Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Vitamín D (cholekalciferol, ergokalciferol)

Pod plachetkou osoba o berličce s křivýma nohama není nikdo jiný, než Polednice. Nelze vyloučit, že se autor inspiroval některou z babic svého mládí, ale je téměř jisté, že měla křivici. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Žabka
3x

To je hloupost, samozřejmě, ze i z vegetariánské, potažmo veganské stravy se vitamín D dá získat, a to ve formě D2, tedy ergokalciferolu. Najdeme ho např. v houbách, což sice nejsou rostliny, ale i tak vegetariáni nemají smůlu. Takže opět špatná zpráva spíše pro masožrouty - zase jednou nemáte pravdu.

Janinka
4x

Už jen to že si někdo ničí zdraví tím že je vegetarián nebo dokonce vegan svědčí o tom že není ten člověk v pořádku. Člověk je prostě masožravec at chce nebo ne...a pak mu prostě dané vitamíny, minerály chybí... všeho se má samozřejmě s mírou nejlépe je kombinovat rostlinou a živočišnou stravu...pár let jsem potraviny studovala vím o čem mluvím...

n
2x

>Člověk je prostě masožravec at chce nebo ne...a pak mu prostě dané vitamíny, minerály chybí... >prostě,prostě Ono to tak prosté milá dámo není, Vaše sdělení je nepravdivé a zavádějící. Počínaje tím, že člověk je masožravec; to rozhodně není, člověk je všežravý primát s trávicí soustavou dimenzovanou na trávení převážně rostlinné stravy. Jestli jste studovala potravinářkou, tím bych se ani moc nechlubil a rozhodně bych se už neoznačoval za odborníka na výživu. Jediný prvek, který je známý tím, že se čistě rostlinnou stravou nedá dost dobře získat je vitamín B12, kterého si na rok koupíte za pár korun v lékárně. V některých případech se dá uvést i vitamín D. Maso může mít v určitých situacích určité výhody ,ale není z hlediska lidského metabolismu pro plnohodnotné fungování nepostradatelné. Alespoń se ke mě zatím nedostaly žádné informace, které by znamenaly opak. Naopak se ke mne dostalo plno informací, které naznačují, že omezení konzumace masa je zdravotně prospěšná.

lada
1x

Vazena pani Jano O vegetarianske, ci veganske strave nic nevite, tak nerikejte, ze je na ni neco v neporadku. Co take muze byt v neporadku na necem co pochazi primo z prirody. Studovala jste velice kratce a zamerovala jste se jen na to co se vam hodilo do kramu. Zkuste se na vse podivat z pohledu vegetariana/vegana a najit si podklady pro to co rikate. Jsem jiz 6 let vegetarianem a z toho posledni rok vegan. Nic mi nechyby, ba naopak. Za zminenou dobu jsem byl dvakrat nemocny a muzu se jen smat te vasi tzv. normalni strave. Jestli ste ve skole davala alespon na hodine anglictiny pozor, tak si prectete napriklad "the china study" a pak zkuste najit neco jak byste vyvratila fakta misto smesneho pohazovani klise jako "chybi mu mineraly - coz naznacuje, ze ani nevite co slovo mineral znamena a kde se vyskytuji. Nic osobniho - ste proste normalni - mejte se krasne a preju vcasne probuzeni ze z te vasi nocni mury, ktere rikate zdravy zivot

rakeťák

Janinka 4 roky studovala ale nikdy nevystudovala, coz? :)

jaja

A kde jste takovou patlaninu slov našla a kdo vás naučil takové zcestné názory?Člověk nikdy nebyl masožrout a také není nikde napsáno, že se masožroutem narodil.Je tak učen od narození.To, že je špatná osvěta ze zdravotnictví a namísto tolerance se nutí děti jíst mrtvoly a pít mléko jako zvířata.K vůli tomu nemusí být člověk na zvířecí úrovni a pyšnit se, že jim je.Celosvětově jsou ti, co nejí maso a stravují se vědecky, ani lékaře nepotřebují.Oni k lékaři nechodí, protože jsou zdrávy a spokojeni a proto nevraždí pro chuťové buňky.Ale masožravci přeplňují ordinace a páchají tolik ekonomických a ekologických znečištění i katastrof o kterých se nesmí psát.Masožrouti stojí společnost 100x více než nemasožrout.Je třeba se pomalu vzdělávat a ne nenávidět a provokovat.

emma

poslední dobou jsem nejaká unavená a mám podezření, že to bude málo vita D. Poradíte prosím, jak ho nejlépe dostat do těla? díky

Cler

Je krásně, běž na sluníčko :) nebo nějaký doplněk stravy

emma

nemůžu moc na slunce, nad doplňkem jsem přemýšlela, ale nevím jaký

Cler

Aha, no moje babička používá vigantolvit a prý ji to pomáhá

emma

Vigantolvit jo? O tom už jsem slyšela... kde se dá pořídit?

emma

Díky, už jsem objednala, snad mi to pomůže :)

Hana

Dobrý den, když budu doplňovat vitamín D tímto dopňkem, ucítím na sobě nějakou změnu??

Helga

Přímo Vy to asi nepocítíte, ale pocítí to Vaše kosti a svaly. Měla byste mít silnější imunitu, takže je možné, že nebudete tak často nemocná. Slyšela jsem, že i zuby jsou po něm lepší. Je možné, že na každého to působí jinak.

Hana

Já musím doplňovat vitamín D doplňkem stravy celý rok, ikdyž se slunci nevyhýbám. Byl mi lékařem doporučen Vigantolvit. Nenapadlo by mě, že někdy budu muset něco takového užívat.

Kateřina

Hani taky mi bylo doporučeno doplňovat si vitamín D. Vigantolvit jsem si koupila taky a mám to na dlouhodobější užívání. Ještě že jsou ty tobolky tak malíčký a dobře to klouže do krku

Karina

Jak si dávkujete ten vigantolvit? .. zajímá mě jak dlouho vydrží balení

Kateřina

Dávám si jednu tobolku denně. Balení mi vydrží zhruba na dva měsíce

Jiřka

Také mám s tímto doplňkem velmi dobrou zkušenost

Dana

Vigantolvit jsem letos dostala k Vánocům od Ježíška, takže beru krátce ale tobolky jsou super. Tím jak jsou maličký tak krásně kloužou do krku což mi absolutně vyhovuje

Loty

Dano od kolika let se smí užívat?

Dana

V příbaláku sem četla že není vhodný do dvanácti let

Tamara

Já i moje 13ti letá dcera vigantolvit bereme a sem s tímto doplňkem moc spokojená

Edita

U nás doma jsou teď tobolky vigantolvit také v kurzu. Beru je s manželem na doplnění déčka a oba dva si to nemůžeme vynachválit.

Alexandra

Holky na co všechno vám ten doplněk stravy pomohl? A cítíte to na sobě nějak?

Edita

Pocitově to Alex nějak nepocítíš, ale tvoje tělo ano, hlavně kosti, které vitamín D potřebují.

Naďa

Dá se brát celoročně nebo je to záležitost vyloženě jenom na podzim a zimu ?

Lomka

Já jsem dávala dítěti celý rok kapku vigantolu, aby neměl problémy s kostmi.

Beata

A jak dlouho ta lahvička vydržela?

Lomka

o kapky Záleží na lékaři, jak je předepíše pacientovi. Obecně lze říci, že se užívají 1-2 denně, při tomto dávkování vydrží lahvička lehce přes rok resp. půl roku.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce