Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Olwexya (Venlafaxinum)

Dobrý den, zajímali by mě Vaše zkušenosti s užíváním antidepresiv Olwexya. Trpím již delší dobu panickou poruchou.Tyto antidepresiva jsem začala užívat před třemi dny (doporučená dávka 75 mg). Nejdříve jsem se zalekla příbalové informace, zejména seznamu nežádoucích účinků. Některé nežádoucí účinky jsem na sobě pocítila, jako sucho v krku, pocení, mravenčení, třes, nespavost a malátnost. Některé účinky již odezněly.Na tento přípravek prý nevzniká závislost. A jaké by byly následky, kdyby došlo ke kombinaci tohoto přípravku s alkoholem? Nadále, by mě zajímalo, zda-li Olwexya někomu z Vás pomohla odblokovat úzkostné až někdy panické stavy. Nikdy před tím jsem žádné antidepresiva nepoužívala. Děkuji za Vaše příspěvky. Eva

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Luc

nasadili jsme leky na cholesterol a vysadili leky na zvyseny tlak. Krome toho jsem zacal kardio...kolo, beh. Situace se zlepsila pokud jde o erekci. Chut na sex je stejna jako pred tim (zadna slava). Davku Olw. jsem nesnizil, zustala na 300 mg. K dnesku je to ctvrty den bez Olw (experimentuji, okamzite vysazeni Olw z 300 na 0). Erekce bez problemu, velmi vzruseny. Neco podobneho jako kdyz konzumujete alkohol ve vetsim mnozstvim a nasledne strizlivite. Obrovske sexualni vzruseni, dlouhodoba erekce na ukor kocoviny. Ovsem psychika, v mem pripade uzkosti, spatna. Tak nevim. Bud AD s Sildenafil, nebo bez AD s intenzivni psychoterapii (nekolikrat tydne coz je v mem pripade nemozne, pokud jde o zamestnani) a kvalitniho sexu. Zacina me to pekne srat...pardon

Luc

nebo bez AD, coz by v mem pripade znamenalo intenzivni psychoterapii (nekolikrat tydne coz je nemozne) a kvalitni sex. Je to zase beh na dlouhou trat. Opet dodavam, ze pokud jde o deprese, uzkosti, AD, leky....je to hodne individualni a chemie kazdeho z nas je jina.

Luc

Vsem psychopatum (zadna hana, nazyvam tak i sebe) doporucuji pravidelny beh. Pokuste se mimo to zaradit i psychoterapeuticke skupinky, klidne jednou za 14 dni. Chemii se nevyhybejte...pro nas, kteri to vazne potrebuji...ne ubohe sezonni depkare a podobne srace. Sleduji, ze je tu hodne hovinek, ktere si uuuuuuuu stezuji na nezadouci ucinky....kopnout do zadnice

Melatonin

Dobrý den na problém se spánkem mi hodně bodl právě Melatonin od Aurum.

Kamila

Na olwexyi jsem přešla z Asentry, kterou jsem brala cca 3 roky. První dny s Olwexyí 75mg jsem pozorovala akorát zrychlený tep, který se časem ustálil. Po dvou týdnech jsem se ale pořád cítila hodně unavená a byla jsem schopna spát třeba 14 hodin a taky se poprvé u mě objevil problém s očima, kdy jsem večer nebyla schopna zaostřit na blízku ale moc jsem to neřešila. Po domluvě s doktorem jsem zvýšila dávku na 150 kvůli únavě a opravdu to pomohlo. Únava byla znatelně menší už po dvou dnech. Jenže problém s očima se zvětšoval a já už třeba od 18.00 nebyla schopna skoro nic přečíst na mobilu. Dnes, kdy je to pět dní, co beru 150 mg, jsem volala doktorovi kvůli těm očím a řek mi, že mám dávku snížit \a pak vysadit a dostavit se zase za ním. Že musíme zase vyměnit. U mě to nejspíš nebyl příznak, který by odezněl, protože se objevil až po těch dvou týdnech. Ale jinak to byl super lék. Pomohl od úzkosti, dobře se mi přemýšlelo, měla jsem čistou hlavu i sníženou chuť k jídlu, což já u sebe beru jako pozitivum. Myslela jsem, že tohle bude můj favorit, ale nedá se nic dělat no. Tak hodně štěstí všem

dana

Ahoj,olwexyi 150mg beru již cca 8let,pamatuji si že první měsíc léčby jsem měla takové stavy že jsem vůbec nevylezla z postele,takže jsem vedlejší ůčinky snad vůbecnevnímala.Po dvouch měsících jsem se konečně začala dostávat do normálního stavu a po třech měsících jsem se vrátila do práce v úžasném stavu a o 15 kg lehčí. Problémy v sexu nemám a i když si dám nějakou tu skleničku alkoholu tak se nic neděje.Zatím o vysazení z doktorem neuvažujeme protože se cítím skvěle. To je můj příspěvek k olwexyi.Je pravda že každý reagujeme na AD jinak a každý si musí najít ty svoje.Každopádně nebrat žádné je to nejlepší ,ale bohužel to někdy nejde.Všem držím palce😄

zuzka
1x

Chtela bych se zeptat KAMILY -prestal te po vysazeni ten problem s ocima a zaostrovanim? Ja musela po trech tydnech vysadit a prestat uzivat, protoze u me nastala hrozna citlivost oci na svetlo, vidim preostrene, ostre obrysy a vse jakoby do bíla. Uz jsem tyden po vysazeni a oci se mi porad nevratily do puvodniho stavu. Bojim se aby mi to nezustalo. Ma s ti nekdo take zkusenosti? Stalo se to nekomu a přešlo vas to? A za jak dlouho po vysazeni? Dekuji

Tanja

Dobrý den, dnes jsem dostala Venlafaxin na generalizovanou úzkostnou poruchu. Pomohl někomu z vás na tuto nemoc?

Honza
1x

Ahoj všichni, na venlafaxin sem přešel postupně z paroxetinu (40 mg denně) a už týden beru beru pouze 75 mg venlafaxinu. Vedlejší účinky mi přijdou mnohem horší než u paroxetinu. Strašně se potím a hlavně mi hrozně rychle buší srdce, taky se mi zvýšil krevní tlak.. Tak nevím jestli přestat brát nebo to zkusit ještě chvíli vydržet.. Je mi dost hrozně :( Skoro každý den si zajdu na pár piv, to asi taky neni moc dobrý.. ale u paroxetinu to vůbec nevadilo.

Jean

není dobrá léčba CNS antidepresivem, je potřeba vyčistit tělo od toxinů a vybít mikroparazity !

Takky
1x

Mne pomohla upravena strava , dostatek bilkovin , zeleniny a tekutin (cista voda 3 litry) Zadne leky nepotrebuji, vsechno jsem vysadil.

Lenka

Dobrý den, padaly někomu vlasy po Venlafainu?

Eeeee

Také se tohoto problému s vlasy bojím... zaznamenal nékso tento nežádoucí účinek? Já musela nasadit antidepresiv a právě kvůli úzkostem vyvolaných padáním a řidnutím vlasů, tak se toho bojím. Beru venlafaxin Milan teprve týden. Zatím kromě větší únavy, nevolností a drobné vyrážela nic nepociťují.

Tereza

Olwexyu 150mg jsem brala víc jak rok a půl. Doktor mi ji předepsal na úzkostné stavy a deprese (jinak trpím hraniční poruchou osobnosti). Vzhledem k mé diagnóze jsem žádné zázraky nečekala, ale musím teda říct, že jsem za celou tu dobu nezaregistrovala jedinou změnu oproti dřívějšímu stavu bez léků. To ale neplatí o vedlejších účincích a závislosti. Když jsem léky brala měla jsem často velkou žízeň, vůbec jsem nespala a často měla nevolnosti. Když jsem si náhodou zapomněla vzít prášek, asi po 12 hodinách se dostavily abstinenční příznaky - strašná nevolnost, pocení, třes v rukou apod. V kombinaci s alkoholem jsem si všimla, že jsem mnohem dříve opilá a ty nevolnosti potom byly taky horší, takže před a už vůbec ne po pití to rozhodně nebrat. Co se antidepresiv týče, naštěstí už tohle svinstvo neberu a doktor mi napsal Cipralex, což ale zabírá úplně nulově. Když už teda antidepresiva tak radši nižší dávky a k tomu terapie, než mít potom kupu vedlejších účinků a nic z toho.

Lenka

Moc vás tu zdravím a zeptám se"podařilo se vám někomu se Venlafaxinu nadobro zbavit?Po několika letech užívání/6let/ podotýkám....Děkuji Za odpověď.

Charw
2x

To by mne také zajímalo :) Sám tenhle bordel beru asi rok a půl. Podařilo se mi snížit ze 150mg na cca 10 mg. Bez patáku ale vydržím max 4 dny, pak nastane neskutečná jízda. Takže jsem vždycky nucen opět tento "lék" brát. Divím se, že je tento jed vůbec legální. Z mé zkušenosti je fyzicky návykový, navíc se cítím jako bych prodělal chemickou lobotomii. Jinak na depresi a úzkost funguje výborně..což by podle mě fungoval i heroin. Problém je, že po vysazení se úzkost i deprese dostaví daleko silněji..a to i pokud jste tím dříve netrpěli. Doporučuji si o Olvexii (Effexoru, a SSRI SNRI vůbec) najít něco na zahraničním webu.. strašidelných historek je tam dost.

George
1x

Jen chci podpořit ty, co tu popisují své příběhy s Olwexyí. Během 25 let léčby panické poruchy jsem vystřídal snad všechna antidepresiva. Negativní účinky podobné, hlavně výrazné přibrání na váze a téměř impotence. Ale po asi 8 letech užívání Olwexye je to konečně přípravek, kde negativa dlouhodobě nepřevažují nad pozitivy. Počátky (pocit na zvracení, závratě) taky byly složité, ale pak se začaly projevovat očekávané účinky a jsem schopen i cesty autem po dálnici, nebo třeba jízdy 50 km daleko. Pro mě je to ale takový zázrak, jemuž jsem ochoten obětovat i 30 kg nadváhy, pocení, neustálou žízeň, svědění uší (které popisuje Marek 12.10.2014) a ztrátu sexu (!?!). Potvrzuji též mírnou toleranci alkoholu (jedno, dvě piva), ale nesmí se to přehnat - jinak je zle. A s tou snahou o vysazení taky mohu potvrdit, že to není žádná sranda. Bez vědomí lékaře jsem snížil dávkování a i to byl problém (sice se míň potím, ale sex je pořád 0). Takže závěrem: díky Olwexyi můžu jakž takž fungovat, ovšem je to něco za něco - ta negativa jsem přijal, protože co by následovalo jinak ?.......... Vysazovat ji už asi nebudu, je mi 60 let, možná se dožiju něčeho bez negativních účinků, možná už to s ní doklepu.

Bibina
2x

Olwexyi beru 8. týden, 4 týdny 75mg a 4. týden 150mg. Je mi lépe, úzkost a strach mám slabější, ale ještě se asi neusadila. Trpěla jsem silnými sebevražednými myšlenkami, které se pořád objevují a právě z tohoto mám strach, že to nepřejde, protože si nic udělat nechci. Jsou to takové nutkavé myšlenky, jakoby si mozek řekl, že když je mi lépe, tak zkusím co s ní myšlenky udělají...Vedlejší účinky mám taky, hlavně to pocení. Na noc beru ještě 300mg tritica, ale poslední týden zaspávám velmi těžko a v noci se budím. Celý život mám úzkosti, ataky strachu. Řešila jsem to tak, že jsem brala Rivotril. Deprese a hnusné myšlenky mi taky spustil jeden známý, co skočil z okna. Teď tedy zápasím s tím, až se mi chemicky vyrovná mozek. I přes negativní komentáře zde a nad, dalo by se říci, slabým účinkem Olwexye, přesto doufám, že mi lék zabere tak, jak bych chtěla

Michal

Olwexii (resp. jiné generikum, obsahující účinnou látku "venlafaxin", jménem Argofan) jsem dostal po 10ti letech experimentů s léky, které na mě zkoušeli amb.psychiatři. Mám depresi s chronickou únavou, i s lékama jsem běžně prospal 12-16 hodin denně. Možnost chodit do práce nulová. Samozřejmě růst váhy až na nedávných 110kg (při 172cm). Venlafaxin (1x denně 75mg) na mě zapůsobil jak bomba, v podstatě od 1. dne a velmi silně. Snad poprvé v životě jsem prožil moji verzi mánie - tj. spát jen 8 hodin a pak něco dělat, jet na výlet s rodinou apod. Po 10ti letech se zas cítím skoro jako člověk! Vedlejší účinky jsou ale značné, negativní i pozitivní: 1) generování tepla a z toho plynoucí výrazná potivost, stačí i po minimálním pohybu. V bytě máme kolem 22 a já tu chodím celý den jen v trenýrkách. Manželka vedle mě ve svetru a kouká na mě jak na blázna. Pocení je nepříjemné zvláště při chladném počasí venku, bojím se, co bude v zimě. ALE: generováním tepla tělo spotřebovává víc kalorií. 2) změna chuti k jídlu - u mě naštěstí výrazně klesla. Spolu s 1) to generuje pozitivní výsledek - pomalý pokles váhy, aniž bych se nějak musel snažit, myslet na to nebo mít pocity hladu. 3) bušení srdce, třes, nutkání k rytmickému hýbání končetinami apod. - hned po 1. tabletce velmi silně, postupně (teď beru 2. měsíc) se to už uklidňuje. Bušení srdce už nepociťuji. 4) změna činnosti střev - podle letáku průjem nebo zácpa. U mě výrazný pokles aktivity, což při předchozích takřka neustálých průjmech znamená pro mě úplné zázračné uklidnění. Zajímavé je: dříve jsem také trpěl na neustálou plynatost, ta během jednoho dne zmizela. 5) další často zmiňované vedlejšáky, jako sucho v ústech, motání hlavy, zvýšení krevního tlaku ... nepozoruji 6) zato tragická je erektivní disfunkce a anorgasmie. První se dá kompenzovat Viagrou apod. (vyzkoušeno), ale nedaří se mi dosáhnout ejakulace a orgasmu. Takže jsem "pořád nadržený", ale neschopný se uvolnit. Doktor mi potvrdil, že někteří muži kvůli tomu musí ukončit užívání léku nebo sexuální život. Blbá volba. Našel jsem na nějakých lékařských stránkách, že účinná látka se z krve vychytá v podstatě všechna do 48hod., takže i jednodenní vynechání léku už způsobuje "abstinenční" příznaky. Já to udělal jednou a už po 30 hodinách po poslední tabletce jsem začal běhat na záchod s průjmem jako před užíváním léku. Bohužel sexuální disfunkce se tak rychle nevytratí.

Štěpán
1x

Na venlafaxin si nemohu stěžovat... Vyzkoušel jsem mnoho antidepresiv i benzodiazepinu a dokonce i antipsychotika... A nejlepší kombinace je Olwexya a Rivotril :) . Ze začátku 3 měsíce to bylo ,, zlé' ,ale teď už půl roku funguju. ( Tuto kombinaci jsem hledal 2 roky...

bezejmena

Ahojky, první úzkostně depresivní porucha se u mě objevila kolem 20. roku, pak jsem zkoušela všemožné AD a vždy mi na nich něco vadilo, ale dalo se žít...pak jsem i vysazovala...ale nějakym zpusobem ze v mých cca 23 letech vrátily opět úzkosti. Tak se znova zkoušely další léky, az jsem narazila na Olwexyi 75. A ta byla nejlepší. Rok a půl jsem žila jak bych žádny psych. problém neměla. Sex supr, party, zábava, dostatek energie, hodně přátel...zase jsem to byla já :)))) ...ovšem ted je to měsíc, kdy byla životní změna a já cítila, že začínám být v nepohodě a tak jsem začala brát 150 zhruba ty dva tydny, ale po dvou tydnech jsem strašně rozostřeně viděla. Takže ted zkousim obden 150 ale není to ono...chce se mi často brečet...nevím, jakože co teĎ dál...nechci ji měnit, když mi seděla...ale zas asi mi ted nestaci a vyssi davka mi nesedí...

Lucie
1x

Zdravim,vysadila jsem olwexii a mam prujem,cca 14dni vysazuji,je to normalni,nez si telo odvykne? Diky za odpoved.

Lenka

Ahoj všem.První ráno po večernní dávce Venlafaxin Mylan strašné..rozšířené zornice,třes,špatná koordinace pohybů,sucho v puse,ztěžklý jazyk.skoro celou noc jsem nespala.Je to normální?Poradí mě někdo?Děkuji

Mari

Ahoj, no ja po 1 prasku jsem totalne KO, olwexia 750mg a jsem osoala bez chuti k jidlu a permanentni tres a rozostrene videni, co mam delat? Nemohu se ani najist

kucuba

ahoj vsem, olwexyi beru uz nekolik let a jako jedina mi pomohla - cipralex, triticco = katastrofa. v lekarne mi rekli, ze Olwexya 150 g se momentalne nevyrabi, tak mi dali venkafaxin mylan 150g, je to pry stejne, jen jiny vyrobce. beru ho 2 den, zatim vse v poradku. Zatim pozoruju mensi chut k jidlu a vetsi na sex, sama ziraaam 😂

Tom
2x

Čau. Sem bejvalej feťák bral sem perník. Hodně perníku. Měl jsem ale dost peněz na to abych mohl odpočívat, hodně jíst a spát takže jsem celkem v dobrym stavu - sportoval jsem 15 let a muj organismus to nejak unesl. Fetoval jsem 10 let s prestavkama. Bez perniku jsem zdeptanej - nemam abstaky po tom pocitu ale mam depky. Rekl jsem si ze skusim cvokaře. Nejdřív mi dal citaprolam ale po tom sem byl jak zhulenej - jen mnohem lépe. 😂 nicmene moje zdevastovana nervova soustava po pulgramovejch lajnách kazdej 2 az 3 den bolí. Bilej me nohy, ruce, klouby a mam depky a sem proste takovej celkově rozjebanej. Citaprolam ze me udelal zombíka - byl sem zvyklej fungovat - cist, ucit se a tak, na piku sem byl jako stroj. Vydrzel sem se fakt dlouho ucit a mel sem svuj svet. Bylo to fajn. Kdyz jsem se naucil vse co jsem potreboval chtel jsem se pochopitelne zbavit tech hnusnejch pocitu zavyslosti. Cvokař videl že mi ssri čka nestačej, rikal sem mu, ja po tom sem ospalej ale nemuzu spat a mam pocit ze vybouchnu jako bomba. Nakonec se zněj vypáčil snríčka - olwexyii a cejtim se fajn. Neco jako citaprolam ale nejsem tak vichrápanek. Asi jak bejvalá smažka nepociťuji vedlejsi priznaky protoze jsem tvyklej na mnojem horší. Cejtim se normálně. Jen mi trvá déle než se udělam a ibčas se mi zdají živé sny, vetšinou dost divné. 😂 ale ten lék je fajn. Pomaha mi prekinat zavislost a funguje to, je mi super, cejtim se výborně

Anna

Váš komentář...Děkuji Dr.Ogunze Pomohl mi s rychlou léčbou fibroidu a jeho velikost byla 9,8 x 10,7 cm. Pak jsem začal léky užívat pouze jeden měsíc a teď jsem z toho úplně vyléčen. Dokázal jsem to udělat bez jakéhokoli chirurgického zákroku, nyní mohu žít jako každý normální člověk a mohu jíst jakékoliv jídlo dle mého výběru a teď jsem těhotná, takže pokud potřebujete takovou pomoc, kontaktujte jej přes whats-app +2348074122178 nebo mail: ([email protected]) nebo ([email protected]) Jsem šťastný a on může vyléčit následující nemoci {1} HIV a AIDS {2} Diabetes {3} epilepsie {4} Rakovina krve {5} HPV {6} ALS {7} Hepatitida {8} Kouzlo lásky, aby tě získal zpět {9} herpes virus {10} striže {11} bylin na snížení tuku nebo tlustého břicha {12} slabá erekce a mnohem víc

Monika

Dobrý den,pomohl Venlafaxin někomu z vás na chronické bolestí? Migrény,bolestí po operaci páteře? Točím se pořád v kruhu ....bolesti=deprese.

Martin
1x

Venlafaxin mi způsoboval tuhnutí svalů, takže mě páteř bolela ještě víc, než před bráním. Hodně mě po něm bolela hlava a bylo mi nevolno. Tlak a tep strašně vysoko. Ale je fakt, že mě trochu aktivizoval. Orgasmus žádný, asi tak jako když si dáte špeka. Po půl roce vysazuju z 225 mg. Jsem na nule týden a ať už mi radši žádný lékař netvrdí, že antidepresiva nejsou návyková....mě teda lék nesedl, ale každý člověk je jiný. Nyní jsem najel na mirtazapin, a to je jiná písnička. Všem přeji brzký návrat k normálnímu stavu.

Eva

Venlafaxin beru 13. den. Nikdy jsem nebrala antidepresiva. Bohužel jsem prodělala několik tranzitorních ischemických atak (poslíček blížící se mozkové mrtvice), i když jsem brala léky na ředění krve. Ten strašný stres mi spustil somatoformní poruchu, mám několikrát denně pocit v pravé půlce těla, že mám mrtvici a začaly mi silné úzkosti. Psychiatr mi dal 75 mg Venlafaxin, který beru 1x denně ráno. Něco tak příšerného jsem nikdy nezažila. Nevysadila jsem to jen proto, že v příbalovém letáku psali, že nežádoucí účinky vymizí v průběhu léčby. Již první den odpoledne jsem začala mít zornice rozšířené skoro přes celou duhovku, oslňovalo i denní světlo, viděla jsem dvojitě, jak přes mlhu. Měla jsem také závratě a pocit na zvracení, pobolívání hlavy, cítila jsem se opilá a měla jsem divný pocit, jako by se mi hlava chtěla vznést na horu. Tyto problémy skončily 8. den, ale po celou dobu co trvaly jsem nebyla schopná pracovat, a musela jsem předstírat práci, což naštěstí šlo Po návratu z práce jsem padla do postele a spala s přestávkami až do rána, o víkendu jsem ani nevylezla z postele. První den večer jsem zjistila, že se vůbec nemohu vymočit, než se mi spustilo pár kapek, trvalo to asi 6 minut a musela jsem chodit často. To trvalo dva dny, od třetího dne už se vymočím téměř normálně, i když spuštění močení stále trvá aspoň 2 minuty, ale stejně všechno nevymočím a proto musím chodit častěji na záchod. Příšerné sucho v ústech, které se zmírnilo až dnes, 13. den. První den jsem chytla tak silnou úzkost, jakou jsem ještě nezažila, musela jsem si vzít Lexaurin. Od té doby jsem měla ještě 2x slabší úzkost, která přešla i bez Lexaurinu. V každém případě jsem přestala cítit tlaky v oku, které jsem mívala před nasazením Venlafaxinu a nemám tak často pocit mrtvice. Tak doufám, že se to úplně zlepší. Normálně jsem cholerik a mám pocit, že se ze mně stává flegmatik.

Martina
6x

Přidávám i já svoji zkušenost, třeba to někomu pomůže. Je mi 44, do loňska jsem žádná antidepresiva nikdy nebrala. Koncem léta se u mě projevila deprese spojená s úzkostí, nemohla jsem spát ani jíst. Snažila jsem si pomoct bylinkami, homeopatiky, kontaktovala jsem léčitele, deprese se ale více prohlubovala, až jsem nakonec šla k psychiatricce. Předepsala mi Venlafaxin. První 4 dny byly příšerné, měla jsem asi všechny vedlejší příznaky. Ale vydržela jsem, hlavně díky komentářům v této diskuzi, kde mě mnozí z vás ujišťovali, ať to nevzdám, že příznaky vymizí. A stalo se, od 5. dne velké zlepšení. Po měsíci užívání jsem byla v lepší formě než kdykoli předtím. Mám spoustu energie, každý den chodím cvičit, v práci mi to myslí. A sex? Z toho jsem měla největší strach, protoze v depresi jsem byla tam dole mrtvá. Venlafaxin ze mě udělal nymfomanku :) Tak úžasné orgasmy jsem v životě nezažila. Vím, že na každého to může působit jinak a možná mám štěstí, že mi vyhovovaly zrovna první antidepresiva, ale jsem strašně vděčná, že existují a vrátily mě zpět do života.

Dita
2x

Zkousim ozivit diskusi.Moc prosim o nejaky nazor,pokud mozno nekoho zkusenejsiho.2 roky uzivam antidepresiva-po urazu jsem zacala trpet neunosniu unavou a hucenim v hlave.Obvodni lekar me poslal na psychiatrii.Od doby,kdy jsem zacala s AD(citalec+trittico,potom citalopram+trittico) vypukly strasne uzkosti,stavy "na smrt",depersonalizace.Nasledovala hospitalizace a odvoz do PN.Tam snizeni escitalopramu,presto desny stav zustal.Po 4 mesicich lecby bez efektu.Nyni ambulantne Venlafaxin.Depersonalizace se vytratila,velmi silne uzkosti a napeti pretrvava.Venlafaxin nyni 300-9.tyden,+30 mirtazapin na noc.Tato medikace celkove 6 mesicu.Anxieta mi nedovoluje fungovat.Ma jeste Venlafaxin nadeji,nebo je davka jiz prilis vysoka?Pomaha vecerni mirtazapin-obrovska uleva.S ranni davkou venlafaxinu se vse opakuje.Komu zabral az za dlouhou dobu na anxietu,prosim!

Návštěvník
2x

Sniž venlafaxin na 225 mg, úzkost se zmenší.

Tina
1x

Zdravím. Pred mesiacom som mala prvý krát v živote panicku ataku, úzkost tak sme volali sanitku, lebo sme nevedeli čo sa deje... Od vtedy Beriem Venl. 75 mg mesiac. Prvý týždeň hrozný jak na hupacke, ako berlicku som mala diazepan, ten však po týždni prestal účinkovať, nič som nejedla, nespala, úzkosti, triasky, na zvracení.... takže zas návšteva ambulancie a pridali mi Mirtazapin a od prvého dňa užívania paráda, som ako vymenená. Spím dobre, mám zase chuť k jedlu a z ničoho nestresujem 😊 co mi vyhovuje hlavně při troch deťoch 😊 takže za mňa spokojnost, inak mam spokojný život, dobrého manžela, zdravé pubertalne deti a krásny dom, takže nechápem, z coho sa tie uzkosti vzali.....ale samozrejme pôvod to niekde mat musí. Držím všetkým palce, čo sa nevedia rozhodnúť, ja som za AD rada, konečne som spomalila a spravila si duševnú očistu a čas sama na seba

Marie

Prosím, podělte se o zkušenost s vysazováním Velaxinu 150mg 1x denně. Beru 10 let. Přibrala jsem 35 kg :-( začala jsem brát léky na tlak a cholesterol, poslední rok anémie.....chuť na sex žádná, žena 41 let. Co třeba ubírat z kuličky z tabletky, postupně. Mám strach ze syndromu vysazení, do práce řídím.

David

Ahoj lidi...venlafaxin mi pomohl..dostal me v podstate ze sparu smrti...Jen nejaka slabounka nitka sebezachovy me uchranila od toho abych skocil z okna a to opakovane..Diky venlafaxinu to jde ale strasne me trapi ta nechut k sexu..ja vim reknete si bud rad ze ses zbavil depresi ale alespon pro me je to velmi neprijemnej ucinek...predstava celibatu do konce zivota me po pravde desi a proto se chci zeptat..je tu nekdo komu venlafaxin tak nenaboural sex zivot?

Ivana
1x

No.... když čtu diskuze o Olweyxii,tak se děsim. Přecházím na ni z Citalecu po cca 20ti letech. Fungoval mi dobře,ale sem tam mám úzkost, neradost ze života a nechuť fo čehokoli. Mám problém s ramenem a bolest je to, s čím neumim pracovat. Zkusím tedy zkusit Olweyxii...uvidim. Z dvacitky Citalecu mám 10 dni brat pouze deset mg a k tomu jednu Olweyxii, po deseti dnech mam vysadit Citalec a brát už jen Olweyxii.??????no dám vědět jak to dopadne... držte mi palce....

Jana V

Ahoj Ivanko, jak si dopadla? Já začínám stejně jako ty dnes. Po 2 letech trápení na Citalecu najizdim na Olweyxii 75. Mám to stejný jako ty, jen na 14 dní 10 Citalec a konec. Ještě jsem dostala něco na žaludek jako Helicid. Abych nezvracela. Protože Citalec mi pomohl z atak, ale nepomohl z úzkosti a bolesti těla. Stále blbě vidím, dusím se, tresy, a hlavně zvracím i několikrát denně a průjmy. Nemám to stále, jen když přišel stres, což bylo tak 1x týdně max, pak jsem se z toho 3 dny dávala do kupy. Takže mysl mám ok, ale tělo vůbec. Včera poprvé na psychiatrii a paní dr mi hned řekla, že Citalec pryč, nastoupí Olweyxia. To že je nonadrenalin a postaví mě na nohy. Tak uvidím. Do teď mě léčil obvodak....hrůza. Ty nevědí vůbec nic. Po Citalecu jsem nabrala 10kg. Tak uvidím....napiš jak si na tom...díky

Jana V
2x

Ahoj všem, bohužel na diskuze se vždycky píše když je blbě. Ale já přidám pozitivní zkušenost. Mně Olwexya zatím pomáhá. Po tom trápení na Citalecu se to nedá popsat. Beru zatím 3 týden. Ale funguju. Citalec jsem vysadila po 14dnech. Čekám stále abstak a nic. Paní doktorka je skvělá. Co řekne platí. Jdu na kontrolu zase příští týden. Prý to zvládám skvěle. První 4 dny nebyly úplně happy, ale po nástupu Citalecu to vůbec nemůžu srovnat. 2x mě odvezla sanitka. Takže teď mi sice bylo hůř, ale zvládám to bez Neurolu. Po týdnu už mi bylo dobře a je vlastně doteď. Dobře spím, nezvracim, nic mě nebolí, můžu chodit a mám radost, směju se. Líbí se mi i ten podzim. Všichni kolem mě říkají že úplně kvetu. Manžel říká že mi dali tentokrát dobrý model :-). Jinak dávka 75mg ráno. Teď čekáme zda budeme navysovat či nikoliv. Zatím to vypadá že ne....držte se všichni a pamatujte, bude líp.....hlavně mít kvalitního lékaře co tomu rozumí

Petra

Všechny Vás zdravím. Přípravek Olwexya jsem začala brát před dvěma lety. Brala jsem ho do nedávna, střídavě ubírání a přidávání na dávce. 150 mg 2x byla maximální dávka. Bylo mě fajn, plná života a energie. Lhala bych kdybych nepřiznala že byly i krušné dny. Ovšem když jsem si prášek nevzala, zapoměla, příznaky byly šílené. O tom že jsem přibrala minimálně 10 kg ani nemluvě. Měla jsem třes v nohách, cukala mi hlava, šílený pocit a rozhodla jsem se přípravek přestat brát a přešla jsem na Escitalopram a na noc beru Quetiapin. Ráno se cítím jak kdybych dva dny v kuse pila, takže nedoporučuji, sice se po něm spí krásně ale přes den jste jako zombie. A co se týče hlavního léku, mě osobně zabírá jen na 20% a budu se snažit s veškerýma lékama skoncovat protože člověk musí trošku fungovat a existovat a ne chodit jako mrtvola. Po vysazení Olwexya jsem unavená, zničená, nemám chuť na jídlo, nemám na nic náladu, zkrátka mě to zničilo a doufám že se z toho brzy dostanu. Víc tento přípravek nechci vidět.

Jana

Je tu prosím někdo, kdo bere venlafexin mylan 75 prosím? Dekuji

Jana

Opravdu nikdo? :-(

Hedvika

Brala jsem 75mg 14dni, teď beru 150mg

Hana

Já mám od zítra začít s walnefaxinen,ale přechází z remoodu. Mám hrozný strach,že budu zase jako na začátku...nemáte někdo zkušenosti s přechodem na jiný lék z jiné skupiny

Vendy
1x

Venlafaxin jsem brala 75 mg, před 3 mesici navýšení na 150 mg. Od té doby se strašně potim, mám tresy, zaskuby, nechutenství. Psychiatr tvrdí, že to po léku není. Ale poznám to již cca hodinu až 2 po užití ráno. Jsem zoufalá.

Vendy

Já mám to samé. Po navýšení na 150 se mi cca po 2 hodinách dostaví skubani, silný třes těla a jsem úplně nemožná. Sundávam na 75,zkousim to,ale zatím nic moc. Vloni mi po zahájení léčby moc pomohl, byla jsem v hroznem stavu. Drželo se to dobře 3/4 roku a na podzim se stav zhoršil. Bylo mi špatně, nechutenství, hubnutí. Mám ještě jiné zdravotní problémy. Ale navýšení mi uskodilo.

anonym
1x

Nejdřív se musí znát příčina poškození nervů a potom teprve léčba , ale ne používat na všechno AD !! , ještě jsem nečetl správnou dg.:)

Vendy

Dobrý den, já mám to samé. Jak se dávka Venlafaxinu navýšila na 150, potila jsem se, špatně se mi dychalo, trasa jsem se, měla zaskuby. Teď jsem sundala zpět na 75,ale negativní účinky mám pořád. Už jsem nešťastná. Napište, jak jste na tom nyní. Mám ještě jiné zdravotní problémy a tyhle stavy mi je zhoršují. Děkuji a zdravim

anonym

Je potřeba vyčistit tělo od toxinů a parazitů, léčba bude trvat dlouho, jinak se tady psát nedá.

Jana

Mě před týdnem byl navýšen venlafexin takže beru ráno 150 a odpoledne 75 a stav zatím horší. Dávka 100 byla pro mě ideální, ale Mudr chtěl 150 abych byla na udržovací a stabilizační dávce. Je možné, že by mi víc vyhovovala nižší než vyšší? Tak ráda bych se vrátila je své 100 vce dávce. Je tu někdo, kdo bere tady celkem 225 za den? Bolí mě hlava,mám třes, vnitrni neklid,nervozita, na zvracení pocit. Díky

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce