Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Infekce močových cest

„Infekce močových cest může probíhat od banálního, nenápadného zánětu, kterého si v podstatě ani nevšimnete, až po nebezpečné hnisání ohrožující Vaše ledviny. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Veronika Nechvílová
12x

opravdu vyborny clanek, ted uz mam ve vsem jasno...trpim uz mesic a shledala jsem, ze mi lekarka nezajistila ani poradne vysetreni!! jen mam trochu strach, aby se to nezhorsilo.

Klára
1x

Vidím, že už je to nějaká doba, co se tu diskutovalo.Presto to zkusím.Ke konci listopadu jsem si z lázní přivezla zánět moč.mechyre. Tam mi byla nasazena Antibiotika nejspíš už nevím jaká zprávu má moje obvodní.Potize téměř zmizely, ale ne úplně.Po dobrání jsem měla pocit jakoby to začalo nanovo obvodní mi napsala tedy další jiné na doléčení.Ovsem ani to nepomohlo a tak jsem vyzkoušela samoléčbu D manozu .Canepron pila urologické čaje , efekt žádný. Na urologii mi zjistili E Colla bakterií, ale moc jsem jim nesla ještě před užíváním antibiotik dalších, které mi napsala příbuzná, jelikož jsem to už nemohla vydržet a na urologii se hned nedostanete.Urolog mi teda již žádné další léky nechtěl předepsat a tvrdil, že po užívání antibiotik musím být dobrá a poslal mě na gyndu, že půjde asi o zánět.Ja ale nemám ani výtok často močím bolestivé pálení řezání a chodí. Někdy co 5 minut jen po troskách,v noci se kvůli tomu nevyspim.To je známka, že to není vyléčené.Co mám dělat?Jít k jinému urologii?Nebo mi snad na gynde budou léčit zánět močáku? Dneska ti doktoři na všechno kašlou jsem znechucená a hlavně trpím mám zimnici vyrazil se mi opět opar.

Irena
3x

Trpím už roky na záněty,a furt dokola Biseptol,Furolin,Cotrimoxazol a naprosto s vama souhlasím,že doktoři na všechno kašlou. Našla jsem super kliniku v Praze,kde mi zjistili co mi opravdu je,super paní doktorka i sestřička,doporucuju! I když to mám 100 km,tak ale vím že se to vyplatí,než do sebe cpat celej život nesmyslný antibiotika. Je to DK urologie Praha Žižkov

Milan Golik

Pro paní Irenu. Prosím kde Vám přesně zjistili jak to vyléčit. Rád bych tam zajel, tady v Ostravě lékaři to neumí. Mám zánět moč. cest a ledvin od června 2023 a nikdo mi není schopen pomoci i když jsem bral 3 x různé antibiotika. Email golik@ seznam.cz

sadei
6x

nikdy jsem větší bolest nepoznala,už marodím měsíc,když se zdálo,že už jsem v pořádku a můžu konečně do práce,probudila jsem se a je to tu nanovo!!!!

Dana
13x

www.lingon.cz ..... velkou lžíci 2x denně ... dceřiny problémy zmizely

jula
1x

S opakovaným zánětem močového měchýře mi pomohl přípravek D - Manosa s propolisem ( www.celostnimedicina.cz/d-manosa.htm). Na rozdíl od antibiotik je šetrný a překvapivě účinný. Pevné zdraví!

Helena
2x

Zdravím!Bohužel netrpím jen měsíc, jako Veronika, ale 3,5 roku! Uhnízdila se mi v moč. trubici E.Coli a moc se jí tam líbí. Měla jsem i chlamidie,ale těch už jsem se dokázala zbavit. E.Coli však né a né mě opustit. 3,5roku beru NONSTOP antibiotika (různá).Užívám vitamíny, bylinky na moč.cesty, piju 3-5 litrů tekutiny za den, teple se oblékám. Nosím punčocháče, košilky... Je mi 26 let, děti nemám a stále se té potvory nemohu zbavit. Také mám za sebou operaci (rozšíření uretry). Ani to nepomohlo. Jsem bezradná. Trpím bolestma. Ledviny mám zdravé, prošla jsem několik vyšetření. Z gyn. hlediska jsem také zdravá. Jsem už opravdu zoufalá... Nevím 3,5 roku, co to je se normálně vyčůrat... :-( . Můžete mi někdo prosím něco poradit? Mimo jiné beru také autovakcínu už druhým rokem z imunologie a z těch antibiotik mám už poškozené játra. Gynekolog mi proto chce sebrat antikoncepci...Můj urolog už si neví rady. Má někdo podobné zkušenosti? Můžete mi prosím poradit? Prosím o radu na [email protected]. Děkuji.

raevan
2x

Taky uz na to trpim dost dlouho, ale u doktora jsem s tim byla dvakrat, dali mi treba na par tydnu antibiotika a pak to stejne zacalo nanovo, tak diky za tenhle prispevek, vim aspon, ze to nema cenu, akorat se tahat po doktorech / nemocnicich, mit problemy v praci a kdo vi co, kdyz to ani nepomuze.

Maggit
3x

Já už to mám asi rok... nejdřív mě doktorka léčila Biseptolem asi třikrát zasebou, nechápu jak sem mohla být tak blbá a ješět to brát!! Nepomohlo to a díky biseptolu mám teď v močáku 4 bakterie, bolesti při močení a šílenou bolest v podbřišku... jsem zoufalá, nic mi nepomáhá a chce se mi brečet ... :-( blbej močák...

Marie
2x

Taky mě to zlobí již více ne to než rok. Milá paní doktorka mi to nedoléčila a pak mi ještě řekla, že se mi to prostě vrací, protože to není doléčené a řekla to stylem, jako bych za to mohla já. Člověk se svěří do péče lékařů, pije spousty čajů, baští brusinky, dělá si koupele, je zahrabaný v peřinách až pod nos a paní doktorka pak řekne, že to jaksi asi nebylo doléčené ... :o( A nejlepší na tom je, že po cca 5. zánětu mi bylo řečeno, že to mám od svého partnera. Dva měsíce jsme sexuálně naprosto abstinovali -> efekt nulový, problémy stejné a stále se opakující a paní doktorka? "Říkala jsem, že to máte od svého sexuálního partnera."

Majkule
1x

může se prosím vás při braní biseptolu kouřit? a kdy je to nejlepší? těsně před tím než se vezme prášek nebo těsně po tom? nebo je to jedno, nebo mezi tím? díky

ja
1x

Dobry den, zkousela jste Urovaxom? Na e.coli je nejlepsi. Vyzkouseno. Jde o bakterialni lyzat, ktery stimuluje imunitu.

jana
2x

mam take tu priseru koli jiz mesic ale pomaha me a velice uspesne ATIBIOTIKA S OBSAHEM NITROFURANTOIN 100jmenuji se MACRODANTIN to co jsem zazila nechci ani poisovat nikdo by tomu neveril malem me odrovnala byla jsem v nemocnici na kapackach 10dni strasne bolesti pocelem tele horeky pres 40 zimnice vysoky tep 158 hruza a des ta koli nocni mura musi se hned zlikvidovat jinak znici na co prijde ted me cekaji veskera vysetreni jestli me neco poskodila jiz mesic beru ant,a citim se celkem dobrevjen me poboliva v zadech mam take ty brusinky v tabletach i stavy ale nevim jestli to pomaha nejhorsi lek je biseptol to vubec nebrat a nema zadne ucunky je to svinstvo preji brzke uzdraveni nevim jak se budu sama jeste lecit nic jineho me nezbyva nez cekat az ta prisera zdechne mejte se hezky jitka

JArush
2x

Docela nepříjemná zkušenost, od soboty jsem ležela ve 40°C bylo mi hrozne , zvracela jsem. Jinak me bolely týden před tím docela hodne ledviny, ale až na podnět vysoké teploty mě přítel zavezl na pohotovost, kde mi dali ATB, které užívám již 5 dní a je to lepří sice močení pořád mírně pálí na konci, ale věřím že to bude dobré.

tom
3x

Taky sem to chytl moceni se stalo peklem a to doslova mocil jsem krev hned druhy den jsem zasel k doktorovi a rikam .. asi mam neco s ledvinama arogantne se me zeptal jako jak sem to zjistil rikam mocim krev boli me vpravo na zadech nad pasem jak je ledvina hned odsekl ze je to zanet moc. mechyre promackal mi bricho nic me nebolelo tak me dal dve rany do kazde ledviny a kdyz sem rekl ze tohle bolelo jako cert ani neceknul napsal mi ant (ZANOCIN) na 5 dni uz to beru 4ty den a spise se to zhorsuje uz me boli obe ledviny pri sebemensim pohybu ale aspon uz nemocim tu podelanou krev (v tom mi pravdepodobne pomohl URL caj ten jedine doporucuji)

Marie
3x

Tome, příliš urologického čaje není dobré. Pomáhá celkově pít nekyselé čaje, nicméně čaj urologický se nikdy nemá mít ve větším množství než 3 šálky denně a nesmí se jím léčit v určitých časových intervalech. Tento čaj hodně dráždí, takže 3x denně urolo a jinak pít třeba heřmánkový. Jo a když mívám silné záněty tak piju čaj z kořene petržele. Chutná to jako neslaná polévka, ale jinak se to dá :o)

Kadlička
1x

Ahoj holky, mám problémy s močákem, zkoušela jsem různé čaje, u doktora jsem samozřejmě byla… Nicméně ten mě honí furt na kontrolu, takže mě to stojí i Julínkovný… Poradíte, co pomáhá vám?

Dana
1x

www.lingon.cz ..... velkou lžíci 2x denně ... dceřiny problémy zmizely

Kateřinka
1x

Já jako prvenci na močové cesty beru Urinal, jím ho pravidelně a mám to o 100% lepší!! :)

Hanička

Ahoj Kadličko, mě osobně pomáhá Urinal, jako prevenci ho beru každý den, obsahuje brusinky. Zkoušela jsem před tím všelijaké čaje, ale musím říct, že po tomhle vidím výsledky a nemusím už trávit tolik času po doktorech :)

Eva
1x

Okopírovala jsem příspěvek jako inspiraci, co jsem našla na internetu na www.mirral ux.cz ale vlastní zkušenost s přípravky této firmy nemám 12.09.2007: Zdravím a hlásím, že ledvinová Mirranda u naší dcery zafungovala neuvěřitelně! Bakterie v moči po vybrání Mirrandy nemá žádné!!! a to se ještě nikdy žádnému antibiotiku nepodařilo, vždycky se jejich množství jenom snížilo. MUDr. Helena Ch. MIRRA LUX doporučuje tyto výrobky: MIRANDA 2 - biologicky aktivní doplněk stravy, ledvinový drenážní komplex

ROMAN
1x

Zdravím. Prosím Vás pěkně,nevíte, zda jsou ty bakterie ú nebo některý druh /přenosné při pohlavním styku z ženy na muže ? Dekuji vřele, Roman

moona
1x

ano ..je to přenosné pohlavním stykem.

Unknow

Měl jsem předepsané antibiotika na střeva a Mutaflor s bakterií Escherichia coli, kdyz se zdalo ze je vse v poradku diky teto bakterii brisla infekce mocovych cest. Nastesti jsem mel tolik rozumu ze jsem bakterii vzal jen trikrat uz od zacatku se me tento lek nezdal. Neni nad Ceské lekarstvi 3 mesice chodit po doktorech utracet hromadu penez.

michal
6x

zdravím... chtěl bych se zeptat, zda-li je škodlivé při příznacích této infekce vykonávat zvýšenou fyzickou aktivitu . děkuji za odpověď

rudybaron2009
8x

Chci se zeptat na spermie.Při pohlavním styku jsem si všimnul,že moje spermie nejsou čistě bílé ale jakoby krvavé.Jeto normální nebo je to nemoc.Jemi 45let a dnes jsem to uviděl poprvé.jsem jinač zdravý až na tuto vyjímečnost.děkuji za odpověd

Klára Mokrá
11x

Zdravím chci se zeptat, když mám zámět močových cest mohu to přenést na svého přítele při pohlavním styku?

Dana
1x

Mít pohlavní styk při zánětu je trošku nepříjemné, nemyslíš? Já jsem to teda ani nezkoušela, pže mě tak bolel močák, že jsem na to ani chuť neměla. Každopádně jsem se z toho dotala s ATB a k tomu mi lékař doporučil Wobenzym jako podpůrný lék. Znova se mi už zánět nevrátil

HiPPOKRATiN

www.hippokratin.sk - na tomto webe nájdete unikátny liek, ktorý vás vylieči. Treba vyskúšať a uvidíte skutočný účinok.

jirka postroň

lingon 2x denně a preventivně curenzym, taky 2x denně. Zánět bude pryč :-)

Lucie
2x

Dobry vecer! Moc bych Vas chtela poprosit o radu. Prave nejspis prodelavam zanet mocovych cest. Uz dva dny pocituju priznaky popsane vyse. Jelikoz se u me zanety opakuji a jelikoz jsem na delsi dobu v zahranici, nechala jsem si predepsat od sveho lekare antibiotika, ktera bych mela pri vyskytu tohoto problemu uzivat. V noci ze soboty na nedeli se objevily velmi neprijemne bolesti, ktere jsem zastavila pomoci "painkillers", Behem nedele se bolesti utisily. Vzhledem k tomu, ze prubeh tohoto problemu znam a protoze nemohu riskovat vystupnovani potizi do uplne neschopnosti pripadne hospitalizace, zacala jsem v nedeli odpoledne brat antibiotika (Biseptol) tak, jak mi doporucil lekar. Bohuzel jsem se dnes rano opet probudila s velkymi bolestmi, ktere ustoupily po az po dvou brufenech. Behem dne jsem pocitovala potize pouze pri moceni, vecer opet bolesti. Zabraly az algifenove kapky. Chtela bych se zeptat, za jak dlouho zaberou antibiotika? (Za jak dlouho ustoupi velke bolesti?) Jak se zbavit opakovanych zanetu? Vraceji se vzdy jednou za rok v cervnu. (A jeste jedna posledni, mozna trochu neobvykla otazka: Jak predchazet zanetum, kdyz chci provozovat analni sex? Zakladni hygienicka opatreni zrejme nestaci...:-() Dekuju za radu!

honza zub
2x

Na infekce je třeba dobrý actilac nebo další léčiva či doplňky stravy. Farmax.cz má v shopu hodně zajímavou nabídku.

Jana
5x

Mám vyzkoušené na sobe i na znamých, že brusinky pomáhají přímo zázračně lečit a předcházet infekci močového ústrojí. A velmi pomáhají i při inkontinenci. Kupuji si švédské lesní brusinky lingon, balení bez cukru a užívám lžíci ráno a večer. www.lingon.cz

přečti si to

kacka
8x

V dnešní době už ani tak brusinky jako bylinka BUCHU. je to bylina z JAR a velmi to pomáhá při léčbě, ale i samozřejmě při prevenci onemocnění. Dostupné v každé lékárně bez předpisu.

Mám silnej zanet mocovych cest. Muzete mi poradit? Co je na to dobry?

dobrý den, chtěla bych se zeptat jak se po infekci močových cest a následných bolestech ledvin (důsledkem vedlejších účinků atb) mohu vrátit do posilovny? V tuto chvíli mě opustily téměř všechny průvodní jevy po atb.,ale stále čekám na kultivační výsledky. Na tuto jedinou otázku jsem nikde nenašla odpověď. Děkuji mockrát za rady

jana
2x

ahoj, byla jsem nemocná asi 2 a půl roku a teď po roce píšu, že jsem zcela vyléčena. Po měsíci se mi vracel zánět močáku. Vždy mi tam našli Escheria coli. A můj gynekolog mi říkal, že jsem zdravá. Byla jsem tak zoufalá, že jsem začela číst vše o zánětech a přišla jsem chlamýdie. Ano byli to oni. Na gyndě Vám to nezjistěj, dokud o vyšetření nepožádáte a neřeknete, že máte podezření.

Jana
4x

Ahoj, mam zanet mocovych cest a byly mi predepsana antibiotika. Bohuzel se mi asi po 5 hodinach po spolknuti tablety udelalo zle a zvracela jsem. Nevite nekdo, zda se tim nesnizi ucinek antibiotik, nebo uz je organismus stihl za tu dobu vstrebat? Diky

Adéla

Milé dívky a ženy, chtěla bych poprosit ty z Vás které budou mít čas a budou ochotny mi vyplnit dotazník, který se týká opakovaných zánětů močových cest. Vašimi zkušenostmi můžete pomoci ženám trpícím stejným problémem. Tento dotazník je anonymní a výsledky budou použity v rámci výzkumu. Pokud byste měli zájem pošlete svůj e-mail na [email protected] a já Vám obratem tento dotazník přepošlu. Předem děkuji za Vaši ochotu

Radek
1x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co mám za problém. Na mém penisu (žalud) mám takové malé fleky a když se stáhnu předkožku mám tam jakoby bílou tekutinu. Problém mě trápí déle než týden.

Jana Šebková

Zajdi si k urologovi.....

Alexej
2x

zdravím, mám zánět močáku když při močení mě palí a zaroveň úplně řezá v močové cestě? Když začnu močit pomalu tak jak se mi dostane moč k žaludu tak to začne - zdá se mi že to bolí v jednom místě - v močové trubici cca v půlce žaludu. Včera se mi to stalo jen ráno, odpoledne to bylo OK ale dneska už to palí(spíš řezá) při každým močení. Častějš močit nechodím, nic nebolí prostě jen při močení mi to v jednom místě řeže a pálí, Kolem konce močové trubice to dnes trošicku nateklo... Zkusím horkou koupel, pořádně vyležet a kdyžtak k doktoru.. Ale stejně co by to mohlo být? Co jsem četl tak to může být infekce spodních cest močových, nebo taky klidně kapavka (kterou netuším kde bych vzal jsem věrnej). Jediný co mě napadlo že jsme použili prošlej gel na vodni bazi ale ten fungoval v pohodě - je v dávkovači s pumpičkou. Nebo ještě v prací jsem byl na záchodě na velké, žalud se mi tam několikrát dotkul okraje.. Odedneška si tam cpu ubrousky nebo toaleťák :(

Jana
6x

ahoj, mám hrozné problémy s močovým měchýřem trvá to už 2 týdny. Palí mě jen při močení. Chci se zeptat na ten urinal zda li mi opravdu pomůže. nebo ty brusinky. děkuju moc...dyžtak mi odepište na email [email protected]

helena

Rezák som mala už viac krát - naposledy na jeseň - užívam antibiotika, urologický čaj, aj brusinky. Naposledy na jeseň som liečbu doplnila kúpeľmi v Hippokratine a môžem povedať, liečba zabrala oveľa rýchlejšie, bolesti odozneli už za týždeň - ale lieky som aj tak dobrala. Odvtedy sa tak raz za týždeň vykúpem v Hippokratine a toto bola po dlhej dobe prvá zima, keď som nemala chrípku a nebola nachladnutá.

jitika

doporučuju zkusit extrakt z rostliny celík zlatobýl anebo lichořeřišnice. Nejlíp užívat preventivně. při akutních potíží třeba i 10 kapek každou hodinu. Urologický čaj je také docela dobrý, ale jen preventivně. Při akutních problémech velké množství čaje může problémy i zhoršovat.

jitika
4x

brusinky, nebo spíš extrakt z nich by pomoci mohl, ale je nutné ho přijmout ve velkém množství a užívat dlouhodobě, jako většinu bylinných léčiv, účinkují neagresivně, pomaleji, ale jistěji, neškodí tolik jinde v těle, zkus lichořeřišnici a celík zlatobýl - čaj nebo extrakt. vyjde to výrazně levněji a mě to pomáhá víc, ovšem problém to stejně úplně řešení, pouze zmírnění příznaků, a méně časté vracení obtíží, což ale stojí taky zato

Pepa1
5x

Ahoj, můj známý měl s tímto problémy až k bolesti. Poradil jsem mu jeden preparát. Za 45 dnů mi volal, že má po problémech. To co je v lékárnách aby skutečně zabralo tak by ho stálo 13.000-22.000Kč za 3 měsíce. Těžko jaký by byl účinek. Radu podám zdarma. Pepa1 [email protected]

Bětka
3x

Dobrý den, Trpěla jsem chronickými záněty močových cest, Až mi doktorka doporučila vyzkoušet k předepsaným antibiotikům ještě Wobenzym. Ze své zkušenosti ho můžu než doporučit, protože se mi záněty opravdu přestaly vracet.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce