Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Hypotyreóza

Snížená funkce štítné žlázy - hypotyreóza se projevuje hlavně sníženou výkonností (fyzickou i psychickou), sklonem k depresím, únavou, zimomřivostí, přibýváním na váze, padáním vlasů, bolestí svalů i kloubů, prosáknutím podkoží v obličeji či na končetinách, suchou kůží a sklonem k zácpě. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Joska
7x

sníženou funkci štítné žlázy mi zjistili doktoři před rokem a půl. Doktorka tvrdila, že se musí operovat, ale k vážnosti stavu neví kdy, ale už dávno jsem měl být operován. Táhlo se to rok a pořád žádná operace, jen pokusy s prášky. Pomohla mi výměna doktorky a konečně se podařilo dostat na operaci. Tolik mýtů se říká o tom, co se má jíst a nemá, že vopravdu nevím, jestli mohu jíst ryby, které prý obsahují jód. Máte někdo dobrou radu, co mohu jíst a co je opravdu ověřené?

Kamil
1x

abys předešel problémům nedostatku jódu štítné žlázy, tak se pro českou repbuliku, kde není moře, doporučuje jíst mořské ryby nebo jodovou sůl, alespoň tak nás to učili ve škole

Joska
1x

No jo. Předejít tomu už nemůžu, protože se štítnou žlázou problémy mám. Nebo jak mi říká doktor s hypotyreózou, ale ohledně jódu mi řekl, že mám být opatrný. Známému doktor doporučil jíst ryby, tak nevím.

Hedvika

dobry den, mam take snizenou funkci SZ (beru 125 euthyrox)a pamatuji si, když jsem byla prvne na endokrinologii, tak presne jak clovek furt slyší,ze musí jist mořské ryby, tak jsem zahlásila "Jo a mezeru ryby!" Pani Dr.se pousmála pokrcila rameny jakože je to fuk a povídá "v našich zeměpisných sirkach" ...ano pochopila jsem,ze moje babicka a všechny generace predku pred ni, pravděpodobně v živote ani morskou rybu neochutnali a ze tim to opravdu není. Jedna se o autoimunitní onemocnění a ideální je asi jist primerene zdrave i rozumne "prasit"; asi jako je to se vsim... Konzumaci ryb to asi nespasite , navic kdyz dnes už to ani často nejsou moc zdrave ryby ale plny plastových mikrocastic, pripadne nacpany antibiotikama.

Alča
2x

Mám sníženou štítnou žlázu,a již od porodu mě trápí svědění a pálení pochvy s provázejícím výtokem.Myslíte že to s tím souvisí

Jana
1x

doktor by ti jistě doporučil nějaké vyšetření na změření hodnot štítné žlázy. předpokládám, že by hypotyreózu doktor poznal, tak si rychle někam zajdi

jméno a příjmení
10x

Zdravím. Mám obavy, že svědění s tím souvisí. Někde na netu jsem to četla a bohužel sama prožívám. Mám rok zjištěnou hypothyreosu, zatím neléčenou a gynekologických problémů se nemůžu zbavit. Krom neustálé zimomřivosti, únavy, bolesti kloubů apod...

Bublinka
8x

Celý život jsem byla doslova vychrtlá, před třemi roky ve 47 letech mi byla odebrána polovina štítné žlázy a opět se mi dělají v té druhé polovině cysty. Z 54 kg jsem mávnutím proutku přibrala 30 kg, Po operaci jsem přirozeně zhubla 15 kg. V současné době mám stejné problémy jako před operací a pěkně opět přibírám. Užívám letrox.

Marie Macurová
15x

Dobrý den,již 12 let trpím hypotyreozou,užívám denně Letrox 100.Stravuji se zdravě,bílá masa,hodně vlákniny,málo škrobů a přesto poslední roky mám cholesterol 6-7.Denně ráno za každého počasí chodím s holemi a psem 4 km rychlou chúzí.Poradte prosím,jak upravit funkci štítné žlázy a s tím potažmo i výši cholesterolu.Děkuji Marie

Martina
2x

Dobrý den, jsem po operaci štítné žlázy a ráda bych se zeptala zda můžu jíst filé? Děkuji za odpověď Martina

Monika Tomanová
27x

Dobrý den, před 2 měsíci mi zjistili, že mám hypotyreózu-sníženou funkci štítné žlázy.je mi 21 let, a doktor, který mě léčí, mi řekl, že po předepsaných lécích-Euthyrox 50, zhubnu.A nyní jsem se dočetla o těchto prášcích, že právě naopak- se pří snížené funkci tloustne.už teď nemám dobrou postavu, a mám ze ztloustnutí strach.Jak to tedy mám chápat?Budu tedy hubnout či tloustnout?Prosím o informace.děkuji.

Janulenka
7x

Ahoj Moniko, nechci tě strašit, ale já mám stejnou poruchu tak od cca 22-23 let, léčím se Letroxem, jednou jsem měla předepsaný Euthyrox a nyní mi endokrinolog opětovně předepstal Letrox. A během několika let jsem se dostala z 60,- kg na 90 kg. Takže při snížené funkci ŠŽ opravdu neočekávej, že po léčbě budeš hubnout. Každopádně ti doporučuji navštívit nějakého dobrého endokrinologa. S váhou bojuji a dokázala jsem zhubnout na 72 kg, ale teď opětovně nabírám :-(

Hedvika

Ahoj Moniko, ja sintedy myslim opak, pri snizene funkci HYPO se prave casto pribyva na vaze z duvodu zadrzovani vody.Euthyrox by mel hormony, které štítná žláza nevyrobi dodat a tedy by melo dojit když tak k úbytku vahy. ja sama beru Euthyrox 125, zacinala jsem taky nejakoun50, ale hned pri dalsi konteole 80, pak několik let ustaleno na 100; Rozhodne bych se nebála brat léky kvůli vaze, když už tak by mela se vaha snizit. Pripadne jak uvádí paní nize nebude-li lék vyhovovat, zameni homza leteox,pry ono moc dalších variant není;Doporučuji ale 100% léčbu začít jinak bude jen hur...vypadavani vlasu,únava, spoustu dalších .. Ten hormon je pry prirodni v lečích,žádná chemicka nahrazka, lidi na něm funguji 10tky let i úplně vez stitny slazy. Trpelivost nez se podaří hladinu hormonu vyrovnat, pak se chodí pravidelne na odběry zda bylo nastaveno spravne.Ja třeba ted taky cítím,ze bude potřeba zase pridat....Vahovy výkyvy nejake extremni nemam a jsem normální na svůj vek 169vyska/62-64kg.

Aike
34x

Dobrý den, v příspěvku uvádíte, že typickým příznakem je "prosáknutí obličeje", zejména víček a jazyka - zajímalo by mě, co vlastně je "Prosáknutí obličeje" a jak se pozná, nebo projevuje. Děkuji za odpověď :-)

Jana
6x

Dobrý den, mám sníženou funkci štítné žlázy, Hashimotovu strumu. Chtěla jsem se zeptat, jestli mohu chodit na Power Plate. Děkuji za odpověď

Ola
2x

Dobrý den. Je mi 23 let a při 162cm vážím 86kg. Mé babičce (mamky mamce) byla už asi před 30lety štítná žláza odoperována a dodnes bere léky. Já jsem na šž sledována již od mala, ale pokaždé jsou výsledky hraniční a nebo v pořádku. Velikost šž je také v normě (výsledky z minulého týdne). Jde mi o mé neustálé přibývání na váze(+únava), které jde už od mala stále nahoru, ačkoliv se stravuji stále stejně a nemyslím si že špatně. Sladkému jsem nikdy neholdovala, mám ráda zeleninu, ryby, kuřecí či krůtí maso. Přílohy jsem skoro vypustila. Sladké nápoje nemám ráda, piji převážně neochucenou vodu. Chodím 2-3x týdně do posilovny + v létě plavání, turistika, kolo. Předpokládala jsem že funkce mé šž je špatná, změnila jsem endokrinologa. A výsledky jsou prý v pořádku. Nechápu jak může moje mamka vážit o 20kg méně, když jsme postavou stejné. Soused měl špatnou funkci šž, dostal léky, zhubl a je z něj "krásný štíhlý" kluk a jako malý byl jak "koule". Je nějaká jiná porucha, která může za přibývání na váze, když se nepřejídám a mám vyvážený jídlníček (sestavený odborníkem) + pohyb.. ?? Nějaké rady? Za každou reakci děkuji..

Lucka

Dobrý den, Narodila jsem se bez štítné žlázy.. Užívám Euthyrox 9x týdně.. Děti ještě nemám, ale už se o ně s přítele snažíme.., ale stále se nám nějak nedaří.. Tak se chci zeptat, jestli to má nějaký vliv na otěhotnění..?

Vlada

Ahoj Lucko Me se pred tydnem narodia holcicka a take bez stitne zlazy, proto bych se te rad zeptal jestli jsi zazila nejake omezeni a jak se ti doposud dari? Melo to na tebe nejaky vliv? Jen chci vedet co nas rodice ceka, moc mi tim pomuzes. Dekuji ti za odpoved

Eva Nováková
2x

Milí přátelé, trvám na tom, že naše buňky se neustále proměňují a že po každých sedmi letech jsou v našem těle všechny obnoveny. Na základě tohoto předpokladu jsem navrhoval léčebné postupy i pro onemocnění, s nimiž si medicína dosud neví rady. Je ovšem nezbytné, aby tomu člověk přizpůsobil celý svůj život. pokud se týká vztahů mezi naším fyzickým, duchovním a duševním tělem, nemůže obrazně řečeno, Petr okrádat Pavla, protože jsme Petr a Pavel zároveň. Omlazování by mohlo být připodobněno k sedmiletému plánu. Nenechte se tím však odradit, neboť první výsledky se začnou projevovat takřka okamžitě. "Všechny části těla procházejí cykly, jak se uskutečňují (jednotlivé) změny. Během sedmi let se tělo úplně a dokonale vymění. To všechno se děje průběžně, různé části se mění v různých reflexních dobách." "Všechno se v těle každých sedm let obnovuje. Co(nějak) pracuje dnes, může být zítra součástí jiného cyklu..." Který životní cyklus je pro zuby zvlášť důležitý? "Zaby se obnovují během druhého roku (sedmiletého) cyklu. V jeho průběhu je dobré brát nejméně 3 až 4 série dávek kalcia nebo jeho ekvivalentu. Tím doplníte vápník. Prospěje to nejen zubům, ale veškeré činnosti štítné žlázy." "Neboť tělo se samo obnovuje, každý atom, během sedmi let. JAK JSTE ŽIL(A ) POSLEDNÍCH SEDM LET? A JAK TĚCH SEDM PŘED TÍM? Jak byste naložil(a) se svou myslí a se svým tělem, kdybyste se teď dokonale uzdravil(a)? Které roky v celkovém životním cyklu jsou roky zubních změn? Jsou to: 2,9,16,23,30,37,44,51,58,65,72,79 Máte-li i v tomto věku zuby, měli byste zveřejnit své tajemství, než číst tyto řádky... (Citace byla použita z knihy: Edgar Cayce, 100+1 receptů pro zdraví a krásu )

Jana
1x

Dobrý den, také bojuji s hypotyreózou, byla mi diagnostikována ve 22 letech po deseti letech léčby a neustálém zvyšování dávek Eutyroxu jsem přibrala 20 kg! Byla jsem zoufalá a vyzkoušela všechno, změnila doktora, zkoušela alternativní způsoby léčby a pak jsem na trhu narazila na bylinné čaje zdislavatea. Měli přímo čaj na štítnou žlázu a řekla jsem si, že těch pár korun už mě nevytrhne. Konečně po pravidelným pití se cítím lépe, váha jde dolů, laboratorní výsledky jsou kontrolu od kontroly lepší. A dokonce teď čekáme miminko:)

Ája bez psa Fíka
1x

Moře je kolébkou života, dát si 2-3x měsíčně rybu nikomu neuškodí a je de facto jedno, zda ryby sladkovodní nebo z moře vytažené. Množství jódu v nich obsaženého je tak málo, že to nikterak nenaruší léčbu endokriloga. Ryby jsou zdravé.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce