Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Atopický ekzém (Atopická dermatitida)

Atopickým ekzémem trpí 15 - 20 % Středoevropanů a jehož výskyt neustále stoupá. Ekzém nelze zcela vyléčit, ale důslednou prevencí a léčbou jej lze dostat pod kontrolu a v řadě případů i dlouhodobě zahojit. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
sara
2x

Pokud máte ověřeno, že Váš problém je v kontaktu pokožky a látky vyvolávající u Vás alergii, nezaměnitelnou roli v předcházení problému hraje tkzv. bariérový krém. Jedná se o přípravek, který na i v pokožce vytvoří mikrofilm a ten nepropustí alergen dovnitř. Jsou to vlastně takové neviditelné rukavice. V lékárně jej zakoupíte pod názvem např. Dermaprotekt, nebo Dermaguard.

Ivana
3x

Tak ten už sem vyzkoušela,ale můžu říct že mi to moc nepomohlo.Jelikož moje ruce se hodně podráždí u věšení naškrobených záclon ,protože ty samozřejmě každý škrobí,použila jsem ho ,ale očekávaný výsledek za vynaložerné peníze se vůbec nedostavil.Takže bych řekla že až tak účinný není a pro mě teda zbytečný.

Lucie
1x

Je mi 22 let a jsem atopikem už od narození, vyzkoušela jsem všechny možné mastičky a krémy a sprchové gely a jedinné co mi pomohlo je, když jsem tento rok narazila na dermaintense krém od LR. To je opravdu to jediné co mi pomohlo, nevím jak vám, ale veškeré jiné věci zabrali jenom na chvilku, opravdu po tom co jsem začala použivat LR tak nemám problém, kdybyste chtěli více informací klidně napiště na [email protected]

Barbora

Souhlasím s paní Ivanou, Dermaguard mi rovněž nijak ruce neochránil. Zkuste přípravky od Missivy (mají lněná tekutá mýdla i bez parfemace, která se používají i na lupénku). Jedná se o přírodní produkty. Mají i úklidové produkty, které nejsou tak agresivní, jako ty maloobdchodní. Sama je používám a ekzém se mi zlepšil. Hlavně nesmí člověk škrábat! U mě hraje roli i chlad, chladem mi okamžitě ruce zfialoví. V létě na ekzém vůbec netrpím. Dostaví se až tak na podzim. Ale přípravky od Missivy mi zabírají nejlíp.

jana
1x

Ahoj všichni-chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti atopiků při planých neštivicích-moje 3letá dcera je měla letos na jaře-od té doby se zcela nemůžeme zbavit ekzému,který byl předtím ve velice mírné podobě-s neštovicemi se nám nepříjemně "rozjel".Chtěla jsem se zpepata jestli s tím máte někdo zkušenost-vrátí se nám naše klidové stadium,také se vám zhoršil ekzém při neštovicích?dějkuji Jana

Lulu

Ahoj maminky ekzematičky.! Mám ročního syna , a trápím se atopickým ekzémem. Mám celkem dost stresu, protože už chodím do práce, ale myslím si, že tím to asi není. Ekzém se mi po porodu katastroficky zhoršil. Mám ho také kolem rtů a na puse. Večer mě svědí celé tělo, a to přesto, že jím uklidňovací prášky. Pila jsem aloe vera, ale to mi nepomohlo - 3 litry. Pořád něco zkouším a nevzdávám to. Ikdyž moje kožní řekla, že se mám s tím smířit. Jsem nešťastná. Jsem kudrnatá blondýnka a opravdu mi to kazí úsměv na tváři. Před porodem jsem neměla žádne potíže. Tak jsem zvědavá, jesti mi někdo pomůže, doktoři to asi nebudou.Jsem k nim skeptická. Tak možná to moře nebo dieta? Poradí mi někdo? [email protected]

Vlaďka

Ahoj Luďko, jsem dlouholetá ekzematička a ani nevíš, jak s Tebou soucítím.Vyzkoušela jsem snad také úplně všechno.Od fototerapie,přes milion krémů,akupunkturu,pití Aloe,přes různé šarlatány,čištění střev,potom jsem skončila u kortikoidů,ale za rok se mi pleť zhoršila o tolik,že jsem vypadala jako šedesátiletá ženská (je mi 27 let).Nikde mi nikdo nepomohl.Každý doktor mi řekl,že je to ze stresu,ale já mám doma bezvadnýho chlapa,skvělou práci,takže jsem pochopila,že je to pro ně jen výmluva,která se nedá nijak dokázat,ani vyvrátit.Je to prostě nejpohodlnější řešení :o((((.Tak jsem si řekla dost.A protože jsem velký jedlík(naštěstí teda nepřibírám),tak jsem volila dietu až jako úplně poslední variantu.Bylo to také hlavně kvůli mojí svatbě,na které jsem chtěla vypadat jako princezna.A princezna s ekzémem?Takže jsem do toho šla a vysadila jsem hlavně kafe,všechno kyselé,slazené nápoje,i sladké minerálky a mléko.Přestala jsem jíst po osmé hodině a ejhle......najednou se začal ekzém postupně vytrácet a pleť omládla.Nic mě nesvědí,nemám nikde fleky,pleť není tolik suchá jako dřív,cítím se dobře.Dokonce jsem si vyměnila kortikoidy za krém na obličej,který mě nedráždí a krásně promastí.Je to Nivea - Silk Comfort za 280,- Kč.Teď právě se s manželem pokoušíme o miminko,ale vnitřně se bojím,jak se mi po porodu rozjede ekzém.....Ale i přes to do toho půjdu.Jen do budoucnosti vím,že doktoři opravdu nepomůžou....tedy pokud nejsme známá osobnost,nebo nemáme v obálce 20 tisíc.Určitě tu dietu zkus a uvidíš,jak se Ti uleví.Držím moc palečky a hodně síly.Měj se.Vlaďka

Monika
4x

Dobrý den,ted jsem četla o vašem problému.Můj syn na to trpěl od mala,ale pak se mi do ruky dostali kapičky a ty můžu vřele doporučit.Kdyby jste měla zájem napište Monika

Dada

Ahoj Monika prosim vas mohli by ste mi povedar meno tych kvapiek? Dakujem

Lenka

Ahoj, četla jsem zkušenost Vlaďky a plně s ní souhlasím. Jsem na tom úplně stejně. Je mi také 27 let a s ekzémem bojuji již od malička. Mám období,kdy nemám po těle skoro nic (asi takl 3 týdny v roce :-(, a zbytek roku se tak nějak trápím. Jaro a podzim je nejhorší. Zkoušela jsem moře,ale to je vždycky na chvilku. Asi tak na 2 týdny po příjezdu. Ale většinou mi pak stačí vykoupat se tady v Čechách (myslím doma ve sprše) a mám tělo samou šupinu. Nedělá mi dobře chlórovaná voda. Vyzkoušela jsem snad stovky mastí a stálo mě to strašných peněz. Nakonec jsem usoudila,že je to opravdu hodně v jídle. Mléčné výrobky a čokoláda jsou na ekzém prevíti. Mě stačí kousek čokolády a vypadám hrozně. Typické jsou suché fleky,které strašně svrbí. A praská mi kůže na rukou.No je to děsný. S přítelem bychom chtěli miminko,ale není to tak jednoduché. Jsem ještě alergička,takže musím najít tu správnou dobu,abych nemusela užívat léky a masti na ekzem (hlavně ne kortikoidy),což je dost obtížné. Tak budu doufat,že těch 9 měsíců,které by měly být krásné období v životě nějak přežiju ! Asi budu vypadat hrozně,ale nedá se nic dělat.Jo, jak psala Vlaďka,tak na obličej mi pomáhá jenom jediný krém a to NIVEA SOFT. Po něm nemám na obličeji suché fleky. Měj se hezky a přeji hodně zdraví....

Elis

Dobrý den, nejsem sice po porodu, ale pred rokem se mi objevil rozsahly ekzem na velke casti tela. pred tim jsme ho nikdy nemela!!! Je mi 26 let a netusim z ceho to muzu mit. Chodim na kozni kliniku, kde mi zkouseni od masticek po kupele kde co,ale ekzem se znovu ozve. Domivam se, ze klasicka medicna mi asi opravdu nedokaze ponoci, Zacala jsme chodit na cinskou medicinu...leba pomoci bylinek...zatim se mi to jen zhorsilo, ale zatim stale verim. Doporucuji najit nejaky alternativni zpusob lecby, ja seted chystam na eliminacni dietu, zda nejsem alergicka na nejake potraviny. Ekzem me silene obtezuje, svedi me cele telo, je to desne. Hodne sily

štěpánka
3x

Ahojky,moje kamarádka se u svého nedávno narozeného dítěte trápí také atopickým ekzémem a tak jsem se jala zjišťovat co s tím.Mám kamarádku, lékařku která celý život používá k léčbě hlavně přípravky založené na bylinkách, tak jsem se jí šla zeptat co s tím. Dozvěděla jsem se, že je to od jater,která je třeba pročistit, takže hlavně dietu a to jaterní. Pokud bys měla zájem můžu ti jí zaslat,dál mi dala recept na pročisťovací čaj a vhodné jsou i bylinkové přípravky na pročištění jater, ze zkušenosti má vyzkoušené že vellmi účinný je detoxin od firmy Diochi nebo regalen od firmy energy (oba piju taky, regalen mě zbavil pupínků které mě trápily před několika lety). Pokud bys měla zájem, můžeš zavolat paní doktorce Moučkové (tel: 602200057)o které píšu na začátku, určitě ti ráda poradí,zabývá se tím celý život a má velké zkušenosti.

Veronika
1x

Ahoj zdravím.Jemi 21 let a od malička trpím ekzémem.Vaše příspěvky mě hodně pomohly a vyskouším určitě dietu.Vyskoušela jsem spoustu krémů a mastí a nezabírá žádná.vždy se mi ekzém vyskytoval často na rukách a ted se mi to oběvilo ina ramenech a zádech jsem z toho uplně neštastná.nechápu už z čeho to můžu mít.Moje babička trpěla ekzémy,ale jen na rukou takže to vypadá na dědičnost.Mám už strach sníst cokoliv.Mívám kulaté flíčky které jsou suché a hodně svědí.Zmizí a zase se oběví.Poradíte mi ještě někdo co by bylo vhodné.... Děkuji a s pozdravem Veronika

suee

Ahoj zdravim vsechny,tak jako vy vsichni trpim ekzem a to jiz od sameho detstvi....vyzkousela jsem toho opravdu hodne,ale nikdy nic na dlouho nepomohlo...ani dieta,protoze stale netusim co ekzem vyvolava.... :o( Jedine co mi pomohlo byl rocni pobyt jako au-pair v Nemecku!!zmena prostredi,stravy....stravila jsem skvely rok na venkove se super rodinkou,takze no stres a velky dostatek zeleniny a ovoce z domaci zahradky....po tomto pobytu jsem mela dalo by se rici pokoj na celych 5!!let....bohuzel letos na jare po dovolene na Malorce se vse vratilo a ja se trapim....vsichni vite o cem mluvim....nove mam ekzem kolem rtu a na bradavkach...coz nikdy predtim nebylo....kortikoidum se snazim vyhnout,ale...no vsak to znate...zabiraji proste vzdy!kamaradka mi doporucila zinek ve spreji a ten take dost pomaha!Ted mam jeste ke vsemu jiz delsi dobu zanet v ocich a svedi me uplne vsude....budu rada pokud se nekdo ozve a muzeme se podelit o zkusenosti. Muj e-mail je [email protected] mi 25let hezky den

berenika

Zdravím vás, milé dámy bojující s ekzémem! :-) Stejně jako většina z vás, i já ´trpím´ ekzémem již od raného dětství (u mě byl spouštěčem atopického ekzému přechod z kojení na kravské mléko), v mém případě se navíc kožní obtíže spojily ještě s dýchacími problémy-nad těmi jsem naštěstí časem zvítězila!.. Na prvním stupni základní školy jsem měla sice od ekzému úplný klid, nicméně v pubertě se můj nepřítel objevil znova a udeřil plnou silou. Tehdy kožní testy odhalily alergii na všechno, na co jen může být člověk alergický - od prachu a peří až po zvířecí srst. K tomu se ještě alergie na potraviny (mlékem počínaje, citrusy konče) a obrovský stres, kterému podléhá každý puberťák, u mě znásobený komplikovanými rodinnými záležitostmi. Zkrátka hrůza (doteď se divím, jak jsem tohle období vůbec ve zdraví přestála..;-). Konvenční medicína mi nebyla schopná nabídnout nic kromě již dávno ´provařených´ rad typu "Hory a moře to spraví", nebo "Pořiďte si domů horské sluníčko"...takže nejprve jsem si svatosvatě slíbila, že jednoho dne se vydám žít do teplých krajů, kde se budu ´potýkat´ jen se zdravě opálenou kůží...ale do té doby jsem se rozhodla s ekzémem bojovat všemi dostupnými zbraněmi; vyzkoušela jsem různé druhy terapií: homeopatii (příliš krátkodobé a nestabilní výsledky), akupunkturu (s tou už to bylo lepší, jen časově náročnější), reflexní terapii (výborný doplněk ostatních terapií), bylinky ve formě čajů, obkladů i koupelí, chiropraktické ´seance´...k tomu nespočet medikamentů, mastí atp. V 18ti jsem na rok vycestovala do Anglie a můžu potvrdit, že absolutní změna prostředí, klimatu, i stravovacích návyků vykonala své-po návratu domů jsem několik let neměla sebemenší problémy. Pak nám ale doma vyměnili okna a nám se kvůli nekvalitnímu provedení doma začaly tvořit plísně..což mě vrátilo o tolik let snažení nazpět.. A ač jsem se před několika lety zapřisáhla, že svou nemoc budu zvládat bez chemie (viz kortikoidy), na začátku září tohoto roku jsem musela rezignovat a nechala jsem si předepsat nějaký ten kortikoid (jehož účinek byl jako vždy ´zázračně´ rychlý a ´perfektní´...). Určitě bych ale doporučovala brát tuhle možnost jen jako absolutně krajní, když už vůbec není zbytí a všechny ostatní léčebné procedury selhaly... V současné době mám ekzém jakž takž pod kontrolou-což u mě vždy hodně závisí na aktuální hodnotě stresu..Docela se mi na taková ta příliš stresová období osvědčila meditace a jóga...Obecně mi také moc pomáhá pravidelný režim, dostatek pohybu-sportu...(a mám doma i psa-mého doktora při tomto zjištění málem trefil šlak, no já a hafo se už pár let skvěle snášíme! :-) Z krémů a mastí z vlastní zkušenosti doporučuji do koupele Balneum Hermal a mast s názvem Lipobase. Ta dietka je určitě dobrý nápad k vyzkoušení, v první řadě bych asi vyloučila kávu, čaj (bylinkový, ovocný, čaje s příchutí), koření (i sůl či přemíru cukru), čokoláda se dá nahradit ovocem... Možná by bylo dobré zamyslet se nad vyloučením masa z jídelníčku-či aspoň omezením jeho konzumace. Konvenčně chovaná zvířata jsou mnohdy dopována množstvím antibiotik, což se potom projevuje i v ´kvalitě´ masa (resp. tyto chemikálie pak přechází do těla konzumenta). Nejideálnější by tak bylo (kromě vegetariánství, ovšem) konzumovat maso zvířat z domácích chovů, či s certifikátem BIO (cena se v takovém případě rovná kvalitě produktů). Veškeré diety a terapie ovšem přijdou vniveč, pokud nepřijmeme nemoc za svou a nepřijmeme sebe takové, jací jsme. Chápu, že se to lehce říká (obzvláště v těch těžkých dnech, kdy vše svědí ´až na půdu´ a člověk by nejradši nevystrčil ani nos z bytu), nicméně pokud budeme ekzém odmítat a ´trpět´ jen při zmínce o něm, nebudeme ani schopni s ním efektivně bojovat. Tak hodně síly do boje, taky hodně lásky a podpory od okolí!!! :-) berenika Pokud budete mít chuť podebatovat více: [email protected] P.S.: Suee..ohledně toho ekzému na bradavkách: neměnila jsi v poslední době prací prášek? Mně se to už párkrát stalo právě po změně prášku; jakmile jsem se vrátila k původnímu, ekzém odezněl.

Jerrik

berenika píše: "Pak nám ale doma vyměnili okna a nám se kvůli nekvalitnímu provedení doma začaly tvořit plísně." To je trestuhodný omyl. Plíseň se tvoří proto, že okna byla vyměněna superkvalitně, tedy absolutně nepropustná. To je základní dobrá (?) vlastnost moderních tzv. Eurooken. Jenomže byt s takovými okny je třeba DENNĚ !!! větrat, v létě používat "větračky" a v zimě možno použít MIKROVENTILACI, to je třetí poloha oken, tedy uzavřené okno, ale "nedotažené" = mezipoloha uzavírací kliky. Takto jsou okna konstruována výrobcem. Kdo s moderními eurookny neumí zacházet, zadělává si na velké zdravotní problémy.Jerrik

berenika

Jerriku, o izolaci (nejen) oken toho vím docela dost. Pominu teď tu nekvalitní práci, kterou jsem zmiňovala prve. Celý život jsme doma zvyklí větrat (na pár minut pořádně otevřít okno a poté v topné sezóně hned zase místnost protopit), navíc nemáme to "štěstí", že bychom měli nainstalovaná eurookna. Prostě jsme z kvalitních (i když ne úplně ideálně izolujících) dřevěných přešli na plast, který ale opravdu dobře začal plnit svou hlavní fci, nepropustnost vzduchu, na oknech se začala srážet vlhkost...Ovšem ty naše problémy s plísněmi se týkají více faktorů - od polohy bytu až po výtopnost prostor. Nicméně fakt je ten, že čím víc budou vaše okna izolovat proti přirozenému proudění vzduchu, tím větší je šance, že se u vás začnou tvořit plísně - a mnohdy ani to pravidelné větrání nepomůže, což alergikům rozhodně neprospěje. (Pak už se tak leda začít poohlížet po rekuperačních výměnících apod.) No, my se každopádně už plísní zbavili...a ekzém odpočívá, to samé přeji vám všem. :-)

Miky
1x

Ahoj zravím všechny. Asi takle je mi 25 a exem mám od dětsví + astma a alergie. Věřte mi, že na to nic nepomáhá. Jen ti kortikoidy, ale to je jediný a jen na krátký čas. Překvapuje mě kolik peněz investují firmy jako je Vichi do krémů a mastiček pro ženský, které si myslí jak mají suchou pleť, přitom jsou 100% zdravé, zatím co na exem jde určitě jen nepatrný zlomek takové částky. Jinak si neumím vysvetlit jak je možné, že v 21. století si lidé neporadí s takovou nemocí jako je exem. Během svého života jsem na sebe napatlal tolik věcí, že ani ženská si toho za celí svůj život toho tolik na sebe nenatře a tak nyní vím, že víše zmíněné informace v článku jsou naprosto zbytečné a nemají smysl. Výsledek je stejný - stejně se to zase vrátí!!! Takže nyní žiji tak, že žiju naprosto normálně a ničemu se nevyhýbám a prostě jen fasuji kortikoidní mastičku od svého lékaře a vždy když se to zhorší tak se namažu. Protože jinak bych se už musel zbláznit z toho všeho. Pokud by se člověk měl řídit radami v článku tak by posléze zjistil, že nemůže dělat valstně téměř nic a rovnou by si mohl doma vybudovat inkubátor a vněm žít. Například popis bytu v němž by měl exematik bydlet se rovná holobytu se sprchou nastavenou na tři minuty denně, s topením jenž se blokne na 20 stupních a s vysavačem u nějž bude přikurtovaná uklízečka. Nikomu nebráním dělat zmíněné věci tak jak jsou uvedeny v článku, ale nakonec se dostanete do bodu v němž jsem teď já. A věřte mi, že se mi žije lépe. Nenechávám se utiskovat exemem a žiju jak nejlépe to jde. Možná, že jako kluk to vídím jinak (razantněji), než čtenářky předemnou a plně je chápu - sám jsem si tím vším prošel (kromě porodu samozřejmně) a i když hlavní článek vítám jako jeden z mála pokusů pomoci lidem v boji s touto nepříjemnou chorobou, tak si nemohu pomoci, ale se vší uctou k autorům se jím řídit nebudu. Zjistil jsem, že síli vynaložené na boj s touto nevyléčitelnou nemocí se rovnají síle vrhu hrachu na zeď. A jako takové se je snažím uplatnit na věci užitečné a na věci s nějakým viditelným účinkem. Na závěr mohu pouze doporučit doživitní pobyt u moře. Ano pak věřím, že se dá exem potlačit i bez mastiček, ale kdo na to má? Bohužel naše země mořem nedisponuje ba právě naopak se mu díky horám na hranicích mohutně brání a tudíž se tady podobným nemocem daří a dařit bude. Případné připomínky mi můžete zasílat na: [email protected]. Jinak všem držím palce a zejména ženám přeju brzké uzdravení. Miky

Lucia

No, po prečítaní tvojho príspevku som sa trochu pousmiala, pretože presne takýto názor mám aj ja. Mám 28 a už ma to nebaví. Takisto už ignorujem všetky tie múdre rady všetkých naokolo. Už nevládzem sa tým trápiť a tak. Moja liečba ma už stála príliš veľa peňazí a času a nevidím nijaký prevratný výsledok. Ja sa s tým už viem vyrovnať, ale blbé je , že mojej 5ročnej dcérke sa to dosť ťažko vysvetľuje. Keď sa škrabe, tak chytám amok a mam zlost. Ale v podstate to mame pod kontrolou. Akurat tie lieky by moli byť lacnejšie.

me

Mam 15 rokov. Donedavna som mala "len" alergiu. Alergiu hlavne na prach, pel a podobne. Problemy som mala 2-krat rocne a to v marci, ked kvitne breza, a v auguste, ked kvitne ambrozia. Aj to sa zlepsovalo, lebo uz mi napriklad neslzili oci a netieklo mi z nosa ako predtym, len som mala slabu nadchu. Zacala som brat Staloral, liek, ktory su vlastne latky, na ktore som alergicka zmiesane v urcitom pomere, aby si na ne organizmus zvykol. Vsetko bolo O.K. az do urcitej doby. Zacalo ma dost neprijemne svrbiet cele telo bez nejakych vonkajsich prejavov. Ziadne vyrazky alebo nieco podobne. Niekedy v septembri tohto roku sa mi prvykrat objavil ekzem, ale iba na pravej strane tvare, pri ustach. Neskor sa rozsiril aj na druhu stranu. Zijem v malom meste, kde nie je vela moznosti. Kozna lekarka po tom, ako sa mi pozrela na tvar, napisala recept na Elocom a spravu, z ktorej sa clovek nedozvedel nic okrem toho, ze mam nejaky ekzem. U nas je to typicke. Ked som bola na vysetreni u alergologicky, povedala som jej aj o svrbeni aj o ekzeme. Chcela nalez, ale co z toho? Aj tak som ho so sebou nemala. Dala mi urobit testy na potraviny. Po mesiaci boli vysledky a ostala som v soku, ked som to videla. Bol to test na nasledovne potraviny: paradajky, zltko a bielko vajicka, zelena paprika, laktoza. Vsetko negativne. Ale ekzem pokracoval. Tak mi dala pisat si dennicek. Cize vzdy, ked sa mi objavil ekzem (nemala som ho totiz stale), tak som si mala zapisat, co som jedla v ten a predchadzajuci den. To som dost penila a hovorila som nieco podobne ako Miky, ktory pisal predo mnou. Sme v 21. storoci a ja mam na sebe robit pokusy, akoby sme boli v 15.? Rozhodla som sa vyradit zo stravy mozne alergeny - ziaden med, surove ovocie a zelenina, mliecne vyrobky s prichutou ovocia, ziadne dzusy a sladke vody, nic s obsahom kakaa, cize ani ziadnu cokoladu. Bolo to tazke, ale postupne som si zvykla. Ale tym sa to nedalo vyriesit. Na dalsej kontrole, som este nemala zapisane takmer nic, lebo to bol len zaciatok. Bola som u dalsieho kozneho lekara - primara nemocnice v nasom okresnom meste. Ten napisal dlhsiu spravu a odporucil dalsie vysetrenia. Predpisal mi pletovu vodu a nejaky zeleny krem - tusim Eodillac alebo nieco podobne, ak sa nemylim. To mi pomahalo a celkove sa mi plet zlepsila. Ale teraz, par dni pred Vianocami tam uz nebol a mne sa to minulo. Alergologicka pre dospelych mi odporucila Pytiol bez toho, aby ma videla. Prisiel Stedry vecer. V jedle sa objavil med, kysla kapusta, klobasa, ryby, huby. Vecer som uz mala taky rozsiahli ekzem, ze som sa rozhodla dalsie dni nic podobne nejest. Alergia bola tak rozsirena, ze obsiahla celu bradu, okolie nosa, aj na nom uz kusok. Nastastie tentokrat to nezasiahlo okolie oci, aspon nieco. Dalsie dni som jedla uz len jedla ako zvycajne, ziadne "bobalky" ci kapustnicu. Teraz len sedim a vsetko ma svrbi a pri pohlade do zrkadla sa mi slzy tlacia do oci. Musim pockat na koniec prazdnin a opat k lekarovi. Ani neviem, ci je to atopicky ekzem, len podla obrazku a clanku je to pravdepodobne. Nikomu zatial ani nenapalo zistit, aky je to vlastne ekzem. Vsetko sa este len uvidi, ale stracam trpezlivost pri urovni lekarov v blizkosti mojho bydliska. Viem, ze mnoho ludi to ma uz roky a je to v ovela vacsom rozsahu, ale ked som si precitala, ze sa to enda liecit, ze je to dozivotne... A ked sa to bude takto dalej rozsirovat, budem to mat na celej tvari. Kebyze aspon na inom mieste, na nohach alebo na rukach. Ale prave na mieste, ktore sa neda zakryt oblecenim ani kozmetikou, pretoze ta este viac skodi. Keby bol zajra normalny skolsky den, asi ostanem doma, pretoze Pytiol mi nejako nepomaha a vyzeram dost odporne a este horsie sa citim. No ale co. Musim pockat do 3.1. a zacat to riesit. Drzte mi palce, aby to nebol tento atopicky ekzem, ale nieco, co nie je navzdy a da sa to liecit. Bojim sa, ze to je tak, ale musim verit...

Milan

Ja som mal tiez podobne problemy. Predpisovali mi desiatky masticiek, ale ziadna neucinkovala az kym mi doktorka nepredpisla Elidel krem. Funguje priam zazracne mozem len a len odporucit. Spociatku vas mozno bude palit tvar ale to po par dnoch prejde.

Kate

Taky jsem mela atopicky ekzem, a to na obliceji po dobu asi tri let. vypadala jsem priserne, kuzi jsem mela rozpraskanou do krve , hrozne to svedilo a nedokazala jsem se vubec na nic soustredit. postupne se to zhorsovalo a ja myslela ze uz zivot pro me skoncil. uz to bylo jen trapeni a nekonecny boj. vyzkousela jsem spoustu masticek, bylinek, vitaminu, praktikovala pozitivni mysleni a vyradila spoustu potravin ktere by teoreticky mohli ekzem zhorsovat. az uz se to opravdu nedalo vydrzet a moje psychika uz byla silne narusena, naskytla se mi dalsi moznost a to akupunktura. po pouhem mesici kdy jsem chodila jednou tydne na jehlicky a zaroven jsem aplikovala na akupunkturni body oleje, ekzem vyrazne ustoupil a po behem dalsiho mesice zmizel uplne. uz je to presne rok co jsem bez ekzemu a znovu si uzivam zivot!

nimon

Dobrý den Kate.Po přečtení vašeho problému s atopickým exémem na tváři jsem se potěšil,že existuje přece nějaké řešení tohoto zdravotního problému.Moje manželka má dle vašeho popisu úplně stejný zdravotní problém a prosím tímto o kontakt,který z lékařů,nebo na jaké klinice vám jehličky(akupunkturu) aplikovali.Děkuji předem velmi za odpověď a přeji hodně zdraví.E-mail : [email protected] .Nimon.

oka
1x

Ahoj KAte, mohla bys mi napsat na adresu [email protected] které body byly použity? Díky

j_aninka

ahoj, je mi 20 a co si pamatuju, ze jsem trpim atopickym ekzemem:) v dobe puberty se vse uklidnilo ale posledni dva nebo tri roky trpim jak zvire - zacala se mi delat loziska po celem tele a predposledni utok byl tak mohutny ze ke kazdemu myti, prevlekani a pohybu vubec jsem se nutila pul dne, dost casto se docitam co delat, kdyz ma ekzem male dite, ale malokdy se doctu co delat, kdyz timto trpi dospely, mam skvelou doktorku, ale rada bych vedela co jeste pro sebe muzu udelat - jaka strava je vhodna apod. je to vysilujici a i presto, ze vim, ze zevnejsek neni az tak dulezity, mrzi me ze si treba nemuzu obleknout to co jine holky v mem veku...kolikrat ani nemuzu nikam jit, protoze ekzemu vadi cigaretovy kour (napriklad v hospode) a vzdycky se to o dost zhorsi...muze mi nekdo poradit, ktera materialy jsou vhodne pro oblekani? diky a preju vam uspesny boj

me

cawko, asi sa Ti nechcelo citat cely clanok :), ale je tam napisane o obliekani: Oblečení, rukavice a další doplňky nebarvené, hladké a volné, pohodlné, vzdušné, odvádějící pot. Nejlépe bavlněné, eventuálně polypropylenové pleteniny.

Zuzka

Dobrý den, já jsem atopický ekzematik už od narození, ale ve 3 letech mi atopický ekzem úplně "vymizel" a objevilo se asthma, které je spojeno s alergií. Sice je to čím jsem starší lepší, a co se týče ekzému, tak také, ale objevuje se mi ve stresových situacích a to na rukou (ploska ruky, nebo jak to nazvat, prostě před zápěstím). Ale proč tohle všechno píši, když nemám takové potíže jako zde jiní? Je mi již 27 let a chtěla bych do budoucna založit rodinu, ale mám od doktorů v hlavě stále zafixováno, že bych si měla najít zdravou polovičku, tzn. zdravého partnera, abych snížila riziko dědičnosti. Jenže teď bojuju s tím, že je mi někdo blízký s psoriázou (lupénka). Jenže stále řeším, zda do toho jít, či ne. Nechci být sobec, ale následky potomstva??????

Hanka

Atopickým exémem trpím od kojeneckého věku, protože mě mamka přestala brzy kojit,a přešla na sunary. Dnes je mi 17,a exém stále mám, je to nepříjemné, ale průběh je mírný. Mam alergii na urcite potraviny, jako jsou okurky, mleko, pálivé omáčky atd. Bála jsem se třeby, až si budu hledat partnera, že se mě lidé budou štítit, ale nyní už mám rok a půl přítele,a když se ze začátku o tomto mém problému dozvěděl, řekl,že to naprosto chápe. Je to i o psychice, představte si, že by řekl, že se mnou nebude, že to nechce dostat, i když je to nepřenosné.... Držim všem palce, kdo s tim bojuji jako ja.....

Michal

Milá Hanko, mám mast a olej , který je velmi účinný léčení ekzémů u atopických ekzémů až stoprocentní. Jedná se o silné přírodní antibiotikum. Můžeš se obratit na mne na tel. č. 596744672, 608431916 nebo email : [email protected]

Martina

Hanko, píšeš, že trpíš atopickým ekzémem od kojeneckého věku, protože tě mamka přestala brzo kojit......já mám 15-ti měsíční holčičku, kterou stále kojím a "umělé" mléko ještě neochutnala, a stejně se jí okolo 1 roku objevil atopický ekzém, má ho na celých nožičkách a na zadečku. Tím chci říct, že si nemyslím, že by kojení, resp. nekojení, mělo až takový vliv na vznik ekzému. Spíš si myslím, že je to v dědičnosti, manžel i syn jsou alergici, takže odtud asi vítr vane a ani kojení není všemocné....bohužel.

justýna

Ano kojení není všemocné, ale hodně záleží na stravě matky při kojení

Pavel

tak to má třeba z mléka, které dostaneš do sebe Ty... mléčných výrobků, vajec atd....

Zuza

Ekzémem trpím stejně jako vy všichni již od narození (27 let). Díky tomu, že jsem nejstarší dítě v rodině, tak to vlastně byla vždycky záležitost úplně všech. Doma jsem vyzkoušeli snad naprosto všechno a dneska když si všechno proberu, tak musím být celé rodině opravdu vděčná, protože si to celé prožili téměř jako já... Vyzkoušeli jsme od otrubových koupelí, dovolených u moře a na horách přes neskutečně páchnoucí masti až po švýcarskou kosmetiku, snad vše co bylo tehdy dostupné. Postupně se k tom přidala super pylová alergie - jarní směs a letní trávy a obilí. Takže kromě každodenního mazání, přibylo každodenní kapání vakcín... Doktoři kromě různých zákazů alergizujích potravin a oblečení neustále tvrdili, že s pubertou to zmizí. Omyl. Podle jejich doporučení by asi nejvhodnější pro život atopika byl "skleník" se super čistým prostředím. Postupem času jsem vyřadila pár věcí a naopak několik, doktory spíše zavrhovaných, úspěšně vyzkoušela. Na alergii a její projevy mi výborně pomohl med. Stačila jedna zima plná čajů s medem (různé druhy od lesního po akátový) a projevy alergie přes léto byly téměř neznatelné. Výborná je i změna prostředí, pár měsíců jsem strávila ve Švýcarsku. Na ekzém mi paradoxně pomohla i antikoncepce... Která sebou samozřejmě přinesla další komplikace ve formě migrén a častých kvasinkových infekcí... Dnes jí neberu, ekzém téměř nemám, kromě rukou, kde se občas objeví, když zapomenu při domácích pracech rukavice jsem po x letech v pohodě. Posledních pár let jsem zkoušela pupalku (přeci jen po všech pokusech je moje kůže tak trochu "nestandardní" - není hladká a tak úplně bez vrásek jako u zdravých vrstevníků...) a pití zeleného čaje. Ten bych chtěla doporučit asi ze všeho nejvíc a vůbec všechno co organismus pročistí. S čokoládou, jahodama a dalšíma super věcma si hlavu nelámu, jediné s čím mám problém je chladnější počasí, kdy suchá kůže snadno praská, takže nezbývá než mazat a mazat a mazat. P.S. na svědění je dobrý fenistil. Vyzkoušela jsem ho i v kombinaci s léčivými mastmi, které díky promaštění a hojení přšerně svědí...

Pavla

Ahojky:) jsem na tom, úplně stejně, jak už tu psali předešlí. Je mi 19, trpím ekzémem od narození. Jako malá to bylo šílený, ale rozjelo se to až v té pubertě. Přesně, jak říkáte... Prožívá to celá rodina. Už opravdu nevím, co na to pomáhá a na co jsem alergická. Chodila jsem ke kožní, ale ta se na mě třeba ani nepodívala, jen mi napsala recept a když jsem po ní chtěla recept na dražší mast, tak se mi vysmála, že mi ho nenapíše. Jela jsem proto rovnou do nemocnice k jiné lékařce a ta si mě tam rovnou nechala. Bylo to hrozný. Dva týdny v naprosté nudě. Uklidňující prášky, po kterých jsem pořád spala. Dvakrát denně nějaké mazání s malým úspěchem. Přemluvila jsem je, ať mě pustí domů. Posledních pár měsíců se mi strašně rozjelo. Je to asi psychicky. Letos maturuju a máme problémy s učiteli. Všechno se to nabaluje. Škoda, že nevím, na které potraviny jsem alergická. Už taky nevím, co bych do tý pusy dala, aby mi to neuškodilo. No a jinak to zkouším léčit sama. Jediné, co jakž takž zabere je mast Locoid Lipocream, ale je hormonální:( Na konec bych chtěla jen říct, že jsem ráda, že mám kluka, kterýmu moje tělo nevadí. Kolik nadávek jsem si už vyslechla a jak lidi nevěřícně koukají do obličeje a ruce... Ještěže mám v něm oporu

Suee

Ahoj Pavlo,byla jsem pred par lety ve stejne situaci,maturita opravdu s psychikou zamava a na to jak jsem vypadala po maturitnim vecirku nikdy nezapomenu. Jako jedina jsem na posledni spolecne chate sedela ve 30C v dlouhych rukavech,jinak se to proste nedalo...pak jsem odjela pryc a bylo lip,ale letos uz zase bojuju jak se da,posledni dobou sice ne moc uspesne,ale neztracim nadeji ze bude zase lip!a mit pritele,kteremu to nevadi je opravdu moc dulezite .o) clovek se citi aspon trosicku normalni.drzim palecky at maturitu v pohode zvladnes a pak urcite doporucuji zmenu prostredi,dela to zazraky! :o)

Michal

Milá Pavlo, již jsem reagoval na Hančin diskuzní příspěvek, podivej se na něj a můžeš se obratit na mne, pošlu ti vzorek i zdarma

Lucka

Ahoj, mám zkušenosti s bylinnou kůrou a kosmetikou. Je složená z bylinek, bez chemie, parfemace,... Vyléčila mému synovi ekzém, mým známým pomohl od ekzému, jedné paní pomohla kůra od alergie i ekzému. Pokud se chcete dozvědět víc, pište na [email protected]. Ráda poradím

berenika
1x

Ahojte, o dvou výše zmíněných mastech jsem se dozvěděla až tady od vás. Dneska jsem si byla na dermatologii pro více informací a vyfasovala jsem zkušební vzorek Protopicu. No a před chvílí jsem na netu našla ´zajímavé´ informace o bezpečnosti obou léků. Názor si udělejte sami: www.sukl.cz/_download/cs01dulu poz/2006/elidelprotopicfaq.rtf Ještě jeden dotaz mi dovolte položit: ve světě je běžné, že sdružení alergiků a ekzematiků pořádají pro své členy a jejich blízké různé akce typu diskuzní skupiny, společné večery, nebo i výlety. Uvědomují si totiž nesporné výhody takovýchto setkání lidí se stejnou medicínskou diagnózou. Jak aktivní jsou takováto sdružení u nás, byli jste někdy účastni podobných ´společenských akcí´? Zdravím!

iveta

ahoj, muze mi nekdo pomoct? mam 3mesicni miminko kteremu vylezl ekzem ale ani u me ani u meho manzela nikdo nikdy ekzem nemel. Jak se da zjistit jestli to je vubec ekzem nebo alergie? a jake prirodni leciva existuji pro miminka?dik

SIMA

ZKUSTE CINSKOU MEDICINU,RESI PROBLEM ZEVNITR

Handula
1x

Ahojte ekzemkolegynky! Jsem objevila tyto prispevky, ztotoznuji se plne,nejvic mam ekzem na rukou odmala. Ma rada zni tez dieta!! Jsem ted lempik,ale drzela lehce makrobiotiku a bylo mi fajn pred pocetim....porodem, pri kojeni do 2 let zhorseni total. A porad drzi. Me pomohly vzdy lazne v Lipove,skvele,doporucuji,kozni sama nenabidne,musite sami POZADAT o doporuceni!!! Pak obvodni napise navrh.Plne mela hrazene. Ted jedu i s nasi zdravou holcickou do Jeseniku a doufam v ulevu....Mejte se mazane :)

Michal

Mám olej mast, který je bezkonkurenční svou kvali tou při léčení ekzémů. Jedná se o silný bylinný extrakt v stoprocentním tukovém zakladě (olivový olej, vepř. sadlo). Je to silné přírodní antibiotikum. Při aplikaci okamžitě přínaší úlevu. Mohu poslat vzorek i zdarma Můžete se obratit na mne na tel. 596744672, 608431916 nebo email: [email protected]

Michal

Vyrábím bylinný extrakt v oleij a masti, jde o velmi silné prírodní antibiotikum svou kvalitou je bezkonkurenční při léčení ekzému. Při aplikaci napostižené místo přínaší okamžitě úlevu. Můžete se obratit na mne na tel. č. 596744672 608431916 email:[email protected] Mohu poslat vzorek i zdarma. Úspěšnost léčby je teměř stoprocentí i když to zní neuvěřítelně

Nikol

Mam uplne stejny problem jako Hanka!Je mi 15.S psychikou to casto nezvladam,staci kdyz je venku osklive pocasi nebo uplnek a zacnu se skrabat juako diva!!!!!hodne to boli casto mi tece krev.Pak se bojim jit i do skoly.driv se mi spoluzaci prihlouple smali.kdyz ma o me nejaky kluk zajem tak ho radeji odmitnu nebot se bojim ze si ze me dela srandu sice ted kluka mam ale moc casto ho nevidimj...........snad se brzy uzdravim.. uz je to dost nepriemny!!!!!!Modlim se za vsechny kteri maji stejny problem...papa

Michal

Mám vynikající olej i mast s bylinným extraktem, který velmi dobře léčí ekzémy, ale hemoroidy, bércové vředy, popaleníny a veškeré rány. Léčba předčí veškerá očekavaní. Mohu posla vzorek na vyskoušení zdarma. Můžete se na mne obratit na tel. č. 596744672, 608431916 nebo mail: [email protected]

Máša

Taky všechny zdravím. Je mi 18 let a ekzém mám od dětství, lépe řečeno měla jsem. Přestala jsem ho léčit v pubertě a všechno mazala jen jelením lojem. Teď se jen musím namazat něčím po koupání, ale jinak se od zdravého člověka nijak neliším. Tím nechci tuto metodu vůbec doporučovat, jen mě unavilo být takovým tím pokusným králíkem, protože nic, co mi stále předepisovali, nezabíralo, spíš naopak se to ještě zhoršovalo. Prošla jsem taky vším možným - všechny možné mastě, alternativní medicína, bahenní koupele, solárko, nebo ozařování, zdravotní pobyty u moře, ale nic. Když se mi to párkrát zhoršilo, zašla jsem na kožní, a tam mi vždycky předepsali kortikoidy a dali nějaký letáček s nějakými mastěmi, mýdli, mléky atd. Neměla bych jíst všechno možný, ale jím a mám doma kočku a spoustu prachu a přesto už si skoro nemůžu vzpomenout na to nekonečné 15-ti leté utrpení. Věřím tomu, že všechno, co bylo výše zmíněno pomáhá a léčí následek (i když je to individuální, každému sedí trochu něco jiného), ale neléčí příčinu. Před chvílí jsem zrovna byla u obvodního kožního lékaře, protože lojem se mažu pořád, to ale jenom proto, že mám sušší kůži a chtěla jsem se poradit o nějakém jemném promašťovadle.Dostala jsem nový letáček. Rozhodla jsem se podívat na internet, abych měla představu, kolik takových firem existuje a jak si vybrat ten správný přípravek. A jsem ráda, že jsem si mohla přečíst vaše příspěvky, protože jsem prožívala to samé a všechny vás chápu. Za sebe mohu jen říct, že nejdůležitější je najít příčinu v sobě. Ze svý zkušennosti vím, že každá nemoc se dá vyléčit, protože má svoji příčinu, která se dá odstranit. Je důležité se naučit být za nemoc vděčný, ať se to zdá jakkoliv nemístné. Mě tahle nemoc dala ohromnou zkušennost, a taky jesm díky ní taková, jaká jsem. Už to tady zaznělo, a taky si to myslím, že je důležité přijmout sami sebe i s tou nemocí, ale nevzdávat tím boj, protože nemoc je nemoc - to nejsme my. Doporučuji tedy lásku, víru, optimismus, a taky se pokuste zapomenout na sebe a otevřít se lidem. To mi dělalo potíž, protože jsem měla stejné sklony se zavírat doma, jako mnozí, kteří ekzémem trpí. V mém případě hrálo roli změnit něco ve mě, šlo o spoooustu negativních vlastností.... To je ale myslím u každého individuální, ale může to pocícit, co dělá né tak. Podle mě je to vždycky z nějaké nevyrovnanosti, nedořešenosti, z nějakého nedostatku. Nemoc je následek ale taky dar. Dává mžnost vyrůst, něco pochopit, změnit se atd. Myslím si, že je dobré se léčit i všemi těmi přípravky, ale neupínat se na tento boj. Ty by spíš měli dopomáhat. Sami víte, že žádný zázraky od nich nelze očekávat. Čekejte zázrak od sebe. Všem přeji brzkého uzdravení, nebo aspoň zlepšení stavu.

katerina

Ahoj, vsichni, takhle sem presne premyslela, hledej pricinu, a ze kazda nemoc se da vylecit..a kazda negativni karma zrusit....ja taky asi ve dvaceti mi zmizel a po celych 5 let se neobjevi la kuze byla LEPSI JAK U NORMALNIHO CLOVEKA...tak se byla presvedcena ze je to tim ze se venuji duchovnimu zivotu a delam jogu a mantry a tak.....JENZE ted se zas objevil..nevim jestli je to tim ze sem odjela z asramu a vdala se a porodila chlapecka ktery jak vypada ho asi ma take.......coz uz po 26tiletem boji shledavam ze proste tahle nemoc je a je treba se s tim naucit zit a udrzovat to aspon trochu pod kontrolou. Podle me ekzem se objevuje a mizi sam jak se mu zachce a na jak dlouho se mu zachce, a to nas presvedcuje ze sme mi ta pricina odstraneni a naroste nam sebevedomi az do doby kdy se zas objevi..... Ja se taky vyzkousela vsechno mozny ....taky uz sem premyslela jak sem unavena poslouchat vsechny ty teorie ze ekzem je tu pro nejakou nasi vnitrni nevyrovnanost, coz mi prijde absurdni , protoze jestli nejaka nevyrovnanost prijde tak je to jen kdyz me svedi telo.....kazdopadne, Asi bych dodala ze koureni a nocni zivot mi ekzem zhorsil a zdrava zivotosprava mi pomohla mit ekzem daleko snesitelnejsi, ale nakonec bychjen dodala ze pokud se zas objevi tak je nejlepsi dat si trosicku kortikojdu namichaneho s normalni indulonou nebo lojem ....a nelamat si s tim hlavu, ani se presvedcovat ruznymi teoriemi.....a uzivat si obdobi kdy ho nemame. Ja taky ziju s kockami, v prachu a jim vsechno mozne, jako vegetarianka.

Máša

Taky všechny zdravím. Je mi 18 let a ekzém mám od dětství, lépe řečeno měla jsem. Přestala jsem ho léčit v pubertě a všechno mazala jen jelením lojem. Teď se jen musím namazat něčím po koupání, ale jinak se od zdravého člověka nijak neliším. Tím nechci tuto metodu vůbec doporučovat, jen mě unavilo být takovým tím pokusným králíkem, protože nic, co mi stále předepisovali, nezabíralo, spíš naopak se to ještě zhoršovalo. Prošla jsem taky vším možným - všechny možné mastě, alternativní medicína, bahenní koupele, solárko, nebo ozařování, zdravotní pobyty u moře, ale nic. Když se mi to párkrát zhoršilo, zašla jsem na kožní, a tam mi vždycky předepsali kortikoidy a dali nějaký letáček s nějakými mastěmi, mýdli, mléky atd. Neměla bych jíst všechno možný, ale jím a mám doma kočku a spoustu prachu a přesto už si skoro nemůžu vzpomenout na to nekonečné 15-ti leté utrpení. Věřím tomu, že všechno, co bylo výše zmíněno pomáhá a léčí následek (i když je to individuální, každému sedí trochu něco jiného), ale neléčí příčinu. Před chvílí jsem zrovna byla u obvodního kožního lékaře, protože lojem se mažu pořád, to ale jenom proto, že mám sušší kůži a chtěla jsem se poradit o nějakém jemném promašťovadle.Dostala jsem nový letáček. Rozhodla jsem se podívat na internet, abych měla představu, kolik takových firem existuje a jak si vybrat ten správný přípravek. A jsem ráda, že jsem si mohla přečíst vaše příspěvky, protože jsem prožívala to samé a všechny vás chápu. Za sebe mohu jen říct, že nejdůležitější je najít příčinu v sobě. Ze svý zkušennosti vím, že každá nemoc se dá vyléčit, protože má svoji příčinu, která se dá odstranit. Je důležité se naučit být za nemoc vděčný, ať se to zdá jakkoliv nemístné. Mě tahle nemoc dala ohromnou zkušennost, a taky jesm díky ní taková, jaká jsem. Už to tady zaznělo, a taky si to myslím, že je důležité přijmout sami sebe i s tou nemocí, ale nevzdávat tím boj, protože nemoc je nemoc - to nejsme my. Doporučuji tedy lásku, víru, optimismus, a taky se pokuste zapomenout na sebe a otevřít se lidem. To mi dělalo potíž, protože jsem měla stejné sklony se zavírat doma, jako mnozí, kteří ekzémem trpí. V mém případě hrálo roli změnit něco ve mě, šlo o spoooustu negativních vlastností.... To je ale myslím u každého individuální, ale může to pocícit, co dělá né tak. Podle mě je to vždycky z nějaké nevyrovnanosti, nedořešenosti, z nějakého nedostatku. Nemoc je následek ale taky dar. Dává mžnost vyrůst, něco pochopit, změnit se atd. Myslím si, že je dobré se léčit i všemi těmi přípravky, ale neupínat se na tento boj. Ty by spíš měli dopomáhat. Sami víte, že žádný zázraky od nich nelze očekávat. Čekejte zázrak od sebe. Všem přeji brzkého uzdravení, nebo aspoň zlepšení stavu.

vojtin

Mazat a mazat a polikat claritin na zklidnění, a exém je pryč!

jméno a příjmení

Okolo 15tého roku se mi ekzemy taky zklidnili... a doufala jsem, že už napořád (tedy, že se bude jednat o tu pouze dětskou formu)... Jenže to období vydrželo tak 2 roky, a teď je mi 20, a ekzemy jsou zpět v plné kráse, navíc na místech, kde jsem je coby děcko neměla (jako okolí pusy, ramena)... Jasně, souhlasim, že s psychykou to má hodně co do činění - ale docela by mě zajímalo, jsetli se ti ekzemy vrátili, nebo ne? (totiž, zda v tvym případě nešlo tedy jen o tu děstkou formu?)

Přidat nový komentář

Partner rubriky Alergie
Partner rubriky Alergie

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce