Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Arytmie

Poruchy srdečního rytmu mohou být projevem celé řady srdečních onemocnění. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Kukyna
13x

Dobrý den. Trpím na nízký tlak a bušení srdce a zvýšení tepů bylo přisuzováno právě tlaku. Ale když mám naměřený tlak který je dobrý, stává se mi, že mi začne bušit srdce a mám přes 100 tepů za minutu. Někdy pomůže, když dám nohy nahoru ale někdy vůbec. Stává se mi to i když jsem celý den v klidu a nic nedělám. Přijde to prostě samo od sebe a někdy to přestane po chvilce ale někdy taky až po 15 minutách. Pokud to nepřestává a já ležím, jsem tak unavená že usnu. Můžete mi říci zda je to tím že trpím na nízký tlak, či je třeba zajít k doktorce. Byla jsem i na srdci a špatně mi funguje jedna chlopeň ale prý je to v normě. Nyní mě čeká další vyšetření po 2 letech. V rodině máme problémy se srdcem. Děda, strýc a bratr mají kardiostimulátor. Bratr již od 10 let. Můžete mi říci něco blíže?

Ann
2x

Bušení srdce přijde nečekaně a trvá i více než 10 hodin. Srdce se nechce uklidnit a myslím si, že je to moje poslední chvíle.

kAREL
3x

MINULÝ TÝDEN JSEM SE DOZVĚDĚL ŽE MÁM TACHYARYTMIE. ZAJÍMÁ MĚ JAK SE BUDE DÁL POKRAČOVAT S LÉČENÍM.c4

Ann

Čeká vás ablace, tj. zavedení do srdce a vypálení SVT uzlu. Ale je to riziko, může být mrtvice.

Lid.

To záleží potom na haldě dalších věcí. Teda hlavně na tom jak moc závažnej je ten tvůj problém. Jestli je to jenom chvilkama (prostě vobčas mlátí srdce jak vo život), tak je možný že taky nic.Nebo dostaneš prášky. A dyby to bylo jó hustý, tak nejspíš by sem to viděl na budíka.

Karel
1x

BUDÍKA? CO TO JE? NEDÁVNO SEM ČETL, ŽE JE MOŽNO KARDIAKY SLEDOVAT NA DÁLKU, MOHLO BY JÍT O NĚCO TAKOVÉHO?

Lid.

To sem myslel kardiostimulátor. Přístroj co se ti zašije do těla a tim srdcem ti lupe jak by to mělo bejt. To na dálkový pozorování je domácí monitoring. Ale to zase funguje jenom ve spojení s tim kardiostimulátorem takže takhle tě pozorovat nemůžou. Je to taková vysílačka.

Alžběta

Kde by jsem o monitoringu našla podrobnější data? Díky.

zoufalec

klepni na

Alžběta

Dobrý den, na stránky biotronik jsem naskočila, ale pracuje to nějak divně. Nejdříve se načítali stránky, potom to skočilo na biotronik.com a pak bylo vše anglicky - což samozřejmě na této úrpvni nezvládám. Co s tím?

PBC

na strance je ceska vlajecka, prez tu se dostanete na stranky v cestine. Je to normalni posup u vetsich nadnarodnich spolecnosti.

Alžběta

Aha. Mockrát děkuju. Ale bohužel ani teď nejsem o moc moudřejší, není mi jasné, jak přístroj pracuje. Můžete mi to někdo prosím velice jednoduše vysvětlit?

Michael

Jasnačka. Takže. Nemocný človíček má v sobě kardiostimulátor. Aby nemusel lítat ob týden na kontroly do nemocnice, na nočním stolku má umístěný ještě domácí monitoring. Z kardiostimulátoru se každou noc vyšle zpráva (něco jako SMS), přes domácí monitoring se přepošle satelitem do centrály Biotroniku, kde ji zpracují a výsledek pošlou lékaři, který má toho dotyčnýho človíčka na starost. Ten se koukne, pokud je tam odchylka od normálu, človíčkovi se ozve a ten mimořádně do tý nemocnice zajde. Pak už vše probíhá normálně.

Alžběta

Moc děkuji za námahu. Už je mi to vcelku jasné. Akorát mám strach, že to musí stát hrůzu peněz.

Michael
1x

Co já vim, tak je to na úkor pojišťovny, kardiostimulátory si taky nikdo neplatí.

Jiří
6x

Dobrý den, po Ekg mně byla zachycena bradykarmie 39/min a byl jsem poslán na Holter Ekg; s těmito výsledky uvedenými v lekařské zprávě: Trvale SVT/nejspíše flutter síní/s maximální TF 170/min při fyzické zátěži a minimální 40-52/min v nočních hodinách. Závěr uvedený ve zdravotním záznamu: Sick sinus sy. Byl mně nasazen Wafarin 5 mg 0-0-1. Doktorka mně upozornila, že po dalším sledování (kontrolní Quick ) a objednání antiarytmické amb. mně čeká kardiostimulátor. Je mně 70 let, bez jakýchkoliv potíží. Pracuji a trvale aktivně sportuji od mládí. Nyní se zůčastnuji závodů na horských kolech 3-5x do roka á 50 km, lyžařských dálkových běhů 2-4x do roka. V létě plavu intenzivně kraulem 3-5x týdně přes jezero 500m tam a zpátky), absolvuji průměrně 2 namáhavé výstupy cca do 4000m. Posledních asi 5 let, sleduji proti mým stejně starým kolegům při sportu, že se více zadýchávám. Rovněž při posledním výstup letos v létě na 4000m vysoký kopec jsem se podstatně více zadýchaval v porovnání s 57 letým bratrem. Matka od 80 roků rovněž brala walfarin, zemřela v 90. Otec zemřel ve 36 letech udajn na nedomykavost srdeční chlopně, Budu se muset s kardiostimulátorem vzdát všeh aktivit? Je možné arytmii vylečit? Děkuji za odpověď.

rychlík
14x

měl jsem pohlavní styk, velice rychlý a vyčerpávající... už dlouho jsem chtěl zjistit výkonnost svého organismu během onoho aktu.... a naměřil jsem 290 tepů za sekundu. tak se ptám: je to normální? když mám mít tak kolem 80, maximálně 180, a teď skoro 300... není to něco neobvyklého? (možnost omylu vynechejte, měřením jsem si jist.)

Dušan
5x

Dobrý den,mohl by mě někdo poradit když někdy (není to při zvýšené sportovní aktivitě)začne rychle být srdce až se mě stahne hrdlo,je to dost nepříjemný pocit,trvá jen chvilku ale nic moc...Díky za rady

Šárka
18x

Dobrý den, zajímalo by mě zda je možné aby arytmii vyvolalo vysazení antikoncepce. Před rokem jsem chtěla s užíváním přestat a vysadila jsem. Bohužel jsem začala mít takové divné srdeční stavy a bylo mi velice slabo, plus takový nervový třes v celém těle, a všechny zvuky mi hrozně vadily do uší a i silné světlo na oči. Vždy se to opakovalo jako takový zachvat, většinou večer doma v klidu. K tomu bušení srdce a chvílema jsem nemohla chytit dech. Nejdříve tak jednou za 14 dní, a pak stále častěji, po půl roce už to bylo skoro každý večer. Do toho mi občas i přes den začalo divně poskakovat srdce. ... Vzhledem k příšerně zhoršené pleti z vysazení prášků a z podezření že ty srdeční problémy mám také z toho jsem antikoncepci zase začala užívat. A všechny problémy postupně vymizely. Jak akne tak problémy se srdcem, jen občas třeba jednou za měsíc ucítím slabounkou arytmii, je ale tak slabá že se nad tím dá mávnout rukou. .. Před měsícem se mi opět povedlo vysadit na jeden měsíc prášky a znovu tu mám problémy se srdcem, zatím druhý záchvat za měsíc. Ted prášky opět beru, takže čekám že se to zase uklidní. .. Bojím se ale prášky vysadit, až budu chtít mít miminko, to se pak někde s arytmií složím těhotná a slabá ... nedokážu si to vůbec představit. ... Jinak před tím rokem mi dělali krevní testy na všechno možné a i EKG a vše bylo ok, i štítná žláza. Nic nenašli. ... Co si o tom myslíte? Proč to ta antikoncepce dělá? Nikde na internetu jsem nenašla nic podobného.

Miřátská Helena
18x

mívám nepravidelný tep a bušení srdce,u lékaře mi bylo řečeno až mě to postihne,takmám jít na EKG,než tam za dorazím tak se sklidním.To se mě ta lékařka, mám dojem chtěla jen zbavit.Je mi 63 let a simulovat nepotřebuji.Prosím co mám dělat?Trápím se už asi 40 let.Děkuji.

jirka
4x

MaxiCor pomůže, více na farmax.cz, mají zajímavý eshop, rady a soutěže.

Martin Svacina
11x

Dobry den Mam trosku choulostiví problem. (stalo se to zatim jen jednoou) Při sexu s přitelkyni vzdy kdys us melo byt moje vyvrcholeni mi srdce zpomalilo a udery byli takove hodne silne bylo to strasne neprijemne a citil jsem na hrudniku jak mi to srdce silne tepe. mel jsem pocit jako by se melo zastavit. asi 4x sem to zkousel a kdys to pokazde zase zaclo tak sem toho radsi nechal. Jsou to aritmie? Jinak mivam obcasne buseni srdce z niceho, EKG,argometrie,Ultrazvuj srdce jsem mel v poradku. dekuji

Petr

Dobrý den stává se mi, jako by mi přestalo bušit srdce po jedné až dvou vteřinách párkrát silněji zatluče a pak se vrátí do normálu. je to hodně zajímavý pocit...hlavně ta chvilka ticha... prosím o odpověď...

Karel
1x

Mám poyzvolnou srdečni aritmii a temeř pravidelně mi v 5 hodin ráno začne bušeni a zrychlený tep,který se neda ani spočitat trvá to tak hodinu jinak cely den nic

David

Dobý den, mám problém se svým srdcem, je mi 20 let a jsem pokročilým amatérským hráčem badmintonu, který hraji již 6 let cca. 3 krát týdně a při velmi malé zátěži jak u tohoto sportu tak, ale i u jiných dochází k nárazovému abnormálnímu zrychlení tepu a srdce mi buší vysokou tepovou frekvencí cca. 110 tepů za minutu. Toto se mi poprvé stalo, když mi bylo 7 let, poté jsem měl s tímto problémem relativní klid a před třemi roky se to začalo objevovat častěji, dnes již už skoro pravidelně ve 3 - 4 měsíčním rozmezí. Byl jsem rok zpátky u kardiologa, který mi řekl, že je to normální u lidí v mém věku, ovšem nikdo z mých vrstevníků stejným problémem netrpí. Bušení srdce se mi objevuje zatím jen při nízké zátěži, ještě se mi nestalo, že by se problém objevil, když jsem v naprostém klidu. Když ovšem dojde k rozbušení srdce, tak se mi také většinou udělá zle od žaludku, je mi na zvracení a naposledy, když se problém vyskytl, tak jsem cítil i píchavou bolest u srdce. Máte s tímto někdo zkušenost nebo aspoň nějakou radu jak problém řešit? Má cenu jít znovu k doktorovi nebo to může mít na svědomí něco jiného a nejedná se vůbec o arytmii? Děkuji za odpověď.

Lukáš

Dobrý den, zkuste se podívat sem: http://www.ikem-kardiologie.cz/cs/pro-pacienty/co-u-nas-lecime/poruchy-srdecniho-rytmu--arytmie/ Mě je 27 let a měl jsem podobné příznaky jako Vy. Zrychlený tep již od malička. Dlouho se mi zrychlení tepu neozvalo až nedávno mi začalo srdce bušit a nepřestalo celou noc. Jel jsem do nemocnice a tam mi diagnostikovali srdeční arytmii a následně mi provedli katetrizační ablaci, která tento problém řeší. Pročtěte si mnou daný odkaz je tam hezky vysvětleno oč kráčí. Zcela jistě bych tyto příznaky nepodceňoval a nechal se kompletně vyšetřit EKG, ultrazvuk srdce, rentgen srdce + krevní testy. Přece jen je to srdce... Já jsem také zprvu mému problému nepřisuzoval důležitost, ale nakonec jsem byl velmi překvapen. Snad byly informace aspoň trošku prospěšné. Přeji hodně zdaru.

jaroslav

Dobrý den. Rád bych se s vámi podělil o zkušenosti s Fibrilaci síní a flutter síní. Před třemi lety jsem začal mít problémy s vysokým rytmem 120-140 a tlakem 82/40 Chodil jsem na kardio kde mi řekli že trpím na jistou nedomykavost a srdeční vadu. Posléze jsem navštívil jinou kardio ambulanci kde mi potvrdily že se o nedomykavost a srdeční vadu nejedná.Nýbrž o výše uvedenou arytmii. Je mi 51 let beru Warfarin který je potřeba často sledovat odběry.Při obtížích modřin na těle jsem navštívil nemocnici v motole kde mi zjistili hodnotu 3.74 Každý z doktorů mi přesně nevysvětlil proč mě (nás)tato nemoc postihla a hned se to řeší drahým zákrokem.Neprovedli mi ani pořádný krevní obraz...ani vyšetření štítné žlázy...prostě nic. Smířil jsem se že se s tím tedy nedá nic dělat než se jít hospitalizovat. Přičemž jsem sledoval na netu co se o tom píše a začal jsem experimentovat. V prvé řadě - stres,kouření a tím úbytek minerálů a vitamínů...by vám řekl každý doktor. V mém případě se tato nemoc nedá vyléčit než-li drahým zákrokem do kterého se nikomu nechce. Něco mi tu stále nehrálo. Proč nedošlo na řádné vyšetření krevního obrazu + štítné žlázy? (srdeční arytmii jsem měl skoro každý den večer když jsem odpočíval) Světe div se...na něco jsem přišel po logickém uvažování a malou studií na googlu. Začal jsem užívat Koenzym Q10 + doplněk stravy Hořčík a už pár dnů cítím klid, žádné chvění arytmie a i tlak se mi spravil. Netvrdím že to musí pomoct každému a za zkoušku nic nedáte. P.S. Je též divné že jsem byl vyslán na určitou nemocnici kam mi poslaly dokumentaci bez mého výběru nemocnice.To mám potom pocit že zdravotnictví je pouze o penězích(vím kolik stojí zákrok) Před zákrokem trvejte na odborném vyšetření S pozdravem Jarda

Alena

Dobrý den, už několik týdnů se mi stává, že mi při jídle začne bušit srdce jakoby v krku, dělají se mi mžitky před očima a cítím potřebu se zhluboka nadechovat. Je mi 50 let a trpím nedomykavostí levé chlopně a šelestí na srdci, které ovšem zatím nijak neléčím. Může to mít souvislost, resp. může to znamenat, že se mi srdeční vada zhoršuje? je v takovémto případě nutné vyšetření jícnem?

Martina

Ahoj prosim pouzivate i nejaky doplnek stravy?

Iveta

Mám dotaz ohledně syna, který má problém s arytmii. Tep v klidu 125. Po hospitalizaci žadnou srdeční vadu nenašli. Dřív užil návykové látky a kouří. Výsledek mu řekli, apstynenční příznaky a křivá páteř. Prý rehabilitace to spravý? Co s tím víc dělat, stavy se opakují. Již ani nekouří. Děkuji za radu.

Pavel Dolezel
1x

Dobrý den, Trpím srdeční arytmii,která je lecena betalogem.V práci zvedám 20 kg je to pro mě dobře?Děkuji Dolezel.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce