InzerceFaraonova výzva

ukončení léčby antidepresivy

ahoj.po 8 měsících jsem vysadila antidepresiva(citalec).již tři dny ho neberu a jsem pořád strašně unavená,mám mírné bolesti hlavy a občas pocit na zvracení.máte s tím někdo nějaké zkušenosti?a za jak dlouho to přejde?

Inzerce
Odpovědi
jimmy1 poděkování

viz nadpis držim palce, zvládne to!!

Reagovatpoděkovatnahlásit

4. června 2006, 20:42:14

Nella1 poděkování

Ja jsem brala citalec temer 2 roky, postupne jsem snizovala davku 3 mesice po skonceni se deprese vratila

6. června 2006, 23:04:58

Lada3 poděkování

Ahojky,stejná antidepresiva jsem vysadila ,ale pozor po deseti letech.Postupně, po konzultaci s neuroložkou. Snižovala jsem dávky postupně. Hurá začala jsem i normálně spát.Při léčbě antidepresivy jsem dokázala až 4 noci nespat. Bylo to strašné.První týden úplně bez pohoda.Ale dále ouha! Začalo bušit srdce,bolet hlava, vysoký tlak předmrtvičné stavy.Už mi to připadalo, že každou chvíli musím umřít Nevěděla jsem totiž, že to může být to vysazení léku.Nervově jsem byla dost rozhozená, najednou se mi chtělo brečet, všechno mě rozčilovalo víc než předtím.Antidepresiva člověka totiž dost utlumí, takže je schopen tolerovat věci, které by jiný člověk nepřešel bez povšimnutí.U Vás to bude trochu jiný případ. Berete je krátce. Radím, bez konzultace s lékařem je sama nevysazujte.Držím palce. Lada

20. listopadu 2011, 07:04:35

pavlatko

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

4. června 2013, 14:03:27

Jitka

Loni na podzim jsem zkoušela vysadit citalek, Přestala jem citalek jíst ze dne na den. Lékař mi předepsal místo něj ze dne na den trittico, protože mi bylo docela dobře, jen jsem hůř spala, po pár dnech horor, po měsíci jsem se vrátila k citaleku, teď bych ho měla postupně začít vysazovat, ale udělalo se mi snad z té obyvy hůř, tak jsme to odložili... Držím palce.

26. června 2006, 11:17:11

beruška2 poděkování

Ahoj všichni!Já už několikrát brala antidepresiva a vysazovala.Vím,že když se vysadí dřív spíš to uškodí než pomůže,každý musí tak trochu pozorovat jestli,i přesto,že niní je lépe bude i po vysazení,já to zatím neuměla nikdy odhadnout přesně proto se k užívání vždy vrátím.Teď beru cipralex od půlky listopadu,už mi je lépe,ale vím,že po tom co se ti udělá lépe ho musíš ještě nejméně půl roku brát(podle dohody s lékařem)Nechtěla bych to tentokrát zanedbat.Naučila jsem se relaxovat cvičit dechovou gymnastiku,DOPORUČUJI....Udě lejte nějaký zlom něco nového,jeďte do psych.léčebny(jako lázně),začněte běhat,malovat,učit se na flétnu,kupte si kameru a zkuste si moderovat....Pokud nic neuděláte,nepůjde to nikdy(z vlastní zkušenosti)Po vysazení antidepresiv se neupínejte na to,že jste je vysadily,ale zkuste nějakou činnost....novou...Já bych antidepresiva vysadila teprv když bych si myslela,že zvládnu nemyslet na to,že je nemám atd.....Pokud máte nadměrný strach z toho co bude až vysadíte prášky,asi nejste ještě tak ůplně zdraví,toď názor lajka a člověka který v tom jede podobně jako vy...

9. února 2007, 10:06:08

Vendelin1 poděkování

vysadil jsem po dvou letech zoloft a po pul roce vsechno zpet. Malem jsem to odskakal. Nastesti mi jeste nejake prasky zbyly tak jsem je vzal a nastesti zabraly behem 48 h. Doporucuji mit v zaloze neurol. Funguje okamzite.

4. března 2008, 23:18:41

Franta3 poděkování

Když jsem vysazoval před lety Seroxat , který je spolu s Efectinem a Fevarinem antidepresivem s nejnesnesitelnějším syndromem z vysazení, dostavily se příšerné absťáky, oproti kterým byla předchozí deprese pouze slabej odvar !!! Řešil jsem to chlastem a nárazovými dávkami toho Seroxatu. Během čtrnácti dní to začalo být snesitelnější.

22. března 2008, 21:47:49

Veronika Antošová

Ahoj také beru Zoloft 50,místo Remoodu který mi nevyhovoal a zdá se být dobrý.

28. března 2011, 19:46:16

Luciana4 poděkování

ahoj všichni.už je to rok a půl co beru antidepresiva Velaxin 150mg,tzn. nejvyšší možné dávky tohoto léku.Na přelomu lonského roku jsem si sama naordinovala ukončení léčby,což bylo to nejhorší co jsem mohla svému tělu provést.zhruba po 3dnech od vysazení jsem začala mít nesnesitelné abstinenční příznaky.Bolesti hlavy,zvracení,silné zavratě,uzkost,unava,opět deprese,destruktivní myšlenky.........Měsíc jsem se takto trápila s tím,že to PŘECE MUSÍM ZVLADNOUT SAMA.Nezvládla.Manžel mě nakonec musel odvézt jako malé dítě na psychiatrickou ambulanci,protože ja bych tam sama prostě nedošla.Dostala lsem serotoninovy sok.Dnes už beru jen 50mg,opravdu už se snažím být vzorný pacient,protože deprese byly ve srovnání s abstakem prochazka růžovou zahradou..............

26. května 2009, 09:54:27

Muf6 poděkování

Reaguju jen na některé příspěvky. Bože lidičky, vy si ubližujete. Pokud se někdo rozhodne přestat úžívat, u těchto léků je potřeba pomalu snižovat dávku, min. po 3 týdnech vždy snížit, jinak se projeví nejen absťák, ale podle druhu třeba i další problémy!!! U některých léků je navíc doporučeno přestat např. až s jarem, tedy se zvýšeným slunečním svitem. Vysazovat na podzim a v zimě je přivolávání problému, v těchto ročních obdobích to padá i na silnou z dravou část lidí.

1. června 2010, 16:27:36

Daniel Macák2 poděkování

Ahoj všem nemocným, chtěl bych Vám zdělit několik mých poznatků. Moje matka je dlouhodobě (16 let) "nemocná" s depresemi. Začala když jí bylo 17let. Měla těžký život a její tehdejší lékeř ji poslal k psychyatrovi, který podle jejiho vykladu jak to probihalo, lekar vyslechl jaké má problémya předepsal prášky. Nyní je jí 46 let a její stav se vůbec nezlepšil. Právě naopak, natolik se zhoršil že nemůže vycházet na ulici a když už tak s obrovským odporem. Dnes jsem mluvil s jejím lekářem, u kterého jsem byl matce léky vyzvednou protože ji lékař dal venlafaxin mylan 150mg, který na ní měl řadu nechativních účínků, z příbalového letáku kde jsou popsány nežádoucí účinky řádově dvě desítky příznaků, které se v minulosti nevyskytovaly v takové míře, například skřípání zubů, třes, únava, výbuchy vzteku, podrážděnost, svědění, zmatenost, bolest hlavy a mohl bych pokračovat a nebyla schopná dojít k doktorovi. Musím ještě upozornit že se jednalo o nežádoucí účinky v době užívaní léku. Při komunikaci s lékařem mi bylo zděleno, že matka dochází dlouhodobě a že její duševní stav není v pořádku (což víme), řekl že vystřídala řadu léků (neurol, agrofan...) , ale žádný neměl kýžený výsledek. Zdělil jsem matčiny potíže lékaři a také to že matka se sama nemůže dostavit k lékaři a že ho prosí o vypsání předpisu na lék agrofan, který jí "vyhovoval". Řekl že nemůže vystavit předpis že se musí dostavit odůvodnění bylo že neví jaké to má na ní účinky a že se potřebuje domluvit sní, i když informace mnou zdělené vycházely z úst mé matky. Důležitá informace, která mi do celé situace vnesla zmatek je, že léky, které užívá mají téměř totožné složení. V opačném případě, pokud tedy nemůže vycházet má se rovnou přesunout do psychyatrické léčebny k intenzivní "léčbě". Nutno podotknout že tyto léčebny už navštívila několikrát. Na to sem odešel a vzal ji zpět venlafaxin mylan 150, který jsem donesl jako závadný. Lekář byl ujištěn že už nemá žádné leky. Proto se ptám, jaký smyls měla léčba 16 let, když pacient je stále nemocný. Težko si představuji situaci že bych měl 16 let v kuse angínu nebo jiné infekční onemocnění. Plně si uvědomuji fakt že se nejedná o fyzické onemocnění, ALE 16 let je dost na to aby se nedostavil výsledek léčby. Navíc jaký to musí mít dopad na její organismus játra atd. Při pročtení příbalové informace sem myslel že mě postihne srdeční kolaps. Pokud ste nikdy nečetly u antidepresiv "možné nežádoucí účinky" je to rozhodně chyba. Jaký smysl má lék, který má v informaci napsáno v nežádoucích učincích jako časté ( 1-10 pacientu ze 100) psychyatrické poruchy, když to má být přesně naopak, uvádím nejzávažnější - bizardní sny, nespavost, nervozita, útlum. sebevražedné sklony při prvním užití, při užívání, při vysazení. HLAVNĚ PSYCHYATRICKÉ PORUCHY V PRVNÍCH DNECH UŽÍVÁNÍ A INFORMACE ŽE LÉK SE MUSÍ BRÁT DÉLE NEŽ DVA TÝDNY ABY SE DOSTAVIL ÚČINEK. CO JE TEDY ÚČINEK A PRAVY SMYSL LÉKU ? OTAZKA JE JAK VÁM, NEBO MÉ MATCE BYLO PŘED UŽÍVANÍM, KAŽDÝ VČETNĚ MĚ MÁM OBČAS POCITY SKLÍČENOSTI, SMUTKU, ŽE STOJÍM ZA PRD A CO JÁ VÍM CO JEŠTĚ A KDYBYCH ŠEL ZA PSYCHYATREM TAK BY MI DAL NA TO PRÁŠEK A JÁ PAK MEL S VYSAZENÍM LEKU VETSI POTIZE NEZ SE SAMOTNYM PROBLEMEM!! DEKUJI ZA RELEVANTI ODPOVEDI JAK VYSADIT LEKY A TO NEJLEPE BEZ DALSIHO PSYCHYATRICKEHO SAZAHU. DEKUJI DMACAK@SEZNAM.CZ

31. srpna 2010, 11:32:31

M.T.4 poděkování

Deprese je v některých případech, bohužel i v mém, chronické onemocnění, se kterým se pacient potýká po většinu života. Já beru antidepresiva 15 let, tak jako jiní lidé berou léky proti vysokému krevnímu tlaku, cukrovce, srdečním chorobám apod. Možnými vedlejšími účinky léků bych se až tak moc neznepokojovala, na příbalovém letáku kteréhokoliv léku je jich uvedeno nejméně deset...

17. listopadu 2011, 01:54:59

lada

Ahojky, ještě jednou,podle zkušeností, které mám, viz. minulý příspěvek, si myslím, že bude pro nás jediným řešením snížení dávek na nejnižší možné minimum, ale nepřestávat brát.Držte se!!!

20. listopadu 2011, 08:39:39

Jitka1 poděkování

Ahoj, Citalec jsem brala cca rok, vysadila jsem je sama v létě, cítila jsem se dobře a i nyní se cítím dobře a spokojená, trpěla jsem více na migrény, nyní po vysazení Citalecu jsem zahájila léčbu Topimarkem (prevent.léčba migrény) a migrénu mám tak max. 2x měsíčně. Bývalo to i častěji. Psychicky se fakt cítím dobře, myslím, že depresi u mě tehdy vyvolalo nakupení starostí, potíží, dlouhá zima.... Přeju Ti hodně zdraví, trpělivosti a držím palce.

6. prosince 2011, 14:53:04

Martin Dospíšil

Ahoj beru citalec na panickou poruchu a je to v pohodě, ale mám vysoký tlak z toho..předtíám jsem ho měl normální a ted mám kolem 145/95 vcera jsem měl 150/100 co s tim mám dělat? Napiste mi prosim na mail biteking@seznam.cz dik

17. prosince 2011, 19:40:56

MvJ

Jestli je to ještě aktuální, tak to raději řekněte svému lékaři. Předepíše vám něco na snížení - váš tlak není zase tak extrémní, aby vám jej léky nedokázaly vrátit do normálu. Anitdepresiva jsou svinstvo, můj osobní názor je, že na deprese je lepší vzít třebas silnej Neurol a jít do hajan, pravidelné užívání léků je v tomto případě víc placebo, narozdíl od něj je to ale chemka, která někdy nadělá víc škody než užitku. Plácám se v tom přes patnáct let a AD způsobí jen to, že pocítíte touhu žít bez nich a jste tam, kde jste byl. Odezva minimální a vedlejší účinky maximální. Jsou hodně nenápadné, ale po vysazení si uvědomíte, že je lepší si to hodit než ty sr*čky brát.

1. září 2012, 21:22:07

MvJ1 poděkování

Taky jsem vysadil před pár dny Citalec a dneska začaly áčka. Projevují se zatím jen absolutní asociálností a pocitem v hlavě jako kdyby mi tam řádil šílenec s mixérem. Nebo jakoby se mi mozek v hlavě otáčel a zároveň vibroval. Děs běs, snažím se to přechlastat. To samé jsem prožíval před pár měsíci, kdy jsem vysadil Cipralex, proto jsem si jistý, že jsou to příznaky z vysazení SSRI antidepresiv. Na druhou stranu jsem začal víc prožívat pocity, znovu obejvuji naprosto běžné věci a hlavně hudbu, kterou jsem nedokázal na AD prožívat jako před nimi. A popravdě - na tomto světě neexistuje moc věcí, pro které stojí za to žít, navíc trpím dost silnými bolestmi zad, na které mi pomáhají jen opioidy, kterých mi lékařka předepisuje zoufale málo, takže celý dny můžu tak akorát poléhávat a čučet do stropu (i z práce jsem musel odejít) a tak budu asi docela rád, když se mi deprese vrátí a budu to konečně moct ukončit :) Ne, nelituju se, jen cítím potřebu někomu sdělit své pocity. Mějte se krásně.

1. září 2012, 21:14:15

Klaudie

Ahoj všem "postiženým" :-) Jak čtu vaše příspěvky, nedá mi to, abych taky něco"moudrého"nepřidala. Třeba mé poznatky pomůžou někomu dalšímu v boji s vysazováním ADéček. Momentálně si ale nejsem jistá, jestli to vůbec dopíšu,protože na mě jde další nával:-) Ale vezmu to od začátku. Asi před třema rokama jsem se rozvedla. Nechtěla jsem se rozvádět, ale nedokázala jsem ani žít s manželem. Prostě mě celá ta situace srazila a já jsem se náhle ocitla v psychiatrické poradně. Paní doktorka mi naordinovala Citalopram a já začala s užíváním. Tak nějak jsem to zvládla,ale že by se můj stav nějak výrazně zlepšil, to ne. Po nějaké době jsem si našla novýho chlapa a vypadalo to slibně. Jenže jsem nebrala na vědomí rady okolí, ať si ho nepouštim k tělu, že je to ku..vník atd. a začala jsem s nim žít. Byl o 13 let starší a já věřila, že vše bude OK. Když pominu, že mojí dceři trvalo půl roku než ho začala brát na vědomí a mému nejbližšímu okolí taky, byla jsem s ním celkem šťastná. ADéčka jsem brala dál a zvládala jsem vše, co bylo potřeba. Ovšem po dvou letech naší známosti, mě čekalo nemalé a nemilé překvapení. Jednoho hezkého,sluněčného odpoledne u našich vrátek zazvonila docela pěkná blondýnka, která mi sdělila už ne tak docela pěknou novinku, a to, že je již 2,5 roku přítelkyní "mého" přítele a že už ji to přestává bavit a že už toho jeho zapířání má dost. No, nedivila jsem se jí. Kdo by toho, po tolika letech, neměl dost, že? Zvlašť, když ona o mě věděla, kdežto já jsem jenom tušila, že nejsem jediná. Ale hezky jsme si s paní pokecaly...ona mě přivítala v klubu JEHO "padlých žen" a já jsem se jí jen zeptala, jestli si HO nechá. Ona řekla, že ne, já jsem, kupodivu, taky řekla, že si ho nenechám, a bylo hotovo. Ale nehroutila jsem se. Namlátila jsem mu líp, než mistr světa v boxu a ještě jsem munaházela přes plot jeho zbraně a dalekohledy (je totiž vášnivý myslivec), takže se mi pěkně ulevilo, když jsem mu udělala škodu alespoň finanční....:-) Pak jsem si našla kluka, kterýho žádná nechtěla. Ale byl tak roztomilej a o hlavu menší než já, že jsem se nakonec do něj zamilovala a za chvíli si ho nastěhovala domů. Bohužel se mi tentokrát nevyplatila má smyšlená představa o"správném" vztahu (brala jsem to vždycky jak před sto lety...aspoň pár týdnů chození za ručičku a pak teprve sex!)Jak jsem byla blbá! Po osmi měsících bez sexu, a bez jakékoliv jeho snahy se mnou sex mít, jsem se zhroutila a skončila jsem na psychiatrickém oddělení jedné fakultní nemocnice. Změnili mi tam léčbu na Argofan(nebo taky Venlafaxin) a vedli se mnou různé hovory a terapie. Kdo tam byl, tak jistě ví.

18. října 2012, 19:07:02

Klaudie2 poděkování

Děsně jsem se trápila tím, proč se mnou můj přítel nechce spát. Pochopila jsem až ve chvíli, kdy mi můj ošetřující lékař řekl doslova větu, která mi vyrazila dech: ..."syn se svojí matkou taky nepíchá" A mě se náhle rozsvítilo!Vždyť ten malej, roztomilej chlapeček, kterýho jsem se ujala,když ho nikdo nechtěl, si ze mě udělal prostě maminku... Kdo by si teď lámal hlavu nad tím, jak to s ním dopadlo, musím říct, že jsme se rozešli... bééé! ... HURÁ :-)))) A chlapeček si ze stavebního spoření koupil nabušnou 307 a novej noťas, aby mohl pařit hry až do smrti!.... Ale koukám, že píšu můj životopis a nic moc k tématu. Ale vlastně jo. Celej život válčim se vztahama. Tak moooc chci krásnej vztah, až mě to ničí a sráží k zami a já musim žrát ADéčka. Před 14ti dny mi doktorka změnila léčbu. Necítila jsem se moc dobře(protože jsem měla zase problém ve vztahu) a tak mi ze dne na den vysadila Venlafaxin a dala mi tři úplně jiný léky - Valproat, Aurorix a Quetiapin. Brala jsem"to" 3 dny a bylo mi šíleně! Bolela mi hlava, motala se mi, bylo mi na zvracení, dostala jsem průjem, byla jsem jak po třídenním flámu! Přestala jsem to brát a šla jsem opět k paní dotorce. Řekla mi ať to všechno tedy vysadim. Už je to týden, co nic neberu, a je to ještě horší. K tomu všemu se přidalo brnění rtů a vlasně i celýho obličeje, brnění rukou, rozostřené vidění, návaly horka, za chvíli pak zimnice...prostě šílený! Podle toho, co jsem se tu dočetla, tak to budou nejspíš abstinenční přiznaky z vysazení antidepresiv po třech letech. TAKŽE: všem, kdo vysadí ze dne na den ADéčka, chci říct, že tyhle stavy jsou NORMÁLNÍ a že není třeba se domnívat, že máte např.mrtvici, nádory v hlavě, žaludeční vředy, dámy, že jste těhotné atd. Zajímavý ale je, že nepocituju žádné psychické projevy, jako že bych chtěla skákat pod vlak a tak podobně, ale jen ty fyzické.Jen jsem zvědavá, jak to bude dloho trvat a co mi řekne paní doktorka až půjdu v pondělí na kontrolu. Příští týden už musim jít do práce, ale v tomhle stavu to fakt nejde! A to mě štve nejvíc! Mějte se fajn lidička a neztrácejte naději. Je to boj člověka sama se sebou, ale "MY" to nevzdáme! Nesmíme to vzdát, protože máme šanci to přežít! Držim všem pěsti a každému posílám spoustu sluníčka do života :-)

18. října 2012, 19:07:22

emilim

Klaudia tieto psychicke stavy co opisujes, som mala aj ja teraz cez vianoce t. j. zimnica, navaly tepla, triaska, bolest hlavy, bolest oci, rozmazane videnie, trpnutie tvare, bolest u srdca, trpnutie prstov. Vsetko mi to sposobili AD Noveril. Brala som ich asi 5 rokov, zrazu pred vianocami prestali dodavat NOVERIL do lekarni. Takze z jedneho dna na druhy som ho prestala uzivat, cele vianoce mi bolo zle, aj ked som brala okrem noverilu este 1 amitriptylin a na noc 1,5 mg lexaurin- noveril mi to nenahradilo. Lexaurin som si musela davat aj cez den. Takze nahle vysadenie ADsa neodporuca. Prajem skore uzdravenie, aj ked je to tazke.

22. března 2013, 16:45:42

IVANA1 poděkování

Ahoj KLAUDIE,tvůj příběh mě velice zaujal. Na chlapy jsem měla štěstí jako ty. Ted mám hodného muže, ale rapidně se zhoršila moje 21let stará agorafobie s pp. Jestli máš zájem, napiš mi, jak nadále válčíš,třeba n můj meil. novotni68@seznam.cz Zdravím Tě IVA

22. března 2013, 08:04:18

Aja

za jak dlouho vymizi ten syndrom z vysazeni? 4 Esprital 30....prestala jsem brat 3 mesice na z 5 ale porad me boli zaludek, nemuzu spat, v noci navaly horka des...

1. června 2013, 20:40:58

Niki

Ahoj vysadila sem Velaxin před 3 dny je mi pořád zle, točí se mi celý svět a neudržím rovnováhu. Neví někdo za jak dlouho to přejde? Děkuju

4. června 2013, 16:47:34

Jiří

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli může mít vysazení antidepresiv vliv i na city k druhému člověku? Moje přítelkyně užívala dlouhou dobu antidepresiva, protože trpí spánkovou poruchou. Nedávno se je rozhodla vysadit a v poslední době její vztah ke mně značně ochladl... Možná je to blbost, ale nevím, co jiného by se mohlo stát a dal jsem si to do souvislosti s touto skutečností. Děkuju

7. srpna 2013, 01:25:01

Andrea

Dobrý den, Je mi 17let ... rok jsem brala sertralin na agorafobii (nejdřiv 100mg, ted 50mg) před třemi dny jsem vysadila protože mi bylo nějak špatně..zvracela jsem a pocitovala jsem strašnou uzkost. Jakmile jsem vysadila, je to lepší ale ted mám hroznou úzkost. Mám strach,klepu se, a někdy mě popadne i záchvat. Jsou to abstinenční příznaky? Kdy to odezní?

22. srpna 2013, 10:56:48

Dědek

potřebuješ léčit CPN najdi si to na netu

22. srpna 2013, 14:30:25

Andrea

CPN?

23. srpna 2013, 12:37:40

Anabel2 poděkování

V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ nevysazujte, jen tak, bez konzulatce, bez opory. RISKUJETE ŽIVOT. Mám osobní zkušenosti. Málem jsem umřela. Abych se dostala zpět, musela jsem se obrovsky nadřít, musela jsem se fackovat 2 měsíce. A to je jen část. V žádném případě.

16. října 2013, 21:48:49

viki3 poděkování

Před deseti lety jsem se dostala do těžkých depresí - problémy ve firmě a v rodině. Pořád jsem neovladatelně brečela, utápěla jsem se v nejčernějších myšlenkách, nebyla jsem schopná cokoli dělat. Skončila jsem u psychologa, který mi diagnostikoval syndrom vyhoření a řekl, že mi antidepresiva zatím nenapíše, ať se z toho zkusím dostat sama. Šla jsem od něj a najednou se mi rozsvítilo v hlavě, přeci nejsem tak pitomá, abych se takhle složila. Bylo to těžké a trvalo to nějaký čas, ale dodnes jsem tomu pánovi nesmírně vděčná za to, jak si se mnou popovídal a přesvědčil mě, že si můžu pomoct sama. Vrátila jsem se zpátky, za těch deset let jsem prožila spoustu radosti i smutku (zkrachovala nám firma, zemřelo mi pár hodně blízkých lidí). Dál to všechno prožívám tak, jak to prožívat mám, deprese zmizely, jsem plná života a optimismu. Antidepresiva jsou strašná, jakmile s tím začnete, stane se z vás řízená troska bez emocí. Raději se pořádně vybrečím u hrobu svých rodičů a manžela, ale pak přijdu domů, podívám se z okna a vidím, jak je na světě krásně ať prší, nebo svítí sluníčko, to všechno patří k životu. Všechno se musí umět doopravdy prožít a hlavně si to člověk vždycky musí srovnat v sobě a musí si věřit. Nebrat žádné prášky, ale rozdávat optimismus kolem sebe. Všechno, co děláme a prožíváme je důležité prožít se vším všudy. Jen to člověku pomůže dál překonávat všechny překážky a já se s nimi dneska už ráda poperu, protože jsem zatím vždycky vyhrála. S antidepresivy bych už nikdy nebyla tak šťastná a vyrovnaná.

6. února 2014, 11:31:33

Iva

Dobry den, prosim o radu, kto ma skusenosti s uzivanim Citaleci 10mg u deti. Z dovodu sebaposkodzovania...stalo sa to raz, psychiater naordinoval mojmu 15 rocnemu synovi tieto lieky, ktore uzil iba 4 dni pocas hosptalizacie. Sme doma a uvazujem tie lieky vysadit. Napiste mi prosim svoj nazor.

15. března 2014, 07:12:02

Monika1 poděkování

Tak já se taky podělím o své zkušenosti. Asi 4 roky jsem brala různá antidepresiva. Argofan, Citalec, Velaxin, ze začátku i Lexaurin či Elenium. Asi po 3 letech, i míň, mi začínalo být lépe a cítila jsem se stabilizovaně. Po konzultaci s lékařem jsem mohla snížit dávku, a to na polovinu slabšího Velaxinu. Asi půl roku jsem brala tu půlku, potom asi dokonce třičtvrtě roku čtvrtku. Chtěla jsem léčbu úplně ukončit minulý rok na jaře a to tak, že jsem si jeden den čtvrtku vzala a druhý ne. Ten den, kdy jsem si lék nevzala, jsem se cítila jak popsáno výše, tj. celková slabost, omezenost, silné bolesti hlavy,hlavně v oblasti spánkové, motání hlavy, těžkosti víček. Pak jsem pocítila, že asi mi to ještě nepůjde a dala jsem přednost pohodlí a lepšímu pocitu, kt. mi antidepresiva přinášely. Už se teď tedy asi rok cítím opravdu stabilizovaně, nemám absolutně žádné deprese ani úzkosti, jen moje tělo je prostě opravdu závislé na té čtvrtce Velaxinu. Současně jsem velmi upravila stravování i poté, co jsem zjistila, jaké svinstvo mi antidepresiva přinesly do těla. Za ty 4 roky mám oslabené játra a ledviny a to je mi 22 let. Koupila jsem si doplněk stravy - Tryptofan. Začala jsem ho brát, 4 tablety denně, a po asi 4 dnech jsem snížila dávku ještě víc. Brala jsem půlku ze čtvrtky prášku, takže opravdu malý drobeček. Po pár dnech jsem zkusila nevzít, ale okolo 13.hod nastaly stejné potíže. Brala jsem tedy několik dní půlku ze čtvrtky v poledne. Jeden den nastala 13.hod a já jsem si šla zrovna lehnout, odpočinula jsem si půl hodiny. Poté co jsem se vzbudila, ten hrozný stav byl mnohem lepší. Šla jsem cvičit. Večer už jsem si prášek nevzala. Právě dnes je to 5.dnem, kdy jsem po 4 letech bez prášku. Ano, pořád cítím bolesti hlavy, motání, těžkost víček, ale rozhodně ne na takové úrovni jako předtím. Tryptofan a strava mi tedy pomáhá. Doktorka mi potvrdila, že tyto stavy jsou vyvolány i poklesem krevního tlaku, který by se měl během několika dnů upravit. Přece jenom jsem na léku byla skoro 4 roky závislá. Už si rozhodně Velaxin nechci brát. Snad vám tento podrobný postup alespoň trochu pomůže. Přeji všem hodně štěstí a úspěchu při vysazování. :)

4. března 2014, 22:18:18

Vlasta

Ahoj, před 4 dny jsem vysadila venlafaxin, bez konzultace s lékařem, protože on mě stále přesvědčuje, že mám pokračovat. Mám pocit, že mi ten lék teď už víc škodil, než pomáhal. Ale je mi po vysazení fyzicky čím dál tím hůř, točí se mí hlava, občas se mi chce zvracet, jsem děsně unavená...Jak to popisuje Monika. Trochu mám strach, aby to se mnou neseklo.

15. března 2014, 21:43:33

Monika

První týden byl opravdu nejhorší, potom jsem byla na biomagnetické rezonanci, a ta výýýýrazně pomohla. Už nemám žádné symptomy. Ale měla jsem taky strach někam vůbec jít, aby to se mnou neseklo. Zkuste brát i Tryptofan, je to jen doplněk stravy. Nebo tu biomagnetickou rezonanci, odvyká se ti např. i kouření. Hodně štěstí, vím, jak se cítite. :(

18. března 2014, 14:56:46

veru

Dva rokyužívám sertralin a a pomáhá mi velmi. Jednou jsem si omylem vzala dávku jen na půlku dovolené a ihned jsem byla unavená a chtělo se mi zvracet. Takže samovolné vysazování bych nezkoušela...

27. března 2014, 21:39:15

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
Inzerce
Nové články emailem
Aktuální diskuse
  • Lenka (Očkování při cestě do zahraničí) 18. dubna 2014, 18:25:03

Děkuju za tento článek, letos se s přítelem chystáme v létě do Indie, takže jsem začala… Diskutovat

• Nutrimax.cz (komu pomohl nejaky spalovac tuku pri cviceni) 21. dubna 2014, 10:08:55

Spalovače tuků fungují za určitých podmínek, přečtěte ti tento článek… Diskutovat

• Ruda (TRITTICO AC) 15. dubna 2014, 13:27:44

Jestli vám Triticco nedělá dobře,ihned navštive svého lékaře a požadujte jiné léky na… Diskutovat

Anketa
Inzerce
Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce