Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Vitiligo

3. února 2010 uveřeňujeme aktualizovaný, doplněný článek o vitiligu - kožní chorobě, která se projevuje výpadky pigmentu. Dochází až k zániku buněk tvořících pigment. Výsledkem jsou mléčně bílá ložiska na kůži a ve kštici svazečky bílých vlasů. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Mila
6x

Vážený pane Martine. Vitiligo nemá šupinky. VITILIGO NENÍ NAKAŽLIVÉ. Navíc se vyskytuje v oblastech kloubů (málokdy hrudník, záda - to pouze je-li velkého rozsahu): prsty, loket, koleno, podpaží, podbradek, okolí pánve, okolí očí atd. Mám toto onemocnění víc jak 40 let, vím o čem mluvím. Můj muž, děti ani přátelé či kamarádi ode mne flekatost nechytili! Moje kamarádka měla po návratu z dovolené po nohách a břichu malé bílé tečky, které se zvětšovaly. Po návštěvě kožní lékařky a asi půlročního léčení, kdy měla vynechat opalování a potírala se nějakým gelem, kůže vyzdravěla - byla to nějaká kožní plíseň. Další léto jí na sluníčku světlejší flíčky ztmavly a zcela se ztratily. VITILIGO se nás puntíkatých drží jako klíště. Je-li období stresů, nervozity či nějakých neštěstí, většinou dojde k dramatickému zhoršení. Rozhodně Vás můžu uklidnit, v žádném případě toto onemocnění (zatím neznámého původu) nepřenášíme na jiné!

Monika Paulíková
1x

Chcela by som sa pridat k teme: Vitiligo. Je to veru stare onemocnenie, ktore postihuje urcite percento ludstva a je doteraz vseobecne zname, ze sa nevie odhalit pricina vzniku a ani jeho liecba, ktora by bola 100% ucinna. Ja mam toto onemocnenie uz 20 rokov a tie zaciatky boli tiez same trapenia a zhananie dostupnej liecby...ale nic nezaberalo a vitiligo mam uz rozsirene na pomerne dost velkej casti tela. Najhorsie na mna vplyva leto - slnko, opali ma, hranice medzi flakmi a pigmentom mi scerveneju a strasne to potom svrbi. Niekedy je to az neznesitelne. Lekari ma prestali bavit, ked ma kazdy z nich odbil tym, ze co uz, je to na cely zivot a neda sa to liecit, nepozna sa pricina a tak...Myslim si, ze v dnesnej dobe tuto chorobu sledujeme na dost pocetnej populacii - uz od babatiek = tak by bolo vhodne a moralne, keby sa touto temou a jej riesenim zacali zaoberat ti, ktorym to prinalezi a mohli by nam uz konecne chciet pomoct. Ved ukazte mi aspon jedneho cloveka postihnuteho VITILIGOM, ktoreho to netrapi...

Vlasta Jabůrková

Plně souhlasím s tím, že většina lékařů,stejně jako moje lékařka, reaugují "moje švagrová to má také a stejně se s tím nedá nic dělat". Že se nemoc jmenuje Vitiligo a další informace o nemoci jsem zjistila jen díky internetu. Kdyby nebyl, asi dodnes nevím oč jde. U rakoviny se v počátku říkalo, že je smrtelná. Dnes už spousta lidí i s rakovinou žije dlouhá léta a je to jen díky tomu, že se neustále zkoumá její léčba. Taky nikdo pacienta neodbyde s tím, že má rakovinu a nedá se s tím nic dělat. Možná i VItiligo bude jednou léčitelné, ale pokud se nezmění přístup lékařů a nebudou pacienty posíla k odbornému lékaři, asi těžko budou i oni o nemoci víc vědět. Jak dlouho nemoc mám nevím a asi už dost let. Poprvé jsem si to uvědomila po pobytu u moře před devíti lety a teprve teď začínám uvažovat, že si sama pomoc odborníka najdu. Snad budu mít štěstí a neodbyde mě lékař tím, že "s tím se nedá nic dělat". Pokud znáte někdo lékaře v Brně, který léčbu Vitiliga praktikuje, dejte prosím vědět ([email protected]). Děkuji

Vlasta Jabůrková
1x

Plně souhlasím s tím, že většina lékařů,stejně jako moje lékařka, reaugují "moje švagrová to má také a stejně se s tím nedá nic dělat". Že se nemoc jmenuje Vitiligo a další informace o nemoci jsem zjistila jen díky internetu. Kdyby nebyl, asi dodnes nevím oč jde. U rakoviny se v počátku říkalo, že je smrtelná. Dnes už spousta lidí i s rakovinou žije dlouhá léta a je to jen díky tomu, že se neustále zkoumá její léčba. Taky nikdo pacienta neodbyde s tím, že má rakovinu a nedá se s tím nic dělat. Možná i VItiligo bude jednou léčitelné, ale pokud se nezmění přístup lékařů a nebudou pacienty posíla k odbornému lékaři, asi těžko budou i oni o nemoci víc vědět. Jak dlouho nemoc mám nevím a asi už dost let. Poprvé jsem si to uvědomila po pobytu u moře před devíti lety a teprve teď začínám uvažovat, že si sama pomoc odborníka najdu. Snad budu mít štěstí a neodbyde mě lékař tím, že "s tím se nedá nic dělat". Pokud znáte někdo lékaře v Brně, který léčbu Vitiliga praktikuje, dejte prosím vědět ([email protected]). Děkuji

Helena
2x

O malé bílé Sněhurce Konečně jaro ! Sluníčko všechno zalévalo svými teplými a hřejivými paprsky,lidé narovnávali záda,protahovali zkřehlé a ztuhlé údy,clonili ruku proti slunci a pozdravovali ho s nadšením.Zase bude teplo,začne vše růst,zelenat se ,rašit,kvést a vonět…odhodíme ty těžké kabáty a bundy.Všichni se smáli,začali si zase povídat Sluníčko rozehřívalo nejen zem,ale i tváře lidí,jejich srdce a hřálo každého božího tvora. Jen Sněhurka seděla u svého okénka a smutně koukala ven.Věděla,že je sluníčko nutné k tomu,aby se všem a všemu dařilo,ale sama přímé sluneční paprsky ráda neměla.Źhavé prstíky patřící slunci, na její kůži zanechávaly nepopsatelnou spoušť.Její kůže byla velmi citlivá…citlivá všem dotekům.Jak slunečním, tak lidským.Lidským - nešetrným ! Její pleť a kůže byla potom jak v jednom ohni. A tak seděla,toužila jít ven za sluncem,za lidmi,ale znala následky.Seděla smutná a těšila se ,až začne pršet,obloha se zatáhne,vzduch ochladí,květy a stromy se vykoupou v čerstvém dešti,ptáci rozezpívají svá křehká hrdélka a barevně zamávají křidélky.To se cítila nejlépe.Lidé to ale nechápali.Chodili kolem a volali: „ Sněhurko,pojď s námi k vodě,pojď se s námi vykoupat,venku je tak krásně,sluníčko pálí,tak pojď s námi!Jsi pořád taková bledá a bílá,pojď se s námi opalovat,takhle tedy nebudeš vůbec zdravá!“ A smáli se ,když Sněhurka začala vysvětlovat,že ji sluníčko bolí…Ale to říkávala dřív.Pak zjistila,že lidé nic nechápou a tak zůstávala stále častěji sama,jen se svým smutkem a pláčem.Nakonec se ale malá bílá Sněhurka se svým smutkem smířila.Smířila se s tím,že nemůže mít všechno, a co kdysi mohla,nyní už nelze.Zvykla si,spokojila se s tím co je, co má,a může mít Opět nastala zima.Období plesů a oslav.Sněhurka se rozhodla zajít za lidmi,bavit se s nimi,přece jí jenom dost chyběli,ale nechtěla si to přiznat.Ušila si krásné třpytivé šaty,nechala vystavovat na odiv své bílé ruce,ramena, šíji.Její kůže zářila a svítila,byla čistá,bez poskvrnky.Krásné dámy pošilhávaly po Sněhurce,záviděly jí její bílou pleť a honem vytahovaly své zlaté pudřenky a zakrývaly své pihy a nedostatky na kůži,které jim způsobilo sluneční záření a přemíra slunečních paprsků na plážích v létě.Tak přece jí někdo záviděl ! Sněhurka se ovšem necítila šťastná,ale trochu jí to snad pozvedlo sebevědomí.Mužům by se chtělo políbit Sněhurce krk,ramena i šíji,ale netroufli si,měli nakonec s sebou své dámy a pak – i takový polibek by zanechal na této jemné bílé kůži viditelné stopy a Sněhurka si nepřála ani jedno,ani druhé.Ten večer se ale cítila spokojená.Spokojená s tím,jak vypadá.Alespoň v zimě mohla trochu okouzlovat ,když už jí to rozmarné léto v plné míře nedovolí. Nu a dnes Sněhurka sedí opět u okénka,kolem chodí lidé,někdo se podívá,někdo ne,někdo zakroutí hlavou,jiný si poklepe po čele,jak je ta Sněhurka divná.Ale ona je jenom JINÁ. A pár lidí ,co ji znají si mezi sebou povídají: „ Ta Sněhurka je ale zvláštní,ona by snad z té své nemoci dokázala udělat přednost…!“ Z NEMOCI ZVANÉ - VITILIGO - ! Prosinec 1996 Je mi 56 let, Vitiligo od 14 let- dnes jsem čistě bílá, bez léků ..trvalo to dlouho ale...? ...znám ty pocity, smutek, nepochopení- v dospívání obavy...vším jsem si prošla..Mám dvě dospělé děti dvě vnoučata- zatím u nich není jediný bílý flíček..a Kdo máte čas a chcete - - navštivte mé stránky - hekute.mypage.cz. Našla jsem sama sebe...ahoj vaše Helena..

oldriska kuzilkova
6x

potrebuji pomoci pro 5letou vnucku

oldřiška kužilkova
4x

potřebuji pomoc pro svou 5.lrtou vnučku celé zrušit děkuji

Janete
1x

http://www.youtube.com/watch?v=xh-fxp7Qbpo

Irena
8x

Ahojte, ja som mala Vitiligo od 9. rokov, podotýkam, že teraz mám 54. Rodičia začali so mňou chodiť na vyšetrenia a dostali sme sa až po Meladinin No. 1, tabletky a voda na opaľovanie. V 13. rokoch sme zohnali tieto lieky užívala som ich a biele miesta - škvrny na koži tri 2O cm veľké fľaky som si potierala Meledinin No. 1 tekutinou a mala som sa opalovať pri miernom slnku. Musela som jesť strašne ceľa rýb a mrkvy na to si pamätám! Vážený, prešlo my to! Takže už niekoľko krát som chcela volať aj do TV, keď boli diskusie na Vitiligo a že neliečiteľné a tak- nie je to pravda, ja som toho dôkazom.

Romana
3x

Dobrý den,moje sedmiletá dcera má již dva roky vitiligo.Jsem z toho nešťastná,pořád se jí fleky rozrůstají.Může mi někdo něco poradit? Děkuji předem.

Juraj
8x

Nas pribeh: http://vitiligo.sk/?sekcia=4-pribehy

jana
2x

vim, ze pro radu lidi je vitiligo velmi neprijemne a tak mohu z vlastni zkusenosti doporucit metodu zdraveho opaleni bez slunce a bez UV zareni, ktere je formou nastriku v automaticke kabine. Diky tomuto postupu se mista na pokozce bez pigmentu sladi s ostatni pokozkou. Pokud byste meli zajem o vice informaci nebo i vice postrehu z mych vlastnich zkusenosti, nevahejte me kontaktovat na tel. c. 606 639 474.

Juraj
1x

Dcera mala vitiligo okolo oci, postupne sa to rozsirovalo a nikto na Slovensku nam nevedel poradit. Na zaklade rady lekara zo Svedska sme zakupili masticku v Taliansku, v tom case na Slovensku neregistrovanu. Dobre vysledky sme dosiahli iba v tvarovej casti. Dcera uz nema vitiligo. Rad bezplatne poradim [email protected] Juraj

vojta

mám známou která trpěla vitiligem 30 let. Po dobu 1 roku užívala silný prirodní koncentrát z Aloe ( 92 % gel, což je 5x účinnější než 100% šťáva z lékárny ) a po roce s začal tvorit pigment, po 2 letech jsou skvrny poloviční než na začátku. Zajímá-li vás více kontaktujte mne [email protected]

Eva

Je vyzkoušený jeden krém a pomáhá, pro více info napište [email protected] Ráda poradím.

Eva

kdo máte vitiligo, ráda poradím [email protected]

monika kopčilová

všechny vás zvu na stránku své skupiny o vitiligu. Přidejde na ni své zkušenosti, fotografie a vše s čím se chcete podělit s ostatními. Díky, M. http://www.facebook.com/group.php?gid=296577657873

Martuška Vladimír

Dobrý den Na vitiligo neexistuje lék. Michael Jackson měl určitě úplně jiné možnosti a to jak finanční, tak odborné, než drtivá většina z nás a přesto mu nikdo nedovedl s Vitiligem pomoci. Vím že vám beru naději na uzdravení, ale ona žádná není. Dá se bojovat jen s lidskou hloupostí a předsudky. Jsme jiní. Na to si musíte zvyknout a naučit se s tím žít. Já ho mám 50 let a jediné co mi pomohlo byly : bělící krém, krycí krém, zasadně se vyhýbat slunci, přestat věřit "šamanům" a doktorům ( jen z vás tahají peníze ) , naučit se s tímto žít, podpora okolí - ne litování a změna priorit. Vladimír

Vávuška

Dobrý den, je mi 25 a vitiligem trpím od 13let. mám zasaženou vetšinu část těla. začala jsem se léčit s pár flíčky na dekoltu a na nártu. Během let a různých léčeb se mi vitiligo rozšířilo šíleným tempem. Můžu i říci čím více stresu, tím více fleku. A tím, že jsem jsem mladá, jinak docela atraktivní žena, tak se o to stresuji více. Jsem z toho opravdu už zoufalá. Miluji sporty,ale s nastavajícím sluncem se ze mne na léto stává spíše krtek. Plavání, kolo, brusle, nebo jen tak procházka v letních šatičkách, či dovolená u moře jsou pro mne neskutečné tabu.. Kéž by už nekdo vynalezl opravdu nejakou učinnou léčbu.

danka

dobry den,ja radu zatim dat nemuzu jen hledam jak pomoc svemu synovi.Uz ma virtiligo od 8roku.Coz je velmi brzo.Je me ho lito,protoze se mu deti zacinaji posmivat...tak hledam rady

Radek
1x

konečně lék co porazí vitiligo http://www.sciencedaily.com/releases/2013/02/130227150908.htm

Karel

http://news.medill.northwestern.edu/chicago/news.aspx?id=217259

Radek

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Markéta

Zdravím,trpím Vitiligem už asi 12 let a rok co rok se mi to jen zhoršovalo,ale letos se mi na bílých místech začali dělat hnědé skvrnky.Je možné aby se pigment začal sám obnovovat po tolika letech?

Kristýna

Je mi teprve 14 a vitiligo se mi objevuje už od mých pěti let. Jsem ale jedna z vyjímek. Všechny bíle skvrny se mi slily dohromady a vypadám skoro normálně jenom jako neopálená. Pořád je tu ale problém se sluníčkem.

lucka

Ahoj.mam taky vitiligo.je mi 38 a rada bych ,kdyby mi nejaka pani nebo slecna poradila jak to maskovat,nejlepe z Ostravy.dlouho jsem to mela jen kolem prstu,intimnich partii,ted se mi rozjelo a jsem z toho vystresovana.muj email [email protected]

Jean

je potřeba hubit složitou bakterii, aby nevznikla ještě další nemoc

pleť pomoc

dobrý den, zkuste koloidní střibro držím palce

Štěpán

Na vitiligo mi fakt pohohlo dlouhodobé mazání míst na hlavě krémem Cromovit a lehce jsem to opaloval, za 4 měsíce mi to zmizelo, na místech, kde jsem to nemazal jinde po těle to nemizí. Ta tuba stojí teda tak 600,- ale mě to pomohlo.

Pavel

Opzelura, první lék na vitiligo.

Přidat nový komentář

Partner rubriky Kožní nemoci
Partner rubriky Kožní nemoci

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce