Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Celiakie

Celiakie je onemocnění, kde v důsledku chronické zánětlivé reakci na lepek, neboli gluten, dochází v tenkém střevě k destrukci střevních klku s následní nedostatečnou absorpcí živin. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Kuba
10x

Ahoj. Chci Vám předat svoje zkušenosti. Když mi celiakii dignostikovali, tak jsem to nějkaý čas 1/2 roku ingnoroval a dietu držel, tak na půl. Říkal jsem si , že když to mám celý život a nemám žádné příznaky, tak se to ted nezblázní. Postupně však začali přicházet, záněty moč, měchýře, bolesti ledvin, střev. Začali my otékat nohy, protože ledviny vylučovali nadměrné množství bílkovin. Výsledek by, že se z techto okoků uvolnily tromby a způsobily mi masivní plycní embolii. To vše přišlo poté co jsem již 2 měsíce dietu plně dodržovat. Píšu to sem proto, že v 31 jsme měl pocit, že jsem na vrcholu sil, a že toto bez problémů můj organismus ustojí. Neustál a JIPce jsem si docela poležel. Je jasné, že můj případ byl poměrně extrémní, ale je potřeba si uvědomit, že celiakie funguje u každého jinak. A vetšina doktorů Vám s jejími extrémními případy neumí pomoci a řeší tu svoji část (ledviny, střevo) a ne vaše tělo jako celek.Komplexní léčky se mi dostalo až po tom fatálním selhání plic a dnes mám pocit, že vše směřuje k dobrému konci. takže jen bacha na ní na potvoru :o)!

Hanka
3x

Ahoj, za jakým lékařem mám zajít, aby mi udělal vyšetření na celiakii???¨

WhitleyVerna20

That's good that people are able to get the credit loans and it opens up completely new possibilities.

HolmesAnnette25

One understands that humen's life is very expensive, nevertheless people need money for various things and not every one earns big sums cash. Hence to receive good loans and college loan should be a proper way out.

wreckovky

Dobrý den, chci se jen zeptat, jestli mi neporadíte nějakou stránku, jak se starat o dítě celiaka. někde jsem slyšela,žej e nutné,abych mu krála potraviny jedním nožem,kterým bych neměla krájet nic jiného, s krájecím prkénkem to samé, a např. uzeniny bez lepku kupovat jen ve vakuovaných balních,né v masnách, kde jsou pohromadě v lednici s "lepkovýma" uzeninama. Děkuji za vaše názory

Martin

Ahoj, mám podobnou zkušenost jako Kuba,(jak průběhem, věkem) s tím rozdílem že že to oficiálně prokázáno nemám a lékaři na mě pohlíží jako na zdravého(testy dělány již při dietě) a odmítají mě léčit. Po vynechání lepku začalo párměsíční bezproblémové období a pak přišly závažné problémy, 4x na záchrance kvůli bušení srdce, stav permanentní virozy, nevolnosti, brnění končetin, únavy, aritmie. Pomocí alternetivních medicín doško k jistým zlepšením, ale nyní 3 roky poté stále nejsem ve stavu abych mohl chodit do práce. Máte někdo zkušenost s nějakým lékařem který se na celiakii nebo lepkovou intoleranci specializuje? Prakticky jsem našel pouze podnětné informace v článcích Mudr Jonáše(jenže k němu se nedá objednat) Rovněž mi pomohl článek od prof Mudr Přemysla Friče o nutnosti doplnovat minerály a B12 v případě celiakie. Děkuji

Pavel

Může dostat celiakii senior?

Katka

Celiakii mi zjistili po porodu syna. Vlastně už v těhotenství jsem měla průjmy, křeče atd. Jinak od dětství trpím chronickou rýmou, se kterou si v té době dětská alergoložka nevěděla rady a alergie mi na nic prokázána nebyla. V současné době celiakii má i dcera (prokázána po 2. leté prohlídce) A to i endoskopií, která je rozhodně nutná a pouze tak se 100% prokáže, zda celiakii máte, nebo ne. Krevní odběry rozhodně nestačí. Také je nutné před endoskopií NEdržet bezlepkovou dietu nejméně 2 měsíce, protožo střevo musí být vystaveno zátěži na lepek.

Katka

A ano, celiakie se může projevit v jakémkoli věku, tzn. i důchodci. Většinou nemoc propukne po nějaké zátěži. Nemoci, stresu, operaci, oslabení organismu... Podle výzkumů jsou rizikovější ženy a to proti mužům v poměru 2:1.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce