Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

wellbutrin

Nemáte náhodou někdo zkušenosti s preparátem WELLBUTRIN? Když, tak jaké? Nějaké nežádoucí účinky? Neobjevily se náhodou u někoho křečové stavy?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
tom
4x

Jen pro informaci: Měl jsem dobré zkušenosti s čajem nazvaným "Spánek a nervy" od firmy Leros. Denní dávka jest tři pytlíčky za den. Mně vyhovovalo při akutních potížích nervozity, podrážděnosti atd. udělat čaj ze tří pytlíků najednou. Do 30 minut mne to uvolnilo. To bylo v době, kdy jsem ještě nevěděl, co je to Welbutrin.

Marcela
4x

Chci se podělit se svými zkušenostmi s Cipralexem a Wellbutrinem. Po nástupu deprese před třemi roky mně byl předepsán prakt. lék. Cipralex. Po jeho nasazení jsem přestala jíst i spát. Když jsem se po několika týdnech dostala k psychiatrovi, byla jsem zralá na hospitalizaci. Psychiatr mně k Cipralexu přidal Esprital.Ten den jsem začala jíst i spát. Můj zdravotní stav se začal konečně zlepšovat. Tedy,před tímto lékem všechny důrazně varuji! Má taktéž smrtící účinek na libido i orgasmus! Když jsm se dostala z nejhoršího, začala mně má frigidita velice trápit.Celý rok jsem na to svou lékařku marně upozorňovala a tak jsem do deprese spadla znovu.Potom mně místo Cipralexu napsala Wellbutrin. Je to skutečné afrodiziakum a dokonce se používa k léčbě frigidity.Nenechte si psát nic co vám nesedí.

Ledo
3x

Ahoj, chronickými psychickými problémy netrpím, ale ze dne na den jsem přestal kouřit, z předchozí spotřeby cca krabička denně po dobu 17 let. První tři dny byly klasicky odvykací, třepavky a nervozita, takové stavy jsem již znal, ale potom se mně začala měnit psychika, začal mně v životě chybět "oddychový čas", postrádal jsem "pochvalu" za stresové situace atp. Téměř odpadl zájem o sex, co bylo do té doby nebývalé, převládaly pocity vzteku, NEUSTÁLÉ myšlenky na cigaretu, každý pokus o komunikaci s partnerkou se stočil do hlasitého řevu. Potom jsem zjistil, že se při psych.problémech tohoto typu při odvykání předepisuje Zyban pro zmírnění potíží. Tak jsem si jej nechal napsat, vysolil třitisícešestset korun a od té chvíle je všechno jak má být. Nejenže se stokrát denně nezmítám v zápase s chutí na cigaretu, ale normalizovalo se libido (chuť na sex; opět je zde, ale NEVTÍRÁ SE tak urputně jako předtím). Také se mi daří minimalizovat spotřebu alkoholu, se kterou jsem měl dříve jaksi taky trošku problém (genet.predispozice). Ale proč to píšu: Zyban obsahuje stejnou látku jako Welbutrin, bupropion, je to jenom jiný obchodní název a pojišťovna na něj nic nedoplácí :-( Užívám jej už měsíc a chci přejít na Welbutrin, protože si sebou ještě nejsem úplně jistý a chci tenhle "pokus" o trvalou abstinenci opravdu zkusit využít naplno. 2xdenně 150mg s 8 hodinovým rozestupem, zpravidla 1 tabl. okolo 3 ráno, další cca v 11 dop. ano člověk se budí několikrát za noc a v součtu třeba nenaspí více než 6-7 hodin denně, což se může nakumulovat a jsou z toho nepříjemné spánkové krize. Nicméně před usnutím se dá dýl číst :-) a ráno se líp vstává, což mi dřív dělalo dost problémy (často v souvislosti s alk.) Jinak nepozoruji nějaký útlum chuti k jídlu, za ten měsíc bez cigarety mám 4 kg nahoru, ale moc mě to netrápí :-) Zdar a sílu!

Ledo
7x

Pokud hovíte angličtině, výstižný článek o aktivní látce ve Wellbutrinu je zde: http://www.bupropion.com/wonderwell/index.html.

míra
5x

ano, pomohl mi z deprese během krátké doby, než. účinky - bolest hlavy několik prvních dní užívání, pak přešla, křeče u mě ne;

Nelka

ak by ste mali niekto na predaj wellbutrin rada ho kupim, piste na [email protected] mne ho lekarka z neznamych pricin predpisat nechce a dava mi ine AD ktore ma strasne tlmia a tak ich zakazdym vysadim, tak chcem skusit ten wellbutrin

Viola
4x

Tak jsem na Well. už 2 měsíce, dokonce v té době jsem pohřbila svého milovaného psa a faktem je, že mi z dlouhodobých depresí částečně dostal a zbavila jsem se návyku na Lexaurin s Tramalem - tato kombinace byla pro mě poslední 2 roky jediné co mi zabýralo. Na Serotoninu jsem byla celkem 6 let s několika preparáty a bylo mi čím dál hůř. Asi jsem potřebovala nakopnout dopaminem a adrenáčem, ty mi zřejmě chybějí. Tak všem přeji alespoň částečnou úlevu.

jerry
4x

Beru wellbutrin, nejspíš mi pomohl z deprese, ale ještě pořád se necítím ok (jako v době bez deprese) a delší dobu žádné výrazné zlepšení psych.stavu na sobě nepozoruji, chuť k jídlu moc nemám, mám pocit mírného tlaku v hlavě, jsem méně soustředěný, mám pocit mírného brnění v nohou, a chvilkových úzkostí – myslím, že tohle všechno jsou spíše neg.vedlejší účinky wellbutrinu než projev nemoci jako takové. Setkal jste se také někdo s těmito vedlejšími účinky? Máte někdo zkušenosti s vysazením wellbutrinu – nějaké příznaky z vysazení?

iva
1x

..ahoj všem, začala jsem brát wellbutrin asi před měsícem, ale je mi hůře, objevily se úzkosti, přecitlivělost, vrací se mi noční paniky a staré prožité negativní příhody, bývám podrážděná až agresivní,zhoršily se mi i migrény, prostě podtrženo, sečteno nic moc, ale bojuju.přeji všem zdraví a štěstí :o)

roman

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu nedovolené nabídky prodeje registrovaných léčivých přípravků.

fjf

odevzdej je do lékárny!

Mcl
2x

Wellbutrin jsem začala brát před rokem, protože jsem nechtěla dále akceptovat Cipralex, který způsobuje všechny možné sexuální poruchy. Mohu říci, že na sex mně zabral na 100%, ale jinak naprostá hrůza: úzkost,roztřesenost,nesoustředěnost,pocit naprosté retardace.Takže klasické příznaky deprese. Dnes jsem na Aurorixu a je mně naprosto fantasticky! Nevyhovují-li Vám vaše stávající AD, nedejte se a nechte si je vyměnit. Mně psychiatr nejdříve cpal celá léta Cipralex a potom zase Wellbutrin. Každému sedne něco jiného. Musíte hledat. Já jsem svá správná AD našla až po čtyřech letech. Hodně štěstí.

Hana

Prosím Vás, mohl by mi někdo říci, zda přibral po Welbutrinu? Je to pro mě dost důležité.

Ledo

Ahoj Hanko, s váhou spíše naopak, pokud se člověk hýbe jako dříve, jde spíše dolů, teda u mě určitě :)

Test

Test

janek

Dobrý den, bylo by možné konzultovat s Vámi užívání AD? Díky.

LULU
3x

Lecim se s depresi jiz dlouha leta (je mi 30) a temer pulku zivota jsem na AD. Nedavno jsem dostala Welbutrin kvuli zavislosti na tabaku a najednou je vse jinak. Jsem z neho uplne nadsena, nejenze nekourim, ale citim se mnohem lip a mam obrovskou chut na sex, nejdriv jsem porad neverila, ze by to mohlo byt z toho, ale uz to zacinam tak brat, zvlast po tom, co jsem si o tomto leku precetla. Na me tedy pusoby opravdu uzasne, ackoliv ze zacatku jsem taky mela pocity malatnosti a navaly horka. Doufam, ze ucinek zustane a nebudu muset za par mesicu hledat opet neco jineho.

Tom

Ahoj, já beru tohle všechno: Welbutrin, Deniban, Lamotrigin, Cipralex a když je nejhůř tak Neurol. Se svou nemocí mám obrovské problémy chodit řádně do zaměstnání, případně tam vydržet, když mi je blbě. Jak to děláte vy ostatní ?

Nikita
3x

Ahoj, mám možná podobný problém , neustále zle od žaludku , bolesti snad všeho, strach z toho kdy umřu , třes, tlak na hrudi , nepřijemné bušení srdce atd. Jsem vyšetřená horem dolem, takže nezbejvá než věřit , že je to opravdu psychické ikdyž neznám důvod a nějak to nedokážu pochopit. Wellbutrin beru 9 den a bohužel zatím nevidím moc extra zlepšení ,ale zas si řikám,že je ještě brzo a snad začne brzo učinkovat., nemůžu po něm moc spát,ale naštěstí mi po něm neni ještě víc zle,jako při mejch denních stavech a nemám na něj žádnou alergii :) Brala jsem deniban to bylo strašný přibrala jsem za dva měsíce 10kg brrr, cipralex bez efektu .....takže snad mi WB konečně zabere a bude líp nebo já už nevím co mám dělat , nejsem schopna chodit do žádného zaměstnání neb je mi fakt příšerně zle furt, nemám snad v týdnu jediný den kdy si řeknu jo dnes mi nebylo zle !!! N

Marcela
3x

Ahoj,já užívám Wellbutrin už něco málo přes rok. Před tím jsem měla Cipralex,který jsem pomalu vysadila a po pár měsících jeho neužívání se mé deprese vrátily. Jelikož jsem na Cipralexu přibrala asi 5 kilo, které prostě nešly shodit,nechala jsem si napsat Wellbutrin. Užívám ho 2x denně a cítím se celkem dobře. Zhubla jsem po něm,ale někdy se dostaví takové stavy úzkosti,ale nevím jestli se jich někdy zbavím. Je to takvé vlnovité. Jsem v pohodě a najednou to přijde,ale pořád je to mnohem únosnější,než když jsem nebrala nic. Mám k němu napsaný ještě Lexaurin a ten mi na úzkost dobře zabírá. Podle mě je Wellbutrin lék,který vám buď sedne a nebo vás po prvních dvou dnech užívání odrovná - ve smyslu,že je vám hůř a cítíte se hrozně. Opravdu stačí tak dva dny,aby jste poznali,zda ho užívat můžete nebo ne. Taková je má zkušenost i z mého okolí.

Karla

Prosím, kdo má navíc Wellbutrin , cena nerozhoduje, ozvěte se na adresu [email protected]

Jan Kalvach
1x

Zdravím, wellbutrin je po letech marného zkoušení jednoho antidepresiva za druhým konečně lék, díky němuž je kvalita mého života úplně někde jinde. Jsem s ním spokojený a rád ho koupím, pokud má někdo na prodej.

Mirek
3x

Mám W třetí týden a prožívám pravé peklo. první týden příšerná agitovanost, pocity že zešílím. Sucho v ústech, pocit horečky, bušení srdce, zvýšený tlak, chození na malou asi co 5 minut. Druhý týden jsem si myslel že je to lepší, ale W se nenechal zahambit a nástup do týdne č. 3 - průjmy (ale takové s tím velkým P), pocity že každou chvíli omdlím, agitovanost, plačtivost, motorický neklid, záchvaty paniky - o nespavosti a bolestech hlavy nemluvím, to beru jako bonus jež neregistruju. zajímavé co člověk všechno dokáže vydržet a nezešílet z toho

Dědek

Mirek a další trpíte chlamydií pneumonií, nechte se na to léčit ,ale nebude to lehké.Pokud budete takto pokračovat ,bude to jen horší.

Jolana

Pane Kalvach, můžu vám poslat necelá tři balení Welbutrinu pouze za cenu doplatků v lékárně, které jsem za ně sama zaplatila. Přešla jsem na jiná antidepresiva. V případě zájmu pište na [email protected]

reny
2x

zdravím všechny.. I já mám deprese střídavě již 10let. Ale daly se zvládat i bez léků. Nebyly tak úpirné, mohla jsem s nimi chodit do práce a relativně fungovat. Nyní cca rok těžší životní situace, čeká mě rozvod, tahanice o dítě, změna zaměstnání, vše najednou. Něco z toho již řeším, ale psychika je v hrozném stavu. Od července na Olwexyi, ale nezájem o sex, těžší dosažení orgasmu, tvorba modřin... Nyní wellbutrin pátý den a peklíčko. Totální obrat k horšímu..Agresivita, nespavost, deprese, plačtivost, pocit totální zbytečnosti, špatné, zrychlené vnbímání času, neschopnost cokoli dělat, nesoustředěnost, grozná zapomnětlivost... tak nevím, zda mám vydržet...A na sex chuť stejně nemám... Začínám uvažovat o příčinách vzniku depresí, co je neustálevyvolává a udržuje. Také uvažuji o alternativním způsobu léčby, např. hypnoza... Ale pipadfá mi až neskutečné, kolik nás depresivních lidiček je... Je to vysloveně epidemie.. Musí být nějaký společný jmenovatel...

svatava fridrichová
1x

wb beru asi dva roky a účinek na deprese je u mne naprosto nulový. K depresím neúčinný a o zvýšení sexuál.apetitu se nedá vůbec mluvit. Když jsem to řekla doktorce, tak mi zvýšila dávku na dvě tabl. denně a přidala Rivotril. Tuto kombinaci beru přes půl roku a výsledek? Deprese stejné, zvýšená agresivita a spavost. Přemýšlím o skončení léčby, neboť je to k ničemu a akorát utrácím peníze za něco, co mi nepomáhá.

Josef

Dobrý den, myslím, že Vám mohu pomoci. Kontakt: http://dobes.esoteric.cz

svata

Dobrý den, máte někdo zkušenost s kombinací Wb a Fentanylu ( lék na silné bolesti pohyb. aparátu) ? Připádá mi, že Wb zvyšuje neg. účinky Ftn a Ftn snižuje účinnost Wb... Děkuji za odpověď. S.

petr
1x

moje zkušenost s wb. pozitiva - dodává elán, působí afrodisiakálně, možnost občasné konzumace alkoholu, negativa - občasný pocit napětí, který lze odstranit sexem, občasná nespavost, která lze řešit buď také sexem, nebo něčím jako rivotril. pokud někomu wb nevyhovuje, může zkusit fevarin, se kterým jsem byl velmi spokojený, bohužel po cca 3 ( překrásných ) letech přestal zabírat.

Verča
2x

Moje zkušenost s Wellvbutrinem- trpím Panickou poruchou, a moje psychiatrička mi předepsala Wellbutrin po Denibanu (po Denibanu jsem přibrala 13 kg, měla jsem vedlejší účinky laktaci z prsou a úplnou ztrátu menzes. Proto mi doktorka předepsala Wellbutrin. Beru ho 14 dní, a projevuje se u mě nespavost, neusnu velou noc, nebo usnu až ve 4 ráno a v půl 5 už jsem zase vzhůru, dále se u mě projevuje nechuť k jídlu (to by bylo v pořádku, když potřebuju trochu zhubnout) jenže mě je na zvracení při pohledu na jakékoliv jídlo, nutí mě to nejíst vůbec nic, a pak je mi logicky blbě z hladu.... a přibližne od té doby co nespím, se u mě projevují bolesti břicha. Což jsem v letáku četla jako častý nežádoucí účinek. Takže s Wellbutrinem jenom samé nepříjemné zkušednosti, toto se nedá vydržet 3 týdny, a věřit, že se to po 3 tádnech amo upraví. Přece nemůžu 3 týdny nespat vůbec, nejíst vůbec, a trpět s bolestmi břicha. A na uklidnění mám ještě předepsán Neurol 0,25, ale mě stačí vždycky čtvrtka tohoto prášku, aby na mě začal působit. Nejvíc mi vyhovolval Deniban, ale u něj se doktorce nelíbily to moje vedlejší účinky gynekologického rázu (laktace a ztráta menzes, přibývání na váze,proto ho vyměnila). Tak budu lékařku kontaktovat znovu a podělím se s ní o moje nežádoucí účinky.

Verča
1x

Přesně, já taky s Wellbutrinem prožívám peklo, nespavost - ale totální, nespím celou noc, bolesti břicha, totální ztráta chuti k jídlu - nutí mě to nejíst nic, a při pohledu na jídlo je mi na zvracení, prostě hrůza!

Irenka
3x

Užívám welbutrin asi 3 měsíce, mám stále such v ústech, vysok tlak a tloustnu. Ráda bych ho vysadila, ale nevím, jestli to jde ze dne na den,nebo pozvolně.Poraďte mi prosím.

Milan
7x

všechny muže bych rád varoval před cipralexem. Z vaší mužské chlouby udělá orgán užitečný asi jako slepé střevo. Beru nyní wellbutrin, po třech týdnech se mi lepší nespavost, několikrát jsem měl bolest na hrudi, jinak nic. Psychicky jsem celkem v pohodě, vrátily se mi úžasné ranní erekce, zhubnul jsem tři kila. Takže zatím kladné hodnocení. Trochu se obávám krátkodobé paměti, začíná se mi stávát, že hodinu po jednání téměř nevím o čem bylo. To je pro manažera celkem závažný problém ...

Milan
3x

přidám ještě aktuální stav - beru wellbutrin nyní 6 týdnů, z toho první 4 týdny 1x denně, nyní 2x denně. Dostal jsem se do naprosté pohody, jsem výkonnější v práci. Naprosto žasnu nad svojí sexuální chutí a erekcí - ta je jak když mi bylo 20, tedy před 30 lety ... Všechny vedlejší příznaky zmizely, jediné co zůstává, je nespavost - přesněji - večer v 11 usnu ve vteřině, ale od cca 4 ráno se neustále probouzím a usínám. Jedním z důvodů je ale opravdu velmi silná erekce

David

Jsou to naprosté nesmysly, Cipralex je výborný, sex. funkce nenarušuje a Wellbutrin při nespavosti ti může napsat jenom diletant. Také ty tvé supererekce jsou hloupost.

Martin Kratochvíl

díky za povzbuzení, jedu na asentře a stejný problém se sex. dysfunkcí. Doktor mi zkouší Asentru s wellbutrinem tak uvidím.

klient
1x

Ahojte,užívám cipralex a nemám problém s fungováním svého orgánu,tak jak tu popisuje Milan,ale na každého to může působit jinak.Tak zlomte vaz:-)

Carolline1
1x

Ahoj všichni bojovníci z touto zákeřnou nemocí co nám tak šíleně ničí životy...Léčím se s depresí už víc jak 5 let. Nejdřív jsem brala Sertralin, tam mě dost vadilo že chut na sex sice byla ok, ale na orgasmus jsem mohla zapomenout, ale to nebyl důvod že jsem chtěla lék změnit. Úžasně mi teda zlepšil úzkosti, ale jinak elán do života žádný. Druhým lékem bylo Mollome, to jsem se cítila ze začátku líp, ale postupně jakoby přestal účinkovat, nebo bych musela mít koňské dávkování. Pak jsem vlastně začala mít laktaci, ztratila chuť do života, prospala bych asi celý život...A než bych vstala a šla si namazat chleba, to radši budu mít hlad. Tak mi dr. k němu přidala právě Wellbutrin SR. Dnes jsem začala s užíváním, tak jsem zvědavá. Potřebovala bych se ráno někdy probudit s radostí do nového dne a ne jako by to bylo za trest :-( Taky co se týká soustředění a paměti to není žádná sláva a to musím říct že jsem měla vždycky paměť dobrou. Připadám si jak retard.. Psala někomu z vás dr. Piracetam na paměť? Přeji všem ať se daří a ať si každý najde ten svůj dokonalý lék :-)

roman

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu nedovolené nabídky prodeje registrovaných léčivých přípravků.

adrika

Ahojte, wellbutrin beriem cca 1 rok a to na depresiu a znizenie poctu vyfajcenych cigariet. Spociatku to bolo velmi tazke, jednak som nemala chut na jedlo a len pri pomysleni mi bolo zle, ale vzdy som sa nejako prinutila, takze som schudla iba minimum, Okrem toho som prvy mesiac mala samovrazedne myslienky, nastastie som si ale uvedomovala, ze je to iba kratkodobe, ze to sposobuje dany liek. Tiez sa mi dost tocila hlava, co bolo asi najneprijeemnejsie z negativnych ucinkov tohto lieku, Stacilo otocit hlavu do strany a stracala som podu po nohami. Nebolo to ale klasicke tocenie hlavy a nastastie som ani nikdy neodpadla, no bolo to nesmierne neprijemne, Chut na sex bola jednoznacne vyssia ako inokedy. Vsetky tieto neziaduce ucinky ale casom vymizli, takze hlava sa mi sice netoci, ale chut na sex je zalostne nizka a stale som dost citliva na negativne spravanie okolia, je mi jednoducho do placu castejsie ako inokedy. Okrem toho, asi 3-4 hodiny po tom, co uzijem tabletku mam neprijemny horky pocit v ustach, z ktoreho mi je az na vracanie. Co sa ale fajcenia tyka, sice vyfajcim tolko, co inokedy, no ak nei je moznost fajcit, znasam to pomerne dobre, som aj napriek chuti na cigaretu dost kludna, takze liek ma apson nejaky pozitivny ucinok:-) Co sa spanku tyka, nemam problem zaspat kdekolvek a kedykolvek, ale v poslednej dobe musim mat pri usinani zapnute svetlo, pretoze sa bojim. S tym som nikdy predtym problem nemala, takze to pripisujem wellbutrinu...

Tom
1x

Wellbutrin dostala kdysi moje matka a začaly jí samovolné záškuby v noze, jichž se nezbavila ani po vysazení. Tak nevím....

Renata

Zdravím všechny lidičky, máte někdo zkušenosti s užíváním cipralexu a wellbutrinu současně. Na panickou poruchu mám cipralex a na depresi wellbutrin. Zatím se to dá zvládnout. Ale nevím co bude dál.

Alabama

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu nedovolené nabídky prodeje registrovaných léčivých přípravků.

Lenka

Ahoj, dneska již sedmý den beru Wellbutrin a je mi fakt divně. V noci mi dlouho trvá než usnu, motá se mi hlava..možná se i cítím víc odosobněná..no jako nevím, mám čekat, jestli se to nějak ustálí?..bojím se, aby mi nebylo hůř než před tím :/..ted mozna i lituju, že jsem s něma začínala. Před tím jsem aspon mohla spát, sice jsem byla mimo a taková zasekaná a zpomalená, ale tak nějak vnitřně mi bylo lépe. Bojím se, že můj život bude už navždy takhle špatný..

Debra

Ahoj, chci se poradit, zda nemáte zkušenost někdo s vysazováním aurorixu, a stavy agrese a vzteku.Děkuji za odpověď a přeji jen sluníčkové dny :-)

kaca
1x

Beru Wellbutrin již 4.týden, 1. týden super,cítila jsem příliv energie a kromě toho žádné než.účinky nebyly. Už jsem se radovala, že konečně jsem našla lék, po kterém mi nebude blbě. Ale 2.týden se mi začala točit hlava,hlavně při prudším pohybu a přidaly se teploty přes 38°, hlavně odpoledne. A energie také zmizela, spíš jsem ještě unavenější. Myslela jsem nejdřív, že je to nějaká viróza, ale po 14 dnech jsem zkusila Well na 2 dny vysadit a teplota i točení hlavy přešlo. Well. jsem začala brát jako doplněk k anafranilu, po kterém jsem děsně ospalá, Well. měl tenhle než. účinek odbourat. Ale místo toho jsem unavená stejně a ještě mám horečku a točí se mi hlava. Celkem už to bude skoro měsíc, z toho 3 týdny s těmito než. účinky. Tak nevím, jestli mám ještě dál čekat a trpět, nebo to zkusit vyměnit. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Martin
1x

Zkus vydržet, já také přecházím z Cipralexu na Wellbutrin, z důvodu neustálé únavy, doktorka mi říkala, že Wellbutrin se podstatně lépe snáší než Cipralex, ale trvá dost dlouho, než se vše srovná a začne to pořádně účinkovat. Já ho beru zatím cca tři týdny a nic moc, myslím, že má slabší antidepresivní účinky než Cipralex, takže se v tom zase plácám, ale chci to zkusit vydržet.

Martin
1x

Asi bych to měl doplnit a napsat podrobněji. Cipralex jsem bral cca půl roku, deprese se trochu zlepšili, myslím, že mě lék držel těsně nad nimi, ale neustálá únava a téměř všemi popisované sexuální problémy, hlavně ta nechuť, i když výdrž se zlepšila. Jinak samozřejmě rozmazané vidění a takové jakoby nevnímání světa kolem sebe - i na horské dráze jsem se myslí toulal někde úplně jinde! Takže bylo rozhodnuto, že zkusím přejít na Wellbutrin, bude mě prý nabuzovat. Po třech týdnech musím napsat toto: 1) vrátila se nespavost, usnu v jedenáct a probudím se ve čtyři ráno a už neusnu, v šest je pak obrovský problém vstát a jít do práce, dnes jsem to nedokázal. 2) zatím ještě větší únava, než s Cipralexem. 3) nižší antidepresivní účinky než měl Cipralex, typický projev je, že ráno jsem roztřesený a plný obav, v průběhu dne se to zlepšuje a večer kolem sedmé jsem téměř OK, tak nevím jestli bych neměl zkusit vzít lék večer, aby účinkoval od rána, možná že bych ale neusnul vůbec. Beru teď jeden Wellbutrin ráno a půlku Cipralexu večer, což je asi málo a Wellbutrin zatím neúčinkuje, tedy ne kladně. 4) velká horkost po celém těle (bez horeček) a totální sucho v ústech. 5) rozmazané vidění (bylo i za Cipralexu). 6) afrodiziakum - asi ano. 7) vrátila se úzkost a bolest na prsou (byla před užíváním Cipralexu, s ním vymizela) a dnes mám pocit, že mi něco hoří a pálí kolem páteře, tento pocit jsem ještě neměl. Stále doufám, že se to všechno srovná a že si to sedne, protože takhle to nechci, to bych se vrátil raději k Cipralexu, nebo zkusil něco jiného. Na začátku užívání Cipralexu se to také na nějaký čas zhoršilo a pak to bylo lepší, takže doufám, že to tady bude stejné, jen to asi bude déle trvat. Budu informovat

Martin

Tak po cca dalších čtrnácti dnech užívání WB (2x denně + 1x Cipralex) mohu konstatovat, že lék zatím stále ještě nezabírá, jsem totálně unavený a za deset dní jsem snědl to co jindy za dva dny, přitom netrpím pocitem hladu. Rána jsou špatná, lépe mi někdý bývá kolem šesté hodiny večer, jsem nyní poprvé s touto nemocí ve stavu pracovní neschopnosti, tak uvidím, co bude dál...

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce