Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Panická úzkost

Ahoj zdravím všechny. Rád bych se tady podelil o sve zazitky s uzkosti. Zaclo to velmi nenapadne. Pred rokem, kdyz mi bylo 21, jsem mel celkem "spatne" obdbobí. Stres, hodne prace, vztah k nicemu, atp... Najednou jsem zjistil, ze mi nekdy venku by spatne (toceni hlavy, nevysvetlitelny pocit uzkosti, strachu). Bylo to casteji a casteji. Zacal jsem zmatkovat. Prosel rdu vysetreni. Skoncil jsem u neurologa, kde mi rekl, ze mam tetanii. Dostal jsem horcik, skoncil s praci, celkove sklidnil zivot a byl klid. Na rok. Pak se problemy v osobnim zivote vratily a bylo to jeste horsi. Najednou jsem byl jak ve snu. Strasne myslenky z budoucnosti, nevidel jsem v nicem smyl. Nic me nebevilo, ze vseho jsem mel strach. Nezapomenu na "zachvaty" kdy jsem se klepal na posteli a byl schopen z ni ani vylezt. Dostavila se strasna nespavost. Hrozne sny. A ze vseho nejhorsi byly "moje nemoci", ktere jsem si vsugeroval. 100% jsem veril, ze umru. Pak ze mam schizofrenii. Tady mala rada, v tu chvili nedoporucuji cist na internetu ruzne diagnozy..:). Cokoliv jsem si precetl, sedelo na me. No o byl dostatecny impuls, abych navstivil psychiatra. Slo to celkem snadno,vëdel hned o co jde, z toho meho povidani. Dostal jsem Zyrtec a sel domu. Prvni mesic mi bylo hrozne.Bylo to jeste horsi. Nespal jsem uz temer vubec. Shodil jsem tak 10 KG, takze jsem mel 56:). Ale postupne se to zlepsovalo. Dnes se citim mnohem lepe, vyrovnane a v klidu. A mam uz 70Kg:). Chodim i na psychoerapii a resime s pani Dr. priciny a nasledky :). Takze svet uz vidim poztivneji a nemam uz o sebe a lidi kolem me takovy strach. Tenkrat mi hodne pomohly pribehy lidi, co mely podobny problem. Neveril jsem, ze muze byt lip. Ale muze! Je dulezite v to verit a doufat:). Zjistil jsem, ze nejlepsi terapie v dobe tech nejhorsich dnu, jsou lidi, co Vas maji radi..Obklopujte se jen takovyma, ktere mate Vy radi a kteri Vas :))... Pevne nervy v "nasem" boji.. Lukas

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
David

Ahoj všem, trpím úzkostí, beru prosulpin a už asi měsíc mám bolest v krku a na hrudi.Můžete mi prosím poradit? Myslíte že to je z úzkosti? Že bych měl změnit léky které mi na úzkost pomohou lépe než prosulpin? Děkuji všem za odpověd. Ahoj.

Dominika

Ahoj uz 5 let trpím panickou poruchou úzkosti a nemuzu se z toho dostat pred rokem a neco to vypadalo ze je to na správné cestě, ale letos začátkem jara sme se s přítelem přestěhovali a opět jsem se uzavřela doma... Muj problem je obrovsky strach chodit ven ta nemoc začínala nevinně a pak me naprosto položila... Momentálně jsem uz asi 2 měsíce jen doma naposled jsem venku byla kdyz jsem jela k lékaři a uz jen pri pomyšlení jsem dostávala silné záchvaty, pri příjezdu k lékaři jsem začala v čekárně omdlévat... Chtela jsem se tudíž zeptat zda ma nekdo nějakou radu nebo neco co by mi mohlo pomoci uz jsem po tolika letech hrozne vysílána. Beru uz 3 roky Lamotrigin Actavis ale myslim ze uz si na to telo dost zvyklo a nezabírá :(

Lucy

Dneska v supermarkete..jsem mela svuj prvni.A byla jsem dost vystrasena. Nohy me neudrzeli,rychly tep,motani hlavy....tezky jazyk :-( Strasne.

Ivan

Ja už s tým bojujem takmer 30 rokov, liečim sa však len šesť rokov. Dovtedy som nevedel, že nejaká PP existuje.

terka

Ahoj pred par rokmi som sadla do autobusu orazila listok a zrazu bolest hlavy tlak na hrudi nemohla som dychat motalo ma hned som vystupila a myslela ze v 32 rokoch mam infarkt druhy den sa mi to iste stalo v obchode a vecer v praci zavodna sestra mi dala neurol hned si vsimla ze to je zachvat paniky ale majster ma poslal na ekg natocilh mi ho a dali mi tabletku na srdce (otec ju berie po infarkte) bolo mi z nej fakt zle, ale po neurole mi to bolo jedno bola som jak zhulena stale som sa smiala dalsi den som sla k svojej lekarke a ta mi hned predpisala lieky na srdce a poslala ma na ekg tam mi povedali ze som ok a ze to su nervy vdaka bohu ze som tie lieky nebrala to by som si dala nieco som o zachvatoch paniky citala a v tv bola pani ktora brala lieky na nervy a bola na tom zle nemohla ist z izby do kuchyne a tak som to riesila po svojom lieky nechcem ten neurol mi uplne stacil a tak som zistila ze prisun horciku pozitivne myslenie a viera v sebe sama a hlavne clovek ktoremu 100 percentne verite vam pomozu najviac a viem ze mi neverite ale mama brala lieky na depresie a ked som bola na dovolenke doma bolo jek tazko otec jej podal tabletku a ja som s nou hovorila o tom ako kedysi musela do nemocnice vzdy ked mala zapal priedusiek a teraz to zvlada ako ja ( mala astma) po stvrt hodine mi povedala ze je ok a tabletku vratila naspak a to je ono toto mi pomohlo dnes ak mam stav uzkosti tak sa mi trochu rozbusi srdce nic viac staci len glg magnezie a som ok a niekedy ani to

lucka

sice už tu téměř rok nic nepřibylo, ale přidám svou zkušenost. Je mi 18 let. Problémy už mám zhruba 5 let, ale poslední dobou je to horší, před měsícem se mi udělalo zle, celou noc jsem neusla, nešlo mi polykat, blbě se mi dýchalo a strašně mi bušilo srdce, tak jsem ráno autobusem vyrazila na hodinovou cestu k lékaři, kolikrát jsem se za tu cestu bála, že tam nedojedu, ale zvládla jsem to. Nejdříve jsem šla k obvoďačce, ale má doktorka stejně jinou diagnózu než angínu, nachlazení nebo nemoc z psychiky nezná a posílá dál, poslala mě na ORL, kde mně zjistili reflux a poslali na ultrazvuk štítný žlázy, který byl v pořádku. Na reflux nyní beru helicid (nejdříve 2x denně, teď jen jednou), ještě 14 dní, ale nemám pocit, že by mi to nějak pomáhalo, takže pokud mě pálí žáha, tak většinou sahám po jedlé sodě. Dost mě tx pocity úzkosti/paniky omezují, téměř neustále mám pocit na zvracení a bojím se toho, a stále přemýšlím, co bych dělala, kdyby na to došlo. Tak si stále opakuji, že se to nestane, že všechno bude dobrý. Myslím na to téměř 24 h denně, takže ten pocit, mám také tak dlouho, občas zabere, když se na něco fakt soustředim, ale málokdy něco takového najdu. Nejradši bych byla pořád doma, ale nejde to, tak žiju dál, chodím do autoškoly, do školy, jsem na intru, mám brigády, ale dost mě to přitom narušuje, pořád se toho bojím. Jak jsem před měsícem nespala tu celou noc, tak se to, že jsem nespala několikrát zopakovalo, tak jsem začala brát sedálii, která mi když jsem byla malá pomohla, pomohla mi i teď aspoň se v noci trochu vyspim. Obvoďačka mi před týdnem říkala, když jsem tam byla, kvůli tomu, že nemůžu spát, že mám brát tu sedálii, a když to nezabere tak mě pošle k psychiatričce. Na ten spánek to zabírá, ale přes den je to pořád stejné, a tak přemýšlím, že si o to doporučení sama řeknu. Mamce dříve pomohlo Magne B6, tak to chci ještě zkusit, třeba to pomůže. Pořád si říkám, že musím věřit že to bude dobrý, nebát se toho a nemyslet na to, ale je to strašně těžký, takže na to pořád myslím a pořád nad tím přemejšlím (co by kdyby). Soucítím s vámi všemi tady a přeji Vám ať se uzdravíte, a doufám, že i já se dám do pořádku. Psychika zkrátka dokáže ovlivnit všechno. Jsem ráda, že v tom nejsem sama, že většina z vás je/byla v dost podobné situaci.

anonym

nevím co se Ti nelíbí, proč to mažeš ?

Jean

nezlob se na mě, ale chlamydie je všude tolik, že si Tě vždycky najde, jen si něco přečti, nikdo to neléčí :-)

TEREZA RADOVANOVÁ

Zdravím máte někdo ocd - myšlenkovou + paniku????????? JAK S TÍM BOJUJETE

K

Ano, mám strach z jedné nemoci a bojím se na to zapomenout, tudíž mám každý den stavy uzkosti a pořád se m honí hlavou, že se mi něco stane, když na to nebudu myslet..ani psychologvé mi nedokázali pomoci a poradit, jak to vlastně překonat...

Veolia

Ahoj, v srpnu 2016 jsem dostala od doktorky ve spánkové poradně Trittico. Měla jsem dlouhodobé (cca 3roky) problémy se spaním - neustálé se probouzení, klidně i 5-8x za noc). Byla jsem na testech, fyzicky jsem v pořádku, příčina špatného spaní byla v dlouhodobé depresi. V této době jsem se připravovala na státnice, a první týdny užívání triticca byly teda šílené. Brala jsem 1/3 až celou tabletu, záleželo pokud jsem druhý den vstávala nebo ne.. protože ta rána na triticcu jsou vážně těžká. Nicméně státnice jsem udělala. Chvíli na to jsem přišla o práci z důvodu změny organizační struktury, což mi moc nevadilo, stejně jsem po ukončení školy chtěla práci změnit (pro info, pracovala jsem v kanceláři). Dala jsem si od práce pauzu - od října do prosince. V této době jsem hodně pila alkohol a užívala příležitostně drogy - sem tam kokain, sem tam extáze nebo MDMA (v té době to už bylo asi čtvrtým rokem, co jsem toto dělala - ano vím, jsem blbá a vím, že za část mých stavů můžou právě drogy a alkohol). Celý podzim 2016, i přesto, že jsem měla nejistotu - neměla jsem práci, docházeli mi peníze, jsem se cítila velmi spokojeně vnitřně a začala se sebou být konečně vyrovnaná po těch všech letech. Změnila jsem životní postoj, naučila se být pozitivní. V lednu 2017 jsem si našla práci, opět kancelářská. Práce má sídlo v centru Prahy. A od února pracuji. Začala jsem pozorovat, že se mi opět špatně spí - stejné problémy, jako před nasazením antidepresiv (které jsem občas zapomněla vzít). K tomu spaní mi však přibyl další problém. Nejdříve se mi to začalo stávat v metru.. šílená panika, úzkost, bušení srdce, slzy v očích. O pár dní později i v tramvaji. Dokonce jsem několikrát začala brečet přímo v tramvaji a musela vystoupit. Podotýkám, že šlo vždy o narvané MHD. Zjistila jsem, že mi ani tak nejde o MHD, ale o velké množství lidí na jednom místě. tyto stavy jsem začala mít i venku. Zašla jsem za doktorkou, která mi předepsala trittico, abych jí o tom všem řekla a ona mi předepsala Citalec 10Zentiva. Ten jsem měla brát ráno. Ze začátku mi bylo dost na zvracení a cítila jsem se fakt hrozně. (od té doby,co beru citalec - dnes měsíc - nepiju alkohol a ani neberu drogy). začala jsem víc jezdit do přírody, sportuji, mám úžasného přítele. Přes to všechno, že se však snažím fungovat a být šťastná, tak se cítím šíleně prázdná. O tom, že mě bolí neskutečně hlava nonstop už asi týden, bolesti ostré až tupé, a o neschopnosti dosáhnout orgasmu, snad ani mluvit nemusim.. s tím jsem počítala, ale pořád jsem věřila, že to nedopustím. Bohužel, ovlivnit to nejde. začínám na sobě cítit , jak mi jsou určité věci lhostejné.. už tak jsem osoba spíše chladnější, co neumí projevovat city, ale bojím se, že za chvíli nebudu mít ani kousek citu. Popravdě netuším, jak z toho všeho ven. A jak dlouho to bude trvat. Budu ráda za každý komentář, za každý názor. Děkuji.

valerie

Zdravím, ráda bych se podělila o mé zkušenosti s panickou atakou. Přivedli mě k ní drogy. Od 14ti let jsem každý den velmi intenzivně kouřila trávu a pila alkohol. V 15ti letech jsem k tomu přidala extáze a za pár měsíců jsem spadla do pervitinu a heroinu. Heroin mě ale neoslovil tolik jako pervitin. Stala jsem se extrémně rychle silně závislou, brala jsem každý den i 2 a více gramů. Byla jsem neustále ve společnosti lidí se stejným ‘zájmem’. Takto intenzivně jsem drogy brala 2 roky. Už ve svých 16ti letech jsem vůbec nejedla a nespala. Toxické psychózy byly na denním pořádku. Vypadali mi vlasy (polovinu z nich jsem si i vytrhala z hlavy), olámaly zuby. Měla jsem 41 kg, špatná játra a neustálé zdravotní problémy všeho druhu. Nekolikrát jsem se pokusila o sebevraždu. V 17ti letech jsem se rozhodla s drogami skončit. Zavřela jsem se doma, zabednila všechny okna a dveře, v šílených absťácích jsem takhle ve tmě zustala měsíc, neustále jsem kouřila trávu díky které jsem se z toho v podstatě dostala. Byla jsem na ní závislejší víc než kdy dřív. Vyhrála jsem nad drogami. Izolací od uplne všeho,pouze sama se svou vůlí. Další problémy na sebe ale nenechay dlouho čekat. Zjistila jsem že když si mam jit koupit trávu (tím myslím jít mezi lidi) dostanu nevysvělitelný pocit strachu a úzkosti. Myslela jsem si že jsou to dozvuky drog, a tak jsem s tím každy týden bojovala a myslela si že to je poslední problém který kvuli drogám musím zvládnout. Omyl můj problém s panickou atakou nezpůsobili jen drogy ale hlavně roční izolovanost od veškeré společnosti lidí. Nyní je mi 18 let. Stále jsem 90% času doma, studuji ale dálkově, nemám žádné přátelé a žádné koníčky. Můj život se zasekl a nikam nesměřuje. Vždy když mám někam jít mám stavy úzkosti, strach z lidí a fyzické příznaky. Chci to změnit ale není to lehké, přesto vím že až to budu 100% chtít dokážu to, stejně tak jako s drogami. Lidé kteří to nikdy nezažili si to nedokážou představit ale nevzdávejte to i když už se situace zdá být neřešitelná. Síla vůle překoná všechno. Přeju všem s tímhle problémem hodně štěstí a sil.

Michal

Heh, my sme se měli potkat. Psycho, jako bych četl sebe, až na to, že já nezacházel až k takovým extrémům. Každopádně téměř totožné.

Katka
1x

Ahoj Denco, vim presne,jak se citis. Taky jsme byla vzdycky vesela a potom zacla hulit. Kdyz to trvalo uz nekolik let kazdy den,tak jsem zacla mit presne tyhle pocity. Nic nema smysl,proc tu vlastne jsem a o neco se snazim,kdyz je to zbytecny atd. Jediny,co se mi chtelo,bylo spat a zase si zahulit. Nejdriv se mi podarilo prestat tak na pul roku a bylo to super. Rikala jsem si,ze jsem z toho venku a po tom pul roce jsem si trochu dala a zase jsem v tom byla zpatky. Ale po nejaky dobe jsem to zkusila znovu a od te doby nehulim a je to mnohem mnohem lepsi. Myslela jsem si,ze trpim nejakymi depresemi,ze to travou neni,ale cca tri mesice po tom,co jsem prestala,tyhle stavy zacly odchazet. Takze skutecne to jde. Neverila jsem,ze se to muze nekdy zlepsit,ale zlepsilo. Musis se proste rozhodnout a prestat. Musis pro to mit padny duvody - pro tebe podstatny duvody. Mne treba pomohlo,ze jsem si vylozene vypsala seznam duvodu,proc chci prestat. Veci,ktery me skutecne trapily. A kdyz jsem byla v pokuseni si znovu zahulit,tak jsem si je precetla a vzdycky to aspon trochu pomohlo. Dulezity ale je verit,ze to potom opravdu bude lepsi,protoze bude. Ja si nedovedla ani predstavit den,kdy bych si nezahulila,ale ted uz na to nemam ani pomysleni. A vzdycky,kdyz jsi vzpomenu,jak jsem driv zila a kazdy den byla zhulena,tak nechapu,jak jsem to mohla tak dlouho vydrzet. Rada bych ti pomohla,kdyz budu moct, kdyz budes chtit,napis na [email protected]

Tomáš

Ahoj, také trpím ják ďábel už rok, přepracování, všude stresy no však to určitě znáte :-). U mě je nejhorší motání hlavy a občasné pocity na omdlení. Mimochodem jsem z Brna tak kdyby se chtěl někdo v tomto více podpořit můžete napsat a více to probrat [email protected]

Terezka

Ahoj všetkým mám 19 rokov a momentálne prežívame všetky zle obdobie kvôli corone často mám úzkosti zle sa mi dycha mám veľa stresu z všetko čo sa okolo róby tak som si kupila čaj proti stresu , nervom no trochu to pomáha ale nedávno som zase mala panicky strach + úzkosť myslela som si že omdlem a počas toho jak som mala panicky strach láva noha sa mi skrutila nehorázne má nohi začali boleť nevládzala som sní chodiť max 5-6 dňoch . Potom sa to trochu zlepšilo tak som navštívila svoju doktoru a ona mi Prepísala neurol + novalgin na trochu je mi lepšie chodiť a potom zase má bolia ale menej . Len bi som chcela sa spýtať že prečo sa mi začali triasť nohi potom ako som si vzala neurol ?

anonym

Ahoj,nikdo Ti asi neodpoví, ale může to být i působením nějaké bakterie a toxinů na nervy, bude možná potřeba i nějakou léčbu i antibiotiky a bylinkami na vyplavení toxinů a zaléčení nervů, tyto situace bakterie využívají.

Honza

Ahoj lidi prosim o pomoc 10.12.21 ksem byl opět na testech hiv a přišlo mi ze jsem negativni ale na druhy den jsem se rukou ohnal v obchodě a zamnou stal nejaky člověk porezal sem se o jeho zuby a tekla mi krev pan odešel beze slova a ja mam zase silene debky a mam opět nutkani jit na test uz sem tohle absolvoval asi 6× pokaždé si najdu jineho doktora a jinou pohadku jen aby mi ty testy udelal tet mam zenet mocaku mivam to vim o tom ale proste cokoliv me pichne nebo se obevi uz to spojuji stimhle z zenou nespim hledam vymluvi a opravdu sem psychycky na tom spatne pripadam si jak jiny clovek ten strach a proste vsechno kolem me je rozklad citim ze uz i na deti jsem jiny prosim o radu dekuju

Element

Doporučil bych v prvém případě dovzdělat se v oblasti českého jazyka. Jinými slovy, ve Vašem případě existuje nutnost se vzdělávat (nejen v ČJ), chodit pravidelně spát, pít dostatečné množství tekutin a hlavně SPORTOVAT.

anonym

To je hovadina, příčinou jsou viry a toxické látky jimi vyloučené , na vzělání vám kašlu, přední je zdraví.

Kristýna

Taky bych se ráda o tom s někým popsala nebo promluvila ?? Můžete mi napsat na email [email protected]

Norbert

Napíš mi na : [email protected]

Anna

Dobrý den, poradíte mi prosím dobrého psychiatra někdo Snažím se bojovat sama se vším ale četla jsem že si tím nikdy nepomůžu a bojím se abych se nezblaznila, kamarády žádné nemám

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce