Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Menopauza

Menopauza se obvykle dostaví, když žena dosáhne věku kolem padesátky. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
jana
10x

Škoda, že jste v tom článku zapoměli na přírodní preparáty, ne všichni jsou z HST (byť nízkodávkové) nadšeni. Vypadá to, jakoby sója, červený jetel ani další byliny nepomohly už stovkám žen, které HST nechtějí nebo nemohou.

Majqa
10x

Možná přírodní preparáty někomu pomohly, na mě nemají naprosto žádný účinek. Návaly mám cca každé dvě hodiny (i v noci) a předtím jsem si vůbec neuměla představit, co je to za peklo. Chystám se na HST a je mi úplně jedno, jaké má vedlejší účinky. Hormonální antikoncepci taky bere spousta žen a nikomu to nepřijde divné, přitom je to totéž (já jsem hormonální antikoncepci nikdy nebrala).

LIBUSE
1x

MAM TAKY TY SAME PRIZNAKY ALE U ME JE TO HORSI MAM JE CO PUL HODINY UZ NEVIM CO S TIM LEKY NEPOMAHAJI

abozenka1
5x

Schazeji mi v prispevku prirodni preparaty,potraviny,obsahujici estrogeny a jine...

átéčko

Rostlinné preparáty prodávané v lékárnách jsou možná dobré, ale také ne pro všechny ženy. Léčba byinkami je dlouhodobá a také není každý přípravek vhodný pro každou ženu. SHT je sledovaná a zkoumaná, avšak léčba bylinnými přípravky ne. Každá žena potřebuje dokonce jiné dáky preparátu a zkoušení, který přípravek a kolik, je dlouhodobé.

átéčko
29x

Můžou z klimakteria bolet kosti a klouby? Nemám ani návaly, ani změny nálad. Menstruace přestala a téměř zároveň mě začala bolet záda a posléze i nohy. pomůže mi někdo?

Irena
5x

Dobry vecer,take mam bolesti kloubu a svalu,je mi 55 let,tudiz tez v klimakteriu.Zkousela jsem prirodni produkty i mesic leky hormonalni od gynekologa.Po lecich me navaly neprestaly,telo boli stale.Nemate prosim zkusenosi jak si pomoci .Dekuji Irena.

Lena
2x

Je mi 53 a menopauza mi začala tuhnutim svalů a bolestí zad a ramen, vůbec si s tím nevím rady, návaly vůbec nemám, máte s tím někdo zkušenost, je to vyčerpávající

babí
8x

Je mi 44 let,a mám konec menstruačního cyklu a zdá se mi to brzo

Groowy
10x

I mě se to v 43 letech zdálo brzy. Tak jsem šla k doktorovi a ten mi napsal ant.pilulky Chloe. Brala jsem je 1,5 roku ,ale nějak se mi nelíbilo dostávat do těla tu chémii,když jsem ji nepoužívala nikdy.Momentálně jsem bez tabletek a přemýšlím,že změním doktora ,protože se s ním nedá domluvit na něčem přírodním.

jarmila
26x

Ze života znám hodně žen, které měly začátek menopauzy až v 55 ale některé známé i v 42 letech. Nevím, na čem to záleží.

Silva
53x

Je mi 56r.Před 3 lety jsem přestala menstruovat.Všechno proběhlo jak se patří a menopauza je tady.Jenže,Minulý měsíc jsem začala opět mensruovat a začíná se to pravidelně opakovat.Co to má znamenat?Mám pravidelný sex 2x týdně.Pomůže někdo?

ilona
24x

je mě 54 a pořád mám menstruaci dá se něco dělat aby přestala díky

janka
5x

Při menopauze, při klimakterických potížích, při změnách nálad, návalech horka, pocení, nespavosti, kardiovaskulární nemoci je třeba MenoMax.

JANA NOV.
8x

1ROK UŽ NEMÁM MENZES.NÁVALY SPÁNEK BOLESTI KLOUBŮ HRŮZA HLAVNĚ V NOCI.KDYŽ JSEM VYUŽÍVALA 2 BALENÍ MENOMAXU PŘIŠLO ZLEPŠENÍ ALE TO TRVALO JEN 2 MĚSÍCE.NEVÍM JAK DÁL MÁM BRÁT 2 PRÁŠKY DENNĚ?STAROST MĚ DĚLÁ TAKY PŘÍBÍRÁNÍ NA VÁZE.PŘÍPADÁ MÍ ŽE MÁM KAŽDÝ MĚSÍC KG NAVÍC.PAK BY MĚ ZAJÍMALO JESTLI NĚKDO SLYŠEL ŽE DÍKY MENOPAUZE SE DÁ SCHUDNOUT

Majqa
1x

MenoMax právě teď užívám a naprosto bez výsledku. Myslím si, že podobné preparáty jsou víceméně placebo. Přejdu na HST.

Martina
4x

Tak mě je 46 let dva roky mám příznaky menopauzy - to pocení je šílené a samozřejmě mentruace chybí - je tak jednou do roka. Paní doktorka mi řekla, že jsem v pořádku a dělala mi i testy na hormony. Prý je vše ok. Zkoušela jsem i přírodní medicínu, ale vše je liché..takže jsem asi přírodní úkaz. Rodila jsem naposled před 12ti lety, tudíž bych měla mít menopauzu stejně jako moje maminka v 48 letech. Odpovíte co s tím? Děkuji za odpověď

Martina
2x

Špatně jsem to napsala - menstruaci mám jen jednou za rok Omlouvám se.

Majka
4x

zdravím, je mi 34 let, mám výkyvy nálad, střídá se u mě teplo a zima, bolest hlavy, a menstruaci mám jen taj 1x za dva až tři měsíce, paní doktorka tvrdí, že to přechod není na něj jsem prý mladá, ale co to tedy může být....Jediné co mi zatím sdělila je ,že bud začnu do sebe cpát hormony v podobě antikoncepce, nebo u mě začne s hormonální léčbou.......kdo mi poradí ??? Podotýkám, že vaječníky, vejcovody mi nebolí, co se týká mého ustrojí tak jinak jsem zcela v pořádku...děkuji za odpověď

Majka
7x

zdravím, je mi 34 let, mám výkyvy nálad, střídá se u mě teplo a zima, bolest hlavy, a menstruaci mám jen taj 1x za dva až tři měsíce, paní doktorka tvrdí, že to přechod není na něj jsem prý mladá, ale co to tedy může být....Jediné co mi zatím sdělila je ,že bud začnu do sebe cpát hormony v podobě antikoncepce, nebo u mě začne s hormonální léčbou.......kdo mi poradí ??? Podotýkám, že vaječníky, vejcovody mi nebolí, co se týká mého ustrojí tak jinak jsem zcela v pořádku...děkuji za odpověď

Pavla
9x

Dobrý den. V květnu to bude 16 let co jsem po operaci dělohy. Poslední dobou mám, ale potíže které mě dost začínají vadit. Pocity horka, potom zase zimnice a nakonec velká dušnost a v neposlední řadě jsem dost nervozní a mám výkyvy nálad.Používala jsem léky Merilin, které mi nějakou dobu pomáhali, ale teď už nepociťuju žádnou úlevu.

Sandra
10x

18.11.2010 jsem podstoupila hysterektomii v ČR, včetně vaječníků, protože žiji v Irsku, a zde je špatné zdravotnictví, něco jako česká gynekologie tu neexistuje, stála mě 70 00 Kč.Je mi 47 let. Po operaci návaly horka, čekám na mamo, no to se v Irsku načekám, abych mohla dostat HST. Zatím hledám, používám pupalkový olej, doporučovaný šafrán se neodvědčil.Chvílema horký tváře, náhle šílená zima. Taky potíže s močením, dělám koupele v hypermanganu, protože mi ani 8 antibiotik nepomohlo. Má nějaká ženská mýho věku a potíží nějakou radu? Děkuji .

Hana
2x

Jak dlouho se ceka v Irsku na mamo a jak je casto, od jakeho veku ? HST se da jedine na zaklade mamo v Irsku ? Potrebovala bych radu na caste moceni, ale jinak bez potizi. Vim, ze v U.K. se dava na problemy v menopauze i antidepresiva -pro toho kdo na to pristoupi, ze jo.

Olívie
2x

Zdravím, docela by mne zajímalo, jestli je možné zjistit zda se jedná o menopauzu v případě, že jsem ve věku, kdy je pravděpodobná, pozoruji její symptomy, ale jsem po porodu čtyři měsíce. Děkuji předem za reakci.

Michala
4x

Já si v lékárně kupuju elli meno osteo a jsem moc spokojená. Poradila mi to kamarádka a je opravdu dobrá. Návaly se omezily na minimum, taky jsem přestala mít deprese a bolesti hlavy, které mě hodně trápily.

Oluška
2x

Ja tiež úžívam už 3 rok elli meno osteo a je mi 52. Aj som to vysadila na chvíľočku, ale potenie, nervozita a nespavosť sa vrátili takže pokračujem a nedám na to dopustiť.

Marta
5x

Mám 43 let, menstr. nemám 3 roky, hormony odmítám, taky bojuji s návaly horka, četla jsem o červeném jeteli, bude to vypadat blbě, ale když chodím na procházky, tak si je sbírám a sním je tak jak jsou, atˇ jsou jěště růžové nebo už suché. A je to lepší - orosím se max jednou za dva dny, na zimu si je koupím v lékárně.

lucka

Bez hormonu je IVE, mám s ním zkušenost a nedám dopustit. K tomu cvičím cviky na posílení pánevního dna a od inkontinence mam klid, užívám dál a jsem spokojená.

Mirka

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu nedovolené nabídky prodeje registrovaných léčivých přípravků.

Jana

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu nedovolené nabídky prodeje registrovaných léčivých přípravků.

veronika

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu nedovolené nabídky prodeje registrovaných léčivých přípravků.

Markéta

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Zuzana
2x

Já jsem spokojená s Elisonem. účinky jsou okamžité a navíc to není hormonální, takže je přesně to, co my potřebujeme.

Mirka

Jsem témeř 7 týdnů po histerektomii začínám se víc potit ,hlavně v noci.Asi ty návali,mám hrůzu z budoucnosti co mě čeká. Je mi 48 let mám nadváhu,určitě přiberu víc.Už taky sbírám jetel je prý nejlepší.

Magda

Jéva :( Já jsem vyzkoušela Elison, je přírodnín a mě pomohl, tak snad pomůže i vám.

Zdenka

V době kdy mě trápily návaly horka a noční pocení jsem vyzkoušela celou řadu přípravků. Nejvíc jsem byla ale spokojená s arginmaxem. Vyhovuje mi a necítím se po něm tolik unavená.

Lida
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Marie

Pro mě teda je- za mě je nej Elison, který beru už měsíc a výsledky jsou tady :) cítím se lépe, nemám návaly, neřeším plínky a cítím se o x let mladší!

jitka
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Jířa
2x

Zdravím..je mi 40 let jsem bezdětná..už dva měsíce nemám měsíčky..může jít o menopauzu? nic mě nebolí jen sem tam návaly horka a podrážděnost...na 100% nejsem těhotná...Díky za radu,odpověd

Vlasta
2x

Já užívám Elli meno Osteo, poradila mi to moje kamarádka, která už skoro dva roky tento přípravek užívá a je s ním nadmíru spokojená. Krom potlačení příznaků mě vyhovuje i v tom, že mi pomáhá zdolávat náběh na osteoporózu, kterou mi lékař zjistil asi před půl rokem. Stala jsem se pravidelnou uživatelkou a Elli se stala mou druhou kamarádkou. Některá z Vás taky užívá a má stejnou zkušenost s Elli ?

Hanka
1x

Ano také užívám Elli meno osteo a to už dlouho dobu. Žádný jiný preparát mi tak nepomohl.....taky mám sklon k osteoporóze a Elli jí zabraňuje. Takže nemusím brát nic dalšího. Za mě je to nejlepší produkt.

Věra

Na menopauzu je nejlepší Ive. Beru ho poctivě a moje situace se o hodně zlepšila. Můžu jen doporučit.

Ivana

Já užívám Ive. Je přírodní, pomohl mi hrozně moc a jsem za něm nesmírně ráda.

tereza
3x

Dobrý den.Už 5 dní jsem to nedostala.Je mi 43 let.Může to být menopauza?Všude čtu,že se menzes ztráci postupně ,nebo že někdy je silná a jindy zase slabá.Já ji nedostala vůbec.Nikdy jsem problémy s menzes neměla a antikoncepci taky žádnou neberu.děkuji

Alča

Při menopauze mi opravdu pomohlo Elli, doporučila mi jej kamarádka. Jsem spokojená :)

sinkaa
1x

Dobrý den, jsem studentka zdravotnické školy a prosim vás o vyplnění anonymního dotazníku pro studijní učely. Odpovědi můžete posílat na můj email: [email protected].... jeho vyplnění zabere jen chvilku. předem moc děkuji za vyplnění. =) Dotazník 1) V kolika letech vám začalo období klimakteria? (poslední menstruace v životě ženy) a) 40-45 b) 46-49 c) 50 a více let 2) Změnilo vám klimakterium život? Pokud ano vyberte z možností: a) Změny vztahů v rodině b) Zhoršení zdravotního stavu c) Problémy v partnerském vztahu d) Problémy v pracovním procesu e) Problémy ve společenském životě f) Jiné (doplňte)……………………………………………… g) Klimakterium mě život nijak nezměnilo 3) Zaznamenala jste během klimakteria některý z jeho obvyklých příznaků? Pokud ano, vyberte z možností: a) Bolesti hlavy b) Náladovost c) Zvýšené pocení d) Návaly horka e) Poruchy spánku f) Nevolnost g) Poruchy soustředění h) Deprese, nervozita i) Jiné ( doplňte)……………………………………………. j) Nezaznamenala jsem žádné příznaky 4) Vyskytla se u vás některá z onemocnění spojená s klimakteriem? a) Osteoporóza b) Inkontinence moči c) Kardiovaskulární onemocnění d) Nádorové onemocnění prsu e) Nádorové onemocnění pohlavních orgánů f) Psychické onemocnění g) Jiná (doplňte)………………………………………………. h) Nevyskytlo se u mě žádné onemocnění 5) Berete léky spojené s klimakteriem? (hormonální léčba) a) Ano b) Ne, nepotřebuji c) Ne, nechci užívat 6) Znáte jiný typ léčby než je léčba hormonální? a) Ano ( doplňte jaký?)…………………………………………… b) Neznám 7) Víte, že je v klimakteriu zvýšené riziko rakoviny? a) Ano, vím b) Nevím 8) Děláte něco pro své zdraví? Pokud ano vyberte z možností: a) Pravidelně se pohybuji b) Snažím se zdravě stravovat c) Chodím pravidelně na preventivní prohlídky d) Jiné……………………………………………………………. e) Nic pro své zdraví nedělám 9) Chodíte pravidelně na gynekologické prohlídky? a) Ano chodím pravidelně 1 krát za rok b) Chodím jen při obtížích c) Nechodím vůbec 10) Byla jste již na mamografickém vyšetření? a) Ano, chodím pravidelně 1 krát za 2 roky b) Ano, ale nechodím tam pravidelně c) Nechodím tam vůbec 11) Provádíte si pravidelně samovyšetření prsů? a) Ano, pravidelně 1krát měsíčně b) Ano, ale ne pravidelně c) Ne, neprovádím Děkuji za váš čas =)

Můžu doporučit
2x

co se týče menstruace hodně mi pomohl Mensicol

Simona

Mě pomohl přípravek Clerex pro ženy.Nejsem podrážděná když to mám.

Monika
1x

Zdravím dámy, mně opravdu pomohl Sérélys, který mi nabídli v lékárně, že je čistě přírodní a bez fytoestrogenů. Měla jsem hrozně rozhozenou psychiku a v noci jsem nemohla spát. Návaly horka jsem neměla tak časté, ale budit se každé ráno nevyspalá a totálně bez nálady bylo děsné. Teď spím jako dřív a nálada se mi o 100% zlepšila. Taky se už se tolik nepotím. Takže můžu doporučit.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce