Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Longova metoda - Nový způsob léčby hemoroidů

Zásadní změnu v přístupu k léčbě hemeroidů představuje Longova metoda. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Rocky
5x

Jen sem hodim i svoje dojmy. Po operaci hrozny bolesti, pocit ze musite na toaletu a jste necim narvani. Dokazal jsem spat s prasky 4h denne. Utekl jsem z nemocnice v Praze 1 po 5ti dnech, ze se muzu svijet u sebe v koupelne na zemi a ne u nich ve smradu. Nedelam si srandu, pri stolici jsem malem omdlel a pozvracel se. Asi jsem srab, ale kdyz jsem mel uriznuty prsty a sesivali mi je, tak to tak hrozny nebylo, tak asi tak. Jo a doktor pry ze co budu delat, az bude valka. Radsi nebudu rikat jmeno, dlouho by nepracoval. Po operaci myslim, ze jsem na tom hur, tak 5 dni po asi zacnu hledat dalsi nemocnici a hodne chlastu bych to prezil.

Lenka

Mohu se zeptat, v jaké nemocnici vás operovali? Čekám na operaci na Homolce... A dost se bojím, když to tu čtu :/

Honza
4x

Dobrý den. Mohu Vám jen doporučit www.půst.cz. Chcete-li se hemeroidů zbavit jednou provždy bez operace/í jako se to podařilo mě a při tom si pročistit organismus, celkově omládnout a vůbec shodil jsem i pár kil...chce to sice "silnou vůli" překonat počáteční dogmatické smýšlení, rady z řad neznalců a hlavně posilovat svoji vůli u mne v přejídání...a trochu se taky přinutit k pravidelnému dennímu 10min. cvičení ráno a 10min. cvičení před spaním...ale to byla pouze má iniciativa...myslím to cvičení...chci říct...že nechápu, proč řešíte to co tu řešíte, když tu máte metodu prozkoušenou staletími a zdarma a bez bolesti, kterou je Půst...lidi zamyslete se...hodně zdaru a hlavně "zdraví všem"..hezký den...Honza z Hané

miki

Zrovna to zkousim resit pustem. Dnes druhy den. Tak jsem vazne zvedavy jestli to zabere.

Ilona sura

Já jsem zhubla 13.kilo a po té dietě fizura 1.st hem řasy a zesiti sliznice no hrůza cvičila jse 3.krat denně strašná boles už nikdy operace vás komentář nefunguje

Milan
5x

Byl jsem na operaci Longo a nemohu si vynachválit. Spinální anestezie se sice nepovedla, takže jsem byl v celkové a po probuzení mi bylo fakt špatně. To vyřešily dvě injekce (na bolest a proti zvracení), stačilo si říct sestře. Druhý den po zákroku mírné bolesti a malátnost (zhruba jako po tahu s výpraskem). Třetí den už úplně v pohodě. Do písmene jsem však dodržoval, co mi kdy řekli (vyprázdnění střev čtyřmi litry šílené hořkosladké kapaliny, pak hodně pít a hlavně nic nejíst). Vřele doporučuji Jablonec nad Nisou a pana doktora Procházku.

Josef
3x

Ahoj,rád bych se zeptal,jak dlouho trvá léčba,dík.Pepik

Franta
6x

Ahoj, Léčba trvá cca 14 dní, záleží jaké vykonáváte povolání. Jedná se především o to aby si v prvních dnech udržoval dokonalou hygienu.Jinak je to bezvadná metoda asi po týdnu skoro ani nevíte, že jste podstoupil nějakou operaci.

Martin
3x

ZDRAVIM VAS, Me ceka operace zitra rano v 07hod.Longova metoda. Je mi 37let a problemi uz mam dobrych 15let. Mam uz za sebou lecbu jako jsou napr.gumove krouzky,injekce atd. vse zabralo max. tak na pul roku,pak se potize opet vratily. Ziju v Mnichove a operovat me bude doktor Schimmler je pry ve svem oboru velice dobrej.Kdo mate stejne problemi,cekanim nic nevyresite,naopak!cim driv nastivite zkuseneho lekare tim lepe!

Bohoušek
2x

Měl jsem už dvakrat gumové kroužky, ale pořád nic neřešily. Myslite si, že bych měl také zkusit longovou metodu? Jak se k tomu dostanu? stačí žádat obvodnímu aby napsal doporučení nebo rovnou se obratit na chirurgické oddělení? Děkuji za radu a přeji hezký den! Bouhošek.

Věra
1x

Jse půl roku po operaci a pořád krvácím , na kolonoskopii mně našli kovovou svorku v 5cm. ,dává se svorka dle Longa?A co mám dělat?Co se mnou budou dělat?

mira

dobry den, v oblasti konečniku vnejšim mam malou bulku. myslim ze je to žila, mam problemi s vyprazdnovanim, delam sedavou praci ,a stres musim časteji na velku a často to zadruzuji takze bolesti.u doktora sem byl a ten nic nevidel . diky

veronika
1x

Zdravím Vás lidičky.Mám venkovní hemeroidy,které mám po porodu ale plánuji ještě druhé dítko.Tak jsem se chtěla zeptat jestli se po zákroku longovou metodou může vrátit když teda znova otěhotním...nemáte někdo zkušenost?děkuji

Vladka
2x

11.6.2012 jsem absolvovala kolonoskopii a Baronovu metodu. Kolonoskopie byla velmi nepříjemná a chvílemi hodně bolestivá, paní primářka říkala, že ač jsem velice drobná a štíhlá, mám hodně dlouhé tlusté střevo. Bolest jsem cítila i přes anestézi, která na mně moc nezabírala. Baronova metoda byla za pár minut hotova a bezbolestná. Až večer přišly kruté bolesti břicha a konečníku, dvě noci jsem nespala, nemohla ležet ani sedět. Teď je mi lépe, ale mám odpor k jídlu, jen hodně piju čaje a hubnu. Spát už můžu, ale jsem velmi oslabená a unavená.

zdenek
1x

dobry den,jsem po operaci hemeroidu longovou metodou,mam po operaci 2,5mesice a pri a po velke mam furt bolesti a krvaceni,kdybych se mel znova rozmyslet jestli jit na longo,tak bych uz nikdy nesel.je to hodne bolestive a vubec me to nepomohlo,furt mam bolesti.

mak

jake stupen nemoci jsi mel? byly to uz vnejsi hemoroidy mimo konecnik?

Bohousek
1x

Dobry den, operaci na odstraneni hemoroidu Longovou metodou me udelal pan primar sam v Plzni v Privamedu v breznu 2012 az do dnesniho dne nic se nezmenil v mem predchozim stavu. Mam porad hemoroidy a zanet tlusteho streva k tomu a trpim zacpou a krvacenim ve stolici. Hned po operaci mel jsem desive bolesti bricha, zanet mocoveho mechyre a nemohl jsem na malou. Museli mi dat sondu abych mohl se mocit dva dny a pak pustili domu pri bolestech... Rozmyslete si dobre nez date svuj zadek nejakemu doktorovi na rezani, prosim!!!

Ilona sura

Já jsem byla 25.5. Na operaci fizury hem 1.st řasy a ještě mě zasili sliznic u 2 stehy 16.dni pálení řezání furt se mě chce čůrat dobrala jse antibiotika furt stejně no hrůza už nikdy operace je to utrpení nevím kdy to přejde

Katarina

Dobrý deň kde Vás operovali?

Karla
1x

Na operaci jsem byla přesně 16.5. a do teď mám neskutečné problémy. Už bych na takovou operaci v životě nešla a ani to nedoporučuju nikomu jinému. Nedávno jsem začala brát hemostop, který mi poradila lékárnice a postupně se mi začíná ulevovat. Je fakt, že gelem, který je u balení zrovna nešetřím, ale když ta bolest ustupuje, tak mi stojí za za to si koupit i další balení.

angelika

jsem druhý den po longu, přímo po výkonu jsem měla velké bolesti, ale dnes už se cítím o mnoho lépe, byla jsem na chirurgii v Ustí nad Labem, zatím jsem spokojená

ladat

Angeliko,mohu se zeptat,kdo vám to v Ústí dělal?Mám jít k dr.Smrčkovi,ale stále váhám...mám jít na LOngovu metodu.

Jana
1x

Jsem skoro rok po operaci Longu. Půl roku po operaci jsem neměla žádné problémy až ted. Krvácení bolest prostě hemeroidy se mi vrátily v plné síle. Doktor říkal že bych měla apsolvovat ještě klasickou operaci ale toho já už se bojím. Po operaci můj stav byl strašný. Sedět ležet a nedej bože jít na záchotd byl horor.

Dědek

Jana: píšeš malo inf. užívej lichořeřišnici větší, tužebník jilm. pupavu bezlodyžnou a další bylinky

Jana
1x

zkuste MUDr. Brejlu v Praze, není to Long, ale trochu jiná mětoda, trochu šetrnější, akorát zadek vypulíte víckrát:-)

agent V4C

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

petr

byl jsem na operaci barronovou metodou na Mělníku minulý rok. Hemeroidy mají do 10 dnů zmizet.. skoro rok po zákroku nevidím jediný rozdíl, hemeroidy pořád mám.. při stolici se zvětší do obrovských rozměrů a do hodinky se zase zmenší... Zákrok se asi nezdařil, co myslíte???

pepazdepa3
1x

Mám za sebou operaci Longovou metodou /v Motole/ a mohu všem jen doporučit. Bolesti po opearci téměř žádné, jen trochu krvácení první dva dny. Operaci jsem odkládal deset let, o Longově metodě jsem vůbec nevěděl, lékařka ke které jsem chodil o ní vůbec nemluvila. Našel jsem si podrobnosti o této metodě sám na internetu.

Monika
1x

Ahoj Pepo. Manžel byl ve čt taky na operaci s hemeroidy, v Motole Longovou metodou. Bohužel na velký byl v neděli naposled a ted trpí jak pes, protože z něj vypadne maximálně malinkej bobík. Kdo tě tam operoval? Ty jsi neměl pak takovéto problémy? Děkuji za info

Monika
Leni

Mohu se zeptat, kdo Vás v Motole operoval? Mám jít také na operaci Long a po přečtení většiny diskuzi zde, se strašně bojím. 10let jsem držela hemoroidy pod kontrolou, velmi důslednou hygienou po každé stolici (toal.papír nelze , okamžitě zánět/bolesti). Letos v květnu jsem po 2měsíčních bolestech, kdy jsem prošla min.5proktologiemi a nikdo nevěděl, co se mnou a někdo arogantně prováděl nešetrné vyšetření, jsem skončila akutně v Motole, kde nechapali, co jiní lékaři způsobili-natržení, absces, fisura a z boletivých vyšetření spasmus! V narkoze mi vyčistili zánět a uvolnili/roztáhli konečník. Nemohli, prý ale odstranit hemoroidy 3-4st s výhřezem po každé toaletě. Na ty mám jít nyní. Děkuji

Radka

Byla jsem na longově zákroku asi před 5 lety. Bylo to opravdu jen s minimální bolestí, byla jsem nadšená a po 3 dnech už nastoupila do práce. Pak se ale objevila nějaká trhlinka na svěrači a to bolelo pekelně několik dní, nevím jak moc to bylo způsobeno tím zákrokem. Celou dobu potom bez problémů až dnes jsem byla na tom podvázání, protože už se tam zase něco objevilo a hlavně krvácelo. Dnes teda nic moc ale dá se to vydržet. Snad to někomu pomůže.

Jana
1x

Názory v diskuzích se kolikrát rozcházejí. Je to určitě tím, že každý vnímá jinak bolest a také přístupem a schopnostmi lékařů. Já sama jsem hemeroidy nechala dojít až téměř do čtvrtého stupně. Byl to takový žinantní problém, ale v okamžiku, kdy mě začal tento problém limitovat v obyčejném životě, rozhodla jsem se zajít s ním k odborníkovi. Měla jsem velkí štěstí, že jsem "narazila" skutečně na skvělého pana doktora Chrastila, který mi po prohlídce stanovil termín operace Longovou metodou. Neřekla bych, že to byl hrozný zážitek, jak to tady mnozí prezentují. Bezprostředně po operaci jsem tedy trpěla velkými bolestmi, což je asi přirozené. Pomohla mi ale analgetika. Operací se hemeroidy zmírnily na horší první stupeň. Po půl roce od operace docházím ambulantně na ligaci zbylých hemerodů. Není to úplně příjemný zákrok, ale není bolestivý. Poprvé jsem si zařídila odvoz, protože jsem nevěděla, jak se budu po zákroku cítit, ale na příští termín se již odvezu sama. Doma po zákroku jsem necítila bolest, ale mírný tlak, který již druhý den ustoupil. Mohu upřímně říct, že obavy z celého zákroku byly horší než zákrok sám a hlavně byly zbytečné. Na závěr bych jen chtěla podotknout, že tyhle diskuze slouží jen k ilustraci problému, ale nejdůležitější je zajít si k lékaři a nechat si poradit od odborníka. A pokud mohu radit, neotálejte a podchyťte problémy již v prvopočátku, opravdu to stojí za to zahodit stud a přijít k odborníkovi.

nika

Dobrý den, doporučili byste mi prosim nějakého dobrého doktora z Brna? Děkuji předem za pomoc.

Zdena

Před třemi týdny jsem byla na operaci Longem na Homolce.Druhy den mě propustili domů,i když jsem měla velké bolesti a nemohla jsem nic než ležet.Šestý den po operaci mě přívezla zpět záchranka...s obrovským krvácením po stolici.Zřejmně špatně provedená operace .IHNED JSEM MUSELA ZNOVU NA SÁL na reoperaci.Pak dva dny na JIPCE.Ted jsem 14 dní doma,zpočátku jsem měla velké bolesti a problém\ při stolici,ale krvácení přestalo.Bolesti pozvolna ustupují,ale cítím,že uvnitř to ještě vůbec zahojené není.Takže Longo metoda funguje u každého jinak.Záleží na šikovnosti lékaře,který operuje.Doufám,že se brzy vše ustálí a vrátí do normálu.Znovu bych tuto operaci nepodstoupila.Před 30ti lety jsem byla na klasice a dvacetdevět let jsem měla pokoj.

Zena

Tak jsem téměř tri týdny po operaci metodou longo a stále mám bolesti.Byla jsem na kontrole,ale pan doktor,který mi dělal reoperaci mi sdělil,že tam mám potrhanou sliznici,ale nemohl se pořádně podívat anoskopem,protože jsem nebyla úplně vyprázdněná.Mám pocit,že když se mi po první opperaci sliznice utrhla,řeže mě tam i nějaká uvolněná svorka.Nemůžu dlouho stát.Jen polehávám.Za týden znovu kontrola,tak snad už budu vědět víc.Při první operaci mi to zřejmně špatně sešili,že se to utrhlo.Máte někdo podobnou zkušenost?Chtěla bych vědět,jestli budu někdy ještě normálně "fungovat".

Pepa

Ahoj, dělají prosím longa i v Hranicích na Moravě ? Byl tam někdo na této operaci ? dík za odpověď.

David
1x

Dobry den, cca před 12 dny jsem prodelal operaci dle Longa. Ihned po operaci jsem mel velke bolesti, muselo prijit na radu morfium. Druhy den, jsem byl propusten do domaci pece. Bolesti bohužel neustupovali ani s pouzitim analgetik. V lekarne mi doporucili nalgesin S a ten mi hrozne moc pomohl. Poprvé jsem uzil i dve tablety naraz. S timto oblbovakem jsem zil cca tyden. Po tydnu jsem zacal jak analgetika tak nalgesin vysazovat. Bolesti mam jen drobne po ranu, Dnes je to 12 den po operaci a dostavila se první nekrvaciva stolice, tuha, zcela v poradku. Po precteni všech prispevku, bych to shrnul asi takto: Chcesli poznat svetlo, musíš projit tmou. Je to zkratka a dobře operativni zakroko ja holt nemel to stesti, ze bych si druhy den vyskakoval jak je všechno skvele, bolesti u me trvaly cca tyden nastesti jak uz jsem rikal, nalgesin mi obrovsky pomohl a i ten tyden se dal prezit v noci jsem i klidne spal. Myslim si, ze se jednoduse neda napsat Longovu metodu nedoporucuji nebo naopak bylo to fajn a treti den jsem naklusal do práce. Ja vybiral peclive nemocnici a pana primare. Dejte tedy na doporuceni a pak do toho skocte ;)

tomáš
1x

Mám týden po Longově metodě a super

Jiří Maria Sieber

Já jsem tuto Longovo operai prodělal před pěti roky a mohu každému vřele doporučit. Mohu už normálně chodit všude na záchod a nekrvácím.

iva

Dobrý den,jsem po operaci longovou metodou,mela jsem vnitrni hemoroidy 4st.Stale ale mám několik vnějších uzlu,které jsou celkem velke a bolestivé.Ma někdo zkušenosti,jestli se dodatečně odstraní klasickou metodou.Ze bych musela podstoupit operaci další.Pan doktor odstranil jen jeden,že bych teď dost trpěla.Pri představě,že tam zustanou a pak zase ty problemy,no nevim.

iva

Jinak musím rict,že v nemocnici na homolce mají opravdu lidský přístup,nemůžu si s stezovat na péči.Byla jsem velmi spokojená.Kdo uvažujete ó výběru nemocnice,jdete tam,mohu jen doporucit

Jitka

Jak se dozvim.kde vsude delaji longovu metodu ?

Anonym z MB
1x

Ahoj, Rad bych se take podelil zkusenosti se zakrokem longovou metodou. Jsem relativne mlady (24let) a hemeoroidy mne trapili zhruba 6-7let. Bylo mi stydno s tim jit za lekarem. Nicmene ten fiskomfort pri cestovani mne k tomu donutil. Nebudu se rozepisovat co se delo do operace. V den operace jsem nastoupil a lekar nejdrive nevedel, zda-li to dokazou longem udelat, ale samo ze se pokusi. Byl jsem z toho lehce nesvuj, nicmene chtic to mit za sebou byl vetsi, a to za kazdou cenu. Samozdrejmne ze jsem googloval a po precteni rezenci na longovou metodu, nebyla uplne pozitivni, az jsem se toho bal. Nicmene nejhorsi bylo, ze zadny koment nebyl z roku 2017/2018. Defakto i proto sem ted pisi. Zpet k operaci. Po operaci ukrutne bolesti, poprve mne nevzal ani morfin. Nicmene uz prvni den po operaci jsem se dokazala postavit na nohy. V nemocnici, kterou jsem dlouho vybiral (Klinika Dr.Pirka v Mlade Boleslavi - cely tym lekaru ale i sestricek na nejvyssi urovni ! Ja si vybral konkretne pana Mudr. Horaka, ale pristup kazdeho na top urovni!!!!) Jsem stravil 2 noci, pak propusteni domu. V PN jsem byl skoro 3 tydny. Proste prvni tyden je fakt "porod", boli to, svedi to, ale vydrzet se to da. Vsude jsem cetl jak kazdy se bal na wc chodit atd.. Ano, ja taky, strach velky, ale proste sem chodil, jedl velmi kasovitou stranu a XY jogurtu v kombinaci s laktulozou v konskych davkach. Po 14 dnech uz jsem zacal chodit na prochazky. Nyni to jsou 3 tydny a dnes jsem jiz sel do prace. Sem tam jeste citim mirne, ale opravdu mirne pichani pri delsi rychle chuzi, ale je to zanedbatelne. Takze to uzavru. ANO, NEVAHEJTE ANI VTERINU A BEZTE NA LONGA! Bude konec te bolesti a i rychlost vykonani potreba je super (drive jsem na wc standartne travil cirka 60min , ted to dam za 15min a to jeste sjedu vsechny emaily :)) Hlavne se nebojte, kdyz jsem to dal Ja, date to i Vy! Za mne jen doporucim vybrat dobre nemocnici a mate vyhrano (tuk-tuk-tuk, klepu, aby se to nevratilo) ZDAR! :)

Marek

Dobrý den. Protože zde čtu úděsné zprávy ohledně Longovy operace, rád bych to vyvážil svojí zkušeností. Na zákroku jsem byl ve FN Hradec Králové před měsícem. První den nástup + nějaká vyšetření, druhý den zákrok (ve svodové anestezii). Bolest pouze po odeznění účinku anestezie první noc - řekl jsem si o prášek, abych se vyspal. Dalo by se to ale i bez toho. Další den už v pohodě, v zásadě bez bolesti. Další den jsem šel domů. Při stolici to trochu krvácelo (asi 4 dny) a žádná velká bolest se nekonala - už jsem nic na tlumení nepotřeboval. Takže pokud jste na zákrok indikováni, rozhodně neváhat. Já jsem se dlouho nemohl odhodlat a zbytečně jsem si prodlužoval potíže. Jinak velké poděkování lékařům a sestrám ve FN Hr. Král.

Jiří Hnát

Zdar! Chtěl bych se podělit o zkušenosti s Longovou metodou 2019. V Nemocnici Na Františku jsem byl 4 dny. 1.den jsem dostal klystýr a navštívilo mě několik doktoru, aby vysvětlili operaci. 2.den ráno opět klystýr, operace(doporučuji nechat si umrtvit jen spodek, z celkové se kolega na vedlejší posteli probral ukrutnou bolesti) Na mě pozvolna přicházel tlak na konečník spojený s tupou bolesti(po operaci vám nechají lubrikační váleček v konečníku aby nasával krev) na kterou jsem okamžitě dostal kapačku, takže vše OK, večer se situace opakovala, ale vše vyřešila injekce do pozadí:)) 3.den ráno vizita, kde mi z konečníku vyndali lubrikační váleček a skoro okamžitě se dostavili větry:), od sestry jsem dostal gel Dubová kůra + sterilní čtverce kvůli krvácení, odpoledne jsem dostal projímadlo a svoje první jídlo,večer jsem si již mohl dojít na záchod(zážitek na celý život...rada...netlačit...prostě sedět a čekat než to samo vyteče...) 4. den ráno po velké vizitě mě pustili domů, bez větších problému jsem nasedl do auta, bohužel cítíte každý výmol a můžete mít sebelepšího řidiče.. Nyní jsem 6 dní po operaci a stále mě to při velké bolí,(občas se objeví trošičku krve ve stolici) ale dá se to vydržet...doporučuji k jídlu: bramb.kaši, přesnídávky, jogurty, kefíry...bílé pečivo s máslem (kousat kousat kousat) a zkusil jsem natvrdo uvařené vejce a také to prošlo) z ovoce jím měkké hrušky, banán,borůvky.... Určitě se ozvu s dalšími postřehy!! RADA NA ZÁVĚR! NEOTÁLEJTE A NEBOJTE SE TOHO!

Ondra K.

Dělali mi Longa Na Františku, operace v pohodě, ani po operaci to moc nebolelo, tak trochu jo, ale nic hrozného, stolice holt chvíli trochu bolela ale po 14 dnech už skoro vůbec. Bohužel není to řešení konečné, hemeroidy zase dorostou, takže po 3 letech po operaci jdu zase na proktologii, tak uvidím, co mi poví.

Tomas

Uz tak pul roku jsem procital tuto diskuzi, dochazel na ligace a furt se problem nevyresil.Dnes jsem den po operaci Longovou metodou v nemocnici Na Frantisku. Po operaci na dospavacce celkem peklo ale dodtal jsem injekci a zaspal to. Pak nejhorsi noc meho zivota s tamponem v konecniku...zakaz pohybu..ze strachu z cevkovani moci jsem se rozpil a bazanta naplnil za noc dvakrat. Zitra pujdu asi domu a furt to teda trochu boli a na wc ze me jde krev a takove cucky krvave...mazu dubovkou...prvni jidlo jsem vyzvratil (asi vliv narkozy) ale ted uz jsem snedl presnidavku a zda se to ok. Dokonce uz jsem si dosel na cigarko pred budovu. No co na to rict...urcite to neni prochazka ruzovym sadem,ale verim ze uz to bude jen lepsi a ja si po 5ti letech budu moct zajit na jakekolliv wc ne jen doma se sprchou a zastrkavat nasledne. suma sumarum, jestli se nevyskytnou zadne komplikace ledvinova kolika byla asi stejne bolestiva. Napisu za tyden dva jak to dopadlo ale cejtim ze to bude konecne zas jednou ok...jestli ne na porad tak na hofne dlouhou dobu.

Erika

Chcela by som sa informovať,kamaratku operovali longovov metodov.Po operacii je uz vyše mesiaca kazali jej nosit vlzky viete mi prosim povedať preco taky dlhy čas dakujem za odpoveď

Jarda

Určitě se nerozmýšlejte a na operaci běžte. Sice patřím k těm s horším pooperačním průběhem (jak se později ukázalo, nastal tam jiný problém, který operace nepřímo ovlivnila), ale opět jsem se stal normálním člověkem. Teď je to už rok a půl po operaci a skoro jsem zapomněl, že jsem na hemoroidy někdy trpěl. Kontrola po roce ukázala, že je vše OK a krásně zahojené a na další jdu až za dva roky po ní. Longova metoda je podle mě nejlepší řešení a doufám, že dlouhodobé. A jaké si z toho všeho nesu ponaučení? Hlavně už bych to nenechal příště dojít tak daleko. Přišel jsem o spoustu činností, které jsem nemohl podnikat, o spoustu výletů, na které jsem nemohl jít a všechny ty problémy v práci, o kterých se snad ani nebudu rozepisovat, byly zbytečné. Sám jsem si je přivodil svým váháním problémy řešit. Jestli vám ostatním můžu dát jedinou radu, určitě to je tato: Na nic nečekejte, najděte si specialistu a utíkejte k němu, dokud je čas.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce