Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Angína

Dnes je tato komplikace již naštěstí poměrně vzácná. Včasná léčba streptokokové angíny a spály spolehlivě brání vzniku pozdních následků. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Kristýna
46x

Z častých angín se mi rozvinul chronický zánět a momentálně mě trápí už od listopadu.Dostala jsem doporučení na koupi imunostimua mám si vystříkávat mandle.Nepoznávám rozdíl, spíš mi je hůř.pomohla by mi operace?

Soňa
18x

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit, co mám dělat, když mám 6měsíců streptokoka a nemohu se ho zbavit, teď jsem začala užívat homeopatické léky, ale účinky se mi nedostávají, pouze nejsem tak unavená jako dříve. Měla jsem už dvoje antibiotika a více už jich nechci, protože hladinu ABO mám v normě. Neznáte někdo nějaký zaručený lék? Nerada bych skončila v nemocnici. Děkuji

Adam
8x

Bohužel, i když je to svízelné, jediným kurativním postupem je zabití - vymýcení streptokoka z organismu, a to zpravidla antibiotiky. Je fakt, že někdy se jich musí vyzkoušet neuvěřitelné množství i druhy, ale jiná cesta nevede, pokud člověk nechce zemřít na komplikace srdce nebo ledvin. Z mandlí se dostat dá poměrně snadno, při napadení a pomnožení v celém těle je to už horší. Takže pozor na hnisavé čepy v krku - hajdy k doktorovi a hlavně se vyhněte různým šarlatánům, homeopatům a kyvadýlkářům, co tvrdí, že to zvládnou i bez antibiotik - nezvládnou. Příznaky opravdu časem z krku zmizí i samy, ale po létech to udeří znovu a pak je to často bohužel konečná.

dan
2x

Měl jsem podobné problémy, homeo taky nepomohly, streptokill pomohl a stále pomáhá i jako prevence, když něco v krku není o.k.

john
1x

nj, taky jsem ve svych telecich letech trpel castyma anginama / i 2-3 x mesicne slaba a cca 1x za 6 mesicu poradna, hnisava a rozezrane mandle /, je docela zajimave, ze po 6-8? pendeponech mam klid / vice nez 30 let po aplikaci / naznak anginy lecim silnym cajem+med+hooodne citronu+slivovice, zatim to funguje....

anita
11x

Co můžu udělat pro dítě ve věku 6-sti let,pokud ještě nemá teploty,ale bolí jej v krku a má rýmu??Doporučují se teplé nápoje,či nikoliv.?Dělají se nějaké zábaly krku,aby se dítěti dříve ulevilo,nebo aby se jí lépe v noci spalo??A co zinek?

Dr. Quinnová
1x

Hnisavá angína se pozná typicky podle bílých povlaků na zduřelých mandlích. Rozdíl mezi virovou a bakteriální angínou je nejlépe zjistitelný krevním testem CRP. Pokud je vyšší než cca 50 mg/l, pak jde o bakteriální angínu a automaticky nastupují antibiotika. Po 2 dnech užívání by měly příznaky ustupovat. Pokud je projev v krku výrazný a CRP přesto nízké, pak je dobré udělat Paulův Bunnellův test, protože je podezření na mononukleózu (virová infekce) a zároveň nasadit přísnou jaterní dietu, dokud se mononukleóza nevyloučí. Stejně se postupuje, pokud "angína" po antibiotiku neustupuje - pokud je CRP vysoké, pak určitě výtěr a kultivace, jinak opět podezření na viry...Ale určitě bych antibiotickou léčbu zahájila, pokud nebudu mít stoprocentní jistotu, že původce je virus.

jarka
4x

Otec se léčí s Trombocytopénii a dostal hnisavou angínu.Jaké je riziko!

Winter
10x

Co se stane, když se používají antibiotika a antivirotika dohromady? Ohrožuje to nějak zdraví, či naopak pomáha při léčbě angíny???

Dr. Quinnová
2x

Jak z názvu vyplývá, každý preparát zabíjí jiného původce. Pokud je angína bakteriální, pak na ni neúčinkují obecně antivirotika a naopak na viry nefungují antibiotika. Ale antivirotika nejsou úplně nevinná, vždy záleží na konkrétním viru a je vždy dilema, zda to nechat odeznít samo a léčit pouze symptomy nebo antivirotickou léčbu skutečně nasadit. Kombinace je možná pouze při těžké druhotné bakteriální infekci - zpravidla v nemocnici.

Radovan
7x

Mohu říct, typický článek, někdo ho před pár lety napsal, někdo ho už dokonce několikrát přepsal a Vy jste další z nich, jen přepisujete a papouškujete to co někdo před vámi sesmolil. Vůbec se nedokážete zamyslet a přijít s něčím novým. Jak typické.....hned antibiotika .....hned to odříznout....jak typické Přestaňte všem cpát ty svoje antibiotika a začněte se skutečně zabývat léčbou, existuje mnoho studií, které dokazují, že bakterie a viry nejsou původci nemocí, ale vyskytují se v místě kde nemoc propukla. Vyše antibiotika narušují přirozenou rovnováhu organismu, snižují imunitu, vedou k používání dalších a dalších antibiotik a v konečném důsledku jsou právě příčinou vzniku těch nejzávažnějších nemocí. Jsou to biologické jedy....jak typické pro medicínu....používá jedy pro léčbu....jak typické. Zamyslete se člověče někdy nad sebou, co vlastně děláte, jestli neexistuje nějaká alternativa, kterou můžete použít, dejte do své práce trochu síly, inovace, nápadu, soucitu s ostatními, přestańte jen papouškovat co vás ve škole naučili, uděláte lidem velkou službu.

anonym
2x

kazdy lekar muze lecit i badat a vysledky zverejnovat treba na wikimediich :)

Miuššškááááááá Mayy
2x

No hele, když seš tááááááááááák chytrej, tak něco vymysli, hmmm, něco lepší než antibiotika! Je snad lepší to neléčit nebo co? Jak může bejt někdo tak děsně ,inteligentní' ????? To nechápu, podle mě meleš akorát blbosti, jak má asi vzniknout nemoc bez bakterií a virů? Jakože sama, jo, hmm, tak to trošku blbost. A hlavně nwm proč to teda čteš, když je to tak blbý!!!! Nečti ,blbý' články a nemusíš psát blbý komenty!!! ,INTELIGENTE'!!! PS: Zajímalo by mě, co víš ty... když nic nevíš a neumíš! Teda sorry já zapomněla, že umíš výýýýýborně kritizovat, psát trapný a blbý komenty a dělat chytrýho!!! Chodíš, nebo chodils někdy do školy?

Děsný
3x

Zajdi ke cvokaři

2x

ty seš zas chytrej...

Opice
7x

Dobry den, chtel bych se zeptat, jak dlouho se angina leci. Resp. jak dlouho mám zustat doma. Dekuji.

me
3x

ja mela nasazeny antibiotika - penicilin a mela jsem tyden byt jen doma lec jsem musela chodit do skoly a dalo se to prezit akorat ze po penicilinu je clovek docela zeslablej

me

JE normální, že mám angínu třeba i každý měsíc, nebo nejméně, co dva měsíce. Mám to takto už nějakou dobu, ale nevím, co s tím. ještě k bolestem v krku mám kašel a rýmu a to vždy zároveň. Jiné nemoci vůbec nemám. CO s tím

Petra 03-001934

ahojky, už rok užívám produkty OKG a nemůžu s je vynachválit, moc nám pomohly při různých virozách, angínách a dalších zdravotních problémech věřím že by pomohli i Vám. Pokud máte zájem napište mi , ráda pomůžu tel 776 756 615 , [email protected]

Pavlína

Dobrý den je mi 27 let a trpím hodně na angíny mohu vá říci že užívám bylinný sirup . Který se skládá z 26 bylin a mohu vám říci že mi dost pomohl. pokud budete mít zájem pište mi na mail fickertova @seznam.cz .A chtěla bych dodat že je na celkové vyčištění organismu a posílení imunity kdo bude chtít ráda pomohu.

Adam
2x

Dobrý den, mám problém s krčními mandlemi. Jednou za čas mi z krku vypadne hnis. Byl jsem s timto problemem u doktora, ktery rekl ze operace neni nutna. Bral jsem take nekolik mesicu autovakcinu kterou mi doporucil, ale ta mi jak se zda nezabrala. Ze zakroku mam docela obavy, ale nechci, abych mel v budoucnu s mandlemi vetsi potize. Prosim o radu. Diky

Eliška
1x

Dobrý den. Hádejte co právě dělám. Ležím v posteli s angínou a antibiotiky. Nejsem jejich příznivec. Angínami trpím velmi často a antibiotika mám snad poprvé. Díky mojí skvělé mamince, která mi vždy pomohla. Teď mám však krční mandli až do třištvrtě krku a hrozí mi, že nebudu moci dýchat. Proto jsem tedy zvolila antibiotika. Chtěli si mně dokonce nechat v nemocnici, ale já odmítla. Bůh ví, co by tam do mně cpali. Jsem tedy zvědavá, jak mi antibiotika zaberou. Beru je již 3.den. Cítím menší úlevu z otoku, ale myslým si, že je to spíše z priznicových obkladů.(studený na krk a teplý obklad navrch). Jinak žádnou větší úlevu necítím. Bolest stále trvá. Takže žádný zázrak. Jestli mohu doporučit, tak je to kloktání jemně slané a teplé vody. Znovu opakuji jemně slané. Nesmíte to s tou solí přehnat, jinak si mandle ještě více podráždíte. Poté priznicový obklad. Namočíte kapesník ve studené vodě, vyždímete jej, položíte na igelitový sáček a poté ještě na nějaký šátek.(doporučuji dětskou plenu) Přiložte na krk a ovažte pěkne teplou šálou. Obklad je účinný tehdy, pokud mokrý (vlhký) kapesník vypotíte do sucha. No a potom ještě zázvorový obklad. Je velmi silný. Horká voda, mletý, či strouhaný zázvor. Do tohoto roztoku ponořte hadřík (slabou utěrku) , trochu vymačkejte vodu a až bude látka příjemně horká, vložte na krk a rychle převažte ručníkem a šálou. No a samozřejmě dietní jídlo. Rýže, zelenina, cibulový vývar s medem je také dobrý. No, tak snad vám moje rady a zkušenosti alespoň trochu uleví. S pozdravem a přáním brzského uzdravení. Eliška ....ps:mandle nikdy nedávejte prič.

Mee@Mee@Mee@mee
3x

mělas brát antibiotika při každý angíně a třeba bys je pak neměla tak často, víš, to se stává... A nejspíš bys asi taky neměla mandle do třičtvrtě krku!!!

ifca

se streptokokem ti neporadim, ale homeopatika bych vynechala, je to zbytecne vyhazovani penez ht tp://www.jesus.sk/clanky/Hom eopatie-logicke-rozpory

ifca

ht tp://www.jesus.sk/clanky/Hom eopatie-logick%C3%A9-rozpory

Karel
1x

Měl jsem mnohaleté zkušenosti s anginami, přišel jsem o mandle. S tejně tak na tom je moje žena. Když se nám narodily děti, tyto sklony k angínám zdědily. V té době jsem se začal zajímat o akupunkturu a akupresuru. Měl jsem chronickou faringitidu a jeden skutečný lékař (MUDr. Rakušan) mě jí zbavil akupunkturou. V té tobě (tuším 1985) jsem si pořídil prodávaný přístroj Stimul pro elektrostimulaci akupunkčních bodů. Dodělal jsem si ho i na jejich přesnější měření. Také jsem našel jedné příručce, že na angíny funguje akupunkční bod asi 1-2 cm od kraje na spojnici mezi palcem a ukazováčkem, a to na levé ruce pro levou mandli a na pravé pro tu druhou. Ověřil jsem si to i měřením na dcerách, které měli angíny dosti často. Ale zjistil jsem, že při angíně jsou tyto body i na omak zvětšené a citlivé. Dcery jsem elektrostimulací (kontrolovanou následným měřením) postupně sklonům k angínám zbavil, takže jsem přístroj někam založil a při stěhování ztratil a ani mne to tak moc nemrzí, protože ho nepotřebuji. Nicméně mohu dát jednoduchou radu. Pro prevenci nebo zmírnění už akutní angíny velice spolehlivě funguje prostá akupresura. Když si druhou rukou (palcem a ukazováčkem) lehce masírujete daný bod, už při počínající angíně cítíte jeho citlivost až bolestivost. V tom případě je dobré si tento bod několikrát denně pomasírovat, doplnit to např. kloktáním a při včasném zásahu se angína vůbec nerozběhne. Pokud takto zasáhnete pozdě a angína už se rozběhla, je tato masáž dobrou podpůrnou léčbou ke klasické lékařské léčbě. Akupresuru jsem podle různých příruček zkoušel i na jiné zdravotní problémy (kašel, bolesti hlavy a pod), ale překvapilo mne, jak je použití akupresury na angínu oproti jiným zdravotním problémům účinné. Nemám širokou klientelu, ověřil jsem si to na rodině a několika známých a zdá se mi to téměř 100%. Překvapuje mne, že v lékařských kruzích toto není známé a lékaři věří jen antibiotikům a pro prevenci a osvětu nedělají prakticky nic.

Jana
1x

Dobry den Karle,mam stejne trable,jako jste mel vy kdysi,mohu se zeptat,zda li se jednalo a Dr.Rakusana, pediatra z Prahy?Co vim,tak dospele snad neleci,jinak je pri vyborny lekar.Dekuji

Satan
1x

Jesus je zbytecne mrhani casem, Ifco sedmilharko, do pekla s tebou!

cynnqreyuu
1x

SeawBD ruzqwwckhtju, [url=http://vndqujzczcqc.com/]vndqujzczcqc[/url], [link=http://xeamgxoqrktx.com/]xeamgxoqrktx[/link], http://ndfulfiqlhfv.com/

vzmsyh
1x

4ElRyp qxbohdwclamz, [url=http://ucuaalaujctg.com/]ucuaalaujctg[/url], [link=http://wcntrkmudxgo.com/]wcntrkmudxgo[/link], http://katuleiucirn.com/

anonim

je to na níic stránka chápete je to o ničem xD

peggy
1x

de tu o nic

anonim
1x

sorry lidi jen nechapu o co tu de

Míaaaaa, zase chytrá

Asi o nemoci tujde,ne? MOZÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉK! říká ti něco slovo mozek? Jestli jo, tak ho používej a jestli ne, tak jdi do blázince, nebo někam do ústavu pro lidi bez mozku a IQ tykve, že?

Lenka
9x

Děkuju za článek právě se cítím na angínu. Krk mě bolí jak prase snažím se co nejméně jíst a pít. Bolí to jako svi_ňě a nejhorší je že mi žádný kloktadla nepomáhají asi budu mít angínu možná v týdnu zajdu za lékařkou.

lilian
71x

Jak dlouho je angína infekční a člověk s kterým se stýkám ji může chytnout za přečdpokladu, že již beru antibiotika 4 dny? děkuju

maria
5x

Som pracovne v zahranicí, som aj poistena, no prisla by som o pracu, keby som behala po lekaroch.. Asi 5ty den mi tecie z pravej dierky z nosa, vecermi som mavala len trosku zvysenu teplotu, kaslem (na noc beriem Codein,aby som nerusila), mam so sebou Sumamed, ktory som vybrala a nepomohol mi, kloktam solou, mam uz take biele asi hnisave fliacky na pravej strane v hrdle.. Prosim, poradte mi ako prezit?, co robit?,, do odchodu domov mam este 14 dni.. DAKUJEM za rychlu odpoved..

Viktor
3x

Mam uz treti den anginu a krk strasne nateklej a mandle obrovsky a zakoupil jsem si penicilin ale nevim presne jak se davkuje na anginu, prosim poradte mi....

Pavel
3x

díky, za článek právě s jednou anginou ležím a není to zrovna TA správná, která by měla být v posteli se mnou :D , ale k článku, článek se mi líbil, jen mi na konci chybí pár rad co by měl a neměl člověk dělat při angíně? hodně pít, nechodit na slunce? ležet?

Vigo
2x

MUDr. mi řekl, že mám hodně pít, ovšem vlažné, nikoliv horké nápoje. Dále není omezena jakkoliv strava ani popř. vitamíny...

Jarda
3x

Jstliže léčíte angínu Penicilinem, tak na slunce pouze na nezbytně nutnou dobu. Jinak co organismus dovolí. V prvních dnech, kdy jsou příznaky nemoci nejsilnější, tak moc nejíst, je to z důvodu tzv. krmení bacilů, spíše pít vlažné nápoje. Horké můžete až poté, kdy mandle nebudou oteklé a hlavně na nich nebude moc čepů. A s jídlem to samé, až budou mandle menší a bez otoku, tak si dejte klidně topinku.

Štístko
2x

Dobrý den! Má dcera má problémy s antibiotikovou léčbou ve formě prášků.Naštěstí je měla během svých 18 let 2x. Bohužel, vždy poté měla velké žaludeční problémy.Vždy trvalo rok, než-li se vše srovnalo, a to i při užívání LAKTOBACILŮ. Byla i na různých vyšetření, která nepotvrdila žádný problém/nemoc. Shrnuto : vyvarovat se antibiotikové léčbě. Bohužel dnes dostala opravdu ošklivou angínu, které předcházely otoky obličeje,především očí.Doktor jí předepsal léky na pylovou alergii,nezabraly. Poté ji začalo bolet v krku,hlava,...V sobotu začala mít čepy na mandlích a v neděli byly mandle úplně bílé.Dnes byla u svého praktického lékaře.Trvala na tom, že penicilin nechce v práškách, ale injekčně. Jindy ,celkem vstřícný lékař,nyní vzteklý jí je nakonec objednal. Prosím o sdělení, zda je nějaké větší riziko aplikací penicilinových injekcí a přibližná cena. Lékař byl tak vytočený, že nemínil sdělovat žádné informace. Děkuji

.
8x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je normální, že mě i po 10 dnech braní antibiotik stále bolí v krku. děkuji

Petra 03-001934
3x

ahojky, už rok užívám české produkty OKG čistě přírodní a musím říci, že nám strašně moc pomohly a nejenom s angínou, různými vyrozami, ale i ekzémem, tlakem a dalším, ráda pomůžu, napište a můžeme to probrat tel 776 756 615, [email protected] www.okg-fit.cz/silabylinek

Michal
3x

Dobry den, chtel bych se zeptat, šestiletý syn má anginu, nebo mu ji aspon diagnostikovala lekařka a neboli ho v krku, nema zýšenou teplotu, ale bere antibiotika, tak se chci zeptat jestli může ven a jestli nějak nevadí, nebo nezhorší stav slunce, jde o letní podmínky, jestli v nich může ven, předem děkuji za odpověď

jarda
5x

Záleží jaká antibiotika. Při léčbě Penicilinem určitě ne, motala by se mu hlava a asi by i zvracel. Ale jsou i antibiotika, se kterými může na slunce, laespoň na chvilku.

Hana
19x

Dobrý den, přátelé mě stále přesvedčují o tom,že je uklidňující na mandle při angíně zmrzlina.Co je na tom pravdy?Děkuji za odpověď

hana

co používáme chlorellu a spirulinu,tak jsme celá rodina v pohodě a malej také,takže super http://chlorella-a-spirulina.euweb.cz/

Katka
1x

Dobry den, jsem ve 26 tt a jiz ctvrty den jsem doma s tim, ze jsme si myslela, ze mam lehkou virozu (ryma, kasel, teplota kolem 37`C), ale vcera mi najednou teplota vyletela az nad 38,2`C, tak jsem si vzala paralen a dneska zasla za doktorkou. Doktorka mi udelala stery a zjistila, ze mam bakterialni anginu a predepsala mi ATB-Penbene. Nicmene dneska uz teplotu nemam a citim se daleko lepe, tak premyslim, zda je vubec zacit brat, kdyz jsem uz mozna prekonala to nejhorsi. Mam pred sebou vikend, ktery stravim v posteli a rikam si, ze bych se z toho mohla dostat sama. Muzete mi poradit? Dekuji, Katka

dr. haloun
1x

kdyz uz vas stav byl jednou zhodnocen jako bakterialni angina, vzal bych ta antibiotika. Sice prisla rada koukam pozde, ale treba pro priste.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce