Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Afty – léčba

Afty a stomatitidy nejsou vážná onemocnění, jejich přítomnost nám ale dokáže znepříjemnit nejeden den. Tyto vřídky, které se v ústech vyskytují někdy jednotlivě, jindy v nevelkých shlucích, a jejichž velikost kolísá od velikosti špendlíkové hlavičky po desetihaléře, nám v ústech způsobují řezání, pálení a bolest. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Katka
10x

Na afta mi nic nepomáhalo. Měla jsem je i půl roku skoro v jednom kuse. Vyzkoušela jsem různé vitamíny i přípravky z lékárny. Co opravdu pomohlo byla JEDLÁ SODA. Rozpuštěná lžička v 1 dcl vody a vypláchnutí úst mi přineslo úlevu během pár hodin a druhý den jsem to ještě pro jistotu zopakovala, ale to už mne nic nebolelo.

Jaroslav
9x

Jedinný přípravek, který afta účinně likviduje je fluorovaný kortikoid Triamcinolon acetonid v orální pastě. Tento kortikoid ukončuje hojivé procesy v těle. Tedy pokud na afta naneseme vrstvu tohoto kortikoidu v orální pastě (aby to drželo na sliznici), nahlásí tento kortikoid aftu - konec, zahojit se! Jedinný lék, který se dal u nás sehnat byl "Kenalog in orabase", leč bohužel, už se nedá sehnat. Aby SÚKL koza kopla. Nicméně na internetu se dá ze zahraničí objednat lék, který se jmenuje Kenacort, což je to samé. Stojí to cca 16 dolarů. Včera mě dorazily tři tubičky, zaplaťbůh, zrovna mě trápil strašlivý aft, večer jsem ho namazal a dnes je prakticky již zlikvidován. Každá ostatní léčba je na nic. Všechny ostatní typy léčby jako sody, borůvky, cukry, herbadenty, ústní vody a jiné jsou na nic. Aft Vás bude trápit 10 dní, stejně, jako když ho neléčíte. Bojuji s afty celý svůj dosavadní život......

thomas
3x

radeji vydržím 10 dní než aplikovat kortikoid ... nejsem zastánce chemických a sintetických látek při léčbě čehokoli ... myslím že než řeknete že je to jediný možný způsob jak neco léčit měl by ste si zjistit jestli to tak je ! :D páč já afty léčím přírodním pruduktem s obsahem aloe vera gelu a 12 bylin a aft je během 3 až 4 dnů pryč a kortikoidem si nezničím imunitu a nevstřebám chemii která způsobuje další zdravotní problémy !!!!

Jaroslav
2x

Vážený pane, s afty bojuji celý svůj život a když napíši, že jediný lék, který MĚ pomáhá je Kenalog, nebo Kenacort, tak to tak prostě je a nedělám si prču, když to píši... Věnuji se důkladnému studiu aftů, neb mě opravdu trápí. Každý člověk je jiný. Závidím Vám, že Vám pomáhají bylinky. Mě ne. Tak to prostě je a věřte mi, že než mě začnete osočovat, jak si mám zjistit to, či ono, tak když napíši takovouto věc, je to proto, že to mám zjištěno! Můžete mě hanět a osočovat, ale to je tak jediné, co můžete dělat.... Asi tak.. J.

MR
1x

Neodpustim si jako lekar poznamku, ze 0,1 % triamcinolon acetonid se opravdu temer nevstreba a na systemovou imunitu nebude mit zadny vliv. A kortikoidy jsou chemie, kterou nase telo normalne vytvari a bez ktere bychom skoncili v mineralnim rozvratu a hypoglykemii. Kdyby nebylo kortikoidnich leciv, spousta lidi by trpela, tak prosim, pane "thomasi", nepiste o vecech, kterym vubec nerozumite...

Dobrý den, mohu se zeptat, jak se daný gel s aloe vera na afty jmenuje a kde ho sháníte, prosím? Děkuji za odpověď. :) Přeji hezký den.

jojo

Dobrý den. SUKL s tím bohužel nemá co dělat. Když si vyhledáte Kenalog in orabase na internetu, zjistíte, že byl stažen i z USA a UK a že šlo o obchodní rozhodnutí. Kenalog in orabase je australský.

pavla

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

petr

Ahoj mám na jazyku z boku cca 4 bolavé afty a na špičce jazyka další, nedá se ani jíst ani pořádně pít, poradí prosím někdo co je na to nejlepší? Díky

Jennifer

Já mám taky afty taky celý život,prostě občas se mi objevili,ale právě těd se snažím vyléčit aft,který se mi udělal v puse v dolním rtu,je velký a strašně bolavý,a nemyslím si že je špatně,že někdo používá kortikoidy,spíš mu v tuhle chvíli závidim,jelikož našel na ty všiváky lék.já si koupila už za ty dva týdny plno gelů s lékarny,vyplachuju si pusu 4-krát denně heřmánkem a a zanechavám za sebou po celém bytě fialové fleky od té biliné fialové vodičky,kterou jsem si koupila včera a zatím bez úspěchu.Takže mám velké problémy něco sníst a vypít,vadími i obyčejná voda.Tak sem asi tu jediná ,ale přide mi dost nesoucitné soudit někoho jak se zbaví svého zdravotního problému.Na jiných internetových poradnách sem našla dokonce i lidi ,kteří mají afty i měsíce vkuse,a jedna slečna dokonce má afty téměř furt kromě 14 dní v roce!!!takže co by ta ty kortikoidy dala například ona!!no to je asi tak vše co bych na toto téma dodala... aVšem přeji brzké uzdarvení :):)

tomas

mam 63 a s afty jsem bojoval aspon jednou za rok. Utvori se vetsinou na dasni, pod zuby, na sliznici, jazyku, nekdy jeden, dva, tri vridky. A mate problem. Velký. Stipe to, boli Vas z toho hlava a nekdy nemuzete i promluvit. V podstate neni lek, ktery by na aftu pusobil zazracne. Spis mam dojem, jako by afty si na dany lek zvykly a kdyz jej pouzijete podruhe, tak uz bez ucinku, nebo s podstatne mensim. Nejhorsi je, kdyz se Vam afta utvori na na sliznici dasní primo pod zubem. Mel jsem takovou a tam se dokonce zacal krcek zubu obnazovat. Ale v poslednich trech letech jsem afty nemel - presel jsem totiz na jinou zubni pastu - Paradontax bez fluoru. Zkuste to take a pokud se Vam objevi nejaky naznak - treba cervena dasen - pouzijte Cannadent. Potirejte si to nekolikrate za den. Neni to cice nic zazracneho, ale odstrani to paleni a rychleji se to zhoji - u me tak do dvou tydnu. A nyni to nejhorsi - Paradontax jsem asi pred mesicem nekoupil - ony byly Vanoce a tak 90.- Kc se mi zdalo hodne. Pouzil jsem jinou a aftu jsem opet pred dvema tydny chytil. A to na trech mistech - na jednom jako snuru - a opet primo pod zubnimi krcky. Doufam, ze me to nebude dlouho trapit. Byl jsem sice u zubare ale tam Vam s tim nic neudelaji. Dokonce jeden - na klinice - to vubec nerozpoznal. Jeho výrok - my tady jen trháme zuby - byl jak z Televarieté.

Magda

Výborný je Cannadent.. určitě se na něj zkustě zeptat v lékárně mě moc pomohl

Betka

Trpím na afty od 4 let. Nyní je mi 18 a právě ted mam pet aft z každé strany tváře, stejne velký na spodním rtu (to je ještě dobry, jednou nepřeháním 15 aft na spodnim rtu a stejnym zahuštěnum po celých ústech). Zkusila jsem snad všechno a nic mi nepomáhá. Nejaka rada co s tim? Uz nechci jídlo pit brckem a náhradní tekutou stravu. "Volno" mam tak dva-tri týdny a pak zase afty... jsem zoufala.

Markéta

Dobrý den, s aftama jsem bojovala 3 roky, pomohly mi injekce vitamínu B12....2 roky už mám pokoj. Mívala jsem i 20 aftů najednou zhubla jsem 10 kilo.Teď jsem je sice nabrala zpátky, ale jsem šťastná, že jsem se jich zbavila

Nina

Když se objeví aft, chytám hned po pastilkách Larypront. Den dva je cucám a aft je fuč.

Pája

Na afty jedině Larypront. Cucám je den dva a aft mizí. Pastilky nepálí jako většina mastí, které jsem používal a můžu je nosit po kapsách.

Sláva

Na afty přikládám pastilky Larypront a za den dva mám pokoj.

Markéta

Afty jsem dřív léčila všelijakými mastičkami a vodičkami. Některé hodně pálely a efekt nijak dobrý nebyl. U některých jsem měla dokonce pocit, že léčbu aftu zpomalují. Kamarádka mi jednou na afty dala cucat pár nějakých pastilek. Byla jsem překvapená, že pomohly. Pak jsem si koupila Larypront domů. Nosím ho pro jistotu pořád u sebe a afty se už nerozjedou.

Zdenda

Afty jsem měl už jako kluk. Pak byl pár let pokoj a nedávno se začaly zase objevovat. Zkusil jsem nějaké masti. Ty pálely, ale moc nepomáhaly. V lékárně mi poradili pastilky Larypront. Stačil den dva cucání a aft byl pryč.

Míla

Problémy s afty mívám často. Kámoš mi poradil, abych cucal Larypront. Zkusil jsem to a afty mizí celkem rychle.

Emil
1x

Od aftů mi neuvěřitelně pomohlo cucání Laryprontu. Já už nic jinýho nepotřebuju. Zkuste ho a uvidíte sami.

Petra

Já na afty používám jedině sérum Cannadent. Vždycky když se mi začne aft dělat, potřu a za 2 dny mám pokoj. Opravdu rychle hojí. Těm co se dělají afty často určitě doporučuju !!

Bobeš

Afty a Larypront nejdou dohromady. Buď máte jedno nebo druhé. Já dávám přednost pastilkám Larypront. Jakmile se začne dělat aft, hned si dám jednu pastilku a pak za nějakou dobu další a druhý den nanejvíš třetí den je pokoj.

Čenda

Bolestivé afty a problémy při jídle znám dost dobře. Sám se s nimi potýkám. Posledně mi v lékárně na afty dali místo mastičky LArypront. Stačí ho prý přiložit na aft a čekat. Trochu to štípalo, rozhodně míň než mastičky, co jsem dřív používal a pomohlo to.

Lenka

Úžasně hojí afty ústní voda ORCANN. Pro mě nejlepší výrobek na afty! (a že jsem jich vyzkoušela). Afty se mi dělaly pořád dokola, už jsem z toho byla nešťastná.....Koupíte ve zdravé výživě. Ještě k tomu doporučuji tablety CENTRUM.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce