Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Zánět slepého střeva

Někteří pacienti o něm mluví jako o časované bombě, která je překvapila za plného zdraví. U jiných byl příčinou spíše dlouhodobých proměnlivých bolestí tedy spíše doutnání než náhlé exploze. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
FAJD
9x

Velice Vám děkuji za popis akutního onemocnění "apendix". V některém případě je nutná okamžitá lékařské péče - operace. I po 3 hodinách velké bolesti břicha a zvracení dochází k projevu akutního zánětu "apendix" před proděravěním. Díky odbornému zásahu (operaci) a následné péči byl zachráněn mladý život mého syna. Velice děkujeme pracovníkům CH 2-M.N. v Ústí nad labem za záchranu života našeho syna.

rarisa.67
4x

Prosím o zaslání vašeho popisu "apendicitis" na chirurgii prostějovské nemocnice, kde po dvojí hospitalizaci mojí matky( 67 let) nerozpoznali akutní zánět slepého střeva. K operaci přistoupili až po perforaci přívěsku a následnému těžkému zánětu pobřišnice.Ležela v bolestech " 4 " dny než se lékaři rozhoupali. A bylo pozdě. Váš popis snad uchrání další pacienty od podobných zlých situací! Děkuji ! rarisa

nika
4x

moc vám děkuji po předčení tohoto článku jsem navšívila lékařé a ten mi zistil apendix to co semnou dělali j epřesně popsáno v článku ještě jednou děkuji vaše nika

Ludvík Trnka
1x

Bohužel čtu tento článek pozdě, po operaci. Ačkoli bolesti, které způsobil můj zánět apendixu, evidentně ustupovali, byl jsem operován velice rychle po přijetí - ještě v noci. Před operací jsem již necítil prakticky žádnou bolest (kromě případu kdy doktor silně stisknul podbřišnici). Slepák byl skutečně zanícen, ale domnívám se, že se v tomto případě mohlo chvilku počkat a operaci provést laparoskopicky druhý den. Rozhodně bych teď neměl v břiše osmicentimetrovou díru a možná bych ani neměl takové bolesti jako teď (pět dní po operaci). Takže rychlost ano ale né uspěchanost.

P3K
4x

Dobrý den, podle toho co jsem se zde dočetl mám příznaky slepého střeva. Můj problém ale je, že se u mě bolest čas od času objeví(nesnesitelná bolest), ale pak zase ustoupí a já můžu další den normálně "fungovat". Névím tedy jde-li o slepé střevo či nikoliv, když bolesti časem ustupují a nic se mi zatím nestalo, tyto problémy mám asi půl roku. Prosím poraďte.

wiky
3x

Jak tu popisujete svoje příznaky,Tak já osobně jsem se z bolestmi slepého střeva potýkala asi 2 roky.Byla to bolest dosti veliká, třeba 2x do měsíce několik dní.Když jsem poté šla k lékaři,tak jsem byla hned operovaná. Taď má půl roku po operaci a jen někdy cítím bolest,jak se rána ještě hojí.

michal

Ja mam po slepaku asi rok a jako porad me poboliva asi 5 cm od jizvy smerem k penisu. Nekdy min jindy vic. Problem je, ze ale od ty doby beham castejc na zachod na malou. Byl sem s tim u obvodni lekarky a ta mi dala girablock na zanety, ale to muj stav nejak virazne nezlepsilo. Mozna bych mel navstivit urologa a vyprdnout se na obvodni, ktera si mysli ze sem hypochondr.

Josef Svoboda alias Doktor

Dobrý den pane Michale tak jak popisujete přiznaky tak si myslím že se jedná o adheze( srůsty) nebo počinající hernii ( kýla) ale spíše navštivte chirurgickou ambulanci a tam určitě vás pošlou na UZ celeho břicha a tam vás kompletně klinicky vyšetří a zváží co dál. Hodně štěstí přeje Josef.

Teď mě už 3. den bolí břícho kousek pod pupíkem na pravé straně. Večer mě bolesti budí ze spaní. Kolikrát je mi na zvracení, ale zátím sem nezvracela. Když sem byla na Chirurgii v Šumperku, a po vyšetření a ultravzuku mi řekli, že jsem naprosto zdravá a nic mi není. Hypochondr sem snad nikdy nebyla. Poraďte mi, mám se obrátit na chirurgii v Olomouci, nebo mi opravdu nic není?

Evánek
3x

Čauky všichni, asi tak před dvěma hodinama jsem přijela z nemocnice. Odstranili mi slepé střevo. A moje příznaky? Asi dva týdny mě bolelo v podbřišku (ne jen vpravo, ale všude), jednou mě píchlo tam, podruhé tam. Měla jsem celkem zácpu, stále zvýšená teplota 37,1 - 37,4 a celkem i nechutenství a taky občas bolest hlavy. Chodila jsem po doktorech (jednou jsem podle nich byla těhotná, pak jestli nemám zaražený větry, pak jestli nejsem alergická na antikoncepci. Takže jsem ve špitálu a u doktora byla jako doma. Upřímně, už jsem z toho byla zoufalá a bezmocná, že nikdo neví co mi teda je. Až jeden večer, začlo mě píchat víc vpravo, teplota a usnout nešlo, asi jen na hodinu. Takže jsem sbírala všechnu odvahu si zavolat na 155 (bohužel nikdo mě nemohl odvézt) a řeknu vám až budu potřebovat příště rychlou, možná se seberu a pojedu městskou hromadnou dopravou nebo taxíkem. Přehazovali se mě totiž jak horkej brambor, čtyřikrát čtyřem různým lidem jsem musela říct co mi je a sanitku jsem si teda z dovolením musela objednat a ta dojela skoro za dvě hodiny. V nemocnici znova celé vyšetření - krev, moč, ultrazvuk, gynda atd. Podotýkám, že jsem za těch 14 měla zvýšené leukocyty a CRP (takže zanět tam někde byl). Vyšetřili mě a diagnoza - buď slepák a nebo možná kýla. Nakonec slepák.Prý jsem ho měla hodně netypicky položen a už jsem několiktrá slyšela o tom, že určit diagnozu appendixu je celkem umění. Takže jsem za pár hodin už jela na sál (podotýkám, že poprvé v životě, takže jsem byla celkem nervozní). Po pár hodinách jsem se probrala na pokoji se zavedeným drénem (taková ta hadička kam odtéká odpad) - začla jsem tomu říkat "lucernička":-D (když jdete na záchod , tak jakoby jste si svítili:-D Musíte to brát s humorem no...co už..Možná jak koho, ale dva dny teda nic moc, máte v sobě drén, který dráždí a s tím se moc fungovat nedá, chození taky nic moc, krom toho jsem nemohla jíst,až druhý den večer mi dali polívku. Do "lucerničky přítíkalo stále míň a míň všech odpadků z těla a já to hlídala jak mohla,aby už nepřitíkalo a aby mi to už vytáhli. No jeden den odpoledne na to došlo...ještě se ptám sestry, jak je to dlouhý - ukázala takových 6 cm. Prdlajs..musela jsem se nadechnout a táhla to ze mě a znova nadechnout a už to je (v podstatě to zabere pět vteřin, ale ten tlak je hustej) a víte kolik ve mě bylo? Dvacet cenťáků! Sestra mě chtěla asi jen uklidnit no. Ale řeknu vám, uleví se vám hned a dokonce jsem si musela zvykat, že lucerničku už nemám. Večer vizita na které mi nic moc teda neřekli a druhý den ráno -můžete domů- jéje, jak jsem byla ráda. Podotýkám, že jsem se v tom špitále nemyla, což bylo od středy do neděle. Po příjezdu dom jsem strávila ve sprše dost času abych se vydrhla, uvažovala jsem i o kyselnině:D. Mám šetřící dietu a hlavně být v klidu. Snad jsem Vám poskytla aspoň informace, jak to probíhá (viz. příznaky) a doufám, že jsem nikoho nevystrašila. Ono to zase není tak strašný, jak se na první pohled zdá. To víte, byla jsem ve špitálu naposledy v 6 letech se spálou a teď až ve 24 se slepákem, tak trochu nezvyk no. Ale musím teda říct, že personál, na operačním i holky na pokoji, byli všichni strašně fajn a dokonce i jídlo (po čtyřech dnech jsem dostala oběd) bylo výborné. A ještě jedna info, neoddalujte to, nemá to smysl, stejně se tomu nevyhnete. Přeji hodně štěstí a rychlé uzdravení. papa

pinci
1x

Bolest břicha určitě nepodceňujte! 10.9.2007 jsem absolvovala operaci slepého střeva, taktéž za 5 min 12.Začalo to prvně již v dubnu. Šílená bolest celého břicha, přesvědčena že je to slepé střevo. V nemocnici na chirurgii mě to rozháněli ledem, druhý den veškerá vyšetření (RTG plic, sono, EKG, gynekologie). Na sono zjistili 2 žlučníkové kameny, takže né slepák a po 3 dnech mě pustili domů. Objednali mě na květen na operaci žlučníku, tu jsem absolvovala.Po dietách konečně přes léto něco přibrala a v neděli 9.9.2007 ráno z ničeho nic bolest břicha. Né dole vpravo jak to bývá zvykem, ale vpravo od pupíku a dole kolem pupíku,jako když vás někdo nafoukne a vy cítíte že každou chvíli musíte prasknout. Bolest se stupňovala ale né moc. Manžel se mnou večer chtěl jet do nemocnice, ale já si říkala že mám jen zaražené větry, to bude dobrý. V pondělí jsem na poliklinice celé dopoledne běhala od vyšetření k vyšetření a nakonec byla poslána do nemocnice na chirurgii. V 15.hodin jsem se dostala konečně na pokoj a v 16. hodin už jsem ležela na operačním sále - slepé střevo. No a po operaci mi pan doktor řekl,že to bylo za 5 min. 12 a už hrozilo prasknutí. V tu chvíli jsem si uvědomila, že jsem opravdu měla jet už v neděli večer, i když nejsem ten typ,že mě něco bolí a hned letím k doktorovi. Takže bolest břicha opravdu nepodceňovat.P.S. Jako malá holka jsem slepé střevo měla dvakrát podrážděné a jen mi na to vždy dávali led. Do třetice šel konečně ven :-)

Eva
2x

Dobrý den.potřebovala bych radu od profesionála nebo od někoho,kdo už slepé střevo měl...už asi přes měsíc dělám v jedné restauraci a sním jen jedno jídlo za den,protože na víc jídla nemám bohužel čas a asi proto se u mě objevily bolesti a křeče v žaludku.Teď se křeče o něco zlepšily ale dnes mi začalo pobolívat na pravé straně podbříška.Průjem nemám ani nezvracím,jen mi to pobolívá...Prosím mohl byste mi někdo odpovědět na [email protected] budu vám moc vděčná!!!

Kevinkost
1x

Přeji dobrý den, jsem již po operaci "slepáku", kterou jsem měl v mládí a myslím, že příčinou u mě byla častá konzumace velkého množství zvýkaček a pecek z ovoce.

karin

Od soboty, mám silné bolesti v na levé straně podbřišku.V pondělí na ultrazvuku zjistily kamínky ve žlučníku.Ale stále mám bolesti na levé straně podbřižku a le teplotu ani průjem nemám.Vyšetřoval mně chiruurg, ale kompletní sono celého břicha udělají za 14 dnů.Mohl by mi někdo poradit.

Evánek

Ahoj, jestli máš kamínky ve žlučníku, tak to nebude hned, kdy ti bude líp. Mě našli nedávno kamínky a písek v ledvinách a je to prevít. Brala jsem antibiotika a víc jak 14 dní cítíla záda. Teď už je to lepší. Je divné, že jdeš na sono až za 14 dnů, celkem pozdě. Asi bych reagovala a snažila se zeptat jestli by to nešlo dřív. Za 14 dní se totiž může stát cokoliv. Hodně štěstí a hlavně zdraví

Weriss

Dobrý den chtela sem se poptat ohledne slepáku.Už asi 3 bo 4 dny me boli ne přímo jak maji vsichni jizvu ale kapku ve stredu a hodne nizko tak si nejsen jistá jestli je to slepé strevo nebo treba kíla.Vcera me bolela hlava a teplotu zas tak vyskokou nemám jenom 36/9 a zvracet se mi taky nechce a prujem mám už asi 2 den. muze te mi prosim vas poradit co se o semnou dejde???prosim co nejrichlejsi odpovet mockrát děkuji

Evánek
1x

Ahoj, jestli máš průjem, tak si nejsem jistá, jestli je to slepák. U slepáku je to spíš zácpa. A teplota 36,9 není. Třeba jsi jen něco špatného snědla. Záleží jaká ta bolest je. Ale dobré je navštívit doktora, i když poznat slepák je celkem umění...

Kat

Dobrý den. Bydlím na Ústecku. Mám chronický zánět slepého střeva. Chci odstranit slepé střevo preventivně a laparoskopické. Kdo ví, kde lze provést takou operaci kvalitně a kolik to bude stát? Předem mockrát děkuji.

Evánek

Zdravím Vás, jestli máte chronický zánět slepého střeva, tak by Vám ho měli odstranit v ústecké nemocnici na chirurgii a to zdarma. Pokud Vás to bolí, tak máte přeci nárok na odstranění. Tyto věci hradí zdravotní pojišťovna.

Lucka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak se pozná chronický zánět slepého střeva. Mám už minimálně rok bolesti v podbřišku. Chvíli to bolí třeba tři měsíce potom mám zase dva měsíce pokoj. Gynekolog stále říkal že to je zánět dělohy, vaječníků a cpal do mě antibiotika, která nepomáhala. Krev mám v pořádku, žádný zánět.Teď v lednu mi slíbíl, že mě pošle na laparoskopi. Mohl by to být ten slepák?

Karel

Díky moc. Přečetl jsem si to a šel jsem okamžitě k lékaři a měl jsem opravdu zánět slepého střeva. Bylo to odstraněno ještě ten den, kdy jsem si četl tento článek (laparoskopicky). Díky za informace

Nemáš zač

Jistota je, že už zánět slepáku mít nikdy nebudeš!! :-)

Dan

asi 4 dny mě bolí břicho na tom samim místě jak máte tady na obrázku...někdy mám i průjem....může to být slepák?

Evánek

Průjem u slepáku není, u slepáku je zácpa. Máš teploty?

diesel3

Asi 2dni mě bolí brich občas na prave strane kde je slepák nekdi mám i prujem mohl byste mi někdo prosím poradit jestli to mužé být slepák E-mail:[email protected]

Tomáš

už 2 dny mě furt bolí břicho mám zácpu a občas mě bolí i na pravé straně může to být slepák prosím odpovězte mi rychle.

Lenus

dory den dneska me zacalo pobolivat na prave strane podbrisku a asi pred 3 dny sem mela zvisenou teplotu 37.2 mohl by me prosim nekdo poradit jestli mam jit k lekari nebo ne??

Kacka

Neustale me boli bricho mam i prujem poradimi nekdo prosim na e-mail [email protected] ted me to bricho boli zas ja to nevydrzim

lada

Dobry den, muzete mi prosim rict,jaka antibiotika jsou na chronicky zanet slepeho streva a [email protected] z

martinotava
1x

chtel bych se zeptat, je mozne ze by me slepe strevo bolelo na prave strane?

vendy
2x

Dobrý večer chtěla bych se zeptat. Už podruhé mě během půl roku bolí na pravé straně břicho. Poprvé mě vyšetřovala pouze moje praktická lékařka a ta měla podezření na akutní zánět slepého střeva.Nařídila mi dietu a klidový režim, což jsem dodržela.Po dvou dnech se ale ukázalo že se zřejmě nejedná o slepé střevo, nýbrž o zduření uzliny, protože jsem v tom klidovém režimu dostala hnisavou angínu. Nasadila mi antibiotika a břicho se ulkidnilo. (To bylo někdy koncem ledna začátkem ůnora). Jenže teď se mi ta samá bolest vrátila...Začalo to v sobotu 29.3.08 to mě břicho v noci začalo bolet, bylo mi i chvilkama na zvracení nicméně jsem noc přečkala a v klidu jsem spala.Druhý den tj. v neděli 30.3.08 mě bylo celý den dobře ale večer se ta bolest vrátila, že jsem se sotva hnula.V pondělí jsem pro jistotu zašla ke své gynekoložce, která mě vyšetřila ultrazvukem a shledala, že jsem po gynekologické stránce zcela v pořádku ale poslala mě na chirurgii, aby se vyloučil akutní apendix. Na chirurgii mě pan doktor vyšetřil, poslal mě na krev a řekl mi že se nejspíš nejedná o akutní zánět slepého střeva , nýbrž o chronický.Taktéž mi doporučil dietu a klidový režim....Včera jsem byla na kontrole a pan doktor mi řekl totéž, ale objednal mě na 14.4.08 na rentgen slepého střeva a dal mi kontrastní látku, kterou budu muset den před tímto vyšetřením požít.................... Myslíte si, že se tedy skutečně jedná o akutní zánět nebo chronický a co mám dělat dál, když mě to břicho pobolívá stále...Děkuji za odpověď

pino
1x

Kdybych měl nějaké příznaky a nebyl si jistý, nepsal bych příspěvek sem do diskuze, ale raději zavolal lékaři nebo alespon do lékarny, tam poradí rychleji a lépe.

Ondra

Měl jsem asi 2 dny přůjem a teď mám asi další 2 dny docela zácpu, 1. den co jsem ji měl tak jsem nemohl usnout, občas mě pobolívá v oblasti slepého střeva ale bývá to spíše dost nevýraznaá a otravná bolest, jinak mi bylo nevolno a trochu se mi motala hlava a cítil jsem se hodně zesláblý, chtěl bych vědět jestli to může být zánět slepého střeva nebo to vapadá spíše na něco jiného

Tomáš
2x

Slepák je na prd, ale mužu vám doporučit si ho nechat odoperovat. Tak jako já a ted už mám konečně klid. Je to jen tak na 3 nebo 4 dny ležení v nemocnici, pokud nebudete mít žádné komplikace. Držím všem palce a přeju at už to máte zasebou tak jako já.

Kami
1x

Z mýho pohledu mě na levý straně bolí břicho. Nutkání zvracet, točení hlavy.. může to bejt slepák??

Niki

ahoj,uz paty den me boli vpravem podbrisku obcas me to i pichne vb oblasti pupku,myslite ze by to mohl byt slepak?Nejdriv bylo podezreni na zanet mocaku ale ten je vyloucen...

Petr
4x

Zdravíčko..jsem 3 dny po operaci slepáku a pořád mám teploty,takže mě nechtěji pustit z nemocnice domů..Jsou ty teploty 3-4 den normální? Je to kolem 37,8..Díky Piště co nejdřív to půjde prosím..

Kateřina O.
1x

Děkuji výborným lékařům z Vinohradské nemocnice v Praze za úspěšné odoperování mého "slepáku" a za výbornou péči, kterou mi poté poskytli. Jste-li z Prahy a budete potřebovat rychlý chirurgický zákrok, tak jedině tam. Dělali mi to laparoskopicky, jizvičky mám minimální, je to 14 dní zpátky a už je mi o dost líp.

renata
1x

ahoj, mám dotaz. Včera večer mě nějak divně píchalo v pravém podbřišku. Nebylo to hodně, bylo to straašně málo, skoro vůbec. Dneska mě tam nepíchá, jen mám takovej ten divnej pocit. Že prostě při určitých pohybech jakoby se projeví(ne bolestí) takovým pocitem, že tam prostě je. nevím jak to říct. Nikdy předtím sem nic neměla až včera večer.....jinak před 3 dnima jsem dostala strašné křeče do bříša a trvaly 12 hodin(od 6 večer do rána) vkuse a v noci jsem zvracela a ráno když jsem šla k lékaři, tak mi dal nějakou injekci a kapky. Poradíte? díky za odpověď

Minerva
1x

Tak laparoskopickou operaci apendixu mám asi 14 dní za sebou. Několik měsíců mě tak pobolívalo dole vpravo, ale nic hroznýho, ani mě nenapadlo, že by to mohlo něco být. Před těma 14-ti dněma mě začalo bolet břicho a ta bolest se furt stupňovala a to dost rychle, že ta bolest už se nedala vydržet, bylo mi hrozně špatně a zvracela jsem-takže myslim, že tyhle příznaky člověk snad nemůže podcenit, takhle blbě mi v životě nebylo. Byla jsem sama doma, tak jsem si zavolala sanitku a ta mě odvezla na chirurgii. Vzali mi krev, i na gynekologii mě poslali. Nejdřív s diagnózou váhali, ale tak po necelé hodině měli jasno. Dostala jsem nějakou injekci, která způsobila, že už mě to pak skoro nebolelo, mi přišlo, že už je to v pohodě a že jsem tam zbytečně. Dali mě na pokoj a za 2 hodiny operace. Prej to bylo na poslední chvíli-takže zas tak zbytečný to asi nebylo. Akorát teď mě pořád tak zvláštně bolí napravo od té prostřední jizvy, jako by mě někdo zevnitř říznul nebo tak a občas se mi motá hlava. Snad to bude oukej.. Máte to taky někdo taj? Každopádně se nebojte, že byste ty akutní příznaky nepoznali, mně bylo fakt strašně blbě..

kristýna
1x

dobry vecer...asi pred 3,4 dny me krátce pobolívalo v pravem podbrisku,spíš takove pichnutí...pak to odeznelo a trochu bolelo jen kdyz si treba pritahla pri sezeni kolena k brade...a ode dneska me to boli vic,ale neni to krutá bolest jako pri akutnim zanetu ,boli me to spis jen pri chuzi nebo pohybu a citim uvnitr takovy podivny tlak jako kdyz se přejíte...Teplotu nemam,nezvracela jsem...ale mam castejsi vetry a kdyz jdu na stolici tak to dost boli v tom pravem podbrisku...myslite si,ze by se mohlo jednat o zanet slepeho streva?prosim o brzkou odpoved,treba na muj email [email protected] ,děkuji

Simonkaaa
1x

Dobrý večer.......včera mě kolem šesté hodiny chytla bolest v pravém podbřišku. Ležela jsem a pak jsem se šla koupat s trochou problémů s chozením jsem tam došla pustila na to vležnou vodu. Bolest asi po hodině přešla. Od té doby nic vše je OK. Mohl to být slepák???? Děkuji za odpověď

Jančí
4x

Zdravím minulé či budoucí slepaře. Chtěla bych pro všechny, co hledají jakékoliv informace popsat ten můj zlobící slepák:o). Začátkem ledna 09 mě začalo bolet v pravém podbřišku, ta bolest byla stálá (nepulzovala), byla pořád v jednom místě, bolest se objevila a zmizela. Ta bolest nebyla nikterak bolestivá, ze začátku to člověk nevnímal, ale když to ani po týdnu neustoupilo, navštivila jsem G. s podezřením na zánět. Moje pí. G. řekla, že to může být zánět, předepsala čípky a ať přijdu na kontrolu za 4 dny. S tím, že kdyby se bolest zvýšila, neváhám a jedu do motola. Po 5 dnech jsem ji navštívila a bolest neustoupila, nasadla tudíž silná antibiotika a kotrola za 10 dní, opět s upozorněním na motol. V těch 10 dnech bolest ustoupila, já se zaradovala, že bude klid, avšak mýlka po 10 dnech bolest začala a ještě více (ale nebyla nesnesitelná, ani nějak víc omezující), paní doktorkou byla až 13 den, nečekala a poslala mě rovnou na chirurgii na ambulanci. Tam se udělalo sono, které bylo ok, s tím že není vidět poslední kousek slepého střeva. Maldý doktor říkal starýmu, že to asi slepák není, že je to jen gynekologického původu (tp jsem slyšela z čekárny), pak si mě prohlédl starý doktor, bylo vidět, že mu to v hlavě šrotuje a říká, že si mě tam nechají, že se mu to nelíbí...za pár hodin si mě pozval na sál. Věděl dobře že se mu to nemá líbit, byl tam :o). Operoval mě klasicky, jsem už 6 dní (4 dny v N. a 2 dny dom) od operace, teploty nemám, chutná mi až moc, rána je pěkná. Dren jsem neměla. Chtěla bych se optat diskutujících, jaký je rozdíl a výhody či nevýhody metody klasické a laparoskopické (nemyslím tím to, jak se provádějí, to je jasné a taky velikost jizvy, myslím něco opravdu věcného), proč někdo volí tu metodu a jiný jinou. Pak jak jste to měli s dietou, nyní jím polévky těstoviny, libové maso, kaši, vyhýbám se kořeněným, nadýmavým. Ale na jak dlouho, jak dlouho se bude muset člověk takhle "omezovat". Jak je to s lázněmi, je mi 22. Tak jak to vidí jiné dámy, jestli byly nebyly, doporučují nedoporučují..:o) A poslední dotaz jak to bude s pohybem. 6 den od operace jsem chodila v kuse (přiměřenou rychlostí a pajdavostí svému stavu) po škole cca 30 minut, jestli moc neohrožuji případné hojení. A právě v těchto dnech bych ráda pomalu do školy začala chodit, nerada bych zameškala, ale zas to nechci uspěchat. Tak jak by to mělo být s tím pohybem? Za 3 dny se zeptám na vynadvání stehů, tak sem možná názor doktora napíšu, ale ráda bych znala vícero názorů :o) Děkuji všem za odpovědi. Rychlé zotavení všem po operaci. PS: díky své pí.G a dobrému staršímu doktorovi to bylo rychlé a nikdo mě nikde nepřehazoval jak horkej brambor, proto bych všechny, kteřím se jejich bolest nelíbí a znepokojuje se nenechali odbýt, případně navštívili jiná pracoviště.

Eva

Jako bych to psala já. Jsem 3. den po operaci :-))

Monikkaaaaaa

Dobry den,jsem 7 dni po operaci slepeho streva a jeste jsem mela na vajecnikach malou cistu,chtela bych se zeptat zda o vikendu si muzu dat nejakou tu sklenku vina?dekuji za odpoved.

Katka

když máte zánět spelého střeva tak máte:Hohečky(né žádné 37°)stálé bolesti,zácpa.....pokud bolest přetrvává dojděte si za lékařem,mohlo by dojít k prasknutí.hodně stěstí

zzanzi
1x

dobry den,chtěla jsem se zeptat za jak dlouho po operaci slepaku laparoskopicky-mužu otěhotnět???Jsem po operaci uz 14dnu a bez problemu.

Severová
1x

za jak dlouho po operaci zánětu slepého střeva, které proběhla bez komplikací, mohu chodit do školy? Nejedná se o nic náročného, jen bych chtěla vědět zda je nutností po operaci jen ležet nebo mohu normálně chodit do školy když nebudu nic těžkého zvedat.

Severová
1x

Jsem po operaci slepého střeva. Operovali mě před 10dny, můžu chodit do školy když to neni nic namahavého? nebo musím ležet celých 6 týdnů doma? Operace probíhala bez komplikací klasickou formou. Děkuji za odpověď

rur
6x

chci se zeptat nemam skoro ani jeden s tech priznaku i do bricha si muzu pichat prasty a nic se nedeje ale boli trochu obcas tam kde je slepe strevo poradtemi prosim

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce