Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Průjem

Průjmem nazýváme příliš časté vyměšování nezvykle řídké stolice. S určitou mírou nepřesnosti můžeme za průjem označit 3 a více neformovaných až vodnatě řídkých stolic za den. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Hanka
10x

Dobrý den, mám průjem už 5 dní, teď poslední dva dny když moc nejím, jen rohlíky a apiškoty a piji horký neslazený čaj je vše v pořádku - mám 3 denně normální stolici. po celou dobu mám strašnou rýmu a bolesti v krku. Myslíte, že to souvisí s tím???

Helča
1x

Dobrý den, z vlastní zkušenosti bych vám na průjem doporučila Enterol. Za zkoušku nic nedáte a mě zatím vždycky zabral.

Vlasta
2x

prožívám nyní skoro to samé co vy, akorát jsem byla napřed zachlazená , rýmu mám doposud a od pátku do včerejška jsem měla průjem. Jím také jenom rohlík,vánočku, piškoty a černý slazený čaj. Stolici mám už bych řekla v pořádku, ale trápí mě, že se mi točí hlava a jsem hodně slabá. Nevím jestli je to tím, že jím suchou stravu nebo se mi k tomu ještě něco přidalo.

Tonda Šustr

Ano souvisí to stím litujivás :D

Nela

Doporučuju enterol - stejně jako ho doporučuje moje doktorka. :) Hlavně je vhodný pro všechny, takže se v rodině neztratí a zabere opravdu rychle - což se hodí, když jste na cestách :)

Terka
5x

Před 2ma lety,jsem snědla nedopečené kuřecí maso , od té doby trpím častým průjmem.Doktorka mi poradila kysané zelí a kefírové mlíko,časem se to zlepšilo,ale pořád to neni ono..nyní užívám tablety Psyllium, které mají tomu zabraňovat,ale stále se nic nelepší.Je možné , že jde o rakovinu střev?Kam popř. zajít na vyšetření?Děkuji

Marketa
1x

Já na průjem mohu vřele doporučit Enterol, je velice šetrný azatím vždycky pomohl mě i mým dětem...

Petr
17x

Mam 3ti den prujem, opravdu extremni, nechodim az tak casto ale vypada to ze streva nic nezpracuji, a vse de rovnou z tela ven. Opravdu co se tyce hustoty skoro totozna s moci

Andy
14x

Dobrý den, začalo to asi před 2 měsíci, kdy jsem si nemohla dojít na záchod..používala jsem na to přípravky podobné projímadlu,ale šetrné..po pár týdnech přišěl pravý opak,tudíž průjem,který trvá doteď v nepravidelných intervalech...nevím co se děje..nidky jsem takové problémy neměla. Myslíte, že se jedná o něco vážného,že střeva nepracují jak mají...??

Nikola
23x

Mám průjem už 2 týdnem vůbec to nestíhám dobíhat na záchod a mám jí řídkou s trocha krví nevíte co s tím mám dělat?Prosím odepište docela rychle protože už mi to docela dost bolí břicho prosím.

Kamila
12x

Před 14 dny jsem měla průjem, lékař mi napsal ercefuryla dietu, kterou jsem příliš nedodržela. po 7 dnech se mi průjem vrátil tak jsem dobrala tabletky ercefurylu, které mi zbyly a dietu jsem dodržel. Po 7 dnech juž mám zase řídší stolici, nicméně už to není v takové síle jako minule. Vždy po léčení jsem 4 den vstala a šla do práce. Mohlo by to být pořád ještě nedoléčené? Prosím o radu co mám dělat.

ahoj
3x

ahoj radsi si dojdi za svym lekarem a rekni mu to. minimálně te posle na nejaky vysetreni kuli krvi, ja mel taky jednou krev ve stolici ale to bylo z toho ze sem mel tak rozedrenej zadek...

tomáš
3x

Čau, sice už nejsem tak malej, ale já měl tenhle problém jelikož sem špatně kombinoval jídlo a jed i o trochu víc ovoce a zeleniny+ ovesný vločky.....takže zkuste změnit jídelníček jen: maso a příloha, vejce a příloha atd.. a ovoce a zeleninu dejte jako samostaný jídlo dýl.....a nepřejídat se!!!

nikola
5x

dobry den mam 3 letou dcerku ma uz pres rok prujem,u lekare jsme byli nekolikrat ale zjistili jen nedostatek cervenych krvinek a malo zeleza..to uz ma v poradku ale .prujem je furt stejny chtela bych se jen zeptat jake zavazne onemocneni je mozne pri takovem dlouhodobem prujmu.? stale to resime...-bohuzel ,je mi mali lito ona si na to uz dokonce zvykla,vim ze je to vazne moc se bojim.

mirka štěrbová
2x

Už 14 dní trpím silným prujmem a křečmi břicha dieta nepomáhá už jsem měla všechny přístupné léky na višetření se bojím už jsem ho zažila před rokem a znovu ho projít je noční mura po vyšetření mi stejnak nic nezjistily jenom že nemám jíst mlečné vyrobky existuje nejaké jiné vyšetření nebo nějaká rada

nikola
1x

Crohnova choroba ? co si o tom myslite ?

Nela
1x

Ahoj zkus ji rozmixovat vejce, feferonky a přidej med. Průjem jsem měla a zabralo to věř mi.

Zdeněk ?
14x

Dobrý den.Mám z 98% průjmy každý den.Myslel jsem že jde o špatnou kombinaci stravy(mastné jídlo atp.)Ale jsou dny kdy nejím nic mastného ani ostrého a stejně bud' hned po jídle nebo druhý den ráno jdu i třikrát až čtyřikrát než odejdu do práce.Jestli máte někdo podobný problém nebo zkušenost poradíte děkuji.

nikola
2x

tohle ma moje dcrera jsou ji 3 roky, a stoho na to trpi asi pres rok a pul lekari se domnivaji ze ma Crohnovu chorobu doufam ze ne...je opravdu tezke odhalit pricinu uz sme taky vyzkouseli diety.

Evg

Ahoj Zdeňku, můj taťka tím trpí celý život, pokaždé jak jde do práce nebo ven, tak jak ty uvádíš chodí na velkou až 4-5x, 99% to jsou průjmy, někdy má problem dokonce stolici udržet venku, je to vlastně jeho celoživotní boj s průjmem. Postoupil jsi v tom nějak? Bohužel on to moc neléčí nebo spíš se o to nezajíma, ale trpí na to, jednou dokonce podstoupil v nemocnici dvoudenní diagnostickou léčbu a nic, doktoři se neshodli. Tak měl chodit na konzultace, které zavrhnul. Děkuju za odpověď budu rád jestli mi napíšes na email, ještě jednou děkuju evgenn@email.cz PS: možná jsou nějaký tobolky nebo příměsi do stravy pro zahuštění stolice?

Přemysl Michálka
2x

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

pavlina V
11x

Dobry den,reaguji na vas prispevek.Mam stejne problemy,resila jsem je i svou lekarkou,byla jsem na gasrtoskopii,bohuzel nebo bohudik se nic nenaslo,ale potize neustoupily...predepsala mi i nejake leky,ale nic,posledni volba je jeste kolonoskopie,ale to az ta posledi varianta..uz jsem z toho dost znicena a unavena..co vlastne mam jeste udelat,abych mohla vyjit v klidu ven?

průjem
1x

dobrý den, mam uz pres rok a půl průjem, nekdy je to lepsi někdy je to horší, průměrně chodím tak 4x deně na záchod, gastroenterolog už si neví rady a prý si myslí že dělat mi gastroskopii apod. je zbytečné... někdy jsem z toho nervozní ze se bojim ze nevydrz na záchod kdyz nekde jsem a to je také příčinou. prosím poradte uz nwm co s tím :( je to fakt příšerný. předem děkuji... kdyztak mi apiste na můj mail Dominatorec@gmail.com

průjem
1x

na jednu stranu sem rad ze v tom nejsem sám ale to nam ani jednomu nijak nepomůže. ja uz sem z toho taky fatk znicenej a nikdo uz si semnou neví rady, mam uz to tak dlouho ze sem z toho nervozní je to asi zacarovanej kruh :( no muzu ti popřat akorat hodně štěstí...

Franta
1x

Ahoj mám uz přes 2 roky stejný problém a enterolog ke kterému chodím už si také neví rady předepisuje mi prášky reasec. pokud nepiji mléko a nejim nic mastného tak je to o něco lepší.

kuba23
2x

Ahoj! Potřeboval bych poradit už vážně nevim jak dál! Zhruba před 3/4 rokem jsem začal trpět na průjmy, takže jsem byl ze začátku léčen roznými antibiotiky a poté poslán na krevní testy a vítěr ze stolice, který byl negativní ale z krve mě zjistli zvýšené hodnoty anti Tg něco kolem 20 a průjmy stále přetrvávali. Byl jsem tedy poslán na kolonoskopii k vyloučení celiakie a dalších nemocí to bylo také negativní. Poté jsem podstoupil to samé akorát vrchem kde mi odebrali vzorky k vyloučení nějaké alergie, které bylo jak jinak než negativní ale bylo nalezeno že nějaká alergická reakce tam je tak jsem byl poslán na imunologii, kde na výsledky stále čekám. Mezitím jsem byl na krevních testch na štítnou žlázu, kde hormony byli v normě. Žádnými leký jsem léčen nebyl pouze něco na zklidnění žaludku a nějaké lectobacily. Držel jsem už snad všechny diety ale nějak moc nepomohly. Hodnoty anti TG se mezitím snížili na 8.Průjem sice už nemám ale na záchod chodím dost pořád a hlavně se dost potím, s čímž jsem jako sportovec nikdy neměl potíže a dost mě to trápí. Zádné bolesti nebo krev ve stolici nemám a ni nic jiného neobvyklého.Užívám dost sportovních doplňků jako jsou proteiny apod., tak doufám že to bude nějaká alergická reakce na nějakou látku, jinak už si nevím rady, když všechny testy jsou negativní :(((

Přemysl Michálka

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

Tomáš
6x

Dobrý den, vždy začátkem jara trpím průjmem, ale velmi zvláštním. Rozhodně nechodím celý den po záchodech, jen prostě ráno mám naprosto vodnatou stolici. Někdy to začne bolestmi v oblasti žlučníku. Musím dodat, že nejím nijak nezdravě, spíše zdravě, ale naprosto se snažím nejíst rohlíky a chleba. Také si rád dám víno večer, ale ne vždy, to vůbec ne. Od lékařky jsem dostal antibiotika na přeléčení, které mně ještě více ublížila! Nyní mě nic nebolí, ale prostě ráno mám stolici jak vodu. Necítím se unavený, ani nemám nic podezřelého ve stolici. Lékařka mi řekla, že to bude nervového původu. Faktem je, že už jako dítě jsem v těchto obdobích na toto trpěl, nebo se ze stresu mně toto stávalo. Co s tím dál? Děkuji

WWW
1x

Dobrý den, potřebovala bych poradit, když jsem ve škole nebo třeba v místnosti kde je pár lidí a většinou je tam tišeji, často musím strašně na záchod.Je to nepředstavitelný pocit a mě už to leze strašně krkem. Po chvíli to zase přejde.Ale když jsem doma nebo někde kde je hluk a mohu se hýbat tak je to v pohodě.Poradí mi prosím někdo čím to je?

xxx
4x

Dobrý den, potřebovala bych poradit, když jsem ve škole nebo třeba v místnosti kde je pár lidí a většinou je tam tišeji, často musím strašně na záchod.Je to nepředstavitelný pocit a mě už to leze strašně krkem. Po chvíli to zase přejde.Ale když jsem doma nebo někde kde je hluk a mohu se hýbat tak je to v pohodě.Poradí mi prosím někdo čím to je?

Jana
2x

Mám úplně stejný problém, navíc mi k tomu nahlas kručí v břiše a někdy jsou to opravdu děsné a hlasité zvuky, až si říkám, že to snad v těch sřevech někdo musí naschvál vyrábět. Asi je to psychika.

Jana Drncová
12x

Už 3 roky trpim nárazovejma prujmama měsíčně snim jedno a půl balení endiaronu a doktor stim nic nedělá.Co mám dělat dál kam se obrátit o pomoc?

Tomáš
4x

Můžu doporučit po mnoha vyzkoušených radách a lécích od gastro-mudr lék na psychiku Frontin, který vám předepíše i obvoďák. Beru ho teprve 14dní, jednu ráno a jednu večer, ale je to s tímto lékem daleko lepší, jdu pouze ráno, sem tam dopoledne a pak až večer, bez křečí či bolestí v břiše. Uvidím, jak to bude po měsíci či dvou užívání. Nemoc mi diagnostikovala doktora poté, co během 3měsíců na mě vyzkoušela cca 15 preparátů od léků až pro potravinové doplňky, tak když už si nevěděla rady (i po dvou kolonoskopiích), tak prý mám dráždivý tračník a byl jsem vyřešen. Už s tím bojuji skoro 3 roky, i přes různá doporučení z diskuzí (např. šaratica, homeopatika, benefibra, atd., zabíral jen Imodium, ale nemůže se prý dlouhodobě a po vysazení opět návrat průjmu, takže používám jenom Imodium, když jedu někam daleko). U mě to vše ale začalo stresovou situací, takže nakonec to vypadá, že Frontin 0,25 by mi mohl celkem pomoci, když už po jednom dni přišlo takové zlepšení.

----xxxx-----
4x

Dobry den, skoro vzdy kdyz snim jidlo, tak mam prujem, hned asi za 5 minut co ho dojim. Trva to asi priblizne uz rok. Neni to kazdy den, ale kdyz ano tak v kuse treba ctyri dny, pak nic cely tyden a pak zase znovu. Je to opravdu ruzne, nema to pravidelnost. Muzete mi poradit co to tak asi muze byt? Dekuju

Anna špačková
5x

Již 16 let trpím průjmy a to až 1O za den,údajně po ozařování ženských orgánů a po operaci,kdy mi bylo ozařováním zničena sliznice tlustého střeva.,podle lékařa mi nic neoimnůže jrenom udržovat prášky tento stav,kdo to nezná nepochopí jak je zničující nikam nechodit a být pořád ve střehu ,a mít po ruce WC.

Filip
13x

Čus prominte že rušim ale potřeboval bych poradit jakmile něco snim hned dostanu prujem a du na zachod nevite čim to muže byt?

Soske belo

Mám stejný problém...

Pavel
19x

Dobrý den.Mám již víc jak 10 dní průjem. Asi 3x denně ale ne vždy po jídle, je vodnatý, někdy s kusy nestráveného jídla. Žádná krev. Užil jsem po dva dny akt.uhlí - 3x denně 4tbl.- dva dny (balení 30 tbl.). Stolice byla černá z uhlí, ale stále tekutá. Uhlí nepomohlo. Nyní mám průjem světlý. Zvýšenou teplotu nemám, žádná bolest břicha, žádná únava, žádné závratě, nic než jen ten průjem.. Žádné jiné léky neužívám, stravuji se obvykle - teplá strava 2x denně, i maso i zelenina i ovoce. Jen málo mléka a ml. výrobků. Vyvážená strava i s tuky i sladkostmi. Kouřím, ale alkohol nepiju. Stresovou zátěž nemám. Spím dobře. Zaplynovaný příliš nejsem, jen ten průjem... Poradíte mi prosím? Jsem mimo území ČR (nyní Rakousko), je mi 45 let, jinak 100% zdráv. Děkuji za pomoc, radu! (Pavel)

Jana Dvořáčková
10x

Dobrý den,potřebovala bych poradit.Mám delší dobu problémy se stolicí.Mám dlouhodobě spíš sklony k zácpě, ale už druhý měsíc mám vždy asi týden zácpu,a potom jeden den průjem.Ze začátku je stolice pevná,ale při třetím či čtvrtém vyprázdnění (je to asi během jedné hodiny)je to čím dál větší průjem.To trvá asi půl dne, pak je to 1-2 dny jakž takž v pořádku,potom zase zhruba týden zácpa, a pak den průjem.Opakuje se to už asi po čtvrté.Před tím jsem měla boreliozu a 20 dní jsem brala antibiotika - Duomox.Slyšela jsem,že se potom může zničit střevní mikroflora,a mohou nastat potíže. Může to být od toho? Děkuji za odpověď

Jirka
3x

Dobry den. Jiz asi 9. dnem mam obcasne bolesti bricha, plynatost a ridkou stolici (1-2x denne). Nekdy min, jindy vic. Vyzkousel jsem Endiaron (2x1 Tbl.), nezabral. Muzete mi poradit? Dekuji :-)

Margaret2

Dobrý den,chci se zeptat co mám dělat když trpím na častý průjem a časté chození na toaletu. Dekuju

Dan
1x

Dobry den chtel sem se vas zeptat je mi 17 let a pred 10 dni me pustily z nemocnice po operaci apendixu vse bylo v poradku az do ted uz 3 dnem mam silny prujem az 7 denne a obcas i zvracim a neustale zblunka v brise a nechce to prestat prosim porad te co mam delat predem dekuji

Anna

Doporučuji pít sojové mléko či jiné sojové výrobky. Mě osobně to velmi pomohlo.

tamara
2x

Dobry den chtela jsem se zeptat mam prujem uz 2 dny ale chodim hodne casto dnes jsem si vzala tabletku Enterol a chci se zeptat kdyz to budu brat 2x denne za jak dlouho by mel prujem zmizet? dekuji za odpoved

Tereza Zemanová
2x

Ahoj,vždy když mám jít mimo domov,tak se mi chce na velkou a to pořád.A když jdu(protože musím),tak mam prujem.Jdu třeba za den klidně i 10x.Byla jsem v nemocnici,nic mi nezjistili a beru antidepresiva a také to nepomáhá.Takže už nevím jak dál.Mám problémy kvůly tomu ve školy s docházkou a nemohu chodit mezi lidi,protože se bojím,že to prostě pustím do kalhot.Nějaka rada??:-(

Zuzana

Mám totéž. Vstávala jsem kvůli tomu o čtyři hodiny dříve a trůnila, abych neměla už co venku. Takhle se ale nedá žít, když má člověk být někde na šestou ráno... Tak jsem začala každé ráno polykat Imodium nebo Enterol. Nechci vědět, jaké to má negativní účinky při mém denní užívání, ale hlavně, že nemusím během půlhodinové cesty autobusem vylézat na jedné z nechvalných opuštěných zastávek u lesa a míle od civilizace, abych se vyprázdnila. Jsou to nervy prostě, s tím nic neuděláš. U mně stačí jakákoli stresová situace, že mi ujede autobus, co to mám za výzvu na poště apod. a hned mám průjem. Jestli kvůli tomu bereš antidepresiva nebo jiné léky na úzkost, tak to okamžitě vysaď. To je největší svinstvo, kdo jednou bere tyhle prášky "štěstí a radosti" a jednou si je nevezme, končí sebevražednými pokusy...

milena

dobrý den už čvrtý den mám vodnatou průjem ,slabost,rýmu a celkově cítím nevolnost a nervozitu neteř má to samé už pět dní ona k tomu i zvracela já ne dnes dostal průjem i manžel též zvracel.já už ty čtyři dny jím jen rohlíky,rýži,piji silný hořký čaj používám smectu ale vše trvá dál prosím poradte.děkuji

Anie
1x

V noci na dnešek mi začal průjem , ale to bych sem nepsala ale znepokojuje mě že mám k tomu křeči v oblasti žaludku a na wc chodím cca po půl hodině (pochopitelně výsledek ve wc je minimalni ale naprosto tekutý) pisu sem protože doktorku budu otravovat az kdyz to potrvá dele nez jeden den . Ale nechce se mi byt dnes bez informaci co to muže byt.....

Nikol

Všichni doma jsme začali užívat Laktobacily Imunit,mají vysoký obsah 12mil. účinných mikroorganismů. Jsme na tom zdravotně rozhodně líp a průjmy už se nám vyhýbají..je to super věc

Alena
2x

Dobrý den můj průjem už trvá 3 roky byla jsem u doktora bral mi stěry ale nic se nenalo pak jsem byla u ženského jestlik to není z antikoncepce a on mi nadal jak si to vubec dovoluji říct že to není pravda a dal mi nove prášky v lékárn paní nevěděla co semnou a nakonec mi dala gelsemium sempervirens ale vubec nepomáhá nekdy když mě to chytne strašně tak nemužu ani ven celý den co pul hodina chodím na wc třeba jako včera i dnes a nebaví mě to protože je venku krásně a já musím ležet doma nemužu u nikoho spat je mi to trapné když u něho sedím 20minut na wc prosím co mám dělat?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 59 lidí

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce