Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Kolonoskopie

Kolonoskopie je vyšetřovací a zároveň léčebná metoda. Stala běžně používanou metodou, která lékaři umožňuje prohlédnout dolní část trávicí trubice. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Trutnovacek
1x

To s Vámi naprosto souhlasím. Koloskopii jsem absolvoval dnes. A větší problémy, než vydržet samotné vyšetření, mi činilo do sebe nalít Fortrans. Stejně ty čtyři litry nestačily. Dostal jsem klystýr. Aby člověk nemusel vypít toho Fortransu tolik, doporučuji striktně dodržet půst.

mato66

ja vypil pokazdy asi 1,6 litru a stacilo

Andrea
2x

Ahoj Hanko! Já jsem byla na podobných vyšetřeních několikrát a nikdy se mi nestalo, že by se mě někdo ptal, jestli injekci chci nebo ne! Vždycky to byla samozřejmost. Jo, občas chodím navyšetření jenom konečníku a tam většinou injekci nedostávám. Aleto je jenom na krajíček, takže to je i "bez" v pohodě. Moc by mě zajímalo, kde jsi na tom vyšetření byla. Pochybuju, že by to bylo v Praze na Homolce nebo na Bulovce. Tam totiž chodím v rámci možností pravidelně a nic podobného se mi nikdy nestalo. Taky držím pěsti všem vyšetřovaným!

yuras
3x

Já jsem na tomto nikdy nebyl, mě poslali jen na irrigigrafii - odpoledne jsem vypil projímadlo, druhý den ráno šel na vyšetření: ÚPLNĚ NA KRAJ vám nasadí hadičku tenkou jak malíček a napouští do střev vlažnou kontrastní látku, poté i vzduch. Leháte na břicho, záda i boky, nad váma jezdí rentgen, je to naprosto nebolestivé vyšetření, nejhorší je fakt to čekání na verdikt (u mně "dráždivé střevo", na to se nic nedává, takže v pohodě a dom...). Byli jste na tom někdo?

Ivana
5x

Ahoj všichni kteří se chystáte na kolonoskopii. Dnes ráno jsem tímto vyšetřením prošla na poliklinice v Kopřivnici. Opravdu se přiznám žádný velký hrdina nejsem a taky jsem čekala velkou hrůzu v podobě středověkého mučení, ale opravdu se to dá vydržet a hlavně paní doktorka Štefková je opravdu moc hodná a pomáhá pacientům nejen svým úžasným přístupem ale hlavně vám vše důkladně vysvětlí a dokáže si opravdu na pacienta najít čas. Neměla jsem zase až tak strašné problémy ty bolesti na začátku sice jsou ale není to zase až taková hrůza tím projít. Nebojte se toho vyšetření ten strach je proti jistotě že vám nic závažného není zbytečným strašákem ale ta úleva potom za to stojí. Taky držím palce všem kteří se na toto vyšetření chystají a přeji aby to každému dopadlo na výbornou.

M

Já ano , ale neuvědomuju si že by mi nafukovali břicho. Dali kontrastní látku. Vyšetřili. Pak se měla vyprázdnit to mi nešlo a vyš znovu. Mám pocit že mi břicho nenafukovali. Jen dali tu kontrastní látku.

Honza
4x

Ahoj. Včera jsem absolvoval zde diskutované vyšetření. Než jsem na něj šel, četl jsem tuto diskuzi. Myslím že reakce jsou individuální. U mě proběhlo vyšetření docela v pohodě, bez injekce. Nejhorší byly tyto věci: 1) obavy, které jsem měl po přečtení několika příspěvků v této diskuzi 2) půst před vyšetřením 3) byl jsem jako pátrací balon po vyšetření, ale to asi každý znáte, během několika hodin jsem se toho zbavil Čeká-li vás tedy někoho kolonoskopie, nebojte se!

Ája
1x

Tak tojsi měl štěstí!Já jsem na tom byla před 2léty a myslela jsem,že to nedám.Nejhorší bylo,když jsem chtěla tu injekci tak mi bylo řečeno od sestřičky,že teď potřebujou se mnou spolupracovat.Injekci jsem dostala až po třičtvrtě hodiny kdy lékař usoudil,že mi ji má píchnout.A já vydržím dost,ale toto bylo něco hrozného.Pak jsem se dozvěděla,že pokud máš střevo v pořádku,tak to nebolí,ale pokud je to střevo poškozené tak to bolí!!!Příště.bych už nato nešla leda tak pod narkózou!!!!!!!!

Honza
2x

Ahoj. Já jsem na kolonoskopii byl předvčerejšky. Bál jsem se toho skoro pět let, ale můj strach byl rozhodně horší než vyšetření. Injekci jsem dostal, ale nemám dojem, že by nějak zvlášť zabírala. Každopádně jsem to prožil celkem v pohodě a sledoval to na monitoru, brali mně vzorky, což nebolelo vůbec. Občas to tak trochu tupě bolelo při procházení kliček, ale myslím, že zubař je někdy horší. Asi to každý prožívá různě, ale pro mě to nebylo nijak děsivé vyšetření (a pro lidi, které znám, také ne). Fortrans je hnusný, doporučuji osladit sirupem a zapíjet čistou vodou. Držte se!

Věra

Naštěstí jsem na tomto vyšetření nebyla. Několik mých známých toto vyšetření absolvovali v nemocnici v Hořovicích. Jeden si odnesl tak nepříjemné zážitky, že se z toho hodně dlouho vzpamatovával. Obávám se, že pokud toto vyšetření bude ještě někdy potřebovat, tak tam v žádném případě nepůjde a třeba i něco zanedbá. Je to velká škoda. Injekci na bolest mu dali, až když řval bolestí (a to vydrží dost). Nechápu, jak je to v 21. století možné.

haneka
1x

AHoj, tak pred chvilkou jsem absolvovala kolonoskopii a muzu rict, ze to neni tak hrozne. Ke konci to bolelo, ale stacilo to rict a pan doktor prestal. Ted me nic neboli, akorat mam nafoukle bricho. Doporucuji pana doktora Novotneho z prazske polikliniky Zahradni mesto.

Naďa

Ahoj všichni*Každý jsme si kolonoskopii prošli po svém.Nenaděláme nic jiného než tam jít a nic nezanedbat.Já osobně jsem byla na kolonoskopii 12.3.2007 (4-tá v pořadí) a musím říci,že toto vyšetření jsem cítila ne jeden den,ale pět dní.Ale jsem ráda,že jsem tam byla,protože se právě díky tomu našel další můj zdr.problém:-)Kdybych toto vyšetření nepodstoupila,tak by to pak byl malér.Chtěla jsem se zeptat,jestli je zde někdo,kdo trpí Crohnovou chorobou a zkusil žádat o invalidní důchod.Děkuji a mějte se hezky*Nedejte se*Ahoj Naďa

Ivo

Nadi, mám Crohna, jsem po operaci (leden 2004 - osminásobná strikturoplastika tenkého střeva) a mám plný invalidní důchod (dvě přezkoumání) už 6 let.

Ivo

Ještě k předchozí reakci - o důchod jsem nežádal, byl jsem do něj poslán automaticky, protože ještě před tím jsem mnoho měsíců "promarodil". Bylo zřejmé, že se můj stav nezlepší a dřív nebo později nutně dojde k operaci. V té době vešla v platnost novela se zkrácenou podpůrčí dobou, takže zatímco dříve se marodilo 12 měsíců a pak se teprve řešilo, co bude dál, v mém případě jsem byl po šesti měsících postaven před fakt, že buďto okamžitě ukončím neschopenku, nebo půjdu do invalidního. Možnost, že bych se vrátil do práce, gastroenterolog rezolutně zamítl (chystal mě k operaci), takže mi jiná možnost nezbyla. Zatím jsem byl pozván na dvě přezkoumání zdravotního stavu (poprvé po roce a pak po třech letech), a můj důchod byl zatím vždy bez problémů potvrzen. V současné době začínám pomalu dozrávat k další operaci, takže si myslím, že vzhledem k tomu, že do řádného důchodu mi zbývá 9 let, se na tomto stavu už asi nic nezmění.

taky jo..

Taky jsem před časem byl na tomto vyšetření ve fakultní nemocnici v HK. Hluboce se skláním před profesionalitou zdejšího personálu. Injekci - (pomocí subkávie) dostali samozřejmě všichni s upozorněním, pokud by to bylo nepříjemné, tak že přidají dávku. Vyšetření nebolestivé, jen to chvílemi tlačilo, pak půl hodinky klídek na lůžku a po svých domů bez problémů. Fakt se toho nebojte!!! Jirka

I.B.
1x

Ahoj Jirko, můžu se tě zeptat, kdo ti koloskopii dělal? Jdu tam v pátek a moc dobře mi z toho pomyšlení není, na druhou stranu už jen přístup pana doktora byl super. Díky za radu. I.B.

ivet

tak děkuju za ujištění:)..pozítří tam totiž jdu..a jak čtu tyto názory..bojím semoc:(..ale snd to bude v poho..

lidka
4x

Ahoj všichni, byla jsem také na kolonoskopii, včera. Jsem velký nervák, takže mi bylo na odpadnutí už dva dny předem, ty dva dny jsem vůbec nespala a než jsem tam přišla, málem jsem se psychicky sesypala. Je jasný, že kdo má přístup k internetu a má jít na toto vyšetření, že si o něm něco zjistí z různých diskuzí. Na každého to asi opravdu působí jinak, mě teda dali injekci na bolesti i na uklidnění, samotné nafukování břicha se dá vydržet, ovšem když mi vždy zajeli do střevních kliček, bolelo to hodně. A pak na konci už to také nedodělali, udělali jen 70 cm, protože pak už to bolelo hodně, tak přestali. Je možné, že to opravdu bolí více ty hubené, neboť jsem také štíhlé postavy a také to bolí víc ty, kteří si hodně bojí a jsou sevření, a to jsem já byla, což byla opravdu chyba. Radu, kterou můžu všem, kteří se na toto vyšetření chystají, poskytnout, dejte si předtím, než jdete, teplou sprchu, jemně si promasírujte bříško a pak se zkuste nebát a a zkuste být trošku uvolněnější a prostě si zkusit říct, stejně se tomu vyšetření nevyhnu a když budu sevřený, tak to bude bolet o to víc. To samé mi říkal i pan doktor. Takže hlavu vzhůru, přežít se to dá, je to sice nepříjemná záležitost, ale zdraví je nejpřednější a když máte problémy, tak toto vyšetření je vyřeší, dostanete léky, protože už se bude vědět, od čeho ty bolesti jsou a uleví se vám. Držím vám všem palečky.

Darius
6x

Ahoj lidi.Bolesti v břiše mám každý den,jsem štíhlý ale myslím že to na to nemá vliv.Toto vyšetření jsem prodělal v nemocnici ve Šternberku-ambulantně.Mají tam velkou chodbu a špatně utěsněné dveře.Řev s nich byl slyšet na druhém konci 15m chodby.Poté se vyřítila 150kg paní-údajně po injekci se slovy"Tam vám rvou střeva zaživa".Říkám si "něco snesu"a šel jsem.Dostal jsem injekci která zabrala až po hodině-usnul jsem v tranvaji v Olomouci.Žádné ležení na levém boku-hezky na čtyři,hlavu zabořit do podušky a rukama roztáhnout půlky.Poté jsem jen slyšel"sestři můžeme?"Pak jsem jen ucítil obrovský tlak a šílenou bolest-jak do mě vniklo několik atmosfér vzduchu.Ta tupá bolest-dostal se do mě nějakých 40cm,navíc když do vás neustále tlakují vzduch-nevydržel jsem to,a se šlauchem v prdeli se poroučel právě na ten levý bok.Víckrát nejdu,leda pod narkozou.Já myslel,když jsem prodělal popáleniny 2.stupně,a nemohl se postavit na nohy a bral dolsin,že vím co je to bolest.Něvěděl! Asi to do mě pouštěli moc zprudka,a tu injekci jsem měl dostat před hodinou.Držím pěsti všem co na to jdou,at dopadnou líp než já.

kačenka
3x

Tak já prodělala kolonoskopii dnes ráno.Měla jsem takový strach,že jsem z toho nespala.nejhorší pro mě bylo vypít ten Fortrans.Ale samotne vyšetření s injekcí se opravdu dá.Tak se neni čeho bát,opravdu!!!

Vladka

Taky jsem dnes prodělala kolonoskopii s injekci a musím říct že jsem to zvládla. Menší bolest bricha. Ale dalo se to vydržet

Jan Tichý
2x

Já byl ve Šternberku na gastroskopii. Nikdo mě nepoučil, ale souhlas s poučením jsem k podpisu dostal. Foukali do mě vzduch ostošest, nemohl jsem ovlivnit, že jsem ho vybrkával a paní doktorka mi za to u zákroku nadávala. Nakonec musela skončit, protože mě zranila a tekla mi krev. Do zprávy obvodnímu lékaři napsala, že "pro absolutní nespolupráci pacienta" zákrok nedokončila. Ale já celou dobu ležel na boku, trpěl a držel. Pak, když jsem se zklidňoval na chodbě, vyvedla sestra na chodbu pacienta po kolonoskopii. Celý bílý, před omdlením. Veřejně ho tam seřvala, že je zbabělec. To bylo sice krátce před Agelem, ale prý to moc lepší pořád není.

roman herold
1x

PRODĚLAL JSEM VYŠETŘENÍ KOLONOSKOPII DĚLALI MI TO V LÁZNICH 3 V KARLOVÝCH VARECH MUDr. ŠTUKSA BÁL JSEM SE TOHO ALE KDYŽ JSEM TAM PŘIŠEL BYL JSEM UKLIDNĚN PRÍJEMNÝM JEDNÁNÍM JAK SESTER HLAVNĚ PANA DOKTORA KTERÝ MI VŠE VYSVĚTLIL CO MNE ČEKÁ A JAK TO BUDE PROBÍHAT A JESTLI NECHCI UKLIDNOVACÍ INJEKCI . NENECHAL JSEM SI JÍ DÁT ZPRVU BYL NEPŘÍJEMNÝ TEN TLAK JAK DO VÁS POUŠTÍ TEN VZDUCH ALE POTOM TO ŠLO ANI JSEM NEVĚDEL ŽE TO PO DVACETI MINUTÁCH ZKONČILO A VÝSLEDEK PRO MNE BEZ NÁLEZU TÍMTO CHCI PODĚKOVAT PANU DOKTOROVI A SESTRÁM V LÁZNÍCH3 ZA VLÍDNÝ A HLAVNĚ UKLIDNUJÍCÍ PRÍSTUP K PACIENTŮM BYLO TO PLNĚ PROFESIONÁLNÍ A VŠEM KTERÉ TOTO VYŠETŘENÍ ČEKÁ BYCH CHTĚL ŘÍCI NEBOJTE SE A TĚM KTEŘÍ JDOU TAKÉ NA VYŠETŘENÍ DO LÁZNÍCH 3 NEMÁTE SE ČEHO BÁT JSOU TAM PROFÍCI

Darius
3x

Zdar,tak jsi měl asi štěstí.Já nikoho neodrazuji,patrně to v každé nemocnici funguje jinak.Možná za příplatu-která bude co nevidět-jestli to schválí parlament-doufám,a se mnou mnoho lidí chronicky nemocných že né-možná za příplatu v lázních se o tebe tak dobře postarali.Taky je možné že jsi před tím vyšetřením neslyšel ten řev na chodbě jako já.Já si nevymýšlím,forum je diskuze.V učení se mi stalo,že když se mistr nedíval tak spolužákovi vrazili šlauch od kompresoru do prdele a pustili naplno.Následky byly katastrofální,ale já si při kolonoskopii připadal stejně.Jak říkám-u citlivějších pacientů radši plná narkoza.Myslím že pokud ten dotyčný-á,má bolesti tak velkého rázu ,a sono břišních orgánů je negativní,tak pokud to čas umožnuje tak si radši připlatí za vyš.při plné narkoze.Dělají to neradi ale tak jak my-pacienti si musíme zvyknout na doplatky léků,tak i lékaři by si měli zvyknout,že chceme bezbolestné vyšetření.Žijeme ve vyspělé době,né ve středověku.Když můžou být poplatky za řidičák 200kč,tak proč ne příplatky za bezbolest.vyšetření-otázka je-jestli je nezbytné.100lidí 100názorů.

roman herold
1x

nechtěl jsem se te nějak dotknou .Také bych nechtěl zažít to co ty ,asi bych vzal do zaječí .A přál bych ti aby jsi to mněl tak jako já a hlavně bez nálezu . Je vidět že je to o přístupu k pacientům což se asi o Štemberku nedá říci. Jinak ti přeji pevné zdraví,

Pinna
1x

NAZDAR ROMANE. ZŘEJMĚ MÁŠ VĚTŠÍ HMOTNOST NEŽ JÁ ( ŘEČENO KULANTNĚ ). JE PRAVDA, ŽE ŠTÍHLÍ LIDÉ MÍVAJÍ PŘI KOLOSKOPII SILNÉ BOLESTI. MOHU PLNĚ POTVRDIT. TAKÉ JSEM BYL V KARLOVÝCH VARECH U DOKTORA ŠTUKSY V LÁZNÍCH 3. ŘEKL JSEM SI O INJEKCI, PAK JSEM ZŘEJMĚ USNUL, ALE MĚL JSEM TAK SILNÉ BOLESTI, ŽE TEN KŘIK ZE SPANÍ SLYŠELA I MOJE MANŽELKA VENKU NA CHODBĚ. DOKTOR MI PAK ŘEKL, ŽE PŘÍŠTĚ SI TO MUSÍM NECHAT UDĚLAT POD NARKOZOU V NEMOCNICI.

Marie

Dobrý den chtěla jsem se zeptat nemáte zkušenost názor nebo něco s tímto vyšetřením v nemocnici v K.V.??

Lada
1x

Před rokem a půl jsem prodělala kolonoskopii v nemocnici Milosrdných bratří v Brně. Měla jsem hrozný strach. Díky milému přístupu sester i paní doktorky, která mně vyšetřovala, jsem se zklidnila. Zákrok byl hodně nepříjemný, připadlo mně to nekonečné, nemohla se dostat přes střevní kličky, chvílemi jsem cítila řezavou bolest a ačkoliv jsem dostala injekci na uklidnění, tak mně bušilo srdíčko hrůzou. Nakonec jsem si říkala - šlo to vydržet. Bohužel za rok po mně musel na stejné vyšetření syn. Je hodně vysoký a hubený. Byl v jiné nemocnici, injekci nedostal a ačkoliv už vydržel spousty nepříjemných vyšetření a bolestí, tak kolonoskopie pro něj byla docela neúnosná. Říkal, že by v životě na nic takového nešel, že to bylo hrozné.

Mario
2x

Nevíte prosím, jestli existuje možnost za příplatek (blbě řečeno za peníze) domluvit kolonoskopii v celkové narkóze? Děkuji

Jana

VŠEM z Ostravy a okolí! Minulý týden jsem podstoupila kolonoskopické vyšetření. Samozřejmě jsem pátrala na internetu po informacích od těch, kteří to "přežili", abych zjistila co mně čeká. Ty informace byly velmi rozporuplné od názoru " dá se to vydržet - porod je horší - je to šílené "atd., takže jsem byla pořádně vyklepaná. A teď to podstatné : zákrok prováděl MUDr. Bužga Radim z Gastro-Med, spol. s r.o. v Ostravě, 28. října 100/ bližší informace jsou na internetu/. Velmi ochotně mě telefonicky poradil co a jak s přípravou den předtím. Dostala jsem t.zv. fosfátový roztok, což je asi 1,5 dcl. V 17 hod. jsem polovinu zředila vlažnou vodou, totéž s druhou polovinou asi ve 20 hod. V poledne jsem snědla jen čistý kuřecí vývar. A podstatné je v té odpolední a večerní době vypít hodně tekutin vody nebo čaje. Takže asi do 23 hod. jsem byla dokonale prázdná a noc byla v klidu. Dopoledne v ordinaci mě pan doktor i sestřička mile přivítali, v soukromí jsem si odložila a dostala "apartní" šortky. Poté jsem se položila na lehátko, sestřička mě píchla do žíly sedativum a dál dohromady nevím nic. Jen jsem měla pocit jakoby mě nekdo jezdil semtam po břiše prstem, absolutně bezbbolestně. A přitom hned po zákroku jsem byla normálně v pohodě - žádné omámení apod. Oblékla se, v čekárně snědla banán, vypila minerálku a šla na tramvaj. Jistě, podstatný je vždy výsledek a ten byl naštěstí negativní. Navíc celé vyšetření hradí zdravotní pojišťovna, i když za takový nadstandard a vysoce profesionální a lidský přístup by si pacient i klidně připlatil. Takže, koho takové vyšetření čeká a objedná se u výše uvedeného lékaře nemusí se vůbec ničeho bát! Zdravím všechny.

monika

AHoj Jani z OV,neznám Vás,ale moc jste mi dodala sílu samou chválou na pana MUDr.Bužgu. Tak sned budu se všim stejně spokojená jako Vy a statečná, a hlavně, ať je výsledek NEGATIVNÍ. tož pak zkušenost lidičky přidám i já.

Eva
1x

Je pravda, že doba pokročila a je o 5 let více, ale manžel byl u Bužgy v pátek, píchl mu injekci za 100 Kč a usnul a za 10 minut byl venku úplně normální, takže u něj to je paráda. Já byla dneska ve Vítkovicích a tam mi dali injekci zadarmo, ale jen mě to lehce oblblo a všechno jsem vnímala. Trochu bolest z toho vzduchu, ale jinak dobrý..ale doporučila bych teda raději doktora Bužgu.

babka Rozárka
2x

Čeká mě zřejmě stejný zákrok během příštích 14 dnů. Jen s tím rozdílem, že vy uvádíte v přípravě na zákrok požití fosfátového roztoku jaksi ve velmi malém množství. Mě sestřička napsala recept na nějaký roztok ve čtyřech pytlíčkách, který semá naředit vždy 1 pytlík do 1 litru vody nebo nějaké ovocné šťávy. A v tom je problém, jak se znám, vypít během odpoledne a večera 4 litry tekutiny (nevalné chuti) bude pro mně nadlidský problém - ale sestra trvala na svém, že to musím udělat a nic jiného prý není. Jak jste to vlastně pila vy a co to bylo konkrétně? Děkuji za odpověď.

Carla

Doktor Bužga je absolutní jednička! Byla jsem už u něho na kolonoskopii a 22.11. jdu znovu.Díky němu se ani trochu nebojím :-)

Lukáš

Za měsíc jdu na kolonoskopii. Už jsem jí absolvoval 2x. Poprvé jsem si myslel, že se tou podivnou bolestí zblázním nebo nějak pominu. Jen díky sugesci, kdy jsem si neustále říkal vydrž, vydrž,vždyť to chceš absolvovat, jsem z toho záhořova lože prostě neutekl. No mírně řečeno jsem vzdychal a byl jsem dlouho jako by mě snad znásilnili. Ale šel jsem i podruhé. A ejhle, naprosto snesitelné,sice pořád nepříjemné, ale bez potřeby jakéhokoli vzdychání nebo hekání. Klídek, tabáček ...... Tak teď do třetice. Myslím si, že jde o zkušenost při manipulaci s vháněním vzduchu do střeva. O zkušenost a citlivost. Doufám, že to vyjde, protože zase potřebuji mít jistotu, že mám střevo v pořádku.

ANONIM

prosim ja nemohu najit dotazy tak bych jsem se chtela zeptat tu když spolknu kamen ale nevim to jiste a najednou me pichne v tlustem streve co se mi muže stat pl odepiste

diana

Dobrý den, mám podstoupit kolonoskopii za 3 neděle na chomutovské poliklinice. Prosím, nemáte někdo zkušenost s Chomutovem???? Díky.

mato66

s chomutovem ne ale jezdim do litvinova je tam supr doktorka

barunka

čau hej byla sem na tom v 8.třide ,ted sem v druhaku a bojim se že pujdu zas.pro me to byl jeden z nejhorších zažitků..klistyry,malo jidla,v pohode,ale to co přišlo pak sem myslela že nedam,bylo to přišerne,ten roztok ktery sem musela vypit hruza..byla sem decko tak sem mela 2krat asi 3 deci přišerne slaneho roztoku ješte horši mnohonasobne než když si loknu mořske vody,a to sem malem nedala..a ted se bojim at to zase nepřijde...tak ted na netu zjištuju jestli fakt existuje jen ten slanej roztok

Ivča

Tak to děkujte všem svatým za takový přístup. V loňském roce jsem prodělala také toto vyšetření v Havířovské nemocnici, trápily mne příšerné křeče v podbřišku. Na doporučení jsem dodržela všechny rady, které souvisí s vyšetřením. O nějaké injekci ani nevzpoměli, ten tlak byl hrozný. Měla jsem pocit, že mi střeva potrhají. Jak jsem nehekala u dvou komplikovaných porodů tak tady jsem to dohnala. Je to hlavně nepříjemný pocit, ale dá se to vydržet. Sice jsem domů málem doletěla jak jsem byla nafouklá, ale těšilo mne jediné, že nic nenašli. Večer mi dost stoupla teplota a dva dny jsem se dávala dohromady. Kdo chce zhubnout pár kil, tato procedůra zabírá. Stačí se objednat na kolonoskopii a ten strach udělá své. Člověk by řekl, že v době kdy se létá na měsíc, vymyslí méně traumatizující vyšetření. Můj strýc, bývalý lékař se doslova vyjádřil, raději na šibenici než hadici do ...

sara
1x

Podle příspěvků výše uvedených jsem docela ráda, že jsem "kápla" na skvělý personál. Moje první kolonoskopie (je mi 20) se odehrála 29.4. tohoto roku a měla jsem to dost akutní. Prasklý polyp ve střevě, navíc po ani ne 1 dni bez jídla a navíc v neděli s narychlo přivolaným doktorem. Je pravda, že to nebylo nic příjemného, ale měla jsem oblbovačku, ležela jsem na boku a sestřička mi pomáhala zmírnit bolest. Ležela jsem tam něco málo přes hodinu a jak mi později řekl doktor, tak tam padaly docela drsný slova a nevěděli, jestli mi pomůžou. Byl to prý docela zázrak, když mi to zasvorkovali. Pak jsem si s občasnou malou bolestí břicha a totálním zákazem jídla poležela 2 dny na jipce. Sice tam byl dobrý personál, ale už radši nikdy víc. Pak ještě další 2 dny na chíře (taky bez jídla) a šla jsem na kolono znovu. Bylo to kratší a naštěstí mi endoskopicky ten polyp vyndaly (naštěstí nic nenašli).Teď sice budu až do konce života chodit na kontroly, ale zase tak strašný mi to nepřijde.Asi záleží na doktorech a nemocnici.

M24
1x

Zdravim všechny co sem píší, děkuju vám už dopředu zítra jdu k gastroenterologovi no a asi tohle taky prodělám a co se tu dočítám mě děsí, už asi týden jsem nebyl na velké jen kvůli nervům jak to bude probíhat a teď čtu a asi ještě týden moje stolice počká ve mě jak sem vystrašený. Bolest asi nevydržím a stud taky ne!

Sima

Ahoj ja jsem na kolonoskopii byla 2 krat,po prve to bylo strašne injekci mi sice dali ale doktor přišel až za pul hodiny strašně to bolelo řekla sem si že na to už vživotě nepujdu našli mi tam ale polipi ktere odstranili,před měsicem sem byla znova tentokrat to vubec nebolelo čeka mě to ještě hodně krat ale tet už se bat nebudu.

Kristýna
1x

ahoj všichni, chci trošku povzbudit lidi, kteří mají ještě před zákrokem a pročítají si toto fórum. já jsem kolo absolvovala dnes a jsem hodně ráda, že jsem na místní diskuzi předem nenarazila, protože bych asi ani nikam nešla ;) u mě to bylo v pohodě, dostala jsem injekci na zklidnění i na utišení bolesti a všechno probíhalo v pohodě, sice jsem cítila trochu tlaky, ale nic horšího než třeba zaražený prdy, přestože mám chronický zánět a několik vředů, což by teoreticky mělo bolet dost... bez problémů se podařilo vyšetřit celý střevo, brali mi i asi sedm vzorků (což nebolí vůbec, protože tam nejsou nervy), takže to celkem trvalo něco přes půl hodiny.. určitě je to strašně individuální a záleží na pracovišti, kde vám to dělají, takže bych asi poradila 1) SNAŽIT SE DOSTAT TAM, KDE VÁM DAJÍ ZKLIDŇUJÍCÍ INJEKCE a 2) HLAVNĚ KEIN STRESS! ROZHODNĚ NEMÁ CENU SE ZBYTEČNĚ NERVOVAT, PRŮBĚH VYŠETŘENÍ JE FAKT INDIVIDUÁLNÍ A VŽDYCKY JE LEPŠÍ SI ŘÍKAT, ŽE U MĚ TO BUDE V POHODĚ, NEŽ BÝT V KŘEČI, COŽ SAMOZŘEJMĚ VYŠETŘENÍ NEPOMÁHÁ.. TAKŽE SLABŠÍ NÁTURY RADŠI ANI TYHLE FÓRA NEČTĚTE :) jak říkám, u mě nebyl problém, bolest naprosto snesitelná i se zánětem, tak všem přeju hodně štěstí a taky hlavně dobrej žaludek na fortrans, to pro mě osobně byla asi nejhorší součást celýho vyšetření... takže honě štěsí a klidnou hlavu!

Jana
1x

Zdravím všechny. Ač jsem prodělala stejné vyšetření jako většina z vás, mám pocit, že jsem z jiné planety. Prodělala jsem kolonoskopii před 3 lety v Mostecké nemocnici - pod slabou narkózou. Bylo to úplně super. Dostala jsem injekci, pak jsem sdělila sestře, že se těším, až "se uvidím ze vnitř" - a pak jsem se probudila ve vedlejší místnosti s jinými podobně postiženými. Nevím, jestli je to standardní postup, ale z nás si nikdo rozhodně nestěžoval. Ani břicho mě potom nebolelo. S výsledkem to bylo horší - atypická ulcerozni kolitida... ale při správné dietě se mi podařilo snížit riziko krvácení z konečníku na minimum.

ota

Zdravím, jsem cca. 3 hodiny po zákroku, sedím doma u PC ještě příjemně otupělý a bohudík bez nálezu. Na celé procedůře je dle mého názoru nejhorší příprava (síran hořečnatý) - nelidské to pití, a dále hlad :) V nemocnici v Č. Lípě byl velice příjemný personál přes sestřičky až po pana doktora. "Oblbovačka" zabrala ihned, zákrok jsem prožíval relativně v pohodě, dokonce jsem sledoval monitor a už vím, jak vypadá moje střevo :) Po zákroku asi hodina spánku na lůžku, poté dobré zprávy, a po dlouhém půstu jedno automatové kapučíno. Stresoval jsem se zbytečně, zákrok nebyl až tak nepříjemný. Znám sice lepší věci, ale toto se dalo vydržet. Přeji všem hodně štěstí.

Johny

Ahoj jsem rad ze si to prozil bez problemu... Ale ja si pred koloskopii taky cet takovy uklidnujici zpravy a sel sem tam s tim ze to nic nebude... Omyl... Dostal jsem injekci a stejne to bolelo a to dost... Podle me je to proste individualni a doporucoval bych lidem aby sli na koloskopii pripraveni lepe nez ja, protoze to byl celkem sok.... Bud to bolet bude nebo nebude na kazdeho to pusobi jinak... Jinak to kapucino sem si dal take:)))

Anonym R
1x

Zdravim všechny čtenáře. Dnes v 10:30 jsem absolvovala svou první koloskopii. Po děsném hladu a vypití 4 litrů Fortransu za 5 hodiny (nadlidský výkon) jsem dorazila do nemocnice do Neratovic. Byla jsem vyrovnání a smířená s tím, že vše zvládnu. Vše probíhalo v pořádku až do 50 cm, kdy jsem dostala neuvěřitelnou křeč do střev, bolest nepředstavitelná, ani 2. oblbovačka nepomohla.Vyšetření nebylo dokončeno. Jsem přeobjednána na plnou anestezii. Vyšetření prozatím bez nálezu, takže věřím, že zbytek bude v pořádku. Každý z nám má jiný práh bolestivosti - já osobně vydržím poměrně dost, ale zakroucené střeva hubené ženské jsou prý oříšek. Manžel mne po vyšetření odvezl domů, stala jsem 3 hodiny a jsem fit, žádné bolesti, žádná teplota. Personál, seznámení s výkonem, informace o přípravě - perfektní. Už se těším, až to budu mít za 14 za sebou. Všem ostatním přeji hodně štěští a jen ty nejlepší výsledky.

dorda
1x

....v rámci studie jsem kolonoskopii prodělal asi 5x vždy bez problemu před vyšetřením jsem vypil pouze 2dcl.fosfátového roztoku a pak se celé odpoledne čistil. Vyšetření jsem prodělal s injekcí celkem v pohodě.Tak jem to prezentoval i své přítelkyni,ale jaké rozčarování jsem zažil,když se doslova vypotácela z vyšetřovny.Byla vyšetřena v Prostějovské nemocnici bez injekce.Mám podezření,že někteří lékaři šetří injekce buď v rámci úspor ,nebo pro své známé při jiné příležitosti.

dorda
1x

ještě k příspěvku "jedině s injekcí" 5X jsem byl vyšetřován u MUDr Pokorného Iva v Přerově-kdo máte možnost doporučuji.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce