Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Zubní kaz

Abychom mohli správně pochopit vznik zubního kazu a jeho příčiny, musíme si stručně vysvětlit, z jakých částí se zub skládá. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Anonym

To co je v článku je dobrá věc, ale zatím hudba budoucnosti. Existuje účinný způsob, jak dosáhnout stejného účinku již nyní. NENECHAT SE INFIKOVAT! K infekci dochází v dětství při prořezávání zubů. Pokud v tomto věku nedojde k infekci S. mutans, zuby jsou kolonizovány neškodnými bakteriemi a S. mutans pak nemá šanci. Na Je to jednoduché a účinné!

jana
2x

Někdo si může čistit zuby jak chce a má kazů furt spustu, někdo si nečistí zuby skoro vůbec a kaz nemá. Znám člověka, kterému je víc jak 30 let a kaz v životě neměl a to o zuby skutečně téměř vůbec nepečuje. Ani sebelepší ústní hygienou se kazů nezbavíte, maximálně je můžete lehce omezit..

nikdo

To je způsobeno dalšími faktory. U nás nemají problémy se zuby ti členové, kteří pijí spoustu mléka. Ti kteří se mu vyhýbají mají plné ústa plomb přestože hygienu dodržují. Ach ty bílkoviny...

JanaS

Tak na mléko nevěřím! Vyrostla jsem na mléce, pili jsme ho i k řízkům a piji ho dodnes ve velkém. Zuby mám od 15 ti let všechny zaplombované, tedy dnes už jich mám jen 20...

Annie
1x

souhlasím s janou.....zuby si čistím pravidelně dvaktát denně, po jídle žvýkám žvýkačky a přesto už mám šest kazů (15let)....... avím že budou přibývat a přibývat...:-/

jtk
2x

Vdětství mi dávali fluorové tabletky. Jenže se vyskytly studie, které ukazují, že snižují inteligenci. Zuby mám stejně zkažené a ještě jsem asi blbá. ht tp://www.psychiatriepropraxi .cz/pdfs/psy/2007/05/04.pdf

Pomoc
7x

Ahoj! Mám už asi 7 měsíců kaz na jedničce nahoře a bojím se jít k zubaři. Myslíte, že by mi mohl zub vytrhnout kdyby byl už hodně poškozený? Také se mě díky tomu kazu hýbe vedlejší zub.

Patrik
3x

myslím si,že v dnešní době se kazům málo kdo ubrání v jídle jsou všemožné chemické vylepšováky a ty umí hezky potrápit.Je mi 15 let a už mám 6 kazů a zuby si čistím pravidelně takže si myslím,že se tomu nikdo neubrání,ale když clověk chodí k zubaři co půl roku tak ten kaz až tak velký není a vrtání nebolí.

Patrik
4x

myslím si,že v dnešní době se kazům málo kdo ubrání v jídle jsou všemožné chemické vylepšováky a ty umí hezky potrápit.Je mi 15 let a už mám 6 kazů a zuby si čistím pravidelně takže si myslím,že se tomu nikdo neubrání,ale když clověk chodí k zubaři co půl roku tak ten kaz až tak velký není a vrtání nebolí.

Ivana Steffa
10x

Ahaj,mam dceru,ma 2 roky a ma zacinajici kazy nahornich zubech zevnitr i na stolickach,byla jsem s ni u zubare,kde nam rekli,ze je potreba to zpravit,neni to jeste v tak vysokem stadiu,ze by se ji mely vytrhnout zuby,ale da se to zachranit tim,ze to lekar zacne lecit,jenze...je tu problem...musi se to udelat pod narkozou.Muj manzel s tim nesouhlasi a mysli si, ze je to zbytecne nechavat zpravovat mlecne zuby, kdyz stejne casem vypadnouTted nevim jak dal, nemuzu ho nijak presvedcit, ze je to dobra vec nechat dceri zpravit zuby ikdyz je to pod narkozou.

eva stedronska
4x

zdravim,mám problém s manželem má dáviví syndrom staci když otevře pusu a chtějí mu vyšetřit zadni zuby ,zvedá se mu žaludek doktorka ho odmítá ošetřit co s nim mám dělat

David
2x

Dobrý den, pravidelne si čistím zuby, jak pastou, tak zubní nití. Zpozoroval jsem, ze kdyz si čistim jednu stolicku, tak ikdyz vni nic neni (pozustatek potravy), tak nit neheuzky zavani. Zub me neboli, nic takoveho. Může tam být skrytý kaz, ktery již ted ne zcela voni ? Omlouvám se za hloupý dotaz. Prosím i o zpětnou vazbu na email [email protected] moc dekuji !

Petra

Dobrý článek o čištění zubů dětem jsem našla na blogu pro maminky Bizy-bee.com, jsou tam i básničky a videa s písničkami pro motivaci těch nejzarputilejších odpůrců čištění zubů. http://www.bizy-bee.com/holky/materstvi/218-jak-primet-dite-k-cisteni-zubu

Odpověď

Léčebný účinek mléka je způsoben obsahem vápníku, ne proteinů.

Jana

Zuby si čistím správně a k zubařce taky chodím pravidelně jen už vždy vím co mě tam čeká. Najde mi totiž vždy úplně skaženej zub a to alespon jeden vždy. Špatný zuby mám už od mala a ještě mi nikdo nebyl schopnej říct čím to je .

oli

už více jako rok mám problémy se zuby samé záněta,je možné že od zubů bolí hlava?

Dědek

je to málo inf. jestli chceš napiš email

Bojim se

Já se bojím vrtání mám se čeho bát ???

anonym
1x

dobrý den potřebuji nutně poradit!!!! je mi 14 a už rok a něco vím že mám zubní kaz, ale nejspíš ho mám dýl , jenže protože muj lekar odešel tak hledáme nového ale nic. bolí mě zuby i když nic zrovna nejím, mám je strašně moc citlivé až mi občas začnou slzet oči a asi mám ty kazy 4 nevím. co mám dělat není už příliš pozdě na léčbu???

anonym

a jsou mi vidět dirky hnědé či černé :(

zubarofobe

No jatam mam ty diry cerne, smula no.

Katka

Take si čistim zuby tak jak maji se,ale ne nikdy dlouho,nebot čim vic to je dlouho,tak dasně slabnou,ruzne ustni vodičky použivam,a kazy se udělaj,a když si hledam po internetu zubařku,tak se podivam na ruzne odpovědiu lidi,co o nich pišou,tak mě hruza jde po těle,co mame za zubaře,ja nevim tohle mě odrazuje od zubařu,a mam stoho fakt strach,potřebovala bych jit k zubaři,spiše k zubařce,ja než se dostanu k zubaři tak mam po zubech,strach je větši.znate v Usteckem kraje dokonalou zubařku?

stastna a vdecna

Ja si zase zuby cistim obcas jen jednou denne a nekdy i den vynecham, vodicky ani nite nepouzivam, ale i pres to mam stale naprosto zdrave zuby :)

zubarofobe

Zubare se strasne bojim. Naposled jsem tam byl v roce 2002. Az do roku 2015 vse v poradku, jenze pak to prislo. Jeden zub s velkym kazem neskutecne bolel, par tydnu. Po caste konzumaci tvrdeho chleba se ale z duvodu zkazenosti rozsypal a bylo po bolesti. Druhy zub mel kaz uvnitr, neviditelny. Zacal pak bolet jeste vic,, bylo to strasny a udelal se mi tam vacek. Strach ze ze zubare ale nepovolil, a nesel jsem tam. Spolecne s pojidanim tvrdeho chleba a cloumanim bokavych zubu se mi nakonec podarilo extremne zkazene zuby vytrhnout. Jenze zbyl tam v tej dure koren, co se vytrhnout nepodarilo. A dalsi zub, dolni sestka, sedmicka, ma veliky kaz. Asi bych ale mel zubare navstivit. Jinak bude asi brzo potreba poradnej mixer, co rozmixuje vsechno jidlo na kase.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce