Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Lupénka - Psoriáza

Lupénka postihuje zhruba 2 % populace, to znamená, že jen v Česku jí trpí přes 200.000 lidí. Trpí je v tomto případě slovem na svém místě, protože lupénka razantně zasahuje do všech oblastí života: od prosté fyzické bolesti přes psychickou újmu až po ovlivnění pracovních i partnerských vztahů. Je to další z řady autoimunitních onemocnění, které neumíme vyléčit úplně, ale včasnou a vhodnou léčbou ho lze dostat pod kontrolu. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Květa Zázvorková
3x

Čtěte o konopí a nespojujte ho s marihuanou. Marjánka je mutant s ocúnem!!! Kdežto technické konopí je zázrak přírody, specielně pro léčbu lupénky, atopického exému atd. Tkzv. léky z farmaceutických koncernů jsou jen byznys!Konopí opravdu vyléčí!!!!Bohužel, je ještě malá osvěta a lobisti farm.průmyslu se ho snaží negovat.Lidé , bděte!

Jana

Cetla jsem velmi zajimave stranky, snad pomuzou: www.aloeveragel.estranky.cz

jana
3x

Zdravím všechny lupenkáře na tomto foru. Mám lupenku asi 3 roky.Poprvé se mi oběvila před 20 lety pak zmizela. V době přechodu se mi vrátila je mi 55 let..Musíme si uvědomit že vznik lupenky spočívá ve špatné funkci vnitřních orgánů to je příčina!Projevy na kůži je důsledek! Jsou to naše špatné stravovací návyky. Jíme nezdravě málo zeleniny a ovoce. Přejídáme se! Žádné zázračné mastičky nám nepomůžou.Nutno změnit stravu hodně pít a zkusit hladovku aspoń jeden den v týdnu.Toxiny z těla za ty léta musí ven.Jak má tělo správě fungovat když je plné jadů z léků umělých sladidel.Eček a dalších chemikálich.

www.garraspa.sk

liečba rybičkami garra rufa.

Jitka Smetáková

Vidím, že máte určité zkušenosti s konopím. Je mi 66 let a asi před rokem se mi objevila lupénka na kloubech rukou. Ted právě uvažuji o koupi konopného krému v lékárně. Máte s tím zkušenost? Píšete že jde jen o byznys. Protože není levná chtěla bych vědět jestli si jí mám koupit. Děkuji za odpověd.

paní Smetáková
1x

Paní Smetáková,nechci vás odrazovat,ale mě konopná mast koupená v lékárně moc nepomohla.Kůže mi vždycky akorát zčervenala a ůčinek žádný.Na promazání mi stačí modrá Indulona.No taky bych rád oběvil nějakou účinnou mast,aby to už dalo pokoj...

Martina

Paní Smetáková, ozvěte se mi prosím na tel.: 604 123 672. Děkuji mnohokrát, s úctou M. Týčová

livia

dobry den, chcem sa spytat, ci vy mate inu skusenost s mastou? Bo ja mam uplne rovnaky nazor ako pise pani.

Václav

Paní za konopnou mast na lupénku je škoda peněz,sám jsem to vyskoušel.

petra
1x

Crohnova choroba a ulcerozni kolitida jsou dve ruzne nemoci ac prizbuzne. Ad konopna mast - nemela jsem to stesti ani moznost vyzkouset cisty prirodni pripravek, pouze z lekarny, ale mohu potvrdit, ze ucinky skutecne zadne. Na lupenku plati jedine, vnitrni rovnovaha - tedy zivotosprava, pohyb (mne se osvedcil beh a plavani), a jakasi komplementarni pece o plet, tedy promazavat a vyhnout se pusobeni chemickych pripravku - po umyti koupelny ruznymi saponaty a kdecim jinym jsem vetsinou do druheho dne osypana. Z kosmetiky mi prokazatelne dela dobre jen dr. Michaels gel - myji si s nim hlavu, necham dlouho pusobit a svedeni a supinky jsou pryc. Ale to jen v krajnim pripade. Za kosmetiku penize rozhodne nevyhazujte, pri nejhorsim si osolte koupel. Preji pevne nervy vsem.

petra

Jak tu zminuje jana, tak jeste funguje poradny detox. Jednou jsem skoncila na kapackach po zlucnikovem zachvatu a za 2 dny jsem mela plet jak miminko. Ale snad toho jde dosahnout i jinymi prostredky).

Petra
2x

Chtěla bych se zeptat jestli s lupénkou můžu jít bez omezení na pedikúru?

Zuzka
6x

Dobrý den,chtěla bych se podělit o skutečném zázraku.Mám lupenku přes 30let a ne a ne se vylečit.Měla jsem ji pocelém těle.Má lékařka mi navrhla biologickou léčbu,ale měla jsem obavy a tak jsem do toho nešla.Ted beru lék Neotigason a mohu říct,že jsem takle vypada hezky,snad při narozený.

Raylyn

Neotigason jsem brala taky, z prvu jsem byla nadšená výsledkem... Poté vysoké tuky v krvi, špatné jaterní testy, problémy s ledvinami... No děs a hrůza...

iva
1x

Ahoj nejlepší na lupénku je konopná mast ale ne ta kupovaná je to docela dost slabé nejlepší je doma dělaná je to to nejlepší co může být já osobně lupénku nemám ale moje sousedka kamarádka ji má už od dětství a tak jsem ji mast udělala a je to o hodně lepší

Bc. Zuzana Skoumalová
1x

Dobrý den, tak já Vám všem, kteří trpíte lupenkou nebo ekzémem a různými alergiemi musím doporučit Alveo. Osobně znám paní, která měla lupenku a Alveo ji zcela lupenky zbavilo. Můj tříletý syn se zbavil ekzému, stejně tak dvouletý syn mé vzdálené příbuzné. A znám mnohem víc lidí, ale to by bylo na dlouho. Tímto se snažím naznačit, že Alveo funguje. Neléčí důsledek, ale příčinu, tím, že postupně pročistí každou buňku v těle od nežádoucích metabolitů. No a tělo se potom ozdraví samo. Alveo je kanadský produkt z 26 bylin bez chemizace. Ovšem uzdravení nenastane hned, chce to alespoň několik měsíců. Tak jak se tělo postupně zanáší, tak se i postupně čistí, není to ze dne na den. Nicméně kdyby mi někdo 100% zaručil, že se problému zbavím, tak ho zkusím. Pokud máte lupenku mnoho let, nemáte co ztratit, maximálně právě tu lupenku. Já jsem dost skeptická, přišlo mi, že to je zas nějaký zázračný výrobek, ale moje maminka mě přemluvila, ať to zkusím a můj syn je důkazem, že to funguje. Měl ošklivý ekém na tváři a různě po těle a teď je v pořádku. [email protected]

Václav

Vážená,mám lupénku 20 let,konopnou mast doma dělanou a výsledek nulový.

Luboš
1x

Čauki lidi vite nekdo jak si poradit s lupenkou na nechtach jsem v začatku ale je to šilene moc dekuji [email protected]

Karolína
1x

Ahoj všem nemocným, chtěla bych Vás požádat o pomoc, neboť píšu bakalářku na téma lupénka (Srovnání aktivního a pasivního přístupu k léčbě lupénky). Pokud budete mít asi 3 minutky, níže je odkaz na kterém naleznete dotazník. Moc Vám děkuji za pomoc. Sama mám lupénku, takže tém je mi blízké a doufám, že s prací nebude takový problém. https://spreadsheets0.google.com/viewform?formkey=dHVLbDF0US1Ia0YwdDNRdnJhRGRFQXc6MQ Díky Karolína.

Melanie
3x

V lékárnách již mají Psorioderm Krém , Psorioderm balzám, Psorioderm gél, Psorioderm šampon - je výborný! Já jsem moc spokojena!

Miloš
1x

Kde ho koupím?

Dobromila

Máte pravdu, tehdy byl, ale hledam ho teď a už neexistuje! Jako vždycky, když něco opravdu pomůže a to na 100/% tak to přestanou dělat! Bohužel!

petr

dobry den, chtel bych se zeptat, jestli je velký problem při případném léčení (pravděpodobně) lupénky v případě, že v místě jejího výskytu mam na hlavě 7 dredů. Jde mi hlavne o to, jestli je nutné dredy ostříhat nebo ne. S jakýmkoliv léčením jsem jestě nezačal, problém jsem si uvědomil nedávno. diky za odpověd.

Luboš
1x

Čauki petře nevim to přesne ale vim o jednom co ma lupenku a bohužel dredy museli jit dolu ale fakt skus si to ješte zjistit přesne

Jan Suchel
7x

Příčinou je nedostatek vitamínu E. Mě pomohly pšeničné klíčky skonzumované s jogurtem. Vyléčí všechny kožní projevy typu lupénky.

Zuzana

Dobrý den, prosí vás myslíte, že zhoršuje lupienku aj farbenie vlasov, alebo to nemá vplyv? Dakujem

pavel

Pavel lupenku mám 35 let na vánoce jsem dostal olejovou lázen :pi:pěničkovou ,vinné lázně nepouživejte po první koupely semi o 90% zhoršila lupénka.

Eva Lešniaková
1x

dobrý deň mam dotaz moj priatel ma pravdepodobne lupenku na hlave najskor som si myslela že su to len lupy aůe ono to je pravdepodobne lupenka ma to pohlave hrozne nevieme čo stym prosim o radu čo by si mal na to dat.Ďakujem Eva Lešniaková

Megif

Ahoj Evo, můj přítel má také lupénku ve vlasech. Vystřídal spoustu kožařů a různých mastí atd. než jsme našli skvělou kožařku v Praze na Bulovce. Ta mu předepsala Daivonex roztok. 2x denně ráno a večer mu to potírám a opravdu viditelně se to zlepšilo. Doporučuji!! Ještě mu doporučila šampon Mediket Ictamo, ale s tím zatím nemáme zkušenosti. Zatím používá šampon s výtažky z Mrtvého moře. Určitě nepoužívat šampony proti lupům, v žádném případě Nizoral. Ten to o mnoho zhorší. Ten Daivonex je na předpis, ale ten šampon si lze zakoupit přes internet.

Megif

ještě jedna podstatná věc: přítel si hlavně musí zajít na vyšetření ke kožnímu lékaři. Nedoporučuji samoléčbu. Tak hodně štěstí!

Eva
4x

Ahoj, je mi 20let, před půl rokem jsem dostala lupénku, která postihla celé mé tělo, obličej a vlasy. Nezůstalo na mě nepostižené místo lupénkou. Doktoři mě předepisovali mastě, koupele pobyty.. Jen lékař, léky, mastě a koupele mě stály 3tis měsíčně. Měla jsem zakázáno používat líčení, kosmetiku, parfémy atd. Nemohla jsem nic. Když jsem viděla, že i to mi nepomáhá, začala jsem se léčit sama. 3xtýdně solárko, koupila jsem si láhvičku švédských kapek v lékarně- stojí kolem 150Kč, musíte je zředit , namazat se a pak jsem se namazala krémem z konopí. Samozřejmě je nejlepší vlastní konopná mast- konopí a vazelína. Udělala jsem si také detoxikační kůry, které Vás ve směs nic nestojí. Bylinky, ovoce a zelenina. Různé detoxikační kůry na 2-3dny najdete bezproblému na netu. Po měsíci tohoto dodržování solárka, švédských kapek a konopné mastě, nemám na sobě ani flíček. Maluju se, používám všechnu kosmetiku, parfémy.. mamky přítel má lupénku 10let, začal se mazat švédskýma kapkama a zlepšilo se mu to o polovinu, jinak mu za celou dobu nic nezabralo

Petra T.
1x

Chtěla bych se ohradit proti špatným příspěvkům na léčbu pomocí masti a oleje Dr. Michaels - není to žádný trik. Je to cca rok, co jsem tento lék objevila na internetu a objednala své mamce, která lupenkou trpí víc jak dvacet let. Zkoušíme prostě vše. Díky těmto přípravkům je z mamky opět seběvědomá žena. Po cca 7 dnech pravidelné aplikace přípravků šupinky a zarudnutí zmizelo, byl vidět pouze okraj bývalého ložiska (kolena, lokty, hřbety dlaní). Jsme šťastni, že konečně něco pomáhá. ikdyž je to celkem drahý lék. Podepsala jsem už i petici na podporu léku, tak aby na něj přispívala i pojišťovna. Věřím, že ne na všechny může tato léčba učinkovat, ale za zkoušku to určitě stojí.

Karel

Dobrý večer. S lupénko se přátelím od svých 16 let. Na vojně ustoupila. Velmi se mi osvědčuje opálit se, tak se mi přes léto úplně vyhojí. Vytrvá to do prosince, ledna. Pak se pár flíčků objeví.

Luboš

Dobry den poradil by my nekdo jak vyzrat nad lupenkou na nechtach je my 38 a trpim tim asi 3rok a postihuje my to nechty prosim o jakoukoliv radu dekuji moc luboš [email protected]

Izak
2x

Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda jde nějak vyléčit lupénku nehtů a pokud ano tak jak a čím.Objevilo se mi to asi před 2 lety.Děkuji

Olenka
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

deva
1x

Moje znama ma lupenku na loktech a nartech. Udrzovala to masti z Mrtveho more, ale vic se ji osvedcila konopna mast. Akorat neni dusledna, takze to maze-nemaze a lupenka stridave ustupuje a vraci se. Souvisi s rocnim obdobim a psychickou (ne)pohodou. Pokud vim, tak problem je ve spatne funkci sleziny.

rybka
1x

Chci si dopisovat s mužem. [email protected]

Anna 36

Všechny zdravím, trpím touto nemocí asi 3 roky,, na těle to tak nějak zvládám,myslím psychicky, pomáhá slunce, solarko, moře to hodně, pobyla jsem i v nemocnici, používám občas kortikoidy,konopnou mast, sádlo, propolis krémy, nic moc to ale nedělá, sem tam zlepšení potom zase zhoršeni. Co mi ale nejvíce vadi je lupénka ve vlasech. Neustále kůži promašťuji, olej z vlasů nesundávám i několik dní a pořád přidávám, lupénka se z pokožky sice uvolňuje, ale i s vlasy a to ve velkém množství. na začátku mi hodně pomohl belosalic roztok, po měsíčním užívání z vlasů zmyzela, ale teď už nepomáhá. Prosím o pomoc, máte někdo něco vyzkušeného?? Vyzkoším cokoliv, děkuji za odpověd. Přeji všem pevné nery.

Petr L.

Methotexate

Irena

V Německu je k mání nějaký gelComplex PS, aplikují jej ultrazvukem - asi u dermatologů. S bylinnými výtažky a stříbrem. Účinky ale nevím.

thermaltravel
1x

Naděje pro lidi postižené psoriázou! Harkány- Madarsko www.thermaltravel.cz

Peťa

Dobrý den. Pravá konopná mast s vysoce kvalitních léčebných odrůd.(Sunriser,Alice in wondrland, Amnesia kush, White Phoenix) [email protected]

Zdeněk

Chtěl bych se s vámi podělit o mé zkušenosti s lupénkou. Je mi 32 let a lupénku mám již přes deset let. První přípravek, který mi opravdu pomohl, byly masti od Dr. Michaelse, po tříměsíčním smradlavém mazání mi lupénka prakticky zmizela. Bohužel, po třech měsících se opět objevila a masti Dr. Michaelse již vůbec nezabraly. Moje kožní lékařka mi potvrdila, že tuto zkušenost má mnoho pacientů. Hodně mi také pomohly spreje a masti SkinCap, ovšem také jenom na chvíli. Na internetu je hodně diskusí o tom, zda obsahuje kortikoidy nebo ne. Moje kožní lékařka říká, že by tam neměly být, ale že účinkuje tak, jako by tam byly. Nicméně ani SkinCap mi již nezabírá. Momentálně jsem ale bez lupénky, a to díky výrobkům firmy Pharmanex – užívám jejich multivitamin a rybí tuk (více info např. zde: http://www.nuskins.cz/pharmanex-divize-nuskin/ ). Zde se to dá i objednat, a levněji než na oficiálních stránkách. Jsem z toho nadšený, lupénka mi zmizela jak ve vlasech, tak i na kloubech. Doktorka mi potvrdila, že lupénka je hlavně vnitřní nemoc, a mastičkami se jen řeší projevy, ale ne podstata nemoci. Je to super, začala zima a já mám poprvé po dlouhých letech tělo bez lupénky A teď k tomu, co mi nepomohlo: Diety – zkoušel jsem vynechávat maso, pak mlíko, pak červené věci, pak všechno – a nic. Kožařka mi nakonec řekla, že tyhle diety nebývají účinné, že naopak jsou pro lupénkáře psychicky náročné, člověk se necítí dobře a lupénku to ještě víc povzbudí. Konopí – absolutně nic, a to jsem vyzkoušel tak 8-10 přípravků. A samostatnou kategorií jsou kortikoidní masti, které pomáhají, ale samozřejmě je používat nechci.

Ludka

Zdravim, sama trpim lupenkou jiz nekolik let a opravdu me stve kolik zbytecnych penez jsem vyhodila za "zazracne leky". Ted mam v mobilu aplikaci pro Android "PSORIASIS PHOTO DIARY" je to v cestine. Tam si clovek muze delat kazdy den foto denicek pro ruzne casti tela a jednak je k tomu i misto pro jidlo/masticky co aktualne pouzivate/a poznamky. Pak je tam i galerie, ve ktere je kracne videt co (ne)pomaha. Takze ja jsem napriklad prisla na to, ze mam po utopencich/tlacence ci cemkoli v cem je ocet, lupenku o den rozjetou jako blazen.... Treba to nekomu pomuze vic, nez kouzelne masti za 2000 :] Doporucuju...

Jsem Jennifer Onno

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

christopher

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

K.

Mám dotaz.. Měla jsem červené fleky na těle (na břiše a jeden velký na stehně) .Postupně zmizely,ale teď začínám mít problémy s klouby (kolena a lokty). Zajímá mne jestli je možné aby to byla lupenka. Jestli je možné aby fleky zmizely a začali se projevovat kloubové problémy.

Petr L.

Lecba ktera opravdu pomuze je lek METHOTREXATE. po deseti letech utrap a zkouseni ruznych typu masticek a tabletek opravdu lupenka zmizela.

Paavlinka

Konopná kosmetika je na lupenku nejlepší, můžu říct z vlastní zkušenosti, používám asi dva měsíce krém Atopos, obsahuje 27% konopí a je v něm i panthenol, ten pokožku vyživuje a dlouhodobě hydratuje.

Přidat nový komentář

Partner rubriky Kožní nemoci
Partner rubriky Kožní nemoci

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce