Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Šilhání (strabismus)

Šilhání může být trvalé nebo se objeví jen občas a zase zmizí. Šilhání je velmi časté onemocnění. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Mysak
2x

Dobrý den, je mi 17 let a šilhám (většinou pravým okem ven) a byl jsem již na 2 operacích, po kterých se mi to prý zlepšilo a není třeba další operace. Šilhám asi o 7° a chtěl bych jít na další operaci, ale nevím jestli to není jen další zbytečná, případně ještě více komplikující operace a jestli by se mi obnovilo prostorové vidění. Děkuji všem za odpověď.

Sofy

Ahoj všichni chtěla bych všem říci že ať se nebojí operace je mi 16let a byla jsem na operaci ve 2letech kvůli šedému zákalu ještě trochu šilhám a nejsem stým moc spokojena abych vám něco poradila tak si oči zvýrazní černou nebo jakoukoliv barvou která se vám libý já si dávám černou tmavá barva vám nezvýrazni oči tak že si šilhaní ani nikdo nevšimne věřte my dělám to už nějakou chvíli a ještě jsem to od nikoho neslyšela že šilhám a předtím mi to říkali všichni tak hlavu vzhůru a hlavně se nebojte držím vám palce ahoj

Mysak
3x

Ahoj, rád bych jen doplnil svůj příběh. Moje šilhání se mi od 17. do 22. roku zhoršilo ze 7° na 17°. Byl jsem neskutečně vyděšený a s takto rychlým zhoršováním bylo moje sebevědomí na bodu mrazu. Nepodíval jsem se do očí pomalu ani svým rodičům. Jedna kamarádova přítelkyně mi doporučila LEXUM v Praze, tak jsem se objednal na vstupní prohlídku. Moje bývalá oční lékařka mi tvrdila, že ty oči už nikdy nepůjdou srovnat. V únoru 2014 jsem podstoupil operaci v LEXUMu. Po probuzení z narkózy jsem půl hodiny ležel se zavázanýma očima, poté když mi sundaly sestry s doktorkou obvaz, rozkoukával jsem se a měl jsem strašný pocit, začalo se mi dělat zle a měl jsem pocit, že vidím dvojitě. Byl jsem z toho zmatěný. Ono ze 17° na 0 je to fakt šok. Další půlhodinku jsem se rozkoukával a rozhodli jsme se s paní doktorkou, že mi jeden samoštělovací steh lehce uvolní, aby se toto dvojité vidění eliminovalo. Toto uvolnění probíhalo při vědomí nad otevřeným okem, se kterým jsem nesměl ani hnout, ale paní doktorka na mne mluvila a celkem rychle uklidnila. Ono to vážně nebolelo ani trochu, jen to byl nepříjemný pocit. Po tomto zákroku jsem mohl jet domů a pak jezdil jen na kontroly. Prvních pár dní se mi všechno v hlavě míchalo. Dvojité vidění mi do 14 dnů odeznělo. Není poznat, že mám jedno oko malinko uvolněné. Nikdy jsem nebyl tak sebevědomí, změnilo mi to celý můj život k lepšímu a jsem neskutečně spokojený. Když se tak zamyslím. Je lepší týden přetrpět bolest, než trpět celý život. Jestli někdo váhá, jako jsem váhal já, říkám vám, jděte do toho. Stojí to za to. Děkuji mockrát Evropské oční klinice Lexum, příjemnému a přátelskému personálu na recepci, všem zdravotním sestrám, anestezioložce, na kterou mě bolel pohled a ze všeho nejvíc děkuji paní doktorce MUDr. Věře Flemrové za její profesionální práci a pevnou ruku. Kdyby chtěl někdo poradit nebo pomoct, napiště mi na email: [email protected]

Martin
2x

Ahoj. Před dvěma týdny jsem taky podstoupil operaci strabismu v Lexumu u MUDr. Flemrové. Jako dítě jsem prodělal 3 operace, až ta poslední, ve 12 letech, se jakžtakž povedla. Zhruba do mých 30 let to bylo v pohodě, v podstatě jsem na někdejší problémy s očima zapomněl. Teď je mi 39 a za poslední roky se mi šilhání vrátilo natolik, že jsem ztrácel chuť žít, a to nepřeháním. O další operaci jsem vůbec nechtěl slyšet, jednak po hrozných zkušenostech z dětství a jednak jsem se obával, že čtvrtá operace v pořadí nebude vůbec možná a nechtěl jsem tu beznaděj potvrdit. Mezitím jsem o strabismu nastudoval snad všechno, co se dalo, zkoušel jsem oči cvičit, taky aspoň částečně maskovat pohled dioptrickými brýlemi, i když vidím dobře. Všechno ale k ničemu, sebevědomí na nule, každý den chodíte mezi lidi s tím, že u vás budou předpokládat mentální retardaci a nic naplat, že jste normální, že máte VŠ, skvělou práci atd. Prostě peklo. Nakonec jsem se rozhoupal a šel na vyšetření. V Lexumu jsem podstoupil sérii důkladných vyšetření, paní doktorka Flemrová byla moc milá, všechno se mnou probrala, prostudovala předchozí záznamy z operací a usoudila, že revize je možná a rozhodnutí je jen na mě. Kývl jsem. Před operací jsem se třásl tak, že mi skoro nemohli píchnout injekci, ale musím zmínit, že paní doktorka, sestry a zejména anestezioložky mi velmi pomáhaly situaci zvládat i po psychické stránce. Toho si vážně moc cením. Bolest po probuzení snesitelná, pak to ještě trochu přijde k sobě, ale s oblbovákem na bolest je to v mezích. Fakt je, že jsem první dvě noci nespal. Myslím hlavně proto, že se mnou cloumaly emoce… protože po operaci je postavení mých očí perfektní a vypadám normálně, i když zatím trochu zombie, než se zahojím. Takže, stokrát díky klinice Lexum, milému personálu a tisíckrát paní doktorce Flemrové. Moje radost a vděk se nedá popsat. Kdyby chtěl někdo poradit, popovídat si o šilhání, operaci atd., tak mi napište na: [email protected]

Imrich
2x

Dobrý den,jmenuji se Imrich je mi 11let a šilhám už asi od 2-3let levým okem dovnitř a tak bych se chtěl zeptat moje paní doktorka mi říká že by operace byla riskantní(Leizrem) že by mi pak oko vjedlo ven a tak se chci zeptat dalších odborníků jestli byse tadle operace mohla stát aniž by se mi něco stalo a nebo podstoupit jinou operaci jenže nevím jakou a čím by to bylo když tak mi prosím odeepište na můj e-mail [email protected] předem děkuju byl bych ád kdybych už se nemusel trápit

andy

cauko mysak,ako pokracujes s ocami?ja skulim tiez na prave oko,tiez von-asi 5´´ .mam 24 rokov a robi mi to dost problemy.nemam dobry ocny kontakt v dialogu,atd. mal som ist na operaciu,zlakol som sa diplopie-dvojiteho videnia.opis mi,prosim,ako to bolo s tvojimi operaciami.dakujem,urcite sa ozvi,andrej.drzim palce.

Mysak
1x

Čawko, nn zatim jsem na operaci v mém věku nebyl, byl jsem jen když jsem byl malý a to si nepamatuji, ale vím že rodiče litují, že mě na tu druhou pustili, protože mi to prý druhou operací pokazila paní doktorka, která mne odoperovala a šla si lehnout, protože byla nemocná. Je strašný jak mi může jedna blbka pokazit život. Je mi trapné navazovat oční kontakt a moje očařka říká že je to zbytečný, že hodně lidí je na tom ještě hůř. Jí se to řekne když s tim nežije :( . Teď bych někdy měl jít na kontrolu a tak ji zkusim ukecat a získat co nejvíce informací a napíšu vám sem :-P ... Jo a to cvičení je zbytečné. Je to jen pro děti a nebo po operaci kdy jsou svaly uvolněné a pružné..také jsem se na to ptal. Hodně štěstí všem a taky sem napište. Díky a čaw

Mysak

Jo a k těm operacím. Na první jsem byl asi ve 3 letech a na druhé v 5 myslím. Když jsem se narodil, šilhal jsem řekl bych dovnitř a po první operaci mírně ven. Nevím jestli je to tak přesně. Moje očařka když mi bylo 5 tak naléhala na rodiče abych šel ještě na jednu operaci kde to bylo jak jsem psal víše. Operovala mne doktorka která byla nemocná což nechápu jak to mohl někdo připustit :( Operace prý místo běžných 30 minut trvala několik hodin a moje rodiče už na chodbě šíleli. No a po té druhé operaci mi řekli že se mi to srovná a musel jsem cvičit. Toe asi tak vše co vim. Pravidelně chodim na kontroly a na operaci 3. chci už od 16. Zaostřování na malou vzdálenost u nás co šilhají ven oči srovná ale je to u mne asi jen zaostření na 10 - 20 cm a zbytek je rozmazaný ale vypadá to lépe takže když je mi trapně, vidim vše rozmazaně ale nikdo na mě nekouká jak na debila.

Martin
4x

Cest, je mi taky 24 a docela by me zajimalo, jestli jste sli na operaci a jak jste dopadli. Nevim presne o kolik silham stupnu, ale je to spise pri ostreni na blizsi predmety, takze jak pises andy, pekne na hovno pri rozhovoru z oci do oka:). Nejakou dobu jsem se tomu nevenoval, ale napadlo me, ze je cas neco s tim udelat, posledni operaci jsem mel asi ve 14, takze nevim, jestli uz neni pozde. Na netu jsem nasel firmu Lexum, ktera tyto operace provadi, mate s ni nejake zkusenosti?? A docela by me zajimalo, co je to to dvoji videni, postupem casu jsem se totiz naucil sledovat okoli spise jednim okem, protoze mi prijde, ze pak neni silhani tak zjevne. Ale urcite to neni nejlepsi reseni. Takze piste zkusenosti a napady co s tim (jestli pomaha nejake cviceni nebo podobne capiny). Mejte se

Hanka
1x

Ahoj, mě je 23 a na šilhání mě operovali ve třech letech, ale zrak i šilhání se mi zhoršilo, taky už s tím chci něco dělat. Já prozměnu šilhám, když ostřím do dálky, taky celkem blbý :) Ohledně cvičení - co jsem kde četla i mi bylo řečeno, tak v tomhle věku už je tak nějak k ničemu. Dvojí vidění, co jsem pochopila, pokud máš tupozrakost, mozek se už v mladém věku naučil vnímat svět jedním okem a to druhé pořádně nevnímá. Pokud podstoupíš operaci a jakoby ti "srovnají oči", mozek někdy není schopný si přebrat pohled z obou očí do jednoho obrazu, protože není zvyklý pracovat t s tím druhým okem, takže jednu věc vlastně vidíš oběma očima zvlášť. Taky jsem se začala zajímat o možnosti operace a psala dotaz na Lexum, bez vyšetření mi asi stejně nic nenapíšou, ale aspoň vědět, jestli je nějaká naděje...

Monča
4x

Ahoj, je mi 28 a mám jít na operaci šilhání pravého oka. Jak probíhá léčba a je tento zákrok zpoplatněn? Oplatí se to vůbec?

Mirka
2x

Ahojte ja mam problem so šilhanim už od 3 rokov šilham na ľave oko smerom dnu.Na operacii som bola keď som mala 6 rokov trochu to pomohlo ale moc nie mala som diioptrie 4 a pani doktorka vravela že už sa mi zrak nezlepši tak som sa naštvala a prestala som nosit okuliare a po dvoch rokoch som prišla a zrak sa my zlepšil na 2-5 a prave oko som mala 2 a zlepšil sa na 0 zaujimave však asi preto lebo som oči namahala ale šilham stale nie tak vela ale stale chcem ist na operaciu pani doktorka vravela že by som mohla ist ale ešte sa rozhodejem.

Mirsa

Ak by mal niekto zaujem popisat si somnou o podomnom probleme napište mi na moj e-mail [email protected]

Kemr
2x

Ahoj.... Moc by me zajimalo jak poznam ze silham ..... Pozna se to treba z fotek ? Nebo jak ? Mam problem s levym okem hlavne venku kdyz se divam treba do dalky.. Byl jsem u ocniho a ten mi dal bryle na cteni coz nechapu..... Sice je to s brylema lepsi ale mam takovy pocit jako kdybych venku silhal nebo je to tim ze treba vidim na leve oko slabeji a tim mam ten pocit ze se divam jen pravym okem... Poradte nekdo pls

Jana Nahodilová
12x

dobrý den,je mi 25 let a už od narození šilhám na levé oko.K tomu ještě nosím brýle na dálku.Můžete mi,prosím,poslat kontakty na kliniky kde se zabývají šilháním?Hradí tento zákrok pojištovna?Pokud ne kolik stojí operrace?Děkuji,hezký den Jana

jméno a příjmení
10x

Ahoj, je mi 16 a začínám si všímat, že šilhám, teda spíše kamarádi,, nikdy sem s tím neměl problémy aspoň sem o tom nevěděl a nikdo mi to nikdy neřek a teď najedou mi tolik lidí říká že šilhám :(..já osobně to vubec nevnímám, že bych šilhal, od 5 let mám nosit brýle v 10 sem je prestal nosit.. na levém oku sem měl 1,5 dioptrie a na pravé 0,5,,na levé vidím hůře a spíše sem se vždy díval pouze pravím a levé jentak bezvíznamě jezdilo sním bych tak řek::D:D zajímavé je že šilhám pravím a navíc to vůbec nevnímám:(..oko mám vychýlené směrem ke spánku a spíš pouze když se dívám do dálky..nikdy sem stím neměl problémy a nechápu co se tedka stalo, poraďte prosím někdo čím by to mohlo být nebo tak :(( děkuju :) p (jinak když jsem cetl ten clánek o silhání tak taky privírám jedo oko na slunci jak tam písou ze se to stava pri silháni do vnějšku ale to delám od malička a jak říkám, nikdy sem se šilháním problěmy neměl, nebo si toho aspoń nikdo nevšiml..)

denisa
1x

dobrý den já jsem tu poprvé v úterý 9.10.2012 mě operovali 2 oči, šilhám od narození a je mi 33 let, byla jsen ve FN ostrava a jsem zatím moc spokojená, zákrok byl zdarma. Teď si kapu do oka 4xdenně kapky a na večer mastičku.Po operaci jsem měla taky dvojité vidění ale už se to spravilo vidím normálně, doktor mi řekl že se musí mozek sesznámit s tím že vidím dvěma očima. Takže zatím můžu jen doporučit oči mám srovnané a to je pro mě nejdůležitější, určitě tady nemusím nikomu říkat jaké to je když člověk šilhá.

renda

moc ti to přeju ,vím co to je je mi 33 let a nedívám se lidem do očí a nebo klopím zrak,moc moc ti to přeju upřímně :)

yfvpjcndcv
5x

HaFoma oivbftmtvhpd, [url=http://yemdewkisdhz.com/]yemdewkisdhz[/url], [link=http://ywmqnaxnvygm.com/]ywmqnaxnvygm[/link], http://zsfavcdlyjjn.com/

Andrea Komárková
3x

Dobry den, u dcery byla v 3,5 letech diagnostikovana tupozrakost. Ocicko jsme zakryvali okluzorem a po pul roce se ocicko natolik vycvicilo, ze jiz nebylo nutne ho zakryvat, pak jsme dochazeli 1x tydne na cviceni. Po cca dalsim pul roce nam bylo sdeleno, ze cviceni a ani zakryvani dal delat nemusime, na obe oci vidi dcera jiz stejne. Nicmene kdyz se ji bryle sundaji, tak ji leve ocicko trochu "ujizdi" smerem k nosu. Kdyz jsem to rekla lekarce, tak mi rekla, ze na toto zadne cviceni neni a jedine co se muze delat zvysovat dioptrie v brylich. Bryle ji pry zustanou jiz dozivotne a "ujizdeni" oka take. Chtela bych se zeptat, opravdu neni mozne neco delat? Nejake cviceni nebo podobne? Dekuji za odpoved.

Petra Kalousková
2x

Ahoj. Nás doktro taky nepotěšil. V brýlích dcera kouká dobře, ale bez brýlí jí oči stále ujíždějí. Doktro říkal, že to tak bude napořád a jedinou možností je operace, až bude větší. Nedávno při kontrole zjistil, že jedno oko začalo lenivět a museli jsme začít oko zalepovat, To lepení byla hrůza. Naštěstí jsem si sehnala látkový okluzor - z www.okluzoryprodeti.cz . Cvičení bylo příjemnější a po pár měsících jsme oko vycvičili úplně. Jen je škoda, že na to šilháhí pomůže jenom ta operace.

Vláčilová
3x

Dobrý den,mám 4letou dceru,má od narození vadu-šilhaní levého oka,oko má pohyblivé pouze od nosu do středu oka a dále ho nedostane,dá se stím něco dělat,cvičení nebo popř.operace?Díky Katka

Lucie

To, co popisujete se nazývá duanův syndrom. Je to vrozená vada, kterou mám také. Nedá se s tím dělat vůbec nic. Člověk se s tím prostě musí naučit žít. Je to velmi omezující zejména v tom, naučit se dívat se jen do jedné strany. Nevím, které oko má Vaše dcera nepohyblivé, já mám levé oko. Tudíž se vůbec nedívám očima doleva, musím otáčet celou hlavu. Pokud byste chtěla bližší informace, napište mi na e-mail [email protected]

Eva Puchnarová
5x

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně šilhání mého syna ( 2 roky ), u kterého jsme 1,5 roce zjistili, že mu utíká levé očičko směrem k nosu. Paní doktorka mu provedla vyšetření, rozkapala oči a nezjistila žádné dioptrie a přesto mu předepsala brýle s 1 dioptrií a okluzor. Brýle má nosit po celý den ( někdy je to problém) a z toho s okluzorem 1 hodinu denně. Paní doktorka nám tvrdí, že operace by možná nebyla, že prý by to ani nikdo neoperoval a aby prý mohla být operace možná musí začít šilhat i druhým okem ( nám se to zdá divné, proč by mělo začít šilhat i to zdravé oko ). Proto bych se chtěla zeptat, jestli má paní doktorka pravdu, nebo zdali mám vyheldat jiného lékaře. Děkuji předem za odpověď.

Filip Kolář
3x

Dobrý den, může způsobit šilhání i to že mám delší vlasy a mám je i přes oči? Díky za odpověď

Anonym

Dobrý den je mi 20 let a chci si nechat nárůst dlouhou ofinu přes oko. Může mi to nějak poškodit zrak? Děkuji

Nela Juřicová
1x

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli jde šilháni spravit v 15 letech já šilhám už od mala a byla jsem s tim okem na operaci v 7 letech ale ta operace mi jen trochu pomohla a jinak děkuju za odpověd a muj e-mail je [email protected]

Katka
2x

Ahoj,je mi 14 let.A už asi od svých tří let nosím brýle.Mám vrozenou oční vadu strabismu.Byla jsem již na třech operacích a už nemusím nosit brýle a mám i částečné prostorové vidění, ale občas mi pravé oko ujede.Vlastně mi občas ujíždí i to levé, ale to pravé víc.Tak bych se chtěla zeptat jestli se to dá ještě operovat tak aby mi oči neujížděly vůbec?Slyšela jsem něco o technice nastavitelných stehů.(mail: [email protected])

Veronika Filáková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli může oko šilhat z toho, že jsem silně nevyspalá? Je mi 18 let, nikdy se mi to ještě nestalo, ale teď už druhý den poměrně hodně šilhám na levé oko...(v noci jsem spala asi jenom 3 hodiny..) Cítím, že mám hrozně unavené oči a nevidím moc ostře. Snad odpovíte. Moc děkuji

Markéta

Dobrý den,já šilhám také od narození,hrozně mi to vadí.Byla jsem už dvakrát na operaci,jednou v dětství a jednou v dodpělosti a nic nepomohlo,prý to doktor udělal nejvíc jak to šlo,ale nepomohlo to,byla jsem operovaná v pardubicích.Hrozně mě to omezuje v osobním řživotě. Můžete mi někdo poradit,zda by mi mohli někde pomoct.Děkuji.

Jakub

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli budu šilhat, když nosím ofinu přes jedno oko (zakrývá asi jen 20%-30% oka). děkuji

Tereza Korbelářová
1x

Dobrý den, šilhám od mala, na žádné operaci jsme nebyla. Před týdnem jsem podstoupila operaci na oční klinice Lexum, u Mudr. Flemrové. Podle testů mi garantovala zlepšení o 50 - 70%, protože jinak by hrozilo dvojí vidění. Přesvědčovala jsem jí o tom, že je vše v hlavě a ať mi oko narovná na co nejvíce. Před operací jsme se již nebavili o tom jak to provede a řekla jsem jí, že jí plně důvěřuji. Díky technologii nastavitelných stehů mi oko narovnala o 100% a já o tom ani nevěděla. Po probuzení z narkózy žádné dvojité vidění nebylo a ani druhý den na kontrole. Má hlava se s tím poprala po svém a i přesto, že byla paní Flemrová připravena oko narovnat do úhlu, jaký předpokládala při vyšetřeních, nic takového se nedělo :) Oko se hojí dobře, předtím jsem neměla vážný problém se sebevědomím, ale při únavě, stresu apod bylo šilhání hodně viditelné. Teď už nikdy nic takového nebude. těším se, až se oko zhojí. Paní doktorka je profesionál každým coulem, prý kapacita v republice ve svém oboru. Tým Lexumu je skvělý, od recepčních, po zdravotní sestry :). Mohu jen doporučit. Už se těším na plné zhojení a nové zážitky :) Terka

Veronika J.

Dobry den, 28.1.2019 jsem byla na operaci strabismu. Je mi skoro 38 let a silham od 2 let. Po skoro 36 letech mi to nabidla moje nova doktorka. Zajimal by me pooperacni stav u vas co jste operaci prodelali. Dvojite videni nemam, ale kdyz se zvednu, jdu, tak se to se mnou lehce mota. Mel jste to taky nekdo? Pokud ano, odezni to?

Martin

Dobry den Prosim o radu. Je mi 34 vzdy jsem trochu silhal ale nebylo to nic hrozneho. Po delsi dobe se mi to hodne zhorsilo. Podstoupil jsem operaci na zmenseni dioptrii a dale dve operace strabismu 1. Se stahovalo oko dolu a bylo vse v poradku. 2. Se stahovalo oko k nosu. Ted jsem 3. Tyden po operaci a oko silha druhym smerem a mozna vic nez driv silhalo ven. Dr. Rikal ze mam cvicit a ze se to zlepsi. Cvicim jak muzu ale uz druhy tyden nevidim zmenu a ztracim v dr. Duveru. Muzete mi poradit zda se neplasim zbytecne?

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce