Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Uražený přední zub - poraďte

Dobrý den, dnes jsem si omylem urazil část obou předních zubů. Náraz byl rychlý a krátký. V předních zubech mám díru tvaru poloviny kruhu. Díra je vzhledem k polovině úst symetrická a dosahuje poloviny předního zubu na šířku a poloviny na výšku. V zadní části zubů (směrem z venku do pusy) je zubní hmota odštíplá mírně víc než vpředu. Jsem zítra objednaný k zubaři, kterému jsem oznámil a popsal tento úraz. Nebudu do zítra nic jíst kvůli poškození skloviny. Jaké jsou mé šance na uvedení zubu do původní podoby a jaké budou jeho vlastnosti po opravě? Jakým způsobem probíhá tato opravu zubů? Jaké jsou rizika? Pokud budu do zítřejší návštěvy něco jíst a následně si dopře vyčistím poškozené místo vodou, snížím tím šanci na úplnou opravu? Děkuji mnohokrát za všechny reakce. SF

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Zuza
5x

Tato oprava trvá dost dlouhou dobu. Já docházela k zubaři myslím dokonce měsíc, než to vše bylo dokončeno. Žádné umrtvování neprobíhá!!!! Nebolí to!!!-ani to neucítíš- ona to zabrousí, dá tam provizorní korunku-ketrá se posléze odstraní a dá se již vyrobená korunka. Děti do 11 let musí mít bohužel zub zlatý- bo se jim zuby vyvíjí. Ten zlatý se pouze nasadí na zub zbývající, a po 11 roce se sundá a pouze se bílá náhrada nalepí na zub zbývající- takže původní zub jde vidět- POZOR!! DOPLATEK!!!-před 10 lety jsem doplácela 700 stovek-nyní to bude dražší.

sárinka

Já to mám taky a musím chodit pul roku k zubaři než mě to vyléčí je to bolest jak hrom už mě dokonce chytnul i kořen tak lekl pan zubař jestli to nemám vážné ale říkal mi že mi tam dá čepy a doplní plombou vy jste tam psala že to nebolí přitom mě to bolí strašně a píšete tem ještě že žádné umrtvování neprobíhá přitom mě to umrtvil a nemělo by mě to bolet ne když tam nemám nervy a chci se zeptat jestli mi to zčerná

Miluše Cachtová

To je hrozné.

Anna

Dobrý den, mám uražený kus předního zubu. Do toho ještě mírný predkus.. Lze vyplnit tu díru?? Opravdu jsem zoufalá. Sto se mi to při potápění když mi bratr skočil na hlavu q já se praštila o dno zuby.. Stydím se i usmívat. :(

Lucie
1x

Měla jsem to samé, udělali mi výpln. Kdyby někdo chtěl kontakt tak doporučuji ordinaci Dsmile - dělala mi to asi pul hodiny a nejde poznat, že část zubu není moje. Kvalitní a hlavně mě doktor uklidnoval (mám panický strach ze zubařů)

jana

Dobrý den mám uražené 2. Přední zuby moc to bolí a stydim se usmat je mi 38. Let a jsem pěkná slečna máte někdo taky takový problém? A kolik to může stát dekuji

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce