Inzerce

Dráždivý tračník

Tato nemoc obtěžuje pravděpodobně až třetinu lidí, jistě jste se s ní proto již ve svém okolí setkali. O co se tedy jedná? [ více ]

Inzerce
Odpovědi
Bublinka2 poděkování

Vedu si ,,hypochondrův deníček" a dělám si ze svého navštěvování WC srandu. Nakreslila jsem si do notýsku pitomé směšné obrázky, zapisuji, co každý den sním a kolikrát a kdy jdu. - velmi doporučuji - můžete vysledovat, co vám dělá špatně. a teď k tomu NÁVRATU KE KOŘENŮM: vždycky se mi líbilo jídlo stylu japonského ,,bento" - od všeho trochu. Trochu masa, rýže, ryby, zeleninky i třeba ovoce - zkrátka a dobře: čím více barev, tím lépe. Maminka ale vařila trochu jinak a cpala nás svými ne příliš vzhlednými a barevnými omáčkami, těstovinami a těžkými jídly.... Nechyběly bramboráky, tatranky a slazené jogurty. Já to ale neměla ráda. Myslela jsem, že je to ale tak normální, dítě si většinou nediktuje, co by rádo. Naopak dobře mi dělalo ,,bílé maso" - libové - když bylo pro rodinu kuře, chtěla jsem maso bez kůže a dávala si na talíř extra zeleninku. Rohlík s máslem ke svačině mě příliš neuspokojoval... Ve vyšších ročnících jsem si začala dělat svačinky sama - chleba a v něm sýr, salát, máslo, rajče, to, co se zrovna našlo, v létě to bylo fajn. Chleba s mrkví a pažitkou, hlavně rozmanitost a barvy. Dobře mi dělalo filé a veškeré rybičky, ačkoliv moc jsem jich v dětství nezakusila. Na vejšce jsem třela bídu s nouzí, protože rozvrh nedovoloval moc velké možnosti k chození na brigádu a vydělání peněz na kvalitnější jídlo. Ale teď už je to lepší, a víte co? Ono to zase tak drahé není. Je pravda, že bezlepkové pečivo se koupit nedá, ale pokud si doma uvaříte - kolik stojí rýže, pár korun. Stejně tak rýž. Nudle či polenta, které vám balíček vystačí na jakou dobu. Zelená čočka se nastaví rýží a na jogurty a sýry se počká do akce, jinak se kupuje jen množství, co se sní. Nejvíc stojí průmyslově vyrobené věci, ať to slyšet chcete, či nechcete. Kousek masa, brambor, rýži a mrkev koupíte za pár korun. Pomáhá mi žít bez éček a průmyslově vyrobených a modifikovaných věcí a lepku. Můj sen je mít malý baráček, pár slepic na domácí vejce a nějakou drůbež na maso, možná i prasátko. V létě bylinky do polívky a mrkvičku ze zahrádky. Neskutečně se mi ulevilo, chce to jen chtít, trochu začít sledovat své tělo, jíst tak, aby vám to přinášelo radost, trávení začíná ve vaší puse, sousto plné stresu způsobí stres i žaludku a natož střevům. Všechno jde, když se chce. Zamyslete se, poslouchejte své tělo, vy v něm musíte žít. Nemyslím si, že tohle je rada pro všechny nemocné jedince, rozhodně to netvrdím, myslím, že každý musí vysledovat sám, co mu dělá a nedělá dobře, vzpomínejte, přeji vám všem hodně sil v boji. Bojujte. Snad jsem vám pomohla. Bublinka

Reagovatpoděkovatnahlásit

12. února 2016, 17:25:44

Ivetasek

Měla jsem to samé,kdo nezažil, nepochopí,jaká je to hrůza..Doporučuji po ránu Psylium dvě čajové lžičky do dvou deci vlažné vody , zapít ještě jednou dvěma deci vody a budete mít pokoj, je to doslova zázrak.Určitě to pomuže. Život je zas fajn.

31. července 2016, 16:15:46

Jean

Ani to nebudu číst, máš chlamydie trachomatis

13. února 2016, 19:03:04

Martina

Taky to moc dobře znám. U mě to tedy byly vždycky velké bolesti břicha, nemožnost se vyprázdnit, a to třeba i tři dny, břicho nafouklé jak balón. A to pořád dokola. Kdo to nezná, asi jen těžko pochopí. Dneska už se cítím podstatně líp, ale byly časy, kdy jsem z toho byla skoro na prášky. A co mi pomohlo? Upravila jsem jídelníček, něco vyřadila, něco naopak doplnila, hlavně tedy potraviny s dostatkem vlákniny, začala jíst víckrát denně menší porce. Beru dlouhodobě probiotika Biopron IB-Symbio, které obsahují vlákninu psyllium a inulín, ze začátku dva, teď už jen jeden sáček denně. Pomáhá mi i pohyb, našla jsem si nový koníček, tzv. nordic walking. Člověk si při něm krásně vyčistí hlavu.

6. prosince 2017, 22:27:30

Heške

Dráždivým tračníkem trpím spoustu let. Cesty do práce jsou hrůza, nestačí si odskočit doma, dovolené na houby, návštěvy jakbysmet. A co já jsem se naplatila peněz na veřejných záchodcích, co parčíků jsem na cestách městy poznala! O katastrofálních nehodách nemluvě, ty první byly strašně ponižující, ale člověk si zvykne. Teď už prostě sebou nosím v tašce věci na převlečení. Možná se ale blýská na lepší časy, po jedné nedávné střevní infekci jsem dostala radu, ať si koupím probiotika. Inu, tonoucí se stébla chytá a tak jsem je zakoupila (konkrétně Biopron). Nechtěla bych se předčasně radovat, ale musím konstatovat, že od té doby jsem zatím nemusela po cestě vyhledat WC, nehledě na to, že stolici mám po letech formovanou do válečků! Ta probiotika beru asi 14 dní a v lékárně mi řekli, že není problém brát je dlouhodobě, tak držte palce, ať to není jen chvilkové zlepšení a všem s podobnými problémy držím palce zase já.

13. dubna 2018, 01:50:45

12
Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Jak usínáte?
Zatím hlasovalo 43 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Mirka (nadměrné pocení ve spánku) 19. dubna 2018, 09:04:04

Mám rakovinu lymfatických uzlin.Jeden z prvních příznaků bylo nadměrné pocení v noci.V té… Diskutovat

• Katarína (Kolonoskopie) 17. dubna 2018, 12:35:59

Takže dneska jsem byla na kolonoskopii, byla jsem před měsíci na gastroskopii a ta mi přišla… Diskutovat

• Dave (Ostruha patní kosti ) 21. dubna 2018, 10:26:24

Zkoušel jsem laser, ten vsak pouze regeneruje zanícenou tkáň. Změna obuvi pomůže od… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.