Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

ElektroMyoGrafie neboli EMG

Elektromyografie patří mezi vyšetřovací techniky, které lékaři napomáhají hodnotit funkční stav pohybového systému a jeho inervace. K vyšetření se používá přístroj zvaný elektromyograf. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Yvetta
28x

zdravím všechny, když jsem byla hospitalizovaná kvůli bolestem bederní páteře tak mě poslali právě na emg, musím říci to byl můj nejhorší den v životě a to i žen které byli se mnou na pokoji v nemocnici a též museli emg podstoupit, nechci přehánět a ani nikoho strašit ale nelíbí se mi článek kde stojí že emg je zcela nebolestivé, opravdu jsem si připadala jako pokusný králík Mengeleho, bylo to strašné a nikdy to již zažít nechci, člověk však vidrží hodně takže život jde dál a já přeji Všem kdo budou muset emg absolvovat aby to vydrželi. Yvetta

Helena
18x

Chtěla jsem se zeptat, jestli byl někdo v Revoluční v Praze 1. Mám tam jít příští týden a po přečtení diskuze mám fakt strach. Nevíte zda tam mají jehlovou nebo tu diodovou metodu?

Karla
18x

Je to jakoby vám někdo rval svaly z těla.Mě museli odvézt na aro a tam jsem byla dva dny.Potom na nervovým a dodnes beru prášky.

sépie
8x

Tak vážení - díky komentářům, které zde líčí, jak je toto vyšetření drastické jsem měla obavu z vyšetření.Dnes jsem vyšetření absolhovala a závěr?Je to jako když se praštíte do brňavky)je to přiměřeně bolestivé, žádná tragedie a ani napíchnutí do svalu není žádná hrůza.Vše se dá v pohodě zvládnout)vše bylo hotové během 10 minut a úplně v pohodě jsem dojela do práce)

Dědek
4x

a na co Ti to bylo, na ...

Blanka

Dobry den, tak to jste mela stesti. Ja jsem po onkologicke lecbe, mam tezkou senzitivne motorickou polyneuropatii. Vysetreni trvalo hodinu, neslo jim to, pani doktorka sedela u pocitace a sestry, byli dve, ta jwdna se to ucila a koukala do papiru a nevedela kam dat dioddy a kam prilozit ty, jak tomu rikaly "hrabe", druha sestra to umela, ale rekla mi,,ze je drasticka, tlacila silene, jako mazec. Napichnuti jehly jsem necitila, ale pote ano. Nakonec jsem jeste druhy den mela na jedne noze bouli od toho jak tlacila sestra masakrove. Nohy boli uz dva dny jako blazen....takze asi zalezi co kdo ma za potize a na koho natrefi. Uz jsem toho pri lecbe rakoviny zazila dost, ale tohle teda nic moc. Spis silene, hlavne zaver doktorky, ktera mi rekla, ze me boli nohy od patere, ze nemam neuropatii.....pak u me neurolozky, tak ta mi rekla, ze to neni mozne, neuropatii mam, vysetreni pred timto mi delal primo pan primar a ten to delal uplne jinak, zadne potize jsem nemela jako nyni. Bylo to tak nejak jak pisete Vy. Ale tentokrat mazec. Tak asi tak.

Klára
1x

Ano, to jste měla velké štěstí, mé vyšetření trvalo okolo 30 minut a myslela jsem, že z ordinace neodejdu, sestřička se úplně vyžívala v tom jak mi drtila kotník, vůbec ji nezajímalo, že to bolí, takovou bolest nikomu nepřeji je to jako kdyby vám někdo drtil kotník kladivem. Jehličky proti tomu nic nebylo.

Dana K.
1x

Dnes jsem byla emg po druhé, (z prvního vyšetření jsem utekla z lehátka , jak jsem se bála) Pak jsem se rozhodla jít po druhé, ale do jiné ambulance. Jsem z Brna. Po prvé jsem byla na Kozí , tam mě chtěli píchat asi po celé noze, potom jsem se objednala na Rybkovu a potom strachu , co jsem měla, tak se mi při vyšetření chtělo chvílemi o smát, noha si dělala co chtěla, pár drobných elektrických výbojů do nohy ze zadu i ze předu a na konec jedno jediné píchnutí. 10. minut a šla jsem domů, jen mě akorát trochu brněly nohy. Ale jinak se nebojte, nic to není…Ale je to velmi příjemnou a empatickou paní doktorkou a sestřičkou . Šla bych zase a opět jedině tam.

Veronika Rajterova
2x

Děláte si legraci? Co to tady píšete? Byla jsem dnes kvůli problémy s nohy. Výsledek? Cca 15 minut, neboli nic, jen brni nohy, občas máte záškuby. Nepište sem tyhle nesmysly. A kdo potřebuje jít na toto vyšetření, úplně v klidu běžte, není čeho se bát.

Lucir

Já mám špatný zážitek. Jsem po úrazu z dětství mám poškozené nervy na zápěstí kde je nervový pahýl a toto vyšetření pro mě bylo velice bolestivé stejně tak bolestivé je pro mě i bouchnutí do brnavky musím si alespoň pět minut držet zápěstí. Navíc se mi po vyšetření ještě více smrskl sval. Ale jde i o intenzitu která je nastavitelná. Protože na stejném vyšetření jinde mi daly nejnižší možný impuls a dalo se to vydržet. Příjemné to nebylo i tak.

Jaroslava
3x

Před 3 týdny jsem absolvovala vyšetření emg rukou. Skutečně, vyšetření je hrozné. Horší však je, že dodnes mám bolesti, brnění a pálení rukou. Nevím co s tím. Lékařka odmítá, že je to z vyšetření, ale já vím stoprocentěně, že jo. Víte někdo co s tím?

alena
5x

Co strašíte lidi? Je to jako rána do brňavky . V pohodě odejdete z ordinace . Díky této diskuzi jsem měla strach a úplně zbytečný.

Tereza
6x

Nikdy jsem nikam nepsala žádný komentář. Ale tentokrát musím. Lékařka mě poslala na emg vyšetření rukou a nohou. Po přečtení komentářů tady jsem měla docela strach. Dnes jsem absolvovala. Tady to bylo vylíčeno hrozně. Nezlobte se namě, ale to snad nemyslíte vážně?! Komentáře typu ,,jakoby mi rvali orgány z těla,, ??? To jako rádi dramatizujete ne a strašíte lidi. Kdo se na vyšetření chystá, nemějte strach. Fakt to nic není. Když začali tak jsem si řekla ,,to je jako ono jo,,. Fakt bych chtěla vidět tady ty hysterky co nevydrží ani mírné, opravdu mírné zabrnění. Fakt si ťukám na čelo. Kdo tady píše ty nesmysly..... Takže fakt žádnej strach.

Dana
1x

Zdravím, na tohle prostě musím reagovat. Už asi 15 let žiju s bolestí 24/7 , takže si myslím, že nejsem žádná hysterka a snesu dost bolesti. Ale po vyšetření EMG jsem nemohla odejít z ordinace. Měla jsem jehličkovou metodu a 8 jehliček do každé nohy. Ještě se tam trošku šťourali, takže to opravdu bolelo dost. A určitě to netrvalo jen pět minut, jak tu někteří píší. Minimálně dvacet. A ještě druhý den, jsem měla nohy slabé. Neberte to prosím jako strašení. Každý na to reaguje jinak. Já za sebe vím, že na tohle prostě už nikdy nepůjdu.

Lucka

Vyšetření je bolestivější po urazech

Pepa
1x

Zdravím Jaroslavo, já mám ten samí problém akorát u nohou, též hledám co s tím, nenechte se prosím odbýt, bohužel vám neporadím. samozřejmě to vyšetření se dá vydržet jak píší jiní, jak je vidět ne u všech dopadne dobře a to je náš případ.Zdravím a přeji hodně sil nám oběma.

Zuzka

Pepa ako to s vami dopadlo? Polepšilo sa vám? Ako dlho trvali vaše problémy?

Zuzka

Dobrý deň, viem že váš príspevok je už dosť starý, ale chcela by som sa opýtať ako to dopadlo s vašou rukou. Ja som na tom po emg rovnako zle 😦 prosím pomôžte, poraďte...

Marie

No tak já jsem to absolvovala včera a ještě dnes mám ukrutné bolesti v obou pažích. Takže napsat tady že někdo straší....no nevím. Už mám za sebou ledacos v mém věku, ale to co jsem absolvovala včera nechci zažít. Ono jde hlavně o to co vše vám dělají. Pokud se tu bavíme o výbojích tak to je brnkačka. Ovšem rýpání jehlou ve svalech a přitom tam dostávat výboje....to je jiné kafe. A to jsem si prubla včera já. Jenom se modlím ať to odezní, protože ruce mám k nepoužití a bolesti šílené.

Martina

Proč jste byla na ARO? To snad ne kvůli tomu vyšetření EMG ? Jak jste na tom teď? Já jsem na EMG objednaná na příští týden, tak by mě celkem zajímalo, jestli je to taková hrůza, jak tady někteří pacienti popisují???

Martina
9x

Karlo a Hano, dnes jsem EMG absolvovala, bylo to úplně v pohodě. Asi jste nějak abnormálně citlivé na bolest . Mně to rozhodně nepřipadlo, že by mi někdo rval svaly z těla., ani mi nebylo špatně a nezdá se mi to ponižující. Je to prostě vyšetřovací metoda. Je to spíš jak píše Vito, jako když vás kopne elektrický ohradník ( to znám, mám koně ). Použili na mě obě metody, ty vpichy (6) byly dokonce příjemnější. Opravdu se to dá v pohodě snést, pár minut potom mě noha trochu bolela, ale jinak nic. Asi mám jiný práh bolesti . Prodělala jsem dvakrát operaci ileu ( zauzlení střev ), kde mi fakt šlo o život. To je něco tak šílenýho, že bolestí doslova lezete po zdi a chcete umřít. Takže dnešní vyšetření pro mě bylo naprosto snesitelné. Neplašte a nestresujte ostatní pacienty, kteří se na EMG chystají. Opravdu se nemáte čeho bát!!!

Pepa

Není to prosím strašení, samozřejmě dá se vydržet, ale možné problémy, které mohou přijít, by si měl každý rozmyslet jak je toto vyšetření pro něj důležité Tam jsou možné problémy vzhledem k nemoci pro kterou se EMG provádí, lékaři připouští špatnou polohu při vyšetření, dále , cukrovka atd. Já jsem šel na toto vyšetření s lehkým srdcem, protože mi pan doktor zděli, že vám zapíchnou jenom nějaké jehličky. Tady je vidět jak je nebezpečné dúvěřovat. Dále si uvědomme, že je spousta vyšetření u kterých nic nepodepisujeme, ale u tohoto ano. Budu jen doufat, že mé problémy s nohami po tomto vyšetření odezní jak tvrdí, když sem toto vyšetření předal lékaři, jenom si opsal nějaká čísla z vyšetření a to bylo vše, Takže momentálně naprosto zbytečné vyšetření.

ingrid
5x

no,tak to neni zrovna moc bezpečne vyšetřeni,když někdo skončí po něm na aru a nebo ma z toho nasledky ,nebo zhoršeni potiži. musi se tedy zhodnotit, co vyšetřeni vubec přinese, k čemu vysledek bude da se asi i jinou cestou posoudit stav neurolog.postižení ,např. u kořen.syndromu beder.pateře , a radeji rehabilitovat než takovymto vyšetřenim event. stav ještě zhoršit.

Martina
1x

Ingrid, vyšetření EMG je opravdu pohodě. Ničím jiným se asi nahradit nedá. Pochybuji, že by toto vyšetření mělo negativní vliv na průběh onemocnění. Divím se, že i muži píší o tom, jajk je vyšetření bolestivé, Není!!! Dá se to v pohodě vydržet.

Ondřej
2x

na EMG chodím jak diabetik pravidelně, nic čeho by se musel člověk bát... Rozhodně to není příjemné, je to jako se bouchnout do brňavky. Napichování jehel je mnohem méně bolestivější než např, odběr krve... Samozřejmě vedlejší účinky to na CITLIVÉ jedince mít může... Ale koneckonců umřít můžete i na slepák či hloupou chřipku...

aaa

Na základě komentářů EMG vyšetření, na které jsem objednaná, zruším. Za problémy po vyšetření mi to nestojí...

Zdenka

Proč? Byla jsem dnes a v pohodě...jehly nic moc,ale nic to není...

Karel
2x

No to je tedy trágo !!!

Mirka

Tak jsem byla dnes na EMG. Po přečtení Vašeho příspěvku jsem byla dost vyděšená... ale vůbec mě to nebolelo. Sice jsem měla zapíchnutou pouze 1 jehlu, ale žádnou bolest jsem necítila.

sépie
1x

koukám, že jsme se sešly v komentáři )))hezký den ))

Radim
6x

Vyšetření jsem také absolvoval a není to vůbec nic hrozného. Trocha kopání a pak pár píchanečků do svalů tenkou jehlou podobné akupunktuře. Injekce bolí více. Ale musím pogratulovat "hrdinné" paní Yvettě, že to přežila. Smysl jejího sdělení a sdělení pár dalších statečných asi je vystrašit ostatní pacienty, kteří toto vyšetření opravdu potřebují. To jí asi udělá dobře na duši. :-(. Zřejmě by jí pálily i rentgenové paprsky Koneckonců nic nikomu nebrání toto vyšetření odmítnout.

Lenka
6x

Mně vyšetření EMG bolelo strašně. Byla jsem na něm asi v roce 2011 a teď mám jít znova a bojím se, zřejmě na vyšetření nepůjdu. Jedna paní při něm křičela a museli vyšetření kvůli velké bolesti skončit.Nejhorší bolest byla v tříslech, kterou nevím proč několikrát opakovali a potom mi jehlou rýpali v lýtku.Jsem po operaci páteře, dodnes mám silné bolesti, beru léky nic nepomáhá...a teď znovu na EMG. Kdo nezažil takovou bolest jako já po operaci doteď a navíc EMG neuvěří. Ty bolesti jsou dost velké a hnusné.

Věra
4x

Dobrý den, právě jsem absolvovala vyšetření EMG a kvůli článkům některých zde v této diskuzi, jsem měla zcela zbytečně, podotýkám, z tohoto vyšetření obavu. Vím, že každý máme jiný práh bolesti, ale psát takové nesmysly rázu, že to bylo strašné a něco o rvaní svalů z těla, si myslím, že je hodně přitažené za vlasy. Vůbec to nebolí, dokonce vpichy jehlou jsem téměř necítila!!! O prvním jsem ani díky paní doktorce Strakové z Brna, která je velice příjemná a její dvě sestřičky také, vůbec nevěděla. Řekla bych, že odběr krve je pro mne daleko horší zkušeností a to, jak většina úzná téměř nebolí. Takže pro Vás, kteří se na vyšetření chystáte, buďte naprosto v klidu, protože vůbec nejde o bolestivé vyšetření a to ani náhodou!!!

jarda
2x

Nikdo normální nemůže takový popis vyšetření napsat. Jen hysterická a asi psychopatická osoba, která má radost z trápení ostatních lidí, kteří si tenhle "komentář" přečtou. Po přečtení příspěvku p. Yvetty jsem měl fakt strach a nespal jsem několik nocí, ale samo vyšetření nebyl žádný problém. Nikde komentáře nepíšu stejně jako další normální lidé, ale Yvettin výlev si tohle zaslouží, protože bude mít zřejmě více obětí než jsem byl já. FAKT SE NENÍ ČEHO BÁT!!!

olda

Nesmysl, vůbec to nebolí nestrašte tady lidi

Miloš
6x

Ten, kdo v článku nad diskuzí píše "Při použití elektrod je metoda absolutně nebolestivá" buď neví co mele nebo lže. Je to jako bodání špičatým nožem hluboko do svalů. Když mi po několika sériích takovýchto impulzů řekli, že se musím uvolnit, nezatínat svaly, jinak že nic nezměří, tak jsem se panu doktorovi poděkoval a šel pryč. Je to sadistická prasárna.

Petr
1x

Dnes jsem byl na EMG vyšetření v Hradci Králové. 60 minut mučení elektrikou bych nepřál ani nepříteli. Doslova jsem řval bolestí. Nalepovali elektrody na kůži a pak píchali jehly do svalu. Tou jehlou kroutil a hledal nerv, brr.

Anonym

Musim reagovat ! EMG je opravdu bezbolestne ! Prestane strasit lidi !

Lenka
5x

Nebolestivé EMG? Kdeže.. Nedávno jsem vyšetření probělala - oběma způsoby. Jak píše výse Yvetta - EMG je opravdu nejbolestivější vyšetření, které jsem kdy zažila. Už nikdy více..

terka
2x

Váš kopřesně, nejbolestivější vyšetření a to jsem byla i na EvPmentář...

Katka
1x

Nedávno jsem EMG podstoupila, ale diodovou metodou (díkybohu). Nejbolestivější? Zažila jste někdy lumbální punkci? Dopřeje Vám to několik týdnu neskutečné bolesti.

Tereza

Opravdu ? Byla jsem na vysetreji beder - elektrody a i jehlova metoda do zad i zadku. Zadna bolest se nekonala. Par elektrickych impulsu. Nic co by bolelo. Ja myslim, ze byste mela spis jit nekam s hlavou.

Marie
6x

Nevím,co tu s EMG všichni máte.Já na něm byla a moc to nebolelo,bolest byla snesitelná,jednalo se spíš o trochu nepříjemný pocit při elektřině,jinak to bylo v pohodě.Rozhodně bych šla raději desetkrát na EMG než jednou k zubaři

jméno a příjmení

No vidíte, já byl dneska od 9:45 na EMG (těžká paréza rad. levé ruky) a v 11:30 u zubaře - vytržená trojky nahoře a nasazení totální protézy. A nebolelo mě nnějak moc jedno ani druhé, jsem v práci, ve 13 h na obědě.

jim
3x

Nevím jestli emg někoho bolí nebo ne,ale před 3.lety jsem po tomto tzv.vyšetření ochrnul na levou nohu a trvalo to půl roku než se to dalo do mého relativního normálu adalší půlrok trvalo než ustopiula bolest levé nohy .zejména nártu.lýtka .kotníku a palce.Po tuto dobu to provázely kruté křeče od bederní páteře až oo palec levé nohy. Kdo má listesu páteře tak mu doporučuji ,abysi nechal dát písemně ,že vyšetření je bezbolestné pro pozdější problemy.

blanka
6x

TAK JÁ DOPADLA PO VYŠETŘENÍ PODOBNĚ. PŘED VÁNOCEMI MI UDĚLALI EMG A DNES JE 27.12.09 A JÁ SE NEMŮŽU BEZ BOLESTI ANI POHNOUT, NA TOTO VYŠETŘENÍ JSEM ŠLA ANIŽ BYCH MĚLA NĚJAKÉ VĚTŠÍ POTÍŽE. POSLALA MĚ TAM POSUDKOVÁ LÉKAŘKA ABY SI OVĚŘÍILA DIAGNOZU.MÁM STENOSU PÁTEŘNÍHO KANÁLU.

Marta

Me tam posudkova lékařka poslala take. Ze je to podmíněné pokračováním invalidního důchodu. Uz jednou jsem lezela s plotynky v nemocnici a primar me poslal n emg vyšetření, ktere jsem odmitla a podepsala revers. Vubec nevim co budu delat.

bara
4x

Co to je za blbost!!!Ja byla na EMG x krat a pokazde me bolelo!Mam problemy s rukou a toto vysetreni me to jeste vice podrazdilo!A ta jehlova metoda-je citliva,ta boli!!:-( Nevim kdo ty clanky pise?Nekdo kdo asi nema problemy s rukou a nezna na vlastni kuzi tohle vysetreni!!

Kanemiko
2x

No vidíte, já byl dneska od 9:45 na EMG (těžká paréza rad. levé ruky) a v 11:30 u zubaře - vytržená trojky nahoře a nasazení totální protézy. A nebolelo mě nnějak moc jedno ani druhé, jsem v práci, ve 13 h na obědě. Tam to bolelo nejvíc, díra po zubu se za hodinu něco nějak nestihnula zahojit.

Petr
2x

Tak já pociťoval EMG jako až bolestivé vyšetření,elektroda za uchem mi kopala jako když mi někdo fackuje,už bych tam kdybych nemusel nějak nutně teda nechtěl!!

Přidat nový komentář

Partner rubriky Spánek - poruchy
Partner rubriky Spánek - poruchy

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce