Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Štítná žláza a její choroby

Nedostatečná činnost štítné žlázy se projevuje zpomalením tělesných funkcí (únavnost, zimomřivost, zácpa) i psychiky (nezájem o cokoli, nevýkonnost), v pokročilých případech zhrubnutím hlasu a přibýváním na váze (ale hypotyreóza je zcela vzácně příčinou těžší obezity). více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi

Prosím o odpověď, mám onemocnění štítné žlázy (p. doktorka mně nesdělila zad snížená, nebo zvýšená funkce), užívám Euthoryx50 1x denně tabletu a 2x v týdnu ještě půl tablety. Nikdy jsme nebyla obézní, ale poslední měsíce přibírám na váze a to jím daleko méně než před zjištěním nemoci. Co se dá dělat, abych nebyla za pár let 100kg?Dděkuji

monika
13x

mne visadili lieky a teraz priberam

ttom
7x

Spíš si zajdi k člověku co rozumí stravování. Tělo si tím že jíš méně říká že toho jídla moc nedostane a vše si ukládá na horší časy. JEz normálně ale zdravě. Pak bude vše v pořádku ;).

Dana
1x

Euthyrox se podává při snížené funkci štítné žlázy. Při tomto onemocnění je přibývání na váze bohužel časté. Nejlepší způsob jak minimálně zastavit přbírání na váze je rozdělit jídlo na 5 malých porcí a jíst pravidelně, nezanedbávat pitný režim a určitě mít pohyb (ideální chůze). Bohužel nikde není záruka, že zhubnete, ale znám nemocné se sníženou funkcí štítné žlázy, kteří jsou až neuvěřitelně hubení, i takové, co štíhlí rozhodně nebyli a zhubnout se jim podařilo. Choďte na pravidelné kontroly a nechte si kontrolovat hladiny hormonů v těle. Hodně štěstí

Andrea
2x

Euthyrox beru již několik let. Bála jsem se toho samého. Bohužel, kila šla nahoru i tak. Čím víc jsem cvičila a dodržovala dietní a zdravý jídelníček, tím to bylo horší. Nabrala jsem na svalech, ale špeky dolů nikdy nešli. Někdy jsem i víc přibrala už při myšlence na cvičení nebo jakékoli hubnutí. Myslím, že váha není dána tím, jak jíme. Znám spoustu lidí, co se ládují různými hnusy a jsou hubení . A genetika? S tou se dá pracovat. Obezita je dle mého názoru psychický problém. Ať už dědičný. Dědíme i traumata. vzpomínky máme uložené v podvědomí. A jak to vím? Vlastní zkušenosti. Zkuste metodu One Brain, pokud se bojíte narůstajících kil, určitě Vám pomůže víc, než rada toho dementa tu. Hodně štěstí, Andrea

Jarmila Šromová
1x

Může mít zvětšené příštitné tělísko vliv na funkci ŠŽ, levý lalok mám už 20 let odebraný,beru eutyrox 100

Jarmila Šromová

Mám už 30 let odebrán levý lalok ŠŽ, nedávno zjistila MUDr. zvětšené příštitné tělísko, beru eutyrox 100, sobota a neděle půlku a nepřibírám, spíše zhubnu, nedávno jsem začala hubnout skoro 5 kg za měsíc, neměla jsem chuť na jídlo, ale už se to zlepšilo, ale proč jsem hubla tak naráz, nevím špatné spím, jsem nervní a někdy mám takovou depresi. ale někdy, beru léky na spaní a eutyrox,rivotril půlku 2x denně a je mě lépe.,

Eva Maria
4x

Ahoj, mám stejný problém, jednen odběr mě odrovnal ...Z krve mi zjistila doktorka v roce 2010, že mám hypofunkci, mám hladinu v krvi špatnou, ok? Nasadila Euthyrox 50, vůbec nezkoumala proč mi nefunguje, nebo je pomalejší, nekoukla na minerály na nic..a já poslušně tlačím tabletky, dnes beru už 0,88, pořád mi to zvyšujou a já ze svých 60 kg mám 107, vypadám jak obézní čuník a i když jím pravidelně a zdravě stále přibírám na váze. Když jsem to vysadila, za tři měsíce jsem měla 19 Kg dole. Doktorovi jsem to řekla, ale on mi řekl, že je to divné, že se po tom netloustne, nevěřil mi, nasadil léky a já kynu dál...Nijak mě více nezkoumal, co půl roku příjdu do ordinace, občas sonografie krku, prohmatá ji a zas léky...Je to normální? Vždyť umřu na obezitu! Funím do schodů, astma zhoršené, páteř mě bolí, jenž mám problémy... Zajímavé je ale, že když jsem byla hospitalizovaná, musela jsem se dohadovat, aby mi lékx dali na pokoj, protože mi je nosili skoro až v devět a po snídani a ty se berou nalačno. Tak když endokrinolog tvrdí, že bych mohla zemřít, když to nebudu brát, proč tedy v nemocnici jim to bylo úplně jedno... Farmaceutický byznys? Začínám pochybovat...asi to vysadím, nechci mít 110....a váhá pořád stoupá a stoupá...Na to co jím, je to fak divné...Moc bych chtěla nějakou upřímnou odpověď z vašich zkušenosti, nebo radu...Jsem už zoufalá...

Maruska

Dobry ja mam uplne ten stejny pripad pribrala jsrm 20 kilo za 4 mesice a dochtorka mi rekla ze jsem obezni ...

Jana
2x

Ahoj, já jsem 3 týdny po operaci š.z . Při snížené funkci (š.ž) člověk nabírá na váze a při zvýšené naopak hubne. Jenom že, když začneš užívat léky na zvýšenou funkci, tím pádem se i zpomalí tělo a ty začneš přibírat a naopak, když užíváš léky na sníženou funkci, začneš hubnout. Já měla celý život problémy s váhou, ale štítná žláza mi fungovala dobře, žádné hormony jsem nikdy nebrala. Jednoho dne mi doktorka řekla, že mám větší š.ž a zjistilo se, že tam mám hodně uzlů a za měsíc už jsem byla na operačním sále, naštěstí nebyli zhoubné. Dnes užívám Letrox 100 a jsem moc zvědavá co to se mnou za čas udělá.

Jana
1x

Dobrý den, rada je jednoduchá. Léky dodávají tělu hormon, který už štítná žláza nedokáže vyprodukovat, ale bohužel ŠŽ neléčí. Proto je nutné pro ni něco udělat. Dál berte léky, ale zároveň podpořte štítnou žlázu. Jod a selen dokáže působit přímo na ŠŽ, dále popíjím čaj z chaluhy bublinaté, řadím do jídelníčku sardinky, aljašskou tresku, tresčí játra, vlašské ořechy.... je toho mnohem víc, stačí vyhledat na internetu potraviny obsahující větší množství jodu. Výsledek je ten, že ŠŽ začala fungovat a váha šla okamžitě dolů! Hodně zdraví pro Vaši ŠŽ.

Georgina

Co užívam Eutyrox taky jsem přibrala,a na víc se hrozně potím,mohl by mi někdo poradit co s tím.děkuji

Je v tomto případě snížená, nebo zvýšená funkce? Dá se proti neustále zvyšující se váze nějak bojovat. Jím velice málo, jako celý život a mám hodně pohybu. Hezký den

Petra
3x

Mám onemocnění štítné žlázy (sníženou funkci), chtěla bych se zeptat jestli mi to bude dělat problémy v otěhotnění. Děkuji za odpověď.

Podvodnicee
4x

Dobrý den, též trpím sníženou funkcí štítné žlázy a na přímý dotaz paní doktorka řekla, že je vysoká pravděpodobnost problémů s otěhotněním. Snažíme se s přitelem pár měsíců a zatím nic. Držím palce.

Mám onemocnění štítné žlázy (sníženou funkci), chtěla bych se zeptat jestli mi to bude dělat problémy v otěhotnění. Děkuji.

MAJDA
5x

ZJISTILI MI AUTOIMUNNÍ THYROIDITIDU SE SUBKLIN.HYPOTHYREOSOU A PŘESTO JSEM VELMI HUBENÁ I PŘI VELKÉ CHUTI K JÍDLU MÉ BMI:18,6 .Jak je to možné?

marselka
8x

Já mám sníženou funkci po lécích skoro 2 roky beru Euthyrox jsem přibrala skoro 20 kilo jak je to možné?A to jím ještě méně a sportuju.Asi ty léky nezabírají nebylo by lepší se doktorky zeptat podávání hormonu injekčně.Necítím na sobě žádný rozdíl mám stejné příznaky jako před začátkem léčby.

Petra
10x

Potřebovala bych vědět jestli rychlý úbytek váhy může způsobit štítnou žlázu...rychle sem zhubla a stalo se mi že sem přišla o menstruaci a ted at se snažím jak se snažím nemohu přibrat a dokonce mám ted vykulený oči..mám strach jestli sem si ji nemohla nějak poškodit...prosím poradte

Jana

To vypadá na štítnou zlatu jak vysije ... ihned se někam objednejte. Měla jsem. Stejné příznaky no a už ju mám celou venku

lola
4x

může se poškodit štítná žláza rychlým zhubnutím?...tak rychlým že se stratí i menstruace...

katcha
6x

Dobrý večer,sem sledována na štítnou žlázu asi už třetím rokem,postupem roků se mi objevila cysta která se postupně zvětšovala z 3mm až na 12mm..podstoupila sem scintigrafii,a biopsii(tvrdili mi že to je jako odběr krve že to nic není,ale nechci vás strašit ale je to velice nepříjemné a bolestivé,krk mě bolel eště týden...),nález z punkce není jistý a proto jdu na operaci kdy mi bude odstraněna celá štítná žláza,nevím estli se mám bát a tak doufám že bude provedena operace v pořádku a nenastanou komplikace...chtěla bych se zeptat estli nemáte někdo s operací již zkušenosti...děkuji za odpověď

OTAHALKA
6x

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jak dopadla vaše operace a následné léčení,včera mi byla zjištěna cysta na štítné žláze a ráda bych věděla,do čeho se řítím.Díky za odpověď,s pozdravem Otahalka

Michal
2x

Ono jde o to, jak cysta vypadá, velikost a charakter. Podle toho se odvíjí samotný zákrok. Buď se bere část ŠŽ nebo celá, kde je rekonvalescence po zákroku téměř stejná. Může se ovšem individuálně lišit. Po klasické operaci (odejmutí celé) ŠŽ je třeba minimálně 1-2 měsíce omezit zátěž. Stává se, že se při operaci pořuší hlasivky, což není nic vážného, ale spíše nepříjemného - až měsíc se nemůže moc mluvit, tzn. spíše šeptat. Ve většině případů máte po zákroku nárok na 3 týdny pobytu v lázních. Další léčení závisí opět na jedinci, ale jako u naprosté většiny pacientů se vrátíte do úplně normálního života s tím, že si každý den vezmete prášeček a to již po celý život :o)

Jana
4x

Ahoj, jsem po odstranění celé aštítné žlázy, beru letrox, nebyl probém. Pak jsem otěhotněla a po porodu mám s hormonem problém, tělo odmítá letrox, mám nyní niží dávky a je mi furt zle, třes, únava hrozná. Bere někdo přírodní hormon ze št.žl. prasete. Jmenuje se Armour thyroid. Má někdo zkušenost? Napište. Jana. [email protected]

zdenka
4x

Já mam štítnou žlázu oboustranou podle ultrazvuku,ale v krvi se mi neprokázala tak bych se ráda zeptele zda bych se s tím měla nějak léčit lékař mi řekl že ne.Nedávno jsem samovolně potratila v 10 týdnu těhotenství může to s tím souviset?

Zdenka

ještě jsem zapoměla napsat email [email protected]

Dincci
3x

Dobrý den, maminka má zvýšenou funkci štítné žlázy a otravu organismu - říkal doktor. Dopučily ji operaci štítné žlázy, tak se chci zeptat jak je riziková tato operace? Zda je lepší se léčit nebo se nechat operovat? Bere Carbimazol 3x denně a Trimepranol 1 x denně. Je z toho celá oteklá. Děkuji za odpověď.

Laky
1x

DObry den, mam priatelku , kt ma stitnu zlazu,,, pytam sa sam seba ci to ma vyznam ostat s takou osobou, pretoze jedno z priznakov je letargia= cize bezcitnost... vo vsetko mi sedi = ale po pomysleni na to, ze sa do mna nezalubi ma desi!!! Viete mi povedat co je vlastne dobre a spravne? Dakujem... L. [email protected]

Zvědavec
6x

Dobrý den, prosím Vás, chtěla bych se zeptat co znamená označení thyreoidní krize a jaké se při tomto onemocnění objevují příznaky. Děkuji

Líba
20x

Dobrý den. Co značí izoechogenní uzel v levém laloku štítné žlázy?A co mne čeká?Děkuji za vysvětlení.Líba

Slavek
11x

moje otázka je jednoduchá rád bych se dozvědel jestli odstranění štíté žlázy má vliv na délku života

a
12x

Dobry den,chcela by som vas poprosit o radu.V laloku stitnej zlazy mi pri sonografickom vysetreni nasli dobre ohraniceny uzol. Bola mi urobena aj biopsia, vyzera to v poriadku. Mam ist na kontrolu o pol roka. Vraj mi to zatial nebudu vyberat. Ja by som vsak bola najradsej, aby som mala ten uzol von, aby nerastol. Poradte mi prosim. Dakujem.

Michal
1x

Zdravím všechny a žádám o názor v této věci. Od června se léčím s tyreotoxickou krizí - diag. EO59, ačkoliv v propouštěcí zprávě stojí tyreotoxikoza GB. Spolu s nemocí trpím tachykardií s pulzem od 100 do 160 min. Nyní se pulz pohybuje kolem 90 - 100, jen při zátěži se vyšplhá i na 150/min. Chtěl bych znát podobné zkušenosti s těmi mými, zda je při docela razantní léčbě v délce bezmála 3 měsíců možné, aby se můj stav nijak razantně nezlepšil. Ptám se proto, že jsem byl mou endokrynoložkou ne přímo obviněn z toho, že si minimálně vyzvedávám prášky a za další, že je nepolykám, či je vyplivnu nebo vyzvracím. Byl jsem 2x hospitalizován, kde mi vždy dávky prášků navýšili, ale endokryno. mi je pokaždé snížil. Nyní beru 3x 100mg Vasocardinu, 3xdenně 20mg Thyrozolu a 30 + 10 mg Prednisonu, k tomu nějaké vitamíny, vápník a algifen na bolesti hlavy. Stojím si za tím, že své léky pravidelně konzumuji. Stane se, že si vzpomenu později, nebo dávku díky únavě zaspím, ale to jsou opravdu ojedinělé případy. V tomto případě si buď dávku doberu - pokud není čas další dávky, nebo jí vynechám a vezmu si další z dávek, to se stalo maximálně 3x za dobu mé nemoci. Během mé nemoci mě kontrolovala i jiná endokrynoložka, která mi všechny léky navýšila na stávající množství. V nemocnici jsem prošel přes několik lékařů, sestry byly u podávání prášků. Nikdy, nikoho nenapadlo, to co mou doktorku. Přiznám, že mne to přinejmenším urazilo. Prosím Vás proto o Váš názor a vyjádřekní k věci.

Karolína
9x

Mám onemocnění štítné žlázy a pan doktor mi o tom více neřekl.Ani nevím jestli mám tu zvýšenou nebo sníženou,mám hodně příznaků,TSH mám 7,26 a nevím jestli se na to dává důchod i když je mi 29 let.Moje známá říkala že si zašla za obvodním a on jí dal celý důchod a ještě po zpátku 3 roky od té doby co to zjistila že ji má.Předem děkuji za rychlou odpověď.

Olina
6x

Dobrý den,mám dotaz na Karolínu která popisuje jak její známá dostala důchod na štítnou žlázu.Já jsem po operaci pro zhoubný nádor a nemám žádný důchod.Jak to ta vaše známá dokázala?Je zde někdo kdo má s tímto zkušenost? Díky Olina

domaci doktor
2x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Přítelkyni už asi 3 roky trápí mykóza (vaginální). Nedávno byla u nějaké paní (léčitelky) specializující se na biomedicínu. Jde o to, že jí ta paní řekla, že nejspíš bude ta mykóza souviset se špatnou funkcí štítné žlázy, ale s tím že musí k lékaři. Tak tam tedy šla, doktor jí sice nevěřil, ale po přesvědčování udělal krevní testy. A vida, výsledky potvrdily, že na tom asi něco bude. Jakto že nám o tom nikdo neřekl dřív, že příčina může být i štítná žláza??? Nebo se to všeobecně neví? Na internetu jsem potom i pár příspěvků našel, ale musí se hledat dohromady (mykóza štítná žláza). V článcích o mykóze ani v článcích o štítné žláze se nic nepíše. Zatím sice nevím, jestli to pomůže (léčení teprve bude probíhat), ale jestli ano, tak by to mohlo dost lidem pomoct. Děkuji za odpověď

adora
2x

Dobrý den,už asi 10let mě trápí opakované vaginální mykozy a to velmi často.Minulý týden mi z krve přišli na špatnou funkci štítné žlázy-kterou máme dědičnou a půjdu na vyšetření.Kdyby se vyřešil můj problém s mykozami léčbou štítné žlázy tak bych byla ráda protože mykozy jsou nepříjemné a manželskému životu neprospívají.Jaké máte zkušenosti???Děkuji za odpověd,Pěkný den.

Romana
6x

Dobrý den, chtěla by jsem se vás zeptat co znamená: - Asthenie pod 3pct -vysoké IgE ex docum -TSH: přes 100,0 -FT4: 5,5 -Ft3: 4,7 Je mi 16, zánět štítné žlázy mám od 8 let. Nedávno se mi štítná žláza zhoršila místo hyper jsem měla hypo, ale lékař mi řekl, že mám hypofunkci, ale hodnoty ukazují na hyperfunkci. Léky beru Euthyrox 75 Děkuji za odpověď

Danka
7x

Dobrý večer,může mi někdo poradit.Náhodně jsem se nechala vyšetřit na štítnou žlázu a je mi 76 let a zjistili mi jakýsi malý a větší uzel v pravé štítné žláze.Chtěli mi dělat punkci, ale já jsem nechtěla.Mám strach. Hlavně mám obavy,co se zjistí.Moje matka měla před 10 lety operovanou pro nádor štítnou žlázu.Ta ale měla strašný trvalý chrapot a já nemám žádné potíže a testy v pořádku.Může mi někdo poradit? Dik.

Helena Vernerová
10x

Dobrý den, mám na štítné žláze cysty a uzly.Laboratorní výsledek i při tomto nálezu nevykazuje hyper ani hypofunkci štítné žlázy. Je nutné užívat eutoryx ?

krasna
3x

Dobry den mam problemy s stitnou zlazou totiz my vypadavaji vlasy spis uz vůbec zadny vlasy nemam.Doktorky my rekli,ze to je v poradku a ze to vyroste behem chvili jenze doted jsem si nezaznamenala zadny pokrocilejsi zrůst vlasů,tak se obavam ,ze uz to lepsi nebude.Doktorka mi nasadila lecbu a ted beru LETROX.Nevim jestli to pomaha a proto jsem zoufala,byla bych rada kdybyste mi mohli poradit jak dal.Predem vam dekuji.

petka
1x

Dobrý den,mám onemosnění štítné žlázy(sníženou funkci)A od porodu mě trápí svědění a pálení pochvy s provázejícím výtokem.A chtěla bych se zeptat,zda to s tím souvisí jsem už zoufalá!Moc děkuji za odpověd!

anoli

ahoj má úplně stejný problém,na podzim půjdu na operaci šž-zvýšená funkce tak dám vědět jestli se to pálen a svědění ztratí-začalo mi to při snžené funkci teď mám už zvýenou 2 roky.

JARUŠKA
1x

Jsem 3 roky po operaci štítné žlázy ,mám stále vysokéTHS, Užívám Letrox 150 1x denně,přibívám na váze. Poradte.

martina
1x

Dobry den,prosim Vas o radu.pracujem dlhodobo v zahranici kde aj navstevujem doktora.uz priblizne rok ma trapi enormne vypadavanie vlasov a akne na tvari,ktore je doslova vredovite.mam 33 rokov a tak to nie je normalne.naposledy sa mi stalo ze som stratila na 2 hodiny hlas a hrdlo mi napuchlo ze to pripominalo vazu,a to ma prinutilo ist k doktorovi.v stvrtok mi brali krv okolo 12:00 a hned na druhy den na obed mi volali(hoc mali byt vysledky az o tyzden)ze mam zvysenu cinnost stitnej zlazy a ze so mnou chce hovorit doktor a tak mam dohodnute strenutie na pondelok.ake ked som si na internete pozrela priznaky ochorenia stitnej zlazy zistila som ze ani jeden z priznakov zvecsenej stitnej zlazy na mna nesedi.za to mam doslova vsetky priznaky znizenej funkcie stitnej zlazy.neviem co si mam o tom mysliet a dost ma to trapi.mohli by ste mi poradit ci vysvetlit ci je to normalne mat zvysenu cinnost stitnej zlazy ale mat priznaky znizenej cinnosti stitnej zlazy?budem skutocne vdacna za vas nazor.martina

jana schmidova
5x

stačí, když lékař kontroluje pohledem na ruce a oči , hmatem při polknutí a to je celá prohlídkka ? Když nekontroluje krev a velikost (sono) 2 roky , musím si sama kontrolu vyžádat. TSH mívám 0,7 , ale stále tloustnu i při snižování potravy a jesm stále unavená . Jestli to čte nějaký lékař , sdělte mi prosím názor - třeba na můj e.mail : [email protected] . děkuju

xdadax

ahojte,mozete mi poradit ci mozem pribrat ak mam stitnu zlazu?dakujem...dada

andrea burespva
2x

mám dotaz. jsem rok nemocná se 3títnou žlzou, mám jí skoro nefunkční, beru hormon euthyrox, a chci se zeptat, mám tělísko mirenu a zda nemá vliv na můj zdr,stav a nezhoršuje ho.

Lenka Bízová
8x

Dobry den,chci se zeptat mam zanet stitne zlazy a na leky jsem lajdak.Co se stane,kdyz se nebudu radne lecit?Dekuji za odpoved.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce