Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

schizofrenie a lék Abilify

Jaké máte zkušenosti s lékem Abilify. Rivotril nejeste odvikačka trvá až půl roku.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Nada

Ahoj.taky to mám tak jak píšeš.jsem z Brna.klidne se ozvi:) [email protected]

Monika

Ahojky všem, co berou resp. brali Abilify. Já jsem onemocněla v roce 2013 a do roku 2015 jsem brala Abilify. Na začátku jsem měla dávku 30mg, postupně se dávka snižovala a teď to bude necelý měsíc, co jsem A. vysadila. Ze začátku jsem nepozorovala žádný rozdíl, ale teď po vysazení špatně spím. A s váhou je to lepší, ikdyž jen kousíček. A. není špatný lék, ale závisí hodně na dávce v mg a na tom, jak ho přijme tělo a psychika člověka. Postupem času se dá zvyknout na ledascos. Chce to jen pevnou vůli a nervy. Já doufám, že se mi nemoc znova nevrátí po vysazení tohoto antipsychotika. Všem přeji hlavně zdraví:-)

Eliška
2x

Mě po Abilify bolí strašně hlava, neskutečné bolesti. Doktor mi predepsal 10mg beru 10 mg večer a dávku mam zvýšit po 14dnech na 20mg. Ukrutná bolest, jinak mi léky moc pomáhají. Zvýšení váhy, toho se bojím už jsem tak dost tlustá ještě přibrat to je moje smrt. Léčila jsem se s Atypickou Anorexii.:-( beru k tomu ještě chlorprothixen, prothiaden, akineton a pichají mi injekci afluditenu.

Zuzana
3x

Ahojte, pred dvomi rokmi som prekonala ťažkú akútnu psychózu s príznakmi schizofrénie. Užívam liek abilify. Cítim sa asi takto: 1. Absolútne vobec nič ma nebaví (všetko čo ma kedy bavilo ma prestalo baviť) 2. Z ničoho nemám radosť 3. Absolútne vobec nič ma nezaujíma 4. Vobec nemám emócie (neviem sa radovať ani plakať, necítim smútok, necítim nič...) 5. Som úplne apatická - všetko je mi jedno. Má niekto podobné súsenosti? Neviete či to može sposobovať liek? Ja som si myslela že ide o negatívne príznaky schozofrénie ale 2 roky po atake??? To sa mi už nejako nezdá... Ďakujem za každú reakciu!

Dekr
4x

S Abilify je nezbytné opatrně! Maximální smyslná dávka za den je 10mg ! Když si někdo vezme více, tak totální útlum, výpadky paměti atd....

Veronika

Uprimnou soustrast, uprimne, dekujem za prispevek

Veronika
4x

Krasny den Zuzanko, vse co jsi vypsala mam i ja ale ne po lekach mam to i bez nich a zatim mi zadne leky nepomohli, doktor uz si nevi se mnou rady uz na me vyskousel vsechny leky co jsou....nyni beru vecer 15 mg abilify, rano rivotril 1mg, a rano a vecer jednu tabletu Buspironu, nic nepomaha citim se stale mizerne a s tezkymi depresemi ze si rezu i ruku ziletkou. Do ustavu odmitam jit, byla jsem v Bohnicich 3 krat a je to tam horsi nez v kriminale take naky klucina ci muz o tom psal nevim jestli zde nebo na jinem diskuznim foru prosla jsem toho dnes uz vic...presne vim jak se citis...zel jak rikam ja to nemam po lekach ja se tak citim porad a cekam ze mi nake leky pomuzou a stale nic uz se lecim dva roky a nic bez uspechu....preji ti aby ti bylo lepe a to brzy....nebavi me zivot....citim se prazdna...nic me nebavi a jsem neschopna se radovat....presne jak pises Veronika

Marek
2x

Abilify jsou psychotika a ty bohužel většinou toto způsobují.Utlumí vás natolik,že pak člověk mívá přesně stavy jak vy popisujete.Bral jsem Olanzapin a zažíval jsem přesně to co vy.Pak jsem ho před rokem vysadil a většina emocí se vrátila,zase normálně cítím a zajímají mě zase koníčky atd. Ovšem vrátí se Vám i ty negativní emoce,takže je člověk často i smutný a depresevní stavy teď mívám o dost častěji.

xxx
1x

souhlas..

PeterSon
1x

ahoj, tiez pred 2 rokmi som mal silnu psychozu, ktora sa zopakovala a mam velmi podobne stavy ... pomaha mi iba ak mi pride do cesty clovek, ktory ma naozaj uprimnu snahu pomahat, chapat, je pozitivny, laskavy atd. vtedy sa viem uplne vymanit. Ak ostavam v "starom" prostredi, tak mi je presne ako pises. Impulzy musia prichadzat "zvonku" aby som chytil dych. Skoda ze takych ludi je menej ako 1% ... A je jedno ci nieco uzivam alebo nie, davali mi aj Abilify. Dali mi proti mojej voli ELEKTROSOKY !!! a tie ma dorazili - obrovska trauma, zlost na lekarov vseobecne, dokombinovali to liekmi. Po liekoch som odpisany ako robot bez duse, ked ich vysadim, tak som odpisany ale aspon s dusou a reagujem na emocie inych ludi a zvierat. Vnimam to tak, ze tvoje pocity suvisia viac s chorobou a nie s uzivanim Abilify. Ak ti doktor prida antidepresiva v style pokus - omyl, po X pokusoch ti mozno trafi take, ze sa ti zlepsi nalada a budes fungovat ak ta ovsem neodpisu nielen lieky ale aj okolie. Dalsia moznost je v style pomoz si sam, to praktikujem ja = nic neberiem, prijal som chorobu, studujem web a davam si cas, lebo cas vylieci vsetky problemy. A skratka si z toho uz nerobim tazku hlavu a to pomaha najviac. Ak sa trafi do cesty optimisticky clovek, deti a nove podnety, je to plus, ktore prijimam s vdacnostou.

Mizu

Jsem na tom úplně stejne... ted mi změnili léky ... tak uvidím .. strašný :-(

Evka

Ahoj, Zuzko,také já jsem začala užívat Abilify, asi tak před měsícem. Musela jsem reagovat na Tvůj příspěvek, protože se všemi Tvými pěti body se plně ztotožňuju - tj. mám úplně stejné pocity. Donedávna jsem užívala jen samotný Zoloft, měla jsem však dojem, že nepůsobí dostatečně. Proto mi k němu doktor předepsal i Abilify. Takže teď si taky nejsem absolutně jistá, jestli je to ten správný lék. Je mi daleko hůř...Nevím, jestli ještě nějakou dobu počkat nebo se na to vykašlat hned. Nevím... Názory na Abilify jsou hodně rozdílné, buď ho vychvalují anebo zatracují.

Jean
1x

všechny nervové potíže působí mikroparaziti, poškozují CNS a vylučují toxiny, dokud to nebudete léčit, tak nemá cenu brát AD, potom se neví co má vliv na CNS a vyvolává bolesti ! zdravotnictví má spoustu dg. a na všechny jenom AD :-)

Mahtiel

Je tu někdo, kdo bral Abilify během těhotenství? Plánujeme s manželem mimčo, kvůli tomu jsem se z užívání Abilify vrátila k Risperdalu, ale to se opravdu nedá. S Abilify jsem relativně fungovala, ale pp Risperdalu jsem stejně jako před lety unavená, bez nálad, citů, bez chuti na sex. Jenže tahle sračka je na trhu déle než modernější Abilify a údajně více prozkoumané během těhotenství.

Mili
1x

Já jsem celé těhu Abilify brala, jen tedy 10 mg a narodilo se zdravé dítko. Nebojte se toho, je to sice hnusná chemie, ale neznamená to katastrofu.

PeterSon
2x

a vraj schizofrenici vraj nechcu mat potomkov ... mne pride slusne napisane NEZODPOVEDNE ze clovek s vaznymi psych.problemami chce mat potomkov, okrem toho ze je schiza DEDICNA, tak to decko ak ma vyrastat v prostredi depresivnych rodicov, tak to vam urcite podakuje myslim si, ze do prostredia v akom zijeme je aj zdravym jedincom na uvazenie robit deti kupte si psa Egoisti, alebo pomahajte chudobnym detom v okoli, pripadne sa starajte o starsich a neupevnujte si svoje vztahy ci psychostavy ega robenim nevinnych deti ktorym uz vopred neviete zarucit anilen prijatelnu genetiku a nieto zdrave prostredie v akom by maly clovek mal vyrastat zamyslite sa ak to vobec dokazete - toto je egoizmus najvyssieho kalibru ... neodsudzujem vas, len sa vam snazim otvorit oci, resp. ukazat moznosti vysledne si robte co chcete, mne to pride proste totalne nezodpovedne

Liduška
5x

Ahoj. Já byla na těchto chemických svinstvech asi měsíc. Když na mě přítel začal pozorovat změny, tak jsme se rozhodli pro alternativní řešení. Někde na fóru paní Hanka psala o člověku, který jí pomohl. Šaman z Prahy, který jezdí k indiánům do Brazílie. Pracuje s medicínami z pralesa a léčil ji zhruba 2 hodiny. Staré kultury spojené s přírodou vědí, co dělají. Kontakt jsem našla na webu a objednala se. Po týdnu už můžu jen napsat, že mi pomohl od depresí, zlepšil se mi vztah s přítelem, mám více energie a jsem šťastnější. Mohu jen doporučit! Za měsíc jsem objednaná znovu a jdu řešit rodinu. Lída

klient
3x

Dobrý den, můžete prosím zveřejnit kontakt na toho šamana, děkuji.

Mama

Dobrý den, bohužel můj syn onemocněl duševní porucha se sklonem sizofrenii. V nemocnici bral léky no doma odmítá brát. Jemu je 27 a neudělá s sním nic. Trapimse a nevím rady.jak mu pomoct.stále ma mizerni staví. Posluchačů jen hrachu no i prez to schovává léky a nebere. Jen neurol no to trochu utlimi mu no víme ze to není řešení.chuti mu pomoc no nevím rady. Premislela jsem taky a marně patram kdo i léčitel jestli můžou mu pomoct. Jake mata skosenosti a jestli můžete mi napsat kontakt na léčitelná prosím.

Petra

Zdravím, prosím pěkně, je možno zveřejnit jméno onoho šamana? Moc děkuji. Petra

Mili

Myslíte si, že lék Abilify může narušovat ovulační cyklus, snižovat plodnost, či způsobovat při delším užívání až neplodnost? Nemohu se v letáku ničeho konkrétního dočíst.

Jean

AD není dobrá volba, neplodnost působí chlamydie i další mikroparaziti, neprůchodností vejcovodů :-)

xxx
1x

Ahoj lidi! Abilify beru již asi 8mým rokem, s přestávkami. Je to nejlepší lék. Když je nejhůř spolknu pouze - 0,5 mg risperdalu, je to dost silný lék. Po vysazení abilify se mi většnou zhorší nálada a objeví se někdy příznaky schizofrenie. Budu dál testovat nízkou dávku 10mg.. snad nejhorší je, že po abilify hodně spím. Jinak skoro normálně pracuju, poloviční úvazek v restauraci. jo a se sexem je to po abilify většnou lepší, tedy mám ho častěji:) někdy i víc než dvakrát denně....no rozvádět to už nebudu:)

YXCV
2x

Zdravim, beru abilify asi pul roku 30mg denne,plus do toho rano haloperidol 1,5 mg. Mam hlasy, Jsem apatickej,do niceho se mi nechce, o nic nemam zajem. Nemuzu se soustredit. Mam trochu zacpu, zadna chut k jidku. A to uz od zacatku lecby. Tedka mi pridali v poledne 1,5mg haloperidolu a vecer 3mg haloperidolu. Hlasy slysim stejne a stav se mi nijak nelepsi. Co se mi muze stat když vysadim vsechno naraz ? Uz jeden den to neberu a je mi lip. Lecim se s psychotickou atakou,potazmo se schizofrenii, aspon takovou diagnosu mi sdelili. Co mi poradite ? Jo, to vse po 15-ti letem uzivani marihuany. Moc díky...

oristik

Ahoj všichni, dřív jsem bral Risperdal asi rok nebo dva, pak následně jsem na to navázal lékem Abilify a psychiatrička mi to drží dva roky na 15 mg ... prej se podle ní stabilizuju, ale já se na to teda necitím. Normálním způsobem nemám absolutní na koníčky, na studium a život obecně. Musím si pomáhat čajama se silným obsahem teinu, abych vůbec něco za ten den udělal. Mám občas deprese a trávím většinu dní prázdně a bez minimálních aktivit. Jo, ta nemoc je zmije, nikomu dalšímu nezávidím s čím se potýkají. Preji všem, aby se uzdravili, nebo alespoň se jim to zlepšilo na únosnou mez.

oristik

Kdyby si o tom chtěl někdo pokecat, nejlépe nějaká slečna, svěřit se mi jak se cítí a tak, a vyměnit si vzájemně postupy jak se cítit líp, tak ať mi napíše na e-mail: [email protected]

MV

Lidi,ma tu nekdo po Abilify neklid? Ja posledni dobou hroznej,beru 15mg rano. Taky hrozne moc spim :(

KP

Totálně. A vůbec nevím co s tím, nejsem ničeho schopná, je to nesnesitelné. Přemýšlím jestli by se nedalo aspoň trochu uklidnit neurolem.

Leguan

Já jsem bral A. už dávno, jako doplněk k Zyprexe a jak jsem ho začal brát, tak jsem i přestal, absolutně bez účinku. Po Zyprexe jsem byl stabilizovaný, ale zdvojnásobil jsem svou váhu.

Radka

Já beru jak abilify tak zyprexu. Nepřibrala jsem ani kilo. Nepřibírá se po lécích, ale po množství jídla, které sníte. Tyto léky mohou jen zvyšovat chuť na jídlo. Jinak léky mi fungují..i když jednou týdně se stále objevují úzkostné stavy.

PeterSon

Pocuvajte ak chcete Jaroslava Duseka a hlavne Piera - ten osobne zazil stavy a teda tomu rozumie lepsie ako ktorykolvek psychiater ktoremu je vsugerovane od kadejakych psychopatov ze vas ma nasilu liecit, zviazat do put, zavriet do klietky a nasadit elektrosoky a chemiu. Taky clovek vam ma poradit "ludsky" ??? Ved to su bezcitne hovada ! A vy im verite ze vam pomozu ? Niektori to hraju celkom dobre, hraju ze vam chcu pomahat (zarabat na oveckach). Ved len poriadne pocuvajte co hovoria, pripadne si ich nahrajte (tajne na diktafon, mobil) a ked to pustite inteligentnemu cloveku ktory je empaticky a citlivy, tak vas upozorni na to, ze doktor si protireci, klame, zastrasuje, dokonca sa vyhraza. A ak ani tomu neverite, skuste ist za 5 roznymi psychiatrami a kazdy vam povie nieco uplne ine, povie inu diagnozu, doporuci ine lieky - ved to tu vlastne citate aj na fore. Oni sa dokonca ani neunuvaju dohodnut medzi sebou aby vam JEDNOTNE klamali a predpisali ROVNAKE drogy-jedy-chemiu. Ani toto za 100 rokov nedokazali. Hladajte na webe, mate tam vsetko o ich svinstvach. A ano, existuje aj alternativne liecenie. Lenze ako je zvykom anilen Niacin si bezne v lekarni nekupite v ucinnej davke. Preco asi? Oni nechcu aby vam to pomohlo. Predaju Niacin akoze aby sa nepovedalo, ale mate v tabletke 50 mg a pritom denne potrebujete 1.000 - 3.000 mg, cize si skratka nepomozete. Da sa kupit v internetovom obchode Niacin (B3) kde je 500mg v jednej tabletke - davam si 2x denne (rano a vecer). Snazim sa vyhybat bielemu cukru a mucnym vyrobkom - idealne bezlepkova dieta a ak ste pohodlni tak ak chlieb, tak jedine kvaskovy. Cukor nahradzam medom, ale hlavne od vcelara, nie cinsky med z obchodu. Jasne ze by pomohol pobyt v prirode, liecebny pobyt, welnes, masaze, relax. A schizo mladym pomoze odlucenie od tyranov v podobe rodicov a partnerov ktori na vas tlacia ze musite a musite. Vy nic nemusite. A ak to nechapu, treba zmenit prostredie aj ked je to tazke. Schizo treba hladat nielen v genetike = predispozicii, ale aj v utokoch okolia - psychicke utoky rodicov v detstve, skratka schiza je z kombinacie jemnocitny maly clovek (dieta) a tyrani okolo neho (surodenci, rodicia, ucitelia). Geneticka predispozicia len zhorsuje level na vyssi !!! Hlavny spustac je stres, natlak, utok okolia. Clovek nie je stavany na nonstop stresy. Ako 6 rocne deti nastupujeme do otroctva v podobe skoly. Preco deti odmietaju skolu? Lebo sa tam citia dobre? Ved su vo vazeni, povinne musia sediet v lavici pol pracovneho dna a potom este doma robit ulohy ! To je tyrania ako ked zoberiete zviera z volnej prirody a hodite ho do klietky ci uz doma alebo v ZOO. Tam sa zviera uplne zblazni. Lepsie to sice znasa ked je uz narodene v klietke a "zvyknute", ale to neznamena, ze je STASTNE. Rovnako sme sa naucili nebyt stastni a povazujeme to za normalne a uz sme si zvykli byt ochoceni, utlmeni. A jedinci ktori to nezvladaju, dame im antidepresiva a inu chemiu na ukludnenie. Davat detom tieto tvrde lieky ? V USA je to uz celkom normalne. Cakam kedy to zacne byt normalne aj v EU, myslim ze to pride o par rokov. A preco? Lebo utlmenym rodicom pride "normalne" utlmovat svoje vlastne deti ...

Otakar

Dobrý den. Tak já už mám zkušenosti s Risperidonem a Olanzapinem, po obojím jsem tloustnul a byl unavený. S Abilify trochu hubnu a a ospalý nejsem. Naopak se několikrát za noc budím 😕.

Martin Hauk

Zdravím, v roce 2014 mi diagnostikovali paranoidní schizofrenii a nasadili Rorendo Oro (risperidon), pozitivní příznaky sice rychle odezněly, ale po čtyřech měsících přišel útlum, kdy jsem už nebyl schopen sportovat a pak se objevily i deprese. Proto jsem přešel na Abilify a s výjimkou dvou měsíců co jsme zkoušeli Invegu (paliperidon) beru Abilify až do dnes. Ta Invega mi nesedla vůbec, objevily se úzkosti a náznaky psychózy. Mám méně energie a elánu, ale nemám žádné pozitivní příznaky. Dvakrát denně chodím s pejskem na vycházky a jsem schopný si po sobě umýt nádobí a občas uklidit. Ale často se musím trochu přemáhat. Myslím, že moje problémy nezpůsobuje Abilify, ale že to jsou negativní příznaky schizofrenie. Zkoušeli jsme i různá antidepresiva, ale nic pořádně nepomáhalo. Náladu mám celkem stabilizovanou. Bojuji jen s tím nedostatkem energie a elánu. Letos se mi dařilo po šesti letech opět pravidelně jezdit na kole, ale vydrželo mi to jen tři měsíce, pak opět přišel útlum a ztráta chuti do sportu. Celkově si myslím, že Abilify je dobrý lék, ale na negativní příznaky nezabírá tak jak by bylo potřeba. Nedávno jsem se dočetl, že existuje nový lék s názvem Reagila (kariprazin) a ten by měl působit i na negativní příznaky schizofrenie, až půjdu 1. 12. k doktorovi, tak se na něj zeptám.

Zakázat

Nepomáhá a škodí, výsledek prvniho pravidelneho uzivani,: neuklizeni,nakupovani blbostí, nutkave chovani, hazard, akutní zanet slinivky, chronicky pankreatida s možností rozvoje rakoviny slinivky. a tu jak víme nepřežije nikdo.

Zakázat

divné pokud na to moje psychiatrička zemře, leda že by to brala taky, není normální aby se mi stalo pokaždé to co má ten lékař, to už nejde ani vysvetlit žádnou logickou úvahou, proč se málem dopadla stejně.

David

Máte někdo zkušenosti s afluditenem já sem z toho úplně vyplej budu trvat na vysazení

Ladislav

Jsme vsichni na jedne lodi Preji co nejkratsi uzdraveni

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce