Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

dlouhodobě zvýšená teplota

Už 8 let mám téměř pořád zvýšenou teplotu spojenou s bolestí svalů a kloubů, také časté infekce horních cest dýchacích. Krevní obraz, který mi dělali na imunologii je dobrý, EB virus který jsem měla, mi při posledním rozboru krve nenašli.Teploty mám ale stále. Už opravdu nevím na koho se obrátit.Petra 36 let

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
petra
21x

Dobrý den, co se týče zvýšené teploty, tak jsem řešila obdobný problém. Byla jsem po nemoci (zánět průdušek) a užívala jsem dvoje antibiotika, přesto mi ale odpoledne naskočila teplota k 37,1 až 37,2 s tím, že jsem ale žádné jiné obtíže (kašel, rýma, bolest) neměla. Dnes jsem byla na sedimentaci, která proběhla bez problému a doktorka se k zvýšené teplotě vyjádřila tak, že pokavad se nepohybuje nad 37,5 není co řešit. Teplota prý celý den kolísá stejně jako krevní tlak, nejvíce i po jídle. Proto se není v tomto směru čeho obávat, když to není doprovázeno dalšími obtížemi. Přesto bych ale doporučovala krevní testy. Přeji brzké uzdravení.

Petr
1x

Dobrý den, jsem kluk a je mi 17 let. Už skoro 2 týdny mám pravidelně večerní teplotu okolo 38 C a ráno okolo 36,5 C. Nevím co je to zač a jako jeden z problémů u mě byl že mě první týden sužovali křeče břicha a momentálně mě sužuje bolest hlavy, pokud někdo ví jak to léčit děkuji za odpověď. A ještě otázka, smím s tím chodit do školy?

Petr
1x

Ještě mám problémy s únavou.

Eva
1x

Dobrý den, určitě k lékaři na krevní test - rozbor. zdravím E.

Karel

Dobrý den, mám 12 let a každý víkend mám zvýšenou teplotu 37. 2 a nevím co s tím

Petr
51x

Měl jsem několik let stejný problém, zvysene teploty 37 - 37.2Ć, spal jsem 12 hodin denne, unava, hnus...bral jsem asi 6 antibiotik, podstoupil tisíce vyšetření, odberu krve, testu na alergie a pak mi nakonec doktoři tvrdili, že tám od nervů, že sem prý nervák. Blbbost hrozna!!! Tak jsem se nakonec dostal to energy, kde mi pani merila na prstech nejakym strojem. Jak jsem to videl, tak jsem si v duchu rekl, ze to jsou dalsi vyhozeny penize. Jenze pani pak prisla k tomu, ze jsem mel v detstvi mononekluozu. (Ted je mi 27) a ze prej jsme u toho. Jatra se prej praskama zahoji do takovyho stavu, jako kdyz se odrete, udela se vam strup a pod nim pak ta cervena, tenka zranitelna kuze. Zahojeny to je, nekrvaci to, ale neni to dohojeny a je to porad zranitelny. To stejny prej sem mel s jatrama. Tak mi dala nejaky kapicky a mineraly (tusim, ze se to jmenovalo Regalen) nechal jsem tam asi 2000,- a zacal je uzivat. Po nekolika dnech mi teplota spadla. Jak na ni za ty roky uz bylo telo zvykly, tak me tak prijemne bolela hlava. Behem 5 dni jsem byl bez teplot. Vybral jsem 2 ty flasticky a uz se mi to nevratilo. BOMBA! Od ty doby proste verim bylinkam vic nez praskum.

Jana Malá
16x

Peto, prosím,co to bylo za přístroj, to měření? Dík za odpověd.

Xenie
1x

Supertronic

Tomáš

Oxymetr

Eva

Oxymetr měří okysličení krve, s tímto popisovaným nemá vůbec nic společného.

Žaneta
5x

Dobry den, trápí mě ten samy problém..taktéž jsem prodělala v 11ti letech mononukleozu, nyní je mi 27. Teplotu mám pravidelně zvýšenou. Mohla bych Vás požádat o kontakt, kde Vám pomohli? Předem velice děkuji.

Dana
1x

Dobry den, moc rada bych Vas poprosila o kontakt na pani od Energy, ktera Vam pomohla srovnat teplotu. Mam ji okolo 37.2 jiz pres rok, od prodelane virozy a vubec nevim co s tim. Trapi me i unava. Moc Vam dekuji.

Petr
1x

Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat, zda víte co to způsobuje. Mám podobný problém a hlavně mě dělá problém i únava.

Zuzka
2x

Dobrý deň. Mám ten istý problém. Ako ste sa z toho dostali? Čo ste presne užívali?

Roman
5x

Dobrý den, potřeboval bych pomoct nebo poradit...maminka byla před 3 roky na operaci slepého střeva a od té doby má skoro každý den zvýšené teploty 37.5 (+-).Pozná to, že ji začnou bolet záda a je unavená, že by prospala klidně i celý den.Krevní obraz má v pořádku a doktoři si ji mezi sebou pohazují jak horký brambor...Už opravdu nevím kam se obrátit nebo co dělat...Uvažoval jsem i o tom,že bych to dal do televize aby se s tím začalo něco dít, ale kdo ví jestli by to pomohlo...Děkuji za jakoukoliv odpověď a radu!!!!

Dědek
4x

Romane, matka ať užívá extrakty lichořeřišnice a tužebníku několik měsíců

Roman
3x

Děkuji za radu snad ji to pomůže...

MONIKA
5x

PRODĚLALA JSEM STREPTOKOKA A STAFYLOKOKA,TEPLOTY 37,5.NASADILA MI DR.ANTIBIOTIKA ROVAMYCINE,KTERÉ NEZABRALY,STÁLE PŘETRVÁVALY TEPLOTY 37,3.TAK TO JEŠTĚ PŘELÉČILA PENICILÍNEM,ALE TELOTA JE ZVÝŠENÁ 37.POŘÁD SE POTÍM,NECÍTÍM SE NEJLÍP,JSEM UNAVENÁ.SPORTUJU,HRAJU VOLEJBAL ,NEVÍM CO MÁM DĚLAT,ABY MI UŽ KONEČNĚ BYLO FAJN JAKO DŘÍV.PROSÍM O RADU,MOC DĚKUJI.

Marek P

Zdravím, povedlo se vyřešit? Mám to obdobně, kontakt [email protected], prosím o kontakt. Díky.

MONIKA
2x

JEŠTĚ DODÁM,VÝSLEDKY Z KRVE BYLY VŠECHNY V NORMĚ,SEDIMENTACE,CRP,KREVNÍ TESTY,MONONUKLE.,BORELIOZA,JENOM MÍRNÁ ALERGIE NA ROZTOČE BERU XIZAL.DÍKY ZA RADU.

Markéta
2x

Dobrý den, po opakovaných angínách mám už 6 měsíců teplotu. Na jaře tohoto roku jsem měla dvě angíny, které jsem přeléčila nejdřív peniciliem, pak pendeponem (píchaný penicilim). S atb jsem se pak učila na těžkou zkoušku na VŠ a den po jejím složení se mi teploty vrátily a od té doby je mám už 6 měsíců. Pohybují se v rozmění 37 až 37,5. Zkoušeli mi to přeléčit Duracefem, protože mi našli v nosohltanu zlatého stafylokoka, ale nic. Byla jsem proto na operaci mandlí, opět bez výsledku. Jinak všechna vyšetření bez nálezu, byla jsem i na vyšetření na teploty neznámého původu na infekci (zkoumali mononukleozu, chlamydie, štítnou žlázu, atd.), dělali mi PET CT, vše negativní. Žádný zánět v těle prý nemám, nejspíše je to prý psychické. Tyto teploty nedoprovází žádné bolesti ani nic podobného jen jsem každý den příšerně unavená z toho neustálého fungování s teplotou, špatně se mi spí a samozřejmě se mi to podepisuje na každodenní kvalitě mého života, kdy nejsem schopna normálně fungovat. Jen dodávám, že mám alergii na roztoče. Budu opravdu moc ráda pokud někdo máte nějaký tip, co by to mohlo být, protože jsem už vážně zoufalá. Děkuji.

anonym
1x

nejspíš je to chlamydie pneumonie, mám to za sebou a nebo jiný vir je potřeba ATB a chlamysan i ostatní bylinky, tady se nedá nic napsat jedině e..il

Simona

Dobrý den, za jak doouho jste se z CPN vyléčila?

anonym

Není to u každého stejné, ale trvá to dlouho i roky.

Marcela

Mohu se svami spojit prosím e-mail..babakovagrosanda @seznam.cz

Jarmilka
6x

Mám od mládí zvýšenou teplotu kolem 37.2, prý je to normální, ale poslední dobou mívám i 37.8 a to už je horší,protože nevím z čeho.Nemám rýmu ani kašel,trochu mě bolí nohy. Před několika lety jsem byla pozitivní na borelie (přeléčena na inf.odd.), nato mě našla MUDr. Kadlecová chlamýdie (je mě 65 let a promiskuitní jsem nebyla ani já ani manžel, přeléčena), teploty se střídají,období kdy nemám teplotu, a za měsíc znovu,už se mi nechce ani k doktorovi.protože stejně na nic nepřijdou, už se bojí,jestli by to mohla být nějaká skrytá rakovina, krev je v pořádku,beru na ŠŽ Euthyrox 100 mikrogr.Prosím poraďte,děkuji.

Romana
4x

Ahoj Jarmilko, tak já mám stejný problém jako ty. Stále přetrvávající teplota , bolesti koubů a svalů, hlavy. Mám potvrzené chlamydie trach.- a taky já ani muž nikde netrajdáme. Zatím léčím ATB, potom chci přejít na detox. Snad to klapne. Přeji hodně zdraví. R

Kristýna
6x

Dobrý den,je mi 19 let a už přes 2 roky mám každý den zvýšené teploty ( 37-37,5 ).Beru antikoncepci ,ale můj lékař řekl že z toho to mít nemůžu.Teploty mi začali po operaci slepého střeva.Jinak asi před půl rokem mi zjistily Zlatého stafylokoka v nosu.Dostala jsem antibiotika ale teploty se nezměnily.Mimo odběry krve mě doktor nikam jinam neposlal.Prý neví co stim.Jsem pořád unavená,i když spím 13 hodin,nejsem vyspaná,nemůžu se soustředit na učení.Nevím na co mám čekat,jestli mi doktor něco zjistí,nebo jestli to přejde samo. Děkuji za jakoukoliv radu.

Hanna
4x

Dobrý den, měla jsem zvyšení teploty do 37 večer - co to je? Lekáří řikají - je to v pořadku, ale není pro mně. Děkuju předem za odpověd'.

Dědek
2x

jako u každého, asi chlamydie, užívej vhodné bylinné extrakty, dlouhodobě

Terezka
6x

Paní Hanno, večerní teplota do (nebo i přesne) 37° je úplně, ale úplně normální. Ráno má obecně člověk nižší teplotu, jelikož se mu přes noc, kdy odpočívá, zvedne počet leukocytů (bílých krvinek), ovšem večer, po celodenní práci je člověk vyčerpaný, celý den chodí mezi miliony infekčních podnětů představujících potenciální nebezpěčí pro Vaše tělo, se kterými musí bílé krvinky bojovat, a tak se jejich počet zmenší a teplota Vám může narůst. Opravdu v případě večerní teploty 37° není co řešit. Obzvláště pokud se Vám tak stalo jednou.

Lenka
26x

Úplně, ale úplně normální to rozhodně není. Pokud má člověk celoživotně svoji stálou teplotu 36,6°C a začne mu kolísat kterýmkoliv směrem, něco není v pořádku. Jenže to by musela být ochota a pochopení pacienta, a snaha mu pomoci. Což dnes hodně často neplatí. Pokud něco bolí, tělo dává najevo, že něco je špatně. To je prostě projev organizmu, o tom věděli lékaři před tisíciletími. Dnes je tato pravda přehlížena a bagatelizována. Totéž platí pro tělesnou teplotu. Jistě, nelze házet všechny do jednoho pytle, samozřejmě je každý originál. Ale každý své tělo a jeho reakce zná. Ví, že nebýval unavený, polámaný, bez energie. Jenže když ono je přece jen jednodušší označit pacienta za hypochondra, případně ho šoupnout na psychiatrii

Xxx
6x

Naprosto souhlasím. Nejraději vám řeknou že je to od nervů a smetou to ze stolu. Všude se dočítáme jak nemáme signály těla ignorovat a když to děláme dozvídáme se že jsme na nervy nebo trpíme pohledy pohrdajících lékařů , kteří za nás nechtějí utrácet bonusy na dalších vyšetřeních. Nakonec to zvdáme a proste si tak žijeme s vědomím že v pořádku nejsme ale musíme se tvářit že jo. Pokud nechcem být za hypochondry. A žijeme si tak na 50% ze sta. Je to smutné a depresívní. Držím palce všem kteří hledají ať najdou

Tomáš

Uplně normální je že přes den má člověk výkyv teploty o 0,5 C s tim že kolem 5hod ranní bývá nejnižší a kolem 18h - 19h klidně atakuje 37 stupnu.

Honza

Dobrý den je mi 19.let asi před týdnem jsem měl rýmu a kašel ležel jsem asi 4 dny v ppsteli a teplotu jsem neměl. Nevím proč ale tedka okolo 15:00 mi teplota kolísa 37-37,5 a dotoho mám ještě stravovací potíže beru léky na žaludek myslíte že to muže být od těch stravovacích problému? Děkuji za odpověd.

holka
2x

Taky mám pořád teploty . Hlavně počinnosti. Stačí běžný úklid,vysávání a pod.

Dědek
5x

užívej dlouhodobě bylinky, lichořeřišnici, tužebník atd.

Denisa
4x

Dobrý den, náhodou jsem narazila na tyto stránky. Jsem zoufalá, a tak hledá odpovědi na internetu. Bojím se o svou maminku, které je 48 let. Během 5 měsíců prodělala 3 chřipky, vždy u ní trvají 2-3 dny a pak je několik dní oslabená. Teplotu má zvýšenou, horečky nemívá. Všimla jsem si, že teď poslední dobou je i dost unavená...chodívá si odpoledne a někdy i dopoledne lehnout, když má čas a není v práci. Do toho se prořekla, že má nepravidelnou MS (prý je to kvůli přechodu). Celkově se mi to nelíbí, už jsem se s ní pohádala, protože ona je nejchytřejší, nic jí není a k doktorům (obvoďàk, gynekolog..) nepůjde. Podotýkám, že na gynekologii nebyla 8 let. Chudokrevná je celý život, prodělala těžkou boreliozu asi před 18 lety. Bohužel víc nevím, protože na žádná vyšetření nechodí. Má problémy se spaním, ale už přes půl roku bere trittico a spí dobře. Celkově se mi to nezdá. Děkuji za jakýkoliv názor, co by to mohlo být.

Dědek
4x

je to jak píšeš, ale nemůžu tady psát nějaký názor,jedině email

Míša
3x

Dobry den mam uz dva tydny teplotu.Brala jsem antibiotika ty mi nepomohly skoro vubec,teploty mam okolo 37.0 temer cely den.Byla jsem na odberu krve CRP mam dva.Muze to byt z prepracovani z prace? Nikdy jsem s tepotama problem nemela. Dekuji za Vas nazor s pozdravem M.C.

Jana
1x

Ahoj Míšo, mám stejný problém. Po viróze mi zůstaly teploty asi 37 - 37,2 (občas trochu klesnou). Testy a CRP v pořádku a taky nevím, co se děje. Od začátku virózy je to už měsíc. Takže držím palce a soucítím. Jana

Jindra
5x

Teploty mám taky. Začaly mi hned na 38°C pak kolísaly mezi 37,5 - 38,5 a cca po šesti týdnech mi kolísá mezi 36,6 - 37,2. Po třech týdench teplot mi řekli, že mám Cytomegalovirus. Takže po dvou měsících onemocnění mám teplotu mezi 36,6 - 37,2 a necítím, že by se něco zlepšovalo. Mám trochu zažloutlé oči, takže játra asi pořád nejsou v pořádku, ale podle testů prý ano.

Lucka
2x

Jsem na tom hodně podobně, měsíc léčím cytomegalovirus a pořád zvýšené teploty...

Zdenka
6x

Mě často bolelo v krku a měla neustálé teploty 37,2 i v létě, doktor na ORL mi řekl, že to mám chronické a že se s tím mám smířit, tak jsem se 3-4 roky smiřovalo a až to bylo neúnostné, tak jsem hledala na diskuzích a našla, že bych si měla udělat testy na plicní chlamýdie. Když jsem to řekla u doktora, tak samozdřejmě, že to udělají a že to můžou být ony. Testy byly pozitivní a teď se budu léčit. Jen mě nejde do hlavy, proč si na to člověk musí dojít sám!! Tak se nenechte a bojujte.

Aleš
7x

Jsem na tom podobně. Začalo to v loni v únoru. Bolesti v krku, kašel a do toho teploty tak do 37.5. Požil jsem spoustu antibiotik i když jsem měl sedimentaci a CRP v normě. Udělali mi snad všechny možné testy a všechny byly bez nálezu. Když jsem se na infekčním zeptal, zda to nemůžou být Chlamydie pneumonie, na které jsem byl v 19i letech přeléčen, tak mi dr. řekla, že ty má každý, a že testy na ně jsou zbytečné. Po 5i měsících trápení mi testy nechala udělat obvodní doktorka a měl jsem všechny 3 markery pozitivní. Do toho se mi přidaly úzkosti a deprese. Byl jsem přeléčen Doxyciklinem. Dnes po roce teploty do 37.2 a opakované záněty horních a dolních dýchacích cest. Před pár týdny jsem dobral penicilín, po kterém mi odezněly úzkosti a deprese. Když jsem se ptal dr. jak je možné, že po penicilínu jsem v takovém stavu, že bych mohl vysadit antidepresiva, tak odvětila, že je to jako placebo. Nevím jak si to už mám vysvětlit. Dnes výtok z ucha a stále zvýšená teplota.

Dan
8x

Stále máš chlamydie pneu., když si o tom hodně přečteš zjistí, že se to nedá vyléčit nebo hodně problematicky a doktoři nemají znalosti, aby věděli, jak nebezpečný to může být viz příběh Sarah - manželky doktora Wheldona. Doktor sebe a manželku vyléčil antibiotickou léčbou, kde používal 3 druhy antibiotik (ATB) po dlouhou dobu cca 1 rok. Člověk po ATB má jen menší množství chlam. a proto někdy příznaky odezní.. Někdy odezní i na další dobu, protože to může nějakou dobu držet immunitní systém. Po namnožení se vše vrací zpět nebo po snížení immunity se zase potvory projeví. Myslím, že to je skoro neléčitelný a člověk z toho může mít jen samý kvality typu: roztroušená skleróza, astma, Chronova nemoc, atd.

mirka
2x

Dobrý den, taktéž mám ten samy problém-už 2 rok zvyšena teplota a vůbec nevim z čeho. Doktor mi bere jen krev ale žádné jine vyšetření nedela,připadám si jako hypochondr když me tam porad vidi a stejne se to k ničemu nehne. Vždycky odejdu bez odpovědi. Dost mi to leze na nervy .uz jsem z toho poradne vystresovana a nevim jak dal.pripada mi ze doktori to neberou nijak vážně. Jine problémy nemam možná jen obcasna úzkost. Ach jo :/

Dan
7x

To jsou jasný chlamydie pneumonie (plicní). Jestli Vám nikomu doktor nechce pomoct, tak je to kretén a neměl by vůbec ordinovat -> změnit doktora. Klasicky se musí nechat udělat testy na všechno možný. Od chlam., borelioza až po revma atd. atd. Je toho tolik..

petrajka
2x

Dobrý večer, teď vás asi všechny,v uvozovkach, trumfnu, mám již teploty 37-37,5 sedm let,mám vyšetření tak dokonale,za ty léta, jsem vyšetřena od mozku až po prsty u nohou a na nic se nepřišlo, jen sedimentaci mám neustále okolo 30ti,ale všichni doktoři tvrdí, že jsem zdravá, jsem už z toho úplně zoufalá a neustále unavena,někdy říkám, že mám pocity, že neunesu vlastní telo,byla bych velmi vděčná, kdyby mi někdo mohl poradit,třeba bylinky,ale už jsem rovněž vyzkoušela různé tinkturý, ale bezvysledne,děkuji predem [email protected]

Jean
3x

petrajka : za sedm let je v těle spousta chlamydie a následků, dej si udělat test PCR na CPN, nehradí VZP, hledej cysty, léčba doživotně, platí všeobecně.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce