Inzerce

Kvalifikovaný dialog lékař-pacient

Problém kvalifikovaného dialogu lékař- pacient je málo vnímán a má zásadní vliv na stanovení správné diagnózy i na správný způsob léčby. Praxe ani přibližně neodpovídá vědeckému poznání v oboru komunikace a poznatkům oboru "Rozhodování za nepřesných a neúplných informací, s nejistotou a v časovém stresu". Způsoby popisu řešení tohoto problému v nejlepším případě v lékařství zůstávají v kontextu povědomí psychologického chápání řečové komunikace, kdy na jedné straně je lékař a oborový odborný jazyk, na druhé straně je pacient, který nechápe pojmy a své povinnosti. Tudíž takto chápaný problém je vnímán jen velmi plytkým způsobem oproti vnímání pacienta, který přichází se svými zdravotními riziky a lékaře, který vnímá sdlěené informace defektně výběrově a s limitem 2,78 minuty na "naslouchání pacientovi" při setkání. Nedivme se tedy, že pak umírají lidé na zcela jiné diagnózy, než na které byly léčeni a užívají lékovou terapii, která jim často k trvalým zdravotním následkům bezpečně pomůže. Já riskuji zdraví a lékař jen svůj čas, nanejvýš pověst. Chci prosadit zásadu "KE KAŽDÉMU LÉKAŘSKÉMU ZÁZNAMU MÁM PRÁVO DOPLNIT SVÉ STANOVISKO PACIENTA !!!" Kdyby tomu tak bylo a na vyjádření pacientů někdo včas rozumně reagoval, nemuselo by tolik lidí zbytečně chodit k finančně nedostupným soudům nebo zbytečně předčasně umírat.

Inzerce
Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Měli jste někdy potíže s nespavostí?
Zatím hlasovalo 308 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • velvetka (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 25. března 2017, 16:52:27

myslím Jaroušku, že vyplnit povinně se musí jen některé kolonky a mobil není povinny Diskutovat

• velvetka (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 25. března 2017, 13:09:59

...tak nečekala jsem na Janinku, nazvala jsem to ... na obláčku... ...tak se zkoušejte… Diskutovat

• Roman (Lupénka - Psoriáza) 21. března 2017, 11:33:50

Přidávám me zkušenosti s lupenkou. Konopné masti nic, teď 2x - 3x denně baobabovy olej + 2x… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.