Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Lymeská borrelioza

Nejnápadnější postižení u lymské boreilózy (též lymeská borrelióza) je na kůži a právě to je možné v historických pramenech vypátrat v Evropě. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jiří Antonín Votýpka
1x

Velmi dobrý článek pana doktrora, který se zabývá léta borreliózou. Musím však upřesnit, že v Severní Americe způsobuje lymeskou borreliózu genomospeciés spirochéta Borrelia burgdorferi sensu stricto, původní americký druh zdá se být více pathogenní než v Evropě se vyskytující dvě genomospeciés Borrelia afzelii a Borrelia garinii, a nejnověji i nové genospeciés ale i další v mizivém množství. Dokonce i Asie má vlastní původní genomospeciés. Bylo tomu tak již v dávnověku, dnešní doba pomocí zvýšené migracie urychluje mísení druhů. Spirochétu Borrelia burgdorferi objevil Dr.Willi Burgdorfer, švýcarskoamerický vědec zabývající se ricketsiemi. Rodový název Borrelia je po francouzském mikrobiologovi Dr.Borrelovi, který zemřel daleko dříve než byl původce lymeské borreliózy objeven.

Radmila
7x

Mám diagnostikivanou chronickou boreliozu. Od začátku se projevovala mravenčením a brněním na různých částech těla. Brala jsem několik antibiotik, brali mi lumbální punkci- neuroborelioza a RS negativní. Dodnes mě ale někdy mírně mravenčí prsty na rukou nebo na nohou. Může to znamenat, že se borelioza antibiotiky nepřeléčila?

Vanda
13x

Ona se přeléčila, ale nevyléčila,. Ale to české doktory nezajímá. Vyrábějí chroniky jak na běžícím páse, díky opakovaným bakteriostatickým dávkám podporují rezistenci na atb. Dávka 200 doxycyclinu spirochetu nezabije. Léčím se v zahraničí. Dostávám 2x takové dávky a ještě trojkombinace nejen atb. Tady lymeskou boreliozu nikdo léčit neumí. Nejen léčit, ale i diagnostikovat. A to chtějí páni doktoři zvyšovat platy. Tento článek ukazuje úroveň informovanosti doktorů o této nemoci. Můj zahraniční lékař je na trošku jiné vědomostní úrovni :-) Je to síla, takhle oblbovat lidi. Jednou z toho bude velký průser.

GABINA
2x

Vando, prosím dala bys mi na sebe mail, mám totiž také problémy a uvažuji o léčbě v zahraničí.. Díky moc

Jenda

Bohuzel, mate pravdu. Ziji pravdepodobne se zapozdenou borelii (chlamidii) uz nekolik let. Stav se mi sice pomalu zlepsuje, prvni dva roky jsem prozival prakticky neprerusovane marodeni. nyni jiz druhy rok uleham jen na jare a na podzim (taky v zime a pri stresu). Drive jsem beznou jarni virozu lechce vylecil za dva tri dny, dnes mi to trva deset a vice dni na luzku s ruznymi stridavymi obtizemi se zazivanim, prujmy a pod. Zpravidla pokazde musim po prvnim tydnu vyhledat lekare aby mi nasadil atb. Na dotazy co s tim lekar krci rameny a rika ze jsem v podstate zdrav. Na neci radu jsem zacal uzivat syrovy cesnek, strouzek denne. Myslim ze mi to trochu pomaha, alespon s celkovou imunitou.

Jitka

Super kometář, absolutně souhlasím!!!

Dáda

Milá Vando, možná by jste se měla přestěhovat do zahraničí nebo vystudovat medicinu, když jste tak uvědomělá. bože můj...

Veronika

Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o informaci, kde jste se léčila, případně nějaké informace k tomu? Manžel už běhá 3 roky po doktorech, honí ho od čerta k ďáblu a léčba žádná. Moc děkuji.

Petr
1x

Slatanina misty az zavadejici a znevazujici zavaznost teto nemoci. Pak doktor by se mel take naucit psat cesky. Cist to po nem napr. "matky ztropili" je tristni od vysokoskosly vzdelaneho cloveka. Server asi nema jazykovou korekuru kdyz uverejni takovyto paskvil?

Petr

pardon jako priklad melo byt matky "nemeli poneti" to to hur ze ztropily ma pred timto spravne ale dalsi sloveso spatne y :o)

Anonym

Souhlasim na 200%!

Loutocký Vladimír
2x

na tom jak byl článek napsán zas tolik nezáleží ,ale záleží na přístupu k nemocnému,který vyhledá pomoc u "odborníků". tj. Mudrů na infkčních odděleních. Jestli jste už vyléčili tisíce ....dobrá tedy,vyléčili, ale co s těmi co nevyléčili ? Proč se nesnažíte také o vyléčení ? U nich se bude jednat asi o komplikace s infikováním vícero druhů bakterií (parazitů)a pokud už jejich léčba byla jednou neuspěšná, tak nová léčba by měla vypadat zcela jinak. A jaký postup tedy zvolit ? No..,když to "odborníci" neví,tak se musí podívat,jak se to dělá jinde ve světě. Nemohou přece stále dokola používat stejné metody ..... ,když se jedna metoda už jednou neosvědčila,nemohu ji stále dokola opakovat. A používat stále penicilin (vyjímečně lendacin) a po pár dnech se "otravného" pacienta zbavit odesláním na psychiatrii...takto by tedy léčba boreliozy vypadat neměla !!! Čeho jste docílili ? Jen toho, že někteří se začali léčit na vlastní pěst,za své,bez pomoci,bez sledování a jejich snem je získat své zdraví zpět. Ale to má být vašim cílem...na to jste studovali ! Měli byste vytáhnout hlavu z písku a tento stav řešit, protože tito nevyléčení pacienti EXISTUJÍ i když už byli několikrát přeléčení. A postavit se k problému čelem, ne zády.

Jarka

Jen souhlasím, bohužel je to tak!!!!

pepino353

sss

pepino353

V roce 1995 jsem si u doktora stezoval na unavu a bolesti celeho tela a muj osetrujici lekar me vubec neveril ze neco me muze bit. Pak jsem si zazadal o vysetreni krve a uz byl problem byl nastvany ze jsem si o neco rekl a byl dost protivny. za ctrnact dni me zena prinesla o meho doktora papiry a tak bylo napsano silne pozitivni borelie a okamzity nastup do nemocnice kde jsem dostaval penicilin tri nedele a pak jeste tri mesice po nemocnici jsem marodil .To vse se opakovalo v roce 1997 a ted po 17 letech mam borelii znova a opet jsem si musel o vysetreni rikat . Proc to vse pisu vim ze si tim nepomuzu a nikde se nedovolam jen vam chci rict aby jste se nenechali odradit vasim osetrujicim lekarem a kdyz Vam neco je tak si reknete o vysetreni i kdyz je drahe jak oni porad tvrdi je to vase zdravi a to mate jen jedno. Preji vsem kdo to budete cist aby se vam tato nemoc vyhnula Pepik

Martin

Měl jsem a mám stejné potíže jako Vy. Žiju s tím už přes 20 let a mým posledním pokusem je antirevmatikum. S pozdravem M.

Anonym

Jake nesmysly, pane doktore! A to nechate publikovat? Omezene znalosti jsou opravdu nebezpecne.

Marie

Ostuda naší země a úroveň našich lékařů je vidět na každém kroku Lidé trpí a páni doktoři chtějí jen peníze Mám stejnou zkušenost jako Vanda. Přidám to, že se tomu v cizině lékaři smějí..

Hana

Několik měsíců mně pálí, brní nohy nejdříve večer vklidu, nyní i přes den, pomalu se přidávají ruce, před měsícem jsem byla na EMG a potvrdili polyneuropatii senzitivní. Na odběru krve jsem měla zvýšený cukr /6/ a pozitivní Borrelie IgG 6,5 seropozit. po prodělané infekci,IgM 0,26 negat.Obvodní lékař mně dal DoxyHEXAL na 20 dní. chtěla bych vědět jestli to pomůže při této pozitivní hladině. je mně čím dál hůř, jako když to cestuje. ruka, noha záda, večer zimnice bez teploty, TK mám v normě, bez prášku na spaní neusnu a dnes mě zbudila bolest ruky po hodině. Ke konci listopadu jsem byla na třetí dávce očkování a to jsem mněla několik dní zimnici a nízkou teplotu 35. Jako kdyby se tím ještě něco rozjelo. Paní doktorka mně posílá na různá vyšetření, ale všude jsou dlouhé obj. časy, byla jsem na RTG a sono břicha/ v pořádku/ do dia poradny za měsíc a to hlavní na lumbální punkce v Pardubicích v Hradci Král, Kolíně v době Covi nedělají. Děkuji za radu. Hanka

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce