Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Bradavice

Bradavice (verrucae) jsou nezhoubné novotvary. Jejich příčinou je virová infekce. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Zdeněk
8x

Protože v práci užíváme tekutý dusík na chlazení spec. přístroje, měli jsme už hodně "zákazníků" i na odstranění bradavic. Postup je jednoduchý, na špejli se namotá trochu vaty, namočí se do dusíku a ve svislé poloze se bradavice dotýká přímo kapkou dusíku. Při tom je vhodné nejprve odstranit povrchovou zrohovatělou vrstvu. Ta je málo tepelně vodivá. Na bradavici je změnou barvy dobře vidět, kam zasahuje ochlazení (chlazení je doprovázeno i zvukovým efektem - praskáním). V žádném případě by toto ochlazení nemělo zasáhnout okolní zdravou tkáň a zásah dusíkem by neměl končit puchýřem!!! Je lepší proces třeba i několikrát opakovat. Asi po týdnu se zasažená tkáň zbarví do hněda a sloupne podobně, jako strup. Zásah dusíkem má několik výhod. Je sterilní, chlad znecitlivuje, zákrok (pokud se dělá dobře) není bolestivý, po odpaření dusíku (několik sekund) nepokračuje žádné leptání jako u některých prostředků.

Eliška
9x

Dobrý den nedávno jsem si byla vypálit dvě bradavice na noze ale na té jedné se mi udělal puchýř. Momentalně nyní nemohu na patu ani do šlápnout. Rada bych názor odborníka mam s tím jít znovu k lékaři? Jak zle to muže být?

bul
9x

Je zajímavé, že je zde nedoporučován vlaštovičník. Já sám s ním mám výborné zkušenosti. Tato léčba je sice poměrně zdlouhavá ale bezbolestná a nezanechává žádné jizvy.

Brytney
2x

Lidičky na bradavice je super cibulová mast,sežene jí u léčitelu .... Fakt pomáhá...

dcas
4x

mel jsem dusik duofil a zabral az Verumal - oba palce na noze zespodu

HK
3x

Na bradavice na ploskách noho mi nepomáhá nic, Duofilm, tekutý dusík, po vyškrábnutí se rozmnožily, vlaštovičník ani jiné masti nepomáhají. Dříve jsem si na bradavice dávala přímo cibuli, ale jakmile jsem jednou vysadila - hned se vše obnovilo..Co mi poradíte?

RB
4x

Mne taky ne. Mam na obou nohách na ploskách a cca 10x dusík za sebou a nic. Ted zkouším ten vlaštovičník (asi taky 10 x) a pořád stejný, už dva roky. Pak už asi jen amputace, to se mi ale moc nechce, jinak nevim. Takže se připojuji k dotazu. Možná fakt chirurgicky celý vyříznout cože?

jitka

Já už mám na patě 4 bradavice asi 9 let a nic ted chodím na dusík a používám verumal tak uvidím ale 9 let je hrůza

jana

já mám bradavici na palci. asi po roce jsem se rozhodla s tím něco dělat, protože mě dost pálila. asi se mi po tý době dost zarostla, protože chodím na dusík, neskutečně to bolí, ale vůbec nezabírá. tak to vzdávám a začnu zkoušet masti, jak taky píšete duofilm a verumal. bolí ta aplikace?

Vlaďka
3x

Já jsem měla bradavice na prstě u ruky několik let, nepomohl dusík ani jiná léčba až kapky GREPOSEPT,které jsem užívala na plíseň nehtů. Mají širokospektrý účinek a zmizely i bradavice bez bolesti.Nemám po nich ani památku jako kdybych je nikdy neměla. Kapky se ale dají sehnat jen přes internet. Každému doporučuji na léčbu bradavic !!!!! Užívání dle névodu. Vlaďka

RB

Jo tak pozor, už to vypadá líp, možná už brzo zmizí :-) Dám vědět.

RB
3x

Tak vážení čtenáři, bradavice jsou pryč a to díky vlaštovičníku. Můj postup, kdyby to ještě někdo četl a zajímalo ho to: asi dva měsíce jsem si cca 2-3 x týdně potíral bradavice tou oranžovou šťávou z vlaštovičníku, přičemž jsem je průběžně asi jednou týdně odřezal nožem co byla necitlivá kůže. Dnes jsem zase řezal a koukám, že pod tím mám kůži jak malé děcko a bradavice nikde. Předtím jsem zkoušel marně dusík a verumal asi 2 roky.

JK
1x

Taky jsem se dlouho trápila. Po dusíku se mi ještě rozmnožily. Měla jsem jich na ploskách nohou 17. Pomohlo koupání v mořské soli a horké vodě(co snesete). A k tomu jsem užívala v tabletkách česnek. Po odřezávání necitlivé kůže byl za pár týdnů pokoj. A ten mám doteď. Takže hlavu vzhůru a nevzdávat se!!!!

Na dně

Mám bradavice už 7 měsíců a nevím, co mám dělat. Kožní lékaři to berou na lehkou váhu a této rutině nepřikládají valný význam. Verumal je k ničemu, z mastí mi naskákaly puchýře. Můžete mi někdo poradit než se zblázním?

zdravim
2x

Verumal rozhodně k ničemu není, z vlastní zkušenosti musím říct že je účinný a bradavice odstraní. Teď ale místo něj nabízej Duofilm, že je to prý stejný a tento není na předpis.

RB

4 Stigma : Povidám, jedině vlaštovičnik zabral, tak honem, dokud roste..

Norbert
1x

Me na ne taky nic nepomaha, jen se mnozi a je jich cim dal vic. Je mozny abych uz ji mel i na "pytliku"?

sylvik
2x

Ahojki mám na rukách bradavice,nejprve jsem měla dvě šla jsem je odstranit dusíkem,potom mi je mazali v nemocnici,vyškrabávali mi je,,používala jsem bradavičník a pořád nic,,,je to hrozné,,,pořád se mi tvoří nové a nové,,takové malé,,nemůžete mi někdo poradit co s tim?myslite že se mi to ješte vyléčí?

Martin
3x

No jasně že to jde vyléčit.Já mam momentálně taky bradavice -jednu dvouroční na pravé ruce co už rok léčim a tři nové bradavice na levé ruce -je to šílený a stydim se,ale vždy to nějak jde -musíš mít naději -taky to závisí na tvé psychice -pokud budeš věřit že zmizí tak zmizí.A když tomu nebudeš chtít uvěřit -tak tam pořád budou -chce to hlavně trpělivost a jednu po druhé zničit.

Zergling
3x

Tyjo, mel jsem Jednu bradavici tak 2-3 roky ne moc velkou na ruce, a jeste takovou výraznou vystouplou jizvu na dlani po jednom krkolomnym pádu z kola na beton, a po tom co jsem začal chodit do posilovny a pořádně obnovil metabolismus a celý tělo, bradavice sama nějak zmizela, a jizva najednou taky, divné ne?

dev
1x

ani ne, bradavice nekdy zmizi po case sami

magdalena Hamzova
2x

staci pres noc malinkaty kousicek cesneku, aplikovany primo na bradavici, prelepeno náplasti.... Je to otazka pár dní!!!! Porád nechápu, proc to doktori nedoporucuji. Je to prirodní, ekonomické a rychle.... Uz jsem takhle vylecila bradavici manzelovi na ruce a 4letemu synovi na plosce u nohy. Maminka ten cesnek i namaci do octa - pry to pomaha jeste lip...

Simona

také jsem zkoušela česnek i v octě, bohužel nepomohl

Katka
1x

nápodobně, zkoušela jsem česnek, různé mastičky a nic...teď chodím na dusík - bolí to jak svině, navíc mi předepsali Verumal a hlívu ústřičnou..no zatím mám jen kůži do masa rozedranou, tak uvidím.. je to boj už několik let :-(

Tomáš
2x

Lidi,já měl kdysi tolik bradavic na rukou i nohou,že už se to pomalu nedalo spočítat ... Dusík,česnek,duofilm nebo jak se to jmenovalo nic z toho nezbralo ... Zabral mi na to až propolis ... Mast se dá koupit v lékarně a není to ani drahé ... Od té doby mám klid a nic se mi nevrátilo ... Tak hodně štěstí a snad Vám to pomůže ... :)

Katka
1x

ták, po Verrumalu a dusíku (opravdu hooodně to bolelo) se mi ty potvory ještě víc rozmnožily. Propolis nepomáhá, teď zkouším tea tree olej - zatím nic. Vlaštovičník nezabral, domácí konopná mast s měsíčkem a propolisem taky nic. Napadá mě ještě jeden druh léčby - asi se upálím a bude klid! :-(

Vojtik
1x

Zkuste Acetocaustin - pomáhá a nebolí...

Jitka

Tak to jsem koupila synovi, bradavice e adi pětkrát zvětšila a museli jsme nakonec na vypálení. Doktorka sice sadistka, udělala mu obrovský puchýř, ale pak šel ještě dvakrát, už to vypálila méně a bradavice je pryč

Kaja

Ja take zkousel cesnek a vubec nic. Spis naopak a bradavice stala o neco vetsi! Ted jsem sel na vypalovani tak doufama, ze to pomuze.

Myspule

Dobrý den, tak si na noc lepim česnek naložený v octu a nějak ta potvora lehce zezelenala a vidím černý tečky... Mám to teď nechat chvíli být nebo se lepit dokud ta mrcha neodpadne? Bolí to teda jako čert, mam ji na noze a trochu pajdam ale po X pokusech s dusíkem jsem si docela zvykla... Ale právě nevím jestli na chvíli přestat nebo ne...

vita

Ahoj, taky se trápím bradavicemi na rukou.Fakt je ten vlaštovičník takový zázrak?A kde bych ho sehnal?Díky

Lucy
1x

Včera jsem byla na odstranění bradavice mraženým tekutým dusíkem. Bradavice je bohužel už dosti velká, tak ji nelze odstranit napoprvé. Vzniklý puchýř jsem propichovala, aby odstranila výpotek. Ne vše se mi daří odstranit. Mám se nadále o něco pokoušet? Případně o co? Nebo to do další návštěvy lékaře nechat být bez povšimnutí?

magdalena Hamzova
2x

nejrychlejsi je laserem. My doma to delame prirodne a ekonomicky a hlavne hodne rychle cesnekem. Maly kousicek cesneku, aplikovany primo na bradavici (pres noc), zalepeno naplasti.... Zalezi, jak je bradavice velka a stara, ale trva to tak maximalne tyden.... Jde o to zahubit i koren. :)

magdalena Hamzova

nejrychlejsi je laserem. My doma to delame prirodne a ekonomicky a hlavne hodne rychle cesnekem. Maly kousicek cesneku, aplikovany primo na bradavici (pres noc), zalepeno naplasti.... Zalezi, jak je bradavice velka a stara, ale trva to tak maximalne tyden.... Jde o to zahubit i koren. :)

magdalena Hamzova

nejrychlejsi je laserem. My doma to delame prirodne a ekonomicky a hlavne hodne rychle cesnekem. Maly kousicek cesneku, aplikovany primo na bradavici (pres noc), zalepeno naplasti.... Zalezi, jak je bradavice velka a stara, ale trva to tak maximalne tyden.... Jde o to zahubit i koren. :)

Gepard
1x

Mám velkou bradavici na plosce nohy již několik let. Pro její odstranění jsem vyzkoušel vše. Marně! Nepomohl mi tekutý dusík, Verrumal ani Duofilm. Již 3x jsem byl na laseru VBeam v Asklepionu. Je to drahé, ale rozhodl jsem se tak. Má někdo s touto metodou zkušenosti?

Dana

Dobrý den, o Asklepionu přemýšlím pro svou 11ti letou dceru taky. Podařilo se Vám to tam tehdy tím laserem zničit? Děkuji předem za jakoukoliv informaci o úspěšnosti - přivítám jakékoliv info na [email protected]. Dana

andel777
2x

ahoj, taky vam jdu napsat, protože už jsem vážně zoufalá, mela jsem styk s mým novým partnerem nekdy v unoru poprvé, potom začly problémy, jako výtok, svedení... sla jsem hned na kožní, ta doktorka na me koukala jak na blbku, páč sem mela okolo rodil takovou zduřelou slinici s červenyma koncema,.... myslela sem si že to muže byt třeb azačátek kondylomat, ale ta se mi pomalu ¨vysmála, že ani se s takovou veci k ni nechodi/na netu mela napsáno eeehm dermatovenerolo/.... a že kdyby to byly kondylomy že by to vypadalo sakra jinak, tak dobry, to me jen uklidnila!!!! ale za 14 dni sem nemela od svedení pokoj a tak sem šla na další ve¨nerolologii a tam sem opet vyflusla 3petky aby me pán doktor řek, že me dá vyginální mast jako na klasickej zánet..... do zprávy pro gynekologa napsal, že mam 3 malé eroze okolo rodidel,...melo to byt po mati dpbré, hmm amozřejme že nebylo..tak sem šla ke svymu gynekologovi, ten dal další vag. mast + prasky na polykani proti plisnim..... hmm ja veselá že vyléčim normálne mykooozu...ale ani to nepomohlo!!!!!zase po dobrání vytok (docela dost a takovej lepivej...) tak sem tam šla znova a ten me poslal na jiny kožní .... tak tam sem byla před týdenm...na pohled prej nic....a delela mi mikrobilologicky stery, čekaj se dva tydny na vysledky.....ted sem se dolu koukala, a pořád se mi zdá, že mám takový tři výrůstky, jak oni tomu řikaj "eroze" ..... a nakonci je to červený, pak dole tesne před hrází mi přijde že mám takový dva býlý výstupky!!!je možný že to si doktoři přehlížej,a nebo kondylomy vypadaj nejak jinak?? ..ja už sem z toho vážne zoufala..... a mužete mi napsat jaky ste mely příznaky vedlejší? jestli vas to taky tak hrozne moc svedilo+ ten moh u tnej lepivej vytok??....jsem z toho fakt už naprášky...

cahlinda
2x

potrebuji poradit zaruceny spusob na kondylomata.mam je uz dva roky je nejaky domaci a zaruceny spusob?dekuji moooc

Gepard
2x

Konečně jsem se zbavil bradavice díky laseru, kde jsem byl 4x a následně začal používat kožní krém Aldara. Po něm se opět objevila zdravá kůže, jako před lety a po bradavici ani stopy. Kdybych to věděl dříve, nenechal bych to dojít do takového stavu. Snad to pomůže i vám.

dagles

Dobrý den, po několika měsících trápení, jsem se také zbavil bradavic, po léčbě dusíkem, duofilmem, verumalem, bradavičníkem, ..jak, přestal jsem si jich všímat a oni začali pomalu mizet, pravě to že jsem je nechal na pokoji mě ...asi uzdravilo... takže přeji všem aby si našli ten svuj spravnej postup, ale především to bude skutečně asi psichycký problém..můj názor

taurus
3x

Ahoj všichni! taky jsem dlouho bojoval s bradavicemi - nejen na chodidlech, ale postupně i na rukou skoro 5 let. Nepomáhalo vyříznutí, vypálení dusíkem, masti, verrumal, náplasti s kyselinou salicylovou, bradavičník nakonec ani drahý opakovaný laser! Nakonec mi po 2 měsících ZCELA zmizely po užívání zinku za 30,-Kč v tabletách... DOPORUČUJI !!!!!!!

Jarka
2x

Syn meho znameho mel plosky nohou samou bradavici. Hledal nejakou moznost odstranit je, aby chlapec mohl chodit. Hrozne ho to bolelo. Dostal radu od nejakeho starsiho pana z vesnice, ze je na to dobra krev zabiteho holuba,ktereho teke dostal. Zakroutit krkem, riznout a krvi potrit chodidla. Udelal to tak jak mu bylo doporuceno a co se nestalo. Bradavice pryc . Je to uz velmi dlouho. asi 30 let ,ale od te doby o bradavicich nic nevi.Mozna, to byla nahoda, nebo ta krev ma nejake slozeni, ktere v tomto pripade pomohlo. Kdo vi.?

Dana
1x

Dobrý den, myslím si , že na tom něco je. Četla jsem dokonce, že hodně pomáhá i potírání menstruační krví. Já na to však vždycky zapomenu a vzpomenu si na o , že jsem to mohla zkusit pozdě.

Kvetoslava
6x

Je to hodne dlouho 51 let jsem mela bradavici na ukazovacku, ktera rostla dovnitr. Zkousela jsem to lapisovou tycinkou, ale bez uspechu a tak jsem si to nechala elektricky vypalit , prst jsem mela ovazany asi 3 dny, pak jsem obvaz sundala a uz se mi to nikdy neudelalo. Neboli to,ted je jiste jeste lepsi technika, tak se nebojte s tim k lekari a nechte si to vypalit.Bude mi 70 let jeste manuelne pracuji, leky znam pouze aspyrin, na drobne poraneni zinkovou mast. jodovou tinkturu,kyslicnik, borovou vodu,cernou mast na zahnisanou treba trisku.Na teploty,unavene nohy, bolesti krec. zil, tvaroh hodne naredeny syrovatkou a studeny, jako obklad.Detem pri horecce na chodidla. Stahuje to horkost.Syn byl jako dvoulety dvakrat v nemocnici se zanetem stredniho ucha.Nic nepomohlo,byl to problem v jeslickach, melo to vice deti, i vnuk pani doktorky.Tak jsem zacala s tvarohem.Kdyz si zacal sahat na ousko, hned valecek tvarohu za ucho, placku mokreho tvarohu na ucho, zabalit do satku ,aby to drzelo, pochovat, za chvilenku usnul a kdyz se probudil bylo po bolesti. .A tak jsem davala rady maminkam ostatnich deti a nakonec i pani doktorce,ktera si prisla pro radu az ke mne domu, aby vylecila vnoucka Kamila.Bylo to v Horicich v Podkrk. a mozna, ze si jeste nektera maminka na tuto dobu vzpomene .Dneska je tem mrnatum 48 let.Jsou narozeni v roce 1960-1961.Tvarohovou radou jsem pomohla mnoha lidem. To neni reklama mlekarnam, ale snaha pomoci , Rad mam daleko vice, ale na to by nestacil asi ani veliky arch papiru.Preji vam vsem hezke dny plny pohody radosti . To dela nas zivot krasnym.

sk
2x

Jako maly kluk jsem mel spoustu bradavici na rukou, dost se sirily a zadne obycejne pripravky nepomohly. Pak prisel doktor se skalpelem a vsechny je odrezal. Sice to byl zazitek, ale je to asi jedina stoprocentni metoda. Doporucuju

RALNA
4x

Ahojky, chtěla bych se zeptat někoho, kdo si nechal odstraňovat bradavice dusíkem za jak dlouho se má utvořit ten puchýř? Já už to mám čtvrtý den a nic... Díky.

Vendula

Po doporučení známé jsem konečně vyléčila bradavičku KOLODIEM FORTE kombinují leptáni a vlaštovičník s thujou. SUPER sice to par týdnu trvalo ,ale je pryč a doufám na pořád.

ferda mravenac

Mě na bradavice pomohl česnek,ale ne čínský ze supermarketu ale ostrý moravský poctivý.Normálně jsem ho mačkadlem na česnek rozdrtil,ihned aplikoval na bradavici,pálilo to ,nechal tam zaschnout,svědilo to ale chce to vydržet.Po dvou třech dnech jsem to umyl,nechal pokožku tri dny zregenerovat a pokud bylo třeba postup opakovat.A bradavice normálně zmizela.Hodně úspěchů

Marcus
1x

Osobně jsem na bradavice vždy používal propolis. Jak v tuhé podobě od včelaře, tak i kapky z lékárny. Nevím jestli je to univerzální metoda. Možná to byl jen placebo efekt. Každopádně mi to pomohlo.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce