Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Kolonoskopie

Kolonoskopie je vyšetřovací a zároveň léčebná metoda. Stala běžně používanou metodou, která lékaři umožňuje prohlédnout dolní část trávicí trubice. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Kika
9x

Kolonoskopii jsem si nechala dělat bez injekce proti bolesti a zklidnění již 2x. Dá se to vydržžet.

A
18x

Na to prosím pozor, dá se to vydržet u lidí, co mají střevo zdravé. Kdo má střevo zazánětované, bez injekce to nevydrží. Vlastní zkušenost, nejsem vůbec žádná cíťa, ale omdlívala jsem bolestí, než mi začala účinkovat. (chodím na kolonoskopii pravidelně, tak dvakrát do roka a bez injekce ani ránu:o))

mato66
14x

mam uc uz 8 let vysetreni do 40-50 centimetru se da vydrzet bez injekce aspon u me prohlidka celeho streva je s injekci usnu a probudim se az na konci nic necitim akorat mam natlakovane bricho tim vzduchem co do me foukaj.to vlastne boli ten vzduch co do nas foukaj aby se to strevo roztahlo.

nika
9x

Byla jsem na koloskopii na jaře, dali mi Midazolam a Fentanyl. Super, nic nebolelo, nic si nepamatuju. Ale tenhle čtvrtek jsem musela na vyšetření znova. Měla se udělat jen sigmoideoskopie, tak do 30 cm, ale během vyšetření se lékař rozhodl, že prohlédne celé střevo. Bolelo mě to hned od začátku, ale těch 30 cm bych jistě vydržela, ale jak šel dál, začala jsem bolestí zvracet a polil mě ledový pot. 2x jsem rodila, ale nevzpomínám si, že by to bylo takhle nesnesitelně. Nakonec mi píchli do žíly Dolsin, sice to pak bylo lepší, ale bolelo to stále dost. Vyšetření trvalo skoro 30 minut. Bolestí jsem byla úplně ochromená. Dostávala jsem se z toho ještě 2 dny. Prý ta bolest je způsobená tím, že mám více vinuté střevo nad sigmatem a po celém střevě divertikly, plus i syndrom dráždivého tračníku. Absolutně nedoporučuji toto vyšetření absolvovat bez premedikace. i když je fakt, že můj muž má CN, chodí na to pravidelně bez injekce a je celkem v pohodě, prý ho to jen nepříjemně tlačí, ale zvládá to dobře. No, má zkušenost je špatná, nejsem žádná hysterka, ale tohle si fakt člověk nenaplánuje, nelze si poručit, že to bolet nebude. Na stranu druhou mi doktor dal léky, které mi konečně zabírají a bolesti břicha, které jsem měla v podstatě pořád, pomalu ale jistě ustupují. Konečně, po více než roce... ale na koloskopii už půjdu jen pod medikací, už se takhle blbě překecat od doktora nenechám :-)

jitka
4x

Pěkný den , také jsem dvakrát rodila ale u tohoto vyšetření jsem opravdu i omdlela bolestí.Asi je to způsobeno uložením střev..Mám jít znova a mám z toho hrůzu.Také jsem se nikde nedočetla o drobivé stolici...nebo jsem opravdu exot ??

Kristýna
1x

Dobrý den, můžu se zeptat, kde v Brně jste byli na vyšetření a byli jste spokojení a kolik stojí? Děkuji

Alena
1x

Já dnes vyšetření nezvládla

Klaudia

Mužů se zeptat, kam přesně injekci dostáváte na bolest a omameni vůbec si to nedokážu představit kam injekci dávají jdu prvně a mám z toho respekt

nika
2x

Ahoj, já byla loni ve Střešovicích na koloskopii, normálka s injekcí. V podstatě si nic nepamatuju, bylo to úplně v pohodě, ale nedávno mi lékař nabídl, že uděláme jen sigmoideoskopii bez anestezie. Bolelo to v podstatě hned, jak zajel do střeva a jelikož se mu to nezdálo, udělal mi nakonec totální kolonoskopii. Omdlívala jsem a zvracela od bolesti. Nedalo se ve vyšetření pokračovat a píchli mi pak Dolsin. Pak už to šlo, ale zvracela jsem od bolesti stejně. 2x jsem rodila přirozenou cestou bez analgetik a rozhodně bych řekla, že to bolelo méně než toto vyšetření. Ale je faktem, že ve střevě mám zánět, divertikly a mám ho nějak víc vinuté než by bylo normální. No a navíc jsem velmi štíhlá, mám útlý pas, což prý také tyto bolesti mohlo způsobit. No, příště už zase jen s injekcí, už si nic nenechám namluvit :-). Chci se zeptat, zda je možné, aby toto vyšetření bylo pro člověka bezbolestné i bez injekce?

Ája
4x

Já jsem kolonoskopii pro 15 let trvající průjmy absolvovala včera, pro tak ukrutnou bolest (i přes 2 injekce sedativ), jakou jsem nikdy v životě nezažila (a to jsem 2x rodila), ji museli předčasně ukončit a převezlili mne na CT, kde mne znovu nafoukli, píchli kontrastní látku a další sedativa. Nafoukli mne málo, takže část střeva, která byla pro vyloučení nebo potvrzení Chronovy choroby nejdůležitější se nepodařilo pořádně zobrazit. Jsem opět na začátku. Jsem po několika gynekologických operacích, operaci slepého střeva, takže mám zřejmě v břiše srůsty způsobující bolesti střev i při stolici, natož při kolonoskopii, ale sestra ve Vojenské nemocnici mi dost nepříjemně řekla, že to nemůže tak bolet, ať tak nevyvádím, že vyplaším ostatní pacienty. Jen se obávám, že to budu muset absolvovat ještě jednou, ale to už budu trvat na celkové narkóze. Držím palce všem, ať vás to nebolí

marie
1x

Naprostý souhla,jsem také po gyn.operaci,kolonoskopii jsem zvladla dvakrát,sestra nepříjemná,dost mi nadávala,ale ta bolest byla opravdu hrozná.Lékař pro příště navrhl celkovou anestezii.

Monika

Kde to dělají v celkové narkoze?

Iveta

I já dneska byla poprvé na tomto vyšetření a řekla jsem, že už nikdy mě tam nikdo nedostane - taky jsem 2x rodila přirozeně, 8hodin kontrakcí.... Ale u kolonoskopie mi stačilo 5minut,možná slabá mediace ale nedalo se to vydržet,2x jsem zařvala bolestí a i po změně polohy a po dalších několika pokusech to pan doktor ukončil, že mě nebude dál trápit 😔možná by to chtělo další injekci? Měla jsem pocit, že ta injekce na mě nefunguje (a to jsem ani nějak neměla strach, protože jsem všude četla, jak to nebolí a že se to dá v pohodě zvládnout...) no tak bohužel, asi mám jinak zamotaná střeva... Uz nikdy více. Tímto nechci nikoho děsit, jen jsem se chtěla podělit o mou zkušenost a taky říct,že každý člověk je jiný a originál a co jednoho nebolí,tak druhý bolestí až zvrací... Je to individuální 👍

Mona
1x

Včera jsem také podstoupila poprvé kolonoskopii. Za celý život jsem nic tak strašne bolestivého nezažila. Mám za sebou dva císařské řezy a při nafukování střev jsem měla pocit že se mi břicho pare za živa. Doslova jsem omdlivala bolesti. Jelikož mám v břiše srůsty nebylo možno střevo prohlédnout až do konce. Bylo mi tedy doporučeno ct kolonograficke vyšetření ovšem s dalšími nafukujicimi procesy. Nikdy více. Děkuji. Celou cestu domů jsem prozvracela a bolí mě břicho ještě teď. A injekce na bolest před kolonoskopii? No asi jak kde. Mě sestra cosi do žíly sice pichla ale efekt to tedy nemělo zadny. Tak mě docela udivuje když od kdekoho slyším že si z vyšetření nic nepamatuji. To já tedy říct nemůžu. Snad jen spíš že na tohle vyšetření hned tak nezapomenu.

Libor

A co jste zvracela, když jste byla před kolonoskopií úplně vyprázdněná? Během jednoho týdne jsem absolvoval gastroskopii i kolonoskopii. Větší obavy jsem měl z gastroskopie, ale dalo se to vydržet. 10 minut a bylo po všem. Je to nepříjemné, párkrát vás natáhne, ale protože máte prázdný žaludek, nic stejně nejde ven :). Důležité je dýchat, zklidnit se, nepanikařit a dýchat. To mi hodně pomohlo. Kolonoskopii jsem dal bez injekce. Sestra mi řekla, že kdyby to bolelo, že mi hned píchne injekci, která bude působit hned. Šlo to vydržet, cítíte jen tlak v břiše - přirovnal bych to ke stavu, kdy máte průjem a v břiše se vám to začíná honit :). Pro mě to bylo mnohem snesitelnější než příprava - vypít Moviprep je zážitek. Každý doušek jsem zapíjel čistou vodou. Pokud by vás mělo natahovat a měli byste to vyzvracet, prý pomáhá si předem vzít Kinedryl (zkušenost 2 mých známých). Spousta lidí (včetně mě) má z vyšetření větší strach než z výsledku toho vyšetření.

Dana

Já byla včera na kolonoskopii v Praze na Bulovce, dostala jsem Dolsin a Midazolam a vůbec nic si nepamatuji. Naposled jak lékař začíná vyšetření a pak když bylo po všem. Jsem také po císařském řezu, tak jsem se bála.

Léňa

Mně pichli injekci a vůbec nic si že zákroku nepamatuji. 🙂Přede mnou byl pan... bez injekce. Ten jeho křik byl tak strašný, že po půl roce ho ještě slyším. Pak mu injekci dokonce dvě injekce, aby kolo dokončili. Nevím, proč ji nenabízejí všem. Buď ji chci nebo ne.

johny
6x

ja byl na kolonoskopii dnes a opravdu to nic neni.Rok jsem to odkladal,ale opravdu to neni tak hrozny.Nejhorsi je z toho je priprava...

johny

ja byl na kolonoskopii dnes a opravdu to nic neni.Rok jsem to odkladal,ale opravdu to neni tak hrozny.Nejhorsi je z toho je priprava...

mobus crohn
1x

Ahoj je my 11 a mam chronickou nemoc jmenem Crohnova Choroba a když jsem byl poprve na kolonoskopii byl jsem uspanej uplne. Ale když jsem tam byl podruhe tak jsem byl uspnej jenom částečně. Ale bez uspání bych to nedal.

Belinka

Posílám hodně sil a drž se človíčku...

gasli
4x

Na kolonoskopii jsem byla v MN na Fifejdách v Ostravě u pana doktora Kovaly. Musím pochválit jak přístup pana doktora, tak sestřiček. Nejhorší na celém vyšetření byla příprava- vypití roztoku, poslední litr jsem málem vyzvracela. Před samotným vyšetřením mi píchli injekci proti bolesti a na zklidnění. Byla jsem celou dobu při vědomí, nic mne nebolelo. Po vyšetření to pak bylo horší, asi tak po hodině asi až odezněl účinek injekci se bolesti dostavily, ale dalo se to vydržet, trvalo to asi 1 hodinu. Celkově bych to zhodnotila: raději na kolonoskopii, než k zubaři:-)

Vlasta
2x

Byla jsem na kolonoskopii před týdnem v nemocnici v Bohumíně, nejhorší je fakt ta příprava doma, sestřička příjemná a samotné vyšetření u paní doktorky úplně bezbolestné-s injekcí . Objednali mě na půl 7 ráno a po 8 h. mě manžel odvezl. Prý pro jistotu, ale klidně jsem mohla odjet sama. Ani pak nebyly žádné bolesti a nepříjemné pocity. Ten týden strachu byl zbytečný.

holka
1x

Na tomto vyš jsem byla dvakrát. Závidím těm ktré údajně nic nebolelo. mám delší střevo kličky provisi rotace. Pro mě to byla hrůza. Mmyslela jsem,že to nepřežiju. Po druhé mi dali injekci ani nečekali až začne působit začli hned. Přišlo mi to snad horší jak poprve kdy mi nedali nic. Je to osm roků od druhého vyš . Zas mám problém. který by toto vyš asi potrebovalo kvůli té hrůze toto vyš už dlouho odkládám.

Olga

Dnes 5.4.2019 jsem byla na kolonoskopii potřetí. V prvním případě mě to bolelo strašně moc, ve druhém asi v roce 2004 i přes premedikaci mě to bolelo úplně stejně a teď můžu říct, už se nebojím kolonoskopie. Záleží jaký přípravek na vyprazdňování si necháte předepsat, např. u přípravku FORTRANS musíte vypít 4 l roztoku, což je dost náročné a nepříjemné a dále záleží jakým způsobem je to prováděno. Byl mi napsán vyprazdňovací roztok CLENSIA. Zde vypijete "jen" 2 l roztoku chutnající jako strašně moc slaný vitacit a 1 l neperlivé vody. Nejdříve vypijete 1 l roztoku + 0,5 l neperlivé vody, pak je 2 hodiny pauza a poté vypijete další 1 l roztoku + 0,5 l neperlivé vody. Celý postup vyprazdňování dostanete spolu s receptem na roztok CLENSIA. Samotný zákrok někdo vydrží bez jakékoli premedikace. Ten kdo se bojíte a nechcete nic cítit, nechejte si píchnout injekci na úplné 15-ti minutové uspání, za kterou zaplatíte 200,- Kč, po které skutečně usnete, vůbec nic necítíte a když se probudíte, divíte se, že se vás sestra ptá, zda-li jste již vzhůru, jelikož si pořád myslíte, že jste ješte neusnuli a přitom již máte zákrok za sebou. Po vyšetření byste měli mít doprovod, ale já jsem se cítila v pohodě a klidně bych zvládla jet domu sama autobusem. Pokud si necháte píchnout jinou injekci, která je, myslím, hrazená pojišťovnou, pak budete ale pořád při vědomí a vyšetření cítíte. V nemocnici se to dělá možná jiným způsobem, protože mi tam řekli, že dostanu injekci, ale jenom na "přispání", což přesně nevím, co znamená.Já byla u lékaře se soukromou praxí.

Iveta

Tak to bude ono, záleží co vám píchnou(já měla jen nějakou lehkou medikaci což jsem zjistila až potom co to se mnou vůbec nic neudělalo a šíleně moc to bolelo už po první zatáčce... Až jsem zařvala - a to nejsem žádná cíťa.. ) a jiná možnost mi bohužel nabídnuta nebyla... A tak to pan doktor po asi v polovině ukončil aby mě netrápil... Již nikdy více mě tam nikdo nedostane..

Pavel
1x

Také jsem aktuálně po kolonoskopii, největší "hrůza" byl půst před vyšetřením. Paní doktorka i sestřička naprosto super. Pustili se do mne sice bez jakékoliv injekce,ale asi vědí proč - prostě to umí tak že o tom ani nevíte. Za mne je čištění zubního kamene mnohem nepříjemnější než kolonoskopie. Bylo to naprosto v pohodě.

David

Zrovna jsem přišel z kolonoskopie a bylo to velmi nepříjemné. Chtěl jsem něco proti bolesti a zůstat plně při vědomí. Píchli mi Tralgit a Midazolam a přidali rajský plyn. Jelikož se doktor ale pořád na něco ptal, tak jsem masku s plynem měl skoro pořád sundanou. A to bylo evidentně málo. Ještě horší byl ale přístup doktora s nulovou empatií, který mi jen říkal ať se uklidním a uvolním. V jednu dobu se někde zasekl a nepříjmeně na mě křičel, ať se uvolním nebo že vyšetření skončí. Pak pozvalal dvě sestřičky, každá mě z jiné strachy silně stlačila břicho, což bylo velmi bolestivé. Doktor se ale konečně dostal dál... Pár tipů pro ty co půjdou poprvé: 1. Termín vyšetření jsem měl vě 13,30, tak jsem zvolil dělenou dávku projímadla Clensia. Večer litr a ráno litr. Když je to vychlazené, dá se to pít v pohodě (večer jsem to dal za hodinu, ranní litr už za 45 minut). Vždy jsem přidal alespoň 0,5 litru čiré vody a šlo to. 2. Zajímalo mě, kdy projímadlo začne působit a kdy přestane, aby byla cesta k doktorovi v pohodě. Po první večerní dávce jsem musel prvně na záchod po hodině a půl od první dávky a do do dvou do rána jsem šel 6x (celkem během 6 hodin). Ranní dávka zafungovala rychleji, již za hodinu od vypití první skleničky jsem musel na záchod. Naposledy jsem musel 5,5 hodiny po vypití první skleničky, což bylo těsně před odchodem z domova do ordinace. 3. Ordinaci vybírejte podle referencí! Já nedal na smíšené reference (odborně super, lidsky špatný) a lituju toho. Primář mi nic k průběhu neřekl, ani během kolonoskopie mi nic neříkal. Jen ať se přestanu svíjet a vzdychat. Ani jednou se nezeptal jestli to moc nebolí a nechci třeba přidat něco proti bolesti. Tenhle chápavý a pacientsky vstřícný přístup je to co budu příště hledat jinde. S ním evidentně může být i kolonoskopie bez větších nesnází. 4. V referencích rovněž hledejte jak moc častá jsou zpoždění. Někde to je dvě hodiny i více a to je pro vás velký problém, protože prakticky dva dny jste bez jídla a 4 hodiny před vyšetřením i bez vody. No a se zpožděním to může být i víc jak 7 hodin bez vody. 5. Po kolonoskopii je ještě problém s plyny, kterých máte po vyšetření plné břicho a je to minimálně nepříjemné až bolestivé. Mně v ordinaci doporučili sezení na záchodě, což vůbec nepomohlo. Po hodině už doma jsem si lehnul na pravý bok, pokrčil nohy a bylo po problému. Některé ordinace vám od vzduchu pomůžou rovnou v ordinaci, což doporučuju. Ušetří to zbytečné nepříjemnosti. 6. Některé ordinace umožňují pacientům vidět průběh vyšetření na monitoru. Já jsem to vidět chtěl, ale měl jsem smůlu, v mé ordinaci vše viděl jen doktor. 7. Pokud jste stydliví, tak si vyberte ordinaci, kde vám dají speciální kolonoskopické jednorázové kalhoty. Já naštěstí stydlivý nejsem, tak mi nevadila situace, kdy přijdu od pasu dolů nahý a zdravím se se 4 lidmi v ordinaci (doktor, dvě setsřičky a asistentka) a ti mě hned uvedenou k lůžku podobnému gynekologickému křeslu. A mám celou dobu nohy nahoře do "praku". 8. Doktor byl sice lidsky strašný a vyšetření bylo zbytečně bolestivé, ale když střeva byla ok, tak podle popisu obtíží říkal že to vypadá na žaludek a že uděláme rovnou Gastroskopii. WTF?! Nebyl jsem na to připravený a po té strašné zkušenosti s ním a kolonoskopií se mi do toho nechtělo. Ale tělo bylo po dietě připravené, tak jsem kývnul. Opět velmi nepříjmené, když jsem jednou vykřikl bolestí tak doktor naštvaně řekl ať toho hned nechám a neděsím mu pacienty venku. Vydržel jsem to a primář mi v žaludku našel drobná krvácení a odebral vzorek na biopsii. Aspoň nyní tuším kde může být problém.

Tesla

No není to nic hrozného dá se to vydržet a závidím těm co tam byli 30 minut já jsem si to užil mě zákrok trval 70 minut ,ale jo v pohodě díky profi týmu nemocnice v MLADÉ Boleslavi.

Lene
10x

také jsem prodělala koloskopii bez injekce (ovšem, ne, že bych si to přála) ... i slovo prodělala je nepřesné, protože jsem bolestí omdlela už na začátku vyšetření ... pak si ce sestřičky přiběhly s injekcí, ale mě už to nezajímalo ... probudila jsem se za hodinu a zjistila, že vyšetření vlastně neproběhlo, protože se kvůli mým bolestem nedalo pokračovat. Dva dny jsem se sbírala a takové bolesti, jaké jsem měla, bych nepřála nikomu. Zaráží mě, že ani pan doktor nevěděl, proč to tak bolelo. Druhou koloskopii mi již provedou při plné narkóze. takže závidím lidem, u kterých největší potíž byla psychická nepříjemnost ...

Jerymat
4x

Nedá mi to nereagovat.Byl jsem na kolonoskopii již 3x,dá se to samozřejmě vydržet.Ale jednoznačně doporučuji všem kteří se na to chystají injekci neodmítnout,protože i s injekcí je to docela silný psychický zážitek.Podle mne je nejhorší čekání na verdikt který vysloví lékař.To čekání je snad horší než ta bolest.O to větší je úleva když je po všem.Jinak to však asi nejde,toto vyšetření je nejrychlejší a nejspolehlivější. [email protected]

jana
1x

Také jsem byla na tomto vyšetření. Mám pěkně zatočené střevo a tak poprvé jsem 3/4 hodiny strašně trpěla.l Je to u každého jiné a také každé vyšetření je jiné, možná závisí na psychické "pohodě". Podruhé mi vyšetření udělali v narkoze. Nic si nepamatuju spaloa jsem jak dudek.

Jitka Mazánková
2x

reaguji na paní, které dělali vyšetření pod narkozou. Zítra jdu na kolonoskopii a narokozu jsem si zaplatila, snad to dobře dopadne, jestli máte někdo zkušenost s narkozou u kolonoskopie, dejte vědět - díky - Jitka

Johny
1x

Prosimtě nestraš lidi!!! Omdlít bolestí To by ve vyšetření nepokračovali!! Podstoupil jsem taky kolonoskopii, mám nestandrdně provesena streva tak to bylo bolestive, ale az kdyz uz byla sonda hluboko ve streve ne na zacatku!!

včelka
2x

JOHNY! Také mám nestandantně prověšená střeva a mohu říci, i přes silná sedativa( analgosedace), museli několikrát s vyšetřením na chvíli přestat, protože jsem začala bolestí omdlévat, monitorovali mně puls i tlak.Až, když se dostal lékař do tenkého střeva, raději vyšetření ukončil, protože bych to už nezvládla.Vyšetření kolonoskopie je opravdu individuální, u někoho proběhne bez problémů a někdo má silné bolesti.

Lucie
1x

Ano, pro mě to bylo taky naprosto hrozný! Byla jsem tam před 2 lety (když mi bylo 18) a bolesti jsem chtěla utéct i když jsem měla injekci. Třeba sestru to nebolelo skoro vůbec. Tohle vyšetření mě čeká znova a už mi nabídli narkozu. Akorát mi neřekli nic o tom že se to platí? Kolik jste platili?

Iveta

I já musím reagovat dneska byla poprvé na tomto vyšetření a řekla jsem, že už nikdy mě tam nikdo nedostane - nejsem cíťa,2x jsem rodila přirozeně, 8hodin kontrakcí.... Ale u kolonoskopie mi stačilo 5minut? Pravděpodobně slabá mediace-v žádném případě to se mnou nedělalo to co tu někteří popisují.... ale nedalo se to vydržet,2x jsem zařvala bolestí a i po změně polohy a po dalších několika pokusech to pan doktor ukončil, že mě nebude dál trápit 😔možná by to chtělo další-silnější injekci?Měla jsem pocit, že ta injekce na mě nefunguje (a to jsem ani nějak neměla strach, protože jsem všude četla, jak to nebolí a že se to dá v pohodě zvládnout...) no tak bohužel, asi mám jinak zamotaná střeva... Uz nikdy více.Tímto nechci nikoho děsit, jen jsem se chtěla podělit o mou zkušenost a taky říct,že každý člověk je jiný a originál a co jednoho nebolí,tak druhý bolestí až zvrací... Je to individuální 👍a hlavně se nedá srovnat muž a žena (to je úplně mimo)...

Novotná Irena

Souhlasím s vámi,já jsem na kolonoskopii byla 15 2 v Teplicích,bolest hrozná horší jak při porodu a to jsem rodila 3 x!!!! Premedikace jen 4% dormicum!!!!! Žádná analgosedace!! Vše jsem vnímala a citila,při bolesti jsem se několikrát zmínila,že mě to strašně bolí a nikdo se ani neobtěžoval,aby mi připichli,něco na bolest! Sestra velmi neochotná až arogantní! Nikdy více už!!!! Neochota personálu až navýšené jednání,to podotýkám,že jsem na sále byla 55 minut kde mi odstraňovali dost velký polyp a brali tkáň na histologii

Tereza
2x

Tak to se pleteš, já jsem hekala, křičela, brečela, bylo to příšerný, zatmívalo se mi bolestí před očima a stejně to zkoušeli dál. Až po neuvěřitelných 40minutách to vzdali a objednali mě na vyšetření pod narkózou..

Mirka
1x

Dobrý den,dnes jsem také byla na tomto vyšetření hrůza nic horšího jsem nezažila a to jsem dvakrát rodila i přes injekci jsem silela bolestí,vyšetření trvalo 1h mám zuzene tenké střevo ted me ještě čeká Magnetická rezonance.Někoho to vůbec nebolí a někoho jo myslím si ze záleží na onemocnění ja mam zánět a podezření na Crohna.Přeji všem rychlé a nebolestivé vyšetření

Ivo
5x

Já jsem na kolonoskopii byl dnes před 2 hodinami. Veliké plus byla klidná a pohodová sestřička i doktorka. Sklidňující injekci jsem dostal a účinkovala okamžitě - během pár vteřin jsem byl v rauši, ale při vědomí. Vlastní vyšetření už pak v podstatě vůbec nebolelelo. Skoro bych řekl, že nejhorší byl odřený zadek večer před tím, kdy jsem pil projímadlo - 4litry Fortransu. Ale na druhé straně musím říci, že jsem neměl srůsty a záněty, jak tu už někdo psal

pavla

vůbec nechápu, proč jste podstoupila kolonoskopii bez sedace, pokud neberete léky, není problém si ji vyžádat, pokud už ji sám lékař automaticky nenařídí. Po takových zkušenostech není divu, že lidé, kteří se chystají na to vyšetření poprvé díky těmto příspěvkům nespí a děsí se toho víc, než je nutné.

Jirka
7x

Tak já jsem byl již na kolonoskopii cca 8x. A pokaždé je to, nebo může být jiné. Chodím každoročně, jsem po operaci ca recta a toto vyšetření je pravidelné. Několik zkušeností: Bez injekce to nezkoušejte a vždy si ji vyžádejte, pokud vám ji nedají rovnou. Pokud jde o Fortrans, doporučuji 3 dny předem jíst max. jen kaši, den předem i tu vynechat a uvařit si jen bujón, jinak nic. Dobré je před tou kaší sníst kompot a vypít nálev - částečně pomůže vyprázdnit střeva a kaše pak už je takřka bezezbytková. Fortrans piji již od 14´hodin do 19 hodin, potom ještě vypít trochu vody, aby se zmenšila ta blbá pachuť. Také je dobré asi hodinu před fortransem vypít asi půl litru vody - více tekutin lépe střeva propláchne. Pak při vyšetření se to může různit, jednak záleží i na lékaři, ale také člověk neví, co tam je a tak jsem posledně zkusil jako pes - velký polyp ve slepém střevě byl zakryt řasou a nešla na něj nasadit ta řezací klička. Strávil jsem tam přes hodinu a díky silnějšímu nafukování kvůli tomu polypu jsem jen kňučel i přes zaťaté zuby, i když předcházející kolonoskopie jsem snášel vcelku v pohodě. Jinak je dobré při výkonu se snažit pravidelně dýchat, ale nezvedat příliš břicho - lékaři tak se střevem hýbáte a o to je pak vyšetření delší. Je pravda, že kdo má střeva zdravá, je kolonoskopie "brnkačka", ale jak tam jsou polypy ,či dokonce zánět, tak už si člověk přijde na své. Ale narkóza vyžaduje předoperační další vyšetření, pokud někdo již ví, že má polypy opakovaně, či např. ulc. kolitidu, nebo Crohna, tak je lepší si ji předem zajistit a zaplatit. Je to lepší, než se nechat zmučit a za měsíc to opakovat všechno v narkóze, vč. "chutného" fortranzu a diety. Ale klid a příprava na možnou bolest je dobrá - skutečnost pak když je lepší, než se čekalo, tak se to dá vydržet.

hanka
1x

No, tak já prodělala toto vyšetření 24.1.2007 - a injekci jsem nedostala - ani mi nebyla nabídnuta. A bylo to příšerné, bolestivé a traumatizující - také jsem odpadla. Nevím, pro někoho je to v rámci možností v pohodě, ale u mě nee. Už bych na to dobrovolně nešla. Možní kdybych tu injekci dostala, bylo by to míň bolestivé. Bohužel jsem ani já neabsolvovala vyšetření celé - pouze 50 cm, na výsledky čekám asi měsíc. tak doufám a věřím, že to bude v pořádku, až bych tam znovu nešla. Všem, koho toto vyšetření čeká - o injekci si řekněte určitě a drž pěsti

Tereza

Já injekci dostala, a stejně mi to nepomohlo, řvala jsem bolestí, 45min to znovu a znovu zkoušeli, ale pro nesnesitelnou bolest nedokončili. Tak jdu za měsíc - pod narkozou.

Kozakova

Je možné vyšetření v celkové narkoze a kolik to stojí a kde to dělají v Praze jsem po rakovině a každého vyšetření se bojim

Lidka
1x

Ahoj včera jsem byla na kolonoskopii od října minulého roku mám neustále bolesti břicha tak mě dohtorka poslala dá se to vydržet akorát ta voda to bylo teda ale mám to konečně zasebou nakonec mi dohtor řekl že je to všechno vpořádku tak se mi ulevilo ale taky říkal že to muže být ještě od žaludku tak jdu vpondělí na tom už jsem byla tak vím co to je ale aspon budu klidnější tak ten kdo na to jde tak se nemusí ničeho bát.

Moon
3x

Na tomto "uzasnem" vysetreni jsem byl. Injekci me nikdo nanabidl. Dalo se to zvladnout, ale nic moc prijemneho to neni. Zatnul jsem zuby a cekal az to skonci. Vysledek me byl oznamen okamzite - a to byla ta nejlepsi uleva, protoze vse bylo OK. Za tuto jistotu to stalo!

Martina
4x

Kolonoskopii jsem prodělala dneska v MNOF Ostrava - Fifejdy. Včera v 17 hod. jsem vypila 45 ml fosfátového roztoku zředěného 1:1 s vodou (dá se vypít) asi po hodině roztok začal účinkovat. Vyprázdnování v několika fázích u mě rvalo tak cca 1,5 hod. Další dávku jsem si dala v 5 hod. ráno, tam to už bylo trošku horší neboť jsem část roztoku vyzvracela. Samotné vyšetření probíhalo bez probému a dá se říct, že i bez bolestí. Pán doktor i sestřička byli milí.Během vyšetření jsem se dívala na své tlusté střevo :) zevnitř. Musím uznat, že to bylo zajímavé. Dostala jsem injekci na uklidnění. Trošku se mi motala hlava, ale to nevadí. Pokud můžu srovnat, vrtáni zubu je mnohem, mnohem horší. Vy, kdo se chystáte na toto vyšetření NEBOJTE SE! ... vrtáni zubu je mnohem, mnohem horší. I když zase není lčověk jako človek! Všem přeju hodně odvahy a držím moc pěsti.

Andrea
4x

Čauky! Byla jsem na několika endoskopiích různého zaměření (žaludek, tenké střevo, před odoperováním i tlustého střeva...). Máme v rodině geneticky prokázanou familiární polypózu, takže narozdíl od asi většiny z Vás na tato vyšetření chodím pravidelně. To samotné vyšetření pro mě není až tak velký problém, ale ta příprava mě straší vždycky týden dopředu. Vypít 4 litry Fortransu je pro mě nadlidský výkon. Přeju všem, kteří tato vyšetření absolvují:dobré výsledky!!!

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce