Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Kýla

Kýla je vyklenutí pobřišnice vystýlající dutinu, které obsahuje tuk nebo střevní kličky, a který se vychlipuje skrze otvor nebo štěrbinu v břišní stěně, pánvi nebo v bránici (tzv. kýlní branku). více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
telka
8x

Vnuk má ve varleti hydrokélu, jsou mu 4 měsíce, jak bude u takového malého pacienta probíhat léčba nebo operace a jak to budou dělat? Děkuji

Hanina
2x

Syn jí měl taky a tyto kýla se ztratí sama. Pediatr vše kontroluje,.

Jířa
8x

Příbuzná je 5.den po operaci kýly-klasicky,ne laparoskopicky.je dobré pořídit jí kýlní pás?Případně kolik asi stojí.

michala

já jsem ho dostala přímo v nemocnici ihned po operaci

Jaroslav
7x

Již druhý den po laparoskopiské operaci tříselné kýly jsem zjistil, že v pravém třísle v místě původní kýly, se mi dělá bulka, zprvu naplněná tekutinou. Na uvedenou záležitost jsem upozorňoval ošetřující lékaře, kteří tuto situaci posoudili jako normální. Dnes již 12 den po operaci uvedená bulka zatvrdla a na SONO vyšetření bylo vysloveno podezření, že se jedná o střevní kličku. Ošetřující lékař na chirurgii však nevzal toto vyšetření vážně a nadále trvá na tom, že jde o normální pooperační stav. Pociťuji však bolestivost při námaze a na dotek, mám trvající teploty nad 37 st. a úleva nastává pouze při ledování a podání analgetik. Takže můj názor na operace je velmi skeptický.

Karel Homola
6x

Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda se jedná o kýlu pokud mám zvětšené jedno varle a po stlačení se vrátí zpět do původního tvaru.Předem děkuji za odpověď

Romo
10x

Dobrý den je mi 30let a na pravé straně podbřišku se mi udělala bulka ale nebolí.V leže hmatatelná není jen ve stoje je viditelná.V dětství jsem byl operován na kýlu ale na levé straně.Nevím co s tím,mám změnit nošení slipů za trenýrky?Díky za radu R.

Daon
3x

Co mám dělat , když jsem si nahmatal bulku v pravé i levé tříselně části , vedle penisu , , v leže jsou minimálně viditelné a ve stoje vůbec?

Haniccka
4x

Mám přítelkyni, která již cca rok zpět navštívila lékaře s tím, že se jí dělá na břiše bulka, která bolí. Bulka je cca 10 cm nad pupíkem. Lékař ji odeslal na rtg, na kterém nic nezjistili, ale doporučili prohlídku měkkých tkání. Lékař jí na toto vyšetření neodeslal, ale poslal jí domu s radou, že si má dávat menší porce, větší problémy měla totiž po jídle. Přítelkyně má také problémy s vyprazdňováním, chodí cca jednou za dva týdny !!!, tedy pravděpodobně chronická zácpa. Tento problém mají ovšem v rodině. Nyní přítelkyně otěhotněla a výše uvedený lékař jí při vstupní prohlídce najednou začal posílat na vyšetření, které potvrdilo kýlu. V nemocnici jí ovšem sdělili, že vzhledem k těhotenství není operace možná a že má přijít po porodu. Přítelkyně je nyní v 6 týdnu těhotenství. Prosila bych o radu jak postupovat dál. Nemůže kýla ovlivnit plod, případně celé těhotenství. Nemůže díky těhotenství ohrozit život matky? Dá se kýla operovat i v lokálním umrtvení i v těhotenství. Jak prosím postupovat dál? Díky H.

Tomas Fertek
4x

Dobry den,chtel bych se Vas zeptat jestli se povazuje za kylu kdyz zvedam tezkou vec a praskne mi neco na penisu a pak se mi zvetsuji varlata,chtel bych se i zeptat kam bych s timto problemem mel zajit a jak by vypadala lecba Dekuji mnohokrat za odpoved

Na levém varleti mi byla na chirurgii a urologiii indikována v šourku kýla. Pozoruji to již cca rok. Dříve bez bolesti a nyní mi v noci, když ležím v teple zřejmě uskřinutím, vystřeluje bolest do levé slabiny. Když chodím, nebo se sprchuji studenou vodou žádnou bolest nevnímám, šourek se "vyprázdní" a nahmatám jen dvě stejně velká varlata. Táži se zda je nutná operace, na kterém oddělení se mám v nemocnici přihlásit (chirurgie, interna?). Jsem z Prahy. Je mi již 75 let, mám diabetes 27 let (glykemii 4,5 až 8,1), léčím si hypertensi, mám kardiostimulátor prod+ělal jsem infarkty malého mozku a proto bych nerad podstoupil celkovou anestezii. Děkuji předem za odpověď.

Jarda
5x

Dobrý den, nevím jestli Vám pomůžou, ale ná mám dobré zkušenosti se Santoriem u sv. Anny ...adresa je tuším www.egk.cz ...byli na mě docela příjemní a hlavně bezproblémová oprece. Jarda

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++;
1x

zpráva

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++;
1x

zpráva

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++;
1x

zpráva

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++;
1x

zpráva

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++;
1x

zpráva

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++;
1x

zpráva

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++;
4x

zpráva

Daniel Michalek
5x

Dobry den, nevim zda mam triselnou kylu ci ne, ale na prave strane v podbrisku, se mi pri "tlaceni" obejvuje bulka, kterou lze zatlacit, ale pri opetovnem zatlaceni zase vyleze. Nemam zadne bolesti, ale nerad bych neco zanedbal. Muzete mi poradit, kde se muzu nechat vysetrit? Jelikoz jsem se nedavno vratil ze zahranici, nemam zadneho obvodoveho ci staleho leakre. Dekuji, Daniel

Marta
7x

Dobrý den, jsem asi 2O dnů po operaci tříselné kýly. Operace nebyla provedena laparoskopicky. Nyní mám na místě původní kýly deseti centymetrový tvrdý předmět v podobě pravítka. Omezuje mě to i v pohybu. Prosím o radu o co se jedná. Děkuji a prosím o zaslání kopie odpovědi na adresu [email protected]

Ružena
5x

Dobry den,jsen po operaci břišní kýly a po dvou měsících od operace mi jizva začala hnisat(vytíkat)při operaci byla zavedena síťka)kýla byla velikosti 17*25cmpo prvním hnisavém zánětu mi byla poskytnuta antibiotika,která zabrala a další dva měsíce jsem měla klid a opět jse mi to stejné vrátilo do stejného místa poraďte mi co mám dělat nebo co může být příčinou.mohu požádat o ultrazvuk,který mi nebyl zatím vůbec doporučen?Děkuji předem za vaši odpověď.

Kuklová Šárka
14x

P.T.Dobrý den ,na břiše,když položím ruku levo od pupíku ,tak v té rovině se mi udělala podlouhlá boule je velká asi jako menší dlaň,když se dívám zde na obrázky v kterých místech se nachází kýly, tak já tu bouli mám jinde,byla jsem na ultrazvuku,a tam mi řekli,že je to kýla,ale pak jsem byla ještě jinde na vyšetření,pohmatem,a tam zase říkali,že to na kýlu nevypadá,přesto,že jsem měla výsledek z ultrazvuku,nijak mě to nebolí,jen někdy ale málo, ale tlačí mi to,nejvíce se ta boule vyvalí když sedím,když si lehnu zmizí,při pohmatovém vyšetření mě velmi bolelo -píchalo v podbřišku jako by mi tam vráželi jehlici ,mám jít na operaci, ale docela se teď bojím když nevím ,co to vlastně je? Mohl (a)by jste mi doporučit co dělat?Předem velice děkuji s pozdravem Kuklová.Můj [email protected]

Adam Dušek
12x

Dobrý den chtěl bych se zeptat: navštěvuji pravidelně Fitness centrum a naposledy jsem si dal celkem zátěž. Ovšem druhý den večer při cestě do práce mě začalo pobolívat pravá strana podbřišku spíše u třístla. Je to spíše nepříjemně a občas bolest zmizí. Nenahmatal jsem nikde žádnou bouličku nebo podobný ukaz. Občas to citím u do pravého varlete. Ale to mě samotné nebolí ani tam nemam žádny ukaz. Prosím o radu. Děkuji. Dušek Email : [email protected]

sona
10x

Dobrý den v levém podbřišku jsem nahmatala bouli když ji zatlačím tak zmizí a za chvíli zase se objeví.ale ted mi připadá že ,už 2týdny nic nevidím a vždy jak jsem si zatlačila znova se objevila mám to asi tak 8 měsícu.muže se jednat o kýlu?Mám těžkou prááci kde zvedám bedny 18kg.nemuže se jednat o nádor

Martin Jedlicka
7x

Dobry den, v podbrisku, tesne nad konecnikem po prave strane mi vylezla boulicka ve tvaru svestky. Mam podezreni na kylu, ale vsude kde vidim mista na obrazku, tak jsou kyly vyobrazene vyse nez ji mam ja. Zkoumal jsem boulicku a po vykonani velke potreby boulicka zmizi. Jednou jsem vykonal potrebu, boulicka zmizela a tak jsem zatnul brisni svaly a boulicka vyskocila jako kdyz nafouknu pet lahev. Zatim neboli, ale pri rucnim ztlaceni nezmizi. Moc na ni nelacim, protoze se bojim. Co s tim? Dekuji. [email protected]

Eva Novotná
18x

Jsem po operaci břišní kýly, kterou jsem měla již potřetí. Při operaci byla použita síťka větší velikosti. Jsem již 5 týdnů po operaci a stále mám dren, z kterého mi odchází sekret. Je to normální a jak dlouho může sekret trvat? Dá se další léčba ovlivnit a urychlit? Děkuji za odpověď

lenka dvorakova
4x

dobry den v cervnu min.rok operace kyly-v rijnu znova-!a vcera jsem byla u lekare mam to zase-nemam se moc namahat po kyle ale pracovat musim...nevim uz jek to resit...jsem stoho nestastna zase na operaci...dekuji

Alena

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,zda někdo zde má zkušenosti s opakujícími kýlami.Před 18 lety jsem byla na operaci žlučníku a tím moje problémy začaly.Udělala se mi kýla v jizvě,následovala operace a pak ještě 2x ,vždy vyztužení sítkou.Pak mi sítka protrhala tlusté střevo,následovala stomie,pak ponoření stomie a pak operace píštěle.Před tím jsem byla na CT tam mně zjistili 2 kýly s obsahem střevní kličky.I když jsem byla v nemocnici,kde je Kýlní centrum,tak do další operace se jim nechtělo.Pak ještě dva lékaři se vyjádřili stejně. .Je to již 2 roky,i když stále nosím kýlní pás,kýly se zvětšují a nejhorší je,že se mi občas udělá špatně,břicho mi ztrdne,mám bolesti,zvracím.Jsem z toho nešťastná,nevím,co dělat ,na koho se obrátit.Prosím,zda máte někdo něco podobného,dejte mi vědět.Mám strach,aby nedošlo k uskřinutí.Děkuji.

Alena

Případné informace o opakovaných kýlách,zašlete na email [email protected] Předem moc děkuji.

Miroslav
7x

Nad pupíkem mně něco bolí ale když něco zvedám tak mně to nebolí muže se jednat o kýlu?

Vladislav Janoušek
16x

Mám vodní kýlu, chtěl bych vědět jestli by bylo možné tu tekutinu, vodu vysát, místo operace.

Renata Jirakova
15x

Ráda bych se zeptala, proč se nemůže pupeční kýla operovat laparoskopicky .... a zda je také možné použít síťku nebo ne pro tuto operaci. Mám po dvou těhotenstvích pupeční kýlu a chystám se velmi brzy na operaci a stále zvažuji třetí těhotenství. Slyšela jsem a bylo mi i razeno, že si mám nechat dát síťku a operaci provést laparoskopicky....i vzhledem k rychlejší rekonvalescenci - mám malé dítě, které je dost živé a vyžaduje dost práce - běhání, občas i poponést přes ulici a p ..... Předem velice děkuji za odpověďi. RJ

Petra Malá
2x

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda je možnost recidivy u tříselné kýly? Byla jsem na klasické operaci, mám 12cm jizvu /6 stehů se mé ošetřující lékařce zdá málo/, proto se chci zeptat zda je zde možnost recidivy? Mezi stehy je cca 1 cm mezera, nemůže se to "provalit" tam? Mám docela strach do budoucna, mám namáhavou práci a ještě věk na případné děti...

Hana Velká
16x

dobrý den jsem 10dní po operaci kýky mám se vyvarovat fyzické námaze,jak dlouho a jak těžká břemena jsou považována za těžká? děkuji

Petra Mala
4x

Dobrý den, mě moje lékařka zakázala na 5týdnů zvedat předměty těžší 5kg. Potom jsem mohla lehce nad 5kg,ale ne nad 8kg. Nyní stále nesmím nic těžkého nad 10kg a to mám 2 měsíce po operaci

Karolína Daňková
18x

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda se dnes dá operovat tříselná kýla ambulantně, a pokud ano, ve kterých nemocnicích v Praze? Děkuji za odpověď..

Josef

Co je to nepřímá kýla ?

Kamas Josef

Dobrý den.Dotazuji se tímto,co je možné "udělat" s mým zdrav. problémem,kdy mi při operaci ventrální kýly dne 24.11.2011byla implantována chir.síťka PROLENE,oproti slibované síťce odlehčené.Síťka Prolene asi od 12.12.2011mne začala po celé delce jizvy-18ti cm,kde je implantována vyvíjí po celé své délce na břišní stěnu velký tlak a to jak v klidu,tak i při pohybu.Tento tlak mne značně stresuje a odvádí mou pozornost na jiné problémy,které potřebuji řešit..Je mi sice 65 let,ale jsem bývalý sportovec.Do pelední chvíle jsem 3x týdně rekreačně sportoval a fyzicky pracoval.Moc dékuji za odpovéď. S úctou Kamas Josef

Martina
2x

Nevíte jak dlouho je s kýlou po operaci v nemocni ci moc vám dškuji za odpověď a ještě bych se chtěla zeptat jaké jste měli jako první příznaky u kýli ???? Děkuji.=)

katyna

Dobrý den, jsem již měsíc a půl po operaci pupeční kýly. Stále to nemám vpořádku. Kolem půpíku se mi udělal jakýsi vak s vodou je to taková tvrdá boule .Vymačkávají mi to ven. Nyní mi to už nechaly jestly se to začne vstřebávat,ale mám pocit že je to spíše větší než menší. Nemáte s tím někdo zkušenosti?? co to vlastně je a za jak dlouho to zmizí a nebo mě čeká znovu operace. Děkuji za info.

Monika

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat můj táta měl velikou kýlu, a trochu mu zmizela. Akorát těd se mu zase oběvila používá kýlní pás akorat mu moc nepomáha a bolí ho to akorát mu doktor řekl, že je moc tlustej že mu jí nevyoperujou, vážá necelích 180kg a chtěla jsem se zeptat jestli je tady v ČR nějaká nemocnice kde by byli schopní mu kýlu odstranit. Předem děkuju za odpověd

Petr Kadlec
2x

Dobrý den.Chci se zeptat jsem čtvrtý den po operaci tříselné kýly(laparo) azjistil jsem že dole na šourku mám černý flek(vypadá to jako modřina) ale spíše šedo-černé barvy,nemůže to být něco vážnějšího ? Bolesti žádné nemám ani žádné otoky. Děkuji za odpověd.

Eva Kmentova

Dobry den,muj 15-ti mesicni syn ma asi 3cm nad pupikem obcas malou boulicku.Kdyz na ni slabe zatlacim,tak zmizi.Myslim si,ze ho to poboliva,protoze mi odstrkuje ruce kdyz se snazim mu brisko prohmatnout.Jedna se o kylu?Pokud ano,musi se operovat a kdy?

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce