Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Ledvinová kolika

Ledvinové kameny postihnou 4% z vás, muži na jsou na tom 2x až 3x hůře než ženy. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lucinda
24x

Můj přítel před rokem prodělal ledvinovou koliku,dokonce měl kámen tak velký,že nešel rozbít ani ultrazvukem.Občas má bolesti už to na něm poznám,ale nechce jít k doktorovi,má strach že si ho tam nechají na delší dobu.Jak mu mohu pomoci?

Jarda

Ahoj.Prosim tě.Taky sem po zákroku, že mi kameny vydávali penisem, mám už 4mesice nějakou tu pl.trubicku v sobě.A do teďka mi nikdo mi do teď neřekl jestli tomu vadí masturbace nebo sex.

martin
62x

chci se zeptat jestli kdyz jsem po ledvinove kolice a mam zavedeny dren v ledvine jestli muzu mit sex.

Petr

Zdravím prodělal jsem ledvinovou koliku a v nemocnici mi prostě nevysvětlili z čeho se mi udělá ten kamen. Už to nechci znovu prodělat! Jsem aktivní sportovec beru vitamíny. Za každou radu budu rád díky….

Lenka
8x

Mého otce dnes matka odvezla s ledvinovou kolikou do nemocnice. popravdě mám vztek, může si za to sám, jako všichni ostatní, kdo málo pijí. Můj otec má 0,3l tekutin na den, on do toho počítá mléko, což je ale potravina. Všem kdo si způsobí své problémy sami, i když je sami mohou ovlivnit, bych nechala jejich léčbu celou zaplatit. Do této skupiny počítám i kuřáky. Ale vzhledem k tomu že v parlamentu sedí více jak polovina kuřáků, nikdy neschválí podobný zákon. Aby ten kdo si svou nemoc zaviní sám, si také uhradil. !!

Adéla
7x

Ahoj..tak v tomhle nemáš pravdu. Ledvinová kolika je i dědičná záležitost. Já sama trpím už druhou v ledvině mám zavedenou hadičku. A doktoři? Pokud zachytíte kámen tak podle rozboru se pozná z čeho to je. Ale to že málo pijete vám řeknou vždy. Může to být způsobeno i jídlem. Takže takové řeči, že si to máme uhradit sami. Já sama vypiju dva někdy tři litry a přesto tu koliku mám. Je to jedna z nejhorších bolestí co může člověka potkat. Někdo nepije třeba celý život a koliku neměl- viz má babička ta nevypije ani 25dcl za den. A podotýkám je mi teprve 20 let.

Honza
2x

Adélko, tak to jsme na tom stejně, s tím, že nás to trápí tak mladé. Mě chytly kameny už v 15 a pořád se to se mnou táhne, omezuje mě to. Právě teď sem dostal koliku a málem tu umírám a záchranka se mi nechce volat. Určitě víš jak to bolí, bolí to víc i jak zlomenina. Tak teď se jen modlím ať to přestane. A jinak můj kámen měli na rozboru a stejně mi nic neřekli, tkž s tím bojuji každý rok skoro a už mě to nebaví.

radim

Mam stejný problém.diagnóza-kyselina močová.piju pravidelne,ale musel jsem vyrazne změnit stravu.jeden doktor vám řekne jist zeleninu a druhý opak.to je těžké si pak vybrat.....je spousta variant jak se tvoří kameny.

Jean
2x

kameny tvoří chlamydie, také pít celík zlatobýl :-)

Ivana
7x

čau.. já si myslím, že to, co jsi napsala je pěkná kravina, člověk si platí sociální a zdravotní pojištění a ne zrovna málo, co se týká kouření, myslím, že je to každýho věc, teda pokud to nekouří z Tvých peněz. Což asi těžko, že?? Takže asi na závěr s politikama souhlasím, když si něco platíš, tak máš nárok na péči i kdyby se to stalo za jakých koliv okolností. Chlapovi co podvádí svojí ženu a přitom má děti, taky by jsi mu nechala amputovat genitálie?? Ivana

moni
5x

bože ty si kráva... to bych si taky bývala měla platit sama porod když, jsem si ho zavinila sama, ne?

Vláďa
5x

Ty jsi ale příííísnááá. Brrr.

tomas
9x

Lenko ty jsi uplně mimo holka... piju a pil jsem 4 L tekutin deně,jsem po třetí operaci mám s tím problémy dost často... lékaři mi nakonec konstatovali že mám vŕozenou vadu a mé tělo se nedokáže zbavit minerálů které přijme...ikdyž jsem vynechal minerálky a sodovky tak stejně mám pořád problémy... někdo to má vrozené,dědičné někdo ne ale říkat že si za to lidi mohou samy tak ti řeknu že si pěkná píča!! proštuduj si tady jaké druhy kamenů existují a taky se tady dočteš že existují i kameny na které neexistuje prevence tudíž se ti budou tvořit v těle neustále,takže tvrdit že si lidi za to můžou samy je absolutní nesmysl... přál bych ti aby si zažila tu bolest protože horší bolest neexistuje...

wewerka
1x

máte pravdu s tím co jste napsala ale asi to neklapne. muj přítel je kuřák někdy si vypije někdy dost často a včera se vybulil protočili se mu panenky a už ho vezli do špitálu udajně mu řekli že měl ledvinovou koliku ale dnes je uplně fit jako by mu nic nebylo tak je mi to divné,všude píšou jaká to je bolest a on si málem píská jak je fit..dík

KB

Není to tak trochu výkřik mimo téma?

jirka
1x

tak pani lence bych dal zaplatit za vsechny nemoci ktere kdy v životě prodělala.Tohle muze napsat jedině pitomec kterej si neuvědomí že kameny se mužou udělat i tomu kdo pije často a v dostatečné míře.Kuřáci zaplatí za svuj život na daních dost a ještě předčasně umřou takže nečerpají duchody nebo o dost méně než nekuřáci.

pavel

Piju 4 litry a mam je taky tak zase klidek

Yveta

to snad nemyslíš vážně... a pokud něčemu nerozumíš, nemluv o tom

Milan L.
1x

Ono to zase není tak jednoznačné. Je pravda, že ledvinovou koliku působí vedle klasického zánětu hlavně močové kameny, ale z nedostatku tekutin vzniká jen jeden druh kamenů, urátové, a těch druhů je víc a jejich příčiny jsou různé. Ale 0,3l tekutin denně je už opravdu alarmující. Tak se s vodou nešetří ani u beduinů na poušti. A není o co stát-já sám mám močové kameny 20 let (dokonce urátové!) a to piju 3,5l tekutin denně. A teď bude situace ještě horší: skončila výroba nejlepšího rozpouštědla na urátové kameny Alkalitu, a to naprosto nepochopitelně bez náhrady. Se vším se teď už bude muset na urologii a většinou na zákrok (ani litotripse není zrovna potěšení!)-tak si radši dávat pozor. Ale v případě tzv. "genetické predispozice" (metabolické poruchy) s tím zase tak moc neuděláte, i když vypijete studnu.

libka
2x

koliku jsem měla po prve a věřte,že se toho možného opakování čertovsky bojím.Nikdy jsem si nemyslela,že něco může tak bolet a to mám dvě děti.Na vyšetření mi nic na ledvinách nenašli,až na anomálii,že mám dva močovody,ale to nic není.Pomohla mi injekce od obvodní doktorky,ale až za nějakou dobu.Opravdu jsem chodila po celém bytě a skučela bolestí,chvilky ,kdy ta bolest pominula,jsem si myslela,že jsem v ráji.A teď asi ten důvod,taky málo piji,jako asi každá žena,ono na tom pitném režimu něco pravdy bude

Mirka

Ono po vstupu do EU velké nadnárodní koncerny zakázaly vyrábět účinné dostupné léky, protože by se ty jejich předražené sračky neprodaly. kdy zabraly hned a spolehlivě. Takto se do těla člověka pořád pumpuje jed a je jak pokusný králík - co zabere. Doktoři si taky musí vydělat a nemocnice taky. Takže jsou to spojené nádoby nenasytných žraloků, kteří jdou jenom po mamonu a zdraví člověka je až na posledním místě. Kdysi u nás byl například dostupný postřik na blechy a parazity, která byl levný a zabíral hned i na vajíčka blech. Čily spolehlivě vyčistil hned od té krvežíznivé havěti. Jak jsem vstoupili do EU - tak hned byl zakázán a nesměl se už vyrábět a prodávat. Chemické koncerny teď vyrábí neúčinné drahé svinstva - které nereagují ( nezabijí ) vajíčka blech, jenom larvy, zámotky a dospělce. Takže chudák postižený občan musí zacalovat další postřik drahý - protože se vylíhnout z vajec další paraziti a tak si koncerny napakují kapsy na občanech. Ten náš přípravek stál 40.- Kč - za jeden postřik deratizaci firmou zaplatíte od 1000 do 2.500,- Kč . A pak ještě jeden nutně - a modlete se, že to je už konečná a další bestyje už nejsou někde schované ( vajíčka ).Ne všichni lidi mají psy a peníze na tuhle drahou záležitost, a když jim bytem proběhne zablešený pes - ( návštěva si jej dotáhne ) a oni s´zvíře nemají - tak se ty hladové bestyje vrhnou na lidi a množí se na nich. Neexituje odblešovací přípravek na člověka - pouze na psy. Takže zoufalý člověk, do té doby nemající žádné zvíře aby se té hrůzy zbavil - pořádá si nuceně psa ( nebo kočku ) a navěsí na ne antiparazitika nebo nechají sežrat tablety, které namixují krev zvířte tak, že když na něj naleze blecha tak jak kousne tak umře, nebo klade jalová vajíčka. Člověk tuhle šanci nemá.... znám lidi, co si psa pořídili pouze z tohoto důvodu - ne proto, že chtěli psa jako kamaráda, nebo k dětem. A vyčůrané koncerny se opět napakují, protože pes potřebuje žrát - takže sousta výrobků pro ně speciálně a taky na ochranu před zablešením - které dotáhnou z venku - protože ČR je kompletně zablešená, včetně obchodů, nemocnic, úřadů atd... Tohle říkají sami veterináři - že takový horor , jaký je teď s blechami - ještě nezažili a účinkují už pouze některé preparáty, na zbytek jsou ty bestyje už rezistentní. Do ordinace jim chodí 50 procent na ošetření čehokoliv - zablešení. A tak ví co říkají. A každá domácnost se psem - je rovněž zablešená. Že zrovna nežerou lidi - tak na to tam ty psy jsou. Aby to vychytaly - pokud člověk má štěstí.

BAryk
3x

Jo, ledvinová kolika, to je maso!! Měl jsem ji dvakrát, jednou to bylo v pohodě, přes noc v nemocnici, kapačka a druhý den bylo po problému. Ale podruhé jsem byl ve špitále týden, nakonec mi při operaci zavedli stent - perforovanou, na konci zatočenou hadičku do močovodu. Měla za úkol pomoci při odvodu moči ze zablokovaného močovodu. Měl jsem ji tam tři měsíce, a užíval jsem léky na rozpouštění kamenů. Neumíte si představit to utrpení za ty tři měsíce - nepřetržité bolesti, močil jsem krev, každý pohyb nesmírně bolel, no hrůza. Lahůdkou bylo i vyndání stentu = ambulantně, speciálním přístrojem do penisu zavedli trubičku, do které se vsunul nástroj, kterým stent uchopili a vytáhli a také optický přístroj, aby ho tam vůbec našli. Jsem myslem, že mě tam omejou ! Až pak se zjistilo, že ty kameny byly vedlejším efektem jiné, dědičné nemoci = adenomu příštítných tělísek, což mělo za následek další dvě operace na ORL.

bou
1x

Mám za sebou několik kolik (hezký slovosled,že) a můžu doporučit jednu věc: než vám dají spásnou kapačku někde ve špitále, mě pomáhá následující. 53 kapek Algifenu(což je koňská dávka) a k tomu horká vana(teplota vody taková,jakou snesete).Vždy se mi pak uleví. Ale určitě pak hned do nemocnice,mají tam spousty kouzelných léků,které zabírají téměř okamžitě.

Netřesk
1x

Ledvinové koliky mám už jen tak dvakrát do roka.První jsem měla v 19 letech v těhotenství.Pak pravidelně dvakrát týdně samozřejmě celou dobu až do porodu tedy 5 měsíců v nemocnici no bylo to příšerný.Nikam na vyšetření mě neposlali.Až rok po porodu jsem si konečně přez známé domluvila hloubkové vyšetření ledvin jelikož ultrazvuk nic neukázal.Přišlo se na to,že trpím vrozenou vadou ledvin (policystozou ledvin)a potíže byly způsobeny tedy tímto skrytým onemocněním.Je to již 20 let a už jsem si na obtíže zpojené z touto diagnozou zvykla,ale koliky to je pořád děsný na to fakt zvyknout nedá.Pitný režim dodržuji a doufám,že ještě dlouho neskončím na dialíze.

Fafejta
2x

Reaguji na Váš příspěvek (ledviny moje noční můra). Také moje matka, v podstatě od 19. let (od porodu), prodělala v průběhu 20-ti let mnoho ledvinových záchvatů, i velmi těžkých. Jako dítěti se mi to velmi vrylo do paměti. Potom, v roce 1968, jsme byli celá rodina v Bulharsku. Pobyt a dostatečné vyhřátí na písku velmi přispělo s tomu, že od této doby je vlastně bez obtíží (nyní jí je 73 let). Ale je faktem, že já i bratr máme čas od času také ledvinovou koliku. Je to opravdu asi dispozičně dědičné.

Jana
1x

Dobrý den, v březnu letošního roku jsem se podrobila laparoskopické operaci žlučníku. V nemocnici jsem celkem zhubla o 10 kg, pobyla si i na JIP-ce ale celkem v pohode jsem odjela do domácího léčení.Po příchodě domů jsem držela dietu,pitní režim,byla jsem bez tolik bez potíží, že jsem nemusela do ordinace. Teď pomalu přibívám na váze a začíná mne tížit břicho a u pupíku na pravé straně se mne dělá boule např.jako větší vajíčko,stěžkla mne pravá noha. Po propuštění v nemocnici mne nenařídíli kontroly ani nenaordinovali žádné léky. Můj dotaz zní: Mám jít někam na kontrolu ? A když tak kam ? Velmi děkuji za odpověď.

esterinečka
4x

tet muj pritel je po ledvinove kolice,doktor pres ultrazvuk oznamil ze tam ma nejaky stin?nevim co pritel je tvrdohlavec rika ze uz je to dobre s papiru nic nevictu kde bych se mohla dozvedet jak je natom.mam onej strach mame male dvojcata,a taky zachvat co prodelal me videsil

esterinečka

tet muj pritel je po ledvinove kolice,doktor pres ultrazvuk oznamil ze tam ma nejaky stin?nevim co pritel je tvrdohlavec rika ze uz je to dobre s papiru nic nevictu kde bych se mohla dozvedet jak je natom.mam onej strach mame male dvojcata,a taky zachvat co prodelal me videsil

esterinečka
4x

tet muj pritel je po ledvinove kolice,doktor pres ultrazvuk oznamil ze tam ma nejaky stin?nevim co pritel je tvrdohlavec rika ze uz je to dobre s papiru nic nevictu kde bych se mohla dozvedet jak je natom.mam onej strach mame male dvojcata,a taky zachvat co prodelal me videsil

Míša
10x

Ahojky chtěla bych se zeptat jestli může kolika ledvin ohrozit miminko??? Už jsem ji jednou měla a bojim se že je to tu zase jsem v pátém měsíci. Děkuju všem za názory.....

Jirka
2x

Ahoj všem, bohužel mne to také podkalo. Poprvé před 3 roky. Běhal jsem rok s nesmírnými bolestmi břicha, zad a varlat. V naší Teplické nemocnici na sonu a rengenech kámen nenašli a chtěli se mi vrtat ve střevech. Naštěstí mám známé a ty mi zařídili vyšetření na CT, které jasně prokázalo kameny v ledvině. Takže o určitých lékařích a hlavně o nemocnici Teplice mám svůj názor a doporučuji se tomuto zařízení raději vyhnout a vyhledávat opravdu odborníky z oboru urologie. Tento kámen mi odstranili ve fak. nemocnici Ke Karlovu v Praze, vpichem zády. Bohužel po dvou letech od operace se opět oběvil kámen ve stejné ledvině a čeká mne další operační zákrok. Rozbor kamene je 70% whedellit a 30% apatit. Nkdo mi nebyl schopen říci proč se kámen tvoří. Nemáte prosím zkušenost s tímto typem kamenu??? Představa operace každé dva roky mne opravdu děsí... Můžete mi prosím poradit?? Díky Jirka

cop
3x

Ahoj.Já tě lítám takhle 3/4 roku,taky bolesti břicha,zad,pravého boku.Pobíhám mezi neurologem,obvoďákem .Nikdo nikde nic nenašel(sono,rentgen),ale cpou do mě prášky který stejně nepomáhaj.Teď mě chtěj poslat taky na střeva.Marně žebrám o CT nebo MR.Nedá se někde toto vyšetření jako si měl ty udělat třeba za vlastní peníze?Pokud bys o něčem věděl,dej vědět prosí[email protected]

Yveta
1x

Dobrý večer, změňte lékaře, nebo trvejte na vyšetření a doporučuji pražské, opavské, brněnské a plzeňské nemocnice ...

Monika
1x

Ahoj Jirko, můj otec měl taky problém s kameny.Poprvé kamen vyloučil přirozenou cestou a podruhé ho vezli na otočku do Prahy,kde mu ho rozbili ultrazvukem a on ho pak opět vyloučil přirozenou cestou.Zkus se zeptat na tuto alternativu. Monika

Jiří
2x

Lidi nenechte se uchlácholit řečma od lékařů, že tam kamen není a že je to od zad, nebo něco podobného. Přítelkyně byla tři měsíce doma, neustále poslouchala, že jí to nemůže bolet, že kameny nebolí, prošla dvakrát CTčkem, sonem, rentgene, a neustále poslouchala že tam nic nemá že to bude od zad, najednou měla silnou koliku a před odchodem na pohotovost pocítila jak se jí něco utrhlo, čůrala do skleničky a našla tam kamen asi 3mm strašně ostrý, žádný kulatý a hladký. Není divu že jí škrabal, měla stále krev v moči, a horečky, prý má atipické příznaky. Nyní bychom potřebovali sehnat někoho na rozbor kamene at víme proš se tvoří, ale to nám opět nechtějí udělat. Pokud si nepomůžete sami tak nic moc nečekejte.

Alo
1x

Ahoj vidím že tady máte každý svůj zážitek tak bych vám tady chtěl napsat ten svůj. Jsem řidič MKD z Ostravska a porvé mě kolika překvapila minulý rok v listopadu..zrovna jsem spal v Olomouci a nad ránem mě probudila šílená bolest v boku a vystřelovala do podbříšku. Další příznaky jako zvracení časte močení po kapkách atd. tady asi nemusím rozebírat. Nic méně jsem i přes to vše dojel až do Ostravy do nemocnice kde jsem dostal injekci na uklidnění recept na algifen, urologický čaj a (basu plzeńského piva). bolesti na chvíli přestaly ale večer jsem byl zpátky a zůstal tam ležet. Po rentgenu mi řekli že mám jeden kámen na pravé a dva na levé ledvině..za dva dny polehávaní injekcí a čípku na uklidnění jsem ze sebe dostal první kámen..druhý jsem byl rozbít a na třetí mi řekli že je tak málý že ho co nevidět vymočím..po 3 měsícich jsem ho opravdu vymočil ale za stejných podmínek jako mě dostali poprvé..až teda na to že jsem se opět vracel domů ale tentokrát z Prahy..říkal jsem si byl to poslední kámen a bude klid. Včera opět při návratu domů mě kolika přepadla znova a po algifenu a teplé vaně polevila..co vypiju to vymočím ale kámen se ještě neukázal..je to nesnesitelná bolest a hlavně bezmoc když jste od domu stovky kilometrů máte za zády náklad na který někdo čeká a v kanclu šéfy co si myslí že simulujete..Mé příčiny jsou způsobený tím že jsem pil hodně minerálek..ale to jsem omezil a kamený se tvoří pořád..Budu muset kvůli tomu změnit práci protože si nedokážu představit že by mě to chytlo někde v Německu nebo Francii..zatím to bylo díky Bohu vždy při návratu domů..kde to bude příště riskovat nechci!

David

Tak dnes mě pustili z nemocnice po tydnu.Ledvinova kolika je taková bolest,a že jsem měl několik urazu,ale toto je neuvěřitelná bolest.Piji poměrně dost a doktoři mi dali par infuzi a nic vic,ale pořadnou dietu a že jsem štihli.Pry jsem to měl z jidla.

OndraBrno
1x

Ahoj, zrovna píšu z FN Brno Bohunice. Pokud musíte na drcení ledvinových kamenů, určitě si tento zákrok nechte udělat zde. Mají tu novou mašinu a vůbec to nebolí, není třeba ani dávat injekce na bolest. Opravdu se není třeba ničeho obávat. [email protected]

Tonda
4x

Ahoj, chci se zeptat, jestliže mám zavedený stent mezi ledvinou a močovým měchýřem, můžu mít sex?

alda
1x

můžeš, vyzkoušeno

Pavel Hemmer

Dobrý den.Mam kamen na ledvine tak se chci zeptat kdyz piju hodne vody jestly ten kamen vycuram

Kristýna
3x

Zdravím lidi, škoda že jsem na tuto stránku nenarazila už dřív. Je mi 24 mám po 2 porodech denně vypiju 2-3 litry vody, jím zdravě, sportuji. Zažilajsem zatím 5-6 ledvinových kolik. Ze začátku jsem netušila co to je. Pak jsem letěla na pohotovost vyhodili mě. I z jiných pohotovostí ať se objednám. Pak že mám cystu na vaječníku nebo slepák což byla kravina. Kolika bolela jako ty nejsilnější kontrakce při porodu plus jsem celou dobu zvracela a svíjela se do klubíčka. Naposled mě manžel domluvil protekci u lékaře takže mě vzali hned. Výsledek ledvinová kolika a jeden kámen který v ledvině cestuje. Naplánovaná operace. Zavedení stentu plus urs. Nastoupila jsem do nemocnice druhý den jsem měla operaci. Na gynekologickém křesle měla jsem mít jen nějaký oblbovák ale složila jsem se tam takže celková narkóza. Mělo to trvat 30 minut nakonec jsem tam toho měla víc než bylo vidět na CT. Po probrání šílená bolest-kolika. Hned nasadili prášky do kapačky( odcházel písek) doktorka mi přišla ukázat co ze mě vytáhla. 1 centimetrový kamínek rozbila a zbytek byly malé kamínky ale bylo tam toho neskutečně moc! Na utz ani ct to vidět nebylo. Strávila jsem 2 dny na JIP a mám teda ten stent. Mám ho na 14 dní. Jenže bolest neskutečná. Jakýkoliv pohyb nebo chození? Mám dvě malé děti musím se o ně starat ale bolí to. Bude to bolest takhle celou dobu? Beru algifen mám tu ještě No spa. Ale teda názor tady paní že je to blbost každého jedince? To jako fakt? Nikomu nic zlého nepřeju ale jednu takovou ledvinovou koliku bych vám fakt přála abyste si zažila. Já volala o pomoc že asi umřu. To budu radši 20x rodit než znovu toto. Doufám, že mi vyndají stent a budu s nějakou celoživotní dietou zase v normálu

Zdeněk

Dobrý den, celý život jsem nikdy nebyl v nemocnici, nikdy na chirurgii, nikdy hospitalizován. Jsem ročník 1982 a před 5 lety jsem začal kolabovat v práci, kolega zavolal rychlou ta mne odvezla do nemocnice napůl v bezvědomí s konečnou diagnózou akutní otrava z jídla... :( Po dalších záchvatech, poslední byla taková bolest že sem upadl do šoku a bezvědomí, zachránila mne sousedka, která zavolala RZS. K sobě sem přišel na chvilku, až když mne vyndavali ze sanitky na příjmu v nemocnici... :( V nemocnici jsem byl asi týden, zjistili, že mám v levé ledvině 2 kameny velikosti kusu štěrku - 1,8 cm a 1,5 cm. Které mi rozřezali ledvinu a ledvinovou pánvičku zevnitř. V pravé ledvině asi 4 kaménky, naštěstí malé. Takže mi urolog naplánoval operaci, ale musel sem vydržet 3/4 roku na práškach, zajisté znáte Novalgin na bolest, Algifen,... toť vše :( Naštěstí jsem nastoupil na operaci na urologii v Liberci, kde mne metodou PEK operoval sám pan primář. Po asi 2 hodinách na sále v celkové anestezii s mírnými komplikacemi jsem se probudil na JIP s hadičkami z levého boku, kapačky v obou rukou, na boku pytlík, v penisu cévku... Asi po měsíci v nemocnici, když už nebyla krev v moči, vše se vyplavilo, vyčistilo, mi před propuštěním vytrhli tu hadičku z boku a jel sem konečně domů. Po dalším měsíci rekonvalescence jsem se vrátil do práce a následující 4 roky jsem byl naprosto fit. Žádná kolika, ale musel sem převrátit svojí životosprávu a upravit jídelníček. Bohužel pokud máte tyto problémy v příbuzenstvu tak se to rádo vrací. Včera mne propustili z nemocnice, diagnózou je ledvinová kolika, zánět ledvin, močových cest... A je to tu zase...!!!!!!

Zdeněk

Jo a s kecama typu málo pijete, to ani nezkoušejte, já piju průměrně 3 litry denně a více, přestal sem pít minerálky, energy drinky, perlivé vody, limonády,... Tuhle bolest nepřeji ani nepříteli.

Michaela K

první ledvinová kolika zhruba před 6 lety ve Francii, žila jsem tam. Začalo to jako lehká bolest podbřišku, pálení při močení, doktor předepsal lety na zánět močáku. Zhruba tři dny potom, (podotýkám předcházela opravdu. chladná noc ve stanu) jsme jeli na návštěvu, kde se jedlo, pilo, hodovalo. Ráno bolest břicha tak jsem si říkala, že jsem možná něco špatného snědla, častá stolice a močení, pálení jsem přikládala zánětu. Když už se bolest vystupňovala tak, že se nedala vydržet jela jsem na pohotovost. Dělali mi všechna možná vyšetření a já zatím prožívala zhruba 4 hodinové peklo. Bolestí jsem zvracela, neustále chodila na malou i velkou stranu. Bolest neskutečná. Poté přišel doktor, že mám ledvinovou koliku z kamene co putuje a nasadil ihned kapačku s morfiem. Pak přišla úleva a navečer mi poslali domů. Byli jsme zhruba 6 hodin jízdy autem od našeho domova. Musela jsem každou. hodinu stavit, procházet se, pít byla mi zakázána cesta do Čr. letadlem a doporučení at přijedu kdykoliv mi začne ta hrozná bolest. Když budu stručná prožila jsem si 4x silnou koliku, během 3 týdnu, než si mi konečně nechal pan doktor v nemocnici ( našla jsem si urologickou kliniku) Rozhodl se pro rozbití kamene, mimochodem nevím co bylo horší, jestli bolest při kolice, nebo naplněný močový měchýř k prasknutí a následné rozbíjení, zhruba 40 minutové rázovou vlnou. Poté jsem byla propuštěna a kamínek ze mě do týdne odešel. Od té doby piji jen čistou vodu. Teď žiji opět v Čr, včera navštívena pohotovost na urologii v Plzni, šla jsem hned poté co bolest začala už jsem poznala příznaky. Naštěstí. se mi hned ujali sloužili super lidé jak sestřičky tak pan doktor mi chtěli od bolesti ulevit. Dostala jsem kapačku pak vyšetření sono, rtg a potvrzen nález kamínku. Znovu trpím, bolest je menší než tenkrát kamínek také, ale s ustavičného nutkání na toaletu se mohu. zbláznit. Užívat léky na uvolnění hl. svl. a algifen. Držím si pěsti at je brzo pryč.

Martin

Zdravim vsechny, mam za sebou svoji prvni a doufam, ze posledni ledvinovou koliku a rad bych se podelil o zkusenosti. V pondeli ve 4 rano me probudily obrovske bolesti v oblasti leveho bedra. Jelikoz trpim dost na zada, prvni instinkt mi rikal, ze to jsou zada. Ale jelikoz bolest neustupovala a naopak se zvetsovala, navic pouze na jedne strane, doslo mi, ze to muze byt ledvina. Okamzite me zalil pot, byl jsem i zvracet. Objednali jsme s pritelkyni Bolta a vydali jsme se ihned do nemocnice na ambulanci ve Vinohradech. Tam se me okamzite zhostil pan doktor, odebrali mi moc, udelali CT. Z neho zjistili, ze mam na konecku ledviny drobny kaminek. Dali mi injekci na bolest. Jelikoz kaminek u me byl fakt maly, byl doktor presvedceny, ze pujde vymocit. Pote, co bolest polevila, me pustili domu s tim, ze kdyby se bolest, zvraceni atd ve velkym vratilo, mam se vratit. To se bohuzel stalo. Behem 4 hodin doma me chytly tak neskutecne bolesti a udelalo se mi tak spatne, ze se to neda ani popsat. Zavolal jsem si primo sanitku a nechal se hospitalizovat. V nemocnici se o me dobre postarali, dali me infuzi, roztoky/injekci na bolest kdykoliv jsem si rekl a proste jsem pil, mocil az to druhy den dopoledne prislo - kaminek venku :) Kdyz je ta moznost, urcite bych hospitalizaci nepodcenoval. Minimalne vam dost ulevi od bolesti.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce