Inzerce

RS první příznak v těhotenství

Ahojky všem, jsem těhotná 35tt, před 2měsíci mi přestala fungovat pravá ruka, prošla jsem vyšetřením EEG, EMG a MR. Na MR je nějaký nález. Před cca měsícem mi ruka začaka opět ´jakžtakž fungovat, Nyní jsem již azse schopná i celkem psát tužkou, což nehrozilo. Verditk zní na 90%RS. Bližší vyšetření můžou udělat až po odběru mozkomíšního moku, který bude až po porodu. Porod proběhne pravděpodobně císařem a doporučeníkojení je 2měsíce. Zajímalo by mě, přestože je to předčasné, kdyby se RS potvrdila, zda budu schopná nastoupiot zpět do pracovního procesu - učitelka 1.stupně. Běží mi hlavou moc myšlenek, sport bude asi možný, pokud nepřijde nějaká ataka s následky, ale ta práce - to jsem nikde nenašla. Vůbec si neumím představit, jak organismus potom funguje nebo nefunguje. Co léčba? Přibírá se po ní???Díky za příápadné odpov+ědi. zatím teda stále tajně doufám, ale spíš už se začínám smiřovat:o(Klára

Inzerce
Odpovědi
Jana

Ahoj, Kláro, není důvod, aby holky s RS dál ve škole učily. Takových je mnoho! Ale zkus si pročíst poznatky holek s RS, které jsou původním povoláním učitelky, najdeš to v některé z bohatých diskusí ( htt p://klubsms.cz/forum/index. php ). A zjistíš, že nakonec ze školství v zájmu vlastního zdraví utekly. Od věčně zasoplených dětí chytaly kdejakou virózu a to jim zbytečně aktivovalo RS. Při této nemoci se měl člověk infekcím a virózám vyhýbat, aby moc často neaktivovaly imunitní systém. A přibírají jen ti, kdo ignorují doporučení lékařů!

Reagovatpoděkovatnahlásit

18. srpna 2009, 07:58:28

Jana

Promiň, nějak se mi to slilo... htt p://klubsms.cz/forum/index. php

18. srpna 2009, 08:00:30

Jiří Holečko

Dobrý den. Nemohu se nezdržet poznámky, když jsem četl ten nesmysl od Jany. Záleží na Vašem přístupu k obranyschopnosti a celému komplexu opatření který je třeba udělat. Nyní Vám přeju zdárné donošení dítěte a jeho bezproblémové narození. Dr.Holečko holeckoj@seznam.cz

1. září 2009, 13:10:24

Lenka J.

Ahoj Kláro i všichni ostatní,hodně dlouho jsem hledala vůbec nějaké stánky s diskuzí o RS a tyhle jsem našla úplnou náhodou, nejsou ale moc přehledné nevíte třeba o nějakých jiných kde bychom si mohli dopisovat,svěřovat zkušenosti atd. Kláro chtěla bych se tě zeptat jak probíhá těhotenství s diagnozou RS.Já jsem se dozvěděla že trpím touto nemocí v březnu tohoto roku a plánuji těhotenství, musím rok od ataky počkat,ale zatím se mi nepodařilo sehnat moc informací o tom jak to vše probíhá, vím že je to u každého individuální a u každého to probíhá jinak.Jinak já se ještě s nemocí stále seznamuji a odhaluji její záludnosti,píchám si ob den interferon- Rebif 22 a k tomu beru ještě kortikoidy-medrol,po kterém jsem pěkně přibrala je ve mě samá voda samá voda,a jak dámy jistě uznají, možná i pánové, ale na psychice to člověku k tomu všemu rozhodně nepřidá.Někdy jsou dny kdy únava střídá ještě větší únava,brnění nohou,bolesti hlavy,ale abych si stále jen nestěžovala,žít se stím rozhodně dá a doufám že to tak zůstane nejdéle nebo nejlépe navždy:-) Ještě ke tvé práci Kláro, já třeba pracuju ve zdravotnictví kde jsem dnes a denně vystavena všemožné infekci a nemyslim si že by mě to nějak ohrožovalo, takže si myslim že práci učitelky můžeš vykonávat,ale jak už jsem psala u každého to může být úplně jinak.Tak to je asi pro začátek vše co mi leželo na srdci.Děkuju předem za odpověď a budu ráda když budéme všichni komunikovat.S pozdravem Lenka

5. října 2009, 14:13:23

Katka

Ahoj Lenko, taky plánuju těhotenství, ale potvrzení RS mě teprve čeká, takže k tomu se vrátím případně až to bude aktuální, zatím o tom nic nevím. Chci tě poprosit, prosím tě, co jsou to ataky, mám si to představit jako nějaký záchvat, kdy spadnu nebo se přestanu ovládat nebo mi přestane fungovat tělo nebo co to je? Psala jsem tu už dnes příspěvek s názvem Nesmyslné podezření na RS??? Kdyžtak se na to mrkni, popsala jsem tam své příznaky a tak atakům a záchvatům vůbec nerozumím. Všude na netu se píše ataky, záchvaty, ale co to je konkrétně??? Moc díky Katka

9. února 2010, 10:54:23

ada

Ahoj mám dotaz zítra mám jít na vyšetření EMG a jsem v 8 tt tak nevím jestli to vadí nebo ne jestli se muže mimi něco stát předem děkuji za odpověď

26. září 2012, 09:19:14

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 46 lidí.
Inzerce
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Jamie (Operace hemoroidů) 27. listopadu 2016, 21:28:59

Zítra zkusím v lékárně koupit parafínový olej ;) Diskutovat

• Sabi (Odchlípení sítnice (Amotio retinae)) 30. listopadu 2016, 09:04:01

Ahoj Evi, jak se Ti po operaci daří?  Diskutovat

• Martin Kratochvíl (wellbutrin) 1. prosince 2016, 20:18:53

díky za povzbuzení, jedu na asentře a stejný problém se sex. dysfunkcí. Doktor mi zkouší… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.