptat jaky jsi mela problemy?? teda spis jaky priznaky? jak ti bylo, kdyz na tebe dolehla uzkost a strach?

Kája

Ahoj všem,mě se panické stavy začaly objevovat věkem, v souvislosti se strachem z osamělosti a samoty,ale takhle jsem si to ujasnila až v poslední době,několik let jsem vůbec nevěděla,že mám deprese,myslela jsem si,že je to nějaký můj špatný povahový rys a jsem líná:-),pak se přidala silná nespavost a vyústilo to před třemi lety právě v tu panickou ataku.Od té doby toho vím o panice a depresích docela dost. Rok a půl jsem brala Citalec,pak jsem jej postupně vysazovala a přesně rok jsem víceméně život zvládala bez antidepresiv a nebylo to lehké. Ale učila jsem se odkrývat příčiny a následky a asi jsem zapracovala na sobě hodně.Přesto - tento týden se o mně už dvakrát panika velmi silně pokoušla a pokouší.Zatím beru homeopatika a snažím se odvádět myšlenky,uvolňovat napětí atd.,ale nespavost teda nezvládám...nevím,co dělat.

alča

ahoj jsem tu poprvé mě se panika začala projevovat v souvislosti s tím kdaž jsem zjistila,že můj manžel bere pravidelně pervitin !!!!!to mě naprosto rozjelo tuhle psych. rozhodilo.nastali šílený stavy strachu co bude,hlavně jsme měli malinký děti.ted už jsme 3,5 roku rozvedený ataky mám už méně častý, ale jen díky tomu že beru citalopram ratiopherm 20 mg denně a při atace si vezmu neurol 0,25.ze začátku jsem brala neurol 1 mg a kolikrát mi to nastačilo.pak mi psych. napsala sertralin sando,který mi vůbec nesedl.byla jsem uplně sjetá,zvracela jsem,zimnice ,a spala bych od rána do večera.pak mi právě nabídla ten citalopram a žádné vedlejší účinky, ataky přicházeli minimálně o polovinu mím často.jo akorát jsem po něm vlastně přibrala asi 7 kilo bohužel,ale za to mi tyhle AD rozhodně stojí.mám 2 roky přítele který o tomhle nemá ani páru.ví že beru prášky a proč ale moc se mi na nic neptá.jsem ráda že chodí všude semnou protože největší záchvaty paniky jsem měla hlavně v krámu.to bylo šílený do supermarketu jsem nemohla vůbec,tak jsem obcházela různý malý krámky,zaplat pánbůh za ně....o MHD ani nemluvě.nějak jsem se rozepsala.... a omlouvám se za chyby.jo jsem štastná jak blecha,že existují takovéhle stránky.narazila jsem na ně před 2 dny vůbec jsem netušila,že je tu o všem co potřrbuju vědět a taky že na to nejsem sama.zdravím a krásný večer. A.

JaKas

Ahojdy, Asi také trpim panickou uzkosti.... Zacinam o tom vazne uvazovat. Dnes jsem mi bylo opet "blbe." Trva to uz, tak nejak, od brezna. Ohodnotila bych se, že funguji na 30 procent. Mam vsechny priznaky ktere jsem vycetla + jeste nejake navic. 'Dnes, když mě to z niceho nic opet prepadlo, jsem si dokonce poprve napsala poznamku: Bolest na prsou, kolem klíčních kostí, mžitky před očima, zpotila jsem se po celém těle, hlavne pravé chodidlo. To jsem si napsala proto, protože když mi je relativne dobre a ličím své neprijemne stavy nekde u doktora, doktorky, tak je nedokázi popsat. Uz jsem takova, ziji pritomnosti. Ano, je to pravda, i dnes se mi to prihodilo na miste, z kterého se neda uteci. Byla jsem sama v obchode, bez moznosti vystridani kolegyni, bez moznosti zamknout a odejit... To same mívám kdyz musim byt sama se svým ditetem (5 let, ještě mám príma syna 22 let, ale uz nebydli s nami). Desí me predstava co by se stalo, kdybych pred nim zkolabovala a vydesila ho, nemumí ani ještě vytočit tel. číslo....... Jak se to vsude pise, desim se, co by kdyby....proto uz nechci letet sama na dovolenou s ditetem, vlastne bych nerada zkazila dovolenou ani mému mužovi, desím se Vánoc a nákupu s ním spojených. Už jsem v jedné světlé chvilce nakoupila pod stromeček holčičce tašku do školy atd., nechci aby na to byl můj muž sám kdyby...... Někdy s vypětím sil připravuji na druhý den věci do školky, myji nádobí, vše pouklízím před spaním... nutím mého muže aby i on neodkládal některé své povinnosti až na ráno, co kdyby se něco stalo??!! ( myslím tím se mnou, aby potom stihnul školku a všechny své povinnosti). Mám to ale trochu komplikovane. Vloni v červnu mi odoperovali štítnou žlázu. Na endokrinologii jsem prý OK a dál se se mnou o mých stavech doktorka už dvakrát odmítla bavit. Prý si to všechno moc beru, moc se sleduju, at jsem rada, ze vsechno dopadlo tak jak to je...Další kontrola mě čeká až v únoru. Mám si prý najít psychologa. Zkoušela jsem si i ubrat hormon štítné žlázy do doby, co jsem se cítila relativne OK....nepomohlo... radeji opet beru doporucené davkovani, ale nektere priznaky vypadaji jako z predavkovani.Tlaky na mozku, padaji mi nyni vice vlasy, sucha kuze, uzkostné stavy...Zkousela jsem se preobjednat jinam, ale nikde neberou nove pacienty, mám být ráda, že jsem tam kde jsem.... Pred operaci jsem byla fakt v "poho" Ty hrozne stavy zacaly az letos na jare. Jeste me zlovb krk. Zlobil měl i před operací a já to přičítala tomu, že mi ve štítné žláze roste "uzel" a po operaci vše zmizí. Vázne mi jidlo v krku, tlaci me ohryzek, vypada to, jako kdyz skrti rolak a kdyz se predklonim, tak mi tepe v krku a citim, jako bych mela na krku zavazi. Mluveni me strasne vycerpava, ohryzek skrti, svira.... V Motole mi rekli, ze mam hlasivky v poradku, nekourim a tak neni predpoklad, ze bych mohla mit rakovinu. Vysetreni by pry bylo slozite a pod narkozou. Nedavno jsem byla na rentgenu jicnu. Nic se tam nepotvrdilo. Prakticka doktorka mi nechala udelat nejake rozbory krve a jinak jsem zadna vysetreni nepodstoupila a neumim si o zadna jina požádat a sama prakticka lekarka mi rekla take abych si nasla psychologa, ze me nemuze stale posilat na vysetreni (jsem jich snad tolik zatim nemela???) Ani nevim o jaká vyšetření bych zadat mela??? Byla jsem na mamografu a pravidelne gynekologic. prohlídce. Jo, ještě jste mi v uvodnim clanku pripomneli (uz nevim čím), že když musím jít po ulici, tak si predstavuji, že jdu lesem a brodim se listím.... na to jsem přišla včera, pomohlo mi to. Ale jen jsem dorazila domů s holčičkou ze školky, tak mě přepadla neuvěřitelná zimnice. To se mi stalo poprvé. Jo, ještě v létě mi pomáhalo, že jsem vzala kolo a jela se projet, nebo rotoped, těšila jsem se na večer, až si naliju sklenku vína, mé oblíbené rychloprocházky už ani nápad, točí se mi hlava a cítím se dezorientovaná, Chci říct, že už postupně nemám žádný únik, bojím se cokoliv. podniknout.... Chci si užívat své děťátko a obyčejný život. Jsem celkem skromný člověk a spokojím se s málem. Mám vše, co potřebuji ke spokojenému životu. Jen kdyby na mě nepřicházely skoro každodenně ty děsně vyčerpávající stavy. Na únor jsem objednaná na neurologii, kontorola na endokrinologii (ale tam to bude o ničem). Měla bych ještě podstoupit nějaké vyšetření???? Jestli to je ale panicka ataka, nechci brát zádné preparáty, neberu ani antikoncepci a ted musím brát hormon stítné zlázy a to jsem odpůrce prášků.... to mi staci. Jak se z toho dostat??? Kdysi jsem trpěla depresemi, ale dostala jsem se z toho sama tím, že jsem se začala učit německy, chodit do fitka a vytáhlo mě z toho kolo. Nyní to nějak nejde, nemám energii a když jdu např. na brusle, je mi potom hůř..... JaKas, 43 roků.

sufri

zdravim. mam podobny problem. mam obavy ze smrti, bojim se ji a to mne dohani do stavu, ze se mi vypne mozek, a myslenka je doprpvazena depresemi a uzkosti, uzivam antidepresiva-sertralin-sando a jsou pro mne velmi ucine, dekuji s pozdravem sufri

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce