Inzerce

maniodeprese

Dobrý den, mám dotaz: jedná se také o maniodepresi, pokud se nálady velmi prudce střídají, ale jen v závislosti na daném podnětu, tedy z nějaké příčiny ? Např. v období rozchodu s přítelem, kdy je nálada velice skleslá, smutná, člověk je uzavřen do sebe, nekomunikuje..apod-zkrátka stav deprese, ale pak stačí málo, např. jen to, že přítel zavolá, pošle sms...popř. jen "dá jakousi slepou naději" a vše se ihned obrátí ve stav radosti veselosti -t.zn. výřečnosti, hyperaktivity a stavu podobnému mánii, no a samozřejmě, když ta "naděje" nevyjde, ihned se stav vrátí okamžitě zpět. A to vše třeba během pár hodin-záleží na situaci. Zkrátka mám prudké změny nálad, ale vždy jen z nějakého konkrétního důvodu, nikdy ne bez příčiny. Zajímalo by mne, nakolik % je toto onemocnění dědičné, když jím trpí můj otec a trpěla jím i jeho matka. Dost se toho bojím a proto také prosím o radu, zda je možné se tomu nějak vyvarovat, nějak se chránit nebo jestli si můžu udělat nějaký text...apod. Děkuji za odpověď.

Inzerce
Odpovědi
Alli

Mám podobné zkušenosti s fenoménem slepé lásky. Jsi evidentně přecitlivělá,takže deprese,strach či úzkost je pochopitelná a vlastně i nevyhnutelná. V okolí oporu hledat je velice rizikovej podnik a končívá víš jak...Nejde o to nevěřit,ale musíš začít u sebe a není to procházka růžovým sadem. Ale je to v tobě...Měj se ráda:)!!!!

Reagovatpoděkovatnahlásit

23. srpna 2009, 00:27:26

Alli2 poděkování

Maniodeprese jde řešit,není to demence. Jde tu o symbolickou smrt a znovuzrození. Nech padnout staré stereotypy,které Tě pravděpodobně sráží k těm emotivním výkyvům a začni objevovat příčinu,která Ti jediná může pomoct nalézt radostnou cestu životem. Když se odnaučíš fixovat se na ostatní lidi kolem sebe,staneš se svobodnou a vyrovnanou osobností. Sám jsem byl dvakrát v Blázinci a ze zkušenosti můžu říct,že skrz okolní pomoc cesta nevede. Podpora není sama o sobě špatná,ale často vede k spoléhání se na ni a to je cesta k Chocholouškovi....!?!?!?!:)

Reagovatpoděkovatnahlásit

23. srpna 2009, 00:44:05

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 92 lidí.
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Nika (ukončení léčby antidepresivy) 8. prosince 2016, 11:35:05

Jean moc ďakujem za tvore rady a pomoc, e-mail som zrušila..myslím že už nie je potrebný,… Diskutovat

• zuza2 (Cirhóza jater) 3. prosince 2016, 16:04:44

Doporučuji - Liver care complex. Velmi pomáhá na regeneraci jater. Velmi účinný na detoxikaci… Diskutovat

• Nika (ukončení léčby antidepresivy) 5. prosince 2016, 21:42:42

Nemyslím, že v tom nemám jasno, ja viem o čom píšeš, ale zaujímalo by ma či si sa… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.