Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Klíšťová encefalitida

Člověk parazity nemá rád, ty co sají krev ještě méně a ty co při tom mohou způsobit vážné onemocnění již vůbec ne. Do této skupiny parazitů patří právě klíště. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Typek

jaky je puvodce?

nikola
2x

Stala se mi hodně nepříjemná věc. Byla jsem na procházce po lese, kde se evidentně nacházelo hodně klíšťat. Po příchodu domů jsem zjistila, že jich mám rovnou 6. Mám strach jestli se mi to nemůže přivodit něco. Jsem z Ostravska a nemám tušení jaké jsou tu možnosti nákazy.

Jana
2x

Dobrý den Nikolo, doporučuju okamžitě jednat, borelióza je velice nebezpečná, moje mamka ji bohužel má , takže vím, o čem hovořím. Je nutné zajít k lékaři a léčit se preventivně antibiotiky, záleží také jestli na místě je nějaké zčervenání kůže. Postupně bohužel může dojít až k syndromu únavy, či problém kostí a svalové kůže. nechci strašit, ale raději zajďete k lékaři. V případě dotazu mě klidně kontaktujte [email protected]

kovi
2x

Dobry, chtel bych vedet jak vypada misto, kde se zakousne kliste po tom co mu odpadne telicko, pripadne je sedreno. Jak se vizualne odlisuje od vpichu komarem, pripadne jak se pozna, ze je tam zanet? Dekuji ...

maroš
1x

Dobrý den. Mám dotaz jestli mě mohlo nakazit klíště jakoukoli formou nemoci,když bylo zakouslé cca.2 hod.Děkuji s pozdravem maroš

Špendlíček Miroslav

Jmenuji se Mirek a v loni jsem byl napaden klíštětem a nyní budu muset odejít do invalidního důchodu - dostal jsem klíšťovou encefalitidu. Chtěl bych vás trochu uklidnit, jelikož jste měl klíště tak krátkou dobu jako jsou dvě hodiny, je velmi pravděpodobné, že vam nezpůsubí žádné problémy. Jelikož klíště nákazu vylučuje slinami a čím déle je přisáté tím hůře. Pouze bych doporučil v případě příznaků chřipky okamžitě jít k lékaři .Ja jsem bohuže přechodil obě stádia příznaků a bohužel po roce jsem ještě práce neschopen. Pokud máte někdo nějaké dotazy na člověka ktrý prožívá Klíšťovou encefalitidu na vlstní kůži, pak jsem vá k dispozici na e-mail: [email protected] P� �eji vám všem aby jste nebyli nakaženi klíštětem. S pozdravem Míra

Burger

Dobrý den mám dotaz jestli jsou v okolí Bratislavy(SK) infikovaná klíšťata. Predem dekuji

pavla

Zdravím vás všechny,prosím vy,kteří jste KE prodělali,můžete mi popsat průběh u vás po propuštění z nemocnice?.Mé mamince,která KE právě prodělává se v nemocnici rychle ulevilo,ale po propuštění se opět zhoršuje a všechny příznaky se vrací.Prodělává dle lékařů těžkou formu(než byla stanovena diagnoza,měla jsem strach,že umírá-bylo to strašné)a už je jí zase velice zle-doporučení pouze-klid na lůžku a při bolestech hlavy vzít analgetikum... Mám o ni strach,budu vděčná za jakoukoliv zkušenost,radu....pokud někdo odpovíte,předem děkuji.Tahle nemoc je opravdu zákeřná,hrozná....Držím pěsti vám všem,kteří s ní bojujete,aby jste to bez následků zvládli!!!

Mila
2x

Dobrý den, chtěla bych všem doporučit očkování proti klíšťové encefalitidě, protože samotná nemoc vám může skutečně značně zkomplikovat život, ne-li vám ho vzít. Před 9-ti lety jsem prodělala tuto nemoc, měla jsem těžkou formu - zánět mozku a mozkových blan. Týden jsem byla v bezvědomí, měsíc téměř bez reflexů, nebyla jsem schopná srozumitelně mluvit, nepoznala jsem vlastní rodiče... Po propuštění z nemocnice jsem se psychicky zhroutila. Rady lékařů, že musím být naprosto psychicky v klidu nebyly dostačující. 5 let jsem brala antidepresiva, prášky na spaní, též nějaký čas samozřejmě léky podporující pamět a aktivitu mozku. Bylo mi 16 let... Teď už je vše téměř v pořádku. Skutečně by se tato nemoc a nakažení touto nemocí nemělo podceňovat. Já jsem ani nevěděla, že jsem nějaké klíště měla. Lékaři mi řekli, že mě zřejmě "jen" kousla lymfa klíštěte a hned odpadla. Měla jsem na noze notoricky známé červené kolečko velikosti koruny, ale nepřikládala jsem tomu význam... Očkování má smysl!!

zahuska

Zdravím, nevíte jak dlohou trvá výsledek odběru krve při podezření na kl.encefalitidu? Diky z pomoc Iv.

mona

Můžu mít klíšťovku, když si nejsem vědima ,že jsem měla klíště? Byla jsem v lese na houbách, ale klíště jsem neměla. Je možné ,že odpadlo bez mé pomoci?

Olina

Dobrý den, protože mam podezření na KE doktoři mi udělali 1. odběry krve a po výsledcích mi oznámili, že zatim KE nemam ale ještě se může vyklubat. Příští týden musím ještě na 2. odběry a tak bych se Vás chtěla zeptat jaká je šance, že KE mít do té doby budu a jestli je 99% jistota po 2. odběrech, že už bych jí mít nemusela.. Předem Děkuju za odpověd..

jméno a příjmení

Dobry den všem,musím se připojit k příspěvku.....dala jsem očkovat svě děti,po druhé vakcíně syn otekl (prsty na rukou)do dnes jezdíme na injekce.ktereé si už píchá sám a má několik kapaček za sebou....chtěla jsem mu pomoci ale je zněj postižený člověkna celý život,díky propagované vekcíně na klíštata....Nikdy bych nenechala očkovat žádné dítě proti žádné nemoci...je to jen o pěnězích!!!Lidé jsou jim lhostejní.

Petra

Ahoj, já mám zase trošku opačnou zkušenost. Na encefalitidu jsem se nechala nedávno očkovat, po první vakcíně do ramene jsem nemohla celou noc spát bolestí ruky. K ránu už jsem nemohla, tak jsem si vzala ibuprofen. To samé ještě druhy den dopoledne. Až náhodou jsem se dnes setkala s lékařem, který mi vysvětlil, že to není normální reakce. Je prý riziko, že bych encefalitidu mohla dostat. Může se to prý stát lidem, kteří mají mimořádně silný imunitní systém. Další dávku mi doporučil o dost odložit a teď bych měla být, co nejvíce v klidu a pozorovat jestli nebudu mít nějaké příznaky. Před tímhle mě nikdo nevaroval. Tímto nechci nikoho odrazovat, stále si myslím, že očkování rozhodně má smysl. Lidí s podobným nastavením imunity je asi hodně málo. Jen si dejte pozor, pokud budete mít podobnou reakci jako já... měla jsem štěstí, že jsem potkala doktora, který o tom něco věděl a včas mě před další dávkou varoval.

michaela bartošová

dobrý den, právě pracuji na maturitní práci ohledně virových onemocnění a sháním někoho kdo prodělal klíšťovou encefalitidu a je ochoten mi odpovědět naněkolik málo otázek ohledně jeho průběhu nemoci.najde se někdo takový? prosím pište mi na mail : [email protected]

Jiří Dvořák
21x

Dobrý den Jen sem se chtěl zeptat, jestli mám klíšťovku, když jsem před týdnem chytil klíště a teď jsem nemocný. (bolest hlavy, škrábání v krku, rýma). Nevím jestli mám jít k lékaři, protože to možná stím klíštětem vůbec nesouvisí a mám jen chřipku.

Zdeňka Erbenová
6x

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda je dobre při klíšťové encefalitide užívat zároven Echinaceové kapky,děkuji

Petr D.
4x

Dobrý den, mám dotaz, co se stane když mě infikované klíště nakazí právě v období očkování? Těsně před a nebo mezi 1. a 2. dávkou.

Jana E.
4x

Dobrý den. Chtěla bych se se zeptat po jak dlouhé době je nutné přeočkování. Byla jsem přeočkována již 5x, ale naposledy v roce 2004. Je tedy nutné naočkovat znovu všechny dávky?? Děkuji.

Nelka
2x

Dobry den,zajímá mě,proč mě pořád velice svědí pupínek od klíštěte.už je to tak dva měsíce,co jsem ho bezpečně vyndala a vydenzifikovala.začíná do toho i pálení.muže se to stát,nebo mám vyhledat pomoc.děkuji

Adriana

Dobrý den ! V sobotu jsem přišla domů a vyděla jsem na své noze klíště. Druhý den jsem tam měla takový divný červený flek. Já doufám že mě třeba jen něco kouslo. Myslíte si, že by to mohl být náznak klíštové encefalitidi ? Děkuji a nashledanou.

Přidat nový komentář

Partner rubriky Klíšťová encefalitida
Partner rubriky Klíšťová encefalitida

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce